Bollenstreek wil niet bouwen voor Leiden Brief tien gemeenten aan provincie: Nieuwe wegwijzers over vrijwilligerswerk per wijk JAC-bestuur naar huis gestuurd actief in vrije tijd LISSE "De gemeenten in de Duin- en Bollenstreek willen op voorhand geen woningen bouwen voor woningzoekenden uit de Leidse agglomeratie". Dat schrijft het Samenwer kingsorgaan Duin- en Bollenstreek (SDB) in een brief aan het provinciebestuur. De tien verantwoordelijke portefeuillehouders vergaderden gistermiddag over de inhoud van de brief die vandaag de deur uitgaat. ifeMdüBrlMTi VRIJDAG 7 DECEMBER 1990 Het SDB heeft enige tijd geleden al een brief gestuurd naar de provin cie over de Verstedelijkingsnota Zuid-vleugel. Daarin wordt de Duin- en Bollenstreek aangewezen als woningbouwlocatie voor de Leidse regio. De tien gemeenten hebben in eerste instantie om uit stel gevraagd van een beslissing over dit provinciale plan. De gemeenten zijn zelf bezig een structuurschets op te stellen waarin wordt vastgelegd hoe de Duin- en Bollenstreek in de toekomst moet worden ingericht. Het SDB heeft in middels uitstel tot de zomer gekre gen voor het opstellen van de struc tuurschets. Dan wil de provincie be ginnen met haar eigen inrichtings- schetsen. In de nieuwe brief vragen de SDB-gemeenten uitstel tot oktober 1991 op voorwaarde dat in de zomer voldoende duidelijkheid bestaat over de hoofdpunten en uitgangs punten van de structuurschets. Tot de zomer van 1991 wordt wel voort durend overleg gepleegd met de provincie op ambtelijk en bestuur lijk niveau. Zodra er duidelijkheid is over de hoofdpunten van de structuur schets, kan de provincie beginnen met haar inrichtingsschetsen, schrijven de SDB-gemeenten. De tien gemeenten stellen daarom nog eens nadrukkelijk dat het besluit dat de provincie neemt in februari 1991 over de Verstedelijkingsnota, geen blauwdruk is. Aanpassing van de plannen is nog mogelijk na fe bruari. De eigen structuurschets van de Duin- en Bollenstreekgemeenten moet duidelijk maken dat zij op voorhand niet akkoord gaan met het bouwen voor de Leidse agglo meratie. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 3 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Baars. Van der Meer, Tan. Zwijnen- burg, Meijer. Van Leeuwen. Verhage, Groene- 218661. Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meyer/C.E. v.d. Meer, tel: 215510, Stokroos 1. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent. Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis. Berg- za 8 uur tot zo 8 uur: M.Th.J.M. Bergmeyer, tel: 226201Oude Singel 76. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk, tel: 122522. Wasstraat 2a. Groep 3 - Boels. Smit, Lely. W. de Bruijne, J. de Bruijne, Huibers, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruyne, tel: 134345, De Lt. de Kanterstraat 32. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boels. tel: 142383. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaaijer en R.E. Zaaijer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: D.R. van Wingerden, tel: 310047, Boshuizerkade 31. zo 8 uu- tot 24 uur: F. Lahr, tel: 120347, Zoeter- woudsesingel 11 Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooijman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammeretein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Kooijman, tel: 122268, Noordeindeplein 2a. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders,. tel: 760947, C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za U. Arndt, tel: 894539, Hoofdstraat 8; zo: L. Middendorp, tel: 130189, Peppelschans K14; spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur D.L.P. van Over- vest. Terweeweg 152, tel: 173994 Voorschoten C. Meijer. J.W. Frisolaan 13, tel: 3032; zo: E. Prescott, Bachlaan 1, tel: 2356. Warmond Praktijk Sleeboom/Hoornweg, Prof. Aalberse- laan 2. Voorhout, tel: 02522-11393. Wassenaar za: J.C. Spelt, tel: 11844, Van Groeneveltlaan 17, zo: B.R. Dinger van Kruiningen, tel: 76418, Hofcampweg 65. LEIDEN - De Leidse Vrijwilligers- centrale heeft de landelijke vrijwil- ligersdag vandaag aangegrepen om drie nieuwe boekjes te presenteren. De uitgaves bevatten informatie over vrijwillige hulpverlening in Leiden Zuid-West, de binnenstad en de Mors. Wethouder Bordewijk heeft deze drie wijken vanochtend bezocht, vergezeld door mensen van de Vrij- willigerscentrale. Overal kreeg hij het eerste exemplaar uigereikt van de wijkgerichte 'Wegwijzers voor vrijwillige hulpverlening'. De boek jes zijn het resultaat van een nauwe re samenwerking tussen de vrijwil- ligers-organisaties in de drie Leidse buurten. Twee jaar geleden heeft Leiden Zuid-West hierin het voortouw ge nomen. Na bemiddeling van de vrij- willigerscentrale is hier een werk groep opgericht. Daarin zitten ver tegenwoordigers van alle hulpverle nende instellingen in de buurt. Volgens coördinator L. Dickhoff van de vijwiligerscentrale was zo'n samenwerking hard nodig. Veel in stellingen wisten niets van de het overige vrijwilligerswerk in de buurt. Daardoor ontstonden veel mis verstanden en werd veel werk dub bel uitgevoerd. Sinds de werkgroep draait, is er volgens Dickhoff een aanzienlijk betere samenwerking ontstaan tussen de vrijwilligers in Zuid-West. Dit betekent niet dat er geen spra ke meer is van overlappingen. Dit komt vooral omdat veel groepen werken vanuit een bepaalde levens overtuiging. Instellingen voor ou derenwerk die werken vanauit het katholieke geloof, hebben in feite hetzelfde te bieden als bij voorbeeld hervormde organisaties. Om het contact tussen de instel lingen warm te houden wordt regel matig vergaderd over gezamenlijk te voeren beleid. Om deze vergade ringen goed te laten verlopen is af gesproken dat iedere instelling al tijd minimaal een vertegenwoordi ger afvaardigt naar deze bijeenkom sten. De verbeterde contacten resul teerden vorig jaar in een boekje waarin alle instellingen zijn opge nomen. Iedere organisatie heeft twee pagina's ter beschikking om zichzelf voor te stellen. Inmiddels is al de tweede druk van het boekje gereed, het eerste exemplaar hier van werd vanochtend uitgereikt aan Bordewijk. In navolging op het succes van de uitgave in Zuid-West zijn nu soort gelijke boekjes gemaakt voor de binnenstad en de Mors. Hierin staan behalve de verschillende hulpverle ningsinstanties ook club- en buurt huizen. De boekjes zijn in eerste instantie bedoeld om de vrijwilligers beter inzicht te geven in het totale aanbod van organisaties. Maar ze zijn ook beschikbaar voor particulieren die willen deelnemen aan een bepaalde activiteit of die vrijwilliger willen worden en een leuke organisatie zoeken. Belangstellenden moeten zich voor een exemplaar melden bij de Vrijwilligerscentrale aan de Oude Rijn 44b. VALKENBURG Kranienbezorger Kees Ouwersloot kan zich met een gerust hart opgeven voor verrnelding in het Guinness Book Of Records. Sinds kort heeft hij namelijk 'concurrent' Van der Lans uit Hillegom definitief van de eerste plaats verdreven. Hij is de enige persoon in Nederland die 65 jaar krantenbezorger is. De directeur van het Leidsch Dagblad. G. Arnold, sprak gistermiddag tijdens de jubileumreceptie in ontmoe tingscentrum De Terp in Valkenburg dan ook van een unieke gebeurtenis. "Het Leidsch Dagblad bestaat nu 130 jaar. Het is toch wel zeer bijzonder dat u precies de helft van die periode verbonden bent met onze krant". Ook de burgemeester C. Sinke van Valkenburg benadrukte de verbondenheid van Ouwersloot met het Leidsch Dagblad. "De krant, Valkenburg en Ouwersloot zijn een drie-eenheid". Sinke had voorts uitgerekend dat Ouwers loot in de 65 jaar zo'n tien miljoen kranten door Valkenburgse brievenbussen heeft laten glijden. Hij voegde er snel aan toe dat dit uiteraard 'natte vingerwerk' is omdat hij was uitgegaan van het huidige abonneebestand van Vijfhonderd. <fo»° Dick HogewonlnR) Parkeerbon Dinsdagavond vier december 18.50 uur. Nog even de stad in voor de laatste inkopen voor Sinterklaas. Toch wel prettig die extra mogelijk heid. Ik zet mijn auto op het par keerterrein bij molen de Valk en er is plaats genoeg. Als ik na een uurtje terugkom zie ik dat velen mijn voorbeeld hebben gevolgd... alleen er zit een briefje onder mijn ruitenwisser! Nee toch. geen bekeuring, he. Ja hoor dus toch! En zovelen met mij. Ik kijk even rond en zie twee par keerwachters lopen. Ik ben vastbe sloten om verhaal te halen. Nadat ik ze verteld heb dat ik niet wist dat ook op de extra koopavonden be- taald-parkeren geldt, kreeg ik te ho ren dat dat in alle kranten had ge staan! Nou, ik wist dit echt niet en zei dat ik het knap waardeloos vond (ik heb in twintig jaar geen bon gehad). De parkeerwachters kenden echter geen pardon en waarschuwden mij voor de extra koopavonden rond de kerstdagen. Zij besloten de discus sie zeer cynisch door op te merken dat ik met deze bon een leuk ka- dootje van deze parkeerwachter- Sinterklaas had gekregen. Nou leuk hoor! Leo de Jong Camilo Torresplein 9 2332 ZB Leiden Gidslijn LEIDEN - Het bestuur van het Leidse Jongeren Advies Centrum (JAC) is naar huis gestuurd door de medewerkers. Over de reden van de crisis houden alle betrokkenen hun kiezen stijf op elkaar, maar duide lijk is dat zowel persoonlijke als za kelijke tegenstellingen bestonden tussen bestuur en personeel. Deze week is overigens al een nieuw bestuur geformeerd, waarin ook Karei Diephuis zitting heeft. Hij was tevens lid van het onlangs weggestuurde bestuur. Het nieuwe driemannschap ver gadert volgende week over de pro blemen en wil tot die tijd niets kwijt over de aard ervan. "We willen de persoonlijke conflicten uit de publi citeit houden en ons beperken tot de zakelijke achtergrond van de problemen. Daarom moeten we ons eerst beraden over de vraag wat we wel en niet naar buiten brengen", al dus Diephuis. Het Leidse JAC sleept jaarlijks zo'n twee ton subsidie binnen. Naast een bijdrage van de gemeente Leiden komt geld binnen van negen regio-gemeenten en de provincie Zuid-Holland. Het rommelt al geruime tijd bij de instelling. In augustus stapte plot seling coördinator Ruud Bochardt 'LISC moet wegens overlast verhuizen' LEIDEN Wethouder Van Rij gaat samen met de universiteit en de Leidse Internationale Studenten Club (LISC) op zoek naar een ander pand voor deze vereniging. LISC zit nu op de 1ste Binnenvestgracht 22, maar is wegbestemd. Pogingen om het buurpand aan te kopen, waar door de overlast van deze studentenvereniging zou afnemen, misluk ten deze zomer. Van Rij stelde gisteravond dat LIS, net als de Koets-o-theek, eigen lijk weg moet uit die buurt. Er zou een andere plek in de binnenstad moeten komen, al is dat volgens de wethouder vrij moeilijk. "Overal stuitje op bezwaren", meende hij. Van Rij benadrukte dat de universi teit wat meer moeite zou moeten doen en wat meer geld beschikbaar moet stellen voor de buitenlandse studenten die naar Leiden komen. Volgens hem schort het daar wel aan. op. Hij had een nieuwe baan gevon den bij het project spijbelopvang. Kort daarop pakte ook de onder-co- ördmator zijn biezen en vertrok naar dezelfde instelling. Daardoor ontstond een groot personeelste kort bij de organisatie. Er waren nog slechts twee part-time mede werkers in dienst. Bij de wervingsprocedure voor twee nieuwe staf-medewerkers re zen conflicten tussen het overgeble ven personeel en het bestuur. Een ingewijde, die anoniem wil blijven, meldt dat de medewerkers een an dere kandidaat op het oog hadden dan de directie. De statuten van de JAC bieden het personeel de moge lijkheid het bestuur weg te sturen. Hiervan hebben de overgebleven medewerkers vervolgens gebruik gemaakt. Voorts moet ze het overleg over een mogelijke fusie met de Katwijk- se JAC weer op de rails zetten. De besprekingen over samenwerking tussen beide instellingen staan op een zeer laag pitje. "Het overleg zit behoorlijk in het slop door die toe stand in Leiden", verzucht een woordvoerder van de Katwijkse or ganisatie voor jongeren. Begin dit jaar was de hoop er nog op geves tigd dat de samenwerking rond ok tober dit jaar van start zou gaan. apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 7/12 tot vr. 14/12 door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, Leiden/Merenwijk, 071-211611. Apotheek Stevenshof, Ina, Boudier Bakker plein 1, Leiden, 071-313234. Apotheek Schoolstraat, Schoolstraat 83, Voor schoten, 01717-7957. Apotheek Langstraat, Langstraat 156, Wasse naar. 01751-11350. R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voor eigen praktijk: B.G. Heemskerk, De Kempenaerstraat 21, Oegstgeest. tel: 071-176761. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: doklerstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: mevr. J.L. Brandt- van der Nat, Lek straat 91b, Leiden, tel: 071-414233. spreekuur om 13.00 uur. I in eigen praktijk Wassenaar, tel: 01751-78151. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden. Oude Rijn 59. tel 120144na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hc land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp e ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK Sociaal Psychische Hulp voor dringende hulp buiten kantooruren, tel: 06-8212141. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Poepjesmonster (I) Leidenaar Henny Kwik heeft zich de laatste tijd ontpopt als extern adviseur van de gemeente Lei den. Onlangs schreven we in deze rubriek al over de poepscooter die Kwik het gemeentebestuur heeft aanbevolen om het ideaal van 'een schone stad' gestalte te geven. Welnu, Henny Kwik heeft zich andermaal tot het gemeente bestuur gewend omdat zich weer een andere mogelijkheid heeft aangediend om 'de grote bood schap' te lijf te gaan: het poepjes monster. Vorige maand ging het over de poepscooter die in de Rotterdam se wijk Spangen furore maakt. De poepscooter, of in keurig Frans Caninette, is een 250 cc Yamaha motorfiets met een daarop ge monteerde drollenzuiger. Een medewerker van de Rotterdamse reinigingsdienst rijdt tweemaal daags met de scooter door de wijk. Zodra zijn speurdersoog iets waarneemt is het met de drol gedaan. De poepscooter kan veel, stoep je op, stoepje af, maar niet alles. Daarom is de Rotterdamse reini gingsdienst sinds kort ook in de weer met het poepjesmonster. De naam, geïnspireerd het harige koekverslindende monster uit Sesamstraat, doet vermoeden dat we hier te maken hebben met een veelvraat. Dat blijkt juist. Het poepjesmonster laat werkelijk geen drol onaangeroerd, al is die nog zo goed verstopt, tussen au to's of in het groen bijvoorbeeld. Het poepjesmonster is eigen lijk een superstofzuiger, gemon teerd op een gemotoriseerde gras- maaimachine. Het voordeel van deze drollenzuiger is dat de zuig- mond niet aan het voertuig vast zit, zoals bij de poepscooter, maar met de hand is te bedienen. De zuigmond kan dus overal komen. Ook tussen auto's en in perken en plantsoenen. Moederemet kinde ren weten dat dat laatste geen overbodige luxe is. Welbeschouwd lijkt er zo lang zamerhand geen ontkomen meer aan voor de Rotterdamse bolus. Zelfs het bieden van hardnekkige tegenstand heeft geen zin meer. Langs de zuigpijp van het poep jesmonster is namelijk een slan- De hond doet wat die moet. Maar, wat doet de politiek? getje gemonteerd waarmee aan gekoekte hopen worden natge spoten zodat ze makkelijker losla ten. Bijkomend voordeel is ook nog dat de superstofzuiger naast hondepoep ook klein vuil lust, zoals blikjes en papiertjes. Poepjesmonster (2) De gemeente Leiden telt onge veer 550Q hondebezitters die keu rig hun hondenbelasting afdra gen (tenzij ze daarvan zijn vrijge steld). Als we daar de zogeheten 'zwarte' honden bijtellen dan ko men we op circa 6000 honden die in Leiden rondlopen en hun be hoefte doen. Dat wil zeggen dat er dagelijks enkele duizenden kilo's hondepoep wordt geproduceerd. De poepscooter haalt per dag zo'n 100 kilo van de straat. Een druppel op een gloeiende plaat, zouden wij zeggen. Maar in Rot terdam is men zeer tevreden met het geboekte resultaat en noemt men het verschil met weleer dui delijk zichtbaar. De wijk die met het poepjesmonster wordt be diend blijkt niet alleen veel scho ner, maar de honde-uitlaters blij ken ook langs de plaatsen te lo pen waarvan ze weten dat de ma chine er komt. Wat doen de Leidse politici nu met de aanbevelingen van Henny Kwik? Vorige maand bleek dat het gemeentebestuur geen raad meer weet met het hondepoep- probleem. Onderzoek heeft uitge wezen dat alle tot dusver getrof fen maatregelen nauwelijks in vloed hebben op de hoeveelheid hondepoep in Leiden. Volgens PvdA-raadslid Paauw ligt dat voor een groot deel aan de ge meente zelf. "Na het begin van de actie 'Schone stad' is er nog maar weinig overleg en vrijwel geen voorlichting meer geweest", al dus Paauw. Het Groen Links-raadslid Van Schreven pleitte er, in de raads commissie milieu, voor om het hondepoepprobleem geconcen treerd aan te pakken. Vooral plaatsen waar veel wandelaars zijn of waar veel kinderen spelen zouden, volgens het Groen Links raadslid, drollenvrij moeten zijn. Een pleidooi, dunkt ons, voor de poepscooter. "Zo'n apparaat zou inderdaad zo gek nog niet zijn", reageert Van Schreven. "In het afgelopen jaar heeft er nogal wat geschort aan de coördinatie. Ik heb goede hoop dat het nu beter gaat en dat bij de verdere aanpak van het hondepoepprobleem het inzetten van zo'n apparaat wordt meege nomen. Het spreekt mij wel aan". Poepjesmonster (3) Wethouder De la Mar, die verant woordelijk is voor de aanpak van het hondepoepprobleem, wil ook niet uitsluiten dat Leiden binnen kort (op proef) te maken krijgt met de poepscooter of het poep jesmonster. "Ik ben van de zomer naar Parijs geweest en heb zo'n poepjesmonster, of iets wat daar op lijkt, zelf aan het werk gezien. Het nadeel van zo'n apparaat is dat de indruk wordt gewekt dat we het wel goed vinden dat hon den hun behoefte op straat doet en dat de gemeente het toch wel opruimt". "Momenteel ligt de nadruk of het voorkomen en niet op het op- We ondernemen thans poging om mensen er toe te bewegen hun hond uit te la ten op hondenuitlaatplaatsen (hussen) of een poepschepje te ge bruiken. Ik zelf verwacht daar niet zoveel effect van, maar een meerderheid in het college en de raad wel. Eerlijk gezegd heb ik nog nooit iemand zo'n schepje zien gebruiken", bekent de wet houder. "De politie is tot dusver nauwe lijks opgetreden tegen hondebe zitters die hun viervoeter lieten poepen op trottoirs of in parken", aldus De la Mar. "Laatst zag wet houder Van Rij dat iemand zijn hondje over de hondenroosters bij het Van der Werfpark tilde. Toen hij daar een opmerking over maakte schoot de wijkagent op hem af en vroeg waar hij zich mee bemoeide. De wethouder is toen verbouwereerd doorgelopen. Het raadslid Laurier zag laatst hetzelf de gebeuren maar toen schoot de wijkagent op de hondebezitter af en werd hem gezegd dat-ie dat van de zomer niet meer mag doen. dat gaat dus de goede kant op". "Als binnen een jaar geen resul taat wordt geboekt met het huidi ge beleid dan moeten we het over een andere boeg gooien", vindt De la Mar. "De gemeente moet de hondepoep dan maar opruimen en de aanschaf van een poep scooter, of iets dergélijks, over wegen". In het Leidsch Dagblad van 23 no vember jongstleden windt de heer Kersten zich op over de blindengids op de Breestraat. De orthopedisch schoenmaker is van mening dat de geribbelde tegels slecht zijn voor de voeten. Het is jammer dat veel men sen niet begrijpen hoe belangrijk de gidslijn voor blinden en slechtzien den is. Maar het is ronduit bedroe vend dat iemand, die op grond van zijn beroep beter zou moeten weten, zich niet verdiept in de problema tiek van gehandicapten. Allereerst dit. Blinden en slecht zienden hebben onder normale om standigheden geen gidslijn nodig. Met behulp van een stok kunnen zij de gevelwand aftasten en zo hun weg vinden. Maar de Breestraat is niet normaal. Op veel plaatsen zijn er winkels met een inspringende ge vel. In die gevallen kunnen blinden zich niet meer orïenteren. Voor het overige hebben we te maken met winkeluitstallingen, re clameborden, prullebakken en slecht geparkeerde fietsen die de doorgang belemmeren. Met behulp van een ribbelpad wordt het voor blinden dus veel gemakkelijker om zich voort te bewegen. Wanneer de heer Kersten zegt dat een vlak trottoir belangrijk is voor een goede beloopbaarheid, heeft hij op zichzelf gelijk. Maar dan zou hij eerder bezwaar moeten maken te gen de klinkerbestrating van de trottoirs in plaats dat hij zich keert tegen de belangen van vele honder den blinden en slechtzienden. Bo vendien is het op zichzelf geen en kel probleem om de gidslijn te ver mijden, want de breedte van het trottoir op de Breestraat varieert van 1,40 meter tot ruim 4 meter. De problemen worden juist -nog steeds- veroorzaakt door obstakels als winkelborden/uitstallingen en kris-kras gestalde fietsen. Wanneer de heer Kersten het wer kelijk goed meent met gehandicap ten, zou hij zich dus samen met ons moeten inzetten voor een betere Al gemene Politieverordening die het slordig plaatsen van dergelijke ob stakels verbiedt. Het Overleg Gehandicaptenbe leid Leiden (OGL) heeft zich jaren lang ingezet voor de aanleg van een blindengidslijn. Maar er is meer be reikt, zoals een veilige oversteek bij de Maarsmansteeg. Bovendien zul len er binnenkort zitplaatsen ko men. Dit is niet alleen ten behoeve van gehandicapten, maar ook in het belang van ouderen en moeders met kinderen. Wanneer je die bevolkingsgroe pen optelt, gaat het om duizenden en nogeens duizenden mensen of - om met de heer Kersten te spreken- 'om de halve stad'. Bij dit alles moet worden bedacht dat het om een compromis gaat. Met al zijn kritiek verzuimt de heer Kersten om een beter alternatief te noemen. Tenslotte nog dit: ondergeteken de is niet blind of slechtziend, maar slechtlopend. Kennelijk is de heer Kersten niet gehandicapt. Wannneer hij dat wel was, zou hij anders spreken. N. Esman Overleg Gehandicaptenbeleid Lei den Ontspanningsmiddag De ouderen-activiteitencommissie Zuid West houdt zondag 9 december een ont spanningsmiddag in het verzorgingste huis Haaghwijk, Beethovenlaan 2 in Lei den. Het jongerekoor Dabar geeft een kerstconcert. De bijeenkomst begint om 14.30 uur en de toegang bedraagt twee gulden. Haagwijk is bereikbaar met de buslijnen 13 en 14. De Zanger Op de tentoonstelling van de vogellief hebbersvereniging De Zanger zijn dit weekeinde 300 vogels te zien. zoals zang-, kleur, postuurkanaries, parkieten, tropische vogels en bastaarden. Ook zijn er vogels te koop. De tentoonstelling wordt gehouden in buurthuis t Spoortje, Bernhardkade 40 te Leiden. Openingstij den zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. De toe gang is gratis.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14