Kleemami verbetert record Van Gennip Kasparov neemt opnieuw de leiding Frans Biemond na solo kampioen lange afstand Mike Tyson voelt zich weer de beste Kronberger wint afdaling WIE jZE> j—lpAT? OPVALLEND AANWEZIG MAANDAG 10 DECEMBER 1990 Van onze medewerker Hans Bouwmeester LYON (GPD) Wereldkampioen Gary Kasparov heeft in de match met uitdager Anatoly Karpov opnieuw een voorsprong ge nomen. Door een overtuigende overwinning in de achttiende par tij bracht hij de stand op 9.5- 8.5 en dus heeft hij nog 2.5 punt uit zes partijen nodig om zijn titel weer voor drie jaar veilig te stellen. De ijzeren vuisten van Mike Tyson hebben hun werk weer afgeraffeld. Tijdens een boksgala in Atlantic City was Tyson vóór afloop van de eerste ronde klaar met tegenstander Alex Stewart. De Amerikaan werkt aan de herove ring van de wereldtitel in het zwaargewicht, die hij tien maanden geleden verloor aan James „Buster" Douglas. Tyson had na afloop meteen praatjes: „Ik ben de beste. Ik explodeerde vanavond. Ik was hongerig. Ik wist dat Ste wart gevaarlijk is als hij eenmaal is warm gedraaid, zodat ik sterk moest beginnen." Al na tien seconden ging Stewart voor het eerst neer. Vlak nadat de 26-jarige Stewart overeind was gekrabbeld, ging hij voor de tweede keer gestrekt na een ferme stoot met Tysons rechter vuist. Met een linkse hoek maakte de oud-wereldkampioen de wedstrijd af. (foto ap) LEIDEN Frans Biemond is zater dagavond in Den Haag winnaar ge worden van de gewestelijke kam pioenschappen marathonschaat- sen. Na een lange solo pakte de CALGARY (ANP) - De Olympische schaatshal van Calgary heeft zijn reputatie als recordfabriekje beves tigd. Op de eerste dag van de wereldbekerwedstrijden mocht daarover nog enige twijfel bestaan, bij betere ijs- conditius verbeterde de Duitse Gunda Kleemann het record op de 3000 meter van Yvonne van Gennip tot 4.10,80. Vervolgens viel de productie stil. Ondeskundige ijspreparatie verhin derde dat de tijd van Geir Karlstad op de 5.000 meter uit de boeken werd verwijderd. Johann Olav Koss en Bart Veldkamp klaagden er over dat de ijsmakers te scheutig met wa ter waren geweest. Koss: „Mentaal was ik er klaar voor. Maar na 600 meter voelde ik dat het ijs niet schaatser uit Oude-Wetering de bloemen. Aad Grimbergen eindig de als tweede terwijl Jan Kooiman de derde plek voor zich opeiste. De koers werd zaterdag op het ovaal De Uithof pas interessant toen er zich een kopgroep van tien vormde met daarin ondermeer Alex Jansen, Ronald de Graaf, Peter Pauw en Henk Angenent. Warmon- der René Vergeer deed een vergeef se poging om aan te sluiten, direct gevolgd door, de gedoodverfde fa voriet, Aad Grimbergen. De Rijns burger had wel adem genoeg om aan te sluiten. Na vele mislukte uitlooppogin gen van diverse koplopers besloot Biemond ongeveer 30 ronden voor de finish een poging te wagen. Alle ogen werden vervolgens gericht op Grimbergen, die weinig trek had om de rest van de groep op sleep touw te nemen. Biemonds kreeg derhalve ruim baan en trakteerde de groep op een ronde. Grimbergen gaf zich echter nog niet gewonnen en probeerde via een uitlooppoging de ronde alsnog terug te pakken. Met Kooiman in zijn kielzog raakte hij niet verder dan een halve ronde weg van de groep. Achter Biemond eindigde Grimbergen als tweede nadat hij in de laatste ronde Kooi man van zich af had geschud. Wou- bruggenaar Henk Angenent werd vierde terwijl Alex Jansen (Leiden) als vijfde de streep passeerde. gleed." Karlstad had zijn collega's laks heid verweten dat dat niet eerder was gebeurd. Negen december 1990 en Calgary waren kennelijk het juis te tijdstip en de juiste plaats om met de drie jaar oude chrono af te reke nen. Maar scheidsrechter Rene Marleau had in diepe wijsheid be sloten laat in de middag de schaat sers op het slechtste ijs te laten acte ren. Tomas Gustafson deed een ver woede poging het record over te ne men. Ondanks een furieuze slotron- de was het verschil op de streep 1,1 seconden in het nadeel van de Zweed: 6.44,69 tegen 6.43,59. Gust afson was met 1.53,22 ook winnaar van de 1500 meter. De Olympische kampioen op de vijf en tien kilome ter presenteerde zich tijdens de we reldbekerwedstrijden in Calgary nadrukkelijk als kandidaat voor de grote kampioenschappen. Een week geleden kon Gustafson, twaalfde, zich nog op de vijf kilome ter schuilhouden. Eerx misslag in de laatste ronde kostte de uitgeputte Ben van der Burg in ieder geval het Nederlands record. In de laatste rit zorgde Tho mas Bos nog wel voor een stuntje door zijn toptijd met vijf seconden tot 6.49,41 aan te scherpen. Ook zijn 1.55,72 op de 1500 meter was een privé-topper. De prestaties van de mindere schaatsers wezen er op dat een re cord in feite onvermijdelijk was. De Duitser Peter Adeberg dook zeven seconden onder zijn beste tijd. De Berlijner is bepaald geen specialist op het korte stayersnummer. Wie op de Olympic Oval eenmaal in be weging is, kan elke afstand aan. De Nederlandse sprinter Geert Kuiper slaagde er ooit in, na een aanloop, twee ronden door te glijden zonder een slag te maken. Maar naarmate de middag vorderde bleek de piste stroever. Een week geleden zette Koss het internationale seizoen in met een dubbele zege, slechts de 1500-me- tertriomf moest hij met Ben van der Burg delen. Zaterdag permitteerde hij zich een schoonheidsfoutje op de 1500 meter. Een slordige tweede ronde deed hem op de vierde plaats belanden. De winst ging, verras send, naar Gustafson. Na veel mis lukte 1500 meters heeft de Zweedse stayer op bijna 31-jarige leeftijd ook dit onderdeel onder de knie. Ade berg en het Noorse talent Adne Son- draal werden tweede en derde. Op de 1500 meter had de Noorse we reldkampioen zes-tiende op de win naar moeten toegeven. Van der Burg, die' worige week in Heeren veen met Koss de winst deelde, mikte op het Nederlands record van Hein Vergeer (1.53,88), schoot mis en raakte door de zesde plaats (1.54,25) achterop^ Veldkamp beleefde het tweede achtereenvolgende slechte week einde van het seizoen. In Heeren veen had hij geen goed woord over voor zijn vijf kilometer, die hem toch een acceptabele tijd van 6.50,48 en de derde plaats achter Koss en Van der Burg had opgeleverd. De Europese kampioen behoorde tot de schaatsers, die op hoogte niet aan hun tijd in de hal op zeeniveau toekwamen. Woedend smeet hij na afloop zijn schaatsen weg. Graag had hij zich willen revancheren voor de pijnlijke 37ste plaats en de beschamende 2.00,65, die de 1500 meter hem had gebracht. Vooralsnog maakt Veldkamp zich weinig zorgen. Toch kunnen zijn verrichtingen niet worden gerang schikt onder de „golfbewegiog", die Krook bij de aanvang van een sei zoen in de schaatswereld signaleert. „Je ziet vaak sterk wisselende resul taten van schaatsers, die nog in vorm moeten komen." Veldkamps prestaties bewegen zich in een neer waartse spiraal. Kasparov ging vastberaden op zijn doel af en gaf zijn tegenstander geen enkele kans om een tweede linie te bereiken. Na veertig zetten werd de partij nog afgebroken, maar dat bleek slechts een formaliteit. Kar pov probeerde het uitspelen nog te verdagen en beriep zich op de slech te weersomstandigheden. Arbiter Gijssen trapte er niet in. Hij charter de prompt een auto met sneeuwket tingen en toen moest de arme Ana toly mee om zich te laten afmaken. Wit: G. Kasparov, Zwart: A. Kar- Spaanse Partij 1. e4 e5 2. Pf3 Pc6 3. Lb5 (Ditmaal dus geen Schots, zoals in de 14e en 164 partij.) 3...a6 4. La4 Pf6 5. 0-0 Le7 6. Tel b5 7. Lb3 d6 8. c3 0-0 9. h3 Pd7 10. d4 Lf6 11. a4 Lb7 12. Pa3 (Zo speelde Kasparov ook in de 12e par tij. In de 6e zette hij met 12. axb5 en in de 8e met 12. Le3 voort.) 12...exd4 13. cxd4 Pb6!7 (Een nieuwe gedach te; in de 12e partij leidde 13...Pa5 tot een bevredigend resultaat. Het is opmerkelijk dat Karpov de sugges tie van Suetin, 13...Te8, niet volgt. Vermoedelijk vreest hij een witte verbetering.) 14. Lf4 (Kasparov besteedde veel tijd aan dit antwoord en liep op de klok bijna vijftig minuten op zijn ri vaal uit. Minder sterk lijkt inder daad 14. Le3 Pa5 15. Lc2 b4 16. Pbl Pac4 met goed spel voor zwart- .)14...bxa4 15. Lxa4 Pxa4 16. Dxa4 a5 (Karpov bevond zich nog duide lijk op bekend terrein. SpasSki zag de laatste zet van zwart al aanko men. 'Typisch een zet voor Karpov' zo sprak hij. Een gezonde ontwikke- lingszet lijkt overigens 16...Te8) 17. Ld2! Te8 18. d5 Pb4 Dit pionoffer ziet er zeker niet slecht uit; zwart vertrouwt op de kracht van zijn lo- perpaar. Dit is overigens iets wat een Rus sische schaakmeester bepaald min der gauw doet als iemand, die in de geest van Tarrasch en Euwe is opge leid. Karpov had op dit moment trouwens weinig keus, want na 18...Pe5 19. PxeS Lxe5 20. Pc4 gaat zijn a-pion zonder compensatie ver loren.) 19. Lxb4 axb4 20. Dxb4 Tb8 (Het lijkt of zwart de b-pion met goed spel herovert. Karpov had hier nog weinig tijd gebruikt en het is aannemelijk dat hij de positie reeds in de studeerkamer op het bord heeft gehad. Voor de hand ligt nu 21. Dd2 c6 22. Pc4 cxd5 23. exd5 Txel 24. Txel La6 25. Dc2 Lxc4 26. Dxc4 Lxb2 met goed spel voor zwart. Kasparov trok hier opnieuw veel tijd uit.) 21. Dc4! (Verrassend. Voor het eerst in deze partij verzonk Karpov in diep nadenken. De positie is voor hem veel moeilijker dan hij aanvankelijk moet hebben gedacht. Zijn volgen de zet kostte hem een vol uur!) 21...Dc8 (Vrijwel iedereen ver wachtte 21 ...Lxb2 en nu heeft zwan na 22. Ta2 de keus tussen 22...Lxa3 23. Txa3 Dd7 24. Pd4! met groot po sitievoordeel voor wit en 22...L/6 23. Pb5 Dd7 24. Pfd4. De paarden hou den de stelling in de greep en pion cl blijft een bron van zorg. Toch had Karpov wellicht de tweede variant moeten kiezen.) 22. Pd4! La6 23. Dc3 c5 (Een droevige erkenning van het feit dat het noodlot heeft toegesla gen. Sterk leek 23...DÖ7. maar 24. Pac2 dekt alles en bereidt de op mars van de b-pion voor. Karpov vecht nu voor een kanslo ze zaak, maar slaagt erin de tijdcon- trole te halen.) 24. dxc6 e.p. Lxd4 25. Dxd4 Dxc6 26. b4 h6 Den ventiel is vroeg of laat noodzakelijk.) 27. Te3 Te6 28. f3 Tc8 29. Tb3 Lb5 30. Tb2! (Het paard moet via e3 naar de mooie centrale velden.) 30...Db7 31. Pc2 De7 32. Df2 Tg6 33. Pe3 De5 34. TbbKDe onderste rij moet be schermd blijven als de a-toren wil binnendringen.) 34...Ld7 35. Ta3 De7 36. Ta7 Dd8 37. Pd5 Kh7 38. Kh2 Tb8 39. ƒ4 Te6 (Anders loopt hij de kans om ingemetseld te worden.) 40. Dd4 De8 (Kasparov vond het hier genoeg en gaf na enig naden ken zijn zet onder couvert af.)41. Tel Deze zet, die algemeen als de sterk ste werd beschouwd, kwam uit de enveloppe.)41...Lc6 42. Dd3+ Df8 Dr dreigde nu 43. Pc7) 43. Tel Lxd5 (Aanvaardt het onvermijdelijke.) 44. exd5+ Tg6 45. Df5 Kg8 46. Tac7 Tf6 47. Dd7 Td8 (Anders 48. Tc8) 48. Dxd8! Dxd8 De rest had Karpov zich kunnen besparen.) 49. Tc8 Df8 50. Tlc4 Tf5 51. Txf8+ Kxf8 52. Td4 h5 53. b5 Ke7 54. b6 Kd7 55. g4 hxg4 56. hxg4 Tf6 57. Tc4 en zwart gaf het eindelijk op. ALTENMARKT (SID/DPA) - De Oostenrijkse Petra Kronber ger heeft in het weekeinde haar goede vorm aan het begin van het seizoen in de strijd om de verschillende wereldbekers ski ën, nogmaals duidelijk ge maakt. In de afdaling moest zij zater dag in Altenmarkt de Duitse Gutensohn nog voorrang verle nen, een dag later was de Oos tenrijkse in dezelfde winter sportplaats in de super-reuzesla lom veruit de snelste. Slechts haar landgenote Wolf kon enigszins in de buurt blijven. Bij de mannen was er alleen een wedstrijd voor de wereldbe ker afdaling. De Oostenrijker Stock zegevierde voor de Zwit ser Heinzer en zijn landgenoot Wirnsberger. De Fransman Pic- card bleef nummer een in de strijd om de wereldbeker alge meen maar zag Heinzer tot op twee punten naderen. Theo Kinsbergen, technisch di recteur van de basketbalploeg Bestmate Haarlem, over coach Charis Sideris in het Algemeen Dagblad: Een coach mag met zijn ploeg best verliezen van sterkere tegen standers. Maar naar mijn idee zijn die er in Nederland niet. Sideris loopt met zijn hoofd in de wolken. Hij is te zacht en geen rea list. Ik vraag mij af of hij weet waar het om gaat in het basket bal". Theo Kinsbergen in het Alge meen Dagblad: „Die Heg'er en Harrewijn zijn klerelijers, geboren verliezers. Ik word ziek van het spel van de Ne derlandse (basketbal)ploeg" Hockeyster Martine Ohr in De Volkskrant: „Maar als ik nu weer op de bank (van het Nederlands team) beland, is het onmiddellijk: aju paraplu". Ex-turnster Aurelia Dobre in De Volkskrant: „Mijn ergste ervaring was dat ik verliefd werd. Twintig jaar ben ik nu en ik weet van niets. Ik had liever een leraar in de liefde ge had dan een goede turntrainer. Ze hebben mijn jeugd gestolen; die begint nu pas. Geen woord moch ten we zeggen, geen vraag stellen. Contact met buitenlanders was streng verboden. De trainers wa ren onze woordvoerders, wij wa ren soldaten, in dienst van het land". idem: „Wanneer ik thuiskwam, na een toernooi in Parijs of Rome, dan vroegen de mensen natuurlijk hoe het was in die steden. Of ik de Champs Elysées had gezien of het Colisseum. Ik had er zelfs nog nooit van gehoord''. idem: „Ik ben misschien wel vijf keer in Parijs geweest, maar meer dan het vliegveld heb ik niet gezien. Het hotel kwam je alleen uit voor de wedstrijdaltijd was er bewa king door mensen van de Securi- tate. Gewoon boodschappen doen mocht niet". Johann Olav Koss in het Alge meen Dagblad: „Ik besef dat het Noorse schaat sen met één topper nog een veel te smalle basis heeft". Leo Beenhakker in het Alge meen Dagblad: „Ik ben nog nooit ergens geble ven of naar toe gegaan om het geld. Dat is een van de weinige dingen in mijn leven waarop ik trots kan zijn." Jannes van der Wal in Match Barend en Van Dorp op de vraag van Frits Barend hoe het met hem gaat: Ja, ddt weet ik niet...ik weet niet aan welk feit ik dat af moet meten". En hoe oud ben je nu?: Dat weet ik niet, dan zou ik wel heel ver terug moeten gaan". En wat doe je normaal?: „Jawat versta je onder nor maal." Ajacied Bryan Roy in Sport International: „Ik heb een houding. Die leer je bij Ajax in de jeugd". Feyenoorder Henk Fraser in VI: „Met John de Wolf klik in pri ma, maar dat is een halve donke re. Qua instelling, qua alles". Groningen-trainer Hans Wes terhof in VI: „FC Groningen wordt nooit het Bayern Miinchen van Nederland, maar misschien wel het Werder Bremen. Dat zou heel aardig zijn". Boris Becker in Sport'90: ,,'s Zomers durf ik hier in Monte Carlo de straat niet op met al die Dintsers. Dan tel ik de polen van mijn tapijt thuis. Dat zijn er pre cies drie miljoen zeshonderd- vierentwintigduizend en acht- honderdzevenenvijftig. Piet de Bruin, voorzitter van de volleybalbond in de NRC: „Het is onverdiend wanneer het werk van bestuurders in het bui tenland als een beetje vreten, zui pen en vliegen zou worden gety peerd. Er moet vaak keihard wor den gewerkt Wim van Hanegem in VI: „Als ik nu weer zo'n Van Rooyen zie, zo'n man hoort niet in het voetbal thuis, meer in de cricketwereld. Die zit er niet voor ons, maar voor zichzelf'. Schaker Boris Spasski in Het Parool: ,Gari heeft de weg verlaten die God hem heeft gewezen en nor maal gesproken wordt hij daar voor gestraft". Barry Hughes in de NRC: „Als ik bondscoach word, dan wordt'Wim Kok fractievoorzitter van de VVD." Schaatser Gerard Kemkers in Het Parool: „Mijn hoofd is een rommelpot- je." Onbeschaamd (1) Zonder de geblesseerde nationale kampioenen Arnold Vanderlijde (superzwaar) en Peter Zwezerijnen (halfzwaar), bereikte de Nederland se amateur boksploeg afgelopen weekeinde in Arnhem een onbeslist (10-10) tegen Frankrijk. Het ontbre ken van de twee nationale titelhou ders werd echter „gecompenseerd" door de Nederlandse juryleden, die twee duidelijk verliezende landge noten onbeschaamd winnaar maak ten. Het zag er naar uit dat het eerste treffen in dertig jaar tussen de Ne derlandse en Franse amateurs in de zeer matig bezette Rijnhal al na twee partijen afgelopen zou zijn. Na het duel tussen de twee nationale kampioenen in het lichtgewicht, Arthur Santana en Bruno Wartelle, dat door de Fransman zeer duide lijk op punten was gewonnen, werd Santana volkomen ten onrechte tot winnaar verklaard. Wartelle wierp zijn"Vnedaille, na het horen van de uitslag, woedend door de ring en de Franse coach riep zijn boksers op de zaal te verlaten. Na een kwartier van haastig over leg besloten de Fransen terug te ke ren en werd de wedstrijd toch nog uitgebokst. De Fransen hadden in de technische bespreking vóór de wedstrijd kennelijk al een voorge voel gehad van wat er kon gebeu ren. Zij protesteerden tegen het feit dat drie van de vijf juryleden de Ne derlandse nationaliteit hadden. Onbeschaamd (2) Ook in de partij van de zwaarwel- ters Patrick Baart - Aldo Grasso gin gen de drie Nederlandse juryleden in de fout, al was in dit treffen het verschil niet zo groot maar toch dui delijk in het voordeel van de Frans man. Ook in deze partij besliste de voorkeurstem van een Nederlandse „onpartijdige". Voor de Nederlandse amateurs was het de derde interlandwed strijd van het nieuwe seizoen, dat in september in Vught begon met ver lies tegen Denemarken en een maand geleden in Praag winst te gen Tsjechoslowakije opleverde. Slechts drie van de tien partijen waren van goed niveau. De welters Ronald Vos en Stephan Cazeaux le verden een snel en technisch goed gevecht, waarin de zilveren medail le-winnaar bij de Franse titelstrijd door voortdurend zijn dekking te la ten zakken Vos probeerde te verlei den tot onvoorzichtig aanvallen. De Nederlandse kampioen miste de snelle Fransman nog wel eens maar vergaarde met gevarieerd boksen toch zoveel punten dat hij terecht winnaar op punten werd. Orhan Delibas, de Arnhemse zwaarwelter van Turkse afkomst, voor wie de Nederlandse Boks Bond al geruime tijd bezig is het Ne derlanderschap te verwerven in verband met de Europese titelstrijd begin mei in Göteborg, moest tegen de lange Franse kampioen Assine Naam: Bart Nieuwenburg Leeftijd: 18 jaar Club: Koudekerk Beroep: scholier (mts electro nical Bart Nieuwenburg wierp zich tamelijk onverwacht op als do kwelgeest van de ambitieuze af delingsclub Alphia. Met dank aan scheidsrechter Metzier, die het in wedstrijd Alphia-Koudekerk be paald niet makkelijk had. Liefst twee Alphenaren en zes Koude- kerkers verdwenen die middag in zijn bonnenboekje. Alle ellende begon eigenlijk bij de toewijzing van een vrije trap bij de achterlijn van Alphia. Beide ploegen dach ten dat de arbitrale beslissing aan de thuisclub ten deel viel', want de richting die Metzier uitwees leek de kant van Koudekerk op te gaan. Vrije trap tégen Koudekerk dus. Eén Koudekerker dacht er echter anders over want niet Al phia maar Mark Bakker, die na het duel met twee Alphenaren meer recht op een vrije trap meende te hebben, voerde de ar bitrale sanctie uit. Waarop Bart Nieuwenburg onder goedkeu rend oog van Metzier de 1-1 (te vens de eindstand) op het bord schoot. Welke kant wees die scheids rechter nu eigenlijk op? "Hij wees schuin naar de zij kant, een beetje de richting van Koudekerk op". Dus een vrije trap voor Al phia? "Nou, kijk, Mark Bakker stond bij de achterlijn en twee spelers vielen hem aan. Daarom vind ik dat die vrije trap voor ons was, want Mark deed hiks". Wat vond Mark ervan? "Hij zei tegen mij dat hij de vrije trap wel moest meekrijgen. We hebben er wel om gelachen maar verder hebben we er niet veel over gepraat". Alphia was er niet echt blij meehè? "Alle spelers van Alphia zijn naar de scheidsrechter toegegaan omdat ze vonden dat hij onze kant op wees. Er was wat heibel en toen werd er ook een speler ge boekt. Ik heb er verder niet zo op gelet want wij stonden te jui chen". Er zijn veel boekingen geval len. Het gerucht gaat zelfs dat iemand van jullie twee boekin gen heeft gekregen en toch in het veld is blijven staan. "Dat komt misschien omdat we twee mensen hebben met de ach ternaam Vergunst. Onze leider (Teun red.) werd geboekt omdat hij iets tegen de scheidsrechter zou hebben geroepen en de speler (Ab, red.) werd opgeschreven voor een overtreding". Dit is je vierde goal van het seizoen. Is bet je vreemdste doelpunt? "Een tijdje geleden maakte ik ook zo'n gekke goal. Dat was te gen Lugdunum toen we met 4-1 wonnen en ik scoorde 3-0. Ik wil de de bal aannemen en die schoot van mijn voet af. Hij ging er nog in ook". Cherifi op halve afstand boksen. Die strijdwijze kostte de Neder landse kampioen zoveel kracht dat hij in de slotfase conditioneel in de problemen kwam. Toch moest Che rifi, die in de eerste twee ronden heel wat had moeten incasseren, in de laatste minuut acht tellen rust nemen na een rechtse hoek op het hoofd. Delibas won op punten. Vluchtroute Arie Kurver, trainer van Rijnsburg- se Boys, staat bekend als een man die vaak aardige en soms interes sante teksten bezigt. Althans, dat is zo wanneer hij na een overwinning van zijn ploeg iets denkt te moeten melden. Bij een nederlaag tapt Kur ver echter geheel uit een ander vaat je, of beter gezegd, hij tapt helemaal niet. Dan opeens zwijgt de zo be spraakte oefenmeester in alle talen en, sterker nog, hij lost op in het niets. Na de 2-3 nederlaag tegen Benne- kom gaf Kurver daar weer eens op navrante wijze blijk van. Zoals ge bruikelijk stond de verzamelde pers na het duel voor de deur van de kleedkamers te wachten op com mentaar van de respectievelijke trainers. Wat Kurver betreft tever geefs want hoe lang er ook voor de deur van de kleedkamer werd ge wacht, de oefenmeester kwam niet te voorschijn. Aangezien ook het ge duld van verslaggevers grenzen kent werd maar eens voorzichtig ge vraagd of Kurver nog aanwezig was, want men voelde al nattigheid. Toen bleek dat de besnorde trainer via een achterdeurtje de kleedka mers had verlaten, waarmee hij de pers niet alleen figuurlijk maar ook letterlijk in kou liet staan. Zolang Rijnsburgse Boys verliest zal Kur ver er dus het zwijgen toe doen. Het is maar een weet. Bespottelijk In navolging van de voetbalbond wil de Koninklijke Nederlandse La wn Tennis Bond zich eveneens in Zeist vestigen. De op één na groot ste sportbond van Nederland heeft daarvoor een terrein op het oog langs de A 28, waar nu nog drie voet balvelden liggen. Op de lokatie in Zeist wil de KNLTB een bondsbureau annex bondtrainingscentrum vestigen. Het bondsbureau krijgt een vloer oppervlak van 1000 m2; ongeveer tweemaal zoveel als nu in de Hilver- sumse villa beschikbaar is. De benodigde binnen- en buiten banen voor het bondscentrum zou den kunnen worden gehuurd bij een commercieel tenniscentrum, dat in de plannen naast het bonds bureau komt te staan. De drie plaatselijke tennisvereni gingen hebben echter bezwaar aan getekend' tegen de komst van een dergelijk commercieel centrum. Men wil de garantie, dat de zes bin nen- en zeven buitenbanen in de avonduren niet worden verhuurd aan particulieren. Bondsdirecteur Martin Mallon vindt het nogal be spottelijk dat de tennisbond bij het verwezenlijken van één van de hoofddoelstellingen van het be leidsplan, het scheppen van accom modaties, in de wielen wordt gere den door de eigen achterban. „Die verenigingen zitten helemaal vol en hebben grote wachtlijsten. Boven dien is er sprake van dat een club, die nu banen huurt in. het KNVB- sportcentrum, overkomt naar het nieuwe complex. Dan komen er nauwelijks banen in de vrije ver huur." Deze vrouwenbenen mogen dan ogenschijnlijk een stootje kunnen velen, de spanning werd voor Anita Knipmeyer toch ondraaglijk tijdens de win- terclubkampioenschappen zwemmen in De Zijl. Een aanval van hyperven tilatie noopte haar tot het staken van de wedstrijd. Ondersteund door haar ploeggenoten van AZ PC verlaat ze het bad. (foto Loek zuyderduin)

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21