Eis tot vergoeden schade kalimijnen Coalitie belangrijker dan Golfcrisis Compromis: versoepeling openingstijden winkels Hardere aanpak bijstandsfraude STOP DE KINDERMOORD Poot krijgt geen 24 miljoen gulden van ABP Bouterse: niet emotioneel doen over verlies levens VRIJDAG 21 DECEMBER 1990 Rotterdam wil 100 miljoen van Fransen ROTTERDAM (GPD) De gemeente Rotterdam gaat een proces aanspannen tegen Mi nes de Potasse d'Alsace, eigenaar van de Franse kalimijnen. Inzet is een schadevergoeding van honderd miljoen gulden en een verbod op het lozen van verontreinigde grond. De kali mijnen storten per jaar tussen de 200.000 en 250.000 kubieke meter grond in de Rijn. DEN HAAG/LEIDEN (ANP) - De verruiming van openingstijden gaat door, zij het met uitzondering van de zondag. CDA en PvdA hebben gistermiddag een compromis be reikt in het conflict over versoepe ling, van de winkelsluitingswet in een aantal proefgemeenten. De coa litiepartners hebben elkaar weten te vinden in een variant, geënt op een tussenoplossing van de zijde van GPV-Kamerlid Schutte. Met het inleveren van de zondag realiseert PvdA-kamerlid De Cloe in grote lijnen zijn wens in de zoge heten D-gemeenten de openings mogelijkheden van winkels te ver ruimen. Voorwaarde blijft evenwel het maximum van 52 uur per week. De proefgemeenten krijgen bijvoor beeld de keus winkeliers de moge lijkheid te bieden open te blijven tot 19.00 uur, 21.00 uur dan wel een koopavond in het begin van de week te houden. De kans is groot dat ook de gemeente Leiden aan het experiment meedoet. Nu een van de vijf proefgemeenten - Borssele - is afgevallen, heeft Leiden gevraagd mee te mogen doen. Met de Schutte-variant is de woensdagnacht nog dreigende bot sing tussen de coalitiepartners ont weken. Het CDA was bepaald niet gecharmeerd van een eerder PvdA- voorstel dat leek af te stevenen op een Kamermeerderheid door steun van WD en D66. Staatssecretaris De Graaff-Nauta (binnenlandse za ken) had gisterochtend dat voorstel tot volledig vrije openstellingstij den gedurende de gehele week in vijf gemeenten met klem ontraden. Zij deelde het CDA-bezwaar dat ■een dergelijke wijziging het moei zaam bereikte compromis van mi nister Andriessen (economische za ken) en de detailhandelsector in de wielen zou rijden. Dat behelst door de week een half uur langer open tot 18.30 en 's zaterdags tot 18.00 uur, ook dat overigens binnen het maxi mum van 52 uur per week. Het Koninklijk Nederlands On- dernemersverbond (KNOV) wijst het experiment in de vijf steden van de hand. De sectorraad van het ver bond zegt het in een reactie "onbe grijpelijk".' te vinden dat de politiek twee jaar geleden KNOV-voorstel- len tot experimenteren naast zich neer heeft gelegd. "Nu komen met experimenten en daarbij volledig voorbijgaan aan het oordeel van maatschappelijke organisaties kan in de ogen van het KNOV niet door de beugel". De KNOV-sectorraad is van me ning dat de sociale en economische belangen van een zo'n grote be drijfstak als de detailhandel dusda nig zijn dat het "onacceptabel is dat de Tweede Kamer er zo luchthartig mee omspringt". De gemeente schat de kans dat zij uiteindelijk het proces zal winnen hoog in. Zij weet zich daarbij ge steund door de rechtszaken die tuinders in het Westland in het ver leden degen de mijnen hebben aan gespannen. In 1988 wees de Hoge Raad een schadevergoeding aan de tuinders toe voor de schade die zij hadden geleden door de zoutlozin- gen. De kalimijnen en de tuinders kwamen toen een schikking over een van 3,75 miljoen gulden. Het proces wordt aangespannen n het kader van het Project Onder zoek Rijn (POR-project) van het Ge meentelijk Havenbedrijf in Rotter dam. Doel van dit project, dat vijf jaar geleden van start ging, is om er voor te zorgen dat de vervuiling in de Rijn aan het begin van de volgen de eeuw met zeventig tot negentig procent is teruggebracht. Het Ge meentelijk Havenbedrijf is hiertoe gaan praten met bedrijven die bij dragen aan het vervuilen van de Rijn. Geprobeerd is met hen over eenkomsten te sluiten om de ver vuiling terug te dringen. Eis 20 jaar voor Kamper moordzaak ARNHEM (ANP) - Procureur-gene raal mr. W.G. Hulsenbeck heeft gis teren voor het gerechtshof in Arn hem twintig jaar gevangenisstraf en tbs met verpleging geëist tegen een 19-jarige man uit Hoorn geëist. Deze verkrachtte en vermoordde in juli 1989 de 19-jarige Ceciel Bot, studen- in de Kunstacademie in Kam pen, op gruwelijke wijze, aldus de procureur-generaal. In november i december van dat jaar verkracht te hij nog twee meisjes in zijn woon plaats Hoorn. Voor de rechtbank in Zwolle kreeg de man hiervoor vijf tien jaar en tbs met verpleging. Het Pieter Baan Centrum omschreef de als "verkilde jongen die ver schrikkelijke dingen kan doen zon der dat te beseffen". Op dit moment onderhandelt de gemeente met twee Zwitserse, zes Duitse en twee Franse bedrijven. Met het Zwitserse chemieconcern Sandoz is de gemeente inmiddels overeengekomen dat de lozingen van koper en chroom in de Rijn ge leidelijk worden verminderd. De gemeente hoopt dat het proces te gen de Franse kalimijnen invloed heeft op de andere convenanten. Vorig jaar startten de onderhan delingen met de eigenaar van de ka limijnen. Tot nu toe leverde dat ech ter niets op. Het bedrijf was niet be reid een schadevergoeding te beta- lep en weigerde zelfs schuld te be kennen. Hoewel van het bedrijf be kend is dat ieder jaar honderddui zenden tonnen grond in de Rijn worden gestort. De Rotterdamse wethouders An- kie Verbeek (milieu) en René Smit (haven) benadrukten dat het bij deze rechtszaak echter niet gaat om het lozen van zout, maar van grond. Ook voor de concurrentiepositie van de haven is het belangrijk dat de schade wordt verhaald op diege ne die het veroorzaakt. Nu worden de kosten die gemaakt worden voor het extra baggeren nog verhaald op de bedrijven die gebruik maken van de haven. Volgens wethouder Verbeek heeft de Rotterdamse haven op twee manieren te lijden van de grondlozingen. "Er moet extra ge- "baggerd worden, wat de gemeente twee miljoen gulden per jaar kost. Bovendien moet de bagger worden opgeslagen. Het kan niet op zee ge loosd worden omdat het ernstig ver ontreinigd is met zware metalen. Het opslaan gebeurt in de Slufter op de Maasvlakte, het grootste slibde- pot ter wereld. Als we echter in dit tempo doorgaan dan is die opslag in 2002 vol, terwijl de lozingen van de kalimijnen waarschijnlijk doorgaan tot 2004". BOTSING - Drie mensen zijn gis- De gemeente voelt niets voor de teravond om het leven gekomen anleg van een tweede slufter. Het toen de auto waarin zij zaten in Ber gen op Zoom onder een trein kwam. Het ongeluk gebeurde op een met niet bedoeld als slibstortplaats, het automatische knipperlichten bevei- r bedrijven". ligde overweg. AMSTERDAM - 'Stop de Kindermoord' ivil niet berusten in het (toekomst- )beeld van meer dan 100 jonge verkeersdoden per jaar. Op de Dam werd deze dagen elke vier seconden een lucifer afgestreken en in een doodskist ge gooid om de '20.000 doden van de komende 20 jaar' te herdenken, (foto anp) ZWOLLE (ANP) - De voormalige tennishallenfabrikant A.F. Poot krijgt geen 24 miljoen gulden van het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds (ABP). De rechtbank in Zwol- ;es gisteren een eis daartoe van Poot af. Poot had de 24 miljoen in bodemprocedure van het ABP opgeëist, omdat hij meent dat het de schuld van het pensioen fonds te wijten is dat hij in 1980 fail liet ging. Ook de tegeneisen die het ABP in deze procedure heeft ge steld, zijn afgewezen. Poot heeft steeds gesteld dat het ABP weigerde nog langer tennis hallen van hem af te nemen toen hij weigerd,e steekpenningen te beta- aan ir. J. van Zon. Van Zon was zakenvriend van mr.drs. A. Masson, de toenmalige directeur beleggingen bij het ABP. De affaire Poot was in 1983 de directe aanlei ding tot de ABP-affaire. In een vonnis van 21 bladzijden gaat de rechtbank onder voorzitter schap van mr. G. Mannourij in op haar beslissing. Hieruit blijkt dat het ABP wel onrechtmatig heeft ge handeld, maar dat Poot privé daar door geen schade heeft ondervon den. Het ABP, aldus het vonnis, had Poot moeten informeren over de be slissing van de Centrale Beleg- gingsraad (CBR) van het ABP om niet meer sporthallen af te nemen. Er bestond namelijk een vast sa menwerkingsverband tussen beide partijen. Naar het oordeel van de rechtbank had het ABP als gevolg van dit samenwerkingsverband in beginsel de verplichting de aanbie ding die Poot in juli 1980 tot afname deed, ernstig te nemen en te over wegen. En, voor zover deugdelijk en verantwoord, binnen de moge lijkheden van zijn investeringspro gramma te aanvaarden. Toch is de rechtbank van mening dat het faillissement van Poot niet aan het ABP te wijten is. De conti nuïteit van het Poot-concern was al niet voldoende gewaarborgd van wege de slechte liquiditeitspositie. In korte tijd had het Poot-concern zeer aanzienlijke verliezen geleden en daalde het eigen vermogen tot onder drie miljoen gulden negatief. Dit is gebleken uit de balans van ok tober 1980. Het lag niet voor de hand dat er geen verdere verliezen meer zouden worden geleden. Woordvoerders van de Nederlandse Middenstands- bank hebben tijdens de procedure verklaard dat die balans de aanlei ding heeft gevormd tot de feitelijke beëindiging van het krediet aan Poot. De rechtbank trekt hieruit de conclusie dat de NMB ook zou heb ben afgehaakt als het ABP wel tot volledige afname bereid zou zijn ge bleken. Onder die omstandigheden kon uiteraard niet van het ABP wor den gevergd nog projecten af te ne- DEN HAAG (GPD) - Het kabinet gaat misbruik en oneigenlijk ge bruik in de sociale zekerheid hard aanpakken. Daarbij zal een nieuw evenwicht gezocht worden tussen administratieve en strafrechtelijke sancties. De uitvoeringsinstanties in de sociale zekerheid zullen veel meer bevoegdheden krijgen tot het opleggen van sancties. Zelfs als het daarbij gaat om het echt 'straffen' van betrokkene. Het opleggen van de sancties wordt verplicht. Minister Hirsch Ballin (justitie en coördinerend bewindsman fraude bestrijding) heeft dit gisteren in de Tweede Kamer gezegd. De be windsman erkende dat er te weinig tegen fraude wordt gedaan. "We moeten niet verwachten dat wij er met het opleggen van regels zijn", aldus de bewindsman. Er zullen ge richte maatregelen moeten worden getroffen om de rechtshandhaving te waarborgen, zo stelde hij. Het ka binet zal daarover begin 1991 een standpunt innemen. Hirsch Ballin verwees voor de toekomstige aanpak van fraude in de sociale zekerheid naar het sys teem bij de belastingen. Daar kun nen belastinginspecties nu vergaan de sancties opleggen. Zo ver zelfs dat het eigenlijk niet meer gaat om een administratief optreden, maar om een strafrechtelijk ingrijpen. Toch komt daar geen strafrechter aan te pas. Alleen de echt zware za ken gaan door naar het Openbaar Ministerie. Een dergelijke aanpak T rouwregister niet mogelijk' DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft de gemeenten vandaag in een brief geadviseerd niet over te gaan tot het instellen van een zogenoemd 'trouwregister'. Volgens de VNG is die instelling en het laten bijhouden van zo'n register door een ambte naar van de burgerlijke stand nu ju ridisch niet mogelijk. Eind november kregen alle ge meenten een oproep van het Vlaar- dingse mannenpaar Frans Stello en Gerard Kuipers, mede namens de Stichting Vrienden van de GAY- krant, om naast het wettelijke hu- welijksregister een trouwregister aan te leggen. Paren die in dit nieu we register zouden worden inge schreven, zouden zich, volgens de Stichting Vrienden van de GAY- krant, in hun relatie op dezelfde rechten en plichten kunnen beroe pen als gehuwde stellen. Volgens de VNG heeft de ambte naar van de burgerlijke stand of ge meente geen juridische ruimte om naast de bestaande registers op ei gen initiatief andere registers in te stellen. Daarvoor is volgens de ver eniging een wetswijzigiong nodig. Van onze correspondenten Bart Jochems en Henri Kruithof DEN HAAG - CDA-Kamerlid Hans Gualthérie van Weezei was gisteren nauwelijks aanspreekbaar. Begin deze week had hij voor televi sie en in dè wandelgangen aan wie het maar wilde horen laten weten, dat de Nederlandse inspanning in de Golfcrisis wat hem betreft vol strekt onvoldoende was. Het kabi net moest en zou meer doen, want anders slaan we internationaal een heel slecht figuur, meende hij. Maar toen puntje bij paaltje kwam en een oordeel moest worden geveld over een VVD-motie, waarin letterlijk om hetzelfde werd ge vraagd, was Van Weezei en met hem de hele fractie niet thuis. Het tan dengeknars was oorverdovend. Niet alleen bij Van Weezei, maar ook bij de minister Van den Broek (buitenlandse zaken). Ook hij vindt dat Nederland veel te weinig doet. Om het concflict niet op de spits te drijven, besloten Van den Broek en zijn collega van Defensie, Ter Beek, zich voorlopig te beperken tot het beschikbaar stellen van munitie (overigens gedeeltelijk tegen beta ling) en een blusboot (gratis) van het Rotterdamse bergingsbedrijf Smit- Tak. Een bijdrage waarover in Den Haag nogal meesmuilend wordt ge- De PvdA is faliekant tegen het zenden van grondtroepen naar het Golfgebied. De fractie heeft het al moeilijk genoeg met de twee fregat ten van de marine, die in' de buurt rondvaren, met het risico dat ze bij een gewapend conflict worden be trokken. Van het zenden van troe pen, waarbij onvermijdelijk ook dienstplichtigen betrokken zijn, willen de sociaal-democraten al he lemaal niet weten. Natuurlijk is het zo dat de militai re bijdragen van andere landen dan de Verenigde Staten en Groot-Brit- tannië niet veel meer dan een sym bolische waarde hebben. Twee fre gatten, wat kogels en een blusboot kun je onmogelijk bestempelen als een werkelijke bijdrage aan de troe penmacht in de Golf. Maar ook een symbool moet enige substantie hebben, wil het zijn symbolische werking hebben. Doel van alle internationale in spanningen in het Golfconflict is té laten zien dat de deelnemende lan den vinden dat Irak de internationa le wereldorde heeft geschonden, toen het Kuwayt binnenviel. Het is dan niet voldoende om alleen maar te zeggen, dat Irak buiten zijn boek je is gegaan. Je zult bereid moeten zijn ook in daden te laten zien wat de internationale wereldorde je waard is. En dat is precies waar het conflict in de politiek om draait. De PvdA vindt dat de huidige Nederlandse bijdrage voldoende aantoont dat het Nederland ernst is. Ook meent de partij dat nog niet alle mogelijk heden om een vreedzame oplossing voor het Golfconflict te vinden zijn uitgeput. De meerderheid van het CDA vindt echter dat Nederland meer moet doen. Op militair gebied wel te verstaan. In het kabinet heeft Van den Broek voorlopig de strijd verloren. Premier Lubbers heeft vooralsnog de zijde van de PvdA gekozen. Om Van den Broek niet helemaal te la ten vallen, mocht deze in de brief aan de Tweede Kamer schrijven dat "het overleg over verdere bijdra gen, zo mogelijk in WEU-verband, wordt voortgezet". Met andere woorden: misschien doen we vol gend jaar nog wat, maar voorlopig houden we de mond. zei de bewindsman ook in de sociale zekerheid voor te staan. "Onze inzet is: snel en conse quent optreden. Voorop staat: in grijpen. Men moet de bevoegdhe den die er zijn ook gebruiken en wij zullen ze daartoe aanzetten", aldus Hirsch Ballin. De minister bestem pelde het terugvorderen van ten on rechte verkregen uitkeringen niet als een 'sanctie' of 'straf. Hoe het toekomstige model er precies uit gaat zien en hoe de sancties gaan werken is nog onderwerp van nader overleg, aldus Hirsch Ballin. In het nieuwe systeem zal de strafrechtelijke aanpak voorrang krijgen boven de administratief rechtelijk. Dat houdt ook in dat als er een strafrechtelijke sanctie wordt opgelegd, eerdere administratieve maatregelen (zoals Icorting op de uitkering) tegen betrokkene verval len. In het geheel zal ook bezien worden hoe de capaciteit van het Openbaar Ministerie vergroot kan worden. Nu kan men de toeloop van zaken bij een zich verbeterend con trolebeleid niet aan. Staatssecretaris Ter Veld (sociale zaken) stelde dat er meer controle nodig is bij uitkeringsgerechtigden, vooral als het gaat om jongeren of kansrijken op de arbeidsmarkt. Het eens in de acht maanden bezien of de situatie van betrokkene nog de zelfde is noemde zij "te weinig". Naast meer controle zal het terug vorderen van ten onrechte verkre gen uitkeringsgeld "altijd" moeten gebeuren, meende de bewindsvrou we. Daarbij dienen echter wel enige regels in acht te worden genomen. Zo mag iemand niet terugvallen on der 90 procent van het relevante be staansminimum, inclusief een ver goeding voor woonlasten en ziekte kosten. Indien iemand het geld in termijnen moet terugbetalen, is maximaal drie tot vijf jaar, redelijk. Ter Veld wees erop dat iemand die een maand ten onrechte een bij standsuitkering heeft gekregen van 1500 gulden, bij een terugbetaalre- geling van 100 gulden per maand, exclusief een sanctie, al anderhalf jaar aan het terugbetalen is. Dat is op een minimaal inkomensniveau. "Het is niet zo gemakkelijk alle maal", meende Ter Veld. Zij erken de dat een beslag op luxe goederen op zich mogelijk is maar weinig wordt toegepast. Datzelfde geldt voor het gratis doen van maatschap pelijk nuttig werk als sanctie. De Kamer praat na het kerstreces verder over de zaak. De PvdA wantrouwt dat verhaal, maar heeft het pleit voorlopig ge wonnen. Van uitstel komt vaak af stel, moeten de sociaal-democraten hopen. Ónder druk van de coalitie genoot en van Lubbers is het CDA door de bocht en wie tegen 15 janu ari (als het ultimatum aan Irak af loopt) leeft, wie dan zorgt. Maar als het kabinet en de coali tiepartners bij alle problemen op deze wijze te werk gaan, belooft dat weinig goeds voor de toekomst. Er is voor de komende weken nogal wat potentiële conflictstof verza meld, zoals de vele miljarden om vattende bezuinigingen waarover begin volgend jaar moet worden be sloten. En komt het werkelijk tot een oorlog tegen Irak, dan zal Van den Broek opnieuw op de proppen ko men met voorstellen om de bondge noten te ondersteunen, bij voor beeld met grondtroepen. Voor het verloop van zo'n conflict maakt het niet veel uit of Nederland deel neemt of niet. Maar politiek gezien betekent een bijdrage, al is het een symbolische, dat Nederland het moeizaam herwonnen internationa le respect behoudt. Een internationale crisis als die rond Kuwayt kan door Nederland niet worden genegeerd, alleen om dat de coalitie het niet eens kan worden. En voor de binnenlandse politiek geldt dat het steeds weer vooruitschuiven van de problemen uiteindelijk zo veel irritaties op roept, dat de coalitie dat op een ge veven moment niet meer uithoudt. Het verdient aanbeveling dat CDA en PvdA, nog vóórdat Van den Broek voorstelt grondtroepen te sturen, een gezamenlijke positie be palen. Zo lang mogelijk wachten, eventueel tot na 15 januari, is een taktiek die Saddam Hussein al heeft gekozen. Met het doel het 'westerse kamp' uit elkaar te spelen. LUZERN (ANP) - Desi Bouter se, opperbevelhebber van het Su rinaamse leger, wil een recht streeks televisiedebat met een af vaardiging van de Nederlandse regering. Hij wil in ieder geval over drie zaken praten: drugs, mensenrechten in Suriname en de decembermoorden uit 1982. Bouterse wil zo voor eens en voor altijd een reeks misverstanden uit de weg ruimen. Rechtstreeks op tv, zodat zijn woorden niet kun nen worden gemanipuleerd en de Nederlanders zelf een oordeel kunnen vellen, zoals hij zei. "Ik ben bereid", stelde Bouter se gisteren in het Zwitserse Lü- zern, "om de Nederlandse rege ring voor de ogen van het volk uit te kleden en uit de doeken te doen wat de Nederlandse betrokken heid is geweest bij de Surinaamse vraagstukken". Want dat Neder land van de staatsgreep in 1980 af wist en er een actieve rol in heeft gespeeld, dat wil de bevelhebber graag op televisie uitleggen. Razend "Any place, anywhere, anytime"- wil Bouterse in debat met men sen als minister Van den Broek (buitenlandse zaken) en minister Hirsch Ballin (justitie). "Zij ko men met hun mensen, wij komen met onze mensen. Acuerdo", al dus Bouterse, die de afgelopen week de pers slechts door de rui ten van Schiphol in de ogen kij ken. Veiligheidsmaatregelen op last van minister Hirsch Ballin beletten de Surinaamse legerbe velhebber bij twee tussenlandin gen voet op Nederlandse bodem te zetten. Bouterse was razend en besloot de Nederlandse pers gis teren alsnog te ontvangen. Vanuit een hotel in Zürich werden de journalisten voorgegaan door een gehuurde limousine naar een ho tel in Lüzern, waarna de bevel hebber uit zijn geheim gehouden verblijfplaats kwam toegesneld. Bouterse verblijft in Zwitser land naar zijn zeggen om uit te rusten. Hij zal er echter ook wer ken aan wat hij zijn 'job' noemt. In het kader van de Grote Verzoe ning doet hij pogingen alle strij dende partijen in Suriname tot een eensgezinde aanpak van "de verloedering" te brengen. Hij zal in Zwitserland de ko mende dagen met Surinamers spreken die vanwege hun kritiek op het toenmalige militaire be wind (dat in '86 na de algemene verkiezingen terugtrad) in Neder land verblijven. Onder hen is de Amsterdamse advocaat André Haakmat, die in de begintijd van de 'revolutie' diverse ministers posten heeft bekleed en vlak na 8 december 1982, toen vijftien voor aanstaande Surinamers door het leger om het leven werden ge bracht, naar Nederland vluchtte. "In alle oprechtheid probeer ik mijn job te doen", aldus Bouterse, die door lang niet alle Surinamers als de juiste man gezien wordt voor een verzoening omdat zij hem verantwoordelijk houden voor veel moorden. "Ons land is in grote problemen, ik ben niet in charge maar kan een bijdrage le veren. In de totale malaise ben ik gekozen om een nationale verzoe ning teweeg te brengen in Surina me, buiten Suriname en bij Suri namers onderling". De bevelheb ber wil buiten zijn verklaring wei nig kwijt aan de pers. Op vragen over schending van de mensen rechten wil hij ingaan tijdens het debat. Emotioneel Men moet niet te emotioneel doen over het verlies aan mensenle vens tijdens de afgelopen tien jaar, vindt hij. Als je terugblikt moet je dat doen om ervan te le ren, niet om het verleden te bewe nen. "We gaan terug naar law and order. We zetten een nieuw tracé uit en moeten ons niet laten lei den door gevoelens", aldus de' commandant. "Bij het uitvoeren van mijn job, die mij door de his torie is opgedragen, zijn zeer ze ker fouten gemaakt", zegt hij, ter wijl hij minzaam de goudomran de bril wat omhoog schuift. Maar Nederland moet nu snel zaken gaan doen met "het nieuwe Suri naamse leiderschap, dat niet meer aan de leiband wil lopen van de voormalige kolonisator". Bouterse hoopt dat de Neder landse regering zijn uitdaging aanneemt: "Ik ben bereid de Kerst eraan op te offeren. Ik ga niet eens terug naar huis als Hirsch Ballin de handschoen op neemt". Bouterse en zijn gevolg gaan morgen opnieuw via Schip hol terug naar Paramaribo. Hij hoopt dan meer te weten over wat Nederland wil. Buitenlandse Za ken heeft nog geen commentaar op het 'aanbod' van Bouterse.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3