TOP onderuit bij staartclub Koss overklast Nederlanders op 5000 meter Fides Pacta verliest de aansluiting met de top Foreholte profiteert van misère bij landskampioen Luba Leiden faalt opnieuw in slotfase Grasshoppers keert het tij in Groningen MAANDAG 3 DECEMBER 1990 VOORHOUT - Noorlander/Forehol- te heeft optimaal gebruik gemaakt van de misère bij V L waar in het kielzog van de ontslagen trainer- coach Piet Kivit pakten zes basis- speelsters hun biezen bij de lands kampioen. Via een 11-5 ruststand Nicoleta Boriceanu en Carla Klein- tjens die beiden om beurten scoor den. Dat Foreholte de balans voor rust toch duidelijk in haar voordeel omboog lag aan de betere defensie van de Voorhoutse ploeg, en aan de in aanvallend opzicht grotere steun de Voorhoutse eredivisionist die Boriceanu kreeg van haar team genoten, met Mirjam Collart, Elly Leeuwen en Ellen Warmerdam als meest opvallende speelsters. De sterke Voorhoutse defensie, De speciale training van trainer- die naar gelang de wedstrijd vorder- coach Jan Kecskemèthy om het ge- de Carla Kleintjens nauwelijks kan- vaar van V L, rechterhoekspeel- sen bood, ontlokte de Geleense aan- ster Carla Kleintjes, in te dammen val fouten in het afspelen waarvan leek na een vlotte 3-0 voorsprong ook nog eens optimaal werd gepro- voor de Voorhoutse ploeg weinig ef- fiteerd. fect te sorteren. Want Kleintjes glip te tweemaal op rij langs de dekking om feilloos hoog te scoren. Daar kon de gisteren sterk keepende Dia na van Dam, die de Voorhoutse in ternational Anita Seur in de tweede helft opnieuw tot toekijken dwong, weinig aan doen. Daarna werd de wedstrijd zo'n tien minuten lang een duel tussen LEIDEN TOP heeft de eerste averij opgelopen. De Sassenhei- mers verloren met 12-10 van het tot dan toe puntloze Asko. Fiks en De Danaïden blijven door overwinningen op respectievelijk Al batros (11-13) en Rotterdam (17-23) aan de kop van de eerste klas se. Pernix haalde door het 14-14 gelijkspel tegen VEO het eerste winstpunt binnen. In de tweede divisie ontsnapte HVS aan puntverlies tegen Terneu- zen 2 (10-9). De defensies beheer sten het treffen eigenlijk voortdu rend. HVS leek na een ruststand van 5-8 toch zonder problemen de winst te zullen pakken toen Irma van der Bosch, Karin van Marre- wïjk en juniore Wendy van der Bosch de goede richting voor hun schoten vonden: 10-8. Een stand overigens die voor een belangrijk deel op het conto van keepster Ria Meurs van de Stompwijkse ploeg moet worden geschreven. Lij staan voerster Olympia '72 heeft in Wassenaar hard moeten werken om de eerste positie op de ranglijst van de derde divisie,vast te Na de hervatting was eenzelfde houden. Hermes 2 gaf zich pas in de spelbeeld te zien. Foreholte speelde slotfase van de wedstrijd gewonnen een gewonnen wedstrijd. Anita na uit achterstand 9-7 te zijn terug- Seur mocht heel even de plaats van gekomen, 11-11 en 11-12. Ingrid van Diana van Dam innemen maar na Bellekom scoorde 12-12 en tenslotte nauwelijks vijf minuten gebaarde met een breakout 13-12. Kecskemethy, die ook voor interna- De mannen van Saturnus kwa- tionale reputaties geen gedogen men in de tweede divisie tegen kent, haar weer naar de kant. EMM met de hakken over de sloot, rust 12-12, eindstand 22-21. De fy- sjek sterkere Limburgers waren in de individuele duels veelal de baas, maar daarmee dwongen zij Satur nus tot collectief aanvalsspel en juist daar zit momenteel de grote kracht van de Leidse ploeg. Toch is het de vraag of Saturnus de wed strijd zonder puntverlies zou heb ben afgesloten als niet Ad van Fes- sem in het doel een aantal spectacu laire reddingen zou hebben ver richt. FRANK BONTE HEERENVEEN (GPD) - Het weerzien met de wereldkam pioen zal de Nederlandse schaats ploeg nog wel even heugen. Of de sterkste schaatsnatie wil of niet: Koss is nog steeds 'the boss'. Met de allure van een groot kampioen bevestigde de Noorse lefgozer in het hol van de leeuw, dat hij veel meer is dan een eendagsvlieg. Jo- hann Olav Koss, 22 jaar nog maar en voor de duvel niet bang, nam al vroeg in het seizoen een voor schot op de prolongatie van zijn wereldtitel. Tijdens de eerste World Cup wedstrijden in Heerenveen ver bijsterde Koss vriend en vijand op de vijf kilometer. De student medicijnen miste op een haar na het drie jaar oude, in Calgary ge vestigde wereldrecord van zijn re validerende landgenoot Geir Karlstad (6.43,59 om 6.43,79). Een dag eerder werd hij ex aequo met Ben van der Burg eerste op de 1500 meter. Voor Ab Krook was het giste ren dubbel schrikken geblazen. Vlak voor de vijf kilometer reed hij zijn wagen aan de rand van Heerenveen in een sloot. Hij kwam met de schrik vrij. Een paar bemodderde kousen waren de stille getuigen. Krook en pupil len kennen na het schitterende optreden van Koss hun plek. Als de opening van het internationale seizoen een indicatie vormt voor wat de schaatsliefhebbers deze winter te wachten staat, dan be looft het EK (Serajewo) en WK (Heerenveen) een kopie te wor den van het laatste wereldkam pioenschap in Innsbruck. In Oos tenrijk hield de Noorse topper tien maanden geleden het Neder landse kwartet (2 t/m 5) in zijn slipstream. Het WK in Thialf nu al uitverkocht in februari dreigt opnieuw een soort ploe- genachtervolging te worden. Één tegen allen, allen tegen één. De eerste klap, die Koss in Friesland uitdeelde, levert de Noor veel meer op dan een nietige daalder. Naast de ISU-beloning voor zijn twee World Cup-zeges (twee keer 400 Zwitserse Fran ken) kan hij van zijn bond een premie van 5000 gulden per af- stands-overwinning tegemoet zien. Met andere woorden: het af gelopen weekeinde reed Koss pakweg 11.000 gulden bij elkaar. Aan het einde van het seizoen wachten hem nog veel meer har de valuta. Een eerste plaats in het eindklassement van de World Cup wordt door de Noren gewaar deerd met 25.000 gulden, een tweede wereldtitel maakt hem 32.000 gulden rijker. Een formule 1-coureur weigert voor een derge lijke 'fooi' op het gas te trappen, maar voor schaatsbegrippen zijn het kolossale bedragen. Ab Krook ziet daar hét grote voordeel voor de concurrentie uit Scandinavië. "Bij de Noren staat nu al vast, welke twee rijders so wieso naar het EK gaan. Dat geeft rust. Zij kunnen zich al midden december richten op Serajewo. Wij niet. Na de Amerika-trip krij gen wij eerst nog de selectie voor het EK. Dat staat te gebeuren tij dens het NK allround in het eer ste weekeinde van januari", aldus de bondscoach, die zijn twijfels uitsprak over het waarheidsge halte van de Noorse uitspraken. "Ik geloof er niet zo in, dat ze voor deze World Cup gepiekt hebben. Dat houdt in, dat ze al minimaal tien dagen geleden gas heben te ruggenomen. Met de twee ko mende World Cups meegerekend is vier weken lang hun ritme ver stoord. Wij hebben in elk geval tot voor deze wedstrijden in Heeren veen hard doorgetraind". Johan Olav Koss begint met na me voor Ben van der Burg een plaaggeest van de eerste orde te worden. In Innsbruck werd de Zuidhollander pal achter de Noor tweede. Door een slimmigheidje ontnam Koss Van der Burg half maart de eindoverwinning in de World Cup op de 1500. Koss stak zijn hand in een rechtstreeks duel naar voren en finishte daardoor een fractie eerder dan Van der Burg. Volgens de reglementen moet geklokt worden op het mo ment, dat de punt van de schaats over de lijn' schiet. Niemand had de truc van Koss gezien. Het afgelopen weekeinde zaten beide kemphanen elkaar weer volop in het vaarwater. Met 1.55,17 noteerden Koss en Van der Burg zaterdag exact dezelfde tijd op de 1500 meter. Gistefen werd het opnieuw een nek-aan- nek-race op de 5000 meter. Van der Burg 'kachelde' naar 6.45,48, slechts vierhonderdste verwij derd van Karlstads baanrecord en maar een halve seconde boven het Nederlands record van Leo Visser. "Het ging onwijs hard. Ik was op 6.54 vertrokken, maar daar zat ik al snel onder. Aan een recordpoging heb ik geen mo ment gedacht. Dat dat mogelijk was is niet tot me doorgedron gen", aldus Van der Burg, die wel zijn persoonlijke toptijd met vijf seconden omlaag haalde, wat hem in de buurt bracht van de top-tien van de wereldranglijst. In zijn rit tegen de Europees kampioen (Veldkamp) nam de wereldkampioen opnieuw geen genoegen met een triomf van Van der Burg. De Noor toerde ronden lang op wereldrecordschema rond.' Uiteindelijk bleef hij er tweetiende vandaan. "Dit was mijn beste race uit mijn carrière. Ik sta er zelf van te kijken. Ik was er alleen op uit om Bens tijd te verbeteren. Ik ben me niet be wust geweest, dat er veel meer in zat", aldus Koss, die Veldkamp halverwege gemakkelijk af schudde. De Hagenaar hield het woeste tempo niet vol en stelde zich tevreden met de derde plek in 6.50,48. De vraag is of Koss of Van der Burg, die langzamerhand moet waken voor een Koss-syndroom. het komende weekeinde in de op 1045 meter gelegen indoor-hal van Calgary wel onder Karlstads toptijd kunnen komen. "We hebben heel slecht gespeeld, met name de eerste aanval", vond coach Theo Korporaal, die TOP in Assen met 12-10 onderuit zag gaan tegen Asko. "Paula Romsom speel de als enige goed, heel sterk onder de korf, maar verder zat het vast". Ron van der Willik opende, met wat later bleek zijn enige treffer, nog wel de score voor de Sassenhei- mers. Vooral Frank Nijenhuis hield zijn ploeg met drie treffers voor rust in de race (8-6). Ook in de tweede helft onder op naam van Eric Peters die van achter de korf een zeer fraaie tip-in scoorde. Zuiderkwartier boekte tegen Ce- leritas de eerste winst van dit zaal seizoen: 10-11. "Het was zeker niet gemakkelijk, maar wij hadden toch wel iets meer in huis", vond coach Ko Paeper, die zijn ploeg op een snelle 4-1 achterstand gezet zag. Theo van Leeuwen en Kitty van der Mark (2x) zetten met succes de in haalrace in. De blauw-gelen keken halverwege nog tegen een 7-6 ach terstand aan. Dirk-Jan de Kreek, die even later vervangen zou worden door Wil de scheidde eigenlijk alleen Nijenhuis Wit. maakte na de korfwisseling de zich in positieve zin. Gerco Lange- laan pikte ook nog een doelpunt mee, maar vooral Nijenhuis, in de tweede helft nogmaals goed voor drie treffers, zorgde ervoor dat TOP bij 10-10 de aansluiting hervond. In de laatste tien minuten kwamen de slissing. Sassenheimers echter, ondanks het inzetten van Aad Wiegerink voor Langelaan, niet meer tot scoren. As- ko trof daarentegen nog tweemaal 1-6 achterstand ongedaan. Theo1 Leeuwen zorgde vervolgens dat Zuiderkwartier voor de tweede keer in de wedstrijd de leiding nam. Uiteindelijk forceerde Sandra Mar- quenie vier minuten voor tijd de be doel en behaalde zo de eerste winst punten. Fiks heeft de opgaande lijn ook tegen Albatros dopr weten te trek ken en staat na de 11-13 overwin ning nu alleen op kop. "Het was een verdiende zege", stelde coach Daan Vreeken. "Er zit een hoop vertrou wen in de ploeg". Zelfs door het ge- blesseerd uitvallen van Jacqueline goUwd"tot 6-3. De tweede helft bood meer kijk plezier. Vooral in de eerste tien "Wij kunnen ook presteren", stak coach Cor Gravekamp de loftrom- zijn ploeg na de 14-12 over winning op KVR. "Er is dus niets mis met De Algemene, dat hebben we vandaag bewezen". Diane Hop penbrouwer werd in de beginfase twee maal onregelementair gestuit en de benutte strafworpen van Alf red Lambooy zetten de thuisploeg op voorsprong. Die voordelige mar- werd in de eerste helft uitge- Anholts bij een 4-1 achterstand raakte de ploeg niet van zijn stuk. mvJ B Theo Vreeken (3x), Tanja Huizing nuten volgden de doelpunten el- (2x) en Remettade Mooy^boge^nde kaar sne, op De formatie uit Rijs. "nnrcmrAnn Wijk kWam terUg tot één pUnt, 1 i 5-7 voorsprong stand halverwege. De formatie uit Zwijndrecht be nutte de eerste vijf minuten na de korfwisseling om de stand in even wicht te brengen. In het vervolg van de strijd bleef het initiatief bij Fiks. Gwenny de Best en Theo Vreeken zorgden na 8-8 opnieuw voor een voordelige marge van twee punten. Ondanks aandringen van Albatros hielden de Oegstgeestenaars het ™^de hadden? hoofd koel en ze gaven zo een ver- Qe eerste tien minuten van het volg aan hun toch wel opmerkelijke duel ,ussen en Cresci,ndo be. paalden in belangrijke mate het De Algemene vond telkens tijdig een passend antwoord. Vooral het tweede aanvalsvak, met een sterk spelende Annemieke Molloy, was zowel in aanvallend als verdedi gend opzicht sterk op dreef. Molloy besliste bij 14-9 zelf de wedstrijd de finitief in het voordeel van De Alge mene, waarna de drie doelpunten KVR alleen nog statistische zegereeks. Pernix heeft tegen aartsrivaal VEO het eerste winstpunt binnen gehaald: 14-14. De Leidenaars, met Peter Kuipers weer terug in de basis voor Marco van der Lucht, kwamen moeizaam op gang. Pas halverwege de eerste helft tekende Robin Ar- noldus vanaf de strafworpstip voor de eerste score. Kees Hortensius en Erika Velders volgden zijn voor beeld, maar konden niet voorko- i dat de thuisploeg met spelverloop. De Leidenaars kwa men met 4-0 achter en konden die achterstand in het vervolg nooit he lemaal goedmaken. Wijand Alberts, Marlies Brouwer en Peter Baak brachten hun ploeg bij 4-3 nog wel heel dichtbij, maar konden niet voorkomen dat halverwege een 7-4 stand op het bord stond. Na een kwartier in de tweede helft was de achterstand zelfs opge lopen tot 13-6. Crescendo kwam nog LEIDEN Opnieuw werd de slotfase Luba Leiden fataal. In de Leidse Vijf Meihal liepen de Leidenaars zaterdagavond voor de ze vende maal dit seizoen tegen een nederlaag op door aan het eind van de weliswaar spannende maar slechte wedstrijd tegen Zeem acht/Den Helder de punten uit handen te geven: 65-68. Leiderdorp speelde een goede wedstrijd en versloeg Azimma in Amsterdam met 75-85. Lisse won met 81-61 van Wilskracht. achterstand de kleedkamer moest wej terug tot 13-10, de daaropvol opzoeken. gende treffers van de ploeg uit In de tweede helft toonde Pernix Nieuw-Vennep betekenden de ge- zich beduidend produktiever. Na nadeslag. "Er komen links en rechts een kwartier kwam de ploeg weer veranderingen in de samenstel- langszij. Het venijn zat in deze wed- ling", voorspelde coach Wim Nijen- strijd vooral in de staart. Met nog huis na derde nederlaag op rij. een minuut te spelen keek de ploeg weet nog niet precies wie, maar van coach Rob Siemer tegen een 12- er kornt zeker een aantal andere 14 achterstand aan. Robin Arnoldus mensen in het eerste". bezorgde met een strafworp en afstandsschot Pernix toch nog een winstpunt. De monsterscore van De Danaï den tegen Rotterdam (17-23) stem- Velocitas liep tegen Olympia het eerste puntverlies op. Vooral in de tweede helft ontbrak het de forma- coach Koos de Bie de coach Janko Breedveld nog niet scherpte. De eerste dertig minuten eens tot volle tevredenheid. "Als de sloot de thuisploeg, mede door scheidsrechter de boel niet had lo- doelpunten van Jeroen van Driel en pen vergallen, hadden we zeker de Steven de Ronde, beiden tweemaal, dertig gehaald. In de tweede helft nog positief af (6-5). Na de hervat- heb ik ze gas laten terugnemen, ting kwam Velocitas nog slechts want zo'n tegenstander is gewoon eenmaal tot scoren. Alleen Ron gevaarlijk voor blessures". Goudsmit zag een schot van afstand Na een kleine twintig minuten door de mand vallen. Olympia stel- hadden de Leidenaars al een zeer de daar twee treffers tegenover: 7-7. ruime 4-12 voorsprong opgebouwd KNS behaalde tegen KCN de der- die geconsolideerd werd tot 7-15 de zege in successie. De thuisploeg halverwege. Na de korfwisseling keek een groot deel Luba Leiden heeft het moeilijk dit seizoen. In de promotiedivisie werd tot nu toe slechts drie keer een wedstrijd winnend afgesloten. Spe lers en coach zitten niet altijd op de zelfde golflengte. De fysiotherapeu te heeft handenvol werk aan met na me Ben de Jong en Richard Zeven hoven. Bovendien lopen de talrijke aanvals- en verdedigingssystemen die coach Ben Ponsioen tracht in te voeren niet altijd even soepel. In de wedstrijd zaterdag tegen Zeemacht, dat dit jaar wordt ge coacht door de op het laatste mo ment bij Landslake Lions vertrok ken Roy Emanuels, lagen de proble men dit keer vooral in de aanval. De hard werkende Leidenaars lopen braaf hun lijnen, maar missen de creativiteit om daarvan af te wijken en zodoende de simpele scorings kansen, die er toch legio zijn, te be nutten. De enige speler die over vol doende fantasie beschikt om Lei den over het dode punt heen te hel pen, Loet de Ruijter, had het zater dag in elk geval te druk met zichzelf en zijn directe tegenstander. En dan blijven er bij Leiden verder niet veel spelers over die iets spectaculairs tussen de beide baskets kunnen vertonen. Het gevolg was dus een saaie en vooral eentonige wedstrijd waarbij geen enkel sprankje spelvreugde bij de Leidenaars viel te bespeuren. Beide ploegen deden lange tijd wei nig voor elkaar onder en voor Zeem acht, toch ook geen hoogvlieger in de promotiedivisie, was het derhal ve een kwestie van afwachten tot Leiden genoeg fouten maakte om de leiding over te nemen. Dat moment kwam zestien minu ten na rust (56-58), toen Leiden zijn eigen falen na rust bedroeg het schotpercentage slechts 33% ver taalde in het maken van een aantal persoonlijke fouten. Zeemacht kon uiteindelijk de wedstrijd gemakke lijk vanaf de vrije-worplijn beslis sen: 65-68 (rust 32-32). Bij de Helder- naren scoorden de broers Gerard, Frans en Edwin Luycks respectie velijk 19,14 en 12 punten; 'good old' center Simon Bruyn (37 jaar) drukte er 11 af. Aan Leidse zijde scoorden De Ruijter 17 en Martin Hoogeveen 14 punten. In de eerste divisie B etaleerde Lisse zijn goede vorm door voor ei gen publiek met 81-61 (rust 37-26) te winnen van Wilskracht. Wilskracht, dat zonder enige illusies op een overwinning naar Lisse was afge- Na drip rondpn dat overigens te vaak doet, word je voor de wind en bouwde het in drie reisd, werd door de fel pressende het natuurlijk wel". minuten een 11-8 voorsprong op. Lissenaren op alle fronten afge- Die tweede minimale nederlaag Deze voordelige marge ging echter troefd en Lisse-coach Johan Koster heeft Fides Pacta de aanslui- kwam opnieuw in de slotfase tot ook weer even snel verloren, waar- kon zijn gehele selectie speeltijd ting met de koplopers verlo- Stand. Tot ver in de tweede helft na de Amsterdammers het initiatief gunnen. "Met de belangrijke ont- rpn Tpppnstandpr Snnrtin? hielden de ploegen elkaar perfect in namen. Wilma Neuteboom en Hen- moetingen tegen Voorburg en iiTnc-t evenwicht. Wilma Neuteboom ny Piket wisten daarna nog tot Weert voor de deur kan een zo ge west Kreeg gisterrniaaag bleek getuige de vier treffers een tweemaal toe een achterstand weg makkelijke overwinning alleen met de 13-14 overwinning spatzuivere afmaakster toen in de te werken, op de direkt na de gelijk- maar ten goede komen aan het mo- beslist te veel, maar het re- tweede aanval de acties van het duo maker volgende 13-14 bleven Piket reel", aldus Koster. Sllltaat was wel dat de Leid- Frank Peter de Haas René van der en consorten het antwoord schul- Leiderdorp liet tegen Azimma i i LEIDEN in de zaalkorfbalcompetitie se ploeg nu in de lage mid- Vooren regelmatig verzandden. In dig. de eerste opstelling nam Henny Pi- De i Frank Peter de Haas i dat nega- denmoot verkeert van de ket vrijwel alle aanvallende acties het veld gekomen Henk van der tieve publicitiet ook gewoon goed kwam Marcel Keyzer in het veld voor de geblesseerde Paul Hüsken. Keyzers optreden was echter van korte duur, want ook hij moest na vijf minuten wegens een blessure worden vervangen. Heiko Locher (9x) nam een groot deel van de Leid se produktie voor zijn rekening, maar het mooiste doelpunt kwam strijd tegen een kleine achterstand aan. Bij 9-11 kwam de kentering. Edwin, Monique en Hans Kooien eerste klasse E. klasse, duidelijk beneden haar jarenlang werkzaam i: gio, ongetwijfeld z'n rekening. Bij tijd en wijle Waals kwam onder de korf nog wel kjm basketballen. De Leiderdor- was hij weer werkelijk onnavolg- heel dicht bij de verlossende gelijk- pers kenden de hele wedstrijd geen Fides, vortg baar voor de Amsterdamse verdedi- maker, maar zijn omdraaibal werd 'verslappingsperiode', verdedigden ging, die door coach Kees van Vliet, wegens lopen afgekeurd. "De ge- goed, speelden als een collectief en lukkigste ploeg gooit de laatste gingen de hele wedstrijd aan de lei- erin", benadrukte Vaane ten over- ding. Na een 31-40 ruststand en 48- vloede. Een volstrekt juiste consta- 57 m de twaalfde minuut na rust liet tering, maar even reëel als het gat Leiderdorp de teugels iets vieren, Ondanks de zes treffers van Piket van vier punten, dat nu gaapt tussen wat Victor Sibilio en de zijnen in de afloop omstan- bleek dit eerste aanvalsvak in de Fides Pacta en de drie koplopers gelegenheid stelde om nog iets van iermetéén punt slotfase de zwakste schakel van de ZKC'31, Vlaardingen en Sporting de achterstand af te knabbelen. De verschil verliest, ben je ook beslist Leidse ploeg. In het eerste kwartier West. overwinning kwam voor de ploeg rust ging het Fides Pacta nog BRAM VAN GENT Van speler-coach Altony Campbell, stand ligt. Reputaties tellen niet de competitie, weet ook cóach Nelis waarschuwd. Karin Ültzen zetten de achterstand Vaane. "We kunnen beslist met alle om in een 14-11 voorsprong. KNS tegenstanders mee", verzekerde de gaf in de slotfase de winst niet meer Rotterdammer uit handen en zegevierde uiteinde- dig. "Als je iedere keer met lijk met 15-12. JETSKE GOUDSMIT geen degradatiekandidaat. Als je hij speelde met 24 punten een goede wedstrijd, echter geen moment meer in gevaar. Saillant detail was dat Maarten Wals zaterdag voor het eerst geen topscorer werd; hij scoorde evenals Frank Kuypers 17 punten. Bij de vrouwen hep MSV onver wacht tegen een grote nederlaag aan. In Urk versloeg Orca's, dat thuis nog met meer dan twintig punten werd verslagen, MSV met 88-55. De Noordwijksen, bij wie Renate Sluys ondanks een blessure de uitblinkster was, werden vooral voor rust (51-33) volledig van de mat geveegd. Een verklaring voor de ruim uitgepakte nederlaag had coach Frans Nelissen overigens niet. "Alles was slecht bij ons. De verdediging, de aanval, de inzet, al les. Het was dan ook vanaf de eerste seconde al duidelijk dat wij zouden verliezen". HAROLD VAN BIEMEN GRONINGEN 'Na regen komt zonneschijn', dat geldt zeker voor de basketbalvrouwen van Olivetti Grasshoppers. Nadat de Katwijkse ploeg vorige week tegen Canadians één van haar slechtste wedstrijden sinds het debuut in de eredivisie had gespeeld, liep het afgelopen za terdag in en tegen BV Groningen een stuk gesmeerder. Dat resulteer de in een 70-75 overwinning. In de eerste helft zag het er nog niet naar uit dat Grasshoppers aan het langste eind zou trekken. Een voudige kansen werden verprutst, terwijl de verdediging volgens coach Han Wallaart een gatenkaas was. Door een driepunter tijdens het rustsignaal kon Groningen dan ook met een 47-35 voorsprong gaan pauzeren. Na de thee sloop Grasshoppers langzaam maar zeker dichterbij, vooral door toedoen van de bij tij den ongrijpbare Zora Malacko (24 punten). Vijf minuten voor tijd kwam Grasshoppers langszij (66- 67). Enkele intercepties gevolgd door eenvoudige inleggers van Ma- rie-José Allers (26 punten) bezegel den het lot van de thuisploeg: 70-75. "Dit is een enorme opkikker voor het team", aldus Wallaart, die Marja van Duyn weer enige minuten kon inzetten. Huitema doorbreekt bewind Van Kempen ALKMAAR (ANP) - Het mara- thonpeloton ging dit seizoen volle dig gebukt onder het bewind van de Klerks-formatie. Het team van Lis- senaar Frans Overdevest reeg de ene overwinning aan de ander. Daar kwam zaterdag op de kunstijsbaan van Alkmaar verande ring in. Lammert Huitema bleek tij dens de eerste wedstrijd om het tweede periodekampioenschap over de langste adem te beschik ken. De 29-jarige Aegonrijder uit Roden ontsnapte drie ronden voor het einde samen met Arnold Stam en Erik van den Boogert uit een kopgroep van zestien man. Alleen Huitema hield aan de streep vol doende over op zijn achtervolgers.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19