De Jong stuurt Leiden naar overtuigende zege TOP geeft bijna riante voorsprong uit handen Fiks neemt de leiding na zege Onverdiende nederlaag Foreholte Mannen Lisse ook door Voorburg niet te stuiten Roeütampioenschappen zonder water in opmars MAANDAG 10 DECEMBER 1990 PAGINA 19 KWINTSHEUL - Noorlander/Fo- reholte leed gisteren in de eredivi sie een onverdiende nederlaag te gen Quintus (22-18). Een neder laag die zeker voor een belangrijk deel moet worden bijgeschreven op de rekening van de vrouwelij ke arbiters Scholman en Van Wet- tum. Na de 12-14 score in het voordeel van Foreholte mocht Quintus alles en Foreholte weinig of niets. Gaat Kecskemèthy na afloop van deze competitie nog door bij Fo reholte? Uit zijn commentaar na afloop van de wedstrijd mag dat tenminste worden betwijfeld. Na tuurlijk nam hij zijn speelsters niet in bescherming. Met uitzon dering dan van de ster in de Voor- houtse ploeg, Elly van Leeuwen. Met zeven treffers en sterk verde digen kon dat ook moeilijk an ders. 'Kees' was vooral niet te spreken over de bijdrage die zijn hoekaanvalsters aan de productie leverden. Ellen Warmerdam begon op links overigens veelbelovend door al bij de eerste Voorhoutse aanval haar verdedigster uit te spelen en te scoren, 0-1. Quintus diende via de uitblinkster aan Kwintsheulse zijde Jolanda de Kok (eveneens zeven treffers) di rect van repliek met een sprong- worp hoog waar Anita Seur kans loos op was. Het verschil tussen Quintus en Foreholte zat gisteren ook niet in de acties van de twee de lijn maar in de bijdrage van de hoekaanvalsters. Quintus oefen de ook vanuit die posities voort durend dreiging uit, terwijl bij Foreholte Claudia de Jong noch Ellen Warmerdam, te afwachtend vaak. daar gisteren echt potten konden breken. Arbiters Niettemin leek Foreholte (dat in de eerste helft een 3-9 achterstand bijna goedmaakte (9-8)) de winst te kunnen forceren toen Quintus aanvallend telkens vastliep en Foreholte op 12-14 kwam. De ar biters bemoeiden zich toen, met een serie foute waarnemingen en met name de loopregel, ten nade le van Foreholte met de score en maakten het karwei vervolgens af door een eenzijdige toekenning van strafworpen. Drie voor Quin tus in de slotfase en één voor Fo reholte. In de tweede divisie wonnen de vrouwen van HVS in Middelburg in een gelijkopgaande wedstrijd met 13-15 van EMM. Een resultaat dat vooral te danken was -aan het sterk collectief verdedigen van de ploeg uit Stompwijk en het op nieuw sterke keepen van Ria van Meurs. Wat vooral zoden aan de dijk zette voor HVS was de per soonlijke dekking van Karin van Marwijk op de centrale opbouw- speelster van de Zeeuwse ploeg. Olympia '72 speelde een onple zierige wedstrijd in Gouda tegen Vires et Celeritas, rust 4-8, eind stand 9-15. Tactisch en technisch was de ploeg uit Wassenaar beter, maar Vires et Celeritas probeerde dat verschil met hardheid te com penseren. Olympia 72 liet zich daardoor echter niet van de wijs brengen. Hoekaanvalster Angeli- que Schonk trof vijfmaal doel. Mannen In de tweede divisie wonnen de mannen van Saturnus in Papend- recht verdiend van DES '72, rust 12-7, eindstand 20-24. De tacti sche omzetting in de Leidse de fensie, van een behoudende 3-2-1 naar een 3-3, belette de DES-op- bouw het afspelen naar de cirkel en daar konden de Papendrech- ters geen afdoende tegenmaatre gel op vinden. Hans Blansjaar en Don Olsen waren bij Saturnus de opvallende aanvallers. Eerstge noemde was vooral succesvol vanaf de cirkel door zijn snel inlo pen en zuiver schieten. FRANK BONTE LEIDEN - Met Ben de Jong weetje het maar nooit. Heeft hij zijn dag niet, dan mislukt er van alles en is de nog wel eens nukkige center een blok aan het been van zijn team. Maar heeft hij hét daarentegen wél, dan is de Katwijker in staat om zo'n beetje in zijn eentje een wed strijd te domineren. Afgelo pen zaterdag had Ben de Jong weer eens zo'n avond. Wat dat betekende moest Racing Beverwijk, één van de koplopers in de promotie divisie basketbal, aan den lijve ondervinden. De ploeg van coach Roel Tuinstra, met vijf spelers die langer of korter in de eredivisie hebben gespeeld, werd in de Vijf Meihal door een ont ketend Luba Leiden volledig afge- schminkt. De glansrol daarbij was weggelegd voor De Jong die aan beide kanten van het veld heerste onder de borden. Niemand van Be verwijk was in staat om hem af te stoppen, hetgeen ook moge blijken uit zijn cijfers: 23 punten, 9 re bounds, 6 intercepties en 3 assists. Daarmee nam De Jong zijn ploeg op naar een overtuigende -5,8 zege. Leiden doorbrak tevens een serie van nipte nederlagen die de ploeg intussen gevaarlijk dicht bij de uitgang van de promotiedivi sie had gebracht. Mentaliteit Maar met een weer fitte De Jong (hij sukkelde de laatste weken met een blessure) in de gelederen kan coach Ben Ponsioen de toekomst met wat meer vertrouwen tegemoet zien. Hij mag dit mede doen omdat zijn team - waarin Eric-Paul van Weeren toch weer is teruggekeerd nadat hij eer der had overwogen om te stoppen - er blijk van gaf nog altijd te beschik ken over een fikse portie mentali teit. Dat kwam zaterdag vooral tot ui ting bij het verdedigen. Dit facet van het basketbal spreekt niet elke speler aan omdat het energie vreet, discipline vereist en maar zelden bijval oplevert. Maar het is nu een maal de basis van het winnen (of verliezen) en zelfs al is de vorm niet daar dan kan je louter door goed verdedigen toch nog een heel eind komen. De Leidse spelers, niemand uitgezonderd, schijnen daar aardig ,van doordrongen te zijn. Ze liepen zich zaterdag in elk geval de veters uit de schoenen. En toen, met de vederopstanding van De Jong, de plotseling daar was. liep h§t prompt ook vallend opzicht Een goede rol was daarbij wegge legd voor spelverdeler René Pauli- des, de dag daarvoor net 27 jaar ge worden. Hij kreeg ditmaal de star- tersrol toebedeeld en uiteindelijk ook de meeste minuten. Die ge bruikte hij vooral om het tempo on genadig hoog te houden, zo hoog dat Beverwijk nooit een moment rust kreeg. Niet alleen overdonder de dat de Noordhollanders in de be ginfase (25-10), maar bovendien lie pen zij zodoende constant achter de feiten aan. Terwijl ze zelf steeds met de grootst mogelijke moeite tot een (meestal gemist) schot kwamen, ging Luba er na weer een rebound als een haas vandoor, dikwijls voor een eenvoudige lay-up. De schot percentages bij rust spraken dan ook boekdelen. Vijftig voor Leiden en vierentwintig voor Beverwijk bij een stand van 38-20. Het wachten was vervolgens op de inzinking van de Leidenaars. Die kwam dus niet. Net als voor de pau ze namen Paulides en De Jong meteen het heft in handen en kre gen opnieuw alle steun van Loet de Ruyter. Martin Hoogendoorn en ook van wissels als Thijs Minder hout en Robert Gerritsma. Het tem po lag onveranderd hoog, de contro le bleef in handen van de thuisclub die na acht minuten was uitgelopen naar bijna dertig punten. 55-32. Al les wat Ben de Jong ("Ja, het ging wel aardig, maar het kan nog beter") toen deed pakte goed uit. Even zelfs was er ruimte voor wat 'gallery- play'. En dat was een tijd niet meer gezien in de Vijf Meihal. Scores Luba Leiden - Racing Bever wijk 81-58 (38-20) Luba: De Jong 23, De Ruyter 14, Hoogendoorn 14, Minderhout 11. Sommeling 6. Van Weeren 5, Haver kamp 5. Schotpercentage 49. Beverwijk: Barnhoorn 14, Van Dijkum 11. Schotpercentage 34. AD VAN KAAM LEIDEN - In de eerste divisie B blijft BV Lisse niet te stuiten, ook niet door een bijna volledig Festo BW 2. De afwezigheid van center Jan Koek leverde de Voorburgers een lengte-probleem op. De Lisser centers kregen ruim spel onder de borden en na de 35-38 ruststand for ceerden zij dan ook de doorbraak en de winst (72-82). en overwicht aan verdedigings-re- bounds leverde goede mogelijkhe den op in de fast-break en toen bo vendien ook bankspeler Hugo But ter, hij scoorde voor rust 20 punten, aan banden werd gelegd was de overwinning een feit. Dankzij de ze ge deelt Lisse nu de eerste plaats met Weert 2. Paul Ruigrok was met 22 punten (80%) topscorer. Na de knappe prestatie vorige week tegen Azimma liep Leider dorp deze week weer tegen een 're guliere' nederlaag op. In de Amster damse Apollohal versloeg Wils kracht de Leiderdorpers met 97-75. Bij Leiderdorp vormde een korte periode van concentratieverlies in de beginfase van de tweede helft (ruststand was 43-39) de basis voor de nederlaag. Wilskracht sloeg een gat van tien punten en de rest van de wedstrijd liepen de Leiderdor pers achter de feiten aan. De vrouwenploeg van Lisse heeft zaterdagavond tegen Festo BW slechts driekwart wedstrijd stand kunnen bieden tegen de Voorburg- se luchtmacht. In Voorburg stond Lisse halverwege de tweede helft nog met 48-49 voor, maar daarna ging het snel bergafwaarts. Aange voerd door veelvuldig international Annet Keur (22 punten) stoomde Festo in de laatste minuten nog door naar een ruime overwinning: 62-82. Bij Lisse was Joke van der Heuvel topscorer met 18 punten. In de sub-top van de promotiedi visie blijft MSV het goed doen. Gis termiddag werd in Nijmegen naaste concurrent Cheetah met ruim ver schil verslagen: 50-74. MSV speelde een zeer regelmatige wedstrijd en bouwde conform daarmee haar voorsprong op. Na een ruststand was 28-36 liepen de Noordwijksen, bij wie met name Yvon van der Put (21) en Renate Sluys (18) een goede wedstrijd speelden, door naar een makkelijke 50-74 overwinning. MSV is nu vier punten los van Chee tah en staat derde achter RZ en PSV. Luba-toernooi In de Zoeterwoudse sporthal De Eendekooi zijn gisteravond de hal ve finales gespeeld van het Luba Basketbaltoernooi. BV Lisse plaats te zich als eerste voor de finale door in een harde wedstrijd het één klas se hoger spelende Lokomotief te verslaan. Na een 32-44 ruststand lie pen de Lissenaren halverwege de tweede helft door naar een voor sprong van 23 punten. Op dat mo ment was de wedstrijd gespeeld. Einduitslag was 92-86. in de tweede wedstrijd werd Hoofddorp uiterst moeizaam ver slagen door Luba Leiden: 82-81. Leiden slaagde er pas halverwege de tweede helft in de opgelegde ach terstand van twintig punten onge daan te maken, waarna beide ploe gen gelijk opgingen. Na een span nende eindfase bezegelde Marcel Sommeling (31 punten) met een vrije worp echter het lot van de Hoofddorpers. Na Lisse plaatste Leiden zich als tweede ploeg voor de finale, die op zaterdag 22 decem ber in de Leidse Vijf Meihal ge speeld zal worden. AMSTERDAM De Amsterdamse studentenroeivereniging Nereus or ganiseerde afgelopen zaterdag voor de eerste maal de Open Nederland se Ergometerkampioenschappen. Ruim 150 deelnemers uit diverse landen waren op dit evenement af gekomen om te strijden in de cate- gorieén zoals die bij het roeien op water gebruikelijk zijn. Geroeid werd over een fictieve afstand van 2500 meter, waardoor de tijd over eenkomt met die over 2000 meter bij het echte roeien. De winst bij de zware mannen ging naar wereldre cordhouder Matthias Siejkowsky, een roeier uit Dortmund, in een tijd van 7.16.0. De ergometer of droogroeimachi- ne heeft het afgelopen decennium een langzame maar zekere opmars gemaakt binnen de roeiwereld. Aanvankelijk werd zeer sceptisch gekeken naar dit 'roeien zonder wa ter', inmiddels kan echter geen top- roeier meer zonder ergometer. Met name Frans Göbel, wereldkam pioen lichte skiff, uit regelmatig kri tiek op de ergometer omdat het de roeisport zou verarmen. Hij was echter ook de enige Nederlandse roeier die een ergometer meenam naar de WK in Tasmanié. Veel roei verenigingen selecteren tegenwoor dig hun roeiers op grond van er- gometerresultaten en ook de roei- bond nodigt met name de jeugdige talenten in de winter enkele malen uit om hun conditionele vorderin gen te laten zien. De ergometer stamt net zoals vele andere indoor sporten uit de Ver enigde Staten. Die voorsprong kwam goed tot uiting bij de vrou wen waar de winst ging naar de Amerikaanse skiffeuze Ann Mar den, 0.6 seconde voor Harriette van Ettekoven van het organiserende Nereus. Dit in contrast tot de resul taten van het afgelopen wereldkam pioenschap in Tasmanie, waar het juist van Ettekoven was die Marden uit de finale hield.' Irene Eijs van Njord werd op iets meer dan tien se conde van de toppers knap vierde achter Marina van Holst van de Laak. Omdat techniek en bootgevoel nauwelijks een rol spelen bij de roeibeweging op de ergometer zijn de verschillen tussen de roeiers over het algemeen wat kleiner dan in de boot. Uitzondering hierop was de prestatie van de winnaar bij de mannen, Siejkowsky, die bijna twintig seconde voorsprong had op nummer twee, Thomas Bruckner, ook uit Duitsland. Beste Nederlan der was Henk-Jan Zwolle die vierde werd in 7.40.1. Siejkowsky was het levende be wijs voor de stelling dat naast con ditie lengte en gewicht bij het pres teren op de ergometer een grote rol spelen. De twee meter metende en honderd kilo wegende Duitser had echter net niet genoeg in huis om zijn eigen wereldrecord (7.16.0) te verbeteren en zo de tienduizend gulden die de organisatie daarvoor beschikbaar had gesteld binnen te slepen. De organisatie had behalve het uitschrijven van dit lokkertje voor treffelijk werk verricht door dertig ergometers van het moderne type Concept II te verzamelen. Na de voorwedstrijden, verroeid in man ches met tien tegelijk, mochten per categorie de snelste acht door naar de finale. Tijdens die finales waren zowel voor publiek als voor de roei ers op een videoscherm acht bootjes zichtbaar die het exacte ver loop van de wedstrijden toonden. Meer inschrijvingen had de orga nisatie verdiend van de kant van de Nederlandse toproeiers die. zo kort na de WK, matig vertegenwoordigd waren. Ook de fitnesscentra, die te genwoordig niet meer compleet zijn zonder Concept II, waren schaars vertegenwoordigd op deze 'open; kampioenschappen. Een enkele deelnemer uit deze hoek zorgde voor hilariteit met een zeer ineffi ciënt ogende techniek. HARM JAN GIJSMAN In de eerste helft startta-De Danaï den erg moeizaam tegen Rozen burg. Bij afwezigheid van coach Janko Breedveld mocht Hans van der Leek de blauwwitten de goede richting wijzen. Na een 3-1 achter stand kwam De Danaïden langszij via goals van Nelleke Peeters en Eric Kromhout. Door goed verdedi gen van beide partijen, werd er niet echt veel gescoord. De ruststand was derhalve 6-5. De wedstrijd kende in de tweede helft een erg interessant verloop, omdat de combinaties beter verlie pen. Een hoofdrol was weggelegd voor Eric Kromhout, die met vier goals in de eerste en vier in de twee de helft het de Rozenburgers erg lastig maakte. Met de inbreng van Henny van der Top (2x) in het eerste aanvalsvak kwam er nog meer ge vaar. Bij een 13-8 voorsprong tracht ten de Rotterdammers door een dubbele wissel nog iets terug te doen, maar dat sneed geen hout. In- grid Slingerland scoorde nog twee maal en met de uiterst nuttig spe lende captain Heiko Locher kon de voorsprong worden uitgebouwd naar een 17-13 eindstand. Tegenvaller Met Henk van der Waals en Karin Blom voor de geschorste Ilonka van der Steen en Renévan der Vooren begon Fides Pacta aan de wedstrijd tegen Watervliet. "Dit is toch wel een forse tegenvaller", sprak Nelis Vaane. Na een 3-0 achterstand kon Wilma Neuteboom iets terugdoen.' Sander de Haas, Henk van der Waals en Frank Peter de Haas' brachtten hun ploeg nog tot 4-4. Wa tervliet'heerste onder de korf, waar door er snel balverlies voor de Lei denaars was. Dit leidde tot een 6-4 ruststand. Frank Peter de Haas zorgde di rect na de spelhervatting voor de aansluiting en tot 10-10 ging de strijd gelijk op. De door Sander de Haas bereikte 10-11 voorsprong bleek echter niet voldoende. Water vliet liep uit naar een 14-11 eind stand. Kon Pernix vorige week in de laatste minuut een achterstand nog omzetten in een gelijkspel, tegen Tjoba werden de zo goed als zekere winstpunten op het laatste moment nog verspeeld: 11-11. Een 0-2 voor sprong door Kees Hortensius en Casper de Rooy kon door een moei zaam spelend tweede aanvalsvak niet worden vergroot. De matige eerste helft leverde tenslotte een 3-3 ruststand op. De oranjekragen startten na rust weer voortvarend en liepen uit naar 3-6. Tjoba kwam echter bijzonder sterk terug tot een 7-6 voorsprong. Door goals van Peter Kuipers (2x), Lian Tieleman en Erica de Rooy nam Pernix het initiatief. Met nog zes minuten te spelen gaf het score bord een 9-11 voorsprong aan. De Oegstgeester concurrent van Pernix blijft voortvarend bezig. "Te genstander ONDO keek bij Fiks na 20 seconden al tegen een 1-0 achter stand aan door een doelpunt van Hendrik Hooymeier. Theo Vreeken tekende al vrij vlot voor 2-0. Gwen- ny de Best. Reinetta de Mooy en Theo Vreeken zorgden voor een 8-7 ruststand. ONDO maakte in de tweede helft weinig gebruik van de lengte in de ploeg, waardoor de jonge ploeg van Daan Vreeken kon uitlopen naar 12- 8. Een excellerende rol was wegge legd voor Theo Vreeken (4x na rust), die dopr bijzonder fraaie goals zijn team en het publiek een dienst be wees. Met nog twee strafworpen van Matthys de Visser en een score van Jaap Riedijk combineerde de ploeg zich nog steviger op de eerste positie: 15-12. De aangekondigde veranderin gen bij Crescendo bleven uit, zodat hetzelfde achttal van vorige week binnen de lijnen verscheen. Trainer Wim Nijenhuis zag zijn ploeg in de eerste helft de leiding nemen door een doelpunt van Henk Alberts. Tot aan 5-4 (Neel van Egmond) konden de Leidenaars goed volgen, maar Avanti liep uit naar 5-7. Wijnand Al berts bracht de spanning nog even terug bij 6-7, waarna de bezoekers uit Pijnacker uitliepen naar een 6-11 ruststand. Door een doelpunt van Marlies Brouwer werd de stand halverwege de tweede helft 9-12. Doelpunten van Debby Blogg (4x), en de inge vallen Irene van Amsterdam brach ten Crescendo nog bijna op gelijke hoogte, maar bij de stand 12-13 was de tijd te kort om nog een punt uit het vuur te slepen. Vinnig In een matige wedstrijd, vol met vinnige duels in de paalzóne, kon Zuiderkwartier niet echt impone ren. Pas bij het tweede doelpunt van Aldo Spadon in de twintigste minuut kwamen de blauwgelen voor het eerst aan de leiding (5-4). Een minuut later scoorde Theo van Leeuwen 6-4 en leek er geen vuiltje aan de lucht. Na de rust verhardde de wed strijd. Door schoten van Carla Akse en Sandra Marquenie werd het 8-5. Het opzetten van goed aanvalsspel leverde de ploeg van Ko Paeper zichtbaar problemen op. Tegen stander Koog Zaandijk kon daar door op 8-8 komen. Via 9-8 kwamen de Zaandijkers op een 9-10 voor sprong. Dirk Jan de Kreek tekende voor 10-10 op het scorebord en di rect liet Aldo Spadon 11-10 oplich ten. Twee minuten voor het eindsig naal lukte het Koog Zaandijk als nog om een competitiepunt in de wacht te slepen: 11-11. "We draaien weer'mee in de top", juichte een tevreden Cor Graven- kamp van De Algemene na een spannende wedstrijd tegen Phoe nix. Alfred Lambooy, Ramon Ter- wiel en Annemiek Molloy door boorden in de eerste helft tweemaal de korf. De scheidsrechter zag zich na rust door aanmerkingen op de leiding genoodzaakt het spel kort te hou den, waardoor de Leidenaars moei te hadden hun eigen spel op te zet ten. Vlak voor tijd kon Phoenix daarom nog 12-12 laten aantekenen, ondanks doelpunten van opnieuw Alfred Lambooy en Perry Venema. 'Good-old' Jori Sjardijn redde de winst door drie minuten voor tijd 12-13 te scoren van achter de korf. In een aantrekkelijke en sterk ge speelde wedstrijd scoorde Veloci- tas vijftien keer. De dertien treffers van Oranje Nassau daartegenover betekenden dus opnieuw twee winstpunten. De Leiderdorpers le ken het erg lastig te krijgen, maar de 5-2 achterstand was voor rust nage noeg weggewerkt (5-4). In een span nende tweede helft ging de strijd ge lijk op tot 10-11, waar het definitieve gat werd geslagen naar 10-14. Ste ven de Ronde (4x), Marjolein Zaag man (4x) en Jetske Goudsmit (3x) vertolkten een hoofdrol. Protest KNS begon onder protest aan de wedstrijd tegen OKV, daar de zwar te hakken van'de sportschoenen van een der speelsters niet op de speelvloer werden geaccepteerd. Toen de commotie rond dit incident was weggëebd, keek het team van Rene Kooien al tegen een 4-0 achter stand aan. OKV liet KNS niet meer in de buurt komen. De ruststand 8-4 was genoeg om tot een regelmatige 13-8 overwinning te komen, doel punten van Karin Ultzen, Monique Kooien en Edwin Kooien ten spijt. De zojuist in het veld gekomen Aad Wiegerink rondt namens TOP zijn eerste aanvallende actie af en voelt zijn verdediger van Futnra op zijn handen doorslaan. De strafworp die hiervan het gevolg is, zal door de latere match winner Anne van der Zaag worden benut. (f0to Loek Zuyderduin) SASSENHEIM - Bijna had TOP in het duel tegen Futura opnieuw no deloos puntverlies opgelopen. Tot driemaal toe lieten de Sassenheim- se korfballers een voorsprong van vier punten uit handen glippen. An ne van der Zaag zorgde echter in de slotminuut alsnog voor de zege. De zesde treffer van de uitblinkende TOP-aanvoerder betekende een 16- 15 eindstand. De onverwachte nederlaag bij hekkesluiter Asko leek TOP weer uit het lood te hebben geslagen. Op nieuw speelde de ploeg van coach Theo Koporaal vooral tegen zichzelf in het duel tegen Futura. Het aan valsspel was vooral in de tweede op stelling weinig coherent en te veel aanvallen leverden slechts een en kele schotkans op. Het gemis van de geblesseerde Jacqueline Winter (nog niet eens in actie geweest in de zaal) en Monique Wiegerink mocht daarbij als een excuus gelden. Hoe wel invalster Paula Romsom zeker naar vermogen speelde, misten de door elkaar gehaalde damesduo's het nodige loopvermogen. Juist tegen de Haagse fusieploeg, dit jaar ontstaan uit de roemruchte maar kwijnende clubs VËS en Pams, brak dat TOP danig op. De snelle Haagse dames stichtten aan vallend veel gevaar, terwijl TOP zelf ook in aanvallend opzicht dit nadeel voelde. Na een moeizaam eerste kwartier (3-3) leek TOP in het goede spoor te komen. Frank Nijenhuis en Anne van der Zaag tilden de score naar 5-3 en twee vakwisselingen la ter zorgden Lisette van der Kraan en opnieuw Nijenhuis voor 8-4. Met nog zeven minuten te gaan leek Futura een geslagen ploeg, maar de genadeklap bleef uit. Herboren Na de rust (9-6) kwam Futura zelfs als herboren terug. "We zakken te rug", waarschuwde Korporaal zijn ploeg. Een juiste conclusie, die ove rigens eveneens opgeld deed voor arbiter Popken die zich herhaalde lijk vergaloppeerde. Na tien minu ten greep Korporaal in door in de verdediging Frank Nijenhuis ("lengtenadeel en hij miste de scherpte om dat te compenseren") te vervangen door Aad Wiegerink. Direct na 12-10 bewees de invaller zijn enorme waarde voor de ploeg. Zijn eerste actie leverde een door Van der Zaag benutte strafworp op, terwijl hij even later wegdraaiend 14-10 inschoot. Opleving De opleving was echter van korte duur. Vijf minuten later was de mar ge tot twee goals gereduceerd en na 15-13 bleef het duo Langelaan Van der Willik (met vier goals duidelijk onder de maat) hopeloos vastzitten. Twee Haagse treffers leken een om mekeer in te luiden, maar een uit blinkende Anne van der Zaag voor kwam puntverlies. "Ik heb veel kri tiek gehad op Anne", aldus een op geluchte Korporaal na afloop, "maar dit keer was hij zonder meer de man van de wedstrijd. Klasse! We hebben het onszelf overigens wel heel moeilijk gemaakt. Bij een voorsprong van vier punten nemen we gas terug in plaats van nog eens extra aan te zetten. Doe je dat, dan ben je snel van het gedonder af. Nu blijft het voor het publiek overigens wel erg spannend". BRAM VAN GENT LEIDEN Het afgelopen korfbalweekeinde bracht drie Leidse verenigingen aan de leiding: De Danaïden. Fiks en De Algemene. De Danaïden won van Rozenburg (17-13), Fiks versloeg ONDO (15-12) en De Algemene won nipt bij Phoenix (12-13). KNS leed on der protest de eerste nederlaag tegen OKV: 13-8.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19