Vlasveld droomt van Winterspelen Gouden bal voor Matthaus Feyenoord in >eroep tegen schorsingen Tomba blijft overeind U.V.S. - A.D.0. 20 ZATERDAG 22 DECEMBER 1990 Meer nog dan een duursporter is Marianne Vlasveld een allroun- der. De takken van sport die de jarige studente bewegings wetenschappen uit Oud-Ade beeft beoefend, zijn allang niet meer op de vingers van één hand te tellen. Naast het veelal als duursport beoefende schaatsen, bardlopen, zwemmen, wielren nen en langlaufen kan Vlasveld ook een kruisje zetten achter turnen, handbal, tennis, rolski- èn, mountainbike en kanovaren. Het sporten zit de viervoudig Nederlands langlaufkampioene in het bloed. Met name 's win ters kan zij haar lol op. Haar medestudenten in Amsterdam, onder wie menig andere top sporter, zien Vlasveld dan niet of nauwelijks, omdat zij elders in Europa in de sneeuw vertoeft. Want om langlaufen draait het bij de trots van Oud-Ade toch in hoofdzaak. Op de smalle latten wil zij ooit nog eens deelnemen aan de Olympische Spelen. OUD-ADE "Als het aan het Nederlands Olympisch Comité ligt, maak ik de Winterspelen nooit van mijn leven mee". Vlas veld zegt het met een mengeling van strijdlust en berusting. Aan de ene kant beseft zij dat zij als Zuidhollands poldermeisje een onoverbrugbare achterstand heeft op langlaufsters uit sneeuw en berglanden. Aan de andere kant zou zij zeer gebaat zijn bij een verruiming van de limiet van het NOC van behorend tot de bes te vijftien van de wereld naar, pakweg, de beste dertig. "De NSV (Nederlandse skiver eniging, red.) stelt pogingen in het werk om het NOC op andere gedachten te brengen. Dan nog is het niet gezegd dat ik mij gemak kelijk kwalificeer voor de Olym pische Spelen. Maar die kans is dan tenminste aanwezig. Nor maal gesproken zijn de beste vijf tien van de wereld afkomstig uit typische langlauflanden als Skandinavië en de Sovjetunie". De cijfers spreken wat dat be treft boekdelen. Vlasveld heeft zich tijdens wereldkampioen schappen nog nooit onder de bes te veertig kunnen scharen. Ge zien haar vooruitgang moet een plaats in de top-dertig haalbaar zijn. Maar zelfs voor de aanstaan de wereldkampioenschappen in het Italiaanse Val di Fiemma gaat Vlasveld daarvan niet voetstoots uit. "Als ik mij daarvoor plaats ben ik al heel tevreden", meldt zij met een bescheidenheid, die haar ook overigens kenmerkt. Haar langlaufcarrière heeft tot nu toe veel weg van een successtory, althans voor Nederlandse begrip pen. "Ik meldde mij op mijn zes tiende aan voor een langlaufdag op Papendal. Daar was ik nog nooit geweest. Dat leek me wel spannend". De testjes die zij er met 25 anderen moest doen, pak ten kennelijk goed uit. Vlasveld werd uitverkoren voor een korte sneeuwstage. Na één week seri eus trainen eindigde zij op de Ne derlandse kampioenschappen voor junioren al op de tweede plaats. Het werd nog gekker. In haar laatste juniorenjaar behaalde Vlasveld de nationale titel bij de senioren. Nu, drie kampioen schappen verder, denkt zij nog graag terug aan de verrassing waarvoor zij toen zorgde. Inmid dels kijkt ze wel wat anders aan tegen de titel, die zij alleen in 1988 wegens ziekte niet verdedigde. "De concurrentie is onvoldoende. De jeugd moet nu maar eens doorbreken. Dat zou voor mij ook een stuk beter zijn". Vooralsnog moet de sportieve studente het van buitenlandse te genstanders en de door haar zelf gezochte afwisseling hebben. Dat zoekt zij vanaf december weer in de witste gebieden van Europa. Vrijwel zonder onderbreking ver toeft zij in Oostenrijk, Zwitser land, Frankrijk, Italië en Duits land, waar zij gewoontegetrouw aan de wintertriathlon van Inzeil deelneemt. "Met de onderdelen hardlopen en schaatsen is dat wel wat anders dan langlaufen. Bondscoach Sydney Teeling ziet het daarom niet zo zitten, maar ik denk er anders over. Ten eerste valt die wintertriathlon gunstig. Ten tweede bijten hardlopen, schaatsen en langlaufen elkaar niet. Je kunt hoogstens vraagte kens zetten bij de lange duur van die wintertriathlon. Eerlijk ge zegd vind ik twee van zulke eve nementen per winter, zoals vorig jaar, ook te veel van het goede. Ten derde ben ik nu eenmaal dol op afwisseling. Dat geeft me een kick". Haar veelzijdigheid kwam Vlasveld bij het langlaufen vooral van pas bij het uitvoeren van de nieuwste stijl: de schaatspas. Hoewel ook de klassieke stijl haar goed afgaat, is ze blij dat die schaatspas er is gekomen. Bij gro te wedstrijden meldt Vlasveld zich ook het eerst voor die onder delen. Zelfs een veelzijdig type als Vlasveld ontkomt dan niet aan een keuze. "Het verschil is overi gens niet al te groot. In beide stij len zie je dezelfde langlaufers in de voorste gelederen". Hoewel zij zich al op jeugdige leeftijd van haar sportiefste zijde liet zien, werd sport de studente uit Oud-Ade niet met de paplepel ingegoten. "Integendeel, mijn moeder is pas gaan sporten toen ik het al jaren deed. Zij loopt nu zelfs marathons. Ik ben wel fami lie van Arnold. Wendy en Anja van der Poel, de bekende schaat sers uit Roelofarendsveen. Ook de zusjes Verlaan, met de kunstrijdsters Annemarie en So- fie, zijn nichten van mij. Maar ik heb mijn eigen weg gezocht. Ik ben alle sportverenigingen van Oud-Ade langsgegaan". Dat Vlasveld na de turn-, hand bal- en tennisvereniging uiteinde lijk op de langlaufski's kwam te staan, heeft ook te maken met het exclusieve karakter van die sport. "Voor Nederlandse begrippen is wat ik doe vrij uniek, 's Winters ben ik helemaal op het buiten land aangewezen. Zelfs als het in Nederland sneeuwt, worden de nationale kampioenschappen in het buitenland gehouden. Behal ve sneeuw heb je als langlaufster ook met hoogteverschil te maken. De brug van Oud-Ade is daarvoor niet geschikt". De langlaufkampioene verwacht niet dat zij de achterstand in sneeuw- en bergtraining op de wereldtop ooit helemaal zal weg werken. Maar gezien haar huidige trainingsijver acht zij deelname aan de Olympische Spelen wel haalbaar. "Bij mijn studie bewe gingswetenschappen in Amster dam krijg ik heel veel medewer king. 's Winters hoef ik bijna geen tentamens te doen. Bij medestu denten (onder wie de topsporters Nico Rienks, Christine Aaftink, Frank van Veenendaal, red.) be del ik steeds weer om aantekenin gen. Dat vind ik op zich wel belas tend. Daarnaast krijg ik facilitei ten van het Topsportproject Am sterdam. Tentamens leer ik op mijn hotelkamer. In het buiten land doe ik kennis van andere culturen op. Daarvoor bestaat he laas geen diploma. Uit de kennis die Vlasveld m de diverse takken van sport opdeed, moet zij een keuze maken. Geor ge Jeremic uit Zoetermeer geniet haar voorkeur als trainer. "Als ik hem niet had gehad, was ik nooit zo ver gekomen. Gelukkig staat hij open voor nieuwe dingen" Zelfs is Vlasveld ook niet vies van experimenten. Dat blijkt al uit de waslijst van sporten die zij heeft beoefend. Door haar studie weet de veelzijdige atlete, in Lei den overzomerend bij De Bata ven, ook wat de effecten van sti mulerende middelen zijn. "Zij kunnen prestatiebevorderend werken. Maar toediening moet heel voorzichtig gebeuren, met het oog op nevenverschijnselen. Zelf sport ik op gevoel. Ik luister naar mijn lichaam. Dat moet ook wel, want voor je het weet ga je te ver. Dan kun je wegens ziekte weer een paar weken niet trai- Tactiek Naast het lichamelijke aspect is tactiek voor een langlaufster be langrijk. "Welk risico durf je, bij voorbeeld in een afdaling, nog te nemen. Je moet ook altijd vooruit kijken, anticiperen. Bovendien is langlaufen een complexe sport, waarbij je alle lichaamsdelen ge bruikt. Ook verandert de sneeuw snel van samenstelling. Dat heeft weer gev^gen voor de keuze van de juiste wax". Het stille van de winterse langlauftochten trekt het polder meisje aan. "Duurinspanningen in de natuur vind ik heerlijk, maar tot op zekere hoogte. Een dubbele triathlon vind ik te ver gaan. Maar de wintertriathlon in Inzeil op 12 januari, dat moet toch kunnen? Ik weet dat de bonds coach, Sydney Treeling, er anders over denkt. Maar die afwisseling en de publiciteit er omheen geven mij juist een kick. Ik denk dat ik daarvan voordeel heb bij mijn streven om dit seizoen binnen 18% van de internationale langlauftop te komen". STERDAM (GPD) De financiële toekomst van Ajax iet er sinds gisteren iets rooskleuriger uit. Nu de de belas- ngkamer van het Amsterdamse gerechtshof heeft beslo- tn zowel de fiscale naheffing als de administratieve boete rastisch te verlagen, staat de Amsterdamse club wat belas- ngperikelen nog 'slechts' voor twee miljoen bij het Rijk in et krijt. verplichtingen op van 4,8 miljoen gulden. Als gevolg van de belasting ontduiking kreeg de club ook nog eens een administratieve boete op gelegd van eenzelfde bedrag. De be lastingkamer heeft het totale be drag van 9,6 miljoen gulden nu te ruggebracht tot twee miljoen gul den. „Een aardige kerstgeschenk", al dus Arie van Os, bestuurslid Finan ciële zaken van Ajax. „Of je voor de toekomst op je begroting nu een re serving van 9,6 miljoen gulden moet maken of van twee miljoen, dat scheelt natuurlijk nogal wat. Maar die eerste aanslag, van 9,6 miljoen, hebben we altijd al belachelijk hoog gevonden. Ajax is op een aantal punten in het gelijk gesteld, en dat is uiteraard een prettig gevoel." Tegen de uitspraak van de belas tingkamer heeft Ajax overigens be sloten beroep in cassatie in te stel len. Nu de zaak voor de Hoge Raad zal komen, zal het zeker nog ander half jaar duren voordat een defini- et gerechtshof toonde zich met jn beslissing buitengewoon barm- artig voor de regerend landskam- ioen. Naar aanleiding van het IOD-onderzoek, dat enige jaren eeft geduurd, legde de belastingin- jecteur Ajax eerder dit jaar een na- effing over niet-afgedragen Fiscale tieve uitspraak wordt gedaan. Van Os zegt dat Ajax weliswaar zo snel mogelijk verlost wil zijn van de fraude-affaire, maar dat hij tevens de indruk heeft dat zelfs van die nu opgelegde twee miljoen gulden na- hefFing en boete nog wat af te halen valt. Volgens adviseurs van de club is het vonnis van het hof op een aan tal Fiscaal-juridische punten aan vechtbaar. „Als onze advocaten zeg gen dat er nog wel wat aan te sleute len valt", aldus Van Os, „wie ben ik dan om dat tegen te houden?" De Financiële malversaties in het verleden bij Ajax hebben de club niet alleen bij de belastingrechter doen terechtkomen, maar ook bij de strafrechter. Deze legde Ajax afge lopen zomer een boete op van één miljoen gulden. In totaal wacht de club dus, momenteel, een claim van (rond) de drie miljoen gulden. Net als tegen de uitspraak van de belas tingkamer, is Ajax ook tegen de uit spraak van de strafkamer in beroep [OTTERDAM (GPD) Feyenoord aat vrijwel zeker in beroep tegen Ie schorsing van vier wedstrijden, ie zowel Henk Fraser als loan Sa- iau kreeg opgelegd naar aanleiding lan de rode kaarten in de beker wedstrijd tegen Heracles. Als het en directeur-sportief Ger Lagen- ijk ligt, wordt bovendien bij de uchtcommissie een klacht inge- liend tegen scheidsrechter Roelof luinge. De Drentse belastingamb- enaar zou, zo blijkt volgens Lagen- |ijk uit opmerkingen tegenover pelers, bevooroordeeld aan het du- 1 zijn begonnen. Luinge stuurde de twee Feye- loorders vorige week vrijdag naar e kleedkamer, beiden 'toevallig' ia een incident met dezelfde Hera- les-speler, Folkert Velten. Die was listeravond naar Zeist gekomen om iet tijdens de mondelinge behande- ing voor de tuchtcommissie op te lemen voor Fraser. De twee Feyenoorders kregen oorts een boete van 250 gulden, ohn Linford (Fortuna Sittard) /erd ook voor vier duels gestraft, ortuna Sitard heeft eveneens be- oep aangetekend tegen de schor ing van Linford. De Engelsman tou normaal gesproken vanavond lijn laatste wedstrijd in de Neder- andse competitie afwerken, tegen leerenveen. Daarna keert hij terug laar Norwich om in zijn eigen ,pub" achter de bar te gaan staan. Leen Looyen, trainer vaft NEC, :reeg één wedstrijd voorwaardelij- :e schorsing met een proeftijd van ten jaar. Charité, speler van de eer- tte divisieclub Dordrecht, kreeg de waarste straf. Hij mag vijf duels liet in actie komen. „We hebben afgelopen zomer overwogen die miljoen gulden boe te te betalen", zegt Van Os. „Dan waren we van die ellende tenminste verlost. Maar omdat de ofFicier van justitie in beroep ging, moesten wij vanuit juridisch oogpunt ook mee. Daarbij willen we in deze zaak ook eigenlijk wel ons gelijk halen. De hoogte van de boete viel ons zwaar tegen. Wij blijven er bij dat het hui dige bestuur in deze zaak weinig valt te verwijten." Beenhakker Tijdens de oefenstage van Ajax in Turkije, van 2 tot en met 8 januari, zal het bestuur van de club een tweede gesprek hebben met trainer Leo Beenhakker over een contract verlenging. Twee weken terug voer den beiden partijen een eerste seri euze onderhandelingsronde. Zowel Beenhakker als het bestuur van de Amsterdamse club heeft de intentie uitgesproken in de toekomst met el kaar door te willen gaan. MOTORSPORT - Hans Spaan is donderdag uitgeroepen tot motor- sportman van het jaar 1990. De 31- jarige coureur, tweede in de wereld titelstrijd in de 125 cc wegraces en winnaar van vijf Grote Prijzen, bleef Wilco Zeelenberg en het duo Janssen/Geurts van Kessel voor. VOETBAL - Het bestuur van de eerste divisie club AZ heeft het con tract met Edwin Vork open gebro ken en verlengd tot 1 juli 1993. De 27-jarige speler had een verbintenis van een jaar met de Alkmaarse club. PARIJS (GPD) Lothar Matthaus is door een jury van sportjournalis ten uit 29 verschillende landen uit geroepen tot Europees Voetballer van het Jaar. Op zondag maakt het Franse voetbalweekblad France Football de uitslag ofFicieel bekend op het jaarlijkse voetbalgalafeest in Parijs. De aanvoerder van Duitsland volgt daarmee Marco van Basten op, die de Gouden Bal in de afgelo pen twee jaren won. De Nederlan der kreeg helemaal geen stemmen. Matthaus is de vierde Duitse voet baller die deze onderscheiding krijgt. Eerder werden Gerd Müller (1970), Franz Beckenbauer (1972 en 1976) en Karl-Heinz Rummenigge (1980 en 1981) verkozen. Het is voor de achtste keer in negen jaar dat een speler uit de Italiaanse competitie tot de beste speler van Europa werd uitgekozen. Na de overheersing van AC Milan, dat twee jaar de beste drie spelers leverde, scoorde dit keer üario Been mogelijk ïaar Racing Genk (OTTERDAM (GPD) - De kans. lat Mario Been na de winterstop oor Roda JC uitkomt, is volgens liens nieuwe 'eigenaar'. Nol Hen- Iriks, nog maar 25 procent. Hen- Iriks houdt het erop. dat de ex- •eyenoorder maandag bij het Belgi- iche Racing Genk tekent. Met die lub is Been eergisteren tot volledi- !e overeenstemming gekomen, toda heeft de grootste moeite om leens salaris op te hoesten. Lothar Matthaus. stadgenoot Inter heel hoog dank zij het Duitse trio. Andy Brehme ein digde op een derde plaats en Jurgen Klinsmann op de zesde. De Italiaan Toto Schillaci werd tweede. De eni ge speler onder de beste acht die niet in Italië speelt is Paul Gascoig- ne. De Engelse international eindig de op een vierde plaats voor Franco Baresi (5e). De beste Nederlander was Frank Rijkaard, die ondanks de negatieve publiciteit over het spuug-incident, na twee derde plaatsen zevende werd. FC Barcelona heeft met verbijs tering gereageerd op de zwaardere straf van Hristo Stoitsjkov en beslo ten daartegen protest aan te teke nen. De commissie van beroep van de Spaanse voetbalbond schorste de Bulgaarse aanvaller donderdag voor liefst zes maanden en twee wedstrijden wegens de onheuse be- jeging van scheidsrechter Urizar tij dens het volkomen uit de hand gelo pen duel om de Super Cup tegen landskampioen Real Madrid. Trai ner Johan Cruijff kreeg bij die gele genheid ook een rode kaart. Stoitsjkov werd uit het veld ge stuurd omdat hij de arbiter opzette lijk op de tenen ging staan. Hij werd voor de vergrijp aanvankelijk voor twee maanden en twee duels ge schorst. In hoger beroep, aange kaart door de scheidsrechterscom- missie, werd niet alleen zijn schor sing verdrievoudigd maar werd ook de boete verhoogd tot 1,7 miljoen peseta's (30.000 gulden). Barcelona heeft twee weken de tijd protest aan te tekenen bij de Spaanse Hoge Raad van de Sport. Barca-voorzitter Josep Luis Nunez noemde de buitengewone strafmaat vrijdag een „provocatie van het ge hele Catalaanse volk". De Spaanse lijstaanvoerder klampt zich vast aan het „geval Andoni Goikoetxea". De Baskische verdediger van Athletic de Bilbao trapte indertijd zo hard op Barcelo na's toenmalige vedette Diego Maradona in, dat de Argentijn een enkel brak en vier maanden was uit geschakeld. De tuchtcommissie veroordeelde Goikoetxea tot acht tien wedstrijden. Later werd de schorsing teruggebracht tot zeven duels. Overigens „verbeterde" Stoitsjk ov het officieuze Spaanse record. Zijn uitsluiting van zes maanden en twee (beker)duels betekent in totaal 26 wedstrijden aan de kant. De zwaarst aangepakte speler was tot nu toe Cortizo van Zaragoza, die in 1964 door de tuchtcommissie voor 24 wedstrijden buitenspel werd ge zet. Stoitsjkov is pas op 26 mei '91 weer inzetbaar, drie wedstrijddagen voor het einde van de Spaanse com petitie. Barcelona heeft geen plan nen zijn Bulgaarse international uit te lenen. Hij is namelijk wel be schikbaar voor vriendschappelijke duels. De eerste is aanstaande woensdag al. Dan zal een combina tie van Barcelona en stadgenoot Espanol op het veld van Sabadell een beneFietwedstrijd spelen tegen de plaatselijke club. De opbrengst komt ten goede aan de nabestaan den vann de vijf politie-agenten, die twee weken geleden bij een bom aanslag bij het stadion om het leven kwamen. In de nationale ploeg van Italië lullen vanmiddag twee spelers hun debuut maken. Bondscoach Vicini heeft daar toe besloten nu maar liefst twaalf spelers, die normaal ge sproken waren geselecteerd, door blessures of schorsingen niet be schikbaar zijn. Op het middenveld zal de 23-jarige Stefano Eranio (Ge noa) zijn eerste interland spelen, terwijl als rechterspits Attilio Lom- bardo (Sampdoria) wordt opge steld. KRANJSKA GORA (Rtr/AFP/DPA) - Alberto Tomba heeft zichzelf giste ren een iets verlaat verjaardagscadeau bezorgd door bij de reuzeslalom in het Joegoslavische wintersportoord Kranjska Gora in superieure stijl langs de poortjes te suizen. Hij bleef bovendien, in tegenstelling tot dins dag voor eigen publiek in Madonna di Campiglio, trots overeind en Finish te met royale voorsprong op de concurrentie als eerste. Het was de derde wereldbekerzege van de 24-jarige glamourboy uit Bol ogna. De tweevoudig Olympisch kampioen was over twee manches ruim een halve seconde sneller dan de Zwitser Urs Kalin, die na de eerste afda ling nog een kleine voorsprong had op Tomba. De voormalige wereldbe kerwinnaar Mare Girardelli, skiënd op een Luxemburgse licentie, eindig de gisteren als derde. De Noor Ole Christian Furuseth, die dinsdag bij de slalom in Italië proFiteerde van het uitvallen van Tomba, was nu zelf het slachtoffer van een ijzig gedeelte van de piste. In de eerste manche kwam hij nog als derde door, maar in de tweede haalde hij de eindstreep niet. Bij de vrouwen, die in Morzine aantraden voor een afdaling, belooft het seizoen erg eentonig te worden door de supprematie van de Oostenrijkse Petra Kronberger. Ze schreef twee weken geleden al geschiedenis door de eerste skister te worden, die in elke disicplie van de alpine-wereldbeker een zege heeft geboekt. Door de afdaling van Morzine te winnen werd ze ook de eerste vrouw, die alle onderdelen in één seizoen en ook nog in „no- time" op haar naam bracht. De overmacht was overigens minder groot dan bij eerder slaloms en reu zeslaloms. De Zwitserse Chantal Bournissen gaf slechts 0,06 seconde op haar toe. Verrassend was de derde plaats van Varvara Zelensk^ja, de beste klassering van een Sovjet-vertegenwoordigster in het werledbekercircuit ooit. Cuba te sterk voor volleybalsters GORSSEL (ANP) - De Nederlandse vrouwen-volleybalploeg heeft gis teren in Gorssel de eerste van drie Het kwaliteitsverschil bestond vervolgens vooral uit kracht en lengte. De Cubaansen zijn gemid- oefenduels tegen Cuba met 1-3 ver- deld langer, springen wat hoger en loren. De andere wedstrijden zijn hebben sterkere spieren. In de Huub Pragt ziet af van Kerst halve marathon LEIDEN De kansen van Theo van der Veer op de overwinning in de Kerst halve marathon lijken gro ter dan ooit. De Leiderdorpse atleet mist morgenochtend om 11.00 uur in Zoeterwoude namelijk Huub Pragt onder zijn concurrenten. De winnaar van vorig jaar heeft last van een oude scheenbeenblessure, waardoor hij moet afzien van deel name. Uit de voorinschrijvingen voor de veertiende editie van de door AV Holland georganiseerde loop blijkt een grote interesse van veteranen voor deze wegwedstrijd door de polders in en om Zoeterwoude. Re gionale kanshebber in de jongste veteranenklasse (40-50 jaar) is Piet van der Poel uit Lisse, die onlangs in de Duindigt-cross verraste met een tweede plaats in zijn categorie. Bij de oudste veteranen vlast Wim Ravensbergen van De Bataven tra ditiegetrouw op uitbreiding van zijn onafzienbare erelijst. Hoe de kansen van de regionale favorieten er voor staan, hangt mor gen af van de na-inschrijvingen. Dan blijkt ook hoe groot de concur rentie is voor AV Holland en De Ba taven, die net als vorig jaar favoriet zijn in de strijd om de verenigings beker van de gemeente Zoeterwou de. Aan de 21,1 kilometer lange wedstrijd, waarvan start en finish bij sportpark Haasbroek van de voetbalvereniging SJZ zijn, is ook een prestatieloop over dezelfde af stand verbonden. Deelnemers aan de kortere afstanden (2,5/ 5/ 10 km) starten om 11.05 uur. Aspirantenrecord jeugdploeg De Zijl LEIDEN In het zwembad De Does te Leiderdorp heeft de jeugd ploeg van de Zijl/LGB gisteravond opnieuw een nationaal aspiranten record gezwommen. Mark Schou ten, Guydo Rijneveld, Robin Sprinkhuizen en Dennis Schouten verbeterde het record op de 4x100 meter schoolslag met bijna zeven seconden. Het oude record stond op 4 minuten en 59,05 seconden. De es tafetteploeg van De Zijl klokte 4.53,19. Timman verliest HILVERSUM (ANP) - Jan Timman heeft in de laatste partij van de KRO-tweekamp zijn achterstand op Yasser Seirawan niet kunnen ver kleinen. De langademige slotpartij van 51 zetten eindigde in remise. De slotstand werd 4-2 ten gunste /an de Amerikaanse grootmeester. Timman verloor in Hilversum vandaag en morgen in Dordrecht en tweede set kwam Nederland nog nogal wat elo-punten. Insiders ver- Zieuwent, Gelderland. met 5-1 voor. maar waren vier stop- w—*-» fouten van Hoekstra op rij inleiding Voor het team van bondscoach voor een mindere periode. Toch klaren zijn verlies vooral uit het ex perimentele karakter dat de eerste drie partijen kenmerkte. Daarnaast Peter Murphy was het de eerste g~g dVstrijd redelijk gelijk op. Pas legde het overlijden van wedstrijd wedstrijd op eigen bodem sinds be gin april, toen een oefentoernooi in Slagharen werd afgewerkt. De ploeg vierde sindsdien over de landsgrenzen succes, door het be halen van de B-wereldtitel in Span je en de negende plaats tijdens het echte WK in China. Nederland speelde gisteren gede gen, niet echt goed. De cijfers spra ken vooraf sterk in het nadeel. Van de laatste 25 duels tegen de Midden- amerikaansen werden slechts drie gewonnen. In Gorssel won de jonge Nederlandse ploeg, met Hament en Brinkman als onervaren krachten, alleen de eerste set. in de laatste reeks was het verzet ge- leider Constant Orbaan een scha- broken. De uitslag: 15-8,14-16,11-15 duw over de tweede helft van de ZONDAG A.S. AANVANG 14.00 UUR HOOFDKLASSE J R.| Crab assurantiën BV. tel. 224700. Crab makelaardij og BV, tel. 225135. i|nsburgersmgel 61 Leiden

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 25