Nationale aspirantenrecords voor mannenkwartet De Zijl Verrassend verlies Gemini tegen RIVA Broodnodige zege LZ op concurrent Oegstgeest rouwt niet om deceptie Van der Lee is clubgenote Aarts de baas bij NK-judo Dopingdocumenten DDR in Stern authentiek PAGINA 18 DQ/STAD MAANDAG 3 DECEMBER 1990 LEIDEN Een mannenkwartet van De Zijl/LGB zwom het afgelopen weekeinde in Eindhoven en E)ordrecht twee nationale aspiranten records op de 4x50 meter wisselslag. Kringrecords zijn aan het einde van het jaar altijd erg in trek. Het afgelopen weekeinde sneuvelden twee van deze records en vielen, tijdens A-kringwedstrijden, in handen van LZ-zwemmers. Robin Sprinkhuizen, Dennis Schouten, Mark Schouten en Stan Spijker (ZIJL) realiseerden in Dordrecht en nieuw Nederlands Aspirantenrecord op de 4x50 meter wisselslag. Het oude record stond sinds vorige week ook al op naam van deze mannen met 1.55,2. De nieuw tijd werd nu 1.53,9. Een zelf de record vestigden zij ook maar dan in het 50 meterbad van Eindho ven en voor Spijker zwom nu Mike van Beukering in 1.58,51. Bianca Hocks en Christian de Groot beiden van LZ 1886 waren de meest tevreden zwemmers tijdens de wedstrijden van de kring Gouwe Rijnstreek. Hoeks aast al een aantal weken op diverse kringrecords maar bleef daar even zovele keren met fracties van seconden van ver wijderd. Op de 400 meter wisselslag lukte het haar dan eindelijk het kringrecord bij de Marianne Muis zwemt op WK alleen estafette EINDHOVEN (ANP) - Marianne Muis gaat uitsluitend voor de esta fettes naar de wereldkampioen schappen zwemmen begin januari in Perth. Alleen op de 200 meter wisselslag zal zij persoonlijk star ten. Bondscoach Ton van Klooster was aanvankelijk genegen Marian ne Muis een extra kans te gunnen na haar matige optreden bij de se lectie-wedstrijden in Amersfoort. Daar was de nationale recordhoud ster op de 100 meter vrije slag op haar „eigen" nummer voorbijge- zwommen door Karin Brienesse en Inge de Bruyn en op de 200 meter door Karin Brienesse en Manon Masseurs. De zesvoudige medaille-winnares bij het EK van vorig jaar voelde wei nig voor een dergelijke herkansing en legde zich bij de feiten neer. De wedstrijden van de WK-ploeg tegen de „rest" zaterdag in Eindhoven boetten daardoor aan belang in. De selectie had vrijdagavond en zater dagmorgen twee keer twee uur in- sentief getraind en was daardoor niet in staat echt hard te gaan. veertien jaar op haar naam te zetten. Haar tijd van 5.09,3 was van uitste kende kwaliteit en tevens de eerste prijs en een NWK-limiet. Fleur Bak ker bleef met haar tijd van 5.11,7 eveneens onder de tijd van het be staande kringrecord. Ook voor haar was het een startbewijs voor de NWK en de tweede plaats. Zijl- zwemster Andrea Hoenselaar be haalde in deze leeftijdscategorie met de tijd van 5.28,1 de derde plaats. Dat deze tijden snel waren was af te lezen uit de overige uitsla gen van de vrouwen. Elise Krijnen van NZ&PC behaalde met haar tijd van 6.16,6 bij de vrouwen boven de zestien de derde prijs op de 400 me ter wisselslag. Records Voor de mannen stond de 400 meter vrije slag op het programma. Even als op de 400 meter wisselslag vallen hier altijd veel persoonlijke records. Richard van Duyvenbode (LZ) pak te de eerste plaats bij de mannen tot veertien jaar met de tijd van 4.40,7 en zag zijn clubgenoot Robert Jan Bakker als tweede eindigen in 4.45,8. Christian de Groot(LZ) was de snelste bij de zestien-jarigen met 4.24,1 en op de derde plaats Stan Spijker van De Zijl in 4.45,2. Dick Roest(LZ) kon de race, met de man nen van De Gouwe, 300 meter vol houden maar moest ze in de laatste 100 meter toch laten gaan. Zijn tijd van 4.13,2 leverde hem wel de derde plaats op. De vijftien-jarige Christian de Groot (LZ) deed van zich spreken tijdens een andere kringwedstrijd. Hij verbeterde het belegen kringre cord uit 1977 op de 100 meter vlin derslag voor mannen tot zestien jaar van Edward Maasdijk (nog steeds Nederlands recordhouder op deze afstand) met 0,2 seconde en bracht het op 1.00,4. De Groot won ook de 50 en de 200 meter vlinderslag voor zijn ex-clubgenoten Mark en Den nis Schouten (Zijl) die twee en drie werden in het drie-afstandenklasse ment. Voor Richard van Duyvenbo de was het ook geen probleem om het klassement te winnen. Op de 100 meter afstand zwom hij een per soonlijk record en een NWK-limiet van 1.08,2 op de 100 meter vlinder slag. Robert Jan Bakker(LZ) kwam op de tweede plaats en drie fraaie persoonlijke records. Klaas Jaap Buys van Katwijk eindigde op de derde plaats. Dick Roest van LZ haalde zijn eerste NWK-limiet bin nen. Op de 200 meter vlinderslag liet hij een tijd noteren van 2.11,3. Remco Singeling(LZ) won het klas sement bij de twaalf-jarigen op de vlinderslag met Micha Prins (Zijl) op de tweede plaats. Joost Onder water was de rapste bij de jongens onder tien jaar. Op de rugslagnummers voor de meisjes/vrouwen was Natasja Sierag de winnares bij de twaalf-ja rigen en was Bianca Hoeks bij de vrouwen tot veertien jaar niet te kloppen. Top wedstrij den De Zijl/LGB kwam het afgelopen weekeinde in twee topwedstrijden uit. Zaterdag bond het de strijd aan met de Nationale WK-selectie in de Golden Cupwedstrijd in Eindho ven. Een enigszins ongelijke strijd leverde De Zijl achter De Dolfijn en het organiserende PSV een derde plaats op. Door De Zijl werd voor het eerst gebruik gemaakt van de diensten van schoolslagzwemster Petra Hillenius die het zeker niet slecht deed gezien haar 0.34,13 op de 50 meter schoolslag. Gisteren trad de ploeg van De Zijl aan in de finale van de Nationale Meerkamp. In Dordrecht eindigde de Leidenaars op de vijfde plaats. Edwin Vissers won de 100 meter schoolslag in 1.05,5 en zag Geert Donkers als tweede aantikken in 1.05,6. Petra Hillenius won de 50 meter schoolslag in 0.33,4. op de 100 meter wisselslag scoorde Hanneke Koopmans een tweede plaats met 1.08,0 met vlak achter haar Radna Mulder in 1.08,5. De Dolfijn sloot deze expirimentele meerkamp win nend af, gevolgd door PSV en HPC. In Zoetermeer vond een jeugd ontmoeting plaats tussen ZVZ en LZ 1886. Veel tijden van LZ-zwem- mers werden weer aangescherpt tij dens deze wedstrijd. Monique Snoeker weet nu dat de aanhouder wint. Lang kwam zij niet meer aan haar beste tijden toe, maar zaterdag was zij weer eens sneller op de 100 meter rugslag nu in 1,35,6. Op de 100 meter vlinderslag werd zij boven dien nog derde met 1.27,7. Robert van Vuuren snoepte ook heel wat seconden van zijn tijd op de 100 me ter vlinderslag af en werd ook der de, 1.39,3. Arjan Pont werd met de tijd van 1.15,8 tweede op de 100 me ter vrije slag. NORA BAKKER LEIDEN - In de volleybalcompetitie werden slechts drie duels af gewerkt. Bij de mannen moest Gemini/K in de derde divisie aan treden tegen Riva/Bijswijk, de nummer drie van onder. Wat vorige week nog een incidentele misser leek te zijn (verlies tegen Allides in de strijd om de eerste plaats) zette zich dit keer evenwel voort. EM1 Monique van der Lee (hoofd rechts) en Monique Aarts in aktie tijdens de finale boven 72 kg. do'o anp) GRONINGEN (ANP) - Het leven van Peter Ooms lijkt te bestaan uit springen en dansen. Stilzitten kan hij niet. Maar tijdens de finale zwaargewicht om het Nederlands judokampioenschap voor vrouwen in Groningen bleef de Brabander roerloos op zijn stoel. Niemand kon de expressieve veertiger op een voorkeur betrappen. En bij wijze van hoge uitzondering gaf de Til- burger - naast beweeglijk door gaans ook uiterst spraakzaam - geen kik. Op de mat prolongeerde Monique van der Lee ten koste van Monique Aarts haar nationale titel. Beide fi- nalistes trainen bij Ooms. De kleine kaalhoofdige judocoach probeert zijn pupillen in evenwicht te hou den. Een nadrukkelijke zege van de een acht hij niet raadzaam voor hun ontwikkeling. Aarts (18) werd vorige maand in Ankara Europees jeugdkampioene. „Haar Russische tegenstandster kon daarna met een knie uit de kom naar het ziekenhuis", herinnert Ooms zich. Van der Lee (17) maakt deel uit van de Nederlandse ploeg, die volgende week meedoet aan een internationaal toernooi in Fukuoka (Japan), afgezien van het wereld kampioenschap het voornaamste judo-evenement voor vrouwen. Ooms prijst zich gelukkig dat het verschil tussen de twee talenten mi nimaal is. Vorig jaar leek de zwaar dere Van der Lee de betere, maar een zege van Met Angelique Seriese, die het, hersteld van een langdurige blessu re, rustig aan doet en in volgende maand (NK alle categorieën) de twee tieners tegemoet moet treden, beschikt Nederland over drie sterke vrouwen in de klasse boven 72 kg. Nooit eerder had Ooms, die in de jaren de twee Nederlandse wereld kampioenen (Anita Staps en Irene de Kok) begeleidde, twee toppers in één gewichtsklasse. Ooms wil graag het verschil tussen de vriendinnen zo klein mogelijk houden en ziet er nauwgezet op toe dat geen judoka wordt voorgetrokken. Na de finale schoot de levendige coach toe om Aarts te troosten. Van der Lee mocht van haar coach een premie van 1500 gulden incasseren. Aarts ontvangt de helft. Het is Ooms' manier om zijn zeven leden tellende A-selectie te motive ren. Die kernploeg traint twintig uur per week en dient als uithang-, bord van het sportinstituut, dat tot een onderneming met een miljoe nenomzet is uitgegroeid. Van de judoka's die, deels gesub- sidueerd door het NOC, vandaag naar Japan vertrekken leed Jenny Gal als enige een nederlaag. De Am- stelveense liet zich in de laatste se conden verrassen door haar clubge note Marjolein van Dommelen. Op merkelijk finaliste was Daniëlle Vriezema. Het dertienjarige meisje uit Pannerden dreigde even de jongste Nederlandse kampioene al ler tijden te worden. Gooitske Mars man (25) riep de prille judoka echter tijdig tot de orde. Gemini mist op dit moment dui delijk het elan dat het spel in de eer ste vijf wedstrijden zo kenmerkte. Toen werd de tegenstander al in de eerste set op een verpletterende achterstand gezet en het vervolgens niet meer zag zitten. Nu kwam Ge- mini direct met 1-8 achter te staan, door zwak serveren en spaarzame vloeiende combinaties. Wel volgde een goed herstel (8-8), maar losko men deed Gemini niet. Op 13-14 was een misser voldoende voor de eer ste setzege van RIVA (13-15). Daar na bleef Gemini tot 7-7 bij; toen werd het kansloos weggespeeld naar 7-15. Op 5-11 in de derde set leek het pleit beslecht en Gemini stevende op een 0-3 nederlaag af. Maar er vond een wondertje plaats. Gemini ging venijniger serveren, zette het blok beter en en de aanval produceerde punten. RIVA raakte in de problemen en verloor met 15- 11. Loek Willemstein bewees voor RIVA eens te meer zijn waarde en de routinier toonde aan een hele be langrijke factor te zijn in het spel van RIVA. Hij nam zijn ploeg op sleeptouw. Gemini liep constant achter de feiten aan en het verloor dik met 4-15: (1-3). In de promotieklas leden de man nen van Graficon wederom een 2-3 nederlaag in een leuke en gelijkop- gaande wedstrijd. Graficon begon prima, het nam een 11-1 voor sprong, maar verzuimde door te drukken. Tegenstander Jodan Boys kreeg de kans om aan een inhaal race te beginnen, maar leek op 14-9 toch geslagen. De Gouwenaars dachten daar' evenwel anders over en zonder nog een punt te scoren ging Graficon ten onder met 14-16. Ook in de volgende set hadden de Merenwijkers net niet dat beetje ge luk om tot winst te komen en weer werd het 14-16. Graficon Donar had in deze fase moeite het blok te plaat sen en rekende te veel op het recht door slaan, waardoor de midachter positie werd verwaarloosd. En daar plaatste Jodan Boys steeds de bal len. Pas in de derde set wist Donar de bakens te verzetten en via twee maal 15-11 gelijk te trekken. In de beslissende vijfde set waren lange rally's aan de orde, echter de punten gingen veelal naar Jodan Boys, dat met 11-15 de set won (2-3). Vrouwen Bij de vrouwen werd in de promo tieklas slechts één duel gespeeld. WVV begon hier heel rommelig en zonder zelfvertrouwen tegen NO VO en kwam met 0-2 (11-15 en 9-15) achter te staan. Coach Sime Boom deed toen een gouden greep door invalster Emy van Tilburg uit het derde team in te brengen; zij wist met haar enthousiasme en haar gro te slagkracht het team mee te trek ken. Spelverdeelster Josee Purves (ook weer terug) voorzag de aanval van bruikbare set-ups en WW leek herboren. NOVO's passing werd onzorgvuldiger en de aanval min der effectief. WW beheerste de wedstrijd. Met maar liefst 15-2 kwam er weer hoop in de harten en ook in de volgende twee sets kwam NOVO er niet meer aan te pas. Via 15-7 en 15-8 werd het alsnog een 3-2 zege voor de Wassenaarse v GER RENES Zevenhuizen benut thuisvoordeel niet DEN HAAG (ANP) - De volleybal lers van ZVH uit Zevenhuizen pro fiteren waarschijnlijk niet van het feit dat ze twee keer thuis spelen te gen Czestochowa uit Polen. De clubleiding kreeg geregeld, dat de nationaal kampioen in de tweede ronde van het Europese bekertoer nooi twee keer in „Dorpshuis Swan- la" mocht aantreden. De eerste kans tegen het Poolse studententeam ging met 0-3 verlo ren (10-15 12-15 13-15), zodat het team van trainer Toon van der Burgt vandaag met 3-0 moet win nen, met minder dan 35 tegenpun- ten, om de kwartfinales te bereiken. Bij de vrouwen heeft kampioen Olympus uit Sneek een gerede kans tot de beste acht van Europa door te dringen. De uitslag van 3-2 voor Berlijn (15-11 0-15 9-15 15-5 15-11) biedt perspectief voor de thuiswed strijd, zeker gezien de ruime setze ges van de Friezinnen. LEIDEN - De belangen van het treffen LZ86-ZCG waren voor bei de formaties bijzonder groot. De start in de eerste klasse verloopt voor de Leidse formatie niet bepaald soepel en na de kansloze ne derlaag tegen Merwede stond LZ er niet florissant voor. Hetzelfde gold voor de Groningse formatie dat evenals LZ uit zeven duels drie punten had vergaard. LZ deed eindelijk weer van zich spre ken met een overwinning: 9-6. De positie op de ranglijst kreeg ook zijn weerspiegeling in het treffen waarin beide ploegen gedurende lange tijd aan elkaar gewaagd wa ren. Tot ver in de derde periode was ZCG de gelijke aan LZ dat telken male wel een voorsprong nam, maar er vooralsnog niet in slaagde de te genstrevers hun wil op te leggen. Dat lukte pas in de laatste seconden van de derde periode toen de goed spelende Niels Zuidweg (16) uit een strafworp LZ naar een 8-5 voor sprong schoot. Biondi en Evans nog niet in vorm INDIANAPOLIS (RTR) - Ook de Amerikanen blijken één maand voor de wereldkampioenschappen zwemmen in het Australische Perth nog steeds niet in staat tot toppres taties. Op de eerste dag van de open kampioenschappen in het vijftig- meterbad van de universiteit van Indiana in Indianapolis waren de tijden mager. Olympisch kampioene Janet Evans zegevierde op de 400 meter vrije slag tien seconden boven haar wereldrecordtijd: 4.13,47. Vijfvou dig medaille-winnaar Matt Biondi eindigde op de 50 meter vrije slag slechts als zesde in 23,26 en wissel slagspecialist Dave Wharton plaats te zich niet eens voor de finale van de 200 meter wisselslag. Bij de open kampioenschappen staat niets op het spel. De Amerikaanse ploeg voor de wereldkampioenschappen werd van de zomer reeds samenge steld. Onder die omstandigheden slaag de een groepje Duitse zwemmers erin de hoofdrol voopr zich op te ei sen. Christian Keller, die bij de Duitse kampioenschappen faalde, omdat hij een week eerder een vi rus-infectie had opgelopen, zege vierde op de 200 meter wisselslag. Mark Warneke was met 1.03,00 het snelst op de 100 meter schoolslag. Uwe Dassier, die in Seoul nog voor de DDR goud won op de 400 meter vrije slag, werd daarentegen versla gen door Dan Joergensen. Ook hier waren de tijden niet best: 3.54,90 te gen 3.55,41. ZCG leek rijp voor de slachtbank maar wonderlijk genoeg waren de Groningers het die in de slotminu ten de dienst uitmaakten. ZCG sprong echter slecht om met de man meer situaties en de schoten die op het LZ doel werden afgevuurd wa ren een prooi voor LZ goalie Arjo Bunnik. LZ profiteerde dankbaar en de snelle Jan Langerhorst maak te aan alle onzekerheid een einde door vlak voor tijd uit een counter de broodnodige zege veilig te stel len. Eindstand 9-6. Scores LZ; Rene van der Zeeuw 4x, Niels Zuidweg 3x, Jan Langerhorst en Hans Hees ieder eenmaal. Vivax is bezig aan hele goede se rie. Na de remise vorige week tegen koploper De Meeuwen (8-8) liepen de Oegstgeestenaren ditmaal over streekgenoot Katwijk heen. Met maar liefst 10-2 werden de Zeekan- ters aan banden gelegd. Alleen in de eerste periode leek het erop of Kat wijk met een goed resultaat uit Oegstgeest weg zou komen. Een ernstige oogblessure (5 weken uit geschakeld) van de beste aanvaller Ronald Heemrood stak daar echter een stokje voor. Het gemis van Heemrood deed zich vooral voelen bij het uitspelen van de man meer siuaties. Geen enkele keer werd zón situatie in een doelpunt omgezet waardoor Katwijk een verloren wedstrijd LEIDEN - Zelden zal er in een wedstrijd zo weinig verschil zijn ge weest tussen winst en verlies. De promotiewedstrijd Oegstgeest versus Swift/Deventer eindigde in een gelijkstand (5-5). Ook de ga mes hielden de stand in evenwicht: (12-12). Uiteindelijk deelde het aantal punten (442-440) Oegstgeest de definitieve knock-out uit. Ier Martin Jonker legt aan voor een schot. Hans Treisburg blokkeert voor Vivax met cuccesMioto Loek Vivax had daar geen boodschap aan en hield de teugels stevig in handen. Pas diep in de derde perio de incasseerde de Vivax verdedi ging het eerste tegendoelpunt. Ver ontrustend was dat niet want Vivax had op dat moment Katwijk al ze ven keer het nakijken gegeven. De zege had wel tot gevolg dat de ploeg van Frits Welling is opgeklommen naar een gedeelde eerste positie in de tweede klasse. Scores Vivax; Serge Dietz 3x, Jack Frauenfelder 3x, Dick van de Bosch 2x en Eddie Hoek 2x. Doelpuntenmakers Kat wijk; Hans Schaap en Arco Guyt. De positie van Vivax is voor een groot deel te danken aan WZK uit Wassenaar. De formatie van Alijd Vervoorn presteerde het namelijk om in eigen huis De Meeuwen de eerste nederlaag toe te brengen. Met 9-7 ging de Amsterdamse formatie ten onder. Edwin van der Geest en Hugo Bregman hadden het grootste aandeel in de score. Zij doelpuntten 3x. Sassenheim zit in de hoek waar de klappen vallen. DWT was met 4-3 net te sterk. De Zijl/LGB pres teren boven verwachting. Het eens zo sterke PSV werd met 13-4 aan de kant gezet. Ingrid van Veen nam het leeuwendeel van de score (zes maal) voor haar rekening. LZ beleeft een sterke periode. Voor de vierde achtereenvolgende maal werd een overwinning ge boekt. De 4-3 zege op het reserve- team van ZPB was verdiend. Emmy in het Veldt, Ellen Hoogenboom, Coby van Haastrecht en Corina Hoogenboom scoorden eenmaal. WIM SIERA HAMBURG (ANP/SID/DPA) - De dopingdocumenten die in het Duitse weekblad Stern zijn gepu bliceerd en veel stof deden op waaien, zijn authentiek. Dr. Claus Clausnitzer, de onderzoeker in het Kreischa-laboratorium bij Dresden, heeft de echtheid van het materiaal zaterdag bevestigd. Hij gaf in een radiointervieW opnieuw toe, dat in de afgelopen tweeënhalf jaar 33 positieve ge vallen door zijn gegeven aan het nationale Olympische comité en de betreffende sportbond. Het zou in bijna alle gevallen zijn ge gaan om topatleten, die werden gecontroleerd voordat ze naar buitenlandse toernooien werden afgevaardigd. Het hoofd van het laboratorium voelde zich destijds al in de steek gelaten, omdat straf maatregelen uitbleven. In Kreischa zelf zou niet gemanipu leerd zijn. Dat bevestigde ook de plaatsvervangend -chef van de sportmedische dienst van de vroegere DDR Dr. Wolfgang Rockstroh. Dat de positieve re sultaten niet werden doorgege ven aan het IOC, zoals behoort, was een praktijk, die in de gehele wereld werd gevolgd, aldus deze specialist. Volgens Clausnitzer behoorde ook allround-zwemster Kristin Otto, met zes Olympische titels het goudvinkje van Seoul, tot de betrapten. „Ik kende haar code nummer. De analyse was positief. Haar testosteronspiegel was bijna drie keer te hoog". Een aantal beschuldigden noemde de uitlatingen van Clausnitzer en kroongetuige Manfred Höppner, de plaatsver vangend chef van de sportmedi sche dienst in de voormalige DDR, nonsens en botte leugens. De tienkampers Christian Schenk, die openheid van zaken had aangekondigd, en Torsten Voss voegden zich zaterdag bij het groepje verongelijkten. Schenk zette zwart op wit, dat hij nimmer spierversterkende preparaten heeft genomen en acht het uitgesloten dat hij ze toe gediend heeft gekregen. Zijn 27- jarige collega Voss ging hard in de tegenaanval. „Die Höppner heeft kennelijk een aardig centje willen verdienen met het oog op de feestdagen. Als sportfunctio naris heeft hij in de DDR altijd aan de zonzijde van het leven ge staan en tal van buitenlandse snoepreisjes kunnen maken. Door de omwenteling ziet hij in eens geen kansen meer voor zich zelf als sportarts en probeert het dan maar door leugens te verko pen", aldus Voss. Het publiek in Wageningen was de grote winnaar in de wedstrijd tussen de nummers twee van de bei de eerste divisies. De ontmoeting had alle ingrediëenten van een ware titanenstrijd: spanning, sensatie, kwaliteit en een beslissing in de laatste game. De enthousiaste toe schouwers lieten dan ook luidkeels weten tevreden te zijn over het ver toonde spel. Het getoeter, ge schreeuw en gestamp dreef zelfs de scheidsrechter bijna tot wanhoop. Voor Oegstgeest mocht het echter allemaal niet baten. Met name als gevolg van de afwezigheid van Her- der Broek (die vervangen werd door de ervaren maar niet sco rende Jaap Polak) raakte Oegst geest op het laatste moment het spoor op weg naar de tweede pro motiewedstrijd tegen Bartok bijs ter. Het begon allemaal veelbelo vend: Van der Valk/Schipaanboord zetten hun dubbel in winst om. Vol gens verwachting verloor op de an dere tafel het gelegenheidsdubbel Reitsma/Polak hun wedstrijd tegen Ronald Hartholt en Michel Kievit. Siem van der Valk zorgde vervol gens voor winst in zijn eerste enkel spel (tegen Henk Hartholt), waarna invaller Jaap Polak met 21-13 en 21- 8 hardhandig op zijn broek kreeg van de 45-jarige Van Hummel (een al grijzende verdediger). Na de winst van Reitsma en Schipaan- boord op respectievelijk Ronald Hartholt en Michel Kievit begon het zonnetje voor Oegstgeest stevig te schijnen. Even krabbelde Swift nog terug (Polak verloor met twee keer 21-13 van Michel Kievit), maar nadat Van der Valk in twee games had gewon nen van Ronald Hartholt (en hij de stand daarmee op 5-3 bracht) leek de race te zijn gelopen. Ondertussen waren de echte re kenaars aan het cijferen geslagen. Bij een gelijk spel zouden tenslotte het aantal gewonnen games de doorslag geven. Terwijl de reken machines ratelden begonnen Reits ma en Schipaanboord aan de beslis sende partijen. De twintiger Schi paanboord moest al knokkend en zwetend lijdzaam toezien hoe de veertiger Van Hummel zich met 24- 22 en 21-15 naar winst wurmde. Toen lag het lot van het hele team in handen van kopman Friso Reitsma: hij mocht zelfs nog verliezen, maar moest dit wel in drie games doen, en dan nog had hij een bepaald aantal punten nodig. De eerste game sleepte Reitsma nog met 21-19 bin nen. De tweede game ging verloren met 15-21. De statistici wisten toen al te melden dat alleen winst in de derde game voldoende zou zijn om de overwihning binnen te slepen. Het bleek teveel gevraagd voor de trouwe Oegstgeest-speler: met 18- 21 moest Reitsma zijn meerdere er kennen in zijn tegenstander. On danks het gelijke spel, en ondanks het gelijke aantal gewonnen games moest Oegstgeest met twee ge scoorde punten minder afhaken. Er werd na de deceptie langdurig nagepraat. Maar zoals gewoonlijk veranderde dit niets aan het resul taat. Het spel was gespeeld en de knikkers verdeeld. Oegstgeest had aan het kortste eind getrokken, en hoefde daar eigenlijk niet echt rou wig om te zijn. Tenslotte was ieder een ervan overtuigd dat obstakel twee op weg naar de eredivisie, de ontmoeting met NMS Bartok, uit eindelijk alsnog het struikelblok zou zijn geworden. WOUTER LANGE VELD Thai-bokser Kluivers succesvol in Groningen LEIDEN In Discotheek Palace te Groningen werd gisteren een groot maar chaotisch Thai-boksen toer nooi georganiseerd. Drie talenten van Sportschool Jurojin uit Leiden waren daar succesvol. Edwin Kluivers boekte een knap pe zege in zijn C-partij op punten. Hij maakte een dermate goede in druk dat hij waarschijnlijk in het vervolg in B-partijen zal uitkomen. In de nieuwelingen klasse wonnen Mohamed el Sizazi en Moenir Dadi eveneens hun partijen op punten. Bokser Gianfranco Rosi heeft vrijdagnacht zijn wereldtitel in het super-weltergewicht (IBF versie) behouden. In een gevecht over twaalf ronden won de 33-jarige Itali aan voor eigen publiek in het Palazzo dello sport van Marsala op punten van de Fransman Rene Jac- quot.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18