Kagia kijkt alleen naar boven Philidor lijdt vierde nederlaag op mm Stompwijkse Boys verslaat angstig ASC ril vlak voorda'Rei"0roolers 'nogne,zich,booroch™:^ Ter Leede onderuit tegen TAW Sterke start van DIOK in de kampioenspoule Docos wijst UVS zonder pardon terug MVKV biedt GWS goed partij LEIDEN Stompwijkse Boys heeft goede zaken gedaan. Zelf won het van koploper ASC en tot grote vreugde van de Stompwijkse aan hang bleek de concurrentie niet tot winst te zijn gekomen. VTL liet de zege aan FC Rijnland (0-3) en MMO bleef met lege handen bij VNL (0-4). Alleen Teylingen pakte tegen Ber- nardus een puntje mee (2-2). Ook Warmunda en VNA deelden de buit (2-2). AFDELING LEIDEN (zo) Stompwijkse Boys - ASC 2-1 ASC was met enige angst naar Stompwijk vertrokken. Achteraf bleek terecht. Hoewel Benno Schoonwater de bal in de twintigste minuut uit een vrije trap achter in valler-doelman Ruud de Kievit schoot, raakte de thuisclub niet in paniek. Nog voor de rust stuntte Jos Oliehoek, door uit een hoekschop ineens te scoren (1-1). De bezoekers kwamen in de tweede helft wel sterk opzetten, maar doelman De Kievit bleek onpasseerbaar. Vijf mi nuten voor het laatste fluitsignaal zette Richard van Marwijk goed voor en Walter de Kievit maakte de zaak koppend af (2-1). VNL - MMO 4-0 In deze wedstrijd was Michel Schouten, zoon van de trainer, goud waard. De van VUC overgekomen spits nam gisteren de gehele VNL- produktie voor zijn rekening. De Hagenaar, die voor het eerst fit een gehele wedstrijd speelde, was een plaag voor de MMO-verdediging. Een vijfde treffer van Hennie van de Hoogen werd om onduidelijke re denen afgekeurd. Teylingen - Bernardus 3-3 De ploeg van trainer Bert Kort heeft een moeilijke periode achter de rug en ook met Bernardus had de thuisclub de nodige moeite. Twee keer moest een achterstand wegge werkt worden na Bernardus-doel- punten van Gerard de Haas en Frans Zandbergen. Robbert van Leeuwen, René Zoet en Paul Haver hielden het hoofd koel en zetten Teylingen op een 3-2 voorsprong. In de slotfase ging het toch nog fout voor de roodzwarten, toen Marco Honders de Rijndijkers naar 3-3 schoot. Warmunda - VNA 2-2 Na het horen van de overige uit slagen krabde menig VNA-er zich achter de oren. Dit was de kans ge weest om aansluiting te krijgen bij de kopgroep. Nu gaf de ploeg van trainer Per Crispijn tweemaal een voorsprong uit handen. Edwin de Roo had van dertig meter de score geopend, maar de Leidse ploeg moest toezien dat Tom Schuiling de thuisclub naar 1-1 schoot. Door een omstreden strafschop kwam VNA door Ronald Zandvliet weer aan de leiding. Het werd toch nog gelijk, omdat Leon Kortekaas verrassend de Leidse doelman Beij passeerde (2-2). FC Rijnland - VTL 3-0 De nieuwe Leidse club is duide lijk op de goede weg. VTL moest er in een derby duidelijk aan geloven. De Vlietclub maakte een lusteloze indruk, wat zeker niet van FC Rijn land gezegd kan worden. Marcel Gubler en Gé Tegelaar schoten de thuisclub al voor de rust naar een 2- 0 voorsprong. Daarbij mocht VTL nog van geluk spreken dat Bert Jan de Ridder en Tegelaar enige kansen onbenut lieten. In de tweede helft scoorde Tegelaar voor Rijnland toch nog de derde treffer. LEIDEN Philidor gaat sombe re tijden tegemoet. Het 5 1/2-4 1/12 verlies tegen BSG betekende voor de Leidenaars immers de vierde nederlaag op rij in de hoofdklasse en bovendien een klassering als troosteloos hekke- sluiter. Toch zag captain Michiel Vergeer nog enkele lichtpuntjes in de duisternis: "De marge in het ver lies wordt telkens kleiner. Voor de eerste keer hadden wij nu ook duidelijk zicht op een overwin ning. Daarom denk ik dat wij nog niet hoeven te wanhopen". Het programma biedt Philidor stellig nog alle mogelijkheden, maar dat de achtervolgingsrace hectisch gaat worden lijkt bij voorbaat vast te staan. Koploper Volmac wankelde ondertussen langs de rand van de afgrond, maar wist met een scha mele 4 1/2-5 1/2 tegen Utrecht toch nog als winnaar uit de bus te ko men. Jeroen Piket, in vorm terug gekeerd van de Olympiade en met John van der Wiel toegelaten tot de A-groep van het Hoog- ovens-toernooi, voldeed met een vlotte overwinning op Ber den Boer als enige van de Leidse ver tegenwoordigers aan de verwach tingen. Van der Wiel en Rinie Kuijf bleven echter op remise ste ken tegen respectievelijk Van Gaaien en Van der Tuuk. Marcel Piket verslikte zich in tijdnood volledig tegen oud Philidor-man Van der Spek en moest dan ook een nul incasseren. Reddende en gel bij de Rotterdammers was, na verlies van Böhm en Sosonko, met winst op de valreep routinier Fred van der Vliet. Philidor vocht na een 4-1 ach terstand sterk terug tegen BSG, om ten slotte op een haar na een gelijkspel te missen. Heieen de Greef leek namelijk met dame te gen toren en loper in tweede zit ting op winst te staan tegen Van der Poel, om haar opponent ech ter alsnog met een remise te laten ontsnappen. De score was reeds lang daarvoor geopend met een vlotte remise tussen Fred Halle beek en Van der Heijden. Daarna moesten de Leidenaars enige klappen incasseren. Nico Kuijf zag zich in een verloren eindspel gemanoeuvreerd door Vanheste, terwijl Piet Bakker het hoofd op de 40ste zet moede in de schoot moest werpen tegen Booij. Nadat kopman Peter Gelpke een even wichtige remise tegen Pieterse had geboekt, betekende verlies van Herman van Halderen tegen De Ruiter zelfs 4-1. Coen Stehou- wer zette de ontspoorde Philidor- wagon daarop weer op de rails, door op fraaie wijze opponent Peek van het bord te combineren. Een remise van Ragg de Graaff te gen Timmer betekende vervol gens een hele meevaller, omdat de Boskoper de gehele tijd tegen een minuspion aankeek. Toen Henk van Maaren in tweede zit ting het reeds geruime tijd in de lucht hangende winstpunt tegen Markus had geïncasseerd, lag de strijd weer open: 4 1/2-3 1/2. Ik Oei slaagde er namelijk in een toren eindspel met pion minder tegen Sibbing op remise te houden, waarna Heieen de Greef de zaken met haar plusstelling geheel had kunnen rechttrekken. Dat Van der Poel na lang zwoegen toch nog tot remise kwam, betekende voor het Leidse front dan ook een bittere teleurstelling: 5 1/2-4 1/2. In de eerste klasse B wachtte LSG een op papier weinig zeg gend duel om een plaats in de middenmoot met het Haagse De Ooievaar. De emoties laaiden ech ter in een venijnige finale nog flink op, waarna vooralsnog on duidelijk is of de Leidenars reeds met 4-6 hebben gewonnen of dat zij bij een 4-5 stand alsnog in de herkansing moeten. Kopman Adriaan Clemens opende in dit duel met een snelle remise tegen Van der Raaf de score. Via over tuigende overwinningen van Wim Heemskerk en Jan Tolenaar i kwamen de gasten daarop stevig in het zadel. Een kansloze neder laag van Henk van Putten gooide toen roet in het Leidse eten, maar Dirk Sikkel en de lustig erop los combinerende Rob Landsbergen verhoogden de score naar 1 1/2-4 1/2. Leon Konings leek vervol gens tegen oud LSG-er Smout het pleit te kunnen slechten, maar hij verslikte zich in een gewonnen positie volledig. Toen ook nog Wim van de Pol in gewonnen po sitie door zijn vlag was gegaan, werd het nog onverwacht span nend: 3 1/2-4 1/2. Jan Aart van der Steen wist daarop zijn opponent vanuit ver loren positie met een pseudo-dol- le toren te overbluffen en bracht op deze wijze een nuttig halfje in. Ook Annemarie Benschop moest vanuit mindere positie terugko men, om uitiendelijk na wisselen de kansen haar tegenstander door de vlag te zien gaan. Nadat alle MAANDAG 10 DECEMBER 1990 partijen tot de conclusie waren gekomen dat de Ooievaar-man een zet te weinig had gedaan en om die reden reglementair zou hebben verloren, leek de 4-6 winst van LSG een feit. Omstan ders fluisterden de Hagenaar ech ter later in dat hij wel degelijk aan de vereiste 60 zetten zou hebben voldaan. Dat leidde tot verlaat tu mult. Tijdens de daaropvolgende chaos besloot de wedstrijdleider tot ieders verbazing de partij als nog af te breken. Omdat Ben schop door eeuwig schaak in de afgebroken positie altijd verze kerd is van remise, loopt de Leid se winst door deze beslissing geen gevaar. Captain Mieremet besloot desalniettemin tot het in dienen van een protest: "Het wed strijdformulier was reeds door al le partijen op 4-6 getekend, dan kan dat uiteraard niet zomaar ei genmachtig worden terugge schroefd. Bovendien kan De Ooi evaar nooit bewijzen dat er wel degelijk 60 zetten zijn gedaan". RUUD DOBBELAAR Kleyweg tweede in Duindigt-eross WASSENAAR Joke Kleyweg heeft in de Duindigt-cross een over tuigende tweede plaats behaald. Bij de mannen presteerde Huub Pragt gisteren ook zeer goed door als elfde te eindigen. Naast Bianca Ver mond, die derde werd bij de meisjes A, waren zij de beste regio-atleten in Wassenaar. De felle kou en de snijdende wind hielden op de nationale renbaan de lopers en de toeschouwers in hun greep. Joke Kleyweg liep sterk in haar eerste cross van dit seizoen. Achter de ontketende Carlien Harms legde de Leidse de 4200 me ter af in 15.26. De Sparta-atlete be reidt zich voor op het NK-cross in maart volgend jaar. Kleyweg: "Mijn hoofddoel dit jaar is natuurlijk de marathon, misschien moet ik ten behoeve van de voorbereiding daar op zelfs het wereldkampioenschap cross wel laten schieten". Achter Kleyweg eindigden Annet van Veldhuizen van De Spartaan en Regina van Duyn van AV Holland ook nog sterk als elfde en twaalfde in 15.54 en 15.57. Bij de mannen werd Huub Pragt elfde. Bijna de volle tien kilometer liep hij al in die positie. Pragt, die na de marathon van New York ander halve maand geleden lang moest herstellen, liep een tactische wed strijd. Op de laatste meters had hij baat bij zijn snelheid en ervaring als baanatleet, toen. hij in de eindsprint twee concurrenten van zich af moest houden. Hij finishte in 32.33. Mede door het uitstappen van Jan-Dirk Hazeleger eindigde Fred Sluis van de NSL als tweede regio atleet. Hij werd 27ste in 34.03. Cor Brandwijk (Hol), die een sterk laatste deel liep, eindigde als 36ste in 34.23. Vlak na hem kwamen Erik Bakker (Spartaan) en Kees van Hae- ringen (Hol) als 38ste en 39ste in 34.27 en 34.30. Eerste Bataaf was Paul Barnhoorn (42ste) in 34.42. Bij de meisjes toonde Bianca Ver mond haar vorm met een derde plaats. De atlete van AV Holland liep de 4200 meter in 18.13, zelfs ver geleken met de vrouwen een goede prestatie. Haar clubgenote Hester van Leeuwen eindigde als zesde in 18.47. Theo van der Veer liep de laatste race van een drieluik over tien kilo meter in Huizen. Ondanks de barre omstandigheden was hij in 30.54 sneller dan voorheen. In het klasse ment over de drie races (de twee beste tijden telden) werd Van der Veer vierde. In Rotterdam werd Bataaf Jaap van Duyvenvoorde derde op een 15 kilometer in 47.20. WILMAR KORTLEEVER LEIDEN Kagia heeft dank zij een 2-0 zege op De Jodan Boys de tweede plaats op de ranglijst ver overd. Ter Leede moest iets op koploper Zevenhoven toegeven na een 2-3 neder laag tegen TAW en KRV heeft een plaats in de tame lijk grote kopgroep gevon den door Oegstgeest op ei gen veld met 0-1 te verslaan. LEIDEN Op het terrein aan de Morsch heeft landskampioen DIOK de eerste belangrijke stap gezet naar prolongatie van die landstitel. Zelf wonnen de Leidenaars overtui gend met 31-0 van het Amstelveen- se ARC. Belangrijker was echter het verrassende 38-15 verlies van aarts rivaal Castricum bij Hilversum. The Bassets trokken in de thuiswed strijd tegen het Amsterdamse AAC, die werd gekenmerkt werd door een flink aantal onvriendelijkhe den, met 8-16 aan het korste eind. DIOK kwam vrijwel compleet in het veld tegen ARC. Slechts op de scrum-half was Ronald Vermeulen vervangen door de jonge Roelof Witteman, die een verdienstelijk de buut maakte. Er werd dan ook meet af aan druk gezet op de Am- stelveense verdediging. Goed werk van de voorwaartsen leverde de Lei denaars in het begin alleen een aan tal penaltykicks op, waarvan Mare Michelsen er slechts één benutte (3- 0). De over het veld gierende ijskou de wind was hier mede debet aan. Toch was het duidelijk dat een try niet kon uitblijven. De drie kwartlij n was een aantal keer dicht bij, maar bij de laatste pass ging het steeds mis. Uit een mooie actie van Robert Broers en Yves Kummer kon laatstgenoemde de verlossende try scoren en zo de stand op 9-0 brengen. Kort daarna was het op nieuw raak, toen Ewoud Chaudron zich een weg door de Amstelveense verdefediging. Met de door Michel sen benutte conversie werd het 15-0 voor de Leidenaars, die de wed strijd nu volledig in hun greep leken te hebben. Ook na de rust beperkte ARC zich tot het storen van het Leidse spel zonder zelf tot een behoorlijke aan val te komen. Hoewel het niet direct punten opleverde, had het wel het beoogde resultaat, namelijk het frusteren van het aanvalsspel van DIOK. Hoewel zij veel sterker wa ren, konden de Morschbewoners hun voordeel niet in een grote hoe veelheid tries omzetten. Toch werd er ook in de tweede helft nog wel ge scoord. Kummer, Ewoud Chaudron en Gottfried Bos tilden de eind stand naar 31-0, waardoor DIOK een goede uitgangspositie heeft be reikt met betrekking tot prolonga tie van de landstitel. The Bassets The Bassets kregen thuis het sterke AAC uit Amsterdam op bezoek, dat vorig jaar nog concurreerde met de toppers om de landstitel. Geen ge makkelijke klus dus voor de Sas- senheimers, die luttele seconden na het aanvangssignaal al met 6-0 ach ter stonden na een goede actie van de Amsterdamse international Ge orge de Vries. Wakker geschud be ten The Bassets zich vast in hun te genstander. Na een mooie drie- kwartenaanval bracht Adri Duiven voorde de Sassenheimers terug in de strijd (4-6). In de line-outs kon den zij de Amsterdammers goed partij geven, maar in de scrums en rucks kwamen zy iets tekort. Zo doende kon De Vries nog voor rust de stand op 4-10 brengen. De tweede helft kenmerkte zich door irritaties over en weer, waarbij scheidsrechter Jan Zollner onvol doende ingreep. Dit leidde er zelfs toe dat captain Peter Schrama tien minuten voor tijd woedend het veld verliet. De 8-16 eindstand stond toen echter al op het bord. Voor The Bassets was Wilco Meeuwissen ver antwoordelijk voor de punten. VIERDE KLASSE (za) wachtend en liet De Jodan Boys het spel maken. Dat ging de Goudse ploeg niet goed af, want het schiep zich geen noemenswaardige kan sen. Kagia, dat zich in die periode eveneens geen kansen wist te scheppen, hield de verdediging goed gesloten en speelde na de pau ze aanvallender. De ploeg van Rob Suttorp verkreeg het initiatief, maar kwam lange tijd niet verder dan een inzet die op de Goudse doellijn werd gekeerd. In de 65ste minuut kwam de ommekeer. Een voorzet van Ron Kattenberg werd door Jos Ditmar doeltreffend afge rond en tien minuten later schoot Kattenberg zelf na een pass van Pe ter Daalman raak. Aanstaande za terdag krijgt Kagia de kans de kop positie te pakken als het lijstaan voerder Zevenhoven treft. Oegstgeest - KRV 0-1 Oegstgeest-trainer Wim Visser ziet met lede ogen toe hoe zijn ploeg, weer met Rein Grooters in de basis, de laatste weken steeds maar weer het lid op de neus krijgt. De re den weet hij ook wel al wil hij het niet te berde brengen. "Het is name lijk erg vervelend om elke week om de meest uiteenlopende redenen LEIDEN In de zaterdag tweede klasse interregionaal neemt de spanning toe nu koploper Oostka- pelle voor de tweede keer achtereen een kleine nederlaag leed. Het ach tervolgende Oegstgeest maakte hiervan niet optimaal gebruik, want het kwam tegen SHO niet verder dan een 2-2 gelijk spel. In de zondag eerste klasse regionaal is de span ning daarentegen voorgoed ver dwenen nadat het leidende Docos nummer twee UVS met duidelijke cijfers heeft teruggewezen. VROUWENVOETBAL Docos-UVS 7-0 Zonder topscorer Ingrid Mourits in de gelederen was Docos toch op alle fronten te sterk voor UVS. Met goed positiespel werd UVS nauwe lijks balbezit gegund en hoewel UVS zich in de opgedrongen verde digende rol redelijk staande hield, konden doelpunten niet uitblijven. Marlys van Egmond opende na tien minuten de score met een fraaie schuiver in de rechterhoek. Tien minuten later lieten Deborah Freu- denthal en Nicolette Montanus op de doellijn UVS-keepster Jolanda van Loen kansloos. Lange tijd bleef UVS daarna overeind, maar het ging vlak voor rust toch nog twee keer de boot in door Caroline Roem, die van afstand raak schoot en Van Egmond, die het leer bij de paal at tent in doel tikte. De onverwacht grote achterstand bij rust kwamen de blauw-witten niet meer te boven. Nadat Cindy Vrisekoop de stand op 5-0 had ge bracht, kende UVS een betere pe riode waarin het kansen op een doelpunt hadden. Corine Franken- huizen kwam op rechts een paar maal goed langs haar vrouw en was heel dicht bij een treffer toen zij sa men met Heieen Holswilder in de doelmond van Docos keeper Yvette Snijders net niet kon passeren. Die gemiste kans brak het verzet van UVS, waarna Docos de score nog kor. verhogen met twee doelpunten van Nicolette Montanus. Ook Forcholte haalde een ruime 11-0 overwinning op Iduna. In het eenzijdige duel werden de doelpun ten aardig over de Foreholte-speel- sters verdeeld, alleen Els van de Nouland scoorde een hattrick. FC Lisse en LFC hielden elkaar met 1-1 in evenwicht. Met de na druk sterk op de verdediging gaf geen van beide ploegen veel kansen weg. Lisse brak het eerst de ban door een oplettende Ellen van der Zwan, die snel kwam inlopen toen de LFC-keepster een schot van Da nielle Verdiest loste. Het stug ver dedigende LFC kreeg loon naar werken toen Jaqueline van Leiden een door het midden aangespeelde bal van Brenda van Stralen in schoot. Ook een gelijkspel dus voor Oegstgeest tegen SHO in de zater dag tweede klasse interregionaal. Al na vyf minuten keek Oegstgeest tegen een 1-0 achterstand aan, waar aan Oegstgeest zelf schuld had. Magda Jansen was al snel daarna vlakbij haar tweede treffer, maar haar schot spatte terug van de lat. Dit was voldoende om Oegstgeest wakker te schudden en nu trok het de wedstrijd gedecideerd naar zich toe. Van de vele kansen werden er twee benut: Jolanda Tokkie kopte fraai binnen, gevolgd door Anna Kitselaar die het hoofd koel hield in een scrimmage voor het SHO-doel. In de tweede helft begon de kou zijn tol te eisen en een verstijvend Oegstgeest liet de tegenstander ko men. De gelijkmaker, opnieuw van Jansen, kon daardoor niet uitblij- In een van weerskanten zwak du el trok Berkel tegen Leiden aan het langste eind door een gelukkig doelpunt van Marian van der Hoe ve. In de zondag tweede klasse inter regionaal behaalde het goed op dreef zijnde SJC een afgetekende 5- 1 overwinning op Blijdorp. Aanvan kelijk kwamen de Noordwijksen nog met 0-1 achter, maar zy lieten zich hierdoor niet van de wijs bren gen. Vera Deter trok de zaken al snel recht met een goed genomen hoekschop, die meteen in het Blijdorp-doel draaide. Nog voor rust kwam SJC met 3-1 aan de lei ding door doelpunten van Tony Cockheyt en Jaqueline Satter. Ook in de tweede helft bleef SJC de bes te ploeg en verhoogde net terecht de score, toen Heieen van de Weijden een mooie combinatie afsloot en Satters het werk afmaakte van An- nelies Schaap wier schot afketste. a vijf basisspelers te moeten liet hij zich ontvallen. Vis ser gaf wel toe dat de zege van KRV dik verdiend was. De Katwijkers hanteerden een hoog tempo maar Daan Noteboom, Jacques Nieu- wenhuis en Gijs Kraaijenoord wis ten het overwicht niét uit te buiten. Dat deed Gijs Ouwehand wel. Vlak voor tijd scoorde hij de enige treffer van de wedstrijd. Ter Leede - TAW 2-3 De wankele verdediging werd de Sassenheimers ditmaal noodlottig. Al na vijf minuten stond Ter Leede op achterstand toen doelman Rem- co Tuinenburg een hoekschop niet goed verwerkte. Daardoor kon Ma rio Verzaal de 0-1 binnentikken. Eric Grosman trok de stand weer in evenwicht, maar tien minuten voor rust drukte TAW'er William Bak ker een schot op de paal van Verzaal alsnog over de Sassenheimse doel lijn. Pal voor rust was het ditmaal Hans Verkuylen die Ter Leede weer op gelijke hoogte bracht. Hierna ontwikkelde zich een duidelijk overwicht voor Ter Leede dat ech ter de hechte verdediging van TAW niet kon verrassen. Een verre pass van Bakker op de geheel vrij staande Edwin Martens betekende ten slotte 2-3. NFC - SIZO 1-3 (Vierde Klasse B^Vcst I) Een voor SIZO, dat in de onderste regionen vertoeft, heel belangrijke zege. Het leek er in de beginfase op dat SIZO weer aan het kortste eind zou trekken toen de thuisclub vrij verrassend op 1-0 kwam. Peter Heij had echter direct het antwoord klaar en dank zij uitstekend werk van doelman Henk Niewenhuis kwamen de Hillegommers de eerste helft verder ongeschonden door. Na rust speelde SIZO, dat trainer Ger Heyerman verving door Aad Bran derhorst, aanmerkelijk beter. Twee treffers van Klaas Jan Vijn maakten dat duidelijk. SMS - Hoofddorp 1-1 De belangijkste schermutselin gen speelden zich voor rust af. Hoofddorp nam de leiding in de 12de minuut na een goede aanval over de linkervleugel en Rick IJzen- doorn was de redder van SMS. De gevaarlijke spits pikte na een half uur in de Hoofddorpse verdediging de bal op en schoot direct de gelijk maker binnen. Na rust verzuimde Mikkel van der Weiden SMS de winst te schenken. LEIDEN - Alphia heeft het afgelo pen weekeinde tegen Koudekerk een steekje laten vallen. De num mer twee van de ranglijst kwam op eigen veld niet \>erder dan een 1-1 gelijk spel. GWS daarentegen bleef onverdroten doorgaan met winnen, al komt het de laatste weken steeds met de hakken over de sloot. De koploper versloeg MVKV met 2-1. In de onderste regionen versloeg HVZ onverwacht Lugdunum, dat vorige week SVOW nog afdroogde, met 4-0. AFDELING LEIDEN (za) Alphia - Koudekerk 1-1 Al na vijf minuten scoorde Bert Bakker uit een pass van Peter van Asselt 1-0, maar direct daarop was het alweer gelijk. Een vrije trap, die eigenlijk aan Alphia was toegewe zen, werd door Koudekerker Mark Bakker genomen waarna Bart Nieuwenburg de gelijkmaker bin nenschoot. Dat was natuurlijk te gen het zere been van Alphia, dat te vergeefs protesteerde. Daarna was de beer los en werden twee Alphe- naren en zes Koudekerkers ge boekt. Alphia claimde wel de beste kansen (Leen Baay en Koos Dis seldorp), maar de uitstekend kee pende Koudekerkse doelman Cock Dorrepaal stond succes in de weg. GWS - MVKV 2-1 Een kopstoot van Charl Hanny uit een voorzet van Tinus Bel zette GWS al snel op het goede spoor. Na de doelwisseling breidde Bel zelfde stand uit tot 2-0, toen hij doeltref fend zijn hoofd onder een hoek schop van Martin van Beelen plaatste. Enkele minuten na de tref fer van Bel verkreeg MVKV de aan sluiting dank zij Maarten de Mol. De Katwijkers gaven geen kansen meer weg en hadden zelfs pech dat twee kopballen van Peter Ouwe hand niet de juiste richting vonden. De Sleutels - Abbenes 5-0 "We hadden wat goed te maken", sprak een opgetogen Tisseur. "Ten slotte hadden we de uitwedstrijd met 7-2 verloren". De Vlietbewo- ners namen dus ondubbelzinnig wraak voor die nederlaag in een wedstrijd waarin Ronald Gulde- meester de onbetwiste uitblinkei was. Guldemeester speelde als ver vanger van Bles Zuma centraal op het middenveld en strooide naai hartelust met uitstekende passes. Zijn goede werk werd voornamelijk door Leo Compeer in doelpunten omgezet (de spits scoorde drie maal), terwijl Sjaak Steenbergen en Guldemeester zelf de overige tref fers voor hun rekening namen. HVZ - Lugdunum 4-0 Henk de Cler heeft zijn woorden, dat hü tegen SVOW en HVZ het vol le pond zou binnenhalen, maar voor de helft kunnen waarmaken. Vorige week werd SVOW inderdaad afge troefd, maar afgelopen zaterdag was HVZ duidelijk niet van zins zich te laten afslachten. Dat bleek zeker al uit de eerste helft toen de Zoeterwoudenaren door doelpun ten van John van Weerlee (2x) en Henny Kanbier al snel op rozen za ten. Lugdunum kon daar slechts een schot tegenover stellen van Re né Prins die, met Nico van der Leek, na rust nog enkele riante mogelijk heden liet liggen. Bram Blyleven maakte aan alle onzekerheid ten slotte een einde. SVOW - Woubrugge 4-1 De ploeg uit Oude Wetering her stelde zich knap van de onverwach te nederlaag tegen Lugdunum. Voor rust konden de thuisploeg nog geen vuist maken, maar na de pauze waren de Weteringse schutters tref zekerder. Kees van Rijn, Arno Sna- terse, Edwin Hoogendoorn en een eigen doelpunt van Woubruggenaar Johnny van de Does zetten de be zoekers op een onoverbrugbare achterstand. SVOW-doelman Ben Terluin, normaal keeper van het derde elftal en stand-in voor de ge blesseerde Peter Klomp, moest slechts het hoofd buigen voor een schot van Harry van der Weiden. Valken *68 - LSVV '70 6-0 Voor Valken had het duel tegen LSW een tamelijk halfslachtig ka rakter. In de eerste plaats was er spake van voorzichtigheid, want tenslotte had LSW in de beginfase van de competitie Valken met rui me cijfers verslagen. In de tweede plaats was er een groeiend zelfver trouwen, dat verband hield met de stijgende vorm van de laatste we ken en de terugkeer van Hans Vijge boom. Ton Gruyters, Vijgeboom, Vincent Zandbergen (2x) en Terry Vonk (2x) toonden aan dat Valken op de weg terug is.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16