Kritiek op milieubeleid provincie Zuid-Holland Duizenden bedrijven sluiten vanaf vandaag twee weken Gemeente aan de slag voor baan werklozen Bestuur CPA wijst kritiek inspecties van de liand Eén op twintig patiënten krijgt ziekenhuisinfectie VRIJDAG 21 DECEMBER 1990 'STAD PAGINA 15 Slachtoffer looft beloning uit voor oplossen misdrijf ALKEMADE Het slachtoffer van een moordaanslag in november van dit .jaar in Oude Wetering looft een hoge beloning uit voor inlichtingen die kunnen leiden tot opsporing van de dader. De 58-jarige inwoner van Oude Wetering, voormalig directeur van een bedrijf in tweedehands kranen in Roelofarendsveen. werd op 20 november door een kogel in zijn kin getroffen. Vervolgens werden nog vier kogels door de deur van zijn woning geschoten, die het slachtof fer misten. De aanslag had plaats om 22.30 uur. Het slachtoffer werd met spoed overgebracht naar het ziekenhuis, waar hij diezelfde nacht nog werd geopereerd. De kogel, waarvan een deel nog in de kaak zat, verbrijzelde een groot gedeelte van zijn onder kaak. Het slachtoffer verliet na on geveer 10 dagen het ziekenhuis en heeft inmiddels weer een operatie aan zijn kin ondergaan. Uit het door de politie ingestelde buurtonderzoek is gebleken dat de dader vermoedelijk is weggevlucht met een blauwe personenauto van het merk Saab. Deze auto was de nacht voor de aanslag in Utrecht ge stolen. Een week na de moordaan slag werd de auto onbeheerd aange troffen nabij de Sumatrastraat in Leiden. De auto bleek daar kort na de aanslag te zijn neergezet. Hierbij zijn meer personen gesignaleerd. Over het motief van de dader(s) tasten zowel het slachtoffer als de politie in het duister. DEN HAAG - Duizenden bedrij ven sluiten vandaag voor veertien dagen de poorten, andere blijven open. Li.jn zit er niet in. De schat ting is. dat zo'n 300.000 Nederlan ders er tussen de kerst en de jaar wisseling op uit trekken: 20Ö.000 gaan wintersporten, 100.000 hou den vakantie in eigen land. Voor anderen is het daarente gen hard werken geblazen. De één heeft het druk tijdens, de an der na de kerst. Afspraken per branche ontbreken ook hier. De ene zaak is open, de andere dicht. Overkoepelende organisaties we ten het niet meer. "Geen enkel zicht op", klinkt het in Koor. De overheid voert eveneens geen uniform beleid. Er zijn ge meenten die hun ambtenaren met kerstverlof sturen, andere hou den hun secretarie, zij het be perkt, open. Zelfs bij de veertien Haagse ministeries is geen sprake van enige vorm van coördinatie. "Minister-president Lubbers zal er in elk geval niet zijn", zegt een woordvoerder van de Rijks voorlichtingsdienst. "En dat ter wijl hij meestal wel werkt, als an dere mensen vrij zijn". De meeste ministeries gaan over tot een 'ske let-bemanning', zodat een klein aantal ambtenaren Wel aanwezig is. De meerderheid van de pro- duktiebedrijven is gesloten, denkt een woordvoerster van de werkgeversorganisatie VNO. "We nemen aan dat uit oogpunt van ef- fciency veel van die ondernemin gen veertien dagen sluiten, maar echt zicht hebben we daar niet op." Bij het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond, waarbij 80 branches zijn aangesloten, ont breekt eveneens zicht op het aan tal zaken dat geopend is en wie zijn deuren rond kerst en oud en nieuw sluit. Zelfs per branche is er geen overeenstemming. Wie wel in de weer zijn rond de feestdagen, zijn de 35Ö0 bakkers bedrijven in ons land. In de mees te zaken wordt tot maandag avond op volle toeren gedraaid. Vooral omdat de vraag naar Terwijl duizen den bedrijven rond de kerst dichtgaan, maakt de kerstman overuren. (archieffoto AN1') brood en andere lekkernijen moeilijk is in te schatten. Na de kerst is de kop eraf en wordt de vraag met name naar volkoren brood groot. Na het weekeinde komt oud en nieuw in zicht is het voor de bakkers oliebollen bak ken geblazen. Met de bakkers en natuurlijk de slagers, hebben ook de ruim 60.000 werknemers in de auto branche het met en rond kerst ex tra druk. BOVAG-woordvoerder Rob Kroon: "Er zijn ontzettend veel kerstshows, want december is een goede maand om te verko pen." Voor de meubelbranche bete kent kerst een piek in de verkoop. "Dagen bij uitstek", zegt een woordvoerster bij het Onderne- mersverbond Woninginrichting in Bilthoven. Vooral de grote meubelinrichtingen zijn tweede kerstdag geopend. Zij halen dan een groot deel van hun jaaromzet binnen. Bij de kappers is het al veertien dagen topdrukte, zegt voorzitter P. Kalle van de kappersbond An- ko. "Bijna iedereen probeert nog voor kerst zijn haar te laten knip pen of een permanentje te laten aanbrengen. De jongere klanten komen wat eerder, maar de oude ren doen het nog net als vroeger. Wassen en watergolven, zo kort mogelijk voor de feestdagen." In de horeca wordt het meren deel van de 132.400 werknemers worden ingezet om het inwendige van de mens te verzorgen: 28.000 koks. obers en keukenhulpen worden, schat Horeca Nederland, opgeroepen. Politie, brandweer en nutsbe drijven draaien gewoon door, zij het dat in veel gevallen een zon dagsdienst wordt aangehouden. In de verpleging werken met kerst twintig- tot dertigduizend van de 100.000 werknemers in de bijna 800 zieken- en verpleeghui zen. Raad voor Milieu vindt dat er niets is bereikt DEN HAAG - De provincie Zuid-Holland heeft met haar milieubeleid van de afgelopen drie jaar weinig bereikt. De provincie maakte geen heldere keuzen. Dweilen met de kraan open. Deze kritiek komt van de Provinciale Raad voor het Milieubeheer (PRM). De PRM is adviesorgaan voor Gede puteerde Staten, het dagelijks be stuur van de provincie. "De verbetering van het milieu vergt het maken van heldere keu zen en het formuleren van gedurfde oplossingen. Dat doet de provincie niet", aldus de PRM. Aan het voor komen van milieuvervuiling wordt ook niks gedaan. De enorme som men geld die worden uitgegeven voor milieubeleid, lijkt meer op dweilen met de kraan open. Zo wor den bijvoorbeeld geen ingrijpende maatregelen genomen om het auto verkeer terug te dringen, stelt de PRM. De PRM geeft voorbeelden die deze kritiek kracht moeten bijzet ten. "Het is de vraag of bij de bestrij ding van algengroei in de eerste plaats aan het op de riolering aan sluiten van woonboten moet wor den gedacht. Bij landbouw is im mers een groter milieurendement te halen. Ook is het de vraag of het milieu in de bestaande glastuinge- bieden echt meer kansen zal krijgen door nieuwe glastuinbouwgebie den toe te staan". Wil de provincie de gestelde doe len bereiken, en de problemen op lossen, dan moeten volgens de PRM knopen worden doorgehakt. "Hier bij moet uit tegengestelde belangen worden gekozen en moet de provin cie anderen haar wil op kunnen leg gen. Een dergelijk optreden zal de provincie niet in dank worden afge nomen. Maar de acceptatie van der gelijk beleid zal toenemen als dui delijk wordt waar de provincie voor staat. Kortom: als de provincie be schikt over een duidelijke visie". Volgens de PRM moet de provini- ce deze kritiek gebruiken voor het opstellen van de nota 'basis voor be leid 1991-1995'. LEIDEN - De gemeenten in de Leidse regio en het gewestelij ke arbeidsbureau (GAB) hopen de komende vier jaar minimaal 150 langdurig werklozen aan de slag helpen. Ze willen deze mensen een baan aanbieden bij gemeentelijke instellingen, in de hoop dat ze weer 'wennen' aan vast werk en uiteindelijk doorstromen naar het bedrijfs leven. Voor het plan is vier tot vijf miljoen gulden beschikv baar. De officiële overeenkomst is vanochtend getekend door GAB-directeur C.A.J. Tibbe en de Leidse wethouder J.N. de la Mar. Volgens De la Mar richt het pro ject zich vooral op mensen die al minstens drie jaar werkloos zijn en bij wie de gebruikelijke werk- gelegenheidsmaatregelen zonder resultaat zijn gebleven. In princi pe kunnen deze werklozen vanaf 1 januari aan de slag in alle moge lijke functies die er'bij gemeenten en door de gemeente gesubsidi eerde instellingen zijn te vinden. Via gemeeiitebaan doorstromen naar bedrijf betrekkelijk weinig scholing is vereist, zoals bijvoorbeeld huis meester of buurtconciérge. "Want het probleem met deze groep mensen is vaak dat ze vaak een te laag opleidingsniveau heb ben om in het bedrijfsleven te recht te kunnen", stelt Tibbe. Het project - dat officieel 'regio nale banenpool' heet - maakt deel uit van de sociale vernieuwing die rijk en gemeenten willen door voeren. Het is de bedoeling dat in meer regio's in Nederland derge lijke pools worden opgezet. Vol gens De la Mar zijn de gemeneten in dit gebied één van de eersten die er een begin mee hebben ge maakt. Gehoopt wordt dat er in 1991 zo'n 75 mensen aan een baan ge- holpen kunnen worden. Het me rendeel van hen zal in de Leiden aan de slag kunnen. Een jaar later willen gemeenten en arbeidsbu reau nog eens 75 werklozen aan het werk zetten. Hoeveel mensen na 1992 via deze regeling gehol pen kunnen worden is nog niet duidelijk. Het hangt er vanaf hoe veel geld het rijk dan beschikbaar zal stellen. Tibbe verwacht echter dat er meer mogelijkheden zullen komen als de regionale banen pools een succes blijken te zijn. Hij betreurde het vanochtend overigens dat het bedrijfsleven niet aan de regeling deelneemt. "Het blijft nu beperkt tot de 'non- profitsector'. Misschien moeten we later toch maar eens kijken of ook bij bedrijven mensen via een banenpool geplaatst kunnen wor den". Reizigerspanel praat mee over bus-tram-trein LEIDEN/UTRECHT - Het open baar vervoer wordt verrijkt met een nieuw fenomeen: Een reizigerspa nel waarin de klanten op gezette tij den hun zegje kunnen zeggen. Streekvervoerder Westnederland. NS en het Haagse vervoerbedrijf HTM starten bij wijze van proef bin nenkort met zo'n panel. De vijftien panelleden kunnen minimaal eén keer per jaar met de vervoerders van gedachten wisse len over reilen en zeilen van het openbaar vervoer in de Haagse re gio. De uitverkorenen zijn geselec teerd uit driehonderd reizigers. Een woordvoerder van NS sluit niet uit dat elders het land ook dergelijke panels komen als de proef in het Haagse inspraakcircuit slaagt. Hafakker verliest kort geding Bavo DEN HAAG/NOORDWIJKER- HOUT - De Stichting Bavo Cen trum voor Psychiatrie uit Noord- wijk hoeft zich van de Haagse kort- -geding rechter A.H. van Delden niet te houden aan een eerder met de Stichting de Hafakker uit Noord- wijkerhout gesloten overeenkomst over een stuk grond. Van Delden heeft dat vandaag uitgesproken. Daarmee lijken de problemen die Bavo verwachtte met de financie ring van het zogenoemde Schenkel- -Noord project in Capelle aan de IJssel van de baan. De Hafakker eiste in kort geding onmiddellijke overdracht van een stuk grond in Noordwijkerhout door De Bavo. De Bavo heeft in het verleden namelijk toegezegd deze bouwgrond tegen de boekwaarde aan De Hafakker over te dragen. De Bavo is teruggekomen op die af spraak omdat voor de grond in Ca pelle aan de IJssel 9.2 miljoen gul den betaald moet worden. Dat was eerder niet voorzien. Om dit pro bleem op te lossen wil de Bavo de grond in Noordwijkerhout als bouwgrond verkopen. Dit zal aan zienlijk meer zal opbrengen dan de verkoop tegen de boekwaarde aan De Hafakker. Rechter Van Delden meent dat men bij De Hafakker begrip moet hebben voor de positie van de Bavo Stichting. De Hafakker zou de eer dere toezegging van De Bavo niet in rechte kunnen afdwingen. De Stichting Bavo wordt de ko mendejaren verplaatst naar de Rot terdamse regio. In Rotterdam ko men negen psychiatrische opvang tehuizen; in Capelle komt het Schenkel-Noord project. Bij De Bavo worden psychiatrische pa- tienten ondergebracht. Bij De Hafakker geestelijk gehandicapte mensen. De Hafakker is een afsplit sing van de Bavo en blijft in Noord wijkerhout gevestigd. LEIDEN - De Centrale Post Ambu lancevervoer (CPA) voor dit gebied wijst de kritiek van de inspectie voor de volksgezondheid van de hand. Het bestuur van de CPA heeft dit vanochtend in een verklaring bekend gemaakt. De regionale in specteurs voor de volksgezondheid in Noord- en Zuid-Holland hadden eerder deze week geconstateerd dat de Centrale Post Amublancever- voer Leiden tijdens het vervoer van een zwaargewond Hillegoms ver- keersslachtoffertje een paar flinke steken had laten vallen. De ambulancepost heeft volgens de inspecteurs onvoldoende door gevraagd naar de toestand van het slachtoffertje, geen contact opgeno men met haar Haarlemse collega's en zou niet in het bezit zijn van de telefoonnumer van de eerste hulp post van het VU-ziekenhuis. De CPA heeft bovendien twee Haar lemse ziekenhuizen er ten onrechte van beschuldigd dat ze het slachtof fertje niet wilden opnemen. De CPA houdt vol dat men tij dens het vervoer van het verkeers- slachtoffertje adequaat heeft opge treden. Ze meent ook dat er geen enkele reden is om aan te nemen dat de mensen van de ambulancepost in deze zaak anders hadden moeten handelen. Hun keus om de zieken wagen naar het Amsterdamse VU- ziekehuis door te sturen, is een juis- Cursus astronaut voor jeugd in Space Expo Noordwijk NOORDWIJK - Kinderen kunnen de tijdens de kerstvakantie een kor te 'astronauten-opleiding' volgen in Noordwijk Space Expo, de perma nente ruimtevaart-tentoonstelling. Onderdeel van dit programma is on der meer een ontmoeting met ruim tereiziger Wubbo Ockels. De astronauten-opleiding wordt gehouden op 22.23,29 en 30 decem ber en duurt een halve dag (14.00 tot 16.00 uur). Deelnemers aan dit va kantieprogramma worden onder meer getest op hun kennis over ruimtevaart, krijgen een film te zien en mogen een ruimteschip bouwen. Wubbo Ockels ontvangt de jeugdi ge ruimte-reizigers op 5 januari in Noordwijk Space expo. te geweest. De post wil de aanbeve lingen van de regionale inspecteurs voor de volksgezondheid grondig bestuderen, maar stelt dat de CPA en de ambulancevervoerder eerder waardering dan kritiek verdienen. De Leidse burgemeester C. Goe- koop, voorzitter van de ambulance post, CPA-commandant B. Mark en de regionale inspecteur voor de volksgezondheid F. Hazelzet waren vanochtend niet bereikbaar voor nader commentaar. Nieuwe hoogleraren aan Rijksuniversiteit LEIDEN Het Leids Universi- teits-Fonds (LUF) heeft drie weten schappers benoemd tot bijzonder hoogleraar aan de Leidse Rijksuni versiteit. Dr. C.W.J. Beenakker (30) wordt benoemd tot bijzonder hoog leraar in de theorie van de vaste stof. Beenakker is nu wetenschap pelijk medewerker van Philips Na tuurkundig Laboratorium in Eind hoven. Mr. A. Rutten-Roos (49) wordt bij zonder hoogleraar in het jeugd recht. Zij was van 1979 tot 1984 rechter bij de arrondissements rechtbank in Amsterdam. Vanaf 1984 is zij raadsheer aan het Amster damse gerechtshof. Bijzonder hoogleraar in de experimentele ge dragsanalyse tenslotte wordt dr. P.N.H.J. Smeets (50). Hij is nu ver bonden aan de Leidse vakgroep ontwikkelings- en onderwijspsy chologie. BUITENKANT VAN DE MENS LEIDEN Jaarlijks stopt het Academisch Ziekenhuis Leiden honderdduizenden guldens in fotografisch materiaal. In de meeste gevallen zijn de foto's bestemd om in de mens te kij ken. Met financiële steun van een sponsor, de bouwer van het nieuwe ziekenhuisgebouw, heeft het AZL nu eens een serie foto's van de buitenkant van de mens laten maken. De portret tengalerij, op kunstzinnige wij ze vastgelegd door fotograaf Theo van Houts (59) is een aar dige serie geworden waarvan de uitvergrotingen tot 7 januari te zien zijn op een expositie op het 'Leidse Plein' op de tweede ver dieping van het AZL. Van de serie is voorts een boekje gemaakt, dat in plaats van een kerstpakket met de ge bruikelijke pot paté en fles wijn als cadeautje aan het gehele AZL-personeel is aangeboden. Naast de portretten, die in het AZL zijn gemaakt9 staan in het boekje ook enkele andere foto's die Van Houts - uitgeroepen tot fotojournalist van het jaar 1990 - voor zijn werkgever Panorama heeft gemaakt. Collega Lock Zuyderduin Iaat Van Houts spiegelen in een van de portret ten, die op de expositie hangen, die van de thorax-chirurg H.A. Huysmans. Vanaf 7 januari is de expositie nog een maand te zien in de ga lerie van het AZL in gebouw 1. Meer hygiënisten en microbiologen nodig UTRECHT - Een op de twintig mensen die in een ziekenhuis wor den opgenomen krijgt infectie. Het gaat om tienduizenden patiénten per jaar. Meestal lopen de complica ties goed af, maar ze veroorzaken veel leed en leiden soms tot invalidi teit en in het ergste geval tot sterfte. Bovendien vergen ze veel extra per soneel, bedden en behandeling. Om de ziekenhuisinfecties te be strijden moeten er meer ziekenhuis hygiënisten en medisch-microbio- logen worden aangesteld, zegt de Gezondheidsraad in een gisteren uitgebracht advies. Elk ziekenhuis zou zeker éen hy giënist moeten hebben en de grote re een per 250 bedden. Dat komt neer op een uitbreiding met 50 pro cent. De tijd die de medisch micro biologen aan het voorkómen en be strijden van infecties kunnen beste den voldoet maar voor eenvijfde aan de door de Gezondheidsraad gewenste norm. Advies De commissie die het advies heeft opgesteld stelt dat onderzoek in Amerika heeft aangetoond dat door alleen maar consequent de bestaan de regels na te leven het aantal in fecties met een derde kan worden verminderd. De belangrijkste is goed handen wassen. De commissie beveelt de oprich ting aan van een landelijk registra tiecentrum waar de gegevens gea- Medische Oiensten ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiénten van de artsen Groep 1 - Baars. Van der Meer, Tan. Zwanen burg. Mei|er. Van Leeuwen. Verhage. Groene- veld. de Ruiter, Janssen. Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Visser, tel: 143916. zo 8 uur tot 24 uur: J A. Verhage/C.M. Maris, tel: 218661. Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel. Van Gent, Taytel- baum. Van Luyk. Klaassen, Rus, Kruis. Berg meier, de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: R.M.G. Taytelbaum, tel: 120266, Utrechtse Veer 17. zo 8 uur tot 24 uur: dr. Bury, tel: 213546, Prin senstraat 5. Groep 3 - Boels, Smit, Lely, W. de Bruijne, J. de Bruijne. Huibers, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: E.K. Fogelberg/M.E.T.C. v.d. Muysenbergh. tel: 132877, De Sitterlaan 18. zo 8 uur tot 24 uur: H.P. Jurgens. tel: 125820, Burggravenlaan 102. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn. Be- nit. Nieuwenhuis. Horn. J.G. Zaaijer en R.t. Zaaijer. de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: J.G. R.E. Zaayer, tel 316008. R.P. Geerhngspad 11. zo 8 uur tot 24 uur: A.A. van Rijn, tel: 765400, Kennedylaan 24. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooijman, De Jong, Prince. Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J.H.R. Prince, tel: 761754, Vondellaan 58. zo 8 uur tot 24 uur: H. Wiersma, tel: 318311, Haagweg 60. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via doktersteletoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: J. v.d. Leden, tel. 894539, Hoofdstraat 8; zo: R. van Velzen, tel: 891100, Heelblaadjes- pad 9; spreekuur (uitsluitend voor spoedgeval len) van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.W. de Haan. Ko- ninginnelaan 2. tel: 170605. Voorschoten za L. Prescott, Bachlaan 1, tel 2356, zo: A. Tromp. Leidseweg 328, tel: 071-762159. Warmond F. Walenkamp. Dorpsstraat 45. tel: 10030. Wassenaar za: E. Op t Land. tel' 13056, Middelweg 21zo: J.N. Vonk, tel: 79676. Wittenburgerweg 106. Zoeterwoude via uw eigen huisarts verneemt u wie de week enddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 21/12 tot ma 24/12 door: Apotheek Centraal. Breestraat 74, Leiden, tel: 071-120552; Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leiderdorp, tel: 071-894400; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor schoten, tel- 01717-2525; Apotheek Langstraat. Langstraat 156. Wasse naar. tel: 01751-11350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): F. Muurling. Plantsoen 23. Leiden, tel: 071- 125057. Voor de praktijk van Vestjens en Van der Wouw R. Koster. Narcisstraat 47. Voorschoten, tel 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst- geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1. Rijnsburg, tel. 173266. Voor eigen praktijk: B.G. Heemskerk, De Kempenaerstraat 21, Oegstgeest, tel: 071-176761 Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag. Voorburg. Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door P H Groenevelt, Oude Singel 210, Leiden, tel: 071-226040; spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke. Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Ri|ndi|k, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar G.B.C. Le Nobel. Leidseweg 164b, Voorscho ten, tel: 01717-5461 ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK Sociaal Psychische Hulp voor dringende hulp buiten kantooruren, tel: 06-8212141. nonimiseerd en vertrouwelijk kun nen worden verzameld en genaly- seerd. Honderd jaar geleden stond er in de krant: - Uit Boskoop wordt gemeld: Het gepeupel, dat Woensdagmiddag het ijsfeest belette, was hiermede nog niet tevreden. Des avonds was er voor de leden der ijsclub muziekuitvoering in het hotel van J. Klaassen. Ook dit werd verstoord door van buiten af, te genover het orkest, de ruiten stuk te slaan. De politie, die zich verdekt had opgesteld, vervolg de den dader, die op de Voorka de op het ijs prong, mnaar voor over in de schotsen viel en zich deerlijk verwondde. Hij werd gearresteerd en bracht den nacht in de politiekamer door. Het bleek een zekere Van Dam te zijn uit het naburige Waddings veen. - Terwijl de heer W.K. Van L. even een kijkje ging nemen in het hotel Bosshard, zoo wordt ons uit Oudshoorn gemeld, stel de hij paard en arreslede onder toezicht van zijn vriend W.C.W, van 's-Moolenaarsbrug, die van de gelegenheid gebruik maakte om op de baan met mej. de R. van W., een toertje te maken. Dit had ten gevolge dat W. en de juf frouw door zwartje, die zijn meester miste en dien wilde gaan zoeken, uit de slede werden gebalanceerd. Zij kwamen er heelhuids af, doch de arreslede, was aan splinters. Het paard werd naar den voerbak van ge noemd hotel gebracht en was verder heel kalm. Vijfentwintig jar geleden: - De Russische leiders zijn giste ren op de wilde-zwijnenjacht ge gaan. Samen met de Finse presi dent Kekkonen gingen de grote mannen uit het Kremlin jagen in de besneeuwde bossen buiten Moskou. De Russische premier Kosigin, president Podgorni en minister van Buitenlandse Za ken Gromiko ontmoette Kekko nen toen hij gisterochtend voor een particulier bezoek van drie dagen in de Russische hoofdstad aankwam.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15