UVS zit weer muurvast Het tij lijkt te keren voor FC Lisse Alphia pakt periodetitel Geen winnaar bij derby De Bie is terug Knappe zege Oegstgeest in Bleiswijk Jan Reurings ziet Roodenburg winnen van zijn oude club Leidse ploeg verliest thuis van ADO '20 Stompwijkse Boys doet goede zaken tegen MMO MAANDAG 24 DECEMBER 1990 'DO/STAD SPORT PAGINA 15 LEIDEN - In het inhaalweekein- de waren de ploegen in de vierde klasse produktief. FC Lisse be hield de koppositie na een een 2-4 overwinning op SJZ. Het op de laatste plaats bivakkerende Leidsche Boys kreeg met één punt te weinig. Meerburg ging kansloos ten onder bij het kwak kelende ROAC'79, terwijl in de Haagse vierde klasse Randstad Sport nu boven plaatsgenoot SVLV de winterstop ingaat. Kickers - Leidsche Boys 3-3 Leidsche Boys heeft in een half uur een zekere 0-3 voorsprong uit handen gegeven. Peter Kooien zette zijn ploeg na 18 minuten met een schot van de rand van het strafschopgebied op 0-1. Enige tijd later zag Erwin Nieboer met plezier, hoe zijn inzet door Kicker Willem den Hollander in een ul tieme poging in het Leimuidense doel werd gewerkt. 0-2 dus en toen Peter Siera Leidsche Boys zelfs aan een 0-3 leiding hielp, leek de Leidse hekkesluiter op ro Jan Reurings kon niet met zijn sterkste formatie ten strijde trek ken. Mark Helder en Michael Ver ver hadden al een voorschot op de winterstop genomen door van een wintersportvakantie te gaan genie ten. Hierdoor konden de 17-jarige Ron van der Linden en Maurice Barends in de basis beginnen. De eerste had duidelijk nog de wed strijd van gisteren in de benen (bij de landelijke jeugd), terwijl de laatste een ongelukkige wedstrijd speelde. Dat had ook te maken met het feit, dat alle ballen naar de zeer sterk spelende Marcel van de Burg gingen en Barends het vuile werk moest opknappen. De routinier kopte veelvuldig de uittrappen door, maar niemand reageerde daarop. De bal kwam daarom in be zit van Olympia-verdedigers, die de bal echter aan bijna niemand kwijt konden. Alleen Dick Vleggeert liep zich soms vrij. Opbouwend was de Goudse ver dediging niet sterk, maar- defensief liet de achterhoede ook wat steekjes vallen. Er werd niet fel gedekt en dat had gevolgen. In zestiende mi nuut kopte Van de Burg een voorzet van Fred Ouwerkerk wel schitte rend in, maar hij ondervond geen enkele hinder van zijn directe te genstander Wim. Boele. Deze Olym- pia-speler ging vier minuten later opnieuw in de fout. In plaats van de bal veilig terug te spelen naar de keeper, probeerde hij Van de Burg uit te spelen. Dat mislukte, waar door de Roodenburg-spits vrij voor de Goudse keeper. Peter Boele, kwam en geen moeite had om deze te passeren: 2-0. Een pikant detail was dat de Goudse spelers in de bus naar Leiden naar een video gekeken hadden met blunders. Blijkbaar had Wim Boele het verkeerd begre pen. Deze voorsprong was voor een deel te danken aan de gasten, die zonder overtuiging speelden. Toch verkleinden ze een kwartier voor tijd de achterstand. Frank Groen land ging door op links en gaf van de zijkant een voorzet, waaruit Mark Hollander ongehinderd in kopte. Marcel Vink was niet geheel kansloos. Geluk Deze marge bleef niet lang intact, want Peter Pret kopte een corner van Richard Gottmer al inlopend in. Dat was een voorbeeld van het ge zegde 'drie keer is scheepsrecht'. De doeltreffende kopbal was de derde inzet van de verdediger. In dezelfde minuut had hij Peter Boele al twee maal tot een redding gedwongen. Dat de 3-1 voorsprong tot de rust stand hield, was aan twee dingen te danken. Marcel Vink stak in goede vorm en bovendien lachte het geluk Roodenburg toe. Twee keer zat de lat in de weg voor een Olympia- doelpunt. Olympia-trainer Geert van Vugt had zich de eerste helft lopen verbij ten. In de rust wisselde hij de falen de Wim Boele en schold zijn ploeg uit voor het vertoonde spel. "Zoveel klasseverschil en dan zo slecht spe- OVERUSE (ANP) - Danny de Bie heeft in O ver ij se afgerekend met zijn vormcrisis en de strijd om de Super Prestige-trofee opengebro ken. De Tsjechoslowaak Radomir Simunek moest de Belg gisteren la ten voorgaan, waardoor zijn voor sprong op De Bie na zes wedstrij den nog maar negen punten telt. Wereldkampioen Henk Baars komt ook eindelijk op gang. Hij werd de beste Nederlander op de vierde plaats. zen te zitten. Maar na de rust maakte Kickers een nieuwe start. De scherpte, die in de eerste helft ontbrak, was er nu wel. Net na de thee hadden de gasten echter nog kans op vergroting van de voor sprong, maar naarmate de wed strijd vorderde, kwamen ze er maar weinig uit. De 1-3 viel een kwartier voor tijd, maar de 2-3 liet lang op zich wachten. Met nog tien minuten op de klok maakte Ronald de Rijk zijn tweede doel punt van de dag. In de laatste mi nuut zette Anton Broers zijn ploeg naast de tijdtrekkende gas ten. SJZ - FC Lisse 2-4 De koploper uit Lisse heeft on danks de afwezigheid van trainer Laszlo Nanai toch de punten ge pakt. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, waarin de gasten-al na acht minuten de leiding namen via Cor Bouckaert. Overeenkom stig met de veldverhouding maakte Sjaak de Boer de 1-1 na een schitterende vrije trap van 25 len. Alles ging via het volle cen trum". Dat was volgens Reurings en Roodenburgs verdienste. Inder daad speelde de Leidse ploeg tac tisch goed en waren de uitbraken via Van de Burg levensgevaarlijk. Zo kreeg Henk Buyn een vrije kop- kans, nadat de ver uitgelopen Peter Boele Van de Burg had moeten af stoppen. Na de pauze ging Olympia sneller spelen en meer druk uitoefe nen op het doel van Roodenburg. Het was dan ook niet vreemd dat het 3-2 werd. Vink keerde in eerste instantie een kopbal van Bert van Nieuwkerk, na een voorzet van de dominant aanwezige Dick Vleg geert, maar de Leidse keeper was kansloos op de daaropvolgende in zet van Kees de Jong. Met nog een kwartier op de klok nam de span ning toe. De Roodenburg-verdedi- ging hoefde echter niet te capitule ren en zodoende bleef de 3-2 stand gehandhaafd. Vooral Van Niekerk sneed door de verdediging en liet linksback Ouwerkerk zijn hielen zien. In de eerste helft had de Roodenburger de gevaarlijkste man aan Olympia-zijde goed verdedigd, maar na de 3-2 had hij geen vat meer op Van Niekerk. Gelukkig voor de thuisclub stonden laatste man Jan Kromwijk en aanvoerder John van Wetering erachter om redding te brengen. v In de blessuretijd mocht Hollan der na zijn tweede boeking vroegtij dig gaan douchen. In de eerste helft verdween zijn naam terecht in het boekje van de goed leidende scheidsrechter Oskam na een over treding op Van de Wetering en in de extra tijd na een overtreding op Van de Burg, die kort hierna een pu- bliekswissel kreeg. Het stand houden tegen de Olym- pia-spitsen in het laatste kwartier was voor Reurings een compliment waard. "Arie van de Berg, Kees de Jong en vooral Bert van Niekerk zijn zeer goede spelers. Bovendien hebben ze een brok routine en wij een jonge ploeg. Desondanks raak ten wij niet in paniek", sprak de trainer tevreden. Hij kende de be langrijkste spelers van Olympia, omdat deze ploeg onder zijn leiding vorig jaar kampioen werd. Maar een extra motivatie was niet van de gas ten af te lezen. Daarom Sprak Geert van Vugt de waarheid: "Deze neder laag hebben we aan onszelf te wij ten". LARS ULRICH meter. De SJZ'er miste enige mi nuten later alleen voor Piet War merdam, de FC Lisse-keeper. Wim Bouckaert was een kwartier voor rust wel doeltreffend op aan geven van Paul Pijpers. Dat bete kende wederom een voorsprong voor de Lissenaren, die makke lijk combineerde. De tweede helft ging de gasten beter af, want bin nen het eerste kwartier na de thee was de stand tot 1-4 opgevoerd. Beide keren was Patrick Bon de doelpuntenmaker. In de blessu retijd maakte Jos Vink de stand nog wat draaglijker voor SJZ door een counter knap af te ron den. ROAC'79 - Meerburg 4-0 Na uit zes wedstrijden maar één punt gehaald te hebben was er voor ROAC'79 eindelijk weer een overwinning. De vier doelpunten waren verdeeld over beide helf ten. In de eerste 45 minuten wa ren Perry Veilbrief en Perry van As, met een mooi schot, de schut ters. Bij een 2-0 achterstand bii LEIDEN - UVS wilde graag als subtopper de win terstop in, maar is sinds gis teren weer een notoire de gradatiekandidaat. Die sta tus past de ploeg niet eens zo slecht, want in de thuiswed strijd tegen ADO' 20 bakten de blauwwitten er weer eens weinig van. Met een 0-2 ne derlaag beleefden de Leide- naars een onzalig uiteinde van het voetbaljaar 1990. De eigen Kikkerpolder heeft nog steeds een verlammende werking op de Leidse hoofdklasser. De clubs komen graag op de koffie bij UVS, want één of twee punten zitten er al tijd wel in. De bezoekende vereni gingen zijn dit jaar in Leiden nog ongeslagen. Een wrange constate ring op de helft van de competitie. Na de winterpauze zal het voor Ruud de Groot en zijn gevolg nog rust leek te verwachten dat Meer burg feller uit de kleedkamers zou komen, maar dat gebeurde pas na de 3-0. Perry Veilbrief was er namelijk als de kippen bij ge weest om de van de lat terug springende bal langs Meerburg keeper Henk Distelveld te spelen. De Zoeterwoudenaren zette de thuisclub onder druk, maar Jan van der Poel hield het ROAC'79- doel schoon. Het leed voor Meer burg was nog niet geleden, want uit een counter maakte Perry Veilbrief de 4-0. HBS - SVLV 1-0 Er viel niet veel te beleven in Den Haag. Zeker niet voor de Voorschotenaren, want ze verlo ren van het thuisspelende HBS. Vooraf stonden beide ploegen op de ranglijst nog gelijk, maar span nend was het niet. Dat lag ook aan het feit dat SVLV gehandicapt aan de wedstrijd begonnen was, want de ploeg van Simon Vene- ma miste vier basisspelers. Eén van de vervangers, Niels Karre- een hele toer worden om hogerop te komen. Er zal immers toch één keer in de twee weken thuis moeten wor den gespeeld. De trainer kan geluk kig de komende weken gebruiken om zijn zwalkende manschappen en het thuiscomplex aan een nadere inspectie te onderwerpen. "Ik weet niet wat het is", zegt De Groot. "Ik win thuis bijna nooit met UVS. Dat was vorig jaar trouwens ook al zo. Het is alsof het een soort obsessie aan het worden is voor de spelers. De oplossing voor het pro bleem ken ik niet. Misschien is het veld wel te groot of mogelijk moe ten we het andersom leggen. In elk geval zijn alle speculaties weer zin loos geweest. We wilden met deze inhaalwedstrijd weer een beetje naar boven krabbelen, maar we zijn niets opgeschoten". Zo produktief als UVS buiten de deur is, zo schotloos is het op eigen veld. Vorige week produceerde het team een half dozijn treffers bij Blauw Wit. De 0-6 winst klonk als mans (16), moest zelfs uit de B- jeugd gehaald worden. In de tweede helft kwam de HBS door een kopbal van Ronald Schild- kamp op voorsprong. Ondanks goede mogelijkheden voor SVLV (Remy Engelhgrd en John van Veen) bleef de 1-0 op het score bord. Randstad Sport - Spoorwijk 3-0 In een niet al te beste wedstrijd had Randstad Sport moeite met het agressieve spel van de rode lantaarndrager Spoorwijk. Toch kwam de thuisclub op voor sprong. Marcel Groenendijk scoorde na goed wegdraaien van zijn directe tegenstander 1-0. Bei de ploegen hadden kansen om doelpunten te maken, maar faal den in de afwerking. In de tweede helft kende Randstad Sport een ander en beter gezicht. De Voor schotenaren liepen over Spoor wijk heen. Dat was onder andere te merken aan het feit, dat Cliff Comvalius vijf keer alleen op de keeper af mocht gaan. Overigens zonder succes, maar vijf minuten voor tijd mocht hij een combina tie van Peter Hogewoning en Bob van Aken afronden. Eerder had Marco van der Zon 2-0 gemaakt. een klok, maar ook een beetje vals, want de tegenstand van de Amster damse hekkesluiter was van een be denkelijk niveau. Gisteren kreeg UVS weer gewoon een taaie oppo nent tegenover zich en plotseling was het afgelopen met de helden van acht dagen terug. Het trouwe thuispubliek van UVS zal zich wel hebben afgevraagd wat zich daar in de hoofdstad allemaal heeft afge speeld. Het duurde zelfs een half uur voordat de thuisploeg een schotpo ging had afgeleverd tegen de Heemskerkers. Hans van Leeuwen kreeg de bal op de rand van het strafschopgebied aangespeeld, maar moest afronden met zijn zwakke rechterbeen. Dat was dus geen probleem voor keeper Mare Kranendonk. Zijn collega aan de overzijde, Ma- rijn Mokveld, had het veel drukker. Dankzij zijn medespeler Rick van Dijk nog wel. De libero van UVS ging twee keer in de fout door on achtzaamheid. Met gevaar Voor ei gen leven herstelde de betrouwbare Leidse keeper telkens de blunders van zijn collega. Eerst hield hij de doorgebroken Leo Dekker van sco ren af en even later dook hij heel at tent voor de voeten van de vrijge- speelde Richard van Son. Het kost te Mokveld een blessure en UVS bijna een strafschop, maar alles liep goed af. Dankbaar Vooralsnog tenminste, want geheel ongeschonden bleef UVS niet. Ruud Boot moest met een kuitbles sure zijn plaats afstaan aan Marcel Tolsma. Dat leed viel in het niet bij wat er kort voor rust gebeurde. Hans van Leeuwen was even zijn di recte tegenstander Mark Altema kwijt en die maakte dankbaar ge bruik van de vrijheid. Uit een steek- passje van Sjaak Bruin (even eerder geboekt na een grove overtreding op Gerry Jansen) kopte Altema de bal keurig over de uitgelopen Mok veld heen: 0-1. In de tweede helf kwamen de blauwwitten aanvallender en agres siever voor de dag, maar overtui gend was het allemaal niet. UVS heeft op het eerste oog een ideale mengeling van dribbelkoningen (Van Leeuwen, Roosa, Jansen, Tolsma) en waterdragers (Van Ors- sagen, Van Dijk, Van Dam, Dorlas) met daartussenin zelfs nog een ex- prof (Holverda) die van beide wat heeft. Maar eenmaal op het veld ac cordeert een en ander niet optimaal. LEIDEN - De streekderby tus sen Roodenburg en Quick Boys leverde geen winnaar op. Zowel de Leidertaars als de Katwijkers konden in deze evenwichtig ge speelde wedstrijd het net niet vinden waardoor de stand dub- belblank bleef. UVS leverde in Amsterdam knap tegenstand te gen het hooggeklasseerde Ajax maar werd toch met een 4-3 ne derlaag naar huis gestuurd. LANDELIJKE JEUGD Roodenburg - Quick Boys 0-0 De wedstrijd was van een ma tig gehalte hoewel er veel strijd werd geleverd. Defensief zat het bij beide ploegen goed in elkaar waardoor het spel zich ver voor de doelen afspeelde. Rooden burg claimde vooral voor rust het beste van het spel en na de doelwisseling had Quick Boys voornamelijk het initiatief. De beste kans voor de thuisclub kwam van de voet van Michel Plomp die zijn inzet echter op de paal zag belanden. In het tweede De Groot: "Het is allemaal een tem po te laag en we denken niet voor uit. Dan wordt er gereageerd als er een bal wordt doorgekopt, maar je moet daarvoor al bewegen". Kansrijk Ondanks het gebrek aan beweging bij de voorwaartsen kreeg UVS toch wel mogelijkheden. Aanvoer der Van Leeuwen liet in kansrijke positie de bal van zijn schoen tikken en Marcel Tolsma zag een keihard schot van dichtbij nog net gestopt. Frank Roosa (hij liep een boeking op na een onschuldige overtreding) was na een knappe actie dicht bij een treffer, maar schoot van afstand rakelings langs de kruising. Op dat moment stond het echter al 0-2 door ADO-aanvoerder Leo Dekker. Hij strafte een misverstand tussen Mokveld en de ingevallen Peter Gallert (voor de met krampver schijnselen kampende Rob Dorlas) attent af. UVS legde zich neer bij de zoveel ste afknapper van dit seizoen en maakt zich nu op voor de traditione le skitrip met de selectie. Ver weg, in Zeil am See. Want thuis is het ook maar behelpen. ROB VAN DER ZANDEN LEIDEN Stompwijkse Boys heeft in het inhaalprogramma voor de tweede periode goede za ken gedaan. MMO werd met 2-0 geklopt en de mogelijkheden om periodekampioen te worden zijn groter geworden. Wel moet dan met grote cijfers van Teylingen gewonnen worden. Zo als de si tuatie nu is heeft VTL de beste vooruitzichten omdat de Leidse club een uitstekend doelsaldo heeft. UDO heeft de goede lijn van de laatste week niet kunnen voorzetten en verloor met 2-1 van VNL. AFDELING LEIDEN ZO. MMO - Stompwijkse Boys 0-2 In een rechtstreeks duel heeft Stomwijkse Boys weer aanslui ting gekregen met de kopgroep in de afdeling Leiden. Ook voor de part van de wedstrijd dus een wat sterker Quick Boys dat ech ter de uitblinkende doelman Ri- nus de Klerk niet kon passeren. Zeer terecht overigens want na afloop verklaarden beide kam pen 'blij te zijn met het behaalde punt'. Ajax 2 - UVS 4-3 De Leidenaars speelden een uitstekende wedstrijd tegen de Amsterdammers maar hadden het geluk niet aan hun zijde. Ajax had dat wel en profiteerde vlak voor en vlak na de hervat ting van defensieve missers bij UVS. Nadat Arnold Bremer kamp met een prachtig schot en een strafschop de Leidenaars naast Ajax had gebracht kreeg ook de thuisploeg een penalty toegewezen. Toch liet UVS het kopje niet hangen en ditmaal was het Tuan Nguyen die het meer dan verdiende evenwicht tot stand bracht. UVS kreeg echter geen loon naar werken. Een foutje in de Leidse verdedi ging was voor Ajax voldoende om de volle winst naar zich toe te trekken. LEIDEN - Een door vakantie- en blessureperikelen gehavend Oegst geest leverde een prima prestatie door het hooggenoteerde Soccer Boys op eigen veld met 1-2 te ver slaan. Ook koploper Kagia kreeg het benauwd tegen een staartploeg. De ploeg van Robert Suttorp be haalde bij TAW ternauwernood een 1-1 gelijkspel. VIERDE KLASSE ZAT. Soccer Boys - Oegstgeest 1-2 Bij Oegstgeest ontbraken veel ba- sispelers en als gevolg daarvan moest trainer Wim Visser behoor lijk wat omzettingen in zijn team plegen. Dat weerhield de Voscuyl- bewoners er niet van om de hoogge plaatste gast op eigen terrein met veel bravoure tegemoet te treden. "Op basis van een tomeloze inzet hebben we zeker in de eerste helft goed gevoetbald", was Visser tevre den over de inbreng van zijn man schappen. Met een uitblinkende Ed Strijk aan het hoofd zette Oegst geest de Bleiswijkers in de ope ningsfase vast op eigen helft. Dat re sulteerde al in de achtste minuut in de fraaie openingstreffer van de weer in genade aangenomen Joris van Benten. Het doelpunt van Van Benten schudde Soccer Boys blijk baar wakker en Oegstgeest kroop een paar keer door het oog van de naald. Doelman Frits Bleichrodt zag echter tot zijn geluk twee scho ten op de paal en lat belanden. Dat was voor de bezoekers in de tweede helft wel het sein om alle hens aan dek te roepen maar ze kon den niet voorkomen dat Jaap Bak de gelijkmaker forceerde. In een pe riode dat Oegstgeest met de rug te gen de muur stond kreeg Rein Grooters opeens de geest. Na een overigens prima aanval over veel schijven schoot Grooters, die daar na nog een dot van een kans miste, Oegstgeest naar de 1-2 zege. TAW - Kagia 1-1 Kagia vatte de wedstrijd tegen TAW veel te licht op. "Vooraf had ik al met twee punten rekening ge houden", was trainer Rob Suttorp in eerste instantie wat al te optimis tisch. "Achteraf ben ik echter blij met het behaalde punt. Er was bij ons totaal geen bezieling en agressie te bespeuren'.'. Toch was het Kagia dat de leiding nam. Dat was te dan ken aan een moment van bezieling bij Jan Kaak die bij een solo de Ter Aarse achterlijn bereikte en de bal afleverde bij Richard Trompert. De gevaarlijke Kagia-spits ramde de bal eerst tegen doelman Fred Ubink op maar schoot in de rebound de bal wel achter de dappere sluitpost. Na rust vielen de bezoekers ver terug en dreigden door het fellere TAW te worden overspeeld, De thuisclub kwam langszij toen de defensie van Kagia een forse steek liet vallen. Frank Aartman bereikte de vrij staande Dick Hoogenes die met een strak schot het belangrijke punt voor TAW binnenschoot. tweede periode telt ütompwijkse Boys nog mee, maar dit feestje hebben ze niet in eigen hand. Wal ter de Kievit was de grote man bij de Stompwijkse Boys door twee maal op knappe wijze te scoren. Op 13 januari valt in een inhaal programma de beslissing voor de tweede periode. VTL, ASC, Tey lingen en Stompwijkse Boys zijn de kandidaten. UDO - VNL 1-2 Geen beste wedstrijd maar wel twee hard werkende ploegen. Op het moment dat UDO door een blessure met een man minder speelde sloeg VNL hard toe. Mi chel Schouten en Hennie van de Hoogen deden de thuisclub de das om. UDO kwam wel goed te rug in de tweede helft maar zag slechts Walter Knetsch eenmaal scoren (1-2). LEIDEN - Alphia heeft in het af gelopen weekeinde dank zij een 1-3 zege op HVZ de titel van de tweede periode binnengehaald. Medekanshebber De Sleutels versloeg in de uitbeurt Lugdunum eveneens met 1-3 maar verloor de slag met Alphia op doelsaldo. Ook LSW kwam in veld tegen Abbenes maar ging kansloos met 0-3 tenonder. AFDELING LEIDEN (za) HVZ - Alphia 1-3 HVZ heeft het Alphia knap moeilijk gemaakt. Niet alleen haalde de Zoeterwoudse ploeg speltechnisch gezien een aan vaardbaar niveau maar was ook de buitenspelval slim van opzet. Dat bleek want de aanvallers van Alphia werden regelmatig door de HVZ-defensie voor joker ge zet. Na een half uur spelen was het wel raak. Na een aanval over rechts tikte Leen Baay met het ui terste puntje van zijn schoen de openingstreffer binnen. Na rust had Alphia wat beter zicht op de buitenspelval en kon Koos Dis seldorp spits Angelo Leefrok een •niet te missen kans aanbieden. HVZ worstelde zich uit de om klemming van Alphia en verdien de de tegentreffer van John van Weerlee ten volle. De bezoekers werden lang op eigen speelhelft gehouden maar een knappe Al- phense counter besliste de wed strijd. Op een pass van Ronald van Wieringen stelde Bert Bakker met een snoeihard schot de perio detitel veilig. LSW - Abbenes 0-3 De wedstrijd werd in de laatste vijf minuten beslist. LSW speel de toen al geruime tijd met negen man omdat twee spelers met bles sures moesten uitvallen nadat de wissels reeds waren verbruikt. De wedstrijd zelf was overigens van een matig gehalte. Abbenes had wel het betere van het spel maar kwam lange tijd niet verder dan een doeltreffende vrije trap van Peter Kattenberg. Bij de nume rieke meerderheid werd Abbenes met schoten van Remco Zijsling (op de lat) en gemiste vrije kansen van Ronald Honcoop in eerste in stantie niet veel wijzer. Katten berg wees daarop maar weer de juiste weg en toen bleek Honcoop toch het net te kunnen vinden. Lugdunum - De Sleutels 1-3 Lugdunum stak in de eerste helft de Vlietbewoners duidelijk de loef af. geheel vreemd overigens want met het ontbre ken van de geblesseerden Bles Zuma, Wim van As (polsbreuk), Ronald Labordus, Fer van Kam pen en de zieke Ronald Gulde- meester waren de bezoekers be hoorlijk gehandicapt. Bovendien moest Eelco Hillebrand al na twaalf minuten afhaken wegens een spierscheuring. Het aanvan kelijke overwicht van de thuis club werd door Daan Kooimans benadrukt toen hij tot zijn eigen verbazing met een pass over af stand de te ver voor zijn doel staande doelman Rob Groenen dijk verraste. Vlak voor rust egali seerde De Sleutels-spits Leo Compeer de stand en na de her vatting profiteerde Peter Boot van een misverstand in de defen sie van de Kikkers. Een aardig succesje was nog weggelegd voor A-jumor Ronald Beekman die de routiniers van Lugdunum vrijwel direct na de treffer van Boot defi nitief vloerde. LEIDEN Het is Roodenburg gelukt om uit de laatste drie wed strijden evenveel punten te halen als uit de eerste tien. Net als OVV en Gouda moest het als vierde geklasseerde Olympia giste ren het onderspit delven tegen de Leidenaars. Een compliment voor de thuisclub is op zijn plaats, maar er moet ook gezegd wor den dat Olympia slechts in het laatste kwartier liet zien waarom het zo hoog staat op de ranglijst. De hand van Roodenburg-trainer Jan Reurings, die Olympia vorig seizoen onder zijn hoede had ge had, was niet meer te zien. Mede daardoor werden de gasten op een 3-2 nederlaag getracteerd.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15