Ziekenhuis wil zelf kliniek exploiteren Nieuwe politieregio kiem politieke veldslag Minder vroegtijdig knal- en vuurwerk Nonnen voor kwijtschelding heffing Rijnland verscherpt Kalkman weg als directeur Hortus Botanicus Leiden Verontruste audiciens roepen hulp Simons in DONDERDAG 13 DECEMBER 1990 REGIO PAGINA 15 LEIDEN Het kwijtscheldingsbe- leid van het Hoogheemraadschap van Rijnland wordt beduidend min der soepel. Het aantal mensen dat voor kwijtschelding van de heffing in aanmerking komt. wordt kleiner. Zo zijn niet-vergoede ziektekosten en andere bijzondere extra lasten Universiteit zoekt kamers studenten uit buitenland LEIDEN Studenten van de Leid- se universiteit gaan zich inzetten voor het nijpende kamerprobleem voor buitenlandse studenten die voor enkele maanden in Leiden stu deren. Hiertoe hebben zij een spe ciale commissie opgericht: Rooms For Foreign Students (ROOFS). De Rijksuniversiteit heeft veel uitwisselingsprogramma's met an dere universiteiten in het buiten land. Buitenlandse studenten ko men naar Leiden en Leidse studen ten doen onderwijservaring op in het buitenland. Omdat buitenland se studenten moeilijk aan huisves ting kunnen komen in Leiden, drei gen de uitwisselingen in gevaar te komen. Daarom hebben studenten het inititatief genomen voor Roofs. Volgens Roofs ligt de oplossing voor de problemep in het beschik baar stellen van één pand, een soort studentenhotel waarin ongeveer honderd studenten kunnen worden gehuisvest. Roofs wil de mogelijk heden hiertoe onderzoeken. Op dit moment richt Roofs zich vooral op het vinden van kamers. Aan studenten wordt gevraagd hun kamer in onderhuur aan te bieden. Ook wordt een beroep op Leidena- ren gedaan om een kamer (tijdelijk) te verhuren. Buitenlandse studen ten verblijven ongeveer drie tot zes maanden in Leiden. Meer informa tie: tel. 071-277269, van 14.00-17.00 uur. niet langer een reden om tot kwijt schelding over te gaan. Bovendien worden er vaste grenzen gesteld aan het inkomen waar een alleenstaan de of gezin niet boven mag komen, wil het nog voor kwijtschelding in aanmerking komen.. De inkomensgrens voor een een oudergezin ligt op 1185 gulden per maand. Een gezin bestaande uit twee ouders en een kind mag niet meer verdienen dan 1340 gulden per maand. Er gelden bovendien grenzen voor de hoogte van spaar geld en de waarde van de inboedel. De nieuwe regelgeving van Rijn land, die gisteren door het alge meen bestuur van het hoogheem raadschap is aangenomen, houdt gelijke tred met de richtlijnen die gemeenten hanteren bij het kwijt schelden van gemeentelijke belas tingen. De wijziging van de kwijt scheldingsnormen is een gevolg van het ingaan van de nieuwe Lnvor- deringswet. Overigens heeft het hoogheemraadschap de nieuwe re gels 'niet zelf bedacht', maar volgt de richtlijnen daarover van de Unie van Waterschappen. Op dit moment wordt door een groot aantal waterschappen de hef fing kwijtgescholden als het inko men op bijstandsniveau ligt en er bovendien ten minste een verzwa rende omstandigheid is. Ziekte, in validiteit, echtscheiding, maar in sommige gevallen ook schulden, kunnen als verzwarende omstan digheid worden aangemerkt. Van de 400.000 aanslagen die Rijn land jaarlijks de deur uit doet, wor den er nu 500 kwijtgescholden. Met de kwijtschelding was de voorgaan de jaren ongeveer 150.000 gulden gemoeid. Noch het aantal kwijt scheldingen, noch het totale bedrag dat wordt kwijtgescholden, zullen met de nieuwe regelgeving zeker niet toenemen. In totaal krijgt het hoogheemraadschap jaarlijks onge veer 100 miljoen gulden binnen uit aanslagen. De door de kwijtschel ding gemiste inkomsten zijn daar van dus slechts een fractie. Geen plannen Diaconessenliuis en St. Elisabethziekenhuis Prof. dr. C. Kalkman leidde 18 jaar het Leidse Rijksherbarium. (foto Holvast) LEIDEN - Prof. dr. C. Kalkman, hoogleraar bijzondere plantkunde en wetenschappelijk directeur van het Leidse onderzoeksinstituut Rijksherbarium/Hortus Botanicus 'heeft vanmiddag afscheid geno men. Kalkman (63) gaat met vut. De nieuwe directeur van het Rijksherbarium is prof. dr. P. Baas, bijzonder hoogleraar systematische plantenanatomie aan de Leidse uni versiteit. Kalkman leidde 18 jaar lang de grootste Nederlandse instelling voor plantensystematisch onder zoek: het Rijksherbarium. Onder zijn leiding kwam vorig jaar de sa menvoeging tot stand van het 160 jaar oude Herbarium met de 399 jaar oude Hortus in één onderzoeksin stituut. Hierdoor kan onderzoek worden gedaan naar zowel de leven de Hortuscollectie als naar de ruim drie miljoen gedroogde en gecon serveerde planten in het herbarium. Vervuiling Kalkman heeft zich vooral ingezet voor onderzoek van de Zuidoost- Aziatische plantenwereld. Ook het onderzoek van de Nederlandse plantenwereld kwam op het insti tuut tot bloei. Dit onderzoek is van belang in verband met de ernstige vervuiling van de milieu waardoor het aantal plantensoorten afneemt en het tropische regenwoud wordt bedreigd. Zelf bleef Kalkman on derzoek doen naar de rozenfamilie. Project alternatieve straffen jongeren begint vruchten af te werpen LEIDEN/REGIO - Bureau HALT verwacht dat de komende weken minder vuurwerk illegaal wordt af gestoken. Na twee jaar begint het project ter voorkoming van voortij dig knallen zijn vruchten af te wer pen, zegt HALT-medewerker Frans Bosch. Het aantal gemeenten in de Leidse/Alphense regio dat hieraan meedoet is dit jaar aanzienlijk uitge breid. In totaal 18 gemeenten ma ken gebruik van de diensten van het bureau, dat is gespecialiseerd in het opleggen van alternatieve straffen voor jongeren. Wie de komende dagen wordt be trapt op het afsteken van rotjes of ander vuurwerk kan rekenen op een 'harde aanpak' van de politie. Daders tussen 12 en 18 jaar oud wor den opgepakt, voorgeleid aan de (jeugd)officier van justitie en kun nen vefvolgens kiezen tussen 90 gulden boete plus 'strafregistratie' of een alternatieve straf van bureau HALT. En dat betekent: een half uur kijken naar een film over brand wonden en een middag werken in een dierenasiel of bij de gemeente lijke plantsoenendienst. Wie kiest voor het dierenasiel wordt duidelijk gemaakt dat hon den en katten in december veel angstige momenten beleven. Jon geren die de plantsoenendienst een handje helpen moeten afgestoken vuurpijlen en rotjes opruimen. "Als je zelf gaat rotzooien met vuurwerk of de verboden 'strijkers' afsteekt krijg je niet de kans op deze sympathieke manier de zaak af te handelen", aldus Bosch. "Die din gen vallen onder de wet gevaarlijke stoffen". De politiekorpsen in Leiden, Lei derdorp, Voorschoten, Katwijk en Alkemade handelen vuurwerkover- last al twee jaar op deze manier af. Daan-oor zijn speciale 'vuurwerk teams' in het leven geroepen. Voor de gemeenten Alphen aan den Rijn, Oegstgeest, Hazerswoude, Zoeter- woude. Benthuizen, Koudekerk, Nieuwveen, Nieuwkoop, Leimui- den, Ter Aar, Zevenhoven, Wou- brugge en Rijnsaterwoude is deze aanpak nieuw. De gemeenten in de bollenstreek sluiten zich naar ver wachting volgend jaar aan bij HALT. "Het is op straat duidelijk rusti ger dan vorig jaar", zegt Bosch. "De resultaten van ons project zijn goed merkbaar". Rondom de jaarwisse ling in december 1989 werden in to taal 145 jongeren voor 'behande ling' naar bureau HALT gestuurd, dit jaar verwacht Bosch 200 a 250 jongeren aan zijn bureau te krijgen die 'toch zo stom zijn' vuurwerk af te steken. "Die toename zal er zijn vanwege de flinke uitbreiding van het aantal gemeenten dat meedoet aan het project", aldus Bosch. "Het is niet onze bedoeling zo veel moge lijk jongeren op te pakken. We wil len d^ vuurwerkoverlast op deze manier zo veel mogelijk beperken", voegt de HALT-mdedewerker er aan toe. De afgelopen weken zijn er al 29 jongeren naar HALT doorgestuurd. "Ja, er is even een hausse geweest", zegt Bosch. "Vermoedelijk komt dat door de vuurwerkteams, die vooral in het begin van december streng optreden. Je ziet nu dat het rustiger wordt". Voorschriften De voorschriften met betrekking tot het afsteken van vuurwerk zijn niet in alle gemeenten hetzelfde. In UTRECHT/LEIDEN - De ziekenhuizen gaan versneld actie ondernemen om klinie ken te kunnen exploiteren. De sectie ziekenhuizen van de Nationale Ziekenhuis raad (NZR) wil van staatsse cretaris Simons dezelfde mogelijkheden krijgen als hij privéklinieken biedt. Een woordvoerster van het Diaco- nessenhuis in Leiden vertelde van morgen dat er nog niet over het idee van de NZR is nagedacht. "Wij", al dus de woordvoerster, "hebben vooralsnog geen plannen in die richting. Maar wat niet is kan ko men". Directeur Boesten van het St. Eli sabethziekenhuis in Leiderdorp noemt het te gek als de bestaande ziekenhuizen gebonden zouden blijven aan wet en budgettering. "Want dan is er sprake van ongelijk heid tussen ons en het particulier initiatief', zegt hij. "Ik ben niet te gen privéklinieken, maar dan moe ten wij tegen dezelfde voorwaarden kunnen werken." Boesten zegt dat het EZL geen concrete plannen heeft op dit mo ment. Indien er activiteiten worden ondernomen, gebeurt dat in nauw overleg met de ziektekostenverze keraars. Hij sluit niet uit dat het Lei- derdorpse ziekenhuis zich op de open markt begeeft. "Ik denk dan in elk geval aan een grotere spreiding en vooral aandacht voor die voorzie ningen waarvoor nu lange wacht- 'ijsten bestaan", aldus de directeur. Op het ogenblik verbiedt de wet ziekenhuisvoorzieningen het ex ploiteren van klinieken zonder toe stemming van de staatssecretaris. De ziekenhuizen krijgen er door de budgettering ook geen extra geld voor. Op de ledenvergadering van de NZR in Utrecht noemden de zie kenhuizen het gisteren opmerkelijk dat sommige verzekeraars de tot standkoming van privéklinieken steunen in plaats van samen met de ziekenhuizen in de slag te gaan voor extra middelen om de wachtlijst problemen op te lossen. Verzekeraars Ook zou samen met de verzekeraars moeten worden geprobeerd de in gewikkelde tariefstructuur van de ziekenhuizen aan te passen. Op die manier kan volgens de NZR de in druk worden weggenomen dat pri véklinieken goedkoper zouden zijn. De ziekenhuizen hebben al eer der aangegeven positief te staan te genover meer kleinschalige zorg dichter bij de patient. Omdat deze zorgverlening dan is ingebed in de Studentenvakbond eist rapport over studiefinanciering UTRECHT (ANP) - De Landelijke Studenten Vakbond (LSVb) eist van minister Ritzen (onderwijs) een 'effectrapportage' over de gevolgen van alle voorgestelde wijzigingen in de studiefinanciering. Zo'n rap portage zou inzicht moeten geven in de problemen die bij de uitvoering van de in totaal zeven wijzigings voorstellen zouden kunnen ont staan. Ritzen besteedt in de vier wijzi gingsvoorstellen die hij tot dusver re naar de Tweede Kamer zond nau welijks aandacht aan de gevolgen voor de uitvoering, aldus de LSVb. De wijzigingen moeten op korte ter mijn en voor een deel op hetzelfde tijdstip werkelijkheid worden. De bond vreest dat daarbij 'grote invoe ringsproblemen' zullen ontstaan. De LSVb is verder ontstemd over het feit dat Ritzen de volgens de bond belangrijkste en meest ingrij pende van de zeven wijzigingen, het voorstel om de studieleningen te verzelfstandigen, nog steeds niet in een wetsvoorstel aan de Tweede Kamer heeft vastgelegd. Ritzen zond de Kamer tot dusver re wetsvoorstellen om het aantal ja ren recht op studiefinanciering te beperken, om de maximum-leef tijdsgrens te verlagen, om de rente op studieleningen te verhogen en te vervroegen en om de basisbeurs te bevriezen. Naast het voorstel om de studieleningen te verzelfstandigen is ook nog een voorstel in de maak voor de invoering van een collectie ve ziektekostenverzekering voor studenten. Wie de komende weken wordt betrapt met vuurwerk kan rekenen op een harde aanpak van de politie, (foto anp> Alphen aan den Rijn is de algemene politieverordening aangescherpt: mensen die voor 30 december vuur werk in hun bezit hebben zijn straf baar. In veel gemeenten geldt deze bepaling al enkele jaren. "De regels zijn overal verschil lend, maar de verschillen tussen ge meenten zijn minimaal", aldus 28 december en mag het vuurwerk Bosch. De lijst van verboden vuur- alleen op 31 december en 1 januari werk, waaronder de zogenaamde worden afgestoken. In sommige ge- 'strijkers', is landelijk. De verkoop meenten zijn de regels strenger, en de tijdstippen waarop het knal- mag het vuurwerk op de laatste dag en siervuurwerk mag worden afge- van het jaar alleen 's avonds en de stoken verschillen onderling. eerste uurtjes van Nieuwjaarsdag In Leiden begint de verkoop op worden afgestoken. KATWIJK Verontruste audi ciens, keel-, neus- en oorartsen, doventolken en slechthorenden hebben er bij staatssecretaris Si mons (volksgezondheid), de Twee de Kamer en de Ziekenfondsraad op aangedrongen te voorkomen dat het voorschrijven, leveren en ver goeden van hoortoestellen door één- en dezelfde persoon wordt ge daan. In een brief aan de bewindsman schrijven zij het 'verontrustend te vinden, dat zorgverzekeraars de prijs van het dienstverlenende deel van de aanpassing van een hoortoe- stel kunnen dicteren'. De audiciens moeten hierop hun te besteden tijd per klant afstemmen. De briefschrijvers vragen Si mons, de Tweede Kamer en de Zie kenfondsraad om een onafhankelij ke commissie opdracht te geven een duidelijke taakstelling op pa pier te zetten voor de kno-arts, het audiologisch centrum en de audici- en als het gaat om het aanpassen van hoortoestellen. Verder vragen zij om te komen tot één landelijk tarief voor dienstver lening bij het verstrekken van hoor toestellen. De slechthorende of do ve moet een goede service behou den of er mogelijk, door middel van een betere controle, op vooruitgaan. De audiciens willen verder be scherming en erkenning van hun bedrijfstak. Op die manier denken zij dat ondeskundigheid in de toe komst kan worden voorkomen. Ze ker als alle aspecten van het vak (opleiding, inrichting) worden ge controleerd. De briefschrijvers vragen zolang dit niet tot stand is gekomen wild groei in de hoortoestelbranche te gen de gaan en de contracteerver- plichting niet af te schaffen, omdat er anders nog meer vakmensen bui tenspel worden gezet. totale ziekenhuisorganisatie zou den zij meer kwaliteit kunnen bie den. Simons heeft onlangs in de Twee de Kamer gezegd dat privéklinie ken van het kabinet de ruimte krij gen op drie voorwaarden: de kwali teit moet gegarandeerd zijn, de tota le kosten mogen niet stijgen en de klinieken moeten voor iedereen toegankelijk zijn. De ziekenhuizen betwijfelen of de huidige privéklinieken daaraan voldoen. Zo zijn ze alleen toeganke lijk voor verzekerden van maat schappijen die contracten met deze klinieken hebben en voor mensen die het zelf kunnen betalen. Het zou volgens de NZR in strijd zijn met het principe van gelijke be handeling als ziekenhuizen niet on der dezelfde voorwaarden klinie ken mogen beginnep. Ze zeggen dat ze, als de rechtsongelijkheid blijft bestaan, uit concurrentieoverwe- gingen gedwongen zijn om op een of andere manier vergelijkbare voorzieningen te gaan exploiteren of erin deel te nemen. 'Hbo-opleiding informatica moet snel veranderen' DEN HAAG/LEIDEN - De hbo- opleidingen informatica moeten veranderen. De opleidingen moeten zich meer richten op de gewijzigde beroepseisen voor informatici. De hbo-opleidingen moeten het vak in formatica daarom opnemen in be paalde beroepen. Informaticatech- nologie moet worden toegepast in diverse vakgebieden, bijvoorbeeld gezondheidszorg. Het aanbod van specialistische informatici is name lijk ruim voldoende. Voor nieuwe opleidingen is dan ook geen plaats meer. Dit zijn de belangrijkste conclu sies van een onderzoek dat is ver richt in opdracht van de hbo-raad door het Leidse onderzoeksbureau Research voor Beleid. Aanleiding voor het onderzoek was het gebrek aan inzicht in het aanbod van oplei dingsprogramma's. Ook over de concrete voornemens van hoge scholen bestond onduidelijkheid. Evenmin was bekend hoe groot de vraag is naar afgestudeerde infor matici. Voor het onderzoek zijn 16 tech nische en 11 economische informa- tica-opleidingen onderzocht. Het bestuur van de hbo-raad wil in het voorjaar van 1991 een conferentie houden om met de hogeshcolen op lossingen te vinden voor de gesig naleerde problemen. De Leidse Hogeschool voor Be roepsonderwijs heeft geen informa- tica-opleiding. De dichtsbijzijnde opleiding voor informatica in deze regio is die van de Haagse Hoge school. DEN HAAG - Bij het CDA in de Tweede Kamer noemen ze het 'een show voor de Bühne'. De ac tie van coalitiegenoot PvdA om Haarlemmermeer ingedeeld te krijgen bij de politieregio Am sterdam is volgens de CDA'ers vooral bedoeld om de Amster damse achterban tevreden te stel len. Maar daarin kunnen ze zich wel eens faliekant vergissen. Het scherpe verzet van de PvdA tegen het kabinetsbesluit Haarlemmer meer in te delen bij de politiere gio Haarlem, heeft een diepere achtergrond. Niet voor niets heeft coalitie partner PvdA naar het zware poli tieke wapen gegrepen om afspra ken uit het regeerakkoord ter dis cussie te stellen. Als het kabinet niet terugkomt op zijn besluit over Haarlemmermeer, acht de fractie zich op andere onderdelen van de paragraaf over de politie niet meer gebonden aan de af spraken in het regeerakkoord. Vooralsnog richt de PvdA-actie zich tegen het hele kabinet, maar vooral justitieminister Hirsch Ballin staat zwaar weer te wach ten. Dat de nieuwkomer op het ministerie van justitie tijdens de kabinetsformatie in het regeerak koord vastgelegde afspraken over de politie simpelweg omver kegelde, zit de sociaal-democra ten nog steeds dwars. Hij wordt ook gezien als de stuwende kracht achter het kabinetsbesluit over Haarlemmermeer. Een be sluit, dat eveneens indruist tegen de door de regeringspartners ge maakte afspraken. 'Absurd en ronduit strijdig met de maatschappelijke werkelijk heid', noemde justitiewoordvoer- der Piet Stoffelen van de PvdA deze week het besluit, waarbij het kabinet afweek van het eerdere voornemen Haarlemmermeer bij de politieregio Amsterdam te voegen. "Je praat toch ook niet over Schiphol/Haarlem maar over Schiphol/Amsterdam", zo il lustreerde hij zijn argumenten. Schiphol Die argumenten komen erop neer dat de PvdA in het verlengde van het regeerakkoord de bestaande bestuurlijke indeling van Neder land als maatstaf neemt voor de indeling in politieregio"s. Als je daarvan afwijkt, wordt het vol gens Stoffelen in bestuurlijk Ne derland een nog grotere chaos dan het nu al is. Daarom heeft hij zich met D66 steeds tot het uiter ste verzet tegen een indeling van Schiphol bij Haarlem. Uit justitië le overwegingen heeft het kabi net daar toch voor gekozen. Justi tie Amsterdam kampt met een te hoge werkdruk en kan Schiphol er eigenlijk niet bij hebben. Justi tie Haarlem daarentegen zou zon der Schiphol te klein worden. En zo, aldus de redenering van de PvdA, zet Hirsch Ballin de za ken net als bij de kabinetsforma tie naar zijn hand. Opnieuw on dergraaft hij volgens de sociaal democraten de afspraken in het regeerakkoord. Destijds werd naar aanleiding van de actie van Hirsch Ballin gesproken over een 'coup van justitie' en een opnieuw oplaaien van de stammenstrijd tussen binnenlandse zaken en justitie over het politiebeheer. Maar de PvdA'ers hadden toen even niet goed opgelet en wensten de broze coalitie niet di rect op de proef te stellen. Tan denknarsend werden de eisen van Hirsch Ballin, die een sterke Nu het CDA het politieke over wicht heeft gebruikt om Haar lemmermeer buiten het geliefde Amsterdam te houden, is voor Stoffelen en de zijnen de maat vol. Als het kabinet zich dan blijk baar niets gelegen laat liggen aan gemaakte afspraken, dan hoeven wij ons daar ook niet aan te hou den, luidde het dreigement van de PvdA-fractie deze week. Niet dat de indeling van Haarlemmer meer werkelijk een halszaak is, maar wel een gelegenheid bij uit stek om het bij de kabinetsforma tie verloren terrein terug te win nen. En Stoffelen, gepokt en gemazeld in de politiek, is gesle pen genoeg om feilloos aan te voelen wanneer het moment daar is voor het stellen van een daad. Afspraak "Afspraak is afspraak", stelt hij kort en bondig. "Wij hechten er aan dat afspraken worden nage komen. Als het kabinet meent daarvan te moeten afwijken, dan zal dat gevolgen hebben". Hij be klemtoont nog steeds vierkant te staan achter het regeerakkoord. Het loslaten van gemaakte afspra ken zal daarom niet zozeer be trekking hebben op in het ak koord vastgelegde overeenstem ming, maar op de destijds door Hirsch Ballin gestelde eisen. Con creet betekent het dat de PvdA tijdens de lange weg naar het vor men van éen politie-organisatie zal blijven hameren op het onder brengen van de politie bij één mi nisterie. Het landelijke korps zal onder dezelfde minister moeten worden gebracht, terwijl de PvdA ook zal vasthouden aan eén amb telijke afdeling voor de politie. Met andere woorden: de PvdA zal de invloed van justitie op het poli tiebeheer sterk proberen terug te dringen en zich voortaan verzet ten tegen alles, wat Hirsch Ballin tijdens zijn 'coup' voor justitie be vocht. Daarmee is de kiem gelegd voor een nieuwe veldslag tussen justitie en binnenlandse zaken. Stoffelen weet zich in zijn opstel ling gesteund door de voltallige PvdA-fractie. Nu hij moet opbok sen tegen een kamermeerder heid, die het kabinetsbesluit over Haarlemmermeer steunt, is het ter discussie stellen van afspra ken tussen regeringspartners het ultieme wapen. Of het kabinet, en dus Hirsch Ballin en dus het CDA, zwicht voor een dergelijk machtsvertoon zal binnenkort blijken. Intussen gniffelt de op positie. - Met valschen sleutels is het pak huis van den heer S., kruidenier op de Mare, hoek Langegracht alhier, heden in den vroegen morgen geopend en zijn daaruit door twee persoonen eenige hal ve zakken boonen ontvreemd. Eene werkster en de machinist van de firma Leembruggen heb ben de dieven gezien, maar wa ren te ontsteld, om maatregelen tot aanhouding te nemen. De po litie doet onderzoek. - Kermis op het ijs. - Gisteren zijn op de Kralingse plasschen de tenten geplaatst. Het ijs heeft een gemiddelde dikte van 15 cen timeter. De aanwezige wakken zullen worden afgepaald. - Zoolang het ijs in de Zuiderzee^ sterk genoeg is, ziet men in den winter tal van visschers langs de kust van het Gooi bezig met spie ring vangen. Een dier visschers liep eergisteren in eene bijt, door een ander gehakt, zonder dat het bemerkt werd. Zijn lijk werd gisteren gevonden. Zijn zoontje had zoo lang den vader gezocht, dat hij geheel verkleumd op het ijs was neergevallen. Men wan hoopt aan het behoud van zijn leven. Vijfentwintig jaar geleden: - Een houten beeld dat vermoede lijk een werk is van de 15de eeuwse beeldhouwer Tilman Riemenschneider, is ontdekt in een klooster bij Aschaffenburg. Volgens een kunstexpert moet het beeld uan "St. Petrus met het varken" van Riemenschneider zijn, zo verklaarde pater Ziegler. Hij zei dat het beeld op de zolder van het kloosterge bouw was gevonden en dat zij het werk door Riemenschneiders experts zal laten onderzoeken. Volgens de kunstexpert moet het werk, indien het een echte Rie- menschneider blijkt te zijn, on geveer 400.000 mark waard zijn.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15