De Jong en de bliksemcarrière SpooJTV De geheime missie van 'kolonel Misja' flflM fl[ ZIJLIJN Michels wacht op signaal Rijkaard Bij dë dood van Alice DINSDAG 18 DECEMBER 1990 PAGINA 15 Korfbalfusies v Afgelopen zaterdag 15 december an onze correspondent 1990 heeft de jaarvergadering van Hans Keismann het KNKV besloten dat het midden- LYON Zijn naam is Mikhail vak eruit gaat. Voor korfballend Zachrapjan, maar zeg maar'kolonel Leiden hét moment om daar geza- Misja' want zo kent iedereen hem. menlijk verstandig op in te spelen. Hij is hoofd van de delegatie van Met een gevoel voor toekomst, niet Anatoli Karpov in Lyon en een voor historie. baasje dat de luim hoog in het vaan- Korfbalvoorzitters (LKF) en ge- del draagt, ook nu zijn meester in de meente Leiden (Sport en Recreatie) WK-match tegen Gary Kasparov snel rond de tafel! Oegstgeest en voor een 'mission impossible' staat. Leiderdorp 't liefst ook er bij. Uit- De 'kolonel' weet weinig van scha- Van onze correspondent Jl lllllllll weest uitstel aan te vragen. Of dat zo I gangspunten: 1. Drie korfbalverenigingen verdeeld over Groot Leiden. 2. Per locatie een grasveld, trainingsveld, een kantine en sporthal. Niet zeuren over naam, geboorte- dat ik grond of clubkleur. De drie locaties kunnen overal'in de agglomeratie Leiden aangelegd worden. Dat hoeft niet per se op de huidige korf- balplekken. De gemeente Leiden zal dit plan krachtig steunen omdat ze bouw- ken, maar dat doet volgens zijn zeg gen weinig terzake. „Je kunt Misja om een boodschap sturen", weet hij van zichzelf. En Karpov kan op hem vertrouwen. „De kolonel waakt zijn baas. Het is alleen jammer Tolja geen punten kan Gisteren had Mikhail Zachrapjan een klus, die de geschiedenis ingaat als „de geheime opdracht van kolo nel Misja". Het verslag van een ooggetuige. Om tien minuten voor twaalf deze grond verwerft ,n vaak kostbare ge- maandagochtend wordt er op de bieden. Men kan naar hartelust (du- deur geklopt van kamer 801 in hotel re) woningen gaan bouwen. Van de 0rion in Lyon. De bewoner van het winst worden drie sporthallen ge- appartement. Geurt Gijssen, de Ne- bouwd. Bij Fortuna in Delft kan derlandse hoofdscheidsrechter van worden geïnformeerd naar de kos- de tweekamp om de wereldtitel schaken, veert overeind en laat ko lonel Misja binnen. Het bezoek watch Voortmeijer. Drie clubs: Leiden zaterdag r>[ r ^v.„ twee keer Leiden zondag. Drie kwam niet onverwacht, want met clubs met een gezond ledenbestand een time-out was rekening gehou- Anatoli Karpov zo i speltechnisch hoofd- of over- den gangsklasse len zijn om kwaliteit bieden. Een geloofwaardig vooruit zicht naar het jaar 2000. Op de huidge versnipperde ma nier wordt het nooit iets! En de ge meente zal straks toch grond inpik ken. Ook zij weten dat korfbal vanaf w nu minder gras nodig heeft. Voor- héenrwant"hëVdöel' dramatisch verlopen zaterdag. Zachrapjan stelde zich voo: het toevallig aanwezige Hollandse fo^muhërtèvöÓrsehijn haalt' ontspannen plaats op Gijssen overhandigt. De minuten tikken weg, secon den zelfs. Gijssen heeft zijn stop- de hand en telt hardop: „One minute..., fortyfive seconds..., thirty seconds...". De kolonel wint het pokerspel. Hij is nog steeds ver diept in zijn folders als Vladimir Dvorkovitch uit zijn binnenzak een weest uitstel aan te vragen. Of dat is? Ik weet het niet". „Mijn opdracht?", zei Zachrapjan later op de dag, „ik kwam raad vra gen voor het aanschaffen van een calculator". Om er tegenover een bevriende relatie aan toe te voegen: „Inderdaad, ik had de opdracht voor Karpov een time-out aan te vragen, maar dat is niet voor de krant". Terug naar kamer 801 van hotel Orion. Geurt Gijssen heeft inmid dels alle betrokkenen telefonisch op de hoogte gesteld. De arbiter zegt van het voorval niet koud of warm te zijn geworden, maar eer lijkheidshalve geeft hij toe een der gelijk samenzijn nooit eerder te hebben meegemaakt. Enkele uren later volgt een twee de vluchtige ontmoeting met Mik hail Zachrapjan, volgens wie Kar pov ondanks alles „erg vrolijk" was. „Vladimir is een slecht onderhan delaar", blikte hij terug op het voor val van die morgen. „Geloof maar niet dat hij vertelt dat ik er ook was. Het is voor hem te hopen dat Klara Kasparov er geen lucht van krijgt, want anders zet zij Vladimir zo op straat en krijgt hij niet eens geld time-out". De twee mee voor de trein naar huis". Volgens de kolonel is het allesbe halve koek en ei in het kamp o GPD) rov neemt Russische bezoekers stappen kort na elkaar op en de arbiter pakt de te lefoon. Hij belt eerst met huize Kar- wereldkampioen. Misja: „Bij Kas- pov, vertélt het nieuws aan secon- parov houdt niemand het lang uit. dant Lajos Portisch, die de telefoon Ik weet dat Goerevitch het niet bezoek, de bank en tuurde over zijn halve brilleglazen quasi geïnteresseerd in een stapel meegebrachte folders calculators. Verbazing om hem zijn komst aanneemt en vraagt ook Tolja nog even te spreken. Zo geschiedde. Gijssen even later: „Karpov moest onbedaarlijk lachen toen hij van het voorval hoorde. Maar hij vertelde me niet van plan te zijn ge- zijn zin heeft en ook Dol- matov zou liever vandaag nog dan morgen naar Moskou terugkeren. Zij hebben niks te vertellen. Klara regelt alles. De andere zijn maar pionnen". zifters, deze week nog agenda trek- moest van geheel andere aard zjjn ken! Daan Carree Lorentzkade 52 Leiden de tijd begon te dringen, want een time-out van de partij dient re glementair uiterlijk om 12.00 uur op de dag van de wedstrijd te zijn aan- „Hij wacht tot het laatste moment er nog een reactie uit het kamp in Kasparov komt", zegt Geurt Gijssen geanimeerd, die het alle- KERKRADE (GPD) - Mario Been maal al eens eerder heeft meege- Been naar Roda zal vandaag vrijwel zeker tract tot het einde ondertekenen bij Roda JC. stuurslid Nol Hendriks, die i de Kerkraadse club de onderhande- maakt. Om vijf voor twaalf wordt er op nieuw op de deur geklopt en zelfs Gijssen is verwonderd als hij een andere Rus binnenlaat, Vladimir lingen voert, bereikte gisteren al Dvorkovitch, de administrateur een akkoord met Beens huidige Gary Kasparov, want moeder Klara club Pisa over de transfersom. Met en niemand anders is hoofd van de de transactie is een bedrag van vijf delegatie. ton gemoeid. De speler zelf ver- Een korte, vriendelijke begroe- wacht vandaag rond te komen met ting. Dvorkovitch neemt plaats op Roda JC. een stoel, legt zijn pet op de tv, weet Trainer Jan Reker van Roda JC duidelijk met de situatie geen raad sprak zich gisteren uit voor de en besluit glimlachend en zwijgend komst van Mario Been. „We hebben om zich heen te kijken. weliswaar al veel middenvelders, maar met Been halen we een speler binnen die ook kan scoren. Ik denk dat hij een goede versterking voor Roda kan zijn". Roda JC, dat dit seizoen de begro ting niet sluitend zal krijgen, wil het bijkomend tekort dat samenhangt met de komst van Mario Been dek ken door Pierre Blattler te verko pen aan Sankt Gallen en Bernd Ro mero te verhuren aan Eindhoven. De Zwitserse club is bereid acht ton te betalen voor Blattler, waarvan naar verluidt zes ton voor Roda en twee ton voor de speler zelf. Zowel de Kerkraadse club als Blattler heeft inmiddels een akkoord be reikt met Sankt Gallen. Alleen de handtekeningen moeten nog wor den gezet. Mario Been was na twee jaar Pisa uitgekeken op het Italiaanse voet bal en maakte onlangs bekend het liefst terug te keren naar Nederland. FC Twente wilde de Rotterdammer huren, maar haakte af toen Pisa- voorzitter Anconetani te kennen gaf hem alleen te willen verkopen. „Ze wachten op elkaar", zegt Geurt Gijssen in het Nederlands. „Maar een van de twee zal toch met4 de billen bloot moeten". En in het Engels: „What shall we do, gentle- LA VALETTA (GPD) - Het ra derwerk in Zeist is op gang ge bracht om Frank Rijkaard te be wegen zich weer beschikbaar te stellen voor het Nederlands elftal. De middenvelder van AC Milan bedankte een paar weken na de verloren WK-interland tegen Duitsland, waarin hij en Rudi Voller van het veld werden ge stuurd. Sindsdien heeft bonds coach Rinus Michels niets meer van Rijkaard gehoord. Tijdens de persconferentie van het Nederlands elftal gisteravond op Malta liet Michels doorsche meren dat er pogingen in het werk worden gesteld om Rijk aard op andere gedachten te bren gen. „Een hoop mensen biedt aan om met hem te gaan praten, maar wij moeten niets hebben van een postillon d'amour. Wij hebben zelf onze antennes uitgezet die zeer gevoelig reageren op signa len van Rijkaard. De tijd moet le ren of die signalen voldoende sterk zijn. Als hij dat doet, kun nen we gaan praten". Dat signaal komt er volgens Mi chels „beslist wel, hoe subtiel hij het ook wil spelen". De eerste ge dachten gaan daarbij uit naar het duo Gullit-Van Basten. Gullit heeft er voorlopig echter een hard hoofd in dat Rijkaard binnenkort op z'n besluit terugkomt. „Als in Milaan het Nederlands elftal ter sprake komt, heeft Rijkaard het altijd over 'jullie'. Om aan te ge ven dat het hem niet raakt". Een andere mogelijkheid zou kunnen zijn dat Robbie Hofman, de ver trouwensman van voormalige Ajacieden, Rijkaard over de streep trekt. „We weten allemaal", zegt Mi chels, „dat Rijkaard momenteel heel sterk speelt. Hij is echter wel diegene die zich heeft terugge trokken. Als hij dat signaal afge eft, moet hij nu ook zelf het sig naal kunnen geven dat hij weer wil. Daarna kunnen we met hem gaan praten, want dat doen we nu niet". Voor de interland van morgen avond keert Ruud Gullit terug in Oranje. Niet in de spits naast Van Basten, maar rechts aan de zij kant. Daar gaat op dit moment ook zijn voorkeur naar uit. De Oranje-aanvoerder geeft de bondscoach gelijk dat hij niet af- stapt van de succesformule die te gen Griekenland werd gehan teerd. „Het probleem is alleen", j zegt Michels, „dat ik met Witsch- ge en Vanenburg twee midden velders kwijt ben. Daarom ben ik er ook nog niet helemaal uit met welke ploeg we beginnen". De strijdwijze zal gelijk zijn aan die interland. Michels: „En net als die wedstrijd zullen we ook deze moeten winnen om in de race te blijven. Het belangrijkste is daar om dat de ploeg voortbouwt op hetgeen ze tegen de Grieken heeft gedemonstreerd: een hoogwaar dig collectief, verdedigend en aanvallend. In een hoog tempo en met veel agressie". Uit Amerika wordt de dood ge meld van Alice Marble. Ze bereik te de leeftijd van 77 jaar. Haar naam zegt vrijwel niemand meer iets; de tijd heeft een onbarmhar tige laag stof gelegd op haar glo rie. Alleen bij in tennis vergrijsde lieden zal een luik in de herinne ring openzwaaien. Een halve eeuw geleden zorgde Alice Marble voor een revolutie in het vrouwentennis: ze was de eer ste die direct na de service het net zocht om met volley en smash de slagenwisseling in haar voordeel te beslissen. Tot haar opkomst was het vrouwentennis voornamelijk een zaak van soepjurken die aan de baseline genageld bleven. Het beeld is misschien wat overdre ven, maar daar kwam het toch wel op neer. Alice Marble sloeg als een kerel werd er destijds gezegd. Dat was niet zo. Ze speelde met een krach tige elegantie en toonde alleen maar aan dat het net niet iets was waar vrouwen verre van moesten blijven. Hoe goed ze was bleek in 1939, haar gloriejaar. Op Wimbledon versloeg zij haar tegenstandsters in halve finale en finale met de scores 6-0, 6-0 en 6-2, 6-0. Zowel op Wimbledon als op de open Ameri kaanse kampioenschappen won ze alle drie de titels. In de jaren daarna had zij zich vermoedelijk wel een plaats bij de onvergetelijken kunnen verwer ven als de oorlog niet tussenbeide was gekomen. Het is niet alleen vanwege haar stijl en succes in tennis dat bij haar dood even bij Alice Marble mag worden stilgestaan. Haar le vensloop geeft daar ook aanlei ding toe. Alice speelde in haar jonge ja ren met jongens in het park bas ketbal en honkbal, haar favoriete sporten. Kort na haar 15de ver jaardag moest ze van thuis daar mee stoppen. Men gaf haar een racket in handen. Tennis was ten minste een sport voor een jonge dame. Ach, het was 1928 en het rol patroon zat nog muurvast. In 'The Road to Wimbledon' dat ze in 1945 schreef, vertelt Alice Marble hoe hard de klap aan kwam. Tennis dat spelletje voor tutten, wat moesten de jongens in het park wel niet denken? "Ik jankte de hele nacht door". Met een forse portie tegenzin ging ze naar de publieke banen van San Francisco. En had daar.... de tijd van haar leven. Ze begon al gauw succes te boe ken en op een dag kwam ze onder de ogen van Eleanor 'Teach' Ten- Alice Marble hant, een tennislerares. Een sekreet van een vrouw, maar ie mand met een arendsoog op het gebied van tennis. Tennant be zorgde Alice een baantje en lood ste haar de hogere tennisr eg ionen binnen. Gemakkelijk ging dat niet. Om in het Amerikaanse Wightman Cup team te komen, was ze op een dag gedwongen vijf wedstrijden te spelen in de brandende zon. Na afloop raakte ze buiten bewust zijn en belandde met een zonne steek in het ziekenhuis. In 1934 kwam ze naar Europa. In de eerste ronde van de Franse kampioenschappen moest ze weer bewusteloos van het veld worden gedragen. In het ziekenhuis werd tuberculose geconstateerd. De dokter zei het maar meteen: "My dear girl, you never play tennis again". Twee eindeloze jaren in een sanatorium volgden. Ze was de wanhoop nabij. Totdat poten taat Tennant bij een bezoek zei: "Als je je nou sterk genoeg voelt dan geef je me een arm en gaan we hier gewoon weg". Tegen alle medische adviezen en voorspellingen in buffelde Ali ce zich in betrekkelijk korte tijd naar de wereldtop. In haar flitste het staal. Ze werd Amerikaans kampioene in 1938, 1939 en 1940 en Wimbledon kampioene in 1939. Eind goed, al goed? Niet be paald. Ze trouwde in 1940 met een militair die in de oorlog de dood vond. In haar later leven moest ze tot vijf keer toe voor vormen van kanker worden geopereerd. In 1985 schreef Stan Hart een boek over gewezen tenniskam pioenen en met ieder van hen wil de hij na een interview een setje spelen. Alice Marble was toen 72 en aan de drank. Maar ze stond er. En af en toe meldde ze zich zelfs nog aan het net. Alice Marble, 1913-1990. RUUD PAAUW Lineker krijgt sportiviteitsprij s Van onze correspondent Albert Geesing EINDHOVEN/LA VALETTA - Symbolischer kan het bij na niet. Net als Jerry de Jong aanschuift voor het interview verlaat Stan Valckx via de achterdeur de Herdgang, het trainingscomplex van PSV. Net als bij Oranje. „Zo zie je maar weer hoe betrekkelijk alles is", verwijst de Amster damse Surinamer naar zijn Limburgse collega in PSV- dienst. „Je kunt als een komeet omhoog schieten, maar je kunt ook heel snel naar beneden gaan. Ook daar hou ik re kening mee". Drie maanden geleden, op Sicilië te gen Italië, stond Valckx nog in de Oranje-elf en vocht De Jong een verbeten strijd om een basisplaats ZURICH (DPA/SID) - De Engelse bij PSV. Terwijl de één (Valckx) voetballer Gary Lineker heeft 1 de internationale voetbalbond FI FA de sportiviteitsprijs van 1990 ge kregen. Aan de onderscheiding is een bedrag van 65.000 gulden ver bonden. zich nu het hoofd suf piekert wat hij heeft misdaan, is de keuze van de ander (De Jong) bijna vanzelfspre kend na zijn imponerende debuut vorige maand tegen Griekenland. „He's gonna be an international" De 30-jarige international ont- deed Bobby Robson twee maanden vangt de prijs omdat hij in zijn loop- geleden de toen nog als gewaagd be- baan als prof nooit een gele of rode oordeelde voorspelling. „En hij had voor de wedstrijd tegen de Grieken in Rotterdam geen seconde spijt van gekregen. Van Basten noemde de atletische en wendbare verdedi ger van PSV een openbaring, Mi chels prees hem vanwege de over tuigende manier waarop hij Sarava- kos had bespeeld. Blessures Maar hoe is het in hemelsnaam mo gelijk dat een verdediger met de kwaliteiten van Jerry de Jong tot 24ste meehobbelt in de eerste di- staat: „Gary Lineker is, in de ogen dat ik best aardig kan voetballen, de FIFA, het levende bewijs anders had PSV mij ook niet kaart heeft gekregen.^ Lineker nog gelijk ook", zegt Jerry_de Jong visie? Eerst bij AZ (twee jaar), daar na drie jaar bij Telstar en vervolgens 15 maanden bij Heerenveen. Pas daarna kwam een eredivisieclub, mezelf PSV dus, eindelijk op het spoor van de Surinaamse atleet. Blessures, zegt-ie zelf. „Toen ik nog in Amster dam bij SDW speelde, kreeg ik een uitnodiging van Ajax om een test wedstrijd te spelen, maar moest ik door een blessure afbellen. Daarna heb ik nooit meer iets gehoord, schrijve 16 hele wedstrijden, Toen ik bij Telstar speelde, hadden paar bekerduels en drie Europa Groningen en Sparta belangstel- ling, maar steeds als ze wilden ko men kijken, was ik geblesseerd". Hij noemt het een 'kwestie kocht, maar dat ik nu al in. het Ne derlands elftal sta, dat zal niet vaak gebeurd zijn". Dat mag je wel zeggen. Zijn erva- de eredivisie bestaat uit hoe sportiviteit in topvoetbal persoonlijk succes kunnen samen gaan." Lineker was tijdens de wereldti telstrijd van Mexico in 1986 topsco- ring rer met zes doelpunten en had bij ge e: het WK in Italië vier keer succes. In voorgaande jaren ging de Fair Cup-wedstrijden. En dat Play-prijs naar de Schotse club Dundee United, de Duitse voetbal ler Frank Ordenewitz en de bond van Trinidad en Tobago. bepaald niet getuigschrift op basis bondscoach je oproept de nationale ploeg. Dat deed geluk', dat hij wel aantrof Michels dus wel en daar heeft-i ADVERTENTIE Voetbalvereniging R.K.S.V. DOCOS te Leiden. 3e klasse KNVB zondag zoekt met ingang van het seizoen 1991/1992: TRAINER voor de A-selectie senioren: trainingen op dinsdag en donderdagavond en begeleiding op zondag; TRAINER voor de B-selectie senioren en de A-junioren: trainingen op dinsdag- en donderdagavond en bege leiding van de A 1 op zaterdag. Voor informatie kunt u zich wenden tot de heer J. van Boheemen, coör dinator seniorenselectie, tel 071-121286, of H.L.M. Snijders, secretaris, tel. 071-125526. Uw schriftelijke sollicitatie richten aan de secretaris: H.LM. Snijders, Zeemanlaan 14, 2313 SX Leiden. niet in elkaar. Ik wilde bewijzen wat je speelt, zul je een goede en gezon- ik kon, die kans kreeg ik niet. En als de sportieve flair moeten uitstralen. Heerenveen. „Daar heb ik een heel constant seizoen gedraaid en speel de ik ook nog goed in de na-compe titie". Het was in dubbel opzicht zijn redding. „Anders had ik ook in het vliegtuig gezeten dat op Zand erij verongelukte. Of ik daar nog wel eens aan terugdenk? Regelma tig maar niet te lang, daar haal je die jongens toch niet mee terug. Ieder- je niet speelt, kunnen de mensen Als PSV jou koopt, kun je ook een moet verder. Je denkt altijd: zo- 1 iets kan mij niet gebeuren, terwijl de dood vlak achter je kan zitten. Zo betrekkelijk is alles". De kans om zich te onderschei den was hem vorig seizoen niet ver gund. Onder Hiddink speelde hij anderhalve wedstrijd (Ajax, Gro ningen) en mocht hij als invaller op draven tegen Sparta. Dat was alles. Toch leed zijn zelfvertrouwen er niet onder, zegt-ie. Zijn inzet èven- „Ik heb steeds tegen mezelf ge- „A1 toen ik bij Telstar zat wilde ik naar de eredivisie. Ik wilde weten waar m'n plafond lag, of ik het licha melijk aankon, de druk, de stress en de publiciteit, dat wilde ik allemaal op de tribune of de bank zat, toch ben ik altijd in mezelf blijven j ven. Geduld loont, dat zie je m; Terechtwijzing Het is een verkapte terechtwijzing meemaken. Tot nu toe gaat me dat voor spelers als Kruzen en Janssen goed af. Maar belangrijker is of ik die al snel de kop in de wind gooi- die lijn in de tweede competiehelft den en hun heil elders zochten. „Je kan doortrekken. Ik blijf heel nuch- ziet wat er om je heen gebeurt", zegt ter en doe daarom net alsof ik niet De Jong, „daar leer je ook van. Je geselecteerd ben voor het Neder- zegd: als de kans komt, zal ik die moet niet roepen dat je de opvolger lands elftal. Ik heb er jarenlang voor met beide handen grijpen. Ik had na bent van die en datje het wel effe bij geknokt om zo ver te komen als ik dat eerste jaar wel kunnen roepen: PSV gaat maken; je moet gewoon nu ben, ik zal ik wil weg bij PSV, maar zo steek ik jezelf blijven en je best doen. En als ten knokken aan te tonen dat ze bij PSV niet meer om mij heen kunnen". Jerry de Jong heeft het voetbal- hart op de goede plaats. PSV vaart er wel bij. „Ik ben in een andere we reld terecht gekomen. Niet wat het voetbal betreft, want dat is overal hetzelfde, maar wel alles er omheen. Als ik vroeger met de club een punt verloor, was dat jammer, maar hier, bij PSV, mag je niet verliezen. Ook daar leer je mee leven. Nee, ik heb geen last van die druk. Opmerkelijk misschien wel als je pas een paar wedstrijden in de eredivisie hebt gespeeld en in Oranje tussen jon gens staat als Van Basten en Wou ters. Maar dat heb ik wel zelf afge dwongen door elke wedstrijd goed te spelen". Blijmoedigheid Hij zegt het met een blijmoedigheid alsof elke dag voor hem een feest is. Het blijkt de praktijk. „Ik wil genie ten van het leven zonder daarbij de realiteit uit het oog te verliezen. Weet je, voor hetzelfde geld had ik ook in dat vliegtuig gezeten en was ik er niet meer geweest. Lachen, plezier maken, het hoort bij het le ven. Ik heb ook dagen dat ik denk: shit, maar dan zeg ik er meteen ach teraan: kop op Jerry, zo erg is het niet". „Ook in het veld kan het wel eens wat minder lopen, dat kan gebeu ren. Maar zorg er dan voor dat je er voor 100 procent tegenaan gaat en datje geen misplaatste arrogantie in je spel ligt. Je taak uitvoeren, daar gaat het om. Die discipline kan ik mij heel goed opleggen. Altijd al". Het bewijs daarvoor leverde hij te gen de Grieken en mag hij woens dagavond op Malta opnieuw bewij zen. „Corrigerend werk, dat ligt me wel. Als mandekker in het centrum of als rechtsback, de bondscoach zegt het maar. Als ik dan ook nog wat acties mag maken, heb ik het helemaal voor elkaar. Want acties en doelpunten, dat blijft toch het leukste van voetbal". VOETBAL - De Oostenrijkse trai ner Jozef Hickersberger heeft een contract tot medio 1992 getekend bij de Bundesliga-club Fortuna Düsseldorf. Hickersberger begint na de jaarwisseling bij Düsseldorf, als de huidige trainer Ristic is ver trokken naar Schalke '04. Hickers berger, vroeger speler bij Düs seldorf, stopte enkele maanden ge leden als bondscoach van Oosten rijk na de desastreuse nederlaag te gen de Faeröer Eilanden. Van der Sar niet in basis Jong Oranje SLIEMA (ANP) - Bondscoach De Ruiter heeft twee wijzigingen aan gebracht in het elftal van Jong Oranje, dat vorige week de oefen wedstrijd tegen Volendam met 2-0 verloor. In de wedstrijd tegen en op Malta nemen vandaag De Ron en Scheepers de plaatsen in van Van der Sar en De Kruyff. De opstelling van Jong Oranje: De Ron (PSV); El- zinga (FC Twente), Vink (Ajax), Roest (FC Utrecht) en Karnebeek (FC Twente); Taument (Feyenoord), Lanckohr (MW) en Numan (FC Twente); Scheepers (PSV), Ronald de Boer (Ajax) en Brusselers (Fortu na Sittard). 15.30-17.30 EURO: Tennis: VS-Europa. 16.00-16.30 Sportnet: Paarderennen in Hongkong. 16.30-18.00 Sportnet: Boksen voor profs in de VS. 17.30-18.00 EURO: Surfen. 18.00-19.00 Sportnet: Pro Ski Tour. 18.00-19.00 EURO: US College Football. 18.55-19.25 Ned 2: Veronica Sport. 19.00-19.30 EURO: Goals: de mooiste doelpunten uit de Spaanse competitie. 19.00-20.30 Sportnet: Rugby in Toulouse. 19.30-20.00 EURO: Eurosport News. 20.00-21.00 EURO: Worstelen. 20.00-22.00 Super: Ultra Sport. 20.30-21.00 Sportnet: Sport uit Frankrijk. 21.00-22.00 Sportnet: International Mo torsport. 21.00-22.30 EURO: Boksen. 21.30-22.00 BBC 1: A Question of Sport: quiz. 22.00-00.00 Sportnet: World Snooker Classics. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Journaal. 22.15-00.15 Super: Ultra Sport. 22.30-00.00 EURO: Voetbal Special: af scheid van Peter Shilton. 00.00-00.30 EURO: Eurosport News. 00.00-01.00 Sportnet: Triathlon. 00.30-01.30 EURO: Golf: hoogtepunten van het seizoen van de vrouwen. 01.00-02.00 Sportnet: Exotische Sporten. 01.30-03.30 EURO: Snooker: Dubaii Classic. WOENSDAG 08.00-09.00 Sportnet: Pro Ski Tour, 08.30-09.30 EURO: Amerikaans honkbal. 09.00-10.00 Sportnet: Volleybal: Sovjet Unie-Frankrijk. 09.30-10.00 EURO: Eurobics. 10.00-11.00 Sportnet: Go: auto- en motor sportmagazine. 10.00-11.00 EURO: Kunstrijden op de rt de v 11.00-13.00 Sportnet: NHL IJshockey. 12.00-13.00 EURO: Vechtsport festival. 13.00-13.30 EURO: Eurosport News. 13.00-14.00 Sportnet: The Sports Show. 13.30-15.30 EURO: Snooker: Dubaii Classic. 14.00-14.30 Sportnet: Sport uit Frankrijk. 14.20-16.25 RTL V: Voetbal: live-verslag van de kwalificatiewedstrijd voor het EK in 1992 tussen Malta en Nederland. (Herha ling 20.25 uur).

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15