Lisse helpt Noordwijk aan zege Quick Boys komt weer in beweging Kagia sluipt naar top van vierde Idas RB sleept punt weg bij Vogels Katwijk verspeelt 3-0 voorsprong Gerlof geeft derby nog een beetje kleur Leiden pakt eerste zege UVS winnaar jeugdderby MAANDAG 3 DECEMBER 1990 SPORT SPAKENBURG - Nul-nul wed strijden zijn niet per definitie ver velend. Vooral op het terrein van IJsselmeervogels valt er als er niet wordt gescoord nog wel eens wat te beleven. Rijnsburgse Boys trad afgelopen zaterdag in navol ging van Quick Boys de Spaken- burgse koploper van de eerste klasse A met open vizier tege moet. Doelpunten vielen er des ondanks niet, maar voor de rest gebeurde er van alles. Beide teams hadden een tegen valler te verwerken. Voor de Rijnsburgse selectie, op Jan Blankespoor, Dick Heemskerk en Huug Aandewiel na voltallig, betekende de gemiste strafschop van Wim Hooymans een domper. Doelman Raymond Koopman wist uit het boekje van trainer Hans van der Zee dat de midden velder van RB het afgelopen sei zoen in dezelfde hoek had gescho ten als hij ook zaterdag deed. Bo vendien schoot Hooymans zacht in. De steunpilaar van IJssel meervogels. Ruth van de Groep, kreeg twee boekingen van scheidsrechter Knoops en mist daardoor volgende week de top per tegen Katwijk. Rijnsburgse Boys begon de strijd met IJsselmeervogels met Hans Zwaan, Hennie Koet, Mar tin de Louw en Nico Oosterlee op de bank. Met Leon Vonk en Fred Arroyo weer in de gelederen maakte Rijnsburg het de thuis club voor de rust knap lastig. Na de eerste plaagstoot van Ruud van de Geest en Henk Schulz trokken de gasten het initiatief naar zich toe. Peter Wolfsen pas seerde na een kwartier bijna zijn eigen doelman. Tien minuten la ter legde Wim Muis na een blun der van zijn ploeggenoot Van de Geest Ron Carli in het strafschop gebied neer. Aan Hooymans was de vrije schietkans vanaf elf me ter niet besteed. IJsselmeervogels nam voor on geveer 2000 toeschouwers het heft steeds meer in handen. Vlak na rust kopte Arnold Brehler de bal net langs het doel van Arco Korpelshoek. Invaller André van de Beek (in plaats van de tegen vallende Schulz) kreeg de bal wel op de paal en naast maar niet in het Rijnsburgse doel. Zelfs zonder uitgesloten Van de Groep hield IJsselmeervogels, met Jeroen Peters voor Wolfsen, in het laatste deel van de wed strijd een overwicht. Rijnsburgse Boys bleef overeind met een boe king voor Jaco van Delft, die sa men met Andries Wendt Gerard van der Nooij in de mangel nam. Op advies van zijn grensrechter noteerde Knoops de naam van de minst ervaren RB-verdediger. Met Zwaan voor Vonk en De Louw voor Edwin Hermes sleep- te de brigade van Arie Kurver een belangrijk punt weg uit het hol van de leeuw. NIJKERK Katwijk moet nog leren dat een helft minstens 45 minuten duurt. In Nijkerk ging het zaterdag tegen Sparta tot twee keer toe mis in de voorlaatste mi nuut. Zowel vlak voor rust als vlak voor tijd kregen de Katwij- kers een doelpunt om de oren. Dat had tot gevolg dat de comfor tabele voorsprong uit het eerste half uur na 90 minuten geheel was verdwenen (3-3). Met de topper te gen IJsselmeervogels voor de. boeg liet Katwijk een kostbaar punt liggen. Want de mannen van Lagen dijk hadden aanvankelijk geen kind aan de Nijkerkers. Al na vijf minuten kopte André de Best de bal onhoudbaar in de touwen: 0-1. De lange Katwijkse spits bemoei de zich ook nadrukkelijk met de rest van de produktie. Uit een scrimmage kreeg hij de bal bij Marco van der Plas, die de voor sprong knap verdubbelde: 0-2. Binnen het half uur stond het zelfs 0-3. De Best kopte een uitt- trap van doelman Teun van Duy- venbode door naar Jan Stel, die hard inschoot. Al die tijd was er geen vuiltje aan de lucht. Zelfs de tegentreffer van Nico van Zanten, die op slag van rust uit een tegen aanval voor 1-3 zorgde, maakte het uitzicht op een Katwijkse overwinning niet wezenlijk klei- De angst sloeg pas toe bij de Katwijkers, toen zij na de pauze een herboren Sparta tegenover zich vonden. Duidelijk opgepept door het doelpunt vlak voor rust speelden de Nijkerkers hun sterkste troef, werklust, 45 minu ten lang uit. Dat resulteerde een kwartier voor tijd in een treffer van Arjan Holtewes: 2-3. Nog had alles voor Katwijk ten goede kun nen keren, als Kees Kraayenoord de enige gevaarlijke Katwijkse aanval van de tweede helft had af gerond. In plaats van de door De Best gepresenteerde kans te ver- zilvererf, schoot de Katwijker de bal tegen een tegenstander op, na dat hij de doelman al voorbij was. Sparta putte nog meer moed uit die meevaller. Pas in de allerlaats te minuut ontving het loon naar werken. Richard van der Bor bracht de Nijkerkers op gelijke hoogte met Katwijk, dat inmid dels met de invallers Carlo van Zeist (voor de aan zijn kuit ge blesseerde Marco van de Plas) en Cor Haasnoot speelde. Katwijk kon in het overigens sportieve duel nog niet beschik ken over Leon Meijs en Pim Lan- geveld. Eerstgenoemde test aan staande dinsdag of hij fit genoeg is voor de volgende competitie wedstrijd tegen IJsselmeervo gels. Voor de geschorste Lange- veld is die topper de laatste wed strijd die hij moet 'uitzitten'. KATWIJK - In de schaduw van IJsselmeervogels pikt Quick Boys zijn graantje mee. Nu zijn het de Spakenbur gers die week in week uit de hete adem van de achtervol gers in de nek voelen en op de tenen moeten lopen om de in middels hoog opgeschroefde verwachtingen waar te ma ken. Laten de schijnwerpers daar maar op gericht staan, denken ze in Katwijk, dan kunnen wij ondertussen rustig ons werk doen. De ploeg van Arjen van de Werf deed dat af gelopen zaterdag opnieuw naar behoren tegen VVOG en sloop weer een puntje dichterbij: 5-1. De oefenmeester constateert met bijzonder veel genoegen dat het ra derwerk zo langzamerhand weer in beweging begint te komen, zonder dat er op dit moment een loodzware last op de schouders rust van de trots uit het vissersdorp. "Ja, dat is perfect. De druk op een koploper is nu eenmaal groter. We leven nu van wedstrijd tot wedstrijd. Het gaat er om op het eind pas toe te slaan". De druk loopt ongetwijfeld nog op tot grote hoogte wanneer Quick Boys aan het eind van dit seizoen nog kansrijk is, zeker met wekelijks enkele duizenden kritische potte- kijkers op de tribune, maar zover is het dus nog niet. De Katwijkers voe len zich daarom momenteel als een vis in het water. De ploeg oogt ein delijk eens wat ontspannen. Dat dat bijna onvermijdelijk tot schoon heidsfoutjes leidt, zoals ook tegen WOG, neemt bijna niemand de spelers kwalijk. Er wordt volop ge scoord, de resultaten zijn daarom klinkend te noemen, dus wie maalt er verder nog om wat missertjes? Frenk van der Kleij wèl. Na een matige seizoenstart vond de rossige spits het hoog tijd weer eens op te vallen. Vorige week tegen Go Ahead Kampen 'was hij er' en tegen de Harderwijkers was hij opnieuw de gretigheid zelve. De spits denkt zelf de vbrmcrisis, die wel erg lang aanhield, nu te boven te zijn. "Ik denk dat het onderschatting van mijn kant is geweest. Het verschil tussen het voetbal in de eerste divi sie en de top van het amateurvoet bal is niet zo erg groot, dus dacht ik er automatisch te gemakkelijk over. Bovendien mocht ik van Raboen min of meer mijn gang gaan, omdat hij min of meer als een vedette be schouwde. Zo werkt het natuurlijk niet". Hij had toch al moeite om zijn ac cu op te laden, omdat hij naar zijn zeggen een paar zwarte jaren achter de rug had,.waar de pech als een ro de draad doorheenliep. "Bij SW moest ik een paar jaar geleden weg, omdat ze anders het vakantiegeld van de spelers niet meer konden be talen. SVV speelt nu eredivisie. Ik kon kiezen uit NEC, Heerenveen en De Graafschap. NEC en Heeren veen spelen nu ook op het hoogste niveau. En nu ik weg ben bij De Graafschap staan ze aan kop van de eerste divisie. Ik hoefde niet eens weg, maar ik had het er niet naar mijn zin. Dan moetje toch wel even slikken". Van der Kleij en laatste man Jo- han Jonker waren de uitblinkers te gen WOG, al hadden de Harderwij kers in de openingsfase het beste van het spel. Een paar omzettingen in de Katwijker defensie waren daar debet aan. Bij ontstentenis van Hans van der Plas (vier wedstrijden geschorst) en Arie van Duyn (ge blesseerd) besloot Van de Werf Fred Kanbier op de linksbackpositie te zetten en Leonard Pluimgraaf op rechts. "Wat moest ik? Eventueel had ik ook Ben Geiteman kunnen inbrengen, maar die was pas ziek geweest. Het was mijn bedoeling om Kanbier de rol van Van der Plas over te laten nemen. Maar dat mis lukte het eerste halfuur. Hij bleef te veel hangen, toonde te weinig initia tief'. Gevaarlijk Daarom kwam WOG af en toe ge vaarlijk door. Zo troggelde Heimen Jansen Kanbier de bal af en bracht vervolgens Gerlof Kwakkel in stel ling. De uitgelopen Tom van der Niet voorkwam echter een doel punt. De beste mogelijkheid was nog voor Ety Jansen, maar de lange aanvaller kopte een afgemeten voorzet van Benny Michelsen in vrije positie slordig op de paal. Na de openingstreffer van Leen van der Plas, hij kopte ruim tien mi nuten voor de rust fraai raak uit een voorzet van Gert Aandewiel was het verzet van de Harderwijkers zo goed als gebroken. Zeker toen Pluimgraaf even later van vijfen twintig meter verwoestend uithaal de: 2-0. Vanaf dat moment walsten de Katwijkers hun opponent finaal plat. Alleen al na rust schiepen ze zich zo'n tien tot vijftien achttien karaats kansen. Omdat slechts Van der Kleij, Edwin Otte (zijn tiende treffer uit zijn zevende penalty in deze competitie) en Gert Aandewiel doel troffen, bleef VVOG een vrese lijke afstraffing bespaard. Kwakkel deed vlak voor tijd, bij de stand 4-0 zelfs nog iets terug. HERMAN JOUSTRA Timo Gerlof heeft zojuist Lisse- doelman Kees Horsman in de lucht afgetroefd en 3-1 voor Noordwijk gescoord. Horsman (links) vraagt zich af hoe dit mogelijk was. Gerlof viert een feestje met Leonard van Utrecht. (foto Loek Zuyderduin) NOORDWIJK - Van de wedstrijd Noordwijk - Lisse zal de enorme sprongkracht van Timo Gerlof de meeste toeschouwers nog een tijdje bijblijven. De manier waar op de kleine geroutineerde spits van Noordwijk in schijnbare kansloze positie toch nog de beslissende 3-1 scoorde oogstte alom be wondering. Voor het overige bood de derby weinig en zal deze wedstrijd spoedig uit het geheugen van het pu bliek gewist worden. Het was bepaald niet een wed strijd waar nog lang over na gepraat zal worden. Na de serie goede wedstrijden van FC Lisse mocht er wat worden ver wacht. Maar de ploeg van Eilander kwam, behalve in het kwartiertje na rust, er nauwelijks aan te pas. En dat terwijl Noordwijk verre van groots speelde. Binnen 25 minuten nam de thuis club gemakkelijk afstand van Lisse, dat geheel niet in de wedstrijd zat. De kustploeg won praktisch alle duels en onder aanvoering van Re- në van Staveren controleerde het de wedstrijd. Bovendien kreeg Noord wijk de helpende hand van de be zoekers toegestoken. Een slecht weggewerkte vrije trap van Ted van Berkel werd door de attente Adrian Carter, die zich moeiteloos aanpast aan het eersteklasse niveau, achter doelman Kees Horsman geschoten (1-0). De Engelsman, die vorig sei zoen nog bij vierdeklasser Ter Leede acteerde, kreeg overigens op de rand van het strafschopgebied alle ruimte en tijd om tot scoren te komen. Enkele minuten later schutterde de Lisse-verdediging nog opvallen der. In het bijzonder John Vermeu len. Een verre uittrap van Noord- wijk-doelman Rob van Dijk stuiter de over de rechtsback waardoor Leonard van Utrecht (later geboekt) een vrij veld voor zich kreeg. Zijn lob belandde in eerste instantie op de lat, maar in de herkansing wist de amateur-international, ondanks de aanwezigheid van laatste man Rob Vermeulen, de bal in het doel te schuiven: 2-0. De misser van John Vermeulen was voor hem des te pijnlijker om dat hij enkele weken eerder op iden tieke wijze de fout inging. Toen, te gen IJsselmeervogels, kreeg hij ook geen vat op een verre uittrap van de keeper. Zijn verkeerde timing was toen de inleiding tot het enige doel punt van de wedstrijd. Zaterdag ging het dus weer mis en men mag hier nu wel eens vraagtekens plaat- Sociaal werk Eilander sprak van 'sociaal werk' van zijn ploeg en had geen verkla ring voor de tamme eerste helft van zijn elftal. "De lef ontbrak, en waar om dat zo is weet ik niet. Misschien kijken we teveel op tegen Noord wijk. De jongens deden het in hun broek. Hét is duidelijk. Wij speel den kansarm en de nederlaag was terecht". De derby werd niet meer dan een oefenpotje. Na de 2-0 deed Noord wijk tot aan de rust via Van Utrecht (omhaal) nog van zich spreken, Lis se kon maar niet in zijn spel komen. Na de rust. met de wind in de rug, poogden de geelblauwen met hoge ballen voor het doel voor onrust te zorgen. Een week eerder tegen Urk was deze speelwijze nog effectief, echter tegen Noordwijk leverde het slechts twee kopkansen op voor Ge- pie van Rooyen en Mark Ens. Via de counter had de thuisclub voor een afstraffing kunnen zorgen, maar Niettemin leek de spanning na vijf minuten terug te komen toen de voor Charles Schippers ingevallen Erik Kattenberg na enkele weken weer eens wat liet zien. Vanaf links dribbelde hij het strafschopgebied in waar hij door Kees Zethof met een correcte sliding de bal afhandig werd gemaakt. Het feit dat bij deze actie Kattenberg door Zethof met bal en al werd meegenomen was voor scheidsrechter De Graaf reden om de bal op de stip te leggen. Be heerst verzilverde Rob Vermeulen deze meevaller: 2-1. Pompen Noordwijk en trainer Eelman raak ten hierdoor niet van de wijs. Eel man: "Dat Lisse zou gaan pompen wisten we natuurlijk wel. Daarvoor speelde Zethof op Ens en tot mijn tevredenheid constateer ik dat Ens weinig kansen heeft gehad. Alleen door toeval had Lisse op gelijke hoogte kunnen komen". Toch greep Eelman in. Hij stapte af van het één op één verdedigen en hij liet Ted van Berkel (die overigens niet de rustgevende factor was in de Noordwijkse verdediging) conse quent achter zijn mandekkers spe len. Nadat Aad van Rooden in het veld was gekomen voor René War merdam viel de beslissing twintig minuten voor tijd. Een lange hoge pass van Carter richting Timo Ger lof was voldoende om aan alle onze kerheid, zover die er was, een eind te maken. Gerlof leek met Van Rooyen in zijn nabijheid en de uit komende Horsman voldoende afge schermd. Hij had echter een verras sing in petto. Gerlof sprong boven de grijpgrage handen van Horsman uit en kon met zijn hoofd de bal in het verlaten doel knikken. V erzadigingspunt De wedstrijd was hier mee beslist. Carter werd nog geboekt, Joop Te gelaar en Geert Jan Bakker moch ten nog opdraven voor Patrick Scheurwater en Gerlof, maar op het veld gebeurde er in de slotfase niets meer. De derby schijnt niet meer prikkelend te werken op de spelers. Misschien heeft de overvloed aan dit soort wedstrijden voor een ver zadigingspunt gezorgd. Aan de an dere kant moet de derby ook zijn status verdienen. Dit was pas de derde confrontatie tussen Noord wijk en Lisse, dus van traditie is nog lang geen sprake. GIJS VAN OOSTEN LEIDEN - Kagia is onge merkt in de kop van de vier de klasse zaterdag terecht gekomen. De ploeg van Rob Suttorp versloeg in de uit beurt het zwakke Oudewa ter met het kleinst mogelijke verschil (0-1). KRV had het tegen Zevenhoven aanzien lijk zwaarder maar behield de aansluiting met de top door de koploper op 1-1 te houden. Oegstgeest dreigt na de 1-0 nederlaag tegen Be Fair uit de middenmoot weg te vallen. Floreant-Ter Leede werd afgelast. VIERDE KLASSE (ZA) Oudewater - Kagia 0-1 De bezoekers verkregen al snel een veldoverwicht dat echter niet in doelpunten werd uitgedrukt. Met name Richard Trompert en Peter Daalman maakten zich daar schul dig aan, hoewel de eerste na voorbe reidend werk van Jan Kaak de eni ge treffer op zijn naam bracht. Dat Kagia de zaken te licht opvatte bleek vooral in de tweede helft toen door een gebrek aan concentratie veel balverlies werd geleden en Ou dewater kansen kreeg om de stand in evenwicht te trekken. Behou dens enkele benauwde momenten mocht de ploeg van Suttorp van ge luk spreken dat de thuisclub geen echte vuist kon maken. KRV - Zevenhoven 1-1 De gasten kenden een sterke start en KRV keek al binnen twee minu ten tegen een achterstand aan toen Ruud Bos een voorzet van Leo Lips direct in het Katwijkse doel depo neerde. Zevenhoven kreeg kansen te over om de voorsprong verder uit te bouwen maar Pierre van Eijk, Wino Verleun en Kees de Roo mik ten de bal steeds weer naast het doel. KRV richtte zich na rust op en kreeg de verdiende gelijkmaker. Van grote afstand verraste Daan Nooteboom in de 60ste minuut doelman Alex Stolwijk en KRV ging op jacht naar meer. Peter de Bakker, Gijs Kraaijenoord en Jac ques Nieuwenhuizen, wiens schot van de lijn werd gehaald, hadden echter geen geluk. Ook Zevenho ven had enigszins pech toen een in zet van Bart Wouters op de lat be landde en Wino Verleun een vrije kans niet kon benutten. Be Fair - Oegstgeest 1-0 Zonder Willem Jan Pott Hofstede en de nog altijd afwezige Rein Grooters (volgende week weer te rug) is het slecht gesteld met het 'scorend vermogen' van Oegstgeest. Hoewel de eerste helft van een be denkelijk niveau was kreeg Oegst geest de beste kansen maar Ed St rijk, Ron Evers en Ronald Maen- hout toonden zich niet scherp ge noeg. Nadat Han Willem Kotterman weer een dot van een kans had ge mist kopte Waddinxvener Rob As- scheman een vrije trap van Peter Konijn achter doelman Frits Bleichrodt. Oegstgeest probeerde het nog wel maar Strijk (tweemaal in scoringspositie) en Ed van Grie ken (tegen de lat) waren niet geluk kig bij de afronding van kansen. SIZO - OSDO 0-3 (Vierde Klas se B West I) SIZO bleek niet opgewassen te gen koploper OSDO. Voor de doel- wisseling leverde de thuisclub nog aardig tegenstand maar nadat de bal via de voet van verdediger Kees van der Lip kwam SIZO wat onge lukkig op achterstand. Dat brak voor OSDO de ban waarna de ploeg uit Ouderkerk aan de Amstel na rust vrij eenvoudig naar 0-3 uitliep. De Hillegommers kregen wel wat kansen op een tegentreffer waar Pe ter Heij met een vrije trap er nog het dichtst bij was. SCW - SMS 5-1 Door persoonlijke fouten kwam SMS voor rust al met 2-0 achter en was het eigenlijk vechten tegen de bierkaai. De hoop kwam even terug toen Theo Dikstra op een voorzet van René van Heijningen de aanslu- ting bewerkstelligde maar toen Fred van der Moore een strafschop veroorzaakte was het over met het verzet van de bezoekers. Daarbij was de voortijdige uitsluiting van Ruud Donkers ook al niet bevorder lijk voor het zelfvertrouwen waarna SCW nog twee treffers aan het totaal toevoegde. LEIDEN - De ploegen uit de Leidse regio hebben geen moeite met het hoog genoteerde Volendam. Was eerder in de competitie Rooden- burg al te sterk voor de wijdbroe- ken, afgelopen zaterdag was het Noordwijk dat met dezelfde cijfers (2-1) Volendam met de neus op de feiten drukte. De derby tussen Roodenburg en UVS in Leiden- Noord werd door- de blauwwitte brigade met 1-2 gewonnen en Quick Boys speelde met 1-1 gelijk tegen ADO. LANDELIJKE JEUGD Roodenburg - UVS 1-2 Bob van Bohemen was niet bijs ter te spreken over het spel van UVS. De Roodenburg-trainer vond de opponent tamelijk hard spelen, zeker toen zijn beste speler, Patrick Heijmans, geblesseerd het veld moest ruimen. UVS-begeleider Jan van Haaren vond het duel beslist niet hard. "Het was een toch echte derby?", verklaarde hij de inzet van zijn spelers. De 2.07 meter lange Jacco van Wieringen kroonde zich tot matchwinnaar. Eerst profiteerde hij van een fout van doelman Rinus de Kier en vlak voor rust van een LEIDEN - De wonderen zijn kenne lijk de wereld nog niet uit. Twaalf wedstrijden lang heeft Leiden in de tweede klasse moeten wachten op de eerste overwinning en, ziedaar, afgelopen zaterdag werd het drie punten hoger genoteerde Herovina, dat Leiden in de seizoenopening nog met 6-2 de oren waste, met 2-1 afgetroefd. Opmerkelijk was dat de zege tot stand kwam in een wedstrijd waar in Leiden, gezien de kansen van de Herwijnse ploeg, nu eens echt de handen mocht dichtknijpen. Heel anders dus dan in de strijdbare duels tegen bijvoorbeeld Heukelum en Nieuw Lekkerland. toen de Mor- schbewoners bij afwezigheid van Vrouwe Fortuna steeds weer met een gelijkspel werden afgescheept. De geluksgodin bleek echter aan wezig op het moment dat het kenne lijk moegestreden Leiden haar het hardst nodig had. Want hoe moest de matte opening anders worden uitgelegd. Leiden trad de opponent erg omzichtig tegemoet en leken de donkere wolken boven 'De Morsch' een passend decor te vormen voor het onheil dat de ploeg van Peter Ciere over zich af leek te roepen. "Inderdaad hebben we in die begin fase niet genoeg strijd geleverd", er kende Ciere die er niet tegenop zag om ondanks de winst wat minzame kritiek op zijn ploeg te leveren. "Het was dan ook geen 'schone' wed strijd. Ik kan tevreden zijn over de punten, niet over het spel". Aftasten Ook Rob Bink. met twee treffers dé man van de wedstrijd, was zich er van bewust dat Leiden zich met na me de eerste twintig minuten te ti mide opstelde. "We moesten eerst de tegenstander aftasten", was zijn verklaring. De openingstreffer van Herovina in de 17de minuut was een voorbeeld van de afwachtende in- stellling van de Leidenaars. Op aan geven van Edwin van Leersum keek de Leidse defensie ademloos toe hoe Glenn Calor recht voor het doel van Peter Selier met een om haal 1-0 op het bord bracht. Waar mee Leiden ineens wel de geest kreeg en op weg ging naar het doel van Herovina. Pedro Hilliger had de stand al snel kunnen gelijktrekken maar één schijnbeweging te veel gaf doelman Rook Blokland de kans om in te grijpen. De zoon van trai ner Teus Blokland moest zestien minuten na de openingstreffer wel capituleren toen Rob Bink een voorzet van Maurice van Berkel met een simpele voetbeweging tot doel punt promoveerde (1-1). Nadat Van Berkel op de Herwijn se sluitpost was gestuit raakte Bink de deklat waarmee de Leidse wa penfeiten voorlopig werden afge sloten. Na de doelwisseling ging Herovia namelijk zo sterk van start dat Leiden de al eerder genoemde godin mocht danken voor zoveel bijstand. Johan Teske moest een in zet van Gerard van Steenis van de doellijn halen en een solo van Huib de Bruin kreeg geen doeltreffende afwerking omdat de spits verzuim de de vrijstaande Calor en Richard Steenlage aan te spelen. Steenlage was ongewild de inleiding van de winnende treffer van Rob Bink. Di rect nadat de Herwijnse spits op de lat had gekopt brak Leiden uit en bij een scrimmage in het doelgebied van Herovina schoot Bink de 2-1 achter Rook Blokland. Verslagen De vader van de verslagen doel wachter keek zuur naar de Leidse vreugdetaferelen. "De gelukkigste wint dank zij een rottige klutsbal via de borst van mijn aanvoerder (Henny de Bruin red.). Leiden heeft alleen een kwartier voor rust het heft in handen gehad maar de twee de helft was voor ons". Die woorden gingen voorbij aan Rob Bink want de matchwinnaar was na de eerste winst vanzelfsprekend optimistisch gestemd. "We zitten nog steeds in een stijgende lijn maar als het moet zullen we anti-voetbal spelen", sprak Bink strijdlustig. Ciere gaf de Herwijnse trainer enigszins gelijk, "maar", zo besloot hij, "we hebben zo vaak goed gespeeld en met lege handen gestaan. Vandaag was het een keer andersom". RUUD PATTIAPON verkeerde terugspeelbal van Ri chard Iterson. De laatsgenoemde speler scoorde uit een vrije trap nog wel het tegendoelpunt. Noordwijk - Volendam 2-1 Gelegenheidsspits Lennaert van der Zalm speelde een opmerkelijke rol in dit door Noordwijk slim ge speelde duel. Op een voorzet van de sterk spelende Remco Martens opende hij de score maar kreeg even later de bal ongelukkig tegen de hand waardoor Volendam via een strafschop op gelijke hoogte kwam. Een fenomenaal schot van Mark Heemskerk besliste tenslotte de wedstrijd. ADO - Quick Boys 1-1 Na twee schoten op de lat van Jacco Heeringa en een treffer van Hans Roovers werd een ADO-spe- ler uit het veld gestuurd. De Katwij kers profiteerden echter niet van de nummerieke meerderheid en zagen Hagenaars tien voor tijd zelfs lang- zij komen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17