Alles wat u van een luxueuze auto mag verwachten. Alles, behalve de prijs DE CHEVROLET CAPRICE. ,n persoon^6 Overal drukte op wegen naar de wintersport 'Barricades op onderwij sgebied moeten geslecht' tf&SBS»«2 Breestr^^07vA2A586 Te\eto°n De Chevrolet Caprice kombineert klassieke schoon heid met een moderne aërodynamische vormgeving. Een schitterend silhouet met onder de ipotorkap een 5 liter V8-motor met elektronisch Multi Point- injectiesysteem. We hoeven er natuurlijk niet bij te zeggen dat ABS óp" de Chevrolet Caprice standaard is. Net als onder andereaircondition- ing, cruise-control getint glas, GM ISgwJ centrale deurvergrendeling, elek- |BB |BS trich bedienbare ramen, radio-cassette recorder en last but not least een airbag. Bovendien bieden wij, als offi cieel GENERAL MOTORS US CAR-dealer, naast de offi ciële GENERAL MOTORS US CAR-garantie, een unieke 365 dagen Break Down Service door heel Europa. En als officieel GM US CAR-dealer hanteren wij aan- ^HlSSfSSJSS trekkelijke lease- en financierings- mogelijkheden. De Chevrolet ïSÜlSËIIlIËI Caprice vanaf f. 59.500,-. You'll be impressed. Prijs inclusief BTW, exclusief afleveringskostcn. Wijzigingen voorbehouden. Ambachtsweg 1, MJÊ r-t> «m. rrHtl r. Sjl Veursestraatweg 280 B, 2222 AH Katwijk, LWUFICl IwBOXOI llUIS 2265CL Leidschendam, telefoon 01718-23200. Vondellaan 80,2332 AH Leiden, telefoon 071-769313. telefoon 070-3209336. DRIEBERGEN (ANP) - De ver keersdienst van de rijkspolitie en de ANWB verwachten een druk week einde op de wegen naar de winter sportgebieden. In Nederland zelf zal het meevallen, maar vooral in Duitsland. Oostenrijk en Zwitser land moet het verkeer met files en wachttijden rekening houden. Door de grote hoeveelheden sneeuw die de laatste weken is ge vallen in de ski-oorden, ook dicht bij huis, is de verwachting dat zo'n 125.000 Nederlanders dit weekein de op wintersport gaan. Het popu lairst is Oostenrijk (ongeveer 65.000 vakantiegangers), gevolgd door Duitsland (25.000), Zwitserland (15.000) en de overige, waaronder België en Frankrijk (20.000). De meeste sneeuwzoekers, ongeveer 90.000 mensen, gaan met auto. Omdat de scholen en veel bedrij ven hun deuren morgen voor twee weken sluiten, is er in de loop van morgenmiddag- en avond in Neder land vooral op de routes richting Duitsland meer verkeer dan nor maal. Tot grote verkeersproblemen zal dit vermoedelijk niet leiden. In Duitsland worden wel lange fi les en vertragingen verwacht. Mor genavond komt de grote stroom op gang waarbij de routes Frankfurt- Karlsruhe-Basel (A5), Frankfurt- Neurenberg-München (A3/A9), Karlsruhe-Müenchen-Salzburg (A8), Rosenheim-Kufstein (A93) en München-Garmisch (A95) flink vol zullen lopen. Ook zaterdag wordt het op die tra jecten druk. Bij de bekende grens overgangen met Oostenrijk en Zwitserland ontstaan de min of meer vertrouwde wachttijden. Daarnaast brengen veel Duitsers de kerstdagen doorbrengen in het voormalige Oost-Duitsland. Vooral van en naar Berlijn is er veel ver keer. In Oostenrijk en Zwitserland zal het gaan knellen op de toegangsrou tes naar de wintersportplaatsen. Bovendien wordt er in Oostenrijk druk verkeer verwacht op de Inntal- en Tauernautobahn en op de route via de Fernpas. In Zwitserland wordt het druk op de Gotthard-rou- te. Bij de Loetschberg-, Furka- en Oberalp-autotreintunnel kunnen wachttijden ontstaan. In België worden morgenavond en zaterdag problemen verwacht op de E411 Brussel-Luxemburg en op de wegen naar de Ardennen. In Frankrijk gaan rond de feestdagen bijna vijf miljoen Fransen op weg. Hierdoor zal het morgenavond en in het bijzonder zaterdagmorgen zeer druk zijn op de wegen in een straal van 150 kilometer rond Parijs en op de Autoroute du Soleil Parijs-Lyon- Marseille (A6/A7). Zaterdagmiddag worden er vertragingen verwacht op de wegen naar en in de Alpen. Treinen De treinen richting sneeuw zitten de komende dagen mudvol, zo mel den Nederlandse Spoorwegen. NS krijgen het vooral morgen druk. Met in totaal vijf door reisbureaus gecharterde treinen vertrekken 2.000 wintersporters richting Duits land, Oostenrijk, Italië en Frank rijk. De reisbureautreinen richting Duitsland zijn overigens wegens materieelgebrek korter dan anders. De Duitse Spoorwegen zitten na melijk vanwege de hereniging krap in de rijtuigen en konden daarom dit jaar maar mondjesmaat mate rieel afstaan. Met de normale treinen gaan nog eens enkele duizenden naar de sneeuw: 2.500 naar Oostenrijk, 2.250 naar Frankrijk en 1.700 naar Zwit serland. De spoorwegen hebben naar schatting 10 procent meer win- tersportklandizie dan tijdens de vo rige kerst. ROTTERDAM (ANP) - Staatsse cretaris Wallage (onderwijs) bereidt een wetsvoorstel voor dat in de hui dige onderwijswetgeving alle barri cades opruimt die bestaan tussen de verschillende onderwijsniveaus en tussen onderwijs en arbeids markt. Dat wetsvoorstel betekent dat artikelen van bestaande wetten buiten werking worden gesteld met als doel het beter aansluiten van on derwijs op de arbeidsmarkt. Wallage maakte dat vanmorgen bekend bij ondertekening van een raamovereenkomst tussen het mi nisterie, de gemeente Rotterdam en de Kamer van Koophandel, die van de Rotterdamse regio een zoge noemde vrijhaven voor beroepson derwijs maakt. De ervaringen daar zijn voor Wallage toetssteen voor zijn wetsvoorstel. Wallage wil dat bedrijfsleven, lo kale overheden en zijn ministerie er gezamenlijk aan werken om de wet geving te versoepelen. Als bij voor beeld een bedrijf op korte termijn vijftien geschoolde lbo'ers nodig heeft, vangt het nu bot. Want de huidge wetgeving gebiedt dat die leerlingen daar pas naar toe kun nen, wanneer zij staan ingeschre ven. Hem staat voor ogen dat dit soort regeltjes verleden tijd wor den. "En zo kan ik tientallen voor beelden bedenken", aldus Wallage. De Rotterdamse raamovereen komst geeft ook mogelijkheden om vroegtijdig schoolverlaten tegen te gaan. Dat kan bij voorbeeld door het aanbod van cursussen te versoe pelen en door de ontwikkeling van individuele leertrajecten door de "naadloze aansluiting" van de ver schillende onderwijsvormen op el kaar.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18