Casema interesse in kabel Leidse regio Wethouders willen 'echt sals EWR wil zelfstandig drinkwater blijven leveren Geen reden tot alarm over opnamestops ziekenhuizen CAMPAGNE RIJ ALCOHOLVRIJ9 Bedrijf wil aantal kanalen uitbreiden tot 36 VRIJDAG 7 DECEMBER 1990 PAGINA 15 Leerlingen doen ervaring op bij bouwproj eeten DEN HAAG/REGIO Onge veer 150 jongeren in Zuid-Hol land die een opleiding volgen in de bouw, krijgen de mogelijk heid praktijkervaring op te doen. De provincie Zuid-Hol land wil namelijk volgend jaar 17 woningbouwprojecten als leerlingbouwplaats laten uit voeren. Onder leiding van vak lieden zullen de jongeren in op leiding in totaal 229 woningen bouwen. In deze regio worden in de Leidse wijk Oude Rijn 14 wo ningen gerealiseerd, in de wijk Berkhout in Lisse 15 woningen, in het Alkemadese de Gogh Noord-3 worden tien woningen neergezet en in Waddinxveen 17 woningen. Dit jaar zijn meer woningen gereserveerd dan in de voor gaande jaren. Gedeputeerde P. van Heemst: "De noodzaak van het stimuleren van leerling bouwplaatsen is groter dan ooit. Daarom hoop ik dat er ook bui ten de gesubsidieerde woning- buw meer leerlingbouwplaat sen komen. Ik denk dan bij voorbeeld aan woningverbete ring". Voor 1992 heeft de provincie een verdere verhoging naar 250 woningen in het vooruitzicht gesteld. In deze regio gaat het om woningen in de Leidse Slaaghwijk en in Ter Aar. DEN HAAG - Energie- en Water voorziening Rijnland (EWR) wil zelfstandig drinkwater blijven leve ren. Provincie Zuid-Holland blijft daarentegeri vasthouden aan een re organisatie van de drinkwatervoor ziening waarbij EWR zou opgaan in het Duinwaterbedrijf Zuid-Hol land-West. Dit conflict werd giste ren uitgevochten bij de Raad van State. Het plah van de provincie om de drinkwatervoorziening te reorgani seren dateert al van 1975, toen er nog zo'n 37 verschillende bedrijfjes waren die dat voor hun rekening na men. Inmiddels is dat aantal al ste vig teruggebracht, maar naar de me ning van de provincie nog niet vol doende. Het streven is uiteindelijk slechts drie bedrijven over te hou den, die Zuid-Holland van water Een van belangrijkste redenen voor deze reorganisatie is dat de provincie de kwetsbare duinen van af Katwijk tot aan Monster door één bedrijf wil laten beheren en niet door meerdere. Op dit moment is de eigendom- en beheersituatie van de duinen zeer versnipperd. De water winning zou daarom uit milieu-oog- punt het beste gedaan kunnen wor den door één organisatie. Juist Overmatige onttrekking van water is een bedreiging voor het leven in de duinen, zo pleitte mr. J.G. de Vries Robbé namens de provincie. Daarnaast wees hij erop dat de door de provincie geplande opzet met drie bedrijven doelmatiger is dan de mogelijkheid van vier be drijven, waarbij EWR zelfstandig blijft. EWR meent daarentegen dat deze gedwongen manier, die in hun ogen overeenkomt met onteigenen, uit eindelijk de zaak zal schaden. Vrij willige samenwerking met vier be drijven is beter dan een gedwongen concentratie, aldus woordvoerder mr. A.G. Maris van EWR. Bovendien wil EWR zelf blijven leveren aan Alphen aan den Rijn en Hazerswoude. Deze plaatsen zou den aangesloten moeten worden op het drinkwaternet van het te vor men Grondwaterbedrijf Zuid-Hol- land-Oost. Deze kan echter nog tot 1995 niet zelf leveren, omdat in de Alblasserwaard nog een waterwin- installatie gebouwd moet worden. Het aanleggen van een nieuw lei dingnet is volgens Maris een kost bare aangelegenheid, terwijl aan sluiting bij EWR veel minder kost. EWR heeft door het bureau IWACO nog een alternatief plan la ten maken. Ook dit plan, Klavier Vier geheten, is nog door Provin ciale Staten bekeken. Volgens De Vries Robbé vonden de statenleden dit echter geen goed voorstel omdat ook hier de duinen in twee stukken worden gedeeld. De Kroon heeft al in 1988 de reor ganisatieplannen beoordeeld, maar toen op formele gronden afgewe zen. Inhoudelijk oordeelde de Kroon echter dat de driedeling van waterdistributie in Zuid-Holland aanvaardbaar is, zeker omdat de Raad voor de Drinkwatervoorzie ning hierover destijds een positief advies had gegeven. Nu de formele opzet is verbeterd, vindt De Vries Robbé dat de Raad van State het huidige reorganisatieplan moet goedkeuren. DEN HAAG Trainers, bestuursleden en spe lers van de voetbalclubs Feyenoord (vlnr. P. Norton, G. Taument en H. Fraser) en FC Den Haag beloofden minister Maij -Weggen van Verkeer gis teren niet achter liet stuur te kruipen als zij een slok op hebben. Club Feyenoord maakte bekend geen alcohol meer te schenken voor en na de wed strijd. Dit gebeurde tijdens de presentatie van de vijfde editie van de campagne 'Rij alcoholvrij' van Veilig Verkeer Nederland (WN) in Den Haag. Minister Maij gaf het startsein voor de Zuidhol landse campagne van het Provinciaal Orgaan Ver keersveiligheid (POV) om het alcoholmisbruik in het verkeer terug te brengen. Maij zei dat de komende tijd sneller rijbewij zen worden ingenomen als hoge alcoholpromilla ges worden geconstateerd. "Iemand kan dan wor den verplicht tot een medisch onderzoek waaruit moet blijken dat hij of zij niet van alcohol afhan kelijk is". De WN en POV gaan samenwerken met sport verenigingen om het alcoholgebruik van de toe schouwers tijdens wedstrijden terug te dringen. De decembermaand wordt aangegrepen voor po litiecontroles en een grootscheepse voorlich tingsactie. Volgens inspectie volksgezondheid zijn de afspraken sluitend VOORSCHOTEN - Casema wil het televisiekabelnet in de Leidse regio overnemen en ver volgens uitbreiden tot 36 kanalen. De kabelexploitant kondigde dit gisteren aan tijdens een bestuursvergadering van de gemeenschappelijke regeling die het net nu beheert. Als de plannen van Casema doorgaan, kan het kabelnet rond Leiden al in 1992 worden uitge breid. dat de verleiding voor het kabelbe- glasvezelnet vrij snel in gebruik stuur straks groot zal zijn nog een worden genomen. De PTT heeft in paar jaar te wachten, in de hoop dat dit gebied namelijk al een flinke de kosten flink zullen dalen. hoeveelheid glasvezel in de grond gestopt. Voor andere doeleinden Volgens G. Lieverse, hoofd net- weliswaar, maar de kabeltelevisie beheer bij Casema, zal de uitbrei- kan er gemakkelijk op worden aan- ding die deze kabelexploitant wil gesloten. De extra kosten voor glas- doorvoeren, de abonnee niets méér vezel worden volgens Sjerp gecom- kosten. Voordat de tv-kijkers 36 penseerd door het feit dat dure zenders kunnen ontvangen, moeten voorzieningen als wijkstations dan overigens niet alleen het hoofdnet, njet meer nodig zijn maar ook de plaatselijke netten sj waarschuwde gisteren dat worden verbeterd Dat laatste een glasvezelnet grote gevolgen kan brengt waarschijnlijk wel tariefs- hebben v00r de aangesloten ge. verhogingen met zich -nee. Maar meentelijke kabelexploitanten. Nu hetzelfde verhaal geldt als er een kunnen gemeenten zelf nog bepa- glasvezelnet wordt aangelegd len welke programma's ze <atrLe_ T?i 1 coron men' van het re®onale net- B'i gLs- x uöucii vezel kan dat niet meer. Volgens Volgens adviseur R. Sjerp van het Sjerp zullen de plaatselijke netten regionale kabelbestuur kan het dan vanzelf wel moeten fuseren. Lading vuurwerk in vrachtauto vier keer te groot OEGSTGEEST - Bij een controle op het vervoer van vuurwerk aan de Rijnsburgerweg in Oegstgeest heeft de politie vanmorgen tussen vier en tien uur in totaal 175 vrachtauto's, waaronder een groot aantal zogehe ten lijnrijders met bloemen, geïn specteerd. Eén chauffeur, afkom stig uit Twello, bleek 4600 kilo vuur werk in zijn wagen te hebben, ter wijl slechts duizend kilo is toege staan. Een gedeelte daarvan be stond uit een partij illegaal vuur werk. Tegen de chauffeur, de ver voerder en de verzender van het vuurwerk, wordt proces-verbaal op gemaakt. De politiekorpsen van de Bollen streek, die bij hun actie assistentie kregen van de Katwijkse politie en twee controleurs van de Dienst Ge vaarlijke Stoffen, waren vanmorgen nog geruime tijd in touw om de in houd van de wagen uit Overijssel aan een nader onderzoek te onder werpen. ANWB keurt en stelt lichten auto's gratis af LEIDEN/KATWIJK - De ANWB houdt van 11 tot en met 14 decem ber 'verlichtingsacties' in Leiden en Katwijk. Onder het motto 'Zicht op licht' kan iedereen, wel of niet ANWB-lid, gratis de verlichting van de auto, aanhanger of caravan laten controleren. Bovendien kan advies worden ingewonnen over mistlam pen, andere vormen van verlichting en keuringen. De ANWB probeert met de actie automobilisten te overtuigen van een goede verlichting, vooral nu de donkere dagen weer zijn aangebro ken. Sedert het begin van de ver lichtingsacties heeft de ANWB al van ruim een miljoen auto's de ver lichting afgesteld. Dat begin is ove rigens wel 26 jaar geleden. Afgelopen voorjaar werd op 46 plaatsen een verlichtingsactie ge houden. Daarbij werden bijna 15.000 auto's onder de loep geno men. J Voor de actie wordt op een par keerterrein een technomobiel ge stationeerd vah waaruit de contro leurs werken. In Leiden staat de technomobiel van 11 tot en met 14 december op het parkeerterrein van de Groenoordhallen. Op dindsdag 11 december is de mobiel van 14.00 tot 19.00 uur open, op woensdag en donderdag 9.0.0 tot 19.00 uur. Vrij dag is de technomobiel van 9.00 tot 17.00 uur aanwezig. In Kgtwijk wordt de technomo biel op 11 en 12 december aan het Marktplein (bij de Piet Heinlaan) neergezet. Beide dagen kunnen au tomobilisten van 9.30 tot 19.00 uur terecht. Omdat het laatste uur meestal wordt besteed aan nog wachtenden, is het verstandig tijdig zich aan te melden. 'Herverdeling politiesterkte moet doorgaan' NIJMEGEN - Stoppen met herver deling politiesterkte is een slecht idee. De herverdeling moet door gaan. Uitstel is uit een oogpunt van openbare orde en veiligheid voor gemeenten met gemeentepolitie on aanvaardbaar. Dit heeft mr. E.M. d'Hondt, burgemeester van Nijme gen mede namens 45 andere grote gemeenten, waaronder Leiden, in een brief aan de leden van de vaste Kamercommissie voor de politie la ten weten. Volgens de burgemeesters van de 46 gemeenten (onder meer: Gouda, Lelystad, Amsterdam, Vlissingen, Alkmaar) mag de ontwikkeling naar de regionale politiekorpsen geen reden zijn om voorlopig niets meer te doen aan het verschil in werkdruk tussen de korpsen van gemeente- en rijkspolitie. Het Rijk moet de hierover gedane toezeggingen nakomen, zo stellen zij. Volgens de 46 gemeenten wor den de gemeentelijke politiekorp sen al jaren geconfronteerd met een onaanvaardbaar hoge werkdruk. Zij stellen dat de destijds aange kondigde verhoging van sterkte van korpsen nog niet voor de helft is gerealiseerd, zodat er nog steeds sprake is van een ongewenst ver schil in werkdruk tussen rijks- en gemeentepolitie. HILLEGOM/LEIDEN/HAARLEM De regelmatig voorkomende op namestops bij de overvolle intensi ve care-afdelingen van de zieken huizen in Kennemerland hebben nog nooit geleid tot ernstige situa ties. Dat zegt G. van der Wal van de Inspectie voor de Volksgezondheid in Noord-Holland. De inspecteur ziet geen reden om de situatie bij de staatssecretaris van Volksgezondheid aan te kaar ten. Volgens hem zijn er onderling goede afspraken gemaakt. In geval van overvolle afdelingen in het ene ziekenhuis kan er altijd naar een an der ziekenhuis worden uitgeweken. Van der Wal wil niet spreken van alarmerende toestanden: "Het gaat om piekproblemen". Vooral in drukke wintermaanden moeten de ziekenhuizen vaker een opna mestop afkondigen dan in de zo- De discussie over de opna mestops in de ziekenhuizen in de re gio Haarlem is ontstaan na het over lijden van een zwaargewonde tien jarige Hillegommer. Ambulance personeel probeerde tevergeefs de jongen in een Haarlems ziekenhuis onder te brengen. Omdat er in twee ziekenhuizen geen plaats was, moest de ambulance uitwijken naar een ziekenhuis in Amsterdam. De inspectie heeft een onderzoek inge steld. Inspecteur Van der Wal: "Mis schien was het ambulanceperso neel wel onvoldoende op de hoogte van het feit dat de ziekenhuizen vol waren". Van der Wal wil vooruitlo pend op het onderzoek geen uit spraken doen. Volgens directeur Boesten van de Rijnland-ziekenhuizen (Elisabeth in Leiderdorp en Rijnoord in Al phen aan den Rijn) is het aantal in tensive care-bedden in de Leidse re gio in principe voldoende. "Dat neemt niet weg dat een ziekenhuis op een bepaald moment vol kan zijn, zodat overplaatsing naar een ander ziekenhuis noodzakelijk is". Rente studielening omhoog ZOETERMEER - De rente die afge studeerden moeten betalen over hun studieleningen gaat 1,6 procent omhoog. Op 1 januari wordt de ren te 8,71 procent. De rente over de studieleningen begint te lopen óp het moment dat studenten stoppen met studeren. Het rentepercentage wordt jaarlijks vastgesteld. Het ligt een half pro cent lager dan de gemiddelde rente op staatsleningen zoals die in okto ber door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt gemeld. Dit jaar bedroeg de rente 7,12 pro cent. In 1989 was dat nog 5,35 pro cent. Wie er wordt overgeplaatst, is af hankelijk van de toestand van de patiënten. Een ernstig gewond ver keersslachtoffer krijgt altijd eerst de hoogstnoodzakelijke hulp. "We vervoeren iemand pas op het mo ment dat dit verantwoord is". Een woordvoerder van het Aca demisch Ziekenhuis Leiden zegt, dat het ook bij hen kan voorkomen Van onze redacteur Erna Straatsma REGIO - In bijna alle gemeen ten tussen 18.000 en 24.000 in woners werken wethouders meer dan 30 uur per week. Be stuurders in plaatsen van der gelijke omvang worden echter door de minister van binnen landse zaken als parttimers ge zien, en ook zo betaald. Een on rechtvaardige zaak, vinden de wethouders, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en de Tweede Kamer. Minister Dales steunt de kri tiek, maar geld voor de gevraag de salarisverhoging heeft ze vooralsnog niet. "Een paar jaar geleden hebben we deze discussie ook al ge voerd", zegt de Lissese WD-wet- houder J. Meulemans als reactie op de deze week door het parle ment aangenomen motie om wet houders van kleine gemeenten een volledig, 'echt salaris' te ge ven. "Toen Rietkerk nog minister was is dat al ter sprake gekomen. Hij stond achter het voorstel maar had geen geld. In feite gebeurt nu hetzelfde. De Tweede Kamer vraagt om een salarisverhoging en Dales zegt dat er geen geld voor is. De VNG heeft een paar jaar geleden ook al eens gepleit voor meer geld". Een kleine verhoging van de wedde zit er vermoedelijk wel in. De minister wil wethouders van kleine gemeenten voor 85 procent van een volledige werkweek uit betalen. Nu is die tijdsnorm 80 procent. In de huidige regeling komt het er op neer dat gekozen dat er geen intensive care-bedden beschikbaar zijn. Er wordt dan con tact opgenomen met ziekenhuizen in de buurt. De woordvoerder weet niet of er een regeling bestaat dat het AZL aan de Centrale Post Am bulancevervoer in Leiden meldt dat men geen bedden op een van de in tensive care-afdelingen besschik baar heeft. bestuurders in gemeenten tussen 18.000 en 24.000 inwoners geacht worden gemiddeld vier dagen per week te werken. De 1,3 miljoen gulden die voor de salarisverho ging beschikbaar is, was oor spronkelijk gereserveerd voor een verbetering van de inkomens van gedeputeerden. Een woordvoerder van het mi nisterie zegt dat er voor de ge noemde categorie wethouders wel een mogelijkheid bestaat om meer te verdienen. Gemeenten kunnen een met redenen om kleed verzoek bij de minister in dienen om bestuurders voor hon derd procent te belonen. Dan moet wel worden aangetoond dat de wethouders meer dan vier da gen per week op het gemeente huis doorbrengen. Van deze rege ling wordt echter weinig gebruik gemaakt. Onjuist De Voorschotense wethouder J.W.E. van de Poel (WD) en zijn Oegstgeester collega H. Rijks (WD) vinden het onjuist dat voor de hoogte van hun salaris alleen het inwonertal van gemeenten bepalend is. Voorschoten telt ruim 22.000 inwoners, Oegstgeest ruim 18.000. "Het lijkt mij dat je ook kijkt naar het aantal wethou ders in een gemeente", zegt Van de Poel. "In Voorschoten zijn er drie maar mogen er vier wethou ders zijn. Als wethouders full-ti me worden betaald, dan lijkt me dat er een grens moet komen bij drie wethouders". Rijks meent dat ook de aard van de gemeente bepalend moet De gemeenschappelijke regeling heeft nog niet op het aanbod gerea geerd. Casema moet eerst duidelijk maken wat een en ander gaat kos ten. Het kabelbestuur heeft trou wens zo zijn eigen plannen met het net. Het overweegt om de koperen leidingen, die nu worden gebruikt voor de aanvoér van de radio- en tv- signalen, geleidelijk te vervangen door glasvezelkabels. Op die ma nier zou het aantal tv-kanalen kun nen worden uitgebreid tot 40, en mogelijk zelfs tot meer dan 50. Het plan van Casema en de aanleg van glasvezelkabels hebben overi gens alleen betrekking op het zoge heten hoofdnet tussen de ont- vangstmast in Oegstgeest en de net ten van de aangesloten gemeenten. De gemiddelde kijker zal dan ook nauwelijks iets van de veranderin gen merken, behalve dan dat hij straks meer tv-zenders kan ontvan gen. Het regionale kabelbestuur houdt ook na de overname de over name zeggenschap over het net. Treuzelen Casema wil het kabelnet in de Leid se regio overnemen om zo de uit breiding van haar net in de Duin- en Bollenstreek veilig te stellen. Ook dit net is afhankelijk van de ont- vangstmast in Oegstgeest. Breidt de Leidse regio niet uit - en die bepaalt wat er via de mast wordt doorgege ven - dan zal er ook in de Duin- en Bollenstreek geen zender méér op de buis komen. Het regionale kabelbestuur voelt overigens veel voor een uitbreiding van het aantal tv-kanalen, maar hoe wel er al jaren over wordt gepraat, heeft het nog steeds geen beslissing genomen. Casema vreest dat de uit breiding nog verder wordt uitge steld door de 'glasvezel-plannen'. Glasvezel is weliswaar een aan trekkelijke oplossing, want het biedt veel meer mogelijkheden dan bestaande technieken, maar het is ook veel duurder. Casema is bang zijn voor de functiewaardering van wethouders. "De zwaarte van het ambt hangt af van het soort gemeente", aldus Rijks. Mocht de functie van wethou der in kleine gemeenten als full time betrekking worden gehono reerd, zal Van de Poel zijn baan bij de gemeente Rotterdam niet opzeggen. De Voorschotense be stuurder werkt drie dagen in Rot terdam. "Dat zou een financiële strop zijn, ook al kom ik nu tijd te kort voor mijn werk als wethou der. Ik kom zeker boven de 30 uur per week uit en dan heb ik vaak nog te weinig tijd om me echt er gens in te verdiepen. Ik zou mijn baan in Rotterdam pas opgeven als het salaris van wethouders wordt gebaseerd op het inkomen van de burgemeester of de ge meentesecretaris". Vrouwen Opvallend is dat de vrouwelijke wethouders minder eisen stellen dan hun mannelijke collega's. De Leiderdorpse wethouder C.A. Huigen (VVD) volstaat met de op merking dat ze een salarisverho ging 'met vreugd zal begroeten'. "Ik heb het altijd onrechtvaardig gevonden dat we voor 80 procent worden uitbetaald". Haar Lissese collega Meulemans benadrukt dat ze haar politieke functie ook een voor deel stuk uit idealisme bekleedt. "Ik heb hier vrijwillig voor gekozen. Als ik voor mijn werk als wethouder niet betaald zou worden had ik het misschien toch ook wel gedaan". Ze voegt er wel aan toe dat 'objectief gezien' haar salaris te laag is. Radio 10 Klassiek laat nog steeds niets van zich horen VOORSCHOTEN - De zender Radio 10 Klassiek krijgt van het kabelbestuur in de regio Leiden nog twee maanden de tijd om met haar uitzendingen te begin nen. Is de zender na 1 februari niet in de lucht, dan wordt de Concertzender Amsterdam op het net gezet. Het bestuur van de kabel heeft dit gisteren be sloten. Vorig jaar gaf het kabelbe stuur de voorkeur aan Radio 10, vooral ook omdat dit program ma gratis kon worden doorgege ven. Voor de Concertzender moet een speciale straalverbin ding worden aangelegd, die naar schatting zo'n 50.000 gul den kost. Na een paar maanden in de lucht te zijn geweest, •9 Wethouder Huigen van Leider dorp zal een salarisverhoging met vreugd begroeten', (foto wim staakte Radio 10 klassiek in maart wegens technische pro blemen haar uitzendingen. De organisatie zegde vervolgens herhaaldelijk toe haar pro gramma's weer snel te begin nen, maar tot dusver is Radio 10 deze belofte niet nagekomen. Het kabelbestuur wil nog een paar maanden geduld oefenen. Daarna krijgt de Concertzender een kans. Over de precieze kos ten van de straalverbinding moet nog worden onderhandeld met de PTT. De Leidse wethou der Bordewijk, voorzitter van de regionale kabel, hoopt dat het uiteindelijk bedrag minder zal zijn dan de eerder voorge stelde 50.000 gulden. Liefheb bers van klassieke muziek heb ben overigens al eerder aange drongen op het doorgeven van de Concertzender. De program ma's van dit station zijn volgens hen beter dan die van Radio 10 Klassiek. Honderd jaar geleden stond er in de krant: - Sir Joseph Lister trad Donder dag-avond te Londen, na zijn te rugkeer uit Berlijn in het hospi taal van „Kingscollege" op. Hij deelde mede dat dr. Koch twee nieuwe geneesmiddelen heeft ontdekt, niet alleen tot genezing, maar ook tot voorkoming van twee vreeselijke besmettelijke ziekten. Den waren aard dezer middelen kon hij nog niet ont hullen. Men gelooft echter, dat sir John Lister doelde op de ge neesmiddelen tegen diptheritus en tetayius. Sir John Lister zeide nog, dat de middelen in zulk eene eenvoudige chemische stof bestaan, dat ieder ze zou kunnen bereiden. - In een der met reizigers volge propte spoorwegwaggons, die Woensdag en Donderdag naar den Haag liepen, bemerkte een der passagiers gedurende den rit bewegingen onder de ban ken, kort daarop gevolgd door genies. De in het compartiment aanwezige dames sprongen bo ven op de bank van schrik, welke echter spoedig bedaarde toen een der heer en den moed had on der de bank te kijken en van daar twee jongens tevoorschijn haalde die, toen de wagen nog le dig was, daarin waren gaan lig gen, om zodoende vrachtvrij naar den Haag te komen. De rei zigers hebben de knapen er niet „bijgelapt" en kwamen door de drukte niet te weten of de deug nieten ongehinderd het controle hek zijn gepasseerd. Vijfentwintig jaar geleden: - Aan de grens tussen Libanon en Syrië is een chauffeur van een tankauto ingereden op een groep bedoeinen, omdat zij zijn broer, die een andere tankauto bestuurde, hadden vermoord. De woedende bedoeinen hadden de man uit de auto gesleurd en hem op beestachtige wijze omge bracht omdat hij een meisje van hun stam had doodgereden. Meeste part-time bestuurders hebben volledige dagtaak

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15