Israël: resolutie van VN kan in archief Generaal te openhartig over sterkte VS-leger 'Taak EG als overleg VS-Irak uitblijft' VS stemmen tegen bondgenoot Castro tegen preventieve kernaanval op VS in '62 Problemen voor Walesa bij vorming van regering VRIJDAG 21 DECEMBER 1990 TEL AVIV/WASHINGTON - Israël noemt de Veiligheidsraad-resolutie over de bescher ming van Palestijnen in bezet gebied "eenzijdig, onrechtvaardig en niet bijdragend tot het vredesproces". Volgens premier Shamir wordt de jongste VN-veroordeling van Israël netpen. Na zes spannende dagen, als haar voorgangers opgeslagen in de VN-archieven. De Verenigde Staten stemden giste- ren in met de resolutie waarin de de portatie van Palestijnen wordt be treurd. Tevens wordt een oproep gedaan tot toezicht door de VN op hun veiligheid. De resolutie werd met algemene stemmen aangeno men. Het is de derde keer deze maand dat de VS hun vetorecht niet gebruiken bij een stemming over een resolutie die tegen hun bondge noot Israël is gericht. In een afzonderlijke, niet-binden- de verklaring heeft de Veiligheids raad het besluit bekendgemaakt op een geschikt tijdstip een internatio nale conferentie te houden waarop een blijvende oplossing voor het Arabisch-Israëlische conflict kan worden bewerkstelligd. Shamirs woordvoerder, Avi Paz- gelijke stappen van de internationa le gemeenschap om een regeling van het Palestijnse vraagstuk te for ceren zodra de Golfcrisis achter de rug is. Het officiële commentaar op de resolutie is betrekkelijk gema tigd omdat de Israëlis niet opnieuw een scherpe veroordeling willen veroorzaken. De gisteren aanvaarde resolutie is voor een belangrijk deel het gevolg van Israëls weigering een VN-on- derzoekscommissie te ontvangen na het politiegeweld op de Tempel- p, verklaarde dat Iraks president berg in Jeruzalem van 8 oktober. Saddam Hussein een prettige dag Amerikaanse regeringsvertegen- moet hebben, nu hij erin is geslaagd woordigers hebben bovendien la de internationale aandacht af te lei- ten blijken dat steun van Washing- den van het Golfconflict. Het is jam- ton voor de resolutie misschien was mer, zei Pazner, dat de Verenigde uitgebleven als Israël niet enkele Staten hun recht op veto niet heb- dagen geleden had besloten zijn de- ben gebruikt en dat de resolutie geen melding maakt van de acht Is raëlis die de afgelopen weken slachtoffer zijn geworden van Ara bische messentrekkers. "Daarom kan ze alleen maar bijdragen tot een verdere verspreiding van het ge weld". Volgens Pazner staat Israël altijd klaar om vrede naderbij te brengen. Hij nodigde VN-secretaris-generaal BAYRUT (AP) De Libanese pre- De Cuellar of een afgezant uit naar sident Hrawi heeft gisteren ex-mi- Jeruzalem te komen. nister Karami (onderwijs) gevraagd Israëls ambassadeur bij de Ver- om een regering te vormen waarin enigde Naties, Yoram Aridor, sprak alle rivaliserende groepen zijn ver- gisteravond in verband met de reso- tegenwoordigd. Karami is direct lutie van "politieke apartheid" om- met de formatie begonnnen. De ver dat er niets in staat over Arabisch wachting is dat hij het niet gemak- geweld. Hij zei ook dat geen enkel kelijk krijgt. Verschillende milities tijdstip geschikt is voor het bijeen- weigeren zitting te nemen in een re- roepen van een "zogenaamde" in- gering voor nationaal herstel, ternationale vredesconferentie over Karami is sunniet, zoals de poli- het Midden-Oosten. Volgens Israël tieke traditie in het religieus ver- deelde Libanon wil. Volgens die formule is de president een maroni tische katholiek en de voorzitter van het parlement een shi'itische moslim. Karami kan aan de gang, nadat premier Hoss en zijn kabinet eerder deze week ontslag namen om plaats te maken voor de vorming van een regering waarin de strijdende par- kan het conflict alleen worden op- Amerikaanse hoofdstad zou Shamir gelost door bilaterale en directe on- president Bush hebben laten weten derhandelingen met de buren. dat er geen deportaties meer zou- Achter Israëls betrekkelijk laco- den worden uitgevoerd. Bush zou nieke officiële reactie gaat toene- zich nu bedrogen voelen, mende bezorgdheid schuil over mo- portatie-beleid te hervatten. Bij zijn recente bezoek WASHINGTON (AP) - De Cu baanse president Fidel Castro heeft een brief openbaar gemaakt waar uit moet blijken dat hij tijdens de ra ketcrisis van 1962 tegen een preven tieve kernaanval op de Verenigde Staten was. In plaats daarvan schreef Castro aan de toenmalige Sovjet-leider Nikita Chroesjtsjov dat de Sovjetunie alleen van nucle aire wapens gebruik zou moeten maken in geval de VS Cuba zouden binnenvallen met het doel het land te bezetten. De crisis begon 22 oktober 1962, toen de VS bekendmaakten dat was ontdekt dat de Sovjetunie raket bases aanlegde op Cuba, dat slechts 150 kilometer van de VS is verwij derd. President John Kennedy be sloot een zee- en luchtblokkade rond het eiland te leggen om de aan- militair materieel te stop- de wereld dicht bij een kernoor log leek, gaf Chroesjtsjov toe en werden de bases ontmanteld. Twee jaar geleden verklaarde de zoon van Chroesjtsjov, Sergei, tij dens een conferentie over de crisis in Moskou dat Castro aan zijn vader de aanbeveling zou hebben gedaan meteen een kernaanval op de VS te de lanceren. Die uitspraak kreeg toen veel aandacht. Ook de onlangs openbaar gemaakte memoires van Chroesjtsjov, waarin op het "ver zoek" van Castro werd gewezen, zorgde voor de nodige opschud- w ding. Volgens professor Philip vaarlijk voor de mensheid, dat Brenner, een expert op het gebied niets anders opzat dan dat gevaar heeft Sergei Chroesjt- radicaal te vernietigen, "hoe hard sjov de verklaring later wat afge zwakt omdat die alleen was gek seerd op het geheugen van zijn moest worden afgeslagen, maar dat Castro zich niet moest laten beïn vloeden door de "militaristen in het Pentagon die de afspraak willen dwarsbomen en ons willen provo ceren zodat zij een reden hebben om op te treden". Chroesjtsjov vroeg Castro niets te doen dat de Amerikanen een excuus zou geven Chroesjtsjov verklaarde dat de crisis in het voordeel van Castro was opgelost omdat de VS een ga rantie hadden gegeven Cuba niet aan te vallen. Uit de brief van Chroesjtsjov blijkt volgens Brenner dat hij Castro als een "flapuit" be schouwde. Als vervolg op de bijeenkomst in Moskou zal Cuba volgend jaar okto- ook mag zijn". Castro waarschuwde Moskou ook voor de mogelijkheid dat de Sovjetunie het slachtoffer De brief van Castro, gedateerd 26 zou kunnen worden van een Ameri- oktober 1962, werd recent gepubli- kaanse kernaanval indien een inva- ceerd in een blad van de Cubaanse sie van Cuba zou doorgaan, communistische partij. Uit de brief Twee dagen na de brief van Cas- blijkt dat de Cubaanse leider geloof- tro, toen de spanning na een over- de dat de Amerikanen binnen 24 tot eenkomst tussen de VS en de Sov- 72 uur zouden aanvallen. Castro jetunie behoorlijk was afgenomen, verklaarde dat er volgens hem twee schreef Chroesjtsjov terug dat het mogelijkheden waren: een Ameri- "natuurlijk" zo was dat een Ameri kaanse luchtaanval op, bijvoor- kaanse invasie met alle middelen verschrikkelijk die oplossing ber, de 29ste verjaardag van de c zelf een bijeenkomst houden. Ter voorbereiding van die bijeen komst wordt in januari op het Carai- bische eiland Antigua een voorbe reidende sessie gehouden, waar on der anderen de voormalige minister van defensie Robert McNamara en Arthur Schlesinger, een adviseur van Kennedy, aanwezig zijn. Bren ner verklaarde dat Cuba en de Sov jetunie hebben verklaard documen ten mee te brengen die nog nooit eerder zijn onthuld. Milities Libanon wellicht samen in een kabinet Genaaste grond DDR niet teruggegeven KARLSRUHE (Rtr) - De oor- spronkelijke eigenaars van gronden en andere zaken die de Sovjetunie na de Tweede Wereldoorlog heeft genationaliseerd in de 'Ostzone' (de "jen ziuin^hebben.^President Hra- latere DDR) krijgen hun eigendom- 1"l~1 J men voorlopig niet terug. Dat heeft het constitutionele gerechtshof gis teren bepaald. Landerijen en bedrij ven die tussen 1945 en 1949 zijn ge naast blijven voorlopig onder be heer blijven van het voormalige DDR-staatsagentsehap Treuhand dat bezig is met een privatiserings operatie van Oostduitse bedrijven. Buitenland kort Bosnië De 65-jarige moslim Alija Izetbego- vic is tot de eerste niet-communisti- sche president sinds 1945 van de Joegoslavische deelrepubliek Bos- niè-Hercegovina gekozen. Drie we ken geleden werden de co'mmunis- ten bij de eerste vrije verkiezingen in Bosnië-Herceegovina sinds 1945 verpletterend verslagen. Zambia Na zeventien jaar eenpartijstaat is in Zambia gisteren de eerste oppo sitiepartij opgericht, de Beweging voor Meer Partijendemocratie (MMD). Tot de belangrijkste pro grammapunten van de MMD beho ren de afschaffing van de 28 jaar oude staat van beleg en economi sche wederopbouw. Kurden Tijdens botsingen met Turkse vei ligheidstroepen in het zuidoosten van Turkije zijn elf Kurdische guer rilla's en een regeringssoldaat om het leven gekomen. Volgens een verklaring van een regionale over heidsfunctionaris begonnen de ge vechten woensdag in de provincies Tunceli en Bingol en duurden ze tot gistermorgen. Suriname Officieel grensverkeer tussen Suri name en Frans-Guyana is vanaf morgen één week mogelijk. Deze maatregel past in het kader van het streven naar verzoening in Surina me. Dit heeft president Shankar gis teren in het parlement in Paramari bo verklaard. hebben geëist dat de regering een dwarsdoorsnede vormt van de politieke verscheiden heid in Libanon. Het nieuwe kabi net zou 30 leden moeten hebben, be staande uit politici en leiders van de belangrijkste milities. In Libanon bestaat echter twijfel over de capaciteiten van Karami. Hij is een politieke nieuwkomer en de belangrijkste partijen hebben niet veel vertrouwen in zijn pogin gen om een regering te vormen. De fundamentalistische Hezbollah heeft al verklaard geen zitting te ne men in een regering van Karami. Al eerder spraken de christelijke Liba nese Strijdkrachten van Geagea en de strijdgroep van de druzische Jumblatt en zijn Progressieve Soci alistische Partij, met de nodige re serves over de wisseling in de rege ringstop. BUDAPEST (GPD) - De vorming van een nieuwe regering in Polen verloopt moeizamer dan verwacht. Er werd vanuit gegaan dat Walesa direct na zijn beëdiging tot presi dent begin volgende week een rege ring zou presenteren. Maar de be langrijkste kanshebber voor het premierschap, de Warschause advo caat Jan Olszewski, heeft zich te ruggetrokken omdat hij het niet eens is met de economische koers van Walesa. Anderen hebben afge haakt omdat zij weinig heil zien in een regering die er maar drie maan den, tot de volgende verkiezingen, zit. In een oproep aan het volk vroeg de woordvoerder van Walesa de Po len gisteren om tijdens kerstmis na te denken over twee oplossingen: benoeming van een nieuwe rege ring voor een jaar. Dat betekent uit stel van de in maart geplande ver kiezingen voor minstens negen ïaanden. De tweede mogelijkheid handhaving van de regering Ma- zowiecki tot maart, zodat de verkie- (foto ap> zingen gewoon kunnen doorgaan. De eerste oplossing is wat merk- hij iets uit te leggen aan zijn achter- waardig, de laatste mogelijkheid is ban. Veel mensen hebben tijdens de praktisch en grondwettelijk eigen- presidentsverkiezingen op de vak- lijk niet te realiseren. De inmiddels bondsleider gestemd, juist omdat demissionaire premier Mazowiecki ze het niet kondigde direct na zijn verkie- nomische politiek met de c de regering Mazowiecki. Overigens moet wor den gezegd, dat Walesa nooit heeft verheeld dat hij van plan was het de regering •.ingsnederlaag op 25 november dat hij zou opstappen. Het parle ment heeft zijn ontslag aanvaard, waarmee die stap eigenlijk niet te- economische beleid ruggedraaid kan worden. De vraag Mazowiecki voort te zetten, is ook of Mazowiecki aan zo'n oplos sing zou willen meewerken. Olszewski trok zich als kandidaat Walesa precies dat doet premier terug, toen duidelijk werd critici zo bang Walesa vasthoudt a Het conflict tussen de president Olszewksi maakt duidelijk dat ar zijn hij en zijn adviseurs bepalen de politieke lijn van Polen, een nieuwe premier belangrij- zal vooral uitvoerder van dat beleid PANAMA-STAD Op een kerkhof bij Panama-Stad. hebben familieleden gisteren de slachtoffers herdacht e door de Verenigde Saten, die op 20 december 1989 plaatshad. Elders in de stad demonstreerden 50.000 6e^|n8- i tegen de inval en hadden dodenwaken plaats. Volgens officiële cijfers zijn bij de invasie 200 burger- ke positie voor de huidige minister zijn. Voor Mazowiecki was dat bij Balcerowicz (financiën) in een voorbaat reden om niet als premier nieuw kabinet. Balcerowicz, ont- verder te willen, werper van de Poolse economische shocktherapie, was onder Mazo wiecki vice-premier en voorzitter van de economische raad van de re- Balcerowicz wordt inmiddels ge- Mi kandi daat voor het premierschap. Als Walesa daar echt voor kiest, heeft slachtoffers gevallen, maar het waren er waarschijnlijk veel meer. Een mensenrechten-commissie onderzoekt of noemd aIs mogelijke het mogelijk is de generaals die leiding gaven aan de invasie voor het internationaal gerechtshof te brengen we- ^aat voor het prerr gens 'oorlogsmisdaden' en 'volkerenmoord'. ((0to AFP) Walesa daar echt vo ROME/WASHINGTON/RIYAD (Rtr/AFP/DPA/UPI) - De Italiaan- T» 1 se minister van buitenlandse zaken, Amnestie oulgaren De Michelis, heeft gisteren klaa - - had moeten spreken over een moge lijke regeling van de crisis. In La Republica verklaart De Mi chelis dat zijn collega-ministers in- SOFIA (AP) - Het Bulgaarse parle ment heeft gisteren een wet aange nomen waardoor alle mensen am nestie krijgen die tijdens het com munistische bewind wegens poli tieke activiteiten zijn veroordeeld. Ook worden in beslag genomen be zittingen teruggeven. De nieuwe re gering van de partijloze jurist Dimi- tar Popov, waarvan de socialistis- ten, de oppositionele Unie van De mocratische Krachten en de boe renpartij deel uitmaken, werd giste- buitenlandse zaken, Aziz. Zij zelf initiatieven moet ontwikkelen onafhankelijke ÉG-stap te onderne- als het niet tot directe Amerikaans- Iraakse besprekingen komt. Hij ze: dat in een interview met het Ro meinse dagblad La Republica. De VS Michelis is naast minister van bui tenlandse zaken voorzitter EG-ministerraad. De EG-ministers van buitenland- Michelis gaf i zaken spraken zich dinsdag i "Ik heb in Brussel gezegd dat, ór het einde van dit jaar blijkt ?n gesprek tussen Irak en de niet in zit, de EG vóór 15 janu- zelf stappen moet ondernemen, de Ik had de indruk dat alle aanwezige ministers hiermee instemden". De nog instemt met de door de VS voorgestelde gespreksdata. Hij voegde er wel aan toe dat als Irak niet op de voorstellen ingaat dat het land zal berouwen. Baker verklaarde dat hij ook tij dens de komende feestdagen paraat zal zijn om indien nodig op elk ge wenst moment naar Baghdad af te die normaal deel uitmaken van de reizen voor besprekingen. Op de ACE Mobile Force (AMF), de snel vraag of Aziz niet eerst naar Was- inzetbare troepenmacht van het hington moet komen antwoordde bondgenootschap. Bronnen bij de Vier Albanezen doodgeschoten BELGRADO (AP) - Zeker 4 Alba nezen zijn door grenswachten doodgeschoten, toen zij met een vlot over de rivier de Bojana naar Joegoslavië wilden vluchten. Vol gens het Kroatische persbureau HI- NA slaagden 23 andere vluchters er wel in om veilig het noordelijke zijn voor een aanval de kop in te buurland te bereiken. Dinsdag wis- drukken. Cheney verklaarde dat ten op ongeveer dezelfde plaats 28 Hussein zich nog steeds "zorgen Albanezen ongemerkt de rivier over moet maken om de 15de januari. Hij te steken, kan niet weten wat wij gaan doen als hij zich niet terugtrekt". Turkije heeft gisteren de NAVO gevraagd jachtvliegtuigen te sturen i waaruit e Brussel nog uit tegen een ontmoe- tief zou moeten bestaan, ting met de Iraakse minister Baker: "President Bush vindt wel". De Amerikaanse minister Cheney zoek (defensie) probeerde gisteren de be- men. zorgdheid die was ontstaan door de land dat NAVO in Brussel lieten weten dat op korte termijn over het Turkse be- beslissing wordt geno- Turkije heeft als enig NAVO- Irak grenst om de extra tigd. door het parlement bekrach- uitlatingen van luitenant-generaal vliegtuigen gevraagd omdat het van mening dat Aziz eerst in de Ver- weten nog steeds te hopen dat de Waller dat de Amerikaanse troepen ban5 enigde Staten met president Bush Iraakse leider Saddam Hussein als- op 15 januari niet gereed zouden Hussein denkt dat de VS, onder wier leiding een militaire VN-opera- tie wordt uitgevoerd, op 15 januari «TAormToniAXT t -a. a niet klaar zijn voor de strijd, lijkt het ^-.^ïw^iior waarschijnlijk dat hij de oproep om DP"'"'m" Kuwayt te verlaten opnieuw zal ont- neraal Calvin Waller, de onder-< mandant strijdkrachten in de Golf, heeft pre- wiJken. De vrijlating van alle terse gijzelaars, vorige week, kan e sident George Bush in een lastig duiden dat Hussein de oorlogs- parket gebracht met zijn uitspraak dreiging serieus neemt. Treinbotsing Bij een botsing tussen een trein en een bus zijn gisteren in Taiwan 25 mensen om het leven gekomen. Op een spoorwegovergang boorde de trein zich met 120 kilometer per uur in de bus, waarin 53 mensen zaten. Alle doden vielen onder de buspas sagiers. Zeker 35 mensen raakten bij het ongeluk gewond. Filipijnen De Filipijnse president Aquino heeft haar favoriete generaal, Ro- dolfo Biazon, benoemd tot chef-staf enigde Naties dat de Amerikaanse troepen Golf op 15 januari niet volledig ge- vechtsklaar zijn. Niet alleen de cam pagne van Bush tegen Irak kan er door in gevaar komen, maar de veelste poging tot obstructie woorden van Waller zijn ook koren gen beginjdeze week dan ook op de molen van Amerikaanse criti ci die het niet eens zijn met de troe penopbouw in het Midden-Oosten. Bush en zijn minister van buiten landse zaken James Baker zagen de vrijlating van de gijzelaars als de zo- offensief. De president zei maandag dat Irak zich vóór 15 januari moet hebben teruggetrokken orde zijn, zelfs als Irak er nu meteen mee zou beginnen. Bush en Baker geven Irak geen tijd om over techni sche problemen na te denken. Wel moeten ze de logistieke tegenval lers in acht nemen bij de opbouw van de eigen strijdkrachten in de Golf. De Amerikaanse luchtmacht ondervindt niet veel hinder, maar de marine en het leger kampen met moeilijkheden. Luitenant-generaal menteel Waller wees er woensdag op dat be- De Albanese radio deelde giste ren mee dat de 71-jarige Nexhmije Hoxha, de weduwe van vroegere sterke man Enver Hoxha, om "ou- derdomsredenen" is afgetreden als leider van het invloedrijke Demo cratisch Front. Haar opvolger wordt premier Adil Carcani. Het Demo cratisch Front is een overkoepelen de organisatie van bewegingen die onder controle van de communis ten staan. De weduwe Hoxha, die bekend staat als een communiste van de harde lijn, verwierf steeds meer invloed na de dood van haar man in 1985. Negen dagen geleden werden uit het Politburo al vijf com munisten van de oude stempel ont slagen. Albanese intellectuelen hebben in de hoofdstad Tirana bekendge maakt dat de eerste mensenrech te pogen Kuwayt tenbeweging in het Balkanland i i vroegtijdige aanval geven, zal Waller de president naar val in te zetten eigen zeggen meedelen dat hij niet te bevrijden. klaar is en liever wacht. Bush is vol- Luitenant»generaal John Yeo- gens Waller goed op de hoogte van soek, de bevelhebber de problemen rond de troepenop- kaanse grondstrijdkrachten bouw en zal de zaak opnieuw Golf, stelde zich aanmerkelijk aankaarten bij minister van defen- agressiever op dan Waller. Hij zei sie Dick Cheney en de voorzitter dat hij klaar is om op elk gewenst van de gezamenlijke chefs van sta- moment elke missie uit te voeren ven generaal Colin Powell, die mo- die hem wordt opgedragen. Yeo- Saudi-Arabië zijn. sock zei dat zodra er vijandelijkhe den uitbreken, Amerika alles zal Het Witte Huis heeft inmiddels al doen om met een maximum aan ge- DEN HAAG (ANP) geprobeerd de uitspraken van Wal- vechtskracht in een zo kort mogelij- leider Ier af te zwakken. De presidentiële ke tijd de veldslag te voeren, woordvoerder, Marlin Fitzwater.' Waller staat met zijn uitspraken van deelde mee dat Waller eigenlijk had woensdag niet zo ver af van Cheney, willen zeggen dat de Amerikaanse die dezelfde dag op weg naar Saudi strijdkrachten nog niet zo ver zijn Arabie' in het vliegtuig opgericht. Het forum, dat de i Comité voor de Verdediging van die*Ameri- Mensenrechten draagt, zal banden zoeken met mensenrechtenorgani saties in het Westen. Politieke gevangenen Tsjaad geëxecuteerd klaar zullen zijn om op volle sterkte aftocht totaal moet zijn. Baker voeg-, paalde tegen Irak te kunnen vechten. 15 ja- de daar dinsdag nog aan toe dat Irak zou besluiten het wordt alom als e i het leger. De 55-jarige Biazon was waarnemend chef-staf en com mandant van het garnizoen Manila. Hij volgt generaal Renato de Villa op, die volgende maand met pen sioen gaat. steld Irak hebben ge- men om daar met militair geweld de volledige terugtrek- verandering in te brengen. king uit Kuwayt. Na 15 januari mag Irak officieel onder VN-vlag met ge weld uit het bezette oliestaatje wor den verdreven. Indien de Iraakse leider Saddam Als het aan de VS ligt moet Hus sein binnen enkele weken tijd bijna een half miljoen militairen terugha len uit Kuwayt. Logistiek gezien zou dat een prestatie van de eerste gevechtseenheden het leger, die als cruciaal moe ten worden beschouwd, Saudi-Ara- bië niet vóór 15 januari zullen heb ben bereikt. Waller zei dat Ameri kaanse commandanten er bij Bush op aandringen offensieve acties uit te stellen totdat de opbouw is vol tooid. Indien Hussein de tijdslimiet aan zijn laars lapt en Bush een paar da gen later het sein tot de aanval wil De verdreven Tsjaad, Habré, heeft vlak voor zijn val op 1 december ruim 300 politieke gevangenen door zijn presidentiële garde laten dood schieten. Dat heeft Amnesty Inter- dat de national vanmorgen bekendge- ais ze eigenlijk wel zouden willen, meeste Amerikaanse Troepen wel maakt, maar dat de Amerikaanse regering op 15 januari in de Golf zullen zijn, De gevangenen zaten in het ge er van overtuigd is dat de Ameri- maar dat ze dan nog niet meteen ge- heim opgesloten in het hoofdkwar- kaanse soldaten doen wat van hen vechtsklaar kunnen worden ge- tier van Habré in de hoofdstad N'D- wordt verwacht. noemd. In Saudi-Arabië is onder- jamena. Volgens Amnesty is een Pete Williams, woordvoerder van tussen de ongerustheid gegroeid bij aantal lijken na de executie in de ri- Cheney, waarschuwde Hussein dat adviseurs van Powell en Norman de grondstrijdkrachten dan mis- Schwarzkopf, de commandant van schien niet compleet zijn op 15 janu- de gezamenlijke Amerikaanse gevonden, ari, maar dat dat zeker niet voor de strijdkrachten in de Golf en Wallers Amnesty heeft de luchtmacht geldt. Williams zei dat directe baas, dat Waller wel eens dent, Deby, gevraagd een onder- het gebrek aan gevechtskracht bij met te grote openhartigheid met zoek in te stellen naar de honderden de grondstrijdkrachten er de VS verslaggevers over de Amerikaanse politieke gevangenen die tijdens niet van zal weerhouden zelf de aan- paraatheid kan hebben gesproken, het bewind Habré zijn verdwenen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7