Grasshoppers knokt naar zege Arbiter onthoudt TOP gelijkmaker Leiden wint eigen basketbaltoemooi Ernstige problemen voor Fides Pacta na nederlaag NOVO wint van Utrecht Amerikaanse ploegen falen in Haarlem PAGINA 16 MAANDAG 24 DECEMBER 1990 Door het ontbreken van een drietal basisspelers (Van Weeren, Gerrits- ma en Hoogendoorn) had Leiden zaterdag in de Leidse Vijf Meihal zijn handen vol aan het wel op volle dige oorlogsterkte aangetreden Lis- se. Achteraf gezien kwam dat de wedstrijd misschien wel ten goede, want gezien het score-verloop bood deze editie van de finale het trouw opgekomen publiek de nodige spanning. De Leidenaars stonden weliswaar de hele wedstrijd aan de voordelige zijde van de score, maar Lisse weigerde te capituleren. Leiden kwam goed uit de start- LEIDEN - In de volleybalcompeti tie waren er dit weekeinde slechts drie wedstrijden gepland. In de tweede divisie ontmoette NOVO Utrecht dat drie punten minder be zat. VCS versloeg RIVA 2 en de vrouwen van Leython 2 kende geen problemen met DAC. NOVO kreeg te maken met het in theorie sterk geachte Utrecht. Toch viel de tegenstand die Utrecht bood mee of beter gezegd tegen. Aanvan kelijk moest NOVO even wennen aan de Sporthal Hoog Catharijne; de verlichting was nogal fel en de belijning zeer verwarrend. Maar NOVO pikte de goede lijn vrij gauw op en speelde zonder meer een leu ke partij. De middenaanval werd goed gelanceerd en draaide eigen lijk deze hele wedstrijd uitstekend. NOVO kon na het begin goed bij blijven maar moest aan het eind door een paar domme passfouten de winst net laten gaan (16-14). De volgende set ging beter. NOVO ser veerde uitsluitend op de aanvallers die niet meededen aan het twee- stoppersysteem en ontregelde de Utrecht-aanval vrijwel geheel. Het liep uit naar 2-10, maar moest er hard voor werken, want NOVO moest vier maal rammen om een maal te kunnen scoren. Het gat dat de Noord wijkers hadden geslagen was echter te groot voor Utrecht om nog in te lopen. NOVO maakte in de slotfase net niet teveel fouten en won met 11-15. Frequent blokken. De sterk spelende Ben de Jong (17 punten) gaf de Lisse-cen- ters, die doorgaans verantwoorde lijk zijn voor het leeuwedeel van de score-inbreng, geen enkele ruimte en zette Lisse al snel op een 12-3 achterstand. Daar waar de gevestig de orde faalde zegevierde de jonge Lissenaar Niels Bader (14 punten). Door sterk inside spel verschafte hij zijn ploeg de aansluiting, waarna beide ploegen elkaar tot aan de rust (39-36) in evenwicht hielden. Direct na de spelhervatting ging gelijk met het tempo ook de hoe veelheid fysiek geweld omhoog. Leiden toonde zich aanvankelijk het sterkst in dit type 'run and gun' basketbal en nam tot twee keer toe een voorsprong van zeven punten. Maar telkens toen de voorsprong voor Lisse onoverbrugbaar leek te worden sloeg de noest werkende André Kamps toe. In de slotfase van de wedstrijd buffelde hij 17 punten bij elkaar en werkte hij bovendien *Ton Kallenberg heeft zojuist o Kallenberg-trofee uitgereikt. zijn directe tegenstanders in fouten- last. Leiden-coach Ben Ponsioen moest vanaf dat moment vertwij feld om zich heen hebben gekeken, want hoewel zijn team duidelijk de sterkere van de twee was, slaagde het er maar niet in om Lisse van zich af te schudden. Gelukkig hielp Loet de Ruijter hem uit de problemen. Door middel van een aantal slimme intercepties lanceerde hij niet al leen zijn teamgenoot Marcel Som- meling (17 punten), maar scoorde zelf ook nog eens 18 punten. Toen hij met een snoeiharde dunk Lisse twee minuten voor tijd op een 84-77 achterstand zette was de wedstrijd gespeeld. Twee 'nood-driepunters' van Peter van Zonneveld ten spijt verloor Lisse uiteindelijk met 86-83. Dank zij deze overwinning nam Leiden de Ton Kallenbergwisselbo- kaal over van Festo BW, dat in de eerste ronde van het toernooi al was gesneuveld. In de persoon van An dré Kamps mocht Lisse de troost prijs in ontvangst nemen. Hij werd terecht uitgeroepen tot meest waar devolle speler van de finale wed strijd. HAROLD VAN BIEMEN Fides Pacta komt door het verlies tegen koploper ZKC'31 ernstig in de problemen. De eerste tien minu ten konden de bezoekers uit Zaan dam nog worden bijgebeend, mid dels scores van Henny Piket, Frank Peter en Sander de Haas. Door deze treffers kwamen de Leidenaars aan de leiding: 3-2. Vanaf dat moment lieten de Zaandammers blijken niet voor niets aan de leiding in deze klasse te staan. De Fideskorf werd viermaal op rij doorboord, zonder dat de ploeg van Nelis Vaane iets kon terugdoen. Sander de Haas bracht met een fraaie tip-in de rust stand op het scorebord: 4-6. Ilonka van der Steen zorgde snel na rust voor een treffer (5-6), waarop ZKC'31 met drie tegengoals ant woordde: 5-8. De marge bestond halverwege de tweede helft uit vier In de derde set scoorde Bart Peder- sen zowel voor als achter de drie meterlijn zo frequent, dat Utrecht het wel kon vergeten (5-15). In de vierde set zette NOVO Rik Dobbin- ga in en hij deed het erg goed. NO VO liep probleemloos uit naar 7-13, maar zag Utrecht nog een keer te- rugknokken en zelfs bijna op voor sprong komen (12-13). De oorzaak was een wat mindere pass aan NO- VO-zijde. Een paar foutjes bij Utrecht deden die ploeg de das om en Novo maakte uit naar 12-15 en 1- 3, en onderstreepte daarmee de pro gressie van de laatste weken. Experimenteren In de promotieklas ontving VCS het Rijswijkse RIVA 2. VCS kende deze tegenstander niet en daar het slechts enige punten voor stond was er de nodige vrees. VCS startte desondanks goed door met een scherpe serve als belangrijkste wa pen RIVA onder druk te zetten. Het resultaat loog er niet om: 15-6 winst. VCS ging direkt sterk door en name een 11-3 voorsprong. De Sassenhei- mers dachten nu wel wat te kunnen gaan experimenteren, maar dat pakte verkeerd uit en RIVA kwam nu op voorsprong (12-13). Vanaf dat moment was het knokken voor elk punt en daar was VCS de beste in: 15-13. In de derde periode speelde VCS duidelijk wat serieuzer. Dick van Elk stond goed te serveren en aan het net klopte het ook weer. Ge volg was een ruime setzege, dit keer met 15-8 en dus 3-0 voor VCS, dat nu op de tweede positie nog slechts twee punten achter staat. Vrouwen Bij de vrouwen ontmoetten Ley thon 2 en DAC elkaar, nadat deze wedstrijd eerder was uitgesteld. Op papier leken de ploegen aan elkaar gewaagd, in de praktijk bleek DAC weinig in de melk te kunnen brok kelen. Door een sterke opslag zorg de Leython 2 er voor dat DAC niet aan haar eigen spel toekwam. De Al- phense ploeg verdedigde fanatiek, maar de pass was veelal zo onzuiver, dat er weinig aanval uitkwam en voor zover dat wel lukte, sloot het blok van Leython 2 zodanig dat eer geen doorkomen aan was. Leython 2 bouwde rustig op en via de goed verdelende Juliet van Wassenaar scoorde het constant. DAC serveer de vaak foutief en kon alleen in de derde set wat punten bij elkaar krij gen, door dat Leython wat rommeli ger akteerde. De zege kwam voor Leython geen moment in gevaar: 15-3, 15-3, 15-9;3-0. GER RENES Leidse Thaibokser naar semi-profldasse LEIDEN De Leidse Thaibokser Moènir Dadi is doorgedrongen tot de semi-profklasse dankzij een overwinning op de Duitser Sven Marx. Edwin Kluivers, eveneens van Jurojin uit Leiden, leed in Ham burg een nipte nederlaag tegen de Duitser Görmisch. KATWIJK/LEIDEN - Op de wedstrijden tussen Oli vetti Grasshoppers en BV Lisse rust geen zegen. De overwinning van Lisse in de eerste wedstrijd werd enigszins overschaduwd door de rel rond het aantal persoonlijke fouten van Zo- ra Malacko. Het tweede duel van afgelopen zaterdag ont aardde door het ontbreken van één van de scheidsrech ters in een uiterst fysieke veldslag waaruit Grasshop pers uiteindelijk als winnaar naar voren kwam: 64-59. Grasshoppers kende geen goede voorbereiding op deze derby. Op vrijdag moest in Friesland immers worden gespeeld voor de beker te gen Kroon '75. De Katwijkse vrou wen wonnen deze wedstrijd met 76- 121 waardoor de kwartfinale werd bereikt. Na een lange reis kwam de ploeg pas om twee uur 's nachts te rug in Katwijk. "Zoiets gaat natuur lijk wel in je benen zitten", aldus de Katwijkse coach Han Wallaart. Daar bleek aanvankelijk niets van te merken. De Katwijkse ploeg nam meteen een voorsprong van zes punten. Wallaart: "Daardoor kreeg de ploeg te snel het idee van het lukt wel. Dat kan je je juist tegen een team als Lisse niet veroorlo- Lisse kreeg door de onoplettend heid aan Katwijkse kant meer kans in de aanvalsrebound. Nadat Joke van der Heuvel er van afstand ook wat ballen ingooide, liep Lisse zelfs uit naar een 25-29 voorsprong. Grasshoppers trok na een time-out de verdediging wat strakker aan, waardoor de strijd halverwege dan ook nog niet beslist was: 36-34. In de tweede helft bleef de strijd de eerste tien minuten gelijk op gaan. Nu eens stond Lisse voor, dan weer de thuisploeg. Het verschil werd echter nooit groter dan vier punten. Totdat na tien minuten het schot bij Lisse wegviel. Ook vanaf de vrije worplijn kreeg het team van Peter Lapidaire er opeens geen bal meer in. Grasshoppers was daar in de per soon van Marie-José Allers (19 pun ten) als de kippen bij om een gat te slaan. Binnen twee minuten stond er een 57-47 stand op het bord. Grasshoppers maakte de zaak echter niet bekwaam af. De nervosi teit sloop in de ploeg, terwijl Lisse, strijdend voor haar laatste kans, nog feller begon te pressen. Enkele keren balverlies aan Katwijkse zij de brachten Lisse weer in de race. Doordat de topscorer van de eredi visie, Zora Malacko (19 punten), in de slotfase koeltjes haar vrije wor pen benutte bleef de overwinning toch in Katwijk: 64-59. punten: 7-11. Door doelpunten van René van der Vooren en de in het veld gekomen Martin van der Broek werd het grootste deel van de ach terstand goedgemaakt en toen even later Wilma Neuteboom door een tweetal treffers de stand in even wicht bracht (11-11), leek een ver rassing zich aan te dienen. De kop lopers uit Zaandam brachten met hun twaalfde doelpunt de winst in veiligheid. Fiks wist ook tegen het fysiek sterke en als favoriet getipte Oranje Wit goed te presteren: 15-15. "Ik be schouw dit als een winstpunt", al dus de coach. De opponenten uit Dordrecht hadden Fiks goed bestu deerd en daar een tactisch concept voor uit de pan getoverd. Oranje Wit had het grootste deel van de wed strijd in handen. Fiks kon slechts trachtten de voorsprong niet al te groot te laten worden: ruststand 9-6. De tweede helft werd er stringen ter verdedigd en daardoor konden de blauwhemden tot 11-10 terugko men. Hier volgde een incident, dat voor Oranje Wit aanleiding vormde een protest in te dienen. Bij een schot op de korf werd er aan de paal getrokken, wat echter geen score maar ook geen strafworp opleverde. Kort daarop brachten zij de stand op 12-10. Met nog zes minuten te spelen prijkten er vijftien punten voor de thuisspelende ploeg op het bord. De wedstrijd leek gespeeld, maar met een loper van Tanja Hui zing en met nog drie strafworpen op rij nam de koploper een welver diend punt mee terug naar Oegst- geest. Matthys de Visser en Theo Vreeken scoorden ieder zesmaal. Pernix mocht het genoegen van de overwinning proeven. Geduren de de hele partij ontliepen Pernix en Albatros elkaar niet veel."We kwamen in de wedstrijd diverse ke ren aan de leiding en dat gaf het no dige zelfvertrouwen". Casper de Rooy zorgde in de eerste helft voor vier doelpunten, zijn vakgenoot Ro bin Arnoldus trof driemaal doel. Het eerste aanvalsvak zorgde daar om mede voor de 11-10 ruststand. Rivaal Snelle, vlotte aanvalsacties hadden voortdurend succes, maar de Leide naars konden rivaal Albatros niet van zich afschudden. In de vijftien de minuut kwamen de bezoekers uit Zwijndrecht langszij: 15-15. Ro bin Arnoldus had in die periode viermaal gescoord. Na een 15-16 achterstand nam Pernix opnieuw het initiatief. Erika Velders hield haar ploeg aan de leiding met haar derde treffer(18-17). Met nog een mi nuut te spelen was de spanning om te snijden, toen Casper de Rooy 19- 19 liet oplichten. Het geloof in eigen kunnen werd vlak voor het eindsig naal beloond: Lian Tieleman bracht met haar enige treffer de eerste winstpunten voor de ploeg. Een 20- 19 overwinning. Blauw Wit '51 ontmoette een ont ketende Eric Kromhout. Met Maar liefst negen treffers van zijn hand versloeg De Danaïden de tegen stander in Dordrecht. Met René de Louw en Bea Schrama binnen de lijnen voor Nelleke en Eric Peeters nam de formatie van Janko Breed- veld tegen het einde van de eerste helft de leiding. Twee doorloopbal- len met één hand genomen van Kromhout en het tweede doelpunt van Heiko Locher brachten een 4-7 voorsprong. De Dordtse concurren ten maakten vlak voor de pauze twee doelpunten: 6-7 ruststand. Ingrid Slingerland maakte twee doelpunten na de hervatting en gaf daarmee haar ploeg bij 7-7 en later bij 11-11 de leiding, Paul Hüsken liet met zijn tweede score 13-17 aan tekenen en in de laatste minuut werd de eindstand bepaald. Weder om Eric Kromhout scoorde, dit maal vanuit de uiterste hoek van het aanvalsvak: 15-19. "We hadden de wedstrijd in onze handen. Maar dan moet het wel af gemaakt worden", vertelde Cor Gravenkamp. In een matige wed strijd verdedigde De Algemene haar koppositie. Halverwege de eer ste helft leidde de witte formatie uit Leiden met 6-3. Hierna wist slechts Diana Hoppenbrouwer nog te sco ren en dat gaf KIOS de gelegenheid om nog op slag van rust langszij te komen: 7-7."In de rust hebben we de zaken op een rijtje gezet, maar de opdrachten werden slecht uitge voerd. Na de score van Perry Vene- ma (12-11), zette KIOS aan om ons op een 12-15 achterstand te zetten", evalueerde Gravenkamp. Met zijn vierde goal tekende Alfred Lam- booy voor 14-16. Na een gemiste strafworp'bracht Perry Venema 16- 16 op de borden. Vlak voor tijd doorboorde KIOS nog één keer de korf:eindstand 16-17. Crescendo liep tegen een vlotte achterstand aan en kwam die niet meer te boven. Met een goed spelen de Peter Baak (6x) konden de Lei denaars tegenstander TOV nooit in gevaar brengen. Irene van Amster dam en Arno Kooloos zorgden me de voor een 10-6 ruststand. Na de hervatting kwam Nijenhuis' team tweemaal op twee puntend 0-8 en 13-ll)."Maar daar konden we niet doordrukken", meldde de trainer. Wijnand Alberts wist nog tweemaal te scoren, maar dat te weinig om het goed schietende TOV van 15-13 eindstand af te houden. Onderschatting In Almere flitste Zuiderkwartier bijzonder snel naar 0-5 met drie goals van Theo van Leeuwen. Kitty van der Mark scoorde 1-6 en vrij-uit spelend werd de 4-7 tussenstand be reikt. Onderschatting leidde ertoe, dat EKVA snel kon inlopen:8-8. Met René Arnoldus kwam de zege uit eindelijk toch bij de geelblauwen, want deze invaller scoorde vier keer. 10-13 vormde de eindstand. Velocitas liet tegen ADO zich het kaas van het brood eten. In een wedstrijd die het predikaat topper geen moment verdiende lieten de Leiderdorpers het volkomen afwe ten. Na een magere 6-3 ruststand konden de groenblauwen nauwe lijks tot scoren komen. Marjolein Zaagman zorgde met twee treffers voor een 8-5 eindstand. Een donderspeech moest er bij KNS aan te pas komen om de ploeg uit een dal te halen. In een bikkel hard treffen was Yvonne van Dam met drie doelpunten voor de rust (7- 5)en twee na rust het meest produk- tief tegen BFC. De peptalk sorteer de effect, want de wedstrijd eindig de in 11-11. Edwin Kooien doel puntte vier keer na de pauze. Men was tevreden met het zwaarbevoch ten punt wat deze wedstrijd ople- verde.Met de letterlijke klappen die Liesbeth Kok opliep, was coach Kooien minder tevreden. Gelukkig zag hij in de laatste seconde BFC een strafworp missen. KLAAS BOSMAN In de wedstrijd tussen Lisse en Grasshoppers speelde de rebound een doorslaggevende rol. Hier betwisten Marie- José Allers_ links) en Mar ja van Duyn voor de Katwijkse ploeg en voormalig Grasshoppers speelster Marja van (foto Loek Zuyderduin) Dijkt r Lisse de bal. Perfect-game bowler levert auto op LELYSTAD (ANP) - De 31-jarige Belgische bowler Mare Wilde- meersch heeft gisteren bij het inter nationale toernooi 'Om de Zilveren Lely' in Lelystad een auto ter waar de van 30.000 gulden gewonnen. "Met deze winstpartij ben ik na tuurlijk erg blij. We hebben aange toond dat we ook van Lisse kunnen winnen. Nu moeten we zien wat om hoog te kruipen", meende Wallaart. "Dit keer hebben we gewonnen op de rebound. Dat is in het verleden wel eens anders geweest. Het feit dat er maar één scheids rechter was had duidelijk invloed op het spel. Wallaart: "Die man deed zijn best, maar in dit soort wedstrijden wordt natuurlijk wel op het scherpst van de snede gestre den. Door zijn opstelling kon hij lang niet alles zien. Nu werd er stuk ken harder gespeeld, zonder dat dat overigens uit.de hand liep. In de re bound werd bij voorbeeld flink ge duwd en getrokken. Dat leverde een enorm aantal sprongballen op". Grasshoppers is door deze over winning alleen op een zevende plaats terecht gekomen. Lisse deelt nu de laatste plaats met BV Gronin gen. De ploeg van Lapidaire kan zich nu gaan bezighouden met haar eigen toernooi, de vrouwelijke te genhanger van de Haarlem Basket- balweek. Pijnlijk In de kop van de eertse divisie B leed BV Lisse aan de vooravond HAARLEM Na twee speeldagen is de strijd in poule A van de Haar lem Basketbal Week reeds gestre den. De twee Amerikaanse ploegen, Marathon Oil Chicago en Athletes in Action, bleken te licht voor Nas hua Lasers en het Estse Tallinn. Op zaterdag toonde Jos Kuipers nog eens aan 's lands beste speler te zijn. De Limburger nam met 33 pun ten zijn ploeg op sleeptouw naar een zwaar bevochten 108-104 zege op de Athletes in Action, een groepje christelijke Amerikanen dat cam pagne voert voor het geloof. In de Kennemersporthal is daar overi gens niks van te merken. Wanneer het hen uitkomt deinzen de Ameri kanen er niet voor terug om harde maatregelen te nemen. Ook tegen Tallinn kwamqn de ge lovigen er niet echt aan te pas. Geor ge Jackson, de enige Amerikaanse basketballer die in de Sovjetunie speelt, tekende met 28 punten het vonnis over zijn landgenoten: 95-89. Marathon Oil Chicago bestaat uit een groepje pleintjesballers die rond Chicago in een amateurcom petitie spelen. Deze ploeg is aange vuld met ex-Leiden vedette Tony Parker, voor vrijwel alle gen een onbekende, en Bud Greer, speler van het tweede van Akrides. De tijd dat zulke teams alle wed strijden in Europa eenvoudig win nen is gewoonweg voorbij. Tegen Tallinn werd dat al duidelijk (76-95). In de wedstrijd tegen Den Bosch trok Marathon Oil aan de noodrem. Met name de logge John Flowers ramde er flink op los. Pas nadat Tanno Pieters de Amerikaan met gelijke munt ging terugbetalen was er sprake van een wedstrijd. Via de met scherp schietende Carl Lott (30 punten) plaatste Nashua zich ten slotte voor de halve finales: 97-92. van de winterstop een pijnlijke ne derlaag tegen WSC: 93-85. Coach Johan Koster verklaarde de neder laag door het feit dat zijn team in de finalewedstrijd tegen Leiden nogal wat krachten had verspeeld. Boven dien was WSC na de misstap vorige week tegen BVO verplicht te win nen om de aansluiting met de bo venste helft van de ranglijst te be houden. Na een 46-48 ruststand verkleinde Lisse vijf minuten voor tijd welis waar nog een 85-73 achterstand tot 84-84, maar het ontbrak de Lissena- ren aan kracht om door te drukken. Door deze nederlaag moest Lisse de (gedeelde) eerste plaats afstaan aan het tweede team van Weert, dat voor eigen publiek Leiderdorp alle hoe ken van van het veld liet zien: 131- 83. Ook de vrouwen van RISV ging het tegen Landslake Lions niet best af. De Noordwij kers verloren met 69-48 en zagen hierdoor het gat met koploper, Rotterdam Zuid 2, oplo pen tot vier punten. VOETBAL Frank Vercauteren voetbalt de rest van het seizoen voor RWDM. De vroegere international Vercauteren, die uitkwam voor Nantes, mocht vertrekken van zijn Franse werkgever. De middenvel der is 33 jaar. RWDM staat laatste in de hoogste klasse van België. SASSENHEIM - Het ging weer prima met TOP. De onverwachte nederlaag bij Asko was verwerkt en men leek opnieuw tot de kansheb bers voor de titel in de overgangs klasse C te behoren. In het duel te gen DEVD ging het zaterdag echter opnieuw mis met de Sassenheimse korfballers, die tot driemaal toe ver zuimden het duel te beslissen en vervolgens werden gepasseerd. Tot overmaat van ramp werd in de slot minuut de gelijkmaker ook nog eens afgekeurd: 15-16. Die laatste beslissing van scheidsrechter Van der Kooy was begrijpelijkerwijs na afloop hét on derwerp van discussie. Anne van der Zaag zou volgens de Leidse ar biter tijdens het aanleggen voor zijn laatste afstandschot hebben gelo pen, een oordeel dat de Sassen heimse aanvoerder natuurlijk in al le toonaarden bestreed. "Dan durft hij erna ook nog te beweren dat hij elke keer weer op het punt stond zo'n wegtrekkende beweging af te fluiten", aldus Van der Zaag, "Je mag toch één pas doen als het maar in een vloeiende beweging gebeurt. Zo'n beslissing kost je nu wel een duur punt. Overigens doet dat niets af van het feit dat we zelf erg zwak hebben gespeeld". Eenzelfde realisme ook bij Ruud van der Horst, die op de bank de we gens vakantie afwezige Theo Kor poraal verving. "Je wint er drie met een punt verschil en dan mag je over geluk ook niet klagen. Nu ver lies je een wedstrijd met een punt verschil. Maar we hebben het wel vier keer laten liggen bij een voor sprong van twee punten. We laten ze dan naderbij komen en dan gaan ze ook over ons heen. En die laatste bal, daar kun je over blijven twis ten". Minder discussie was er over de krachtsverhoudingen binnen de lij nen. Vanaf het eerste moment was duidelijk dat met name de Sassen heimse vrouwen, met Monique Wie- gerink weer in de gelederen, een zware avond tegemoet zouden gaan. In aanvallend opzicht konden dé TOP-mannen dit nadeel nog compenseren met veel extra loop werk, verdedigend was er geen kruid gewassen tegen de Amstel- veensen. Lisette van der Kraan kreeg al direkt drie treffers tegen, waardoor een eerste uitlooppoging op 3-1 werd geneutraliseerd. Datzelfde gebeurde kort voor rust (8-7) en tot tweemaal toe in het eer ste kwartier van de tweede helft. Tien minuten voor het einde kwam de ommekeer. Van 12-10 trok DE VD de score via 13-13 naar 13-16 en onderwijl had TOP het vooral moe- lijk met zichzelf. Met Paula Rom- som voor Monique Wiegerink en Aad Wiegerink voor Gerco Lange- laan trachtte coach Van der Horst het tij te keren. Goals van Ron van der Willik en Frank Nijenhuis (bei den met vier treffers de meest pro- duktieve TOP-pers) haalden de ach terstand op tot 15-16. Waarop Anne van der Zaag vervolgens in de slot minuut voor de gelijkmaker dacht te zorgen. Maar die laatste treffer telde arbiter Van der Kooy, tot grote woede van het rood-witte thuispu bliek, niet meer mee. BRAM VAN GENT LEIDEN - Luba Leiden is er zaterdagavond voor het eerst in het driejarig bestaan van het Luba Basketbaltoemooi in geslaagd om als winnaar het eigen toernooi af te sluiten. Na een spannende fi nale, waarin BV Lisse zich tot op het laatste moment niet gewon nen gaf, mocht Leiden de Ton Kallenberg wisselbokaal in ont vangst nemen. Leiden versloeg Lisse met 86-83. LEIDEN - Fides Pacta (11-12 tegen ZKC'31) en Crescendo (15-12 tegen TOV) komen in de degradatie- zorgen. Fiks snoepte een punt af van Oranje Wit (15-15) en De Danaïden ontluisterde concurrent Blauw Wit '51. De Algemene moet na het verlies tegen KIOS (16-17) de koppositie delen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16