PSV kan opnieuw niet imponeren Ondanks ruime 5-1 zege op Fortuna Eerste nederlaag voor Gent Sporting loopt een denk je op Bayern München herovert de leiding Arsenal raakt bij Luton punt en aanvoerder kwijt Vrouwenteam uitgeschakeld Barga pakt de draad weer op PAGINA 14 MAANDAG 10 DECEMBER 1990 Cijfers en feiten EREDIVISIE Roda JC - SVV 1-0 (0-0). 71. Diliberto 1-0. Scheidsrechter: Lumge. Toeschouwers' 3500. Gele kaarl Trustfull (SVV). PSV - Fortuna Sittard 5-1 (3-1). 14. Bos man 1-0, 37 ünford 1-1,39. Vanenburg 2- 1. 41. Koeman 3-1, 85. Bosman 4-1, 87. Scheepers 5-1. Scheidsrechter- Van Vliet. Toeschouwers: 25.200. Gele kaarl: Frijns (Fortuna Sittard). Heerenveen - Willem II2-1 (2-1). 8. Van Dijk 1-0, 23. Stewart 1-1, 26. Van Dijk 2-1. Scheidsrechter: Lammers. Toeschouwers: 5400 MVV - FC Twente 2-1 (1-1). 16 Delahaye 1-0, 44. Mulder 1-1, 88. Francois 2-1. Scheidsrechter Schuurmans. Toeschou wers: 3100. Gele kaart: Lanckohr (MVV) en Postma (FC Twente). NEC - FC Groningen 0-3 (0-2). 7 Hui- zingh 0-1, 22. Meijer 0-2, 64. Meijer 0-3. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschou wers: 2200. FC Utrecht - Volendam 1-0 (1-0). 33. Smolarek 1-0. Scheidsrechter: Van den En- de. Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Lies- dek en De Kruijff (Utrecht), Van Loon en Schilder (Volendam). RKC - Vitesse 1-1 (0-0). 50 Boogers 1-0, 63. Loeffen 1-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Van Hin- t (RKC). gen doel) C ters 0-3, 53. Bergkamp (strafschop) 0-4. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschou wers: 47.500 (uitverkocht). Gele kaart: Keur en De Goey (Feyenoord), De Boer en Wouters (Ajax). FC Den Haag - FC Groningen 3-0 (0-0). 62. Van Eijkeren 1 -0,75. Schellevis 2-0,90. Van Eijkeren 3-0 Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 6000. Gele kaart: Lems (Den Haag) en Gerard de Nooijer EERSTE DIVISIE WV - Dordrecht'90 2-1 (2-0). 33. Rutten 1-0 (strafschop), 40. Boere 2-0,46 Fok 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Van Riel. Toeschouwers: 3150. Gele kaart: Van der Laan en Liefden (Dordrecht). Telstar - Helmond Sport 0-4 (0-2). 1. Streppel 0-131Braem 0-2, 87. Weijers 0- 3, 90. Van den Dungen 0-4 (strafschop). Scheidsrechter: Modderman. Toeschou wers: 500. Rode kaart: 50. Van Zwieten (Telstar) Gele kaart: Heijster (Helmond Sport), Oostrom, Bertolini (Telstar). Veendam - Eindhoven 2-3 (1-2). 4. Pay ne 1-0,8. Borrenbergs 1-1,14. Willemse 1- 2, 85. Borrenbergs 1-3, 87. Wiebing 2-3. Scheidsrechter; Overkleeft. Toeschou wers: 2000. Gele kaart: Treffers (Eindho- Heracles - Cambuur O-O. Scheidsrechter Schaap. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Coolen (Heracles) en Dantuma (Cambuur). Go Ahead Eagles - Haarlem 1 -1 (0-0). 85. Piqué (Go Ahead) (Haarlem). Wageningen - Zwolle 2-1 (0-0). 62. Kreekels 1 -0,80. Rijnders 1 -185. Kreekels 2-1. Scheidsrechter: Schlimbach. Toe- Graafschap - Emmen 2-1 (0-0). 55. Hof stede 1-0, 65. Hofstede 2-0, 69. De Jonge 2-1 (strafschop). Scheidsrechter' Nienhuis. Toeschouwers: 5100. Gele kaart: Leeuwe rik (Graafschap). NAC - AZ 4-3 (1-2). 9. Lammers 1-0, 11. Rontberg 1-1,44. Vork 1-2,51. Cornelissen Vlissingen - Excelsior 0-3 (0-1). 31. Du- mee 0-1 53. De Romijn 0-2,64. Tammer 0- 3. Scheidsrechter: Merks. Toeschouwers: 1500 EINDHOVEN (GPD) - In het archief komen hun na men pal achter elkaar, Lin- ford en Linskens. De een (33) staat aan het einde van zijn carriere, maar werd door Fortuna snel even voor vijf wedstrijden gecontracteerd; de ander (22) is eigenlijk net begonnen. John Linford was zaterdag in Eindhoven de ster van de avond, maar Edward Linskens van het niet imponerende maar met 5-1 winnende PSV ging met de eer strijken als Man of the Match. Dit soort verkiezingen zijn alleen al flauw omdat alleen spelers van de thuisclub in aanmerking komen voor het compliment. Aan de uit slag van PSV-Fortuna (5-1) valt ook niet af te lezen dat de leukste man van de wedstrijd bij Fortuna speel de. John Linford stal echter wel de gelijk de show en niet alleen met zijn tomeloze inzet. De ruige spits liet weer eens zien dat hij ook goed kan voetballen en een voortreffelijk oog heeft voor het spel. Heel duidelijk was dat toen hij tien minuten voor rust voor 1-1 (Bosman scoorde voor PSV) zorg de. Doufikar speelde hem in de diepte aan, Van Breukelen werd misleid en even fraai als koelbloed ig drukte Linford de bal hard in het dak van de goal. Drie minuten later was het 3-1. Fortuna kreeg twee snelle, domme goals (Vanenburg en Koeman) om de oren en de wedstrijd was ge speeld. In de laatste vijf minuten van een slappe tweede helft kwa men daar nog twee treffers van Bos man en Scheepers bij. Scoren Het kon allemaal geen afbreuk doen aan de prestatie van Linford. Vorig jaar stopte hij met voetballen na een carrière die begon bij het Ipswich van Bobby Robson. Hij speelde la ter bij DS'79, FC Den Haag, NAC en Fortuna en overal viel hij op met het scoren van doelpunten en het innen van gele kaarten. Linford vertrok regelmatig quasi-definitief naar En geland monr No^rhnd- se clubs steeds weer gevraagd terug te komen. Eerst door FC Utrecht, vorig seizoen door Go Ahead Eagles, nu door Fortuna. In zijn eerste wedstrijd, tegen NEC, baarde hij opzien door zijn te genstander eerst een elleboog te ge ven en vervolgens te scoren. Die zaak is in onderzoek bij de tucht- commissie, maar kan Linford noch Fortuna deren. „Ze schorsen hem, vervolgens gaan wij in hoger beroep en tegen de tijd dat er een definitie ve uitspraak is, staat Linford alweer achter de tap", grijnsde Han Berger zaterdag. In Sittard hebben ze hem nodig tot de winterstop, daarna is spits Fred de Jong weer hersteld. Voor 1500 gulden per duel wil Linford de mouwen nog wel even opstropen, zoals zaterdag bleek. Hij deed z'n kunstje, nam een pint, drukte zijn oud-coach Robson de hand en ging in de bus zitten. Wat dat betreft had Edward Lins kens meer te vertellen. De jonge middenvelder moet wat hem be treft nu maar eens vast in de basis komen te staan. „Wat heeft Koeman nirr- r hij zich af, zelf Slim Vier hele wedstrijden speelde Lins kens dit seizoen. „Tegen Vitesse was Ellerman geblesseerd en moest ik er ineens in als rechtsbuiten. Dat was niet slim van Robson. Hij wilde me alleen laten zien dat ik erbij hoorde. Hij had beter Scheepers kunnen laten spelen. Maar ik heb vanavond weer bewezen dat ik er ook in hoor. Ik wil spelen, anders ben ik weg. Ik ben te goed voor de bank.". Linskens is echter bang dat ande ren voorgaan, als de blessures zijn genezen. Hetgeen Vanenburg zelfs zeker weet. „Ik speelde nu aan de buitenkant vanwege de blessure van Ellerman en de schorsing van Popescu, maar als Ellerman terug is, speel ik weer gewoon centraal op het middenveld." Linskens zal echter voor zichzelf opkomen. „Ik denk niet dat het zo zal gaan. Ik wil spelen. Ik ben een van de weinigen hier die het spel ziet. Neem die goal van Fortuna. Va nenburg was weg, daarbij had hij een overtreding moeten maken, Bosman scoort. Balans Een feit is dat een middenveld met Linskens en De Jong eerder dit sei zoen voor de beste balans zorgde. Misschien ook dat hij niet opnieuw naar Robson hoeft te stappen om een plaats te claimen. Tegen Fortu na liet Koeman zich weer wisselen, opnieuw met problemen aan de achillespees. De Jong kwam naar de kant met een blessure aan het rechterbeen. TOKYO (ANP) - Frank Rijkaard, Marco van Basten en Ruud Gullit hebben in voetbalontwikkelingsland Japan de mooiste staaltjes van het spel voorgedaan. AC Milan be haalde in Tokyo door de zege van 3-0 op de Zuidamerikaan- se kampioen Olimpia Asuncion de tweede trilogie op rij; Europa Cup, Super Cup en Wereldbeker voor clubs in één seizoen. In het land van de rijzende zon blon ken drie Nederlandse sterren. Hun aandeel in de wereldbeker-zege was overweldigend. Gullit gaf de voor zet op het openingsdoelpunt van Rijkaard, Van Basten stond met weergaloze acties aan de basis van de twee treffers na rust, gemaakt door Stroppa en weer Rijkaard. De afvallige van Oranje, onlangs al suc cesvol tegen Sampdoria en Lecce, toonde zijn blijdschap: „Ik ben moe, maar het is een prettig gevoel. Ik ben erg gelukkig de wereldbeker weer gewonnen te hebben". Het was toch opvallend hoe blij de Milanezen reageerden op de ze ge. Ze vermaakten de enthousiaste Japanners met vrolijke dansjes en innige omhelzingen. Vooral Gullit opgelucht. Hij gierde in de slot- Basten zich meldden voor een kans rijke vrije trap. De laatste schoot hoog over. Gretig Milan, de grootverdiener van het clubvoetbal, is nog altijd gretig. Op de vraag of de club de jacht op prij zen in alle soorten en maten open houdt, antwoordde trainer Sacchi: „Dat is ons werk, daar krijgen we voor betaald. We zullen ons werk blijven doen". Bijna 62.000 mensen in het Olym pisch stadion werden vermaakt met een snelle, technisch verzorgde wedstrijd. Voor de rust hielden de Paraguayanen Milan redelijk bij en waren ze soms gevaarlijk door scho ten van de aanvallers Samaniego en Amarilla. Bovendien kreeg Milan na 25 minuten een tegenslag te ver werken. Linkerverdediger Maldini werd in het strafschopgebied neer gelegd en moest geblesseerd afha ken. Galli was de vervanger, maar Milan bleef verdedigend vrijwel perfect spelen, met Baresi als ani mator. Olimpia, mede-öpgericht door een Nederlandse arts, 32-voudig landskampioen en winnaar van de wereldbeker in 1979, toonde enkele keren grove hardheid. De houterige rena ^"-eren stopper Fernandez lanceerde Van slaan. Anderlecht, dat de wedstrijd - ,„„M „ol fase van het lachen, toen hij en Van Anderlecht had aan een treffer, tien minuten voor tijd van Oliveira, voldoende om een zich fel verwe rend Lokeren op eigen veld te ANTWERPEN (ANP) - Bijna een halve competitie bleef AA Gent on geslagen in de Belgische competi tie. Op de 17e speeldag kwam de eerste nederlaag. FC Antwerp ver sloeg de koploper zondag met 4-1. in handen had, kon met forsere cij- Hierdoor schoof de stand aan de fers winnen maar Degryse was niet kop van de ranglijst in elkaar. An- fortuinlijk in de afwerking, derlecht, dat in een uitwedstrijd Lo keren met 1-0 versloeg, halveerde de achterstand tot twee punten. IlallG Club Brugge, derde, profiteerde Op de zoveelste gloriedag van AC maar half door bij Waregem 2-2 te Milan, 3-0 in Tokyo tegen Olimpia spelen. Asuuncion voor de club-wereldbe- In het Bosuil-stadion waren niet ker, heersten regen en sneeuw in de meer dan 8000 toeschouwers getui- Italiaanse vetbalcompetitie. Bij ge van Gent's eerste afstraffing. Sampdoria-Roma stond het veld Antwerp beheerste het duel van be- onder water, bij Torino-Juventus gin tot eind. Van Rooy (ex-PSV) be- lag een pak sneeuw op het speel- hoorde tot de uitblinkers. Nadat veld. IJs en weder dienende worden ïombiiT werd verslagen, ontbrak Lashaf en Krohm paal hadden ge- deze afgelaste wedstrijden vandaag Gullit in Tokyo vanwege de inmid- troffen, maakte Lehnhoff vier mi- ingehaald. AC Milan speelt de uitge- deis beruchte knieblessure. Het nuten voor rust 1-0. Nog voor rust stelde competitiewedstrijd tegen vojk wilde de schade blijkbaar Milan de wedstrijd ook cijfermatig kens als het spel even stil lag of Gul- zich toe. Gullit maakte op links lit iets goeds deed, straalde de tv-r één beweging uit. Het schot met haalde Baresi in de doelmond fraaie bewegingen en zette perfect gisseur het karakteristieke hoofd links ging via de arm van de verde- inzet van Monzon weg. op Rijkaard die onhoudbaar inkopte. Bij de overstapjes van Gul lit ging een golf van verrukking door het stadion met dankbare Ja panners, die weinig topvoetbal ge wend zijn maar grote plannen heb ben: rijke zakenlui trekken aan Maradona en het land aast op de or ganisatie van het WK in 2002. Vorig jaar, toen Medellin uit Co- de Surinaamse Amsterdammer diger tegen de paal, waar Stroppa de huiskamers i Van Basten, die afgelopen week klaagde over een pijnlijke knie, Asuncions Uruguayaanse trainer te tikken. Bij de Cubilla was een teleurstellende er- 3-0 pikte Van Basten varing met Nederlanders rijker. In 1974 begon hij het WK in Duitsland als speler tegen Oranje. Hij werd ge- klaar stond aanloop de bal op, passeerde Fernandez te zijn aandeel van de show vooral liet Almeida kansloos met op in de tweede helft. In de eerste gistrale lob. Weer belandde de bal wisseld en zijn land verloor met 0-2. tr Rijkaard kopte Conclusie is, dat Milan de dubbe- Doelman Almei- le trilogie vooral aan de Nederlan ders dankt. Een simpel sommetje leert dat het supertrio alom werd het 2-0 door Van Rooy, die een Pisa op 23 januari, strafschop inschoot. Kort na rust raakte Krohm op- Vijf wedstrijden vonden door- nieuw de paal alvorens Czerniatins- gang. In totaal vielen veertien doel- ky 3-0 maakte. Bij een van de spora- pUnten. Vijf kwamen op naam van dische tegenstoten werd het 3-1 Interi dat als beloning (tijdelijk) de door Hallaert. De 4-1 van Claesen eerste plaats op de ranglijst kreeg toebedeeld. Klinsmann, Matthaus goedmaken. Gullit was in Japan de populairste Milanees, mede door zijn rol in een reclamespot voor de twintig minuten speelde Milan zeer hoog tempo. Van Basten pas seerde, hakte subtiel, deed met de Paraguayanen wat hij wilde. Hoge school-voetbal. Beide treffers na rust waren van zeldzame schoon heid, mede dank zij het technisch vermogen van de spits. Chef tegen de paal, vallend alsnog da, 42 jaar en gezegend met de bijn aam 'De Chef, zette de handen grijzer was geworden. Wereldbeker, vier Super Cup) de afgelopen twee In de slotfase liet Milan zichzelf tien keer. Rijkaard nam vier treffers het publiek uitblazen. Van Bas- zijn rekening, Gullit en Van kort voor tijd werd afgekeurd, in de slotminuut bepaalde Lehn hoff de eindstand toch op 4-1. LISSABON (RTR) - Het zelfver trouwen bij de spelers van Spor ting Lissabon heeft zaterdag deukje opgelopen. In de thuis wedstrijd tegen stadgenoot Benfica werd de tegenstander van Vitesse in het UEFA-Cup- toernooi met de tweede neder laag van het seizoen geconfron teerd, 0-2. Woensdag verdedigt Sporting tegen de Arnhemse formatie een voorsprong van de zelfde cijfers in de Portugese hoofdstad. In het met 75.000 toeschou wers uitverkochte stadion José Alvalade speelde Sporting een nerveuze wedstrijd. De Brazi liaanse spits Soares opende in de dertigste minuut de score met een kopbal uit een voorzet van Paneira. Na de rust drong de thuis ploeg fel aan. Kansen van Gomes en Cadete gingen echter verloren. Drie minuten voor tijd besliste invaller Brito met een fraaie lob de topper, 2-0. Benfica kwam door de overwinning op 28 punten uit zestien wedstrij den. Sporting heeft een punt minder. (2), Serena en Pizzi tracteerden Ce- sena op eigen veld op een neder laag: 1-5. De wedstrijd was een klein uur in evenwicht. Na de openings treffer van Klinsmann maakte Cioc- ci uit een strafschop gelijk. Nadat Matthaus in de 55ste minuut voor 1- 2 zorgde, gaf Cesena zich over en kon de voor Italië ongebruikelijke score tot stand komen. HAMBURG (DPA) - Bayern Mün chen is terug aan kop van de Bun- desliga. De titelverdediger profi teerde van het puntverlies van con current FC Kaiserslautern vrijdag avond tegen Borussia Mön- chengladbach (2-2). Het laag geklas seerde FC Nürnberg werd met 1-0 verslagen. Bayern kwam evenals Borussia en Werder Bremen, dat met 3-1 won van Fortuna Düsseldorf, op een puntentotaal van 22. Op basis van een (veel) beter doelsaldo werd de formatie van trainer Heynckes weer lijstaanvoerder. De 152ste derby in Beieren tussen Bayern en Nürnberg werd gespeeld bij een temperatuur beneden het vriespunt. De 30.000 toeschouwers in het Olympisch stadion konden zich niet warmen aan het spel. Bayern domineerde, maar kreeg weinig kansen tegen de behoudend kwam op twee punten door een te- ingestelde ploeg van Arie Haan. leurstellende remise (1-1) in de Het doelpunt kwam op naam van thuiswedstrijd tegen St. Pauli. Wohlfarth, die in de 34ste minuut Turowski en Zander maakten in de een combinatie tussen Laudrup en levendige slotfase de doelpunten. Pflügler doeltreffend afrondde. Het FC Kn'i. vijfde op de lijst, bleef te- was de tiende seizoenstreffer van ër' ''he voor eigen publiek Wohlfarth, de topscorer in de Bun- sten.»,. Leverkusen moest in desliga. Nürnberg heeft nog maar de subtopper tegen Borussia Dort- een punt meer dan hekkesluiter mund eveneens genoegen nemen Hertha BSC, dat mede-degradatie- meteen puntje, 1-1. kandidaat Uerdingen op 0-0 hield. Hamburger SV klom van de acht ste naar de zesde plaats door een Werder Bremen kende tegen mid- eenvoudige zege van 2-0 op VfB denmoter Fortuna Düsseldorf wei- Stuttgart. Beiersdorfer en Von nig problemen, 3-1. De eerste helft Heesen namen de doelpunten voor eindigde doelpuntloos. Na de rust hun rekening. Hamburger SV ver- bezorgden Klaus Allofs en Rufer, zamelde uit de laatste vijf wedstrü- die twee keer scoorde, hun ploeg de den negen punten, verdiende zege. Voor Fortuna was het de eerste nederlaag in een serie Tijdens de zestiende speelronde van acht wedstrijden. vielden twee rode kaarten. Heine- De achtervolgende clubs op het mann (VfL Bochum) en Sievers (St. leidende trio liepen schade op. Paiüi) werden wegens herhaaldelijk Nummer vier Eintracht Frankfurt sPel het veld gestuurd. i kwartier kapte de aan- ten schoot nog voorlangs en tegen Basten beiden drie. LONDEN (RTR) - Arsenal heeft zaterdag de kans laten liggen in punten ge lijk te komen met lijstaanvoerder Liverpool. De Gunners kwamen bij Lu- ton Town niet verder dan een gelijkspel (1-1). Bovendien werd aanvoerder Tony Adams voor het eerst in zijn loopbaan uit het veld gestuurd. Liverpool kwam niet in actie omdat de overvloedige sneeuw op het veld van Nottingham Forest voetbal onmogelijk maakte. Ook Aston Villa - Manchester City en Sheffield United - Derby werden wegens de plotselin ge winterse weersomstandigheden, die vooral de Midlands teisterden, af gelast. Arsenal, dat vorige week zondag met 3-0 van Liverpool won en eerder twee punten kwijtraakte als straf na een massaal handgemeen met de spe lers van Manchester United, was op de goede weg toen Alan Smith een mi nuut voor rust voor de openingstreffer zorgde. In de tweede helft kreeg Adams de rode kaart toen hij eerst Iain Dowie ten val had gebracht en ver volgens heftig protesteerde bij de scheidsrechter, die een strafschop toe kende. Daaruit zorgde John Drever voor de gelijkmaker. Na dit incident dreigde het duel over te koken van emoties. De scheids rechter, die nog drie keer geel uitdeelde, kon de wedstrijd nauwelijks in de hand houden. Tottenham Hotspur steeg naar de derde plaats. De club kwam zelf niet verder dan 3-3 op eigen veld tegen Sunderland, maar hoorde later dat con current Crystal Palace bij Chelsea met 1-2 had verloren. De Spurs en Pala ce hebben dertig punten (acht minder dan Liverpool), maar het doelsaldo van de eerstgenoemde club is beter. Bij de rust stond Sunderland nog met 2-0 voor. Het duel lag een tijdje stil omdat de scheidsrechter wegens een beenblessure vervangen moest worden door een van de grensrechters. De eerste actie van de invallende fluitist was het afkeuren van een treffer van Tottenham, dat in de slotminuut door Lineker nog juist een punt wist te redden. Manchester United speelde thuis 1-1 tegen Leeds United. Vijf minuten na rust gaf Neil Webb de Mancunians de leiding, maar vijf minuten later verzilverde Mei Sterland een vrije trap. Bryan Robson speelde in de twee de helft bij Manchester voor het eerst in de eerste divisie sinds zijn blessu re van het toernooi om de wereldbeker in Italië. DENEKAMP (ANP) - Zelfs de troostprijs ging aan de neus van het Nederlands vrouwen-voetbalelftal voorbij. Niet alleen bleek Denemar ken in de kwartfinales van de strijd om het Europees kampioenschap - pas na verlenging - te sterk(O-l), ook de hoop op plaatsing voor het WK van eind 1991 in China vervloog. Doordat Zweden Italië in eigen huis op 0-0 hield, mag dat land als num mer vijf van Europa naar Azië. In Denekamp kreeg de formatie van Bert van Lingen dus een dubbe le teleurstelling weg te slikken. En dat terwijl het er na de uitwedstrijd in Vejle nog zo zonnig had uitge zien. De 0-0 daar leek een solide ba sis voor een plaats in de eindronde met de beste vier ploegen van Euro pa. Maar Denemarken handhaafde in Denekamp zijn status als voor Oranje onoverwinnelijke opponent. In een vooral voor rust armetierig duel had het Scandinavische team nog het minste last van het gladde en harde veld. Het technisch veel mindere Nederland haalde pas in de tweede helft de teugels aan, maar de druk op de tegenstander leidde niet tot een treffer, waar die vooral bij een droomkans van Annemiek van Waarden voor de hand lag. In de zevende minuut van de ver lenging sloeg Denemarken toe. Aanvoerster Helle Rotboll ver schalkte de te traag reagerende. 1,80 meter lange doelvrouwe Marleen Wissink met een fraaie boogbal: 0-1. Het was de genadeklap voor Orarfie, dat ook bij de vorige drie eindronden van het EK op het appel ontbrak, maar deze gelegenheid dacht aan te grijpen om het vrou wen-voetbal in ons land aanzien te geven. „Dat visitekaartje is echter verfrommeld", wist Van Lingen snel na afloop. De bondscoach vreest dat enkele oudgedienden als Ria Vestjens, Janny Timisela en Maijoke de Bak ker het niet meer zullen kunnen op brengen om nogmaals bij nul te be ginnen. „Voor hen had dit de kroon op hun werk moeten worden. Het veld was ons grootste probleem. Daardoor is ons sterkste punt, het positiespel, niet voldoende uit de verf gekomen", jammerde Van Lin gen. „Vooral de mensen die het voet ballend moesten brengen, zoals ons grootste talent Margriet Limbeek, voelden zich onder deze omstandig heden niet op hun gemak. We waren er vooraf echt van overtuigd dat we het konden redden. Dat het niet ge lukt is, is triest, maar ja, het is maar voetballen". MADRID (GPD) - Kou, sneeuw, regen en hevige winden hebben de veertiende speeldag in de Spaanse competitie gedomineerd. Twee wedstrijden moesten zelfs worden afgelast na hevige sneeuwbuien. De wedstrijden die wel doorgingen, ga ven weinig toeschouwers te zien en leverden slechts 16 doelpunten op. Barcelona (0-2 bij Zaragoza) won opnieuw, terwijl Real Madrid thuis met 3-0 overtuigend het zwakke Te- nerife terugwees. Cruijff kon voor de altijd moeilij ke uitwedstrijd tegen Zaragoza weer beschikken over Alexanco, Beguiristain, Bakero, Laudrup en Goikoetxea. In afwachting van een definitieve uitspraak van de straf- commissie van de Spaanse voetbal bond kon hij de Bulgaar Stoichkov 'niet opstellen en moest hij zelf de wedstrijd vanaf de ereloge volgen. Beiden werden afgelopen woens dag in de met 0-1 verloren wedstrijd tegen Real Madrid met een rode kaart geconfronteerd. Zoals al de hele competitie het ge val is, speelde Barcelona een uitste kende wedstrijd. De snelle aanval len van de 'Azulgrana's stuitten ech ter steeds weer op de stugge verde diging van Zaragoza. Toch wist Bar celona tot tweemaal toe het net te vinden. Bakero en Amor scoorden. Frankrijk Auxerre heeft de Franse competitie spanning teruggegeven door koplo per Olympique een pak slaag te ge ven. De koploper verloor met 0-4. .Auxerre, tweede op de ranglijst, kwam daardoor in verliespunten gelijk met de miljoenenploeg uit het zuiden. Auxerre was binnen een uur klaar. Cocard (6e minuut), Roche (49e), Scifo (51e) en Kovacs (52e) verzorgden de productie. Olympi que, dat meent dit seizoen de Eu ropese beker voor landskampioe nen te kunnen winnen, verloor in twee jaar niet meer zo zwaar. AS Monaco kwam niet verder dan 1-1 bij Rennes. Het in Eindhoven bekende Montpellier Herault nam de vierde plaats in bezit door winst op Toulouse 2-0 met treffers van Valderrama en Xuereb voor de rust. Gillhaus valt uit GLASGOW (RTR/ANP) - Hans Gillhaus heeft zaterdagmiddag het einde van de wedstrijd voor de Schotse eredivisie tussen zijn club Aberdeen en Hearts niet gehaald. Een kwartier voor het einde moest de spits met een hoofdwond uitvallen. Aberdeen verloor de uitwed strijd met 0-1 en staat nu twee punten achter op lijstaanvoer der Glasgow Rangers, dat met 4- 1 zegevierde over St. Johnstone. In de derde wedstrijd die doorging (de andere duels wer den wegens de sneeuwval afge last), bracht Dundee United de ploeg van Celtic een nederlaag van 1-3 toe. Dundee United heeft net als Aberdeen 22 pun ten.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14