SpoorPtTV Krijgsman pakt kans bij Oranje-amateurs IJ sselmeervogels vreest Katwijkers Arbiter en kamerlid tegen voetbalracisme Voetbaltrainers onder de loep Romario mag naar Brazilië 'Nederlandse topsporters ge brui ken ook doping' Johan Cruijff naar tribune VRIJDAG 7 DECEMBER 1990 PAGINA 19 Van c redacteur Tim Brouwer de Koning LEIDEN Katwijk - IJsselmeervogels noemt Hans van der Zee een spel van kat en muis. De trainer van de Spakenburgers be schouwt zijn eigen team morgen als 'underdog' in de topper van de eerste klasse A op Katwijkse bodem. Qua reputatie haalt de for matie van trainer Arie Lagendijk het nog niet bij de roemruchte Vogels, die wel de beste Nederlandse amateurvereniging aller tij den wordt genoemd. Maar wie de ranglijst bekijkt ziet dat beide kemphanen precies evenveel verliespunten hebben. Het thuis voordeel zou Katwijk dan in de favorietenrol dwingen. Zo redeneert althans Van der Zee (34), docent aan een grafisch lyceum in Amsterdam eiyals oefenmeester al jarenlang actief op het hoogste ni veau bij de zaterdagamateurs. De oud-trainer van Quick Boys, bezig aan zijn tweede seizoen in Spaken burg, bena'dert het voetbal bijna kli nisch. Voor, tijdens en na de wed strijd ontgaat de in Diemen wonen de Amsterdammer vrijwel niets. Jij bent al blij als IJsselmeervo gels een punt wegsleept uit Kat wijk? "Dat zou geen slecht resultaat zijn. Maar laat ik vooropstellen, dat wij altijd voor de volle winst gaan. Van tevoren teken ik nooit voor één punt. Ook al doen de resultaten van de thuiswedstrijden tegen Quick Boys en Rijnsburgse Boys (beide 0- 0, red.) anders vermoeden, ik wil er zeker geen gewoonte van maken om doelpuntloos gelijk te spelen. Wel is de verdediging normaal ge sproken het sterkste gedeelte van mijn elftal. De aanval komt moeilijk daarmee vorig schouderklopjes, terwijl ik jaar juist eelt op mijn ziel moest hebben". Alles hangt hoede af van Gerard van der Nooij. In mijn ogen overtreft die jongen, toch bepaald geen briljant techni cus, zichzelf bijna iedere week". Als trainer moet je kunnen incas seren. Het valt me op dat jij niet al les pikt van jouw vakbroeders. "Ik heb inderdaad enkele akke fietjes gehad. Het absurde gedrag van de trainer van ARC (Bert Jan sen ging in Spakenburg bijna op de vuist met Van der Zee, red.) hoef ik me niet aan te trekken. Hij heeft ook gezegd dat hij er spijt van heeft. Wat de trainer van Katwijk (Arie Lagen dijk, red.) mij vorig seizoen flikte, kon ik niet over mijn kant laten gaan. Hij verraste mij na de 5-1 ne derlaag van Katwijk tegen IJssel meervogels onaangenaam. Zoals hij zich tegenover de Spakenburgse pers over mij uitliet is ronduit on collegiaal. Hoewel ik doorgaans een olifantenhuid heb, kan ik ook een straatvechter zijn. Ik heb de trainer van Katwijk in de plaatselijke pers met gelijke munt terugbetaald. mij de zaak afge- AMSTERDAM (GPD/ANP) Het Ajax, heeft een nominale waarde PvdA-kamerlid Lilipaly wil clubs en spelers activeren in de strijd te gen het toenemend racisme op en rond de voetbalvelden. „De clubs moeten alerter zijn en racistische ui tingen niet zo gewoon vinden. De spelers moeten ook wat doen, in het uiterste geval gewoon opstappen". Lilipaly wil binnenkort in de Twee de Kamer deze opvattingen toetsen. Enkele weken geleden stelde Lili- Amsterdam-Zuidoost, paly, zelf een oud-voetballer, ka- meervoudige functie krijgt, mervragen over het onderwerp, „Dat was naar aanleiding van een uitzending van Brandpunt iljoen gulden. De aandelen geven, naast dividend, recht op een aantal priviliges, zo hebben Ajax en de gemeente Amsterdam in een ge zamenlijk perscommuniqué be kendgemaakt. De opbrengst van de aandelenuit- gifte is bedoeld voor de financiering van de 240 miljoen gulden die nodig de bouw van het stadion in dat een MW kan zaterdag in het thuis duel tegen FC Twente niet beschik ken over de Nigeriaanse doelman Ignace van Swieten sprak over het Alloy Agu. De Stichting Arbeidsza- Leo Clijsen: "Niet iedereen kan WIJBOSCH (GPD) - Als Leo Clij sen het voor het zeggen had gehad, dan was Johan Cruijff niet 'zo maar' in aanmerking gekomen voor het diploma coach betaald voetbal. Clij- bij een buitenlandse bond onder- Een dak vinden. Clijsen bekijkt momen- vooi teel in hoeverre de opleidingen var elkaar verschillen. De bedoeling is dat deze op elkaar worden afge- ontsnappingsmogelijkheid Nederlandse oud-voetballers Nederland willen gaan wer- 3 de cursus van de DFB te vol gen. Maar volgens Clijsen is die op leiding te zwaar voor die groepe ring. „Ruud Krol IJsselmeervogels loopt momenteel niet over van de routine. Kan dat de ploeg nog gaan opbreken? "Ik houd inderdaad rekening met een terugval. Morgen kan ik hoogst waarschijnlijk geen beroep doen op Ruth van de Groep, mijn beste spe ler. Hij werd afgelopen zaterdag te gen Rijnsburgse Boys uit het veld gestuurd. Daardoor mist hij in elk geval één belangrijke wedstrijd. Of alleen "de* minuten*op, het duel tegen Katwijk is of bijzonders gebeurt". Zou jij Lagendijk, die jij nooit op je verjaardag zou uitnodigen, mor gen toch extra graag een sportieve hak zetten? "Nee, dat soort zaken staat voor mij los van de wedstrijd. Ik verheug mij nu al op deze topper. Maar voor elk duel geldt dat taat telt. Op de dag van de wedstrijd maak ik standaard tussen negen en tien uur een duurloop door Diemen. Dan ben ik al met de wedstrijd be zig. 's Avonds speel ik hem nog eens helemaal na. In de dug-out schrijf ik wat i de slag kunnen door in Duits- land die cursus te volgen. Hij moet z™dag tijdens het "«verkochte du- c Ti p1 tiisspn Fpvpnnnrn pn Aiav in np dan een half jaar intern. Ik zie hem dat niet doen". onderzoekt in opdracht van de stemd zodat het niveau in alle EG- Nederlandse Sport Federatie (NSF) landen van dezelfde (hoge) kwali- welke gevolgen de Europese een- teit is. wording heeft voor de erkenning van sport-opleidingen. Als het aan ibngOlcina hem had gelegen, had de beste Ne- „In Engeland kun je in een paar we- derlandse voetballer aller tijden ken het diploma coach betaald voet- 'eerst iets moeten leren waarin hij bal halen", geeft Clijsen als voor niet goed is'. beeld. „Mensen die daar slagen „Pas daarna had ik hem de licen- kunnen volgens de huidige regels mij hetresul- tie gegeven. Natuurlijk hoeft aan de nu niet zonder meer in Nederland kwaliteiten van Cruijff als voetbal- aan de slag. Maar na de Europese Ier niet te worden getwijfeld. Maar eenwording dus wél. Maar wie zegt tussen goed kunnen voetballen en mij dat die opleiding aan de normen het overbrengen van kennis zit een voldoet? Dat zijn we nu dus aan het wereld van verschil. Cruijff zegt zelf inventariseren, niet alleen in Enge- ten gebaseerd zijn op inhoudelijke toenemende racistische geweld op en rond de velden. Ik heb toen mi nister d'Ancona op het probleem gewezen. Gevraagd welke initiatie ven ze kan en wil ontplooien bij voorbeeld. Aan de minister van Jus titie heb ik gevraagd of hij wil be zien of het opsporings- en vervol gingsbeleid in deze kan worden ver beterd". Ignace van Swieten heeft een idee. „Ik pleit voor een meldpunt waar spelers en scheidsrechters te recht kunnen met hun ervaringen. Net als wanneer scheidsrechters ge molesteerd worden. Men moet het dan maar eens tuchtrechtelijk gaan toetsen. Ik weet ook niet of je de clubs verantwoordelijk kunt stel len, als de aanhang zich misdraagt. Met vandalisme gebeurt dat wel. En ik ken niet één club die met de mi crofoon, met een stencil of met enig ander communicatie-middel zich heeft gedistantieerd van dat soort De Rotterdamse politie zal ook Nederland wangedrag" .INtrUtrlIdilCl - Daal de streekderby tegen Sparta Nij kerk maakt in wezen weinig uit. Het zal moeilijk zijn dit verlies op te vangen". Een slechte beurt in Katwijk kan jullie titelkansen verkleinen. "Ik beschouw IJsselmeervogels, in tegenstelling tot Quick Boys, Katwijk, Noordwijk en DOS Kam pen, niet als titelkandidaat, hooguit als outsider. Ik ben al blij met de eerste periodetitel. Vorig seizoen moest ik in Spakenburg alles vanaf de grond opbouwen. Vooral in men taal en tactisch opzicht vind ik dat dat me redelijk is gelukt. De sup porters denken er net zo over. In Spakenburg dragen ze mij momen teel op handen. Ik heb nu eelt op mijn schouders nodig vanwege de i Kat- Jij weet dan zeker alles wijk? "Ik vond het vorig heel goed elftal. Met Dennis Jan Mieras, die ik nog ken uit mijn Quick Boys-tijd, Johan de Kroon en Gijs Collé erbij moet Katwijk wel in de top van. de eerste klasse mee draaien. Als Leon Meijs weer mee speelt, heeft het een ijzersterke ver dediging. Toch sluit ik niet uit dat niet voor niets dat hij alleen met land maar in alle EG-landen". toppers kan werken. Opleiden is Voor trainers die hun sporen heb niet zijn sterkste punt. Ik ben van ben verdiend, zoals in het verleden mening dat dat een wezenlijk on- Happel, en Ivic en nu Robson, derdeel is van de werkzaamheden wordt een uitzondering gemaakt. In van een trainer", aldus Clijsen. Hij alle andere gevallen moeten oefen- kreeg onlangs bijval van Co Adri- meesters de Nederlandse öf de aanse, ooit een beperkte verdediger Duitse opleiding hebben gevolgd, bij De Volewijckers en FC Utrecht. De KNVB heeft een overeenkomst „Niet iedereen kan zo maar trainer met onze oosterburen. Trainers die worden. Ook Cruijff heeft tekortko- daar slagen, kunnen ook nu al in mingen. Die had men mooi tijdens Holland aan de bak. En andersom. kunnen bijpoetsen", zei „Dat verbond is gebaseerd op wil ei tussen Feyenoord en Ajax directe omgeving van de Kuip streng optreden tegen foutparkeer- ,,c„ 1S volgens Clijsen nood- ders. Twee weken geleden, bij de zakelijk dat de opleiding van een wedstrijd Feyenoord-FC Den hoog niveau is: om te voorkomen Haag werden honderd vijftig auto dat coaches die in een bepaald land mobilisten op de bon geslingerd, een zware opleiding hebben ge- De Rotterdamse politie zet ko- volgd moeten concurreren met col- mende zondag driehonderd agen- lega s die een scholing van niks heb- ten in voor het in goede banen lei ben gehad. „Er moeten dus richtlij- den van het duel. Van de Neder- komen voor vestiging. Die moe- landse Spoorwegen en het ministe- Binnenlandse Zaken zijn criteriums. Vervolgens moeten die geen verzoeken binnengekomen wqrden vastgelegd in de opleidin- VOOr extra assistentie in de treinen, gen. We moeten af van de wille- die de voetbalsupporters naar de rM--' j- T-, Kuip brengen. Vanuit Amsterdam Clijsen, directeur van het Bra- komen rujm veertienhonderd Aiax- bar.tse bureau Pro Motion is zijn fans die gebruik maken van de z0. on erzoek begonnen na een ïnitia, geketen combi-regeling (toegangs- tief van de Nationale Federatie Wer- gaart treinkaartfe). d! Kuip is fe- kersm de Sport (NFWS het over- heel uitverkocht, koepelende orgaan van trainers en coaches. Die vereniging wilde ter Particulieren kunnen vanaf 14 gelegenheid van het tien-jarig be- december inschrijven op (certifica- staan meer doen dan alleen een ten van) aandelen Stadion Amster- morgen aan beide kanten de nodige week in het NRC Handelsblad. de trainer van FC Den Haag vorige lekeur. Inhoudelijk is volgens mij feestje organiseren. Met het oog op dam NV, de eigenaar van de De NSF vreest dat door het vrije elkaar aansluiten. Waarom wèl die verkeer en de vrije vestiging slecht samenwerking met Duitsland en opgeleide trainers uit een EG-land niet met een ander land"? niet bekeken of de opleidingen op de toekomst en met financiële steun thuishaven van Ajax. De van het ministerie van WVC, heeft die wordt verzorgd door ABN Am- de NFWS het onderzoek ontwik- ro, de nieuwe shirtsponsor van keld en voorbereid. Hans ZEIST - Het kan verkeren, maar dan ook snel gaan. Hoewel de talentvolle Dennis Krijgs man in zijn jeugdperiode bij ARC beslist een opvallende en veel scorende spits was, ont ving hij (van de afdeling Leiden) nooit een invitatie voor een vertegenwoordigend team. De dit seizoen in de hoofdmacht van de Alphense Racing debuterende technicus eiste vo rig seizoen plotseling wèl de belangstelling van Roda JC en Feyenoord voor zich op. En dit seizoen loopt het zelfs storm met kandidaat-clubs die van de diensten van de Alphenaar gebruik willen gaan maken. Drie weken geleden meldde bovendien ook bondscoach Ron Groenewoud zich bij Krijgsman, die gisteravond in Zeist tegen UVS zijn entree in het Ne derlands amateurelftal maakte. "Eigenlijk best wel een verrassing, want ik ben vorige week op basis van een half onderling wedstrijdje toch uit een vrij grote groep van 28 man geselecteerd", weet de nuchte re Krijgsman. "In de jeugd ben ik inderdaad nooit gevraagd, al heb ik dat wel vreemd gevonden. Drie we- ken geleden viel er ineens een brief EINDHOVEN (ANP^-Romario ud Zeist jn de bus en nu ga ik dan met het Nederlands amateurelftal heeft gisteren van PSV-manager Kees Ploegsma toestemming gekre gen om te revalideren in zijn vader land Brazilië. De spits, die al gerui me tijd kampt met de naweeen van een zware enkelblessure, vertrok de Antillen. Dat is toch wel érg leuk, natuurlijk". Aan de ene kant toont de acht tienjarige meao-scholier zich ver baasd over een dergelijke uitnodi- „Het belangrijkste voor beide partijen is dat hij weer kan spelen," aldus Ploegsma. „Wij hebben de ga rantie gekregen dat hij in Brazilië de gehele dag zal worden begeleid door een fysiotherapeut die wij ken nen. Het is hier helaas niet mogelijk iemand 24 uur per dag met hem be zig te laten zijn. Op 19 december verwachten wij hem weer in Eind hoven." Over de wens van de Tsjechoslo- waak Chovanec te mogen vertrek ken bij PS V, is volgens Ploegsma te praten. „Als hij tenminste met een nieuwe club komt aanzetten. En die heeft hij nog niet. Dus heeft er geen gesprek plaats gevonden." Marathonrijders naar De Uithof ten de Zuidhollandse marathonrij ders zich op de Haagse Uithof. Alle categorieën komen maandagavond 10 december uit tijdens de geweste lijke kampioenschappen. Grootste kanshebbers bij de A-rijders zijn Ri chard van Kempen, Rick van der Hoorn en Aad Grimbergen. rtien dagen gjngt aan de andere kant begint hij behoorlijk gewend te raken aan de belangstelling voor hem. "Dit sei zoen is mijn eerste en laatste jaar bij ARC", stelt hij vast. "Er zijn al zo veel clubs bij me geweest, daar moet een goede aanbieding uitko men. Binnenkort gaan we daarover praten of onderhandelen als je het zo wilt noemen. Wanneer precies? Ik denk als ik terugkeer van de An tillen, in januari dus". Ajax Roda JC, Feyenoord, SW, FC Den Haag, Vitesse, Haarlem en Ajax be horen tot de kandidaten die Krijgs man inmiddels op hun verlangs- lijstje hebben staan. "Een concrete aanbieding heb ik nog niet gehad, maar ze willen allemaal dat ik daar kom trainen. Wat dat betreft kan ik zelfs een keuze maken. We zien het DEN HAAG (GPD) Volgens de Haarlemse arts dr. Michel Karsten maken zeker honderdvijftig Nederlandse topsporters zich schuldig aan dopinggebruik. Het merendeel daarvan begeleidt Karsten zelf vanuit zijn eigen praktijk. „Ik probeer ze er in eerste instantie vanaf te houden", aldus de arts. „En stel ze dus altijd eerst op de hoogte van de eventuele gevolgen die de anabole steroiden voor hun gezondheid kun nen hebben. Maar de sporter die zich bij mij meldt heeft daar zelf al lang genoeg over nagedacht. Hij meldt zich, omdat-ie zijn prestaties met dit soort-medicijnen wil verhogen en door mij verantwoord bege leid wil worden. Die begeleiding ben ik bereid te geven, ik weet ten minste wat ik spuit". Karsten, die in het programma Match van RTL 4 reageerde op de ge ruchtmakende onthullingen over het dopinggebruik in Oost- en West- duitsland, verklaarde geen problemen met zijn bemoeienis te hebben. „Het gaat mij erom dat de sporters - ik heb er nu zo'n hondefd vijftig on der behandeling - er zonder kleerscheuren vanaf komen. Zeker weten doe je dat nooit natuurlijk, maar wanneer je er dan toch aan begint kun je je beter door een arts laten begeleiden, dan zelf maar wat te gaan ex perimenteren". Zodra Karsten zeker-weet dat de topsporter voor de volle honderd procent achter het gebruik van de spierversterkende middelen staat, stelt hij een plan op waarmee de 'aanvrager' uit de voeten kan. In veel gevallen valt vervolgens een duidelijk stijgende prestatiecurve waar te nemen. „Anabole steroiden hebben wel degelijk effect", aldus Karsten. avond in ieder geval nog eens blijk van de gemeende interesse door de Alphenaar persoonlijk te komen volgen. Krijgsman deed het be paald niet slecht, werkte hard en speelde als centrumspits naar ver mogen. "Ik ben zelf wel tevreden, hoewel het wel wennen is. Je loopt tussen allemaal vreemde jongens in en die spelen weer anders dan ik bij ARC gewend ben", stelde hij na af loop van zijn geslaagde debuut op de hem bekende bescheiden wijze vast. "Ik vond wel dat ik een perio de weinig aangespeeld werd. Daar om ben ik dat zelf nog wat meer gaan afdwingen door wat terug te vallen". Ongelukkig Dat laatste illustreerde Krijgsman het duidelijkst vlak voor rust, toen hij, geheel tegen zijn gewoonte in, in de eigen zestien meeverdedigde en ongelukkig op de bal viel. Straf schop. UVS-aanvoerder Hans van Leeuwen bracht zijn ploeg daar door op gelijke hoogte en bepaalde de ruststand op 2-2. Krijgsman zelf stond in de beginfase aan de basis van de 1-0 voorsprong van Oranje, toen hij samen met Rob Dorlas een duel voor het doel aanging. Krijgs- (TSC) man miste nipt, waardoor de bal het lichaam van Dorlas in het doel op 7-3. caramboleerde. De mannen van Ron Groenewoud hadden UVS in LxTOeneWOUae de eerste helft behoorlijk onder Hoe oordeelde Groenewoud over druk gezet, maar geen kans gezien zijn te elfder uren binnengehaalde afstand te nemen. Jan Poels (Oran- nieuweling in de selectie? "Ik heb je) en Hans de Kruys (UVS) teken- Dennis weer een aantal prima acties den voor de treffers. zien maken en ben erg van hem ge- Na rust, toen UVS meer grip op charmeerd. Ik was, en ben vergeten het spel kreeg, begon Krijgsman op door wie, getipt en had hem daarom de bank. Noordwijker Leonard van al een keer met ARC tegen IJssel- Utrecht speelde, na een sterke start meervogels zien spelen. Toen heb ik en een daarop volgende dolende pe- besloten hem een uitnodiging te riode, nog wel. En goed. In de uit- sturen. Dat hij nooit eerder in selec- bouw van de score tot 5-2 had hij ties heeft gezeten, daar heb ik niets een belangrijk (doelpunt en een as- x xr 1 sist) aandeel. Bij 5-3 (treffer Hans hij van Leeuwen) kwam Krijgsman (voor Van Utrecht) weer in het veld, nu als rechterspits. De ARC'er bruiken", kwam met nog een handvol goede Op 12 december oefent het ama- acties, maar moest het scoren aan teurelftal in Groesbeek tegen De f Dennis Krijgsman: "Ditj< anderen overlaten. Frank Maasdam Treffers en daarna wordt het gezel- (SC Enschede), Jacques Vermeulen schap reisklaar gémaakt Pieter (Geldrop) bepaalden de eindstand Leenders trip (vertrek: 10 januari) naar de An ken heeft verzuimd advies uit te brengen aan het ministerie van So ciale Zaken. Zonder positief advies van de Stichting kan het ministerie geen arbeidsvergunning verstrek ken aan Agu, die derhalve nog steeds niet speelgerechtigd is, on danks zijn contract bij de Maast richtse club. Het bestuur van FC Twente is met Karei Jansen van de spelers- vakbond WCS in een ordinaire rel verwikkeld geraakt. Beide partijen maken elkaar verwijten. FC Twente beschuldigt Jansen van nalatig heid, de voorman van de WCS op zijn. beurt beticht de clubleiding van onwaardig gedrag. Aanleiding voor het conflict is de aanvraag van FC Twente van een werkvergunning voor de Joegosla vische spits Musemic. Het bestuur van de Stichting Arbeidszaken, waarin Karei Jansen namens de WCS zitting heeft, zou woensdag het verzoek behandelen. Tijdens de vergadering bleek daarvoor echter geen tijd beschikbaar. Andere za ken op de volle agenda eisten alle aandacht op. BARCELONA (ANP) - Barcelona- trainer Johan Cruijff en spits Hristo Stojtskov volgen de competitie wedstrijd van hun club bij Real Za- ragoza, komende zondag, van de tri bune. Het duo ontving deze week in het Supercup-duel tegen Real Ma drid (0-1), de rode kaart en is in af wachting van de uitspraak van de strafcommissie automatisch ge schorst. In Spanje volgt na een rode kaart een zogenaamde sancion cautelar (sanctie uit voorzorg) van één duel, alvorens de commissie de definitie ve strafmaat vast stelt. Cruijffs hulptrainers Bruins Slot en Rexach zullen op de bank zitten tegen Zara- goza, waar Barcelona vier seizoenen niet heeft gewonnen. De verwachting is dat de schor sing voor Cruijff, weggestuurd om dat hij tegen een beslissing van de scheidsrechter protesteerde, tot een of twee duels beperkt blijft. Het geval Stojtskov is ernstiger. De Bulgaar zag vlak na zijn trainer rood, omdat hij bleef mekkeren te gen scheidsrechter Urizar Azpitar- te. In het tumult daarop, waarbij al lerlei voorwerpen op het veld wer den gegooid door het publiek, ging de aanvaller op de voet van de arbi ter staan. Op televisie was dat moei lijk te zien, omdat een brede bege leider van Barcelona met een lange regenjas het zicht belemmerde. Barcelona's topscorer, zeven doelpunten, moet vrezen voor een zware straf. De reglementen praten over twee tot vier maanden schor sing, afhankelijk van de ernst van de eventuele blessure bij de arbiter. Salvatore Schillaci ontbreekt zon dag bij Juventus in de derby tegen Torino. De kleine spits van Italië werd gisteren voor een wedstrijd geschorst wegens bedreiging met de dood van een tegenstander. Melbi Raboen naar Wilhelmus LEIDEN - Melbi Raboen is weer on der dak. De ex-trainer van Quick Boys is per onmiddellijke ingang aangesteld bij hoofdklasser Wilhel mus. Raboen gaat de taak van 'trou ble-shooter' vervullen. Bij de Voor- burgse hoofdklasser verlopen de za ken sportief gezien momenteel niet naar wens. Wilhelmus bezet de voorlaatste positie op de ranglijst. tillen. Daar wordt gespeeld tegen Aruba, Bonaire en Curacao. Een 'ABC-tje' voor Krijgsman, maar ook voor Van Utrecht, die al langer on der de hoede van Groenewoud zit en in augustus een reis naar Surina me van het programma afgevoerd zag worden. Het kan verkeren. WIM VAN WANROOY Leidse jeugd wint LEIDEN - Het Leidse voetbalteam te maken. Vorige week beviel onder de zestien jaar heeft gister- e weer en daarom neem ik hem avond met 4-1 gewonnen van de B- Een goede, sterke spits, die de junioren van Ajax. Na een 0-1 rust- duels niet schuwt, kan ik altijd ge- stand scoorden Alex Barendje (RCL), Michiel van der Woude (Kat wijk), Jan Krijgsman (Quick Boys) en Marco Akerboom (UVS). vrijdag 15.30-18.30 EURO: Tennisklassiekers: fi nale Open Franse kampioenschappen. 17.00-18.00 Sportnet: Argentijns voetbal. 18.00-19.00 Sportnet: The Sports Show. 18.30-19.30 EURO: Golf: vooruitblik op de Ryder Cup. 19.00-21.00 Sportnet: Basketbal. 19.30-20.00 EURO: Sportnews. 20.20-20.55 Ned 3: Sport Studio. 21.00-22.00 Sportnet: Go: auto- en motor sportmagazine. 22.00-23.30 Sportnet: Boksen voor profs. 22.15-22.20 Super: Sports News. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Journaal. 22.50-23.20 Did 2: Die Sport-Reportage: met o.a. Bundesliga voetbal (Borussia Dortmund-Bayer Leverkusen, FC Köln- Karlsruher SC, Borussia Mönchenglad- bach-FC Kaiserslautern. 23.25-23.50 Did 1Sportschau. 23.30-01.30 Sportnet: NHL IJshockey. 00.00-00.30 EURO: Sportnews. 00.30-02.30 EURO: Snooker: Open Azia tische kampioenschappen. 01.30-03.00 Sportnet: Boksen. 02.00-02.50 BBC 1: World Cup Cricket: Engeland-Nieuw Zeeland.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19