O Kopen per telefoon (videotex) nog vrij beperkt en kost wel wat extra Evenwicht bij Orion - LUSV Till I VENTI L Biologisch- dynamische slager rukt op Tien gouden tips tegen salmonellabesmetting lUQ-fatafegigii Sportpiijzen voor Van Moorsel en Breukink DINSDAG 18 DECEMBER 1990 SAMENSTELLING RAYMOND PEIL De Groene Weg-slagerijen, ambach telijke slagerijen die uitsluitend biologisch-dynamisch vlees verko pen, slaan aan. Dit jaar is de keten uitgebreid met vier verkooppunten en telt nu twintig winkels. Daar naast zijn twee van de bestaande za ken verbouwd en vergroot. "Ik ga ervan uit dat we de keten -olgend jaar opnieuw met vier sla gerijen kunnen uitbreiden, en voor de eeuwwisseling zullen er onge veer vijftig slagerijen bij ons zijn aangesloten", meldt P. de Ruijter, zelf ambachtelijk slager en oprich ter van de Nederlandse keten van biologisch-dynamische slagers. De Groene Weg, waarvan het hoofdkantoor in Utrecht is geves tigd, laat op het moment in het Bra bantse Hedel een nieuw slachthuis bouwen. Dit slachthuis is vijf keer zo groot als dat in Schagen waar nu al het vlees van de Groene-Wegsla- gerijen vandaan komt. "Wij groeien in Schagen uit onze jas. De groei an de keten is natuurlijk afhanke lijk van de groei van het aantal boe ren dat op een biologisch-dynami sche manier werkt. Boeren die zo werken houden rekening met de evenwichtige ontwikkeling van plant en dier. De kippen, varkens, koeien en schapen mogen niet meer mest produceren dan de boer voor zijn akker nodig heeft. Dit betekent dat hij maar een beperkt aantal beesten kan houden en dat deze die ren allemaal veel ruimte en frisse lucht krijgen. De dieren leven niet uitsluitend voor de slacht en dit ver klaart ook waarom biologisch-dy namische slagerijen geen kalfsvlees erkopen. Het gebruik van chemi sche en synthetische middelen is op een biologisch-dynamisch bedrijf uit den boze. Elke boer die van gangbare land bouw overschakelt op biologisch- dynamische landbouw kan pas na twee jaar vlees aan ons leveren. De boeren en het vlees staan onder con trole van de Nederlandse Vereni ging voor Biologisch-Dynamische Landbouw", zegt De Ruijter. Deze vereniging voorziet het vlees van twee verschillende keur merken. Het vlees van een overge schakelde boer krijgt na twee jaar een Biodyn keurmerk. Pas wanneer een boer zes jaar biologisch-dyna misch werkt, krijgt het vlees in plaats van een Biodyn een Demeter keurmerk", legt De Ruijter uit. Het vlees dat in Groene-Wegsla- gerijen ligt, is altijd gekeurd. In de slagerijen is het zelfs de gewoonte op een prikbord te melden van wel- Kopen per telefoon kan heel handig zijn. De consument kan met videotex-systemen makkelijker, sneller en op ieder moment zeer actuele informatie krijgen. Het aanbod van de informatie is momenteel echter nog beperkt, terwijl er bovendien volgens de Consumentenbond 'belangrijke' extra kosten aan zitten. menteel vier mogelijkheden. Wie een tv met teletekst heeft en op de kabel-tv is aangesloten kan één ka naal instellen op videotex. Dan moet men via de telefoon videotex bellen die dan de informatie via de kabeltelevisie naar de televisie stuurt. Een telefoon met druktoet- sen is daarbij noodzakelijk. Met een draaischijf lukt het niet. Wie een personal computer (pc) heeft en een modem (een apparaat dat de pc met de telefoonlijn ver bindt) heeft geen teletekst of kabel nodig. Deze kan met de telefoon rechtstreeks met het videotex-sys- Het. systeem dat gebruikt maakt teem communiceren, van teletekst, kabeKantenne-instal- Een derde mogelijkheid biedt mi- latie) en druktoetstelefoon werkt nitel. Deze terminal is in feite een het makkelijkst. De aanschaf van variant op de pc en het modem en een pc en modem of een minitel-ter- heeft in één apparaat een computer, minal levert voorlopig niet zo veel beeldscherm, toetsenbord en mo- voordelen op dat het in verhouding dem ingebouwd. Minitel is wel staat tot de prijs. duur: kopen bij de Primafoonwin- Ideaal wordt het dat duurt nog kei kost 695 gulden of huren voor wel een paar jaar - als de klant in 900 gulden voor minimaal driejaar, zijn luie stoel bankzaken kan rege- De ambachtelijke slager heeft in toenemende mate wel oren naar biolo gisch-dynamisch vlees. De behoefte bij de consument groeit, overigens even zeer als het aantal bioloaisch-dynamisch werkende boeren.<*rchieft0to gpd> Ten slotte is er nog een mogelijk- uu((o(uut iv^ len, overal informatie opvragen, heid via tv-toestel en kabel. Als dit heden^biedt. huiswerk kan maken en bood- een tweeweg-kabelsysteem is kan schappen kan doen. Via telefoon, tv men via dit kanaal ook informatie en computer kan er al een heleboel terugsturen. Daar is een home infor- - Het experiment van de PTT met Viditel was niet zo'n succes. Als videotex aanslaat kan er een systeem ingang vinden dat aanzienlijk meer mogelijk- ke boerderijen het vlees dat op dat moment in de winkel ligt, afkom stig is. sloten bij de Groene Weg jonge, be ginnende slagers zijn. Er staat een 7 „De grote vraag is natuurlijk wat dank zij het nieuwe medium video- mation terminal voor nodig. Dit is de consument heeft aan videotex. meer iets voor de toekomst, want op Dat hangt in de eerste plaats sterk af van de leveranciers aan de andere kant van de telefoonlijn of kabel. Videotex is eigenlijk een uitge- het ogenblik werkt het nog nergens. nieuwe generatie op die anders te- breidere versie van teletekst, dat Er is in ons land geéxperimen- Aangezien het dus al twee jaar gen ons beroep aankijkt", zegt De vrij beperkte mogelijkheden kent teerd met tweewegsystemen. Het Hoe meer leveranciers er aan deel- van te voren vaststaat dat een boer biologisch-dynamisch vlees gaat le veren, is het voor de Groene-Wegke- Ruijter. Ook op het gebied van verpakkin gen houdt de Groene Weg rekening om de wensen van de klant te ver werken. Met videotex is een om- om_. vangrijk tweerichtingverkeer mo- proef deed. In Frankrijk draait een tex nL is hef grootste systeem. T-I„»1.4 j bekendste was dat van de PTT, die nemen, hoe groter de mogelijkhe- met viditel niet een erg succesvolle den voor de gebruikers zijn. Video zaken er eventueel kunnen worden consumenten tegen kostprijs pias- geopend. Op het moment leveren tic (zonder pvc) bakjes van verschil lende formaten aan. Het is de be doeling dat mensen deze bakjes tel- taliteit veranderen. Ook de slager en kens opnieuw gebruiken voor hun de consument moeten soms leren vleesaankopen. "We zijn hier in sep- om heel anders tegen vlees aan te tember mee begonnen en nu ge- kijken. "Het is opvallend dat de sla- bruikt al 18 procent van de klanten gers die zich tot nu toe hebben afge- de doosjes", zegt De Ruijter. Een paar mogelijkheden van vi- ten ook te overzien hoeveel nieuwe met het milieu. De slagers bieden de gelijk. Het werkt niet met een trage vergelijkbaar systeem en daar gaat paginanummering zoals teletekst het wel erg goed. De sleutel tot dit deotex*zijn: men kan ieder uur van maar met keuzemenu's. Ook kan succes is waarschijnlijk het feit dat de dag boodschappen doen bij men op videotex bij enkele leveran- alle gebruikers het bijbehorende 'elektronische leveranciers', die via ciers informatie via een trefwoord zoeken. toestel, de minitel-terminal, gratis een bezorgdienst de zaken laten hebben gekregen. De PTT wilde thuisbezorgen. Er zijn in totaal al ze- Kabel of pc Voor tweerichtingverkeer zijn i De staatssecretarissen van volksge zondheid en landbouw, Simons en Gabop, hebben aan alle maaltijdbe- reiders in de horeca en in instellin gen een kaart met 'Tien Gouden Hy giëne Regels' gestuurd ter vermij ding van voedselinfecties. Het is de bedoeling dat deze kaart, gemaakt door het Voorlichtingsbureau voor de voeding in de keukens wordt op gehangen. voorkómen van besmetting via han den, messen, snijplanken en derge lijke die met rauw vlees in aanra king zijn geweest. daar met viditel niet aan. Eén paraplu In Nederland zijn drie mogelijkhe den voor videotex. Het belangrijk ste systeem is Videotex NL, die al leen met een pc met modem of via een minitel-terminal werken en niet met (rauw) ei zijn alleen als zij door lefoonnota in rekening gebracht. Behalve Videotex NL zijn er twee regionale aanbieders: Rits in Am sterdam, Rotterdam, Eindhoven, de bereiding van vlees en van rechten met eieren, maar ook het heeft plaats tussen 30 en 37 graden, en door gekookt of gebakken zijn bij minimaal 80 graden altijd veilig. Er bestaan meer dan 1600 typen Daarna moeten zij boven de 65 gra- van de salmonella-bacterie. Eén er- den worden bewaard of binnen vijf Tilburg en Twente, en Totaalnet in van, de salmonella enteritidis, kan uur worden afgekoeld tot beneden zuid-Limburg. Het is de bedoeling de 7 graden. Voor gerechten die bij de berei ding onvoldoende worden verhit zijn voor keukens van grote instel lingen, bedrijfsrestaurant en de ho- 70 graden Celsius. De snelste groei reca voldoende alternatieven be schikbaar. vooral gevaarlijk zijn voor zieken, zwangeren, bejaarden en jonge kin deren. De salmonellabacterie wordt ge- De adviezen betreffen niet alleen dood bij een temperatuur boven de dat alle systemen uiteindelijk onder één paraplu bijeenkomen, opdat ie dere gebruiker overal in Nederland ervan gebruik kan maken. Videotex NL is voor dit doel met steun van het ministerie van economische za ken opgericht. den via videotex. Men kan dan zijn huiswerk via het systeem opsturen en een dag later de gecorrigeerde versie weer bekijken. Dit kan met steeds meer cursussen. Voorts biedt videotex uiterst actuele weer berichten, terwijl enkele banken de mogelijkheid hebben om via video tex bankzaken te regelen. Privacy Aan videotex zitten echter ook schaduwzijden. Videotex is natuur lijk niet gratis. Niet alle tarieven zijn daarbij even duidelijk. De voor waarden waaronder iemand iets via de telelijnen koopt zijn evenmin al- tijd duidelijk. Bovendien moet men schilt de gang van zaken niet veel er op bedacht zijn dat de privacy van de gang van zaken bij gewone niet in gevaar komt. Adresbestan- postorderbedrijven. Enkele postor- den, aankopen, persoonsgegeven derbedrijven zijn al wel begonnen enzovoorts mogen niet zonder toe met een videotex-dienst. Men kan dan rechtstreeks de artikelen be stellen, met behulp van de catalo gus. Het enige voordeel is dat het bestellen sneller gaat. Via videotex kan men telefoon nummers opvragen, zonder dat - zoals bij 008 - er nog een x aantal wachten 'voor u zijn'. Bovendien kan men via videotex wel meer dan schaft en vervangen door videotex stemming van de gebruiker be schikbaar komen voor bijvoorbeeld commerciële doeleinden. Bovendien moet er voor worden gewaakt dat de klant vrij blijft om te kiezen, vooral bij leveranciers die een monopoliepositie hebben. De 008-service moet niet worden c i telefoonnummer tegelijk opvra gen en zoeken op plaats, straatnaam en huisnummer. als niet iedere gebruiker de gelijke mogelijkheddh krijgt om goedkoop telefonnummers op te vragen. Ove- Er zijn ook onderwijsinstellingen rigens meldt de Consumentenbond die een schriftelijke cursus aanbie- ten onrechte dat 008 gratis is. Regionale volleybalcompetitie LEIDEN - In de eerste klasse van de regionale volleybalcompetitie is de wedstrijd tussen de koplopers bij de mannen, Orion en LUSV, onbeslist geëindigd, 2-2. Bij de vrouwen blijft de spanning er net als dus nu bij de mannen ook helemaal in omdat VCS weer een punt liet liggen. Nu tegen Leython 4 (2-2). RW maakte van die Sassenheimse misser ge bruik door via een 3-1 overwinhing op Leython 3 met VCS een gedeelde eerste plaats op de ranglijst te pakken. |LUSV zag de wedstrijd tegen Orion Hazerswóude niet zonder enige zorg tegemoet. Coach Pieter Goos- sen zou, aldus zijn prognose op de training voor de belangrijke ont moeting in de top van de regionale volleybalcompetitie, dik tevreden centratie opbrengen in wedstrijden tegen teams die het niet moeten Naast dit resultaat trok de winst hebben van een sterke aanval maar van SKC op DAC 3, de ploeg die in die met rommelen de punten bij el- deze competitie geen enkel ontzag kaar sprokkelen. Nu deed Leython lijkt te hebben voor de op de rang- 4 natuurlijk wel wat meer dan rom- lijst hoger gerangschikte teams, de melen. Verdedigen en met hard zijn met een puntendeling. Tegen aandacht. DAC 3^moest het hoofd werken veel ballen terug brengen. Orion zouden twee van zijn sterkste aanvallers niet kunnen meespelen. Hij werd op zijn wenken bediend, gionen van de eerste klasse waar de 14-16, 14-16. Wakker geschud won- Orion zal na afloop zonder twijfel ook beide handen hebben dichtge knepen. LUSV kwam immers op ploeg gezien de aanwezige kwaliteit nen de Sassenheimse volleybalsters ook zonder meer thuishoort. RW 2 kon het tegen Ridderveld een 1-2 setvoorsprong, 13-15, 15-11, niet redden, 3-0. Erger is dat Ridder- 9-15 en deed in de tweede set een veld eigenlijk pas in de derde set voorsprong van 11-5 van Orion f wel de volgende sets, 15-3, 15-4. Cij fers die er niet om liegen. Die winst werd wel behaald op eigen kracht: aanvallen. RW maakte tegen Leython 3 enigszins in de problemen kwam, heel teniet. In de vierde set was het 15.8, 15-12, 15-13. En in de derde set geen fout. De Rijnsburgse kampi- echter gedaan met de twee spelers leidde RVV 2 met 1-10. Een time-out oenskandidaten, hun papieren zijn die bij LUSV alle gaten dichten met en daaropvolgend een sterke ser- nu weer sterk gestegen, spelen in te- onvoorstelbaar hard werken, Alex vice beurt van Alex Cortenbach be- genstelling tot hun Sassenheimse Luycks en Paul 't Lam. De benen slechtte het pleit in het voordeel van rivalen juist sterk tegen ploegen die wilden gewoon niet meer en Orion, Ridderveld. Novo 2 klopte Liusna hen niet onder druk kunnen zetten, een gaaf team zonder uitgesproken zonder setverlies, 3-0, en kan zoals Het werd 15-6,14-16,15-9,15-12 voor de Noordwijkers momenteel van RVV dat in de tweede set even de leer trekken best nog eens roet in concentratie verloor. De bekende het eten van de kampioenskandida ten gooien. Aarlanderveen en Gra ficon 2 deelden de punten in een wedstrijd waarin de service een be- Twee topschutters hebben afgelopen za terdag een belangrijk doelpunt aan hun to taal toegevoegd. Edwin Otte (Quick Boys) kwam door zijn treffer op gelijke hoogte met koploper Eric Grosman (Ter Leede), die zelf niet scoorde. Richard Trompert (Kagia), die zijn tiende treffer maakte, volgt hen op de voet Robèr Marijnen (WSB) nam zondag met zijn twaalfde seizoenstreffer afstand van zijn naaste belagers. Wim Bouckaert (FC Lisse) schaarde zich met zijn tiende doel punt onder hen. ZATERDAG Edwm Otte (Quick Boys) 11 Ene Grosman (Ter Leede) 11 Richard Trompert (Kagia)10 Coen Warnau (Hazerswoudse Boys) 9 Rob Bmk (Leiden) 6 Leo van de Wetering (RCL) 8 Hans Verkuyien (Ter Leede) 8 ZONDAG Rober Marijnen (WSB) Edwin Verhoogt (Lugdunum) Yachya Farhane (LFC) Wim Bouckaert (FC Lisse) Rob Reizevoort (Docos) Nico van Rijn (Forehoite) Steef Roodakkers (UDWS) Paul Piipers (FC Lisse) Joost Vink (SJZ) Marco de Ridder (SJC) Stan Ui|ee (Forehoite) Ruud Verlooy (Alphen) Hans Boom (Meerburg) zwakheid van de Rijnsburgse vrou wen. LUSV 2 heeft de juiste cadans te pakken. Valken kreeg geen set, 15- /oorsprong in de derde set na winst leur tegen VCO, 15-8, 10-15, 15-11, van de tweede set, 8-15,15-4 en 12-7. 15.9. De service van VCO en de prik- Het werd 13-15 voor Aarlanderveen. ballen in het slecht verdedigde mid- Een overwinning voor Aarlander- denveld van LUSV die met grote re- veen zou de krachtsverhouding niet gelmaat succes sorteerden brachten goed hebben weergegeven. Het de winst verdiend bij VCO. In Up werd in de vierde set ook 15-10 voor Go maakte dankbaar gebruik van Graficon 2. Vijf stopfouten bij Aar landerveen gaven de doorslag. de absentie van drie speelsters bij Liusna die normaal gesproken in de Gemini/Kangeroes 3 kon niet op basis spelen. Op de diepe, harde en tegen DAC 2 dat binnen het uur af- vaste service van In Up Go bleef Li usna het antwoord veelal schuldig, 15-12. 10-15, 15-5,15-1. De wedstrijd van de staartploegen op de ranglijst, eerste en tweede set tegen Leython S' 70 en Blok '77 eindigde in winst 4 volledig afweten. De Sassenheim- voor Blok '77, 0-3. rekende met 13-15, 5-15, 8-15. Bij de vrouwen liet VCS het in de se ploeg kan blijkbaar niet de con- FRANK BONTE BUSSUM Grand Pnx Karei Lassche Eerste ronde: Klijn (Dongen) - Van Leuteren (Rotterdam) 50-30 (44), Broeders (Oosterhout) - Van der Stappen (Waal wijk) 50-34 (39). ROTTERDAM WK-jeugd eerste ronde Van den Hurk (Ned) - Hontarrede (Fra) 2-0 Toernooi mannen, eindstand 1Fleisher (VS) 269, 2. Alvarez (Bra) 271. 3. Bowman (VS) en Franco (Par) 273. LENINGRAD Allroundkampioenschap 500 meter: 1 Goel|ajev 37.74,2. Kroetikov 37.77, 3. Radsjenko 37.93. 5000 meter: 1. Moeratov 6.59.44, 2. Sjoelga 7.00.89, 3. Kozlov 7.02.24 DEN HAAG (ANP) - Erik Breukink en Leontien van Moorsel zijn gister avond in Den Haag uitgeroepen tot sportman en -vrouw van het jaar 1990. Ze kregen de Jaap Eden-trofee. Breukink won twee etappes in de Tour de France en eindigde als derde in het eindklassement, achter LeMond en Chiapucci. Van Moorsel werd in Japan wereldkampioene achtervolging en met drie collega's eerste in de ploegentijdrit. De sportverkiezing wordt jaarlijks georganiseerd door de AVRO. De na tionale hockeyploeg, dit jaar wereldkampioen, werd uitgeroepen tot sport- team van het jaar. De hockeyers hadden slechts vier punten (50 om 46) voorsprong op de volleybalploeg, die zevende werd tijdens de wereldtitel strijd in Brazilië. Vooral Van Moorsel, opvolgster van Elly van Hulst, was ongenaakbaar: de ferabantse had 81 punten voorsprong op zwemster Marianne Muis. Breukink volgde schaatser Leo Visser op. De Tom Schreurs-prijs, bedoeld als aanmoediging voor jong talent, ging naar schaatser Falko Zandstra, de 18-jarige wereldkampioen bij de junioren. De Britse sportliefhebbers hebben voetballer Paul Gascoigne gekozen tot sportman van het jaar 1990. De populaire middenvelder van Tottenham Hotspur kreeg de voorkeur boven de Schot Stephen Hendry (snooker) en Graham Gooch (cricket). Golfprof Nick Faldo en speerwerper Steve Back- ley drongen verrassend genoeg niet door tot de top drie. Wilt u iets melden? Bel 071- 161414 (Wim van Duivenbode). Dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur.Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. De standen van de zaalvoetbal competities na de wedstrijden van afgelopen week. Eerste Divi sie: Hoornsche Veerhuys (11-19), Café Rex (11-17), Ceverbo (11-16), AV Jan III (11-15), Brezan (11-13), Scagha (11-10), FV Snoekie (11- 10), All Inn (11-9). IFD (11-8), Bax (11-7), Nordstar/Silva Boys (11-6), Alter Boys (11-2). Tweede divisie: Frans Maas (10-14), JSB (10-14), Martin Centrum (10-14), THB Boys (10-13), Rovedo (10-13), De Rozet (10-12), HMSH (9-10), COAL (10-8), Necom (10-5), Zwar te Wolf (9-3), Boerenburg (10-2). Hoofdklasse RGC (10-16), Lugdunum (10-14), Migor (9-13), Bola Raga (10-12), Stoof (9-11), Ei- geman (10-10), Wally Sport (10- 10), Noordwijk (9-7), De Kuyper (10-7), Bram Snackbar (9-5), Hans van Goozen (10-0) Op zaterdag 19 januari 1991 wordt de amateur voetbalcompetitie hervat met de inhaalwedstrijd Katwijk - DOSK. Een dag later speelt Roodenburg bij VCS en Randstad Sport ont vangt BTC. Een week eerder (12 januari) begint de competitie in de afdeling Leiden De Leidse jeugdvoetballer Mario van Heij- ningen (Ajax) is gekozen voor het Amsterdams elftal. De B-jeugd van de voetbalclub Leiden speelt op 14 januari op het Amsterdam se Voorland een oefenwedstrijd tegen de C-jeugd van Ajax. Een week later (24 januari) gaat de Leidse jeugd onder de 14 jaar naar Ajax De Schoolvoetbal- kampioenschappen worden in 1991 op 2, 3 en 4 april verspeeld De Leidse korfbalvereniging Zui derkwartier houdt donderdag 27 december voor de vierde keer een jeugdtoernooi in de Vijf Meihal. Om 9.30 begint men met de pupil len. De A-klassers komen vanaf 18.15 uur aan bod Wielrenner Rudy van Vlimmeren, gestopt bij de profs, heeft zijn oude 'liefde' opgepakt en staat weer in het doel van Rood Wit 2 De Ronde van Vlaanderen behoudt Meerbeke als thuishaven. Eerst was het de bedoeling dat er een andere finishplaats gezocht zou worden. De Amstel Goldrace gaat wel ver kassen. Het eindpunt wordt nu Maastricht inplaats van Meerssen Het Nederlands kampioen schap 100 km op natuurijs wordt dit seizoen opnieuw op de Oos tenrijkse Plansee bij Reutte ge houden. De organisatie heeft wel besloten de wedstrijd met drie da gen te vervroegen. De titelstrijd is nu op dinsdag 26 februari Vier voetbalclubs uit de nieuwe ge meente Rijneveld gaan eind mei een kennismakingstoernooi hou den. Het gaat om de clubs Koude kerk, Bernardus, Hazerswoudse Boys en SV Benthuizen On danks dat wielerclub Waterland zijn sponsor kwijt is gaat de club met 15 renners de topcompetitie in. Uit de regio zien we alleen nog Ronald van der Tang (Voorhout) terug Joop Zoetemelk zal in 1991 bij een groot aantal wedstrij den Jan Raas assisteren als ploeg leider. Het gaat om de wedstrij den Vierdaagse van Duinkerken en de Rund um den Henninger Turm. In die periode heeft Buckler een dubbel programma Herman Wijnands (een oude be kende van Rijnsburgse Boys) wordt trainer in Abu Dhaby Heineken neemt de rol over van de KLM in het internationaal open golf kampioenschap van Nederland. De Heineken Open vindt plaats van 25 tot en met 28 juli in Noordwijk Lambert Leenheers is de opvolger van Henk Harteveld in de polocom missie van De Zijl/LGB. Voor se cretaris Corrie van der Meij is nog geen opvolger gevonden. Er zijn gesprekken met Peter Weijer- mans. Vanaf 1 januari 1991 zullen de tri-atleten volwaardige leden worden. De naam wordt dan Zwem-, waterpolo- en triathlon- vereniging De Zijl/LGB De trai ningen van de Leidse softbalclub Volle Bak beginnen al op 8 janu ari Basketbalclub BVO (Al phen) neemt Theo van Leeuwen per 1 januari van Blue Drakes uit Woerden over Eric Wolf heeft zijn contract bij eerste divisieclub Excelsior ingeleverd. De kans is groot dat hij weer voor DHC gaat spelen Door een conflict is Gro ningen zijn schaatsmarathon kwijtgeraakt. De datum 5 januari is nu voor Amsterdam De Kerstcross van voetbalvereniging Meerburg is op tweede Kerstdag. Inschrijven vanaf 12.00 uur Hans van Dongen (nu SVW) volgt Piet de Rijke als voetbaltrainer bij Papendrecht op Het vierde elftal van het Haagse Quick stunt weer eens. Zij spelen een oefen wedstrijd tegen eredivisieclub Heerenveen Woensdag 2 janu ari begint de voorverkoop voor het ABN-AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam Vol leybalclub De Valken uit Valken burg zoekt een trainer/coach Pascal Vergeer (De Bollenstreek) en Sjaak Spreeuw (De Bataaf) verruilen hun wielershirt voor die van Swift/Casba HZ Zian - Sas senheim bij de mannen en Rapi- do - De Zijl/LGB bij de vrouwen zijn de regiowedstrijden in de tweede ronde van de waterpolo- beker

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17