De romantische voorkeur van Jean-Yves Thibaudet Spelplezier bij Litteris Aandacht voor Kersten in Katwijks Museum KIJK UIT Exposities Concerten Theaters VRIJDAG 7 DECEMBER 1990 PAGINA 25 'Eigentijdse muziek ligt me niet' AMSTERDAM Jean-Yves Thi baudet ligt languit op de bank. De pianist voelt zich op zijn gemak in Nederland, maar ook in zijn vaste Amsterdamse hotel-appartement, waar hem een vleugel in een geïso leerde kamer ter beschikking staat. Wanneer de overdosis energie hem overdag niet gesloopt heeft, kan hij hier tot in de nachtelijke uren oefe nen. En dat is geen overbodige luxe voor een musicus met een voorkeur voor romantisch en virtuoos reper toire. Deze week speelt de 29-jarige Lyonais bij Het Gelders Orkest Ravels Pianoconcert in G en de To- tentanz van Franz Liszt. Nederland is bekend terrein voor Thibaudet, en hij komt er telkens graag terug: "Tien jaar geleden gaf ik hier mijn eerste buitenlandse concert. Het klikte toen direct met het Nederlandse publiek. Gemid deld kom ik nu vijf maal per jaar te rug. Ik doe dat graag, want Neder land is voor solisten een uniek land. Zoveel orkesten in zo'n relatief klein gebied! Ik heb met alle Neder landse orkesten gespeeld, behalve met het Brabantse". "Een voordeel van de Nederland se situatie is ook dat de kleinere or kesten, zoals HGO, veel reizen. Daardoor heb je de tijd aan elkaar te wennen, muzikaal naar elkaar toe te groeien. Datje daardoor ook in klei nere zalen speelt vindt ik geen pro bleem. Ravel heb ik in The Holly wood Bowl gespeeld, voor 18.000 Jessye Norman naar Den Haag DEN HAAG (GPD) Uit kringen van musici van het Residentie Orkest is vernomen dat de wereldberoemde Amerikaanse sopraan Jessye Norman in de loop van het seizoen 91-92 zal optreden met het Haagse orkest. Ook de beroemde Russische dirigent Jevgeni Svetlanov zal zijn opwachting bij het ensemble maken. De artistieke direkteur van het Residentie Orkest Th.Muller is boos over het uilekken van deze berichten en wenst zich van ieder commentaar te onthouden. "De programmering van ieder nieuw concertseizoen speelt zich af bin nen de muren van het Residentie Orkest en niet daarbuiten. Het schaadt de belangen van het orkest wanneer dit soort mededelingen naar buiten komen. Onderhandelingen met gastmiisici en hun vertegenwoordigers veronderstellen een maximum aan vertrouwelijkheid en absoluut geen ex tern lawaai", aldus Muller. Op de vraag of de Russische dirigent Svetlanov een van de kandidaten is voor het chef-dirigentschap van het Residentie Orkest - de huidige chef-di rigent Hans Vonk gaat het orkest in 1992 verlaten - wenst Muller niet in te gaan. Ondanks het feit dat de algemeen direkteur van het orkest B. van den Akker eerder in een landelijk ochtendblad meldde dat met name genoem de gastdirigenten op chef-kwaliteiten zullen worden beoordeeld. Jessye Norman zal al op 8 december in Nederland op de televisie te be wonderen zijn: de NOS zendt dan via Nederland 3 opnamen uit van een ga laconcert dat op 1 december in Leningrad werd gehouden ter ere van de 150e geboortedag van de componist Tsjaikovsky. Dat is een belevenis, maar onbewust ga je toch te hard spelen om iedereen te bereiken. Veel fines ses gaan dan verloren". Dat Thibaudet in Gelderland be halve Ravels concert ook de demo nische Totentanz van Liszt speelt is geen toeval, want van de tegen woordig in New York gevestigde pianist verschijnt in het vooijaar een Decca-opname van Liszts con certante werken met het orkest van Montreal onder leiding van Charles Dutoit. Het recentelijk ontdekte Derde Pianoconcert zal daarop ove rigens niet te horen zijn: „Ik heb de partituur gezien en er ook wat flar den van gehoord, maar ik kreeg niet de indruk dat het stuk ook maar iets aan de al bekende Liszt-concerten toevoegt", aldus Thibaudet. Magnifiek "Ik heb momenteel 41 pianoconcer ten op m'n repertoire, waarbinnen de Liszt-stukken een zeer belangrij ke plaats innemen. Ik geef hoe dan ook de voorkeur aan romantische muziek. Het impressionisme is vooral vanwege het pedaalgebruik- vraagstuk interessant, maar in de romantische muziek zijn de pianis tische mogelijkheden veel groter. De Totentanz is een magnifiek, maar ook moeilijk stuk. Grootste probleem is binnen een betrekke lijk kort tijdsbestek je muzikale boodschap kwijt te raken, een be paalde vorm te maken". En eigentijdse muziek? "Ik geef toe dat ik me op dat terrein veel te weinig begeef. Maar eerlijk gezegd begrijp ik ook niet alles wat er ge schreven wordt. Messiaen wel, Dut- tilleux ook, maar dat zijn bijna klas sieke componisten geworden. Maar echt mathematisch geschreven stukken, daar kan ik niets mee be ginnen. Nee, dat het grote publiek uitsluitend de bekende concerten wil horen heeft er niets mee te ma ken. Als je een nieuw werk speelt krijg je veel publiciteit, dus vanuit dat oogpunt zou het niet onverstan dig zijn wat meer hedendaagse mu ziek te spelen. Maar het ligt me ge woon niet". Thibaudet onderkent het belang van publiciteit, zegt zelfs met ple zier interviews te geven. Maar de klassieke platenindustrie is dankzij het zilveren schijfje langzaam maar zeker een nogal commerciële ge worden, en de pianist ziet daar ook de gevaren van in. "Je prijst jezelf uit de markt met te weinig platen of cd's in de winkels. Hoe meer, hoe beter, al was het maar vanwege de naamsbekendheid. Aan de andere kant moet je heel bewust plannen watje wel en niet wilt opnemen. En dan zoeken naar een tussenweg. Want het is erg gevaarlijk te veel toe te geven aan de commercie; de mu ziek moet voorop blijven staan". Vertrouwen Thibaudet speelt bij HGO onder lei ding van landgenoot Roberto Ben- zi, met wie hij ooit voor het eerst sa- Jean-Yves Thibaudet. menwerkte in Groningen, in het Tweede pianoconcert van Saïnt- Saens. Een uitvoering waar hij uit stekende herinneringen aan heeft, maar zijn favoriet in Nederland blijft Riccardo Chailly: "Bij veel di rigenten krijg je het gevoel jezelf te moeten bewijzen. Bij Chailly, waamee ik twee jaar geleden het Eerste concert van Liszt speelde, was er direct sprake van wederzijds vertrouwen. Als begeleider is hij ook ongeëvenaard: hij kijkt con stant naar je handen en volgt de ru- bati altijd heel attent. Het kan zijn dat er veel kritiek op zijn symfo nische interpretaties is, maar ik heb uitsluitend goede ervaringen met hem gehad". Sla-olie-affiche Toorop op veiling AMSTERDAM (ANP) - Het affiche „Delftsche Slaolie" waarmee Jan Toorop grote bekendheid verwierf, komt op 18 december bij Sotheby's in Amsterdam onder de hamer op een veiling van 20e eeuwse toege paste kunst. De poster werd ge drukt door S. Lankhout Co en heeft een geschatte waarde van 10.000 tot 15.000 gulden, aldus een bekendmaking van het veilinghuis. Toorop ontwierp het affiche in 1895 voor de Nederlandsche Olie Fabrieken in Delft. Daarop zijn twee gestyleerde vrouwen afge beeld met uitzondëlijke lange, uit waaierende haren. De Nederlandse Jugendstil kreeg daardoor de bijn aam „slaolie-stijl". 'Zomerdag' en 'Serenade', twee eenakters van Slawomir Mrozek door de Koninklijke toneelvereniging Litteris Sacrum. Met: Hein Snijders. Joop Segaar, Marijke Heester mans. Roeland Segaar, Kees Schutte (te vens regie). Saskia Hageman. Sigrid de Zwart en Henny Segaar. Decorontwerp: Bob Hageman. Gezien op 6 december in het Microtheater. Aldaar nog vrijdag en za terdag te zien. LEIDEN De door Litteris ge brachte twee eenakters zouden wat vormgeving betreft eikaars antipode kunnen zijn. Terwijl 'Se renade' het eigenlijk van de aan kleding moet hebben, zou 'Zo merdag' eventueel op een leeg po dium gespeeld kunenn worden. Dat laatste doet Litteris overigens niet. De drie afzonderlijke tafere len: het bos/het terras/het strand worden met enkele decorstukken aangegeven. Gezien de beperkte ruimte in het Microtheater betekent deze keuze dat er twee changementen nodig zijn. Ook al is alles dusda nig geconstrueerd om in een mum van tijd verplaatst te wor den, het doorbreekt hoe dan ook de kwetsbare spanningsboog. Dat zegt tevens iets over de regie- aanpak. De nadruk ligt namelijk vaak net even iets teveel op het gewone alledaagse. Zonder ver trouwde sfeertekening had deze eenakter strakker en minder ge makkelijk grijpbaar kunnen zijn. Alle aandacht mag immers op de 'probleemstelling' gericht zijn. Bij meneer Wee loopt alles tegen, en daarom wil hij zelfmoord ple gen. Meneer Wel is hetzelde van plan, maar juist omdat bij hem nooit iets misloopt. Beiden zijn ja loers op elkaar. Van Wee is dat te verwachten: hij zou ook zo suc cesvol willen zijn. Wel daarente gen weet wel beter. Hij benijdt Wee die nog hoop koestert om ge lukkig te worden. Wanneer een maal een onbekende dame ver schijnt en de heren als concurren ten naar haar gunst dingen, blijkt dat Wel het vermogen beschikt om het geluk naar zijn hand te zet ten. Dit steekspel is dus een woor denstrijd, en de vertolking door Hein Snijders, Joop Segaar en Marijke Heestermans had nog aan kwaliteit kunnen winnen, als hun spel iets meer vervreemdend en hun timing nog nauwkeuriger waren geweest. Dit stuk moet méér zijn dan de sophisticated conversatie van keurige mensen. De tweede eenakter - eigenlijk meer een grappig-gruwelijke toe gift - moet het letterlijk van de aankleding hebben. Drie dames in gewaagde 'bodystockings' la ten zich de verleidingskunsten van Vos welgevallen. Haan pro beert 'zijn' dames te beschermen, maarafijn, de moraal is al gauw duidelijk: wij mensen zien het ge vaar en zijn toch ziende blind. Dankzij de passende entourage - een heus bouwwerk met drie 'hoerige gordijntjes' - en het merkbare spelplezier komt deze korte eenakter goed tot zijn recht. WIJNAND ZEILSTRA Wim Kersten en het water: van 24 novem ber tot en met 26 januari in het Katwijks Mu seum, Voorstraat 46, Katwijk. Openingstij- KATWIJK - Van de kunststro mingen van vlak na de Tweede Wereldoorlog, is Cobra de meest bekende. Zij zorgde voor de grote doorbraak van de abstracte kunst in Nederland. Cobra werd in 1948 opgericht, maar al twee jaar eer der was de eerste na-oorlogse schildersvereniging vrij beelden opgericht. Deze groep greep te rug naar de verschillende avant- gardistische richtingen die zich voor de oorlog in de kunst had den voorgedaan. Hierdoor ont stond een mengeling van expres sionistisch, surrealistisch en puur abstract werkende kunstenaars. Van één van de oprichters van vrij beelden - Wim Kersten (1908- 1974) - is nu in het Katwijks Muse um een retrospectief te zien. Vrij beelden kan ook gezien worden als een reactie, als een be vrijding op de beklemmende oor log, waarin immers veel vormen van kunst door de bezetter tot 'en- tartet' waren verklaard. Op de eerste tentoonstelling na de oor log, 'Kunst en Vrijheid' in het Rijksmuseum Amsterdam in 1945, was werk van Wim Kersten te zien. Daar kreeg hij ook de ver- zetspenning 'Gerrit van der Veen' uitgereikt voor het voortdurend 'tippen' van het verzet in de oor logsjaren. Ondanks het feit dat na 1948 Cobrakunstenaars als Appel, Corneille en Jorn, de kunstenaars van vrije beelden overschaduw den, exposeerden deze kunste naars regelmatig in het Stedelijk Museum in Amsterdam en in het buitenland. Kersten was ook op deze tentoonstellingen aanwezig: als schilder én als mede-organisa tor. Hij combineerde dit werk naast zijn baan als secretaris van de Federatie (van Beeldende Kunstenaars). In 1949 werd hij conservator en niet veel later hoofdconservator naast Sand- berg in het Stedelijk Museum. Vlak voor de komst van De Wilde bekleedde hij nog een jaar de post van directeur. Kersten behoort met kunste naars als Piet Ouborg, Willem Hessen en Wim Sinemus tot de na-oorlogse expressionisten, maar in zijn werk zitten ook ver wijzingen naar het surrealisme. In een bespreking van zijn ten toonstelling in 1946 noemde het Vrije Volk Kersten dé surrealist en werd hij direct vergeleken met Picasso. Het water is altijd één van de hoofdthema's in Kerstens in zijn kunstenaarsschap aan de hand van dit thema goed af te le zen. In de werken van vóór de oorlog - de oudste stamt uit 1926 - verbeeldt Kersten voornamelijk op traditionele wijze de nationale binnenwateren als de Biesbosch, Gein, Kaag en Loosdrecht. Na de oorlog zijn het meer de Franse vissershavens en mediter rane kusten met vissers en hun vrouwen, die hem boeien. Het werk wordt dan surrealistischer en heeft concrete objecten als schelpen, meeuwen, vissersvrou wen tot onderwerp. De kleuren zijn sober en weloverwoegen ge combineerd. Eind jaren vijftig komt hier ver andering in. De onderwerpen zijn minder herkenbaar, de kleuren worden feller en Kersten hanteert de kwast grover. Uit deze periode stammen ook enkele puur ab stracte werken, waarin de kleu ren blauw en groen slechts aan het thema water refereren. Ook de titels veranderen. Kersten noemt zijn werken nu 'Composi tie ca. 1959' of 'Witte vorm'. Er wordt de laatste tijd door ga leries meer aandacht besteed aan de na-oorlogse stromingen in de Nederlandse kunst. Het Katwijks Museum sluit hierbij aan met deze museale tentoonstelling van één van de pioniers van de ab stracte kunst na 1945. NICOLE ROEPERS Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, 'Geld van het Koninkrijk', Nederlands geld van 1814-1990, t/m jan '91; di. za. 10-17 uur. zon- en feestd. 12-17 uur. Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 27, 'Aai 'ns een krokodil', t/m dec; ma t/m vr 10-17 uur, zo 14-17 uur. Stedelijk Museum 'De Lakenhal' - Oude Sin gel 28-32, Verzameld en getoond: tassen en tas beugels, 13/1di t/m za 10-17 uur, zo 13-17 uur. Bleijenberg Lijsten - Breestraat 113, werl- op papier van Bernie Autsema, t/m 31/12, d t/mza 9-18 uur. do 9-21 uur. 1e zondag var Irene Prinsen Utrechtseveer 3, kunstwerk Basiliek voor een schilder (El Greco) na te lefonische afspraak te bezichtigen op za, Galerie De Kleine Klup - Ni to's van Rop te F' 22 uur. zo 12-22 3/1, ma t/mza 10- De Bange Duivel - Rijndijkstraat 4, Astrid Beumer: tekeningen, grafiek boeken, t/m 16/12; vr/za/zo 13-17 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, permanen te expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di t/mza. 10-16 uur. Signaal, Studio voor Vormgeving - Groene- steeg 10, ontwerpers en vormgevers tonen diverse ontwerpen, tevens presentatiemap- Societeit Qumtus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89, Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans. verschillende technieken, el- Galerie Propitia - Levendaal 119, grafieken van Pol de Jong, Louis Stuifzand. Erik Jan Kuiper, 9/12 t/m 6/1do 13-16 en 19-21 uur, vr. za, zo 13-18 uur. De Waag - Aalmarkt 21in kader van Zuid hollandse Keramiekmanifestatie K 90: sculpturen van Bastiénne Kramer, t/m 9/12; woe t/m vr 12-17 uur. za en zo 11-16 uur. Alphen Hofman Van der Zee - Hooftstraat 235, 'Gezichten van Zon', van Marion Bloem Jan Montyn, tot 31/12; Katwijk Katwijks Museum - Voorstraat 46, "Wim Ker sten en het water', schilderijen, t/m 27/1 '90; do t/m za 10-12 en van 14-17 uur. Hazerswoude Huize Driehof - Hazerswoude-Dorp, Luuk de Jong met keramiek (Raku gestookte kommen en vazen) en Riemke Kouijzer met aquarellen, dag. 10-17 uur. Hillegom Kunstgalerij 'Catharina' - Meerstraatprome nade 12b, gouaches van Ans Wortel, t/m 31/12; di t/m vr 10-18 uur, za 10-17 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, Greetje Barends, krijttekeningen en olieverfschilde rijen. t/m 14/12; ma t/m vr van 9-17 uur, woe ook van 18.30-20 uur. Lisse Artopa Grevelingstraat, textiele werkvor men van Betty Plessing, boetseerwerk van Lucia van der Steen-Doeswijk, t/m 16/12, do 13.30-16.30 en 19.30-21.30 uur. ia en zo 13.30-16.30 uur. 't Huys Dever - olieverfschilderijen, aquarel len en tekeningen van Giel Langeveld, 9/12 t/m 23/12, dag. 14-17 uur beh. ma. Noordwijk Kunst- en Antiek Galerie 'Drieluik - Voor straat 57. Marianne Breedijk: aquarel en krijt, t/m 15/12; dag. 10-17.30 uur. za 10-17 Gemeentehuis - werk van Giel Langeveld, 17/12 t/m 11/1, werkdagen 9-12 uur en 14- 16 uur, tusen 24/12 en 1/1/ gesloten. Noordwijkerhout Leeuwenhorst Congres Centrum - Lange- laan 3, werk van diverse kunstenaars onder de naam 'Beweging in Abstraktie', t/m 13/12, dag. 9-21 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: "Wintersalon van Oost Europese kunste naars, een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur. za. 10-16 uur. Galerie Hofstraat - Hofstraat 5, Kerst-expo sitie: Sten Gustafson, Zweedse aquarellen en pentekeningen; Irene Schimmel en Jan Mulder, Ceramiek voor huis en tuin; H. Steenkamp, Privé collectie antieke prented van Rijnsburg, t/m 22/12; vr 14-19 uur, za 11-17 uur. Atelier 'De Smaggel' - Tramstraat 6a, per manente expositie: schilderijen van Mar- greet van Polanen; ma 14-16 uur. Sassenheim Gemeentehuis expositie schilderijen in de non-figuratieve stijl van Giel Langeveld, t/m 20/12, dag. 9.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur, di ook 19-21 uur. Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - Voorstraat, 'Klein goed', o.a. aquarellen, tekeningen, leisteen collages en keramiek, van leden van de Kunstkring, t/m 16/12; wo t/m zo 14- 17 uur. Ton ken, Anco Hermans met keramische t den. t/m 5/1, woe en do 13-17 uur. vr en za 11-17 uur, 2e kerstdag 13-16.30 uur. Wassenaar Raadhuis 'De Paauw' - Raadhuislaan 22, beelden en tekeningen van Theresia van der Pant, t/m 6/1 '91di t/m vr 10-16 uur. za en zo 13-16 uur. aquarellen en gemengde technieken; Sonja Huetink. beeldhouwwerken, t/m 16/12; do, vr en zo 14-17 uur. za 12-17 uur. Leiden Kapelzaal K&O niste Nobuko Takahashi, werk vai Rachmaninoff en Van Beethoven, vr 14, 20.15 uur; optreden van d« ding van Bohuslav Strobel, werk v del, Franck, Mozart, Penderecki, r Antheil. Fauré, Poolse LVC - Breestraat do 13, 23.00 uur; concert van de Engelse Band Serious Drinking, een mengeling van ska en pretpunk. vr 14, 23.00 uur; zoldercafé concert door Stadsgehoorzaal zo 9, 11.30 uur; koffieconcert door het Gu- ameri .Trio, met werk van Ludwig van Beethoven en Camille Saint-Saêns. zo 9, 14.30 uur; concert door Het Jeugdka- merorkest met de solisten Quirine Viersen cello, en Nicoline Alt hobo, werk van Tsjaikowsky, Popper, Handel, Hindemith, Haydn en Martin. Medewerking verlenen vocalisten van de groep "Voces Lugdunen- vr 14, 20.00 uur; Kerstconcert door RCM Vox Humana, olv Sander van Marion, solis ten Lydia van Dam medium voice, Jolanda de Wit alt, Ted Koninxk tenor en Caspar de Jonge bas, begeleiding Jan Veenje piano, Peter Bontje Synthesizer, Anke Anderson harp, Han kapaan hobo, Dieks Visser fluit, Koen van 't Hot trombone en John May en Antal Steixner slagwerk. Lak Theater woe 12, 20.30 uur; concert door Lesko, Het Leids Studenten Kamer Orkest, werk van Stravinsky, Milhaud, Bartók, Ravel, Debus sy en Poulenc. De Waag za 8, 21.00 uur; optreden in Jazz Podium Hot House van Corrie en de Brokken, Ange- lo Verploegen trompet, Joost Buis trombo- Arend Nik zo 9, optreden Hato Ensemble. Lokhorstkerk za 8, 20.15 uur; concert in de serie Barok- en Klassieke muziek in de Lokhorstkerk, Paul Verhey en Rien de Reede fluit, Lucia Katwijk Scum za 8, 21.00 uur; Hardrockformatie Decide met in het voorprogramma de Zwitserse Leiderdorp Muzenhof za 8, Dwarsfluitdag in de Muzenhof. mmv Pieter Odé hoofdvakdocent aan het Swee- linckconservatorium en Yizhar Fagan, eige naar van een fluitatelier te Amsterdam, openbare les, repetitie, lezing over de dwarsfluit en een concert, inl. tel: 071- 894349. Dorpskerk vr 14, 20.00 uur; jaarconcert van Streekmu- Jhool 'R 'Curio Lisse 't Huys Dever Rijnsburg Alphen Expressie '70 zo 9. 20.00 uur; concert vai Groningen Guitar Duo bestaande uit Remco de Haan en Erik Westerhof. Noordwijk Binnen St. Jeroenskerk vr 14.20.00 uur; Kerstconcert van The Sea side Singers olv Arie de Ru, Gemengde Zangvereniging 'Paleis Soesdijk' olv Bert Meijer, en 'Het Leiderdorps Kamerorkest olv Carl Branich, werk van Buxtehude, Beetho ven, Bach, Britten en Hfindel. I 12. 20.15 uur; Kerstconcert door de ir. Oriatoriumvereniging "Exci t blazersensemble Brassband BfinenhB Postma orgel, ten gehore worden Christmas Carols van Willcoks, i, Rutten en Williams. Sassenheim Dorpskerk vr 14,20.15 uur; kerstconcert in de Goltfusz- serie door het Haarlemse Ensemble "Doul- ce Mémoire', olv Koen Vermei), werk van Dufay, des Press, Tallis en Byrd. Voorschoten Gelagkamer zeventiende-eeuwse boerderij Molenlaan 5. zo 9, 20.15 uur; Kerstconcert met de zang groep The Cut-Price Singers', bestaande uit 10 leden van het British Choir, olv dirigent Malcolm Davies. Wassenaar Dorpskerk zo 9, 19.00 uur; cantatedienst waarin de cantate van Johann Sebastian Bach wordt uitgevoerd door het Haags Barokgezel- schap olv Jaap Hillen, solisten Lisette Em- mink sopraan, Marijke Muuse alt, Marlen Smeding tenor, Pierre Mak bas. Leiden musical 'De Club', met Denise Daems, Els de Schepper, Wanda Joosten e.a.. ma 10. 20.15 uur; Toneelvereniging Tot Ie ders Genoegen: 'Maak plaats voor Me vrouw'. van Ray Cooney John Chapman, di 11, 20.15 uur; (première) 'De dood van Iwan lijitsj', solo-toneel van Henk van Ulsen. wo 12. 20.15 uur; Toneelgroep De Appel: 'Lange dagreis naar de nacht', van Eugène O'Neill. vr 14, 20.15 uur; Christelijke Toneelvereni ging De Timdeler Club: 'Bed-kwartet', van Alan Ayckbourn. LAK-Theater za 8. 20.30 uur; Toneelgroep De Trust: 'Pla- Alphen aan den Rijn Parktheater za 8, 20.30 uur; Hans Dorresteijn met 'Pret park'. vr 14, 20 30 uur; Theater van het Oosten met 'Medea', met o.a. Gerda Havertong. Wassenaar Theater Warenar za 9,20.15 uur; Martin Mens speelt 'De mor genster'. Amsterdam Carré di 11 en woe 12. 20.15 uur; Karin Bloemen 'Een bosje bloemen', met o.a. Marjolein Touw. Paulette Willemse. Concertgebouw za 8.15.00 uur; Natalia Gutman cello, Eliso Wirsaladze, piano, werk van Beethoven en za 8 en di 1120.15 uur; Nederlandsch Phil- harmomsch Orkest olv Hartmut Haenchen mmv Mischa Maisky cello, werk van Schu- van Beethoven, Liszt. Ravel. Zo 9,14.15 uur; Koninklijk Concertgebouw orkest en Nederlands Kamerkoor olv Klaus Tenstedt, mmv Werner Klemperer verteller, Schönberg - A survivor from Warsaw, Ma hler - vijfde symfonie. ma 10. 20.15 uur; Residentie Orkest olv Graeme Jenkins," mmv Zinno Vinikov viool, Maria Orén sopraan, werk van Lalo en Ro- woe 12 t/m vr 14,20.15 uur; Koninklijk Con certgebouworkest olv Carlo Maria Giulini, werk van Tsjaikowsky en Dvorék. C.C. Amstelveen za 8 en zo 9, 20.15 uur; Hella Koffeman. Liesbeth Haslinghuis, Aga de Wit, Suzan Heijne, Antje Truggelaar, Carola van der Weijde, Jolanda Germain, Stanley Doorn. Arnold Zebelle. Sipke van der Hoop, Ronny Gorré, Ket Long Huan met 'Jeans II'. do 13, 20.15 uur; Hollandse Comedie met 'Arsenicum en oude kant', met Ina van Faassen, Elsje Scherjon, Peter Hoeksema. Filip Bolluyt, Francine Dreessen, Lucas Die- tens. Kees van Lier e.a. vr 14.20.15 uur; Musical 'Scoren!' met Hans Cornelissen, Johan Ooms en Kiki Klassen. Muziektheater zo 9 en woe 12, 20.15 uur; De Nederlandse Opera met 'Un ballo in Maschera' van useppe Verdi, mmv Nederlandsch Philt monisch Orkest olv Michael Halsz, met E Ivanov, Michael Lewis, Ljubov Kazarnovs- kaja, Jard van Nes. Elena Vink, Tom r do 13 en vr 14,20.15 uur; Het Nationale Bal let met 'Het zwanenmeer' van Tsjaikowsky, Van Dantzig/Van Schayk. mmv het Neder lands Balletorkest olv Jac van Steen. Nieuwe de la Martheater za 8,20.15 uur; Theater van het Oosten met 'Drie zusters' van Tsjechov, met Nettie Blanken. Mane Louise Stheins, Antoinette Jelgersma. Eric van der Donk. Rene vai ten, Marijke Beversluis. Felix Burleson, Ju- dfl 1 t/m vM4, 20.15 uur; Paul de U met 'Beste Maatjes' mmv Fred Florusse. Cor Bakker en Coen van Vrijberghe. Stadsschouwburg za 8, 20.15 en zo 9.14.00 uur; Toneelgroep Amsterdam met 'Andromache'. Chris Niet- velt. Catherine ten Bruggencate. Kitty Cour- bois, Fred Goessens, Heijn van der Heijden, Sigrid Koetse, Fred van der Hulst en Mark

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 25