'Met noodtoestand Sovjetunie redden' Israël niet gebaat bij compromissen in Golfcrisis Moskou waarschuwt EG voor komst van miljoenen Sovjets Leden verdreven regime in nieuw kabinet Tsjaad Grieken staken massaal tegen nieuwe stakingswet Parlement in Bangladesh ontbonden DONDERDAG 6 DECEMBER 1990 PAGINA 7 Groep Sovjet-parlementariërs eist radicaal ingrijpen MOSKOU (AP) - Ongeveer 400 linkse en rechtse parlementsleden in de Sovjetunie hebben geëist dat in het land de noodtoestand wordt uitgeroepen. Ze willen dat de activiteiten van alle politieke partijen en parlementen in vier republieken worden opgeschort. Leiders van de groep kondigden de vorming van een Nationaal Reddingscomité aan en eisten dat aan dit comité de macht wordt overgedragen. Dat meldden de persbureaus TASS en Interfax. De groep, die bestaat uit zowel le den van de rechtse Sojoez-bewe- ging als leden van de hervormings gezinde Liberaal-Democratische Partij riep bijna openlijk op tot een militaire staatsgreep met hun roep om hulp van het leger om de chaos in het land te keren "Het leger ver zet zich nog als enige tegen de desintegratie van de staat". Vladimir Zjirinovski, een leider van de Liberaal-Democratische Partij en woordvoerder van de groep parlementariërs, zei in een te lefonisch interview dat 400 van de DHAKA (AP/Rtr/AFP) President Hussain Muhammed Ershad van Bangladesh heeft vanochtend het parlement ontbonden. Gisteravond maakte de president een eind aan de noodtoestand, die hij acht dagen eerder had uitgeroepen om te pro beren een eind te maken aan hevige protesten tegen zijn bewind. Radio-Bangladesh zei in een spe ciale uitzending dat Ershad het par lement naar huis had gestuurd op verzoek van de oppositie die de laatstgehouden verkiezingen als "frauduleus" had bestempeld. Ets- had trad dinsdag af als president na dat de oppositie een door hem ge lanceerd 10 punten omvattend vre desplan had afgewezen. Eerder werd ervan uitgegaan dat het parlement nog zou aanblijven tot en met zaterdag, wanneer het zijn goedkeuring zou moeten geven aan de benoeming van een opvolger van Ershad. Kandidaat daarvoor was de voorzitter van het Hoogge rechtshof Shahabuddin Ahmed. Ahmed, is gisteren op voordracht van de oppositie benoemd tot inte rim vice-president. Ahmed (65) zou aanvankelijk een voorlopige regering leiden tot de al gemene verkiezingen. Volgens in gewijden heeft Ershad besloten om zijn opvolger zelf te bepoemen, om dat het waarschijnlijk niet zou luk ken een meerderheid van het parle ment bijeen te krijgen. Excuses Walesa De Poolse presidentskandidaat Lech Walesa heeft zich gisteren ver ontschuldigd voor klaarblijkelijke anti-semitische opmerkingen tij dens zijn verkiezingscampagne. Walesa zei dat hem tijdens verkie zingsbijeenkomsten "wel duizend keer" vragen zijn gesteld over de jo den en dat hij zeker twee maal een verkeerd antwoord heeft gegeven. "Het was onhandig, het was tact loos van me om te zeggen dat ik een 100 procent Pool ben. Wat ik zei was verkeerd, maar het was niet kwaad of antisemitisch bedoeld". Borgtocht De moordenaar van de othodoxe joodse rabbi Meir Kahane, de in Egypte geboren El Sayyid Nosair, is gisteren na betaling van 300.000 dol lar op borgtocht vrijgelaten nadat deze had verklaard niet schuldig te zijn aan de moord. Nosair moest voor de hoogste rechtbank van Manhattan (New York) verschijnen. Na afloop van de zitting moest de politie groepen joodse en Arabische militanten uit elkaar houden. Iran/Mensenrechten De Iraanse regering heeft gisteren gematigd kritisch gereageerd op de inhoud van een al sterk afgezwakte ontwerp-resolutie van de Verenigde Naties over schendingen van men senrechten in Iran. Het Iraanse mi nisterie van buitenlandse zaken zei dat het ontwerp een verbetering was in vergelijking met eerdere ver sies omdat een aantal 'ongegronde beweringen' is ingetrokken, maar vindt het ontwerp nog steeds 'on- vopldoende'. Lockerbie Een Libische geheim agent heeft de bom aan boord gebracht van het Pa- nam-vliegtuig dat in december 1988 boven het Schotse Lockerbie werd opgeblazen waarbij alle 259 passa giers om het leven kwamen. Dat heeft de Amerikaanse tv-maat- schappij Cabel News Network (CNN) gisteren gemeld. De man zou zijn ingehuurd door de radicale Palestijnse leider Ahmed Jibril, die een Amerikaans vliegtuig zou heb ben willen opblazen als vergelding voor het neerhalen van een Iraans passagiersvliegtuig door een Ame rikaans oorlogsschip in 1988. 2250 leden van het Congres van Volksafgevaardigden zich bij de groep hadden aangesloten. Volgens hem telt de groep leden van het Sovjet-Vredescomité, het Russi sche Nationale Front en de Commu nistische Partij. Ook zouden leden van het Centraal Comité van de Communistische Partij de bijeen komsten van de groep hebben bij gewoond. "Er zijn veel fascistische elementen die in veel delen van het land naar voren komen, en dit pro ces moet worden gestopt voor het te laat is", aldus Zjirinovski. Het Nationale Reddingscomité roept op tot opschorting van de par lementen van Litouwen, Moldavië, Georgie en Rusland, omdat die wor den beschouwd als de grootste dwarsliggers, aldus Zjirinovski. An dere leden van het comité lijken nog verder te willen gaan en eisten op schorting van de activiteiten van al le parlementen van de republieken. Een voorstel om met ingang van 1 januari de noodtoestand af te kondi gen, wordt ingediend op de volgen de bijeenkomst van het Congres van Volksafgevaardigden, die ge pland is voor 17 december. Hij acht te het wenselijk dat de noodtoe stand twee tot drie jaar van kracht zal zijn, lang genoeg om economi sche hervormingen door te voeren en gehoorzaamheid aan presiden tiële decreten af te dwingen. De roep om krachtige maatrege len ter versterking van het centrale gezag is ook wijdverbreid binnen de Communistische Partij, die nog al tijd een meerderheid bezit in de meeste van de parlementaire licha men op nationaal, regionaal en lo kaal niveau. Veel communisten pleiten ervoor dat Gorbatsjov de noodtoestand uitroept en die door middel van het leger en de geheime politie, de KGB, effectueert. Ondertussen waarschuwde de president van de Russische Federa tie, Boris Jeltsin, officieren van de Dzerzjinsky Militaire Academie gis teren tegen een militaire coup. "Als het leger als een actieve factor in on ze kokende maatschappij interveni eert, zullen de botsingen vele malen toenemen, en de maatschappij naar een ramp leiden", aldus Jeltsin in een toespraak op de academie. Hij zei verder dat "inmenging van het leger in interne politiek aangele genheden het leger van binnenuit opblaast. Het zou verdeeld worden in kleine groepen die elkaar bestrij den. Rekening houdend met het feit dat wij een kern-mogendheid zijn, zou zo'n ontwikkeling niet alleen een bedreiging van het leven in ons land maar in de gehele wereld vor men", aldus Jeltsin. Van onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - Wie meent dat be sprekingen tussen de Verenigde Staten en Irak de kans op oorlog in het Midden-Oosten kunnen vermin deren, ontmoet in Israël geen mede standers. Israëlische regeringsfunc tionarissen en militaire kenners me nen dat de Amerikaanse president Bush Irak een verkeerd en zeer ge vaarlijk signaal heeft gegeven. Mi nister van buitenlandse zaken Levy verklaarde deze week dat Amerika heeft beloofd dat het zal afrekenen met de Iraakse dreiging. Komt het daar niet van, zei Levy, dan behoudt Israël zich het recht voor zijn positie als toeschouwer in de Golfcrisis te verlaten en zelf maatregelen te ne- Politieke leiders in de Verenigde Staten en Europa doen er goed aan dat Israëlische dreigement serieus op te vatten. In de Israëlische visie is er een nauwe relatie tussen het Iraakse militaire potentieel, vooral wat betreft de wapens voor massa vernietiging, en het voortbestaan van de joodse staat. En als de zaken zo liggen, is Israël niet geneigd com- BRUSSEL/GENÈVE (Rtr/DPA) - Moskou heeft de lidstaten van de Europese Gemeenschap gewaar schuwd voor een grote migratiegolf van Sovjet-burgers naar deze lan den. De Sovjet-ambassadeur voor de EG, Vladimir Sjemiatenkov, zei gisteren dat miljoenen van zijn landgenoten, van daklozen tot vak arbeiders, naar het Westen zullen gaan zodra het Sovjet-parlement de wet heeft aangenomen die vrij reis verkeer mogelijk maakt. Volgens Sjemiatenkov is het "moreel onaangenaam" voor de EG de Sovjet-immigranten te weigeren, omdat het Westen al zo lang druk op Moskou heeft uitgeoefend haar bur- promissen te sluiten. Het grootste nadeel voor Israël is dat het niet zelf het moment kan be palen waarop de oorlog begint, ter wijl het verrassingselement in mili taire confrontaties met Arabische landen in het verleden vaak van doorslaggevende betekenis is ge weest. Bezorgdheid De uitnodiging van president Bush aan Irak voor een dialoog over de crisis, heeft in Jeruzalem grote be zorgdheid gewekt. Naar buiten toe zijn de reacties nog betrekkelijk ge matigd premier Shamir praat im mers op 11 december in Washing ton met de Amerikaanse president maar buiten de schijnwerpers spreken politici onomwonden over het begin van -een nachtmerrie scenario". Noem het een München-syn- droom of een Chamberlain-com plex, maar de Israëliërs zijn er vanaf het begin van de Golfcrisis bang voor geweest dat Bush met het ver strijken van de tijd zou besluiten tot een compromis met de "nieuwe Hit- Ier", waarna Israël alleen zou ko men te staan. De Amerikanen op Van onze correspondent Frans van Hasselt ATHENE - Nadat in Grieken land gisteren al op grote schaal het werk was neergelegd, houden an derhalf tot twee miljoen arbeiders en ambtenaren vandaag een alge mene staking van 24 uur. De staking is gericht tegen een nieuwe wet die stakingen wil bemoeilijken. De wet kwam gisteren in behandeling in het parlement, waar de regerings meerderheid gegroeid tot 152 op een totaal van 300 - haar ongetwij feld zal aannemen. Gisteren was vrijwel elk trans port naar en in de stad lamgelegd, lagen banken en posterijen stil en werkten de ziekenhuizen op halve kracht. Scholen bleven dicht of wa ren bezet door de leerlingen in het kader van een parallelle actie tegen de minister van onderwijs. Hoewel ook het elektriciteitsbedrijf staakte, kwam het (nog) niet tot stroomon- derbrekingen, die in september gers de vrijheid te geven om te rei zen. Hij meent dat meer westerse in vesteringen in de Sovjetunie de vooruitzichten aldaar vergroten en dat de migratiegolf op die manier kan worden afgeremd. "Het is niet verstandig als mensen naar kapitaal trekken. Het is beter het kapitaal naar de mensen te brengen", aldus de Sovjet-diplomaat. Op een studiebijeenkomst over migratiebewegingen, die dinsdag in Genève is begonnen, zei Nikolaj Smirnov, een ambtenaar van het hun beurt houden vol dat ze met de dialoog niets anders willen dan Sad dam Hussein voor dé laatste maal uitleggen dat hij er verstandig aan doet in Kuwayt zijn biezen te pak ken. Maar in de Israëlische leer-ons- de-Arabieren-kennen-visie heeft de president daarmee de eerste stap gezet op de weg naar Canossa. De semi-officiële pers in Egypte is het daarmee helemaal eens. Na een vergadering in Cairo van de mi nisters van buitenlandse zaken van Syrië, Saudiarabië en Egypte, de belangrijkste drie Arabische bond genoten van de VS, schreef het blad Al-Achram gisteren in een hoofdar tikel dat Irak de Amerikaanse stap zou kunnen opvatten als een teken dat de internationale gemeenschap terugdeinst voor een oorlog. "Het gevaar bestaat dat Hussein nu denkt dat hij even sterk is als alle strijdkrachten tegenover hem, waardoor zijn eigendunk alleen maar zal toenemen". Bush heeft zich met zijn aanbod waarschijnlijk in eigen vlees gesne den. Er is voorlopig geen sprake van dat Irak zich onvoorwaardelijk uit Kuwayt terugtrekt. Het zal daaren tegen met kleine concessies de dia- Vooral tegen deze verschijnselen richt de nieuwe wet zich. Dat is de reden waarom een aanzienlijk deel van de publieke opinie er wel oren naar heeft. Moesten tot nu toe de stakers in bedrijven van openbaar nut veiligheidsdiensten achterlaten ter bescherming van installaties en dergelijke, in de nieuwe wet wordt gesteld dat er 'functioneringsploe- gen' moeten doorwerken. Dit geldt niet alleen voor bijvoorbeeld elek triciteit en water, maar ook voor zie kenhuizen, de luchtvaart en zelfs de Centrale Bank. die in september de uitbetaling van pensioenen verhin derde. Al deze bedrijven moeten op minimale basis kunnen blijven functioneren. Sovjet-ministerie van buitenlandse zaken, dat in de eerste tien maanden van dit jaar al 335.000 mensen uit de Sovjetunie zijn vertrokken. Voor heel 1989 lag dit aantal op 236.000. Volgens Smirnov gaan de meeste Sovjet-emigranten naar Israël, Duitsland, de Verenigde Staten, Ca nada, Australië, Finland en Grie kenland. De emigratie neemt zien derogen toe, aldus Smirnov die er op wees dat de afgelopen vijf jaar zo'n 3,8 miljoen mensen uit de Sov jetunie zijn geëmigreerd. loog zo lang mogelijk proberen te rekken, waarmee de valse hoop op vrede in het Westen stijgt en uitein delijk in de publieke opinie de me ning gaat overheersen dat het niet meer de moeite waard is oorlog te voeren over een paar olievelden. Uiteindelijk zal Bush dan de onap petijtelijke keuze hebben tussen een smadelijke politieke afgang, die het einde van zijn presidentiële car rière kan inluiden, of het voeren van een oorlog met minimale nationale en internationale steun. Vernederend Maar als we de Israëlische minister van buitenlandse zaken mogen ge loven, en er is geen reden op dit punt aan zijn woorden te twijfelen, dan is Bush zelfs die keuze niet ver gund. Want als hij zou besluiten tot een vernederende regeling van de Golfkwestie, waarbij Irak Kuwayt gedeeltelijk ontruimt maar het Iraakse militaire potentieel in stand blijft, dan is hij nog lang niet klaar met Israël en evenmin met zijn Ara bische bondgenoten. Premier Shamir zal op 11 decem ber in Washington de Amerikaanse president vertellen dat Israël alleen Wat de Vakbonden geheel tegen de haren instrijkt, is dat de samen stelling van deze functionerings- ploegen wordt overgelaten aan de werkgevers. Zij kunnen de wetttig- heid van elke staking ook aan een rechtbank voorleggen, waarbij meespeelt de vraag of ze het fiat heeft gekregen van de absolute meerderheid van het personeel (vaak moeilijk bij elkaar te krijgen). Aan elke staking moet een brede discussie voorafgaan. Daaraan moe ten zelfs journalisten kunnen deel- enorme schade aanrichtten en zelfs de volksgezondheid in gevaar brachten. N'DJAMENA (AP) - DeTsjadische rebellen van de Patriottische Red dingsbeweging hebben gisteren aangekondigd dat in de interim-re gering ook een voormalige politieke gevangene en enkele leden van het oude kabinet worden opgenomen. De Tsjadische ambassadeurs in Frankrijk, Algerije, Egypte en Sudan hebben verklaard het nieu we regime van rebellenleider Idriss Deby te zullen dienen. Frankrijk 'Aanval Irak op Kurdische Front' LONDEN/BAGHDAD (Rtr/AP) - Voor het eerst sinds het uitbreken van de Golfcrisis op 2 augustus heb ben Iraakse troepen een aanval uit gevoerd op Kurdische guerrillastrij ders. Dit is vernomen uit Kurdische bronnen in Londen. Volgens hen hebben de gevech ten plaatsgehad op 1 december in de provincie Sulaymaniyah bij de Iraanse grens. Het Iraakse leger zou gebruik hebben gemaakt van artil lerie en van met mitrailleurs uitge ruste helikopters. De guerrillastrij ders, leden van het Iraakse Kurdi sche Front, een koepelorgansiatie van zes guerrilla-organisaties, zou den vijftig soldaten hebben gedood en acht militairen gevangen hebben genomen. De guerilla-strijders zijn sinds de bezetting van Kuwayt gestopt met gewelddadige acties. In plaats daar van hebben ze hun politieke net werk in Irak opgebouwd en contac ten gelegd met linkse oppositie groepen. Het doel van het Iraakse Kurdi sche Front is de basis leggen voor een nieuw Irak dat moet ontstaan na de val van president Hussein. Een 57-jarige Brit die door de Iraakse autoriteiten op een strategi sche plaats werd vastgehouden is in gevangenschap overleden, vermoe delijk ten gevolge van een hartaan val. BAY RUT - In- Bayrut lopen op de Groene Lijn kort nadat zij naar hun huizen zijn terugge keerd. Het Liba nese leger heeft de mijnen in de zone verwijderd nadat zij deze week de macht in de stad over nam. (foto AFP) Volgens de twee overkoepelende vakbonden, die van arbeiders en die van ambtenaren, die de actie van vandaag organiseren, maakt de wet elke grote staking onmogelijk. Pre mier Mitsotakis houdt vol dat ze minder ver gaat dan de wetgeving in West-Europa, in het bijzonder Italië, waar een "dergelijke wet" on langs zelfs de steun van de commu nisten kreeg. Hij benadrukt dat ook het "recht op arbeid" moet worden vastgelegd. De werknemers zijn extra gela den door de vorige week ingedien de begroting, die enorme versobe ringen vraagt, terwijl de uitgaven van de staat met 8.5 procent worden verhoogd. Er komt een loonstijging van 6 procent, maar doordat gelijk tijdig een inflatie van 17 procent wordt voorzien, kan worden gere kend op een achteruitgang van 11 procent voor de gemiddelde werk nemer en ook voor gepensioneer den. maakte bekend een contingent van 1000 militairen in Tsjaad te zullen handhaven. In de hoofdstad N'Djamena werd gisteren het bestaan van een aantal geheime gevangenissen onthuld waar tegenstanders van de afgezet te president Hissene Habré werden vastgehouden. Volgens de mensen rechtenorganisatie Amnesty Inter national was Habré op de hoogte van de martelingen en executies die in de geheime kerkers werden uit gevoerd. Volgens bewoners zijn na de vlucht van Habré veel gevange nissen ontdekt waar nooit eerder van was gehoord. Habré is uit Tsjaad gevlucht na een drieweeks offensief van Deby, wiens partij hem dinsdag tot inte rim-staatshoofd heeft benoemd. De 38-jarige Deby heeft aangekondigd democratie en een meerpartijensys- teem in te voeren in het 5,4 miljoen inwoners tellende Tsjaad. De Franse minister van buiten landse zaken Roland Dumas ver klaarde dat Deby om handhaving van de Franse eenheden in zijn land had gevraagd en dat Parijs aan dat verzoek voldoet. De rebellen heb ben volgens Franse functionarissen veertig procent van hun wapens van Libië ontvangen. Deby heeft echter in zijn eerste officiële toe spraak uitgesloten dat met Libië wordt onderhandeld over Libische claims op de Aouzou-strook, een mineraalrijk gedeelte in noordelijk Tsjaad. Het officiële Libische persbureau JANA maakte gisteren bekend dat Habré op zijn vlucht naar het buur land Cameroun drie Libische offi cieren als gijzelaars heeft meege voerd. Volgens het persbureau is het aan de macht komen van Deby een "overwinning voor Afrika en de waardigheid van het continent". Aanval ambassade Pretoria werk van blanke extremist JOHANNESBURG (RTR) - Een ex tremistische Zuidafrikaanse blanke voorman heeft gisteren voor een rechtbank toegegeven dat zijn orga nisatie in januari de Britse ambassa de in Pretoria heeft aangevallen. Piet "Skiet" (schiet) Rudolph ver klaarde voor het gerechtshof van Johannesburg dat leden van zijn "Orde Boerenvolk" schoten afvuur den door de ramen van de ambassa de, omdat Londen zich teveel zou bemoeien met zaken van Zuid-Afri- ka. De aanvallers hesen een vlag van de Boerenrepubliek en beklad den de ambassade met leuzen. De in voorarrest zittende Rudolph zei dat de ambassade een doelwit was, omdat Groot-Brittan- nië de Boeren hun vrijheid had ont nomen. De republieken van de Boe ren, blanke afstammelingen van Nederlandse en Franse kolonisten, verloren hun zelfstandigheid in 1902 na de Boerenoorlog tegen Groot-Brittannië. Rudolph en de andere arrestan ten worden beschuldigd van terro ristische daden als diefstal van wa pens uit militaire arsenalen en bom aanslagen op een krant en op kanto ren van de regerende Nasionale Partij. bereid is de huidige koers te blijven varen in de Golfcrisis als hij voet bij stuk houdt. Naast het vertrek van de Iraakse troepen uit Kuwayt dient de Amerikaanse regering de vernie tiging van de Iraakse militaire capa citeit na te streven. En daarnaast eist Israël dat een regeling van het Kuwaytse vraagstuk op geen enke le wijze wordt gekoppeld aan een regeling van het Palestijnse. De huidige Israëlische regering is niet bereid serieuze vredesonder handelingen te beginnen, om de eenvoudige reden dat zij de Palestij- nen en de Arabische landen niets heeft te bieden. Politieke druk van de Verenigde Staten en de rest van de internationale gemeenschap kan daaraan niets veranderen. Volgens sommige berichten heeft de rege- ring-Shamir de Amerikanen al laten weten dat zij haar eigen weg gaat als wordt geprobeerd de twee kwesties met elkaar te verbinden. De Iraakse minister van buiten landse zaken, Aziz, is eveneens vol gende week in Washington om het standpunt van Saddam Hussein na der toe te lichten. Ook hij zal Bush mogelijk om garanties vragen. Bij voorbeeld om de belofte dat de Ver enigde Staten Irak niet zullen aan vallen als de Iraakse troepen uit het grootste deel van Kuwayt vertrek ken (vooropgesteld dat hij zoiets zou voorstellen). Maar zelfs als Bush bereid zou zijn die toezegging te doen, dan nog zullen Amerika en Irak ernstig rekening moeten hou den met ingrijpen door Israël. Vastbesloten Het is mogelijk dat Hussein langza merhand de indruk heeft gekregen dat de Amerikanen veel praten en, onder druk van het thuisfront, wei nig ondernemen. Maar het is uitge sloten dat hij zich illusies maakt over de vastbeslotenheid van Israel. Bij een confrontatie met Irak vech ten de Israëliërs niet voor het recht op zelfstandigheid van een olies- jeikdom of voor de Amerikaanse toegang tot oliebronnen, maar, naar hun vaste overtuiging, voor het voortbestaan van hun staat. Een ge wapend treffen tussen Irakezen en Israëliërs zou ook Jordanië en mis schien Syrië naar de wapens kun nen doen grijpen. Dat alles bij el kaar moet Bush toch minstens te denken geven. Partijloze Ganev volgt Lukanov op als premier van Bulgarije SOFIA (DPA/AFP) - De 62-jarige vice-voorzitter van het Bulgaarse parlement, Ginjo Ganev, wordt de nieuwe premier van Bulgarije. De nationale radio in Sofia meldde gis teren dat de grootste fractie van de Socialisten (de voormalige commu nisten) en de oppositie het eens zijn elk met vier ministers in het kabinet van de partijloze Ganev deel te ne- De officiële Boerenpartij,- die ja renlang was verbonden met de communisten, krijgt volgens het bericht drie ministerszetels. Ganev, die sinds 1977 werkte in de massaorganisatie "vaderlands front", heeft de afgelopen maanden met zijn wijze van leiding geven tij dens de soms heftige debatten in het parlement bij alle partijen in t gewonnen. Onlangs trad de Bulgaarse regering van premier An- drej Lukanov af, na wekenlange protestacties en stakingen tegen haar beleid. Het parlement heeft na heA schan daal rond de verklikkersactiviteien van oppositieleider Peter Beron de dossiers opgevraagd van alle afge vaardigden die "als ambtenaar of medewerker" bij de Bulgaarse ge heime dienst betrokken zijn ge weest. Het Bulgaarse openbaar mi nisterie is volgens een bericht van het officiële persbureau BTA een justitieel onderzoek begonnen te gen vroegere communistische top functionarissen wegens het afslui ten van contracten die Bulgarije ve le miljoenen dollar schade hebben berokkend".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7