IJsclubs klaar voor een strenge winter 'MEOB is beste technische bedrijf defensie' Uiteenlopende reacties van regiogemeenten op toegestane woningbouw WOENSDAG 19 DECEMBER 1990 REGIO LEIDEN Schaatsweer moet dalende ledentallen opkrikken REGIO - Na twee zachte win ters hebben veel ijsclubs in de Leidse regio honderden leden verloren. Toch zijn ze klaar voor een strenge winter, al moeten Voorschotense schaatsers nog een jaartje wachten op een nieuw clubgebouw. De abonnementenverkoop schilt dit jaar per club. Oegstgeest en Leiderdorp kampen net als vori ge winter met een verlies van circa honderd leden, terwijl de War- mondse ijsvereniging even groot blijft en de Zoetérwoudse groeit. De Voorschotense ijs.club kan niet veel zeggen over de aanmeldingen om dat de abonnementenverkoop nog niet zo lang loopt. Voorzitter R. Hemmes verwacht echter dat de da ling zich zal voortzetten. De ijsclub Wassenaar is twee jaar geleden opgeheven omdat de ge meente geen nieuw hek om de ijs baan wilde plaatsen. Het hek werd voortdurend kapotgemaakt zodat schaatsliefhebbers onbeperkt en gratis gebruik konden maken van de baan. Een daling van het ledental baart de ijsverenigingen geen zorgen om dat het heel normaal zou zijn dat le den afhaken na een slechte winter. Vooral liefhebbers van natuurijs zijn weinig honkvast. De leden van de trainingsgroepen vormen meestal de vaste kern. Ze trainen vaak meerdere keren per week op Leidse en Haagse kunstijsbanen, tenzij ze in de winter op 'hun' eigen ijsbaan terecht kunnen. Alleen in Oegstgeest ontbreken zulke trai ningsgroepen. Uitzondering Secretaris H. Ammerlaan van de IJsclub Zoeterwoude dankt het stij gende aantal leden aan het wereld kampioenschap schaatsen in Heerenveen. Iedereen die kaarten voor dit evenement wil reserveren, moet lid zijn van een ijsvereniging. Ook de lage contributie van een tientje zou schaatsers lokken. Toch heeft Zoeterwoude niet de goed koopste ijsclub: Oegstgeest en Voorschoten vragen enkele guldens minder voor een abonnement. De twee voorgaande seizoenen brachten weinig contanten in de geldlaatjes van de clubs. De vereni gingen moeten echter wel hun ei gendommen onderhouden en af en toe iets vervangen. Zo kostte het aanleggen van een stroomkabel de Oegstgeester schaatsvereniging vo rig jaar elfduizend gulden. De ge meente heeft het geld, dat in tien jaar afgelost moet worden, beschik baar gesteld. Voorzitter L. de Kluij- ver hoopt op een strenge winter zo dat de club kan beginnen met de af lossing. Als de club er niet in slaagt het bedrag binnen de vastgestelde termijn af te lossen, is dat volgens De Kluijver niet zo erg: "De ge meente stelt zich heel soepel op". In Voorschoten duurde het lang voordat de ijsclub geld genoeg had om het in 1986 afgebrandde clubge bouw te kunnen vervangen door een nieuw gebouw van 200.000 gul den. Een goedkopere accommoda tie leek de club geen juiste oplos sing omdat het gebouw voor mee- dere doeleinden geschikt moet zijn. Inmiddels heeft de ijsvereniging 100.000 gulden bij elkaar gekregen. Volgend jaar komt daar 100.000 gul den bij van de gemeente, waardoor de vereniging in de winter van 1991/1992 een nieuw onderkomen heeft. Dit jaar heeft de ijsclub nog geen gebouw, maar Hemmes maakt zich geen zorgen: "Als het schaats- weer wordt, gaan we improviseren. We kunnen bijvoorbeeld een tent neerzetten". De Zoeterwoudse ijsclub heeft Bromfietsers en fietsers bekeurd in Oegstgeest OEGSTGEEST - Zes bromfietsers zijn vanmorgen tussen zeven uur en half tien bekeurd tijdens een con trole in Oegstgeest. De verkeers- groep Den Haag voerde de controle samen met de Oegstgeester politie uit op de Rijnsburgerweg, de Haar lemmertrekvaart en de Abtspoel- weg. De politie deelde vier bekeurin gen van vijfendertig gulden uit voor remmen die niet in orde waren. Twee bromfietsers kregen een be keuring van vijftig gulden omdat hun brommers opgevoerd waren en teveel geluid maakten. Ongeveer zestig brommers zijn gecontroleerd. Gistermorgen heeft de Oegst geester politie in drie kwartier ne gen bekeuringen van twintig gul den uitgedeeld aan fietsers die zon der licht reden. De politie heeft op de Rhijngeesterstraatweg gecontro leerd. geen ijsbaan of clubgebouw. De vereniging maakt gebruik van het plaatselijke recreatiegebied Noord Aa. Dit jaar heeft de vereniging en kele lichtmasten gekocht. Ammer laan: "Dat is een eenmalige investe ring. Aan de opslag van clubeigen dommen zijn we niets kwijt. Bijna ieder lid heeft iets onder de pannen. De een heeft de lichtmasten, de an der de kraam voor lekkernijen en warme dranken, de zogenaamde koek-en-zopie-kraam". Activiteiten De verenigingen organiseren geen extra activiteiten voor de leden als er in een winter weinig of geen schaatsweer is. Secretaris G. van der Klauw vertelt dat zijn IJsclub Leiderdorp een keer per week een klaverjasavond houdt: "Maar ver der is er weinig geld in de pot om leuke dingen te organiseren". "We doen ieder jaar hetzelfde", zegt Am merlaan uit Zoeterwoude. Zijn club doet één keer per jaar mee aan de Klaverloop en staat op de plaatselij ke braderie. In tegenstelling tot de andere verenigingen verwacht de Voorschotense ijsclub volgend jaar meer activiteiten te organiseren wanneer het nieuwe clubgebouw er staat. De ijsclubs noemen het een groot probleem om vrijwilligers te vin den, die voortdurend in touw willen zijn voor het wel en wee van de club. Vooral voor de trainingsgroepen is het moeilijk om begeleiders te vin den. Alle clubs hebben hun benodig- heden nog eens nagekeken. "Alles is gereed. De lampen en hokjes staan klaar", verzekert voorzitter De Kluijver van de IJsclub Oegst geest. WASSE NAAR - Een lange rij brandweerau to's en wagens met ladders en blusspuiten reed gisteren van de oude brandweerka zerne aan de Pieter Twent- laan naar het komen aan de Johan de Witt- De nieuwe kazerne is weliswaar nog niet helemaal klaar, maar het brandalarm werkt en de spuitgasten zijn klaar om uit te rukken. Dat is tot nu toe nog niet nodig geweest. (foto REGIO - Oegstgeest. Voorscho ten en Zoeterwoude zijn tevre den over het aantal woningen dat zij volgend jaar van de pro vincie mogen bouwen. Leider dorp, Wassenaar en Warmond zijn teleurgesteld. Oegstgeest mag 25 woningwetwo ningen bouwen. Oorspronkelijk waren slechts vier woningen toege zegd, maar dat aantal kwam uitein delijk uit op 17. Recentelijk heeft de gemeente acht woningwetwonin gen 'geleend' van Leiden, waardoor ze 25 woningen bouwen op de laatste grond in nieuwbouwwijk Haaswijk. De helft van de toegewe zen premiekoop A-woningen wil Oegstgeest bouwen in de Dorps straat. Voor de andere acht wonin gen is nog geen bestemming gevon den. Dat geldt ook voor de 21 toegewe zen huurwoningen die door beleg gers worden gebouwd. De 12 vrije sectorwoningen met eenmalige bij drage komen allemaal in de Dorps straat. Negen andere premie C-wo- nmgen wil de gemeente bouwen op de zogenaamde Brinkmanlocatie aan de Geversstraat. Ze heeft goede hoop dit contingent in het voorjaar te kunnen ruilen met een gemeente uit de regio. De gemeente Leiderdorp vindt het, gezien de duizend woningzoe kenden, jammer dat ze niet meer dan twintig woningwetwoningen mag bouwen. Een woordvoerder is verbaasd over het hoge aantal toe gewezen premie-koopwoningen (53). Dergelijke woningen zouden moeilijk verkoopbaar zijn. Toch zal de gemeente onderzoeken wat ze er mee kan doen. De tien door beleg gers te bouwen huurwoningen en Directeur Antonides verlaat marinebedrijf Oegstgeest OEGSTGEEST - "Ik ben in hart en nieren een ontwer per die min of meer toevallig het marinebedrijf is inge rold. Ik ben geen militair, maar vind wel dat je moet zorgen dat de spullen in orde zijn als je hebt besloten om er een defensie op na te hou den. De mensen die met het materiaal moeten werken hebben recht op een optima le overlevingskans. En daar proberen wij hier ons steen tje aan bij te dragen". L.J. Antonides (61) neemt vandaag afscheid als directeur van het Mari ne Elektronisch en Optisch Bedrijf (MEOB) in Oegstgeest. De in 1958 in" Delft als scheepsbouwingenieur af gestudeerde Antonides zwaait sinds 1985 de scepter over het be drijf. Daarvoor bekleedde hij ver schillende functies voor het minis terie van defensie. Bij het aan de Haarlemmerstraat weg gevestigde MEOB werken on geveer 1000 mensen. Zij houden zich bezig met de produktie en het onderhoud van hoogwaardige opti sche en elektronische apparatuur. Een deel van de taken wordt in een vestiging in Den Helder uitgevoerd. Het overheidsbedrijf heeft de afge lopen jaren ook voor andere leger onderdelen dan de marine gewerkt. Orders van het particuliere bedrijfs leven moesten worden afgewezen omdat het MEOB anders in de knoop zou komen met zijn ambtelij ke status. v De belangstelling van het be drijfsleven is er in de afgelopen ja ren wel geweest, omdat het bedrijf 'on the frontiers of technology' werkt, zoals een introductiefolder wervend meldt. Daardoor verwierf het MEOB ook het AQAP-1 certifi caat, een soort NAVO-keurmerk voor dit soort bedrijven. "De ont wikkelingen in de elektronicawe- reld gaan razendsnel", weet Antoni des. "Wat tien jaar oud is kan naar het museum". Regels Een van de boeiendste aspecten van zijn vijfjarig 'bewind' over het MEOB noemt de scheidende direc teur het experiment met zelfbeheer, dat vanaf 1987 loopt. "In de praktijk komt het er op neer dat wij met het ministerie van defensie, onze direc te baas, een overeenkomst sluiten. Daardoor krijgen we de mogelijk heid meer dingen in eigen beheer te regelen, waardoor je resultaatge richt en kostenbewust kunt wer ken". "Zo moest voor 1987 iedere aan- "Mijn eerste kennismaking met de marine dateert nog uit mijn diensttijd", herinnert de scheidende directeur van het Marine Elektronisch en Op- mentsvaartuig. De enige eis die aan dat schip werd ge steld, was eigenlijk dat het bleef drijven". In de jaren die volgden ontwierp de scheeps- tisch Bedrijf, L.J. Antonides, bouwingenieur onder andere zich. "Ik kwam na mijn afstu deren als reserve-officier in een leuke technische baan bij hydrografische opnemings vaartuigen (vol meetappara tuur), een betonningsvaartuig de marine terecht. Daarna heb (om tonnen uit te zetten), een ik een aantal jaren in het be- schip voor oceanografisch on- drijfsleven gewerkt, maar op derzoek en was hij betrokken een gegeven moment hebben mijn oude bazen me overge haald om terug te komen". Na voor het ministerie v defensie onder andere toe bij het ontwerp voor een nieuw fregat. Als een ambtenaar bij de fensie ongeveer 45 jaar oud is zicht te hebben gehouden op volgt doorgaans benoeming in de bouw van marineschepen een managementfunctie. An- in Vlissingen en een weten- tonides werd in 1981 onder- schappelijke functie in Den chef nieuwbouw bij de direc- Haag te hebben vervuld, pakte tie materieel van het ministe- Antonides eind jaren zestig rie van defensie. In die positie zijn 'echte' vak weer op: sche- maakte hij de 'deconfiture van pen ontwerpen. "Ik begon met RSV' mee, het faillissement iets heel eenvoudigs, een loge- van het mammoet-scheeps- bouwconcern dat ook veel ma rine-opdrachten vervulde. Kort daarna volgden de pro blemen met de onderzeeërs van de Walrus-klasse, die veel duurder uitvielen dan was be groot. "De meeste militairen die met die zaken te maken hadden gingen korte tijd later met pensioen", vat Antonides deze netelige kwesties samen, "maar ik had nog een aantal produktieve jaren voor de boeg". "In het begin was ik hier een beetje de vreemde eend in de bijt. De meeste van mijn voor gangers waren elektrotechni ci, die meestal ook een mili taire rang hadden. Ik kwam hier als burger-scheepsbou wer binnen, maar dat bleek in de praktijk geen probleem te zijn: een directeur houdt zich toch meer met management dan met techniek bezig". koop van meer dan 1000 gulden door 'Den Haag' worden gedaan. Sinds we zelfbeheer hebben zijn de besteltijden van door ons gevraagd materiaal teruggelopen van gemid deld 22 weken naar vier weken. Aan onze status van ambtenaar veran dert niets en we blijven ook gebon den aan allerlei departementale re gels", zegt hij met enige spijt in zijn stem. Het grootste deel van het werk verricht het MEOB voor de marine. Vijftien procent van de tijd is gere serveerd voor de landmacht en an derhalf procent van de werktijd wordt besteed aan klussen voor an dere opdrachtgevers als de Engelse en Duitse naar opdrachtgevers, maar ander zijds wijst hij op het belang van de marine. "Als wij proportioneel zou den moeten meedoen aan de bij de fensie aangekondigde afslanking van vijf keer drie procent, zou het marinewerk in de verdrukking kun nen komen als wij nu teveel andere taken op ons zouden nemen". De scheidende directeur vraagt zich wel af of het verstandig is als binnen de Nederlandse krijgsmacht drie verschillende elektronische be drijven blijven bestaan. Naast het MEOB heeft de landmacht een apart bedrijf in Dongen en de lucht macht een in Rhenen. "De elektro- nicamarkt is heel snel in beweging, terwijl defensie moet inkrimpen. Ik vind dat je in zo'n situatie beter alle onderhoud op een plaats kunt con centreren. Dat heb ik binnen defen sie ook bij diverse gelegenheden be pleit, maar daar heb ik me niet overal populair mee gemaakt. Ie dereen wil toch zo lang mogelijk met zijn eigen mensen in zijn eigen organisatie blijven werken". "Natuurlijk vind ik dat zo'n sa mengevoegd bedrijf in Oegstgeest zou moeten komen, omdat het MEOB het beste bedrijf is. De mari ne heeft een voorsprong, doordat zij altijd al over de hele wereld het bes te materiaal kocht. Al die verschil lende typen en systemen zijn steeds in dit bedrijf op elkaar afgestemd". Over de ontwikkeling van de werkgelegenheid in Oegstgeest valt volgens Antonides niets met zeker heid te zeggen. Als een fusie met de andere technische bedrijven niet door zou gaan bestaat de mogelijk heid dat het Oegstgeester bedrijf nieuwe taakafspraken moet maken met zijn vestiging in Den Helder. "Zoals de zaken er nu voorstaan verwacht ik dat hier maximaal en kele tientallen arbeidsplaatsen zul len verdwijnen. Eigenlijk is dat kof fiedik kijken, want niemand weet met welke plannen de ministers van defensie en financiën straks weer komen". Gorbatsjov Op de vraag of het hem geen wroe ging geeft een deel van zijn leven aan het ontwerpen van wapentuig te hebben besteed, klinkt een rustig en weloverwogen 'nee'. "Zoals ge zegd vind ik dat je goede spullen moet hebben als je er voor kiest om er een defensie-apparaat op na te houden. En natuurlijk hoop je dat je die wapens nooit nodig zult heb ben; militairen zullen dat nog eer der zeggen dan ik". "Ik vind het toch een beetje won derlijk dat de mensheid vaak alleen op een gewelddadige manier con flicten blijkt te kunnen oplossen. Ik heb dan ook groot respect voor Gor batsjov, die in ieder geval de zaak op ons halfrond ten goede heeft ge regeld. En aan alle verhalen over de economische noodzaak die aan zijn beleid ten grondslag zou liggen, hecht ik niet zo veel waarde". "Ik vind dat de man een gedurfde politiek voert - denk ook maar aan de Duitse eenheid die zonder hem onmogelijk zou zijn geweest - en dat hij daarom terecht de Nobelprijs voor de vrede heeft gekregen. Toch frappant om dat vanuit de westerse militaire wereld te kunnen consta teren". de twintig vrije sectorwoningen met eenmalige bijdrage komen waarschijnlijk in de wijk Buitenhof. Een precieze plek is echter nog niet bekend. Achttien woningen langs de Splinterlaan en tien woningen el ders in de gemeente worden opge knapt. Volgens wethouder R. Hogenelst van volkshuisvesting mag Zoeter woude niet mopperen. In eerste in stantie had dit groene dorp slechts acht woningwetwoningen toegewe zen gekregen, maar daar kwamen er later twee bij. Voorts heeft Zoeter woude twee vrije sectorwoningen gekregen. Over de vraag waar en wanneer de nieuwe woningen wor den gebouwd volgt nog overleg met de plaatselijke woningbouwvereni ging. De gemeente Voorschoten heeft het verwachte aantal woningen ge kregen (20 premie-koopwoningen, 15 huurwoningen van beleggers en 20 vrije sectorwoningen met een malige bijdrage). Deze huizen wor den na de zomervakantie gebouwd in de nieuwbouwwijk Starrenburg. ■Volgens een gemeentewoordvoer der heeft Voorschoten voor volgend jaar ook 14 sociale huurwoningen gekregen, maar worden deze pas een jaar later gebouwd. De gemeen te wil die woningen 'opsparen' om zo goedkoop mogelijk te kunnen bouwen. Voorschoten mag volgend jaar ook 67 woningen opknappen. Aan een aantal huizen aan de Ko ninklijke Marinelaan en woningen in de buurt van de Prins Bernhard- laan wordt groot onderhoud ge pleegd. De gemeente Warmond is teleur gesteld, omdat ze maar twee vrije sectorwoningen mag bouwen. De gemeente heeft nog geprobeerd om een extra contingent in de wacht te slepen voor de bouw van woning wetwoningen. maar volgens ge meentesecretaris L. Lautenbach waren hogere overheden niet ge voelig voor de Warmondse argu menten. Warmond heeft meer dan 400 woningzoekenden. De gemeen tesecretaris vraagt zich af hoe War mond nog aan betaalbare huurwo ningen kan komen. Wassenaar reageert voorzichtig omdat de gemeente zich afvraagt hoe definitief de cijfers zijn. Ze lig gen in de lijn van het gewestelijke advies, maar eigenlijk had Wasse naar meer gesubsidieerde wonin gen willen bouwen. De 63 woning wetwoningen kunnen mooi aan de Ernst Casimirstraat komen, waar de gemeente 3-kamerwoningen wil bouwen voor ouderen - het liefst met multi-functioneel gebouw. Voor de 15 premie-huurwoningen denkt de gemeente aan snipperlo- caties, voor het opknappen (82 wo ningen) aan voor- en naoorlogse wo ningen, verspreid over de gemeen te. Geen maatregelen tegen het ABP na weigeren woning aan asielzoekers DEN HAAG (GPD) - Minister Da- les van binnenlandse zaken zal het ABP niet aanpakken nadat het pen sioenfonds een verzoek heeft afge wezen van de gemeente Oegstgeest om woningen beschikbaar te stel len voor asielzoekers. Volgens de minister is er geen sprake geweest van directe of indi recte discriminatie. Wel zal de mi nister gaan overleggen met het pen sioenfonds. Voorts zal de zaak in de Raad van Onroerend Goed aan de orde komen, waarin ook het ABP zitting heeft. Dit blijkt uit antwoor den die minister Dales heeft gege ven op vragen van de kamerleden Apostolou (PvdA) en Van Es (Groen Links). In een brief aan de minister heeft het ABP-bestuur te kennen gege ven dat men bij de toewijzing onder meer let op de financiële draag kracht van de betrokkene en de kans dat het huurcontract 'zo duur zaam mogelijk is'. Daarnaast ver huurt het ABP niet aan instellingen of rechtspersonen maar alleen aan individuen. Daarbij wordt geen en kele groep op voorhand uitgesloten. Het ABP-bestuur is bereid om met gemeentebesturen te bekijken in hoeverre de instelling toch een bijdrage kan leveren aan specifieke huisvestingsverzoeken, zoals voor asielzoekers. Daarbij zullen de eer der gemelde criteria blijven gelden. Dales geeft aan dat de handelswij ze van het ABP ertoe kan leiden dat het zoeken naar woningen voor asielzoekers 'meer dan nodig wordt bemoeilijkt'. Tegelijk wijst zij op het door het ABP aangeboden over leg. Dat zal nu eerst worden ge voerd. Overigens heeft Oegstgeest het antwoord van de minister niet afge wacht: vorige week besloot de ge meenteraad een ABP-woning te vorderen. WOENSDAG 19 DECEMBER pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 Alphen uur bij Vereniging Centraal Wonen. jeugdinstuif volleybal, van 18.30 Gerestraat 20. tel: 121554. tot 19.30 uur in gymnastieklokaal Leiderdorp van de Zonnebloemschool. Jong- kerststukjes maken bij Leider- kindt Coninkstraat. dorpse Volksuniversiteit, 20.00 uur gebouw Splinterlaan 91 (schaar, laatste volksdansavond van mes. tanget)e e.d. zeil meenemen). 1990 bij Volksdansgroep Katwi|k, Oegstgeest van 20.00 tot 22.00 uur in Tripodia. bridgen bij DDS. aanvang 19.45 bingo-avond Oranjevereniging uur in hotel Het Witte Huis. Katwijk, 20.00 uur in de Roskam. DONDERDAG 20 DECEMBER Leiden Alphen informatiepunt gemeenschap- klaverjassen bij speeltuinvereni ging Kindervreugd, Hugo de Groot straat. aanvang 14.00 uur. kerstbingo, aanvang 19.00 uur in buurtcentrum Elckerlyc, Ha- Kerstconcert door Alphens Man nenkoor. mmv diverse solisten, aanvang 19.45 uur in de Opstan- dingskerk. Prinses Marijkestraat. voordracht door Amsterdamse zegelvrienden. tevens vertoning Leiderdorp van een film, aanvang 18.30 uur in ^A klaverjassen bij Con Bravura, De Mijlpaal. A fA clubgebouw Beukenschans, aan- ^A vang 20.00 uur. Leiden ^A klaverjassen bij de Sfeerjassers. lunchconcert door Wendela van ^A aanvang 20.00 uur in de Muzenhof. Swol (fluit) en Patrick Hopper (pia- ^A no), van 12.45 tot 13.30 uur in de ^A Noordwijk Kapelzaal van K&O, Haze- ^A hoorzitting commissie ruimtelijke winristeeq. WjA ordeninq. aanvanq 16.00 uur in het kerststukjes maken (uitsluitend voor leden) Koninklijke Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde, aanvang 20 00 uur in het Buurthuis. Hoofdstraat kerstviering Nedelandse Chris ten Vrouwenbond. Noordwijk-Bin- nen, aanvang 20.00 uur in De Vin- kenhof, Achterzeeweg. VRIJDAG 21 DECEMBER Alphen Kerstconcert Kamerkoor Cantal- bile olv Simon Stelling, mmv Emily Heijens (harp) en Petra Vreenswijk (orgel), aanvang 20.15 uur in de Adventskerk. optreden Alphense formatie 'One-X-One', vanaf 21.00 uur in jongerencentrum Het Kasteel. aanvang 19.00 uur voor de jeugd. 20.00 uur voor overige leden in ge bouw De Hoeksteen. Karei Door- manplem. Lelden kerst-klaverjas en sjoelavond bi| w De Sleutels, Sportpark de Vliet, aanvang 20.00 uur. voorstelling: Arsenicum en popdichter Willem Woelwater, aan vang 20.00 uur in jongerencentrum Het Kasteel. Concertweg. Katwijk postzegelavond Katwijkse Post MpMma W» gemeentehuis. familievoorstelling: 'Franken- ^A Kerstconcert door Katwijks stein, of het geheim van Smrtnwsk', Christelijk Mannenkoor 'Jubilate' door De Voorziening, aanvang _.(n olv Sander van Marion, aanvang 19.00 uur in de Leidse Schouw- v3 El IN! |JA 20 00 uur 'n de Grote Kerk. Voor- Oegstgeest RA olv een fysiotherapeute, van 13.30 tot 14.15 uur en van 14.15 tot 15.00 uur in zwembad Poelmeer. Hillegom vlooienmmarkt 'Collector Ser vice'. van 9.00 tot 16.00 uur in Treslong. postzegelruil- en veilingavond. oude kant', door de Hollandse Co- medie. aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. concert in de Pianoserie door Willem Brons, aanvang 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13