Oranje buigt voor Wales B Lugdunum krijgt smaak te pakken Vlietwijk rekent af met Duinwijck RCL herstelt zich in Hazerswoude Fouten Nederlands rugbyteam meedogenloos afgestraft Ter Leede heeft geen medelijden met Excelsior Pernis ASC na zege alleen aan de leiding PAGINA 16 DO/STAD MAANDAG 3 DECEMBER 1990 het eerste part goed speelde e dan ook terecht op 0-1 kwam, was de 'rode kaart' voor Bram Blijle- ven na vasthouden van de door gebroken Martin Oudshoorn de eigenlijke nekslag. Na rust liep MVKV dank zij treffers van Peter Ouwehand, Riam Blankert. Mar tin Oudshoorn en Gijsbert Ouds hoorn (via de meespelende HVZ- trainer Ger Bontje) dan ook vrij gemakkelijk uit naar de ruime ze ge. Abbenes - GWS 1-2 GWS dankt de nipte zege aan Tinus Bel, die voor het eerst zijn opwachting in het eerste van GWS maakte. Door treffers van Gijs van der Meij (GWS) en Peter Tamerus (Abbenes) leek de zege nog eerder naar Abbenes dan naar de koploper te gaan. In de al lerlaatste minuut ging verdediger Arie van der Berg echter afschu welijk in de fout toen hij de bal op zijn broer, doelman Rob van der Berg wilde terugkoppen. Bel toonde zich bij die gelegenheid heel attent en behoedde GWS daarmee voor puntverlies. Koudekerk - De Sleutels 1-2 Zonder doelman Rob Groenen dijk maar met de prima vervanger Andrew Vermeulen was het fel spelende De Sleutels te sterk voor een mat Koudekerk. Na een half knalde Sjaak Steenbergen een vrije trap hard achter doelman Cock Dorrepaal. Koudekerk kwam toch terug in de wedstrijd toen Gerry Hal ongelukkig hands maakte en Ron Paling met een ge lukte strafschop het evenwicht terugbracht. Toen Afrim van Es op een hoekschop van Ronald La- bordus en een doorkopbal van Wim van As de stand evenwel op 1-2 bracht, was Koudekerk niet meer bij machte de zaken een an dere wending te geven. LSW '70 - Alphia 0-4 Al in de eerste helft liepen de LEIDEN Na een aantal minde re wedstrijden lijkt Lugdunum de smaak weer te pakken te heb ben. SVOW, de laatste weken goed op dreef, werd met maar liefst 4-1 verslagen. AFDELING LEIDEN (za) Lugdunum - SVOW 4-1 Lugdunum-trainer Henk de Cler lijkt zijn woorden van vorige week dat 'er voor de winterstop vier punten zouden worden ge haald' waar te maken. De eerste twee zijn in elk geval binnen en nog wel tegen SVOW, dat aan een stevige opmars bezig was. SVOW nam de wedstrijd wellicht ook te gemakkelijk op en dacht bij voor baat al twee punten in de tas te hebben. Wat natuurlijk een kolfje naar de hand van het geroutineer de Lugdunum was. René Prins zette de Leidenaars al snel op 2-0, waarna Arno Snaterse voor SVOW de aansluiting verzorgde. Dick Oepkens vergrootte na de pauze de marge weer (3-1) en Mart van Rhijn schoot ten slotte alle il lusies van SVOW vanaf de kalk- stip aan flarden. MVKV - HVZ 4-1 De volgende tegenstander van Lugdunum, HVZ, beleefde tegen MVKV een onplezierige middag. Hoewel de Zoeterwoudse ploeg BADMINTON In de eerste klasse is Duinwijck 4 met 10-1 van de baan geveegd door Vlietwijk. De overmacht van de Voorschotenaren blijkt vooral uit het feit dat alle gewonnen partijen in twee sets werden beslist. Alleen Rik Pilaat moest in de derde man- nenenkel de winst aan Edwin Ver- weij laten (8-15,12-15). Vlietwijk heeft nu negen punten, maar is er nog niet zeker van dat het met deze score het degradatie-spook van zich heeft afgeschud. In de tweede klasse zit Meren- wiek in een diep dal. De thuiswed strijd tegen Sio 3 werd dan ook met 2-6 verloren. In de uitwedstrijd kwamen de Leidenaars nog met de schrik vrij (4-4). Dat toen drie van de vier punten in de verlenging van de derde set werden gescoord heeft de spelers van Sio 3 blijkbaar niet lek ker gezeten. Gisteren werden even zovele partijen in de derde set ge wonnen door Sio 3. In de uitwedstrijd tegen Sio 4 ver loor Leiden opnieuw onverdiend (3-5). Uitblinker aan de kant van Leiden was Bram Segijn: hij won al zijn partijen. Met Raymond Han- hart won hij voor het eerst sinds tij den ook het mannendubbel. Irene Bik was opnieuw de pechvogel van de wedstrijd: zij verloor al haar par tijen in drie sets. In de derde klasse stond de derby Vlietwijk 2 - Wassenaar op het pro gramma. Op papier leek Vlietwijk 2 bij voorbaat kansloos: het bezoe- Giro start op Sardinië MILAAN (Reuter) De Ronde van Italië start volgend jaar voor het eerst op het eiland Sardinië. De Gi ro, die in 1991 21 etappes telt en 3690 kilometer lang is, begint op 26 mei in Olbia op het eiland in de Middel landse Zee. De Ronde eindigt 20 da gen later in Milaan. Het is de tweede keer dat de Giro niet op het vaste land van start gaat. Vorig jaar was het begin van de wedstrijd op Sicilië. Hans Wubben wint Swift-cross LEIDEN Hans Wubben heeft de Swift-cross op zijn naam geschre ven. De veldrijder uit Roelofarends- veen bleef gisteren Ron Mackay uit Alphen aan den Rijn voor. Hans Schoelink eindigde als derde van de 26 deelnemers. Peter Voshol was de snelste op het onderdeel ATB. Bij de vrouwen won Bianca Voshol. LEIDEN - ASC heeft goede zaken gedaan. De 'Good Old' zag de con currentie punten verspelen en zelf won het gisteren met 3-0 van War- munda. Stompwijkse Boys troefde VTL op eigen veld met 2-1 af. Tey- ,'lingen kwam bij VNA niet verder dan een 0-0 gelijkspel. MMO - FC Rijnland (0-0) en Bernardus - UDO (2-2) verdeelden ook al de buit. AFDELING LEIDEN (zo) ASC - Warmunda 3-0 De Kempenaerstraatbewoners zijn weer geheel in hun normale doen. Het bezoekende Warmunda had weinig in te brengen tegen het goede spel van de Roodzwarten. Door de 8-0 zege heeft ASC nu al leen de leiding genomen in de rang schikking. Bart Laurijssen scoorde voor de rust en tweede-elftalspeler Loek O'Prinsen en Benno Schoon- water, uit een strafschop, zorgden na de rust voor de doelpunten. De uitslag had hoger kunnen zijn als de ASC-voorwaartsen wat nauwkeuri ger te werk waren gegaan. kende team was nog kandidaat voor promotie, terwijl de Voorschotena ren eenzaam onderaan stonden. Bo vendien werd de eerste ontmoeting met 8-0 door Wassenaar gewonnen. Notabene tegen datzelfde Wasse naar lijkt Vlietwijk 2 de vorm te hebben hervonden: Wassenaar werd met 7-1 afgedroogd. Het be langrijkste verschil met de teleur stellende eerste competitiehelft was dat dit keer alle drie-setters (4) wer den gewonnen. In de enkelpartijen had alleen Patrick Kraan geen der de set nodig. Richard Remmers waal werd slechts éél punt gegund: 15-1, 15-0. Met Monique Hilgerman kon Remmerswaal in het eerste ge- mengddubbel voorkomen dat de uitslag een spiegelbeeld werd van de eerste ontmoeting. Door de 5-3 overwinning op Drop Shot 5 kan Leiden 2 er zeker van zijn volgend seizoen opnieuw in de derde klasse te spelen. Nadat Jan- Slingerland revanche had genomen op Peter Tanate (18-13, 15-10) had Jan Slats het in de tweede set niet gemakkelijk tegen de jeugdige Ronny Baedi (8-15). Maar in de der de set ging Baedi door de knieën voor het degelijke spel van Slats (opnieuw 15-10). Ook in het ge- mengddubbel met Thea Turk was hij goed op dreef: 15-5,15-6. Nora de Koning kende geen genade voor Esther Oeij: 11-3, 11-2. Lisse 2 was in sportzaal '3-in-l' niet opgewassen tegen de Bun 2: 8-0. In de thuiswed strijd werd tegen dat team het enige punt gescoord. Toen werd Lisse 2 echter bijgestaan door Hellen Broerse, die toen drie van de vier punten voor haar rekening nam. In de vierde klasse kon Rewic geen vuist maken tegen gastheer Spotvogels:7-l. Spotvogels staat hierdoor nog slechts twee punten achter Flair 2. Met andere woorden: promotie ligt nog in het verschiet. Een belangrijke bijdrage aan het succes van Spotvogels wordt gele verd door Mark van Bekkum. Na een periode het badminton beu te zijn geweest, speelt de ex-Shuttle '74 speler een goed seizoen in Lei derdorp. Merenwiek 2, dit keer uit de brand geholpen door Sandra van 't Hart, had het niet gemakkelijk te gen De Vliegende Shuttle. Bij een 1- 2 achterstand hield Van 't Hart de thuisploeg in het zadel. In het vrou- wendubbel met Saskia de Mos le verde ze opnieuw een belangrijke bijdrage aan het uiteindelijke ge lijkspel. Tegen Zijderveld 10 moest Merenwiek 3 voor het eerst een punt moeten afstaan. Net als bij Me renwiek 2 ging de wedstrijd telkens gelijk op. De eindstand was dan ook 4-4. Wellicht kan reeds volgende week de champagnefles worden opengetrokken om het kampioen schap te vieren. Bernardus - UDO 2-2 Voor de rust was er voor de thuis club geen vuiltje aan de lucht. Door Frans Zandbergen en Arnoud Meertens (strafschop) was Bernard us simpel op een 2-0 voorsprong ge komen. Die stand had nog hoger kunnen zijn, maar drie doelpunten van Jos van Kampen vonden geen genade in de ogen van scKeids- rechter Kinkel. Na de rust een ont keten*} UDO. Na tien minuten was de stand al weer gelijk door doel punten van Werner Knetsch en Marco den Hollander. Beide elftal len waren tevreden met de uitslag. VTL - Stompwijkse Boys 1-2 Een leuke wedstrijd waarin beide ploegen in de eerste helft aan elkaar gewaagd waren. Op de 0-0 ruststand was dan ook niets af te dingen. Na een onoverzichtelijke scrimmage kwam Stompwijkse Boys aan de leiding. Jos Oliehoek bleek achteraf de doelpuntenmaker. René Schou ten gaf VTL weer hoop door van elf meter raak te schieten. Even later LEIDEN Rugby heeft in Wales een ongekend hoge status. Om dat te onderstre pen was een complete tv- ploeg van de BBC naar De Morsch in Leiden uitgerukt om de beelden van de oefen interland tussen Nederland en Wales B direct naar het thuisland over te seinen. Hier in Holland stelt deze sport blijkbaar zo weinig voor dat de NOS, de Neder landse tegenhanger van de BBC, nog niet eens de moei te had genomen om een klei ne samenvatting in Studio Sport te brengen, maar in Cardiff, Swansea en Llewel lyn kon men in de huiska mer 'live' genieten van wat daar als nummer één op de lijst van actieve en passieve vrijetijdsbesteding staat. En hij was enthousiast, de commen tator uit Wales die door zijn ratelen de tongval zijn afkomst duidelijk verried. Voor zover het typische kopte Walter de Kievit de bezoekers opnieuw op voorsprong en sloeg de schrik hen om het hart toen Schou ten het voor VTL weer van de pena- lystip mocht proberen. Tot grote vreugde van alles wat Stompwijk was schoot Schouten tegen de paal. Onder aanvoering van uitblinker Dennis Schaafstra trok VTL ten aanval, maar de Stompwijkse ver dediging hield stand (1-2). MMO - FC Rijnland 0-0 De thuisclub kreeg een aantal goede mogelijkheden (Hans Dis seldorp en Eric Borst) om te scoren maar was onmachtig in de afwer king. Op een zwaar veld werden de meeste duels op het middenveld uitgevochten en was de 0-0 stand dan ook de juiste. VNA - Teylingen 0-0 Het publiek zag aan de Boshui- zerkade een pittige, maar leuke wedstrijd. Na de aftrap van Sint Ni- colaas bleek dat de voorhoede van beide ploegen niet het sterkste punt was. Scheidsrechter Mank ontpop te zich als beste man van het veld. Leidenaars achter de feiten aan. Na twee minuten was het raak door een kopstoot van Koos Dis seldorp, waarna de voor de ge blesseerde Bert Bakker ingeval len Ben van Klaveren de stand naar 0-2 tilde. LSW kreeg van Al phia geen kans om enig behoor lijk weerwerk te leveren. Angelo Leefrok (nog voor rust) en Leen Baay schoten Alphia ten slotte naar een prima doelsaldo voor de derde periode. Woubrugge - Valken '68 0-2 Woubrugge zal zich de opening van het gerenoveerde hoofdveld wel anders hebben voorgesteld. De thuisclub, die uitermate zwak speelde, was geen partij voor het toch ook niet denderend spelen de Valken. Dat de bezoekers slechts twee doelpunten produ ceerden, was te wijten aan het feit dat het vizier allerminst in de goe de stand was gezet. Vooral voor rust waren legio kansen niet aan de Valkenburgers besteed en slechts Ton Gruijters wist in die periode met een hard diagonaal schot doelman Jan van Klaveren te passeren. Na rust moest Van Klaveren weer capituleren toen een van richting veranderd schot van Terry Vonk hem het nakijken gaf. dialect te verstaan was. Zijn enthou siasme gold dan uiteraard de 34-12 overwinning die de mixture van vier A-internationals en jonge belof ten overzee boekte, maar ook het karakter van de wedstrijd. Behalve uitermate sportief werd er namelijk op een heel behoorlijk niveau geac teerd waarbij Oranje, net als vorige maand in De Vliert tegen Australië, absoluut niet onder de graszoden werd gestopt. Onbestraft Alleen - en dat is het cruciale ver schil tussen de Europese top en de subtop tot welke laatste groep Ne derland behoort - kun je je op dit ni veau beslist geen zwakke momen ten permitteren zonder dat dat on bestraft blijft. Oranje kende in de tweemaal veertig minuten een paar van die fasen en daarvan profiteer den de roodhemden onmiddellijk. Met name de winger Steve Ford (een A-international), de center Scott Gibbs en de full-back Antho ny Clement dartelden toen schijn baar kinderlijk eenvoudig langs, tussen of over hun directe opponen ten. Het drietal was op snelheid en qua schijnbewegingen niet te stop pen en goed voor vier van de vijf try's. De laatste try van Wales werd ge scoord door fly-half Neil Jenkins, die bovendien prima op schot was. Tegen een hoog percentage bracht hij nog eens 14 punten op het bord. Wat dat aangaat deed zijn collega Mark Michelsen het minder goed. Van zijn vijf pogingen benutte hij er slechts twee, uitgerekend de twee moeilijkste kicks. "Ik weet niet wat het was", probeerde de Leidenaar zijn missers te verklaren. "Nee, het heeft niets met zenuwen te maken", doelde hij op de camera's en het 1500-koppige publiek. "Die bal lag me gewoon niet zo". De recente nederlagen ten spijt kunnen duels tegen A-landen als Australië en Wales toch bepaald verhelderend werken. Die zwakke momenten van Oranje blijken na melijk structureel van aard, zoals ook bondscoach Theo Snijders on derkende. "Het is duidelijk dat ons probleem niet bij de voorwaartsen ligt. Daar zijn we noch in Italië, noch tegen Australië en ook nu niet tegen Wales op stuk gegaan. Die gasten houden tegen deze bepaald niet kinderachtige tegenstander prima stand. Het is met name de driekwartlijn waar het zeker in de verdediging nog niet altijd klopt. Daar is nog een hoop werk te doen", aldus de Hagenaar, die desondanks HAZERSWOUDE - Na drie ach tereenvolgende heeft RCL eindelijk weer eens het zoet der overwinning gesmaakt. Dat het hierbij zaterdag de hulp kreeg van een matig spe lend Hazerswoudse Boys kon de pret na afloop niet drukken. Ook RCL speelde geen topwedstrijd. In de beslissende momenten profiteer de het echter wel van de uitgespeel de kansen, wat uiteindelijk leidde tot een 0-3 zege voor de Leiderdor pers. Theo de Waard had Marcel Bras- ker en Robert Planje buiten de se lectie gelaten. Bovendien was Ro bert van Wattum geblesseerd. Hier door kwam Ben Heemskerk als laatste man in het veld. De 33-jarige routinier leidde de verdediging be kwaam. Bovendien kende RCL een droomstart. Nadat in de derde mi nuut Marcel van der Blom en Leo van de Weteringh elkaar in de weg hadden gelopen en zodoende een goed scoringsmogelijkheid hadden verprutst, zorgden zij gezamenlijk even later toch voor 0-1. Van de We tering zette vanaf links voor en Van der Blom hoefde slechts zijn hoofd niet ontevreden was over het ver toonde spel. Daar inderdaad werd Oranje door eerder genoemd drietal, dat snel heid paarde aan balvaardigheid, gisteren op de feiten gewezen. In aanvallend opzicht gaat het nog wel, maar in verdedigend opzicht laat de lijn nog vaak steken vallen. De ploeg van Wales, waaruit straks enige spelers worden overgeheveld naar het A-team dat in januari aan het Vijflandentoernooi begint, doorzag dat en strooide waar moge lijk zout in de wonde. Opdat het maar duidelijk zou worden. Indruk Dat Yves Kummer van DIOK ver antwoordelijk was voor de twee pri ma try's (in samenwerking met Mare Visser en Marcel Eman) die Nederland voor en na rust (6-15) scoorde, zegt voldoende over de sterke indruk die de voorwaartsen van Oranje achterlieten. Zij zagen regelmatig kans om de toch niet kinderachtig ogende tegenstanders terug te zetten en bij tijd en wijle door kort op elkaar te spelen nog pressie uit te oefenen ook. Tegen de verwachting in heerste Oranje te vens in de line-outs met het koppel Dam/Berendsen, dat ditmaal voor beeldig samenwerkte. Dissonant bij dit alles was de in de Nederlandse ereklasse fluitende Welshman Williams. Hij wilde in zijn geboorteland op het scherm blijkbaar een even goede indruk achterlaten als zijn spelende land genoten. Die hadden zijn steun niet nodig, maar kregen die ongevraagd toch wat al te nadrukkelijk. Dat zal de kenners in Wales - en daar gaat bijna iedereen voor door, zoals hier bij het voetballen - zeker zijn opge vallen. AD VAN KAAM La Lau snel op de korte cross LEIDEN Joost la Lau van de Ba taven is de laatste weken in vorm op korte crossen. De jonge atleet be haalde een overwinning in Deurne. Na 2600 meter en acht minuten en 50 seconden had de Leidenaar pre cies twee seconden voorsprong op zijn naaste belager Vroemen. Spar taan-atleet De Hoop behaalde een zesde plaats op een cross in Ensche de. Hij had voor 9200 meter 32 mi nuten en 22 seconden nodig. te bewegen om de bal achter doel man Van der Zwan te knikken. In de veertiende minuut brak de gevaarlijkste aanvaller van Hazers woudse Boys Coen Warnau door. Keeper Ron Sinteur redde uitste kend. Een snelle spelhervatting van de doelman was de inleiding tot de tweede treffer. Nadat Aad van Ton geren zijn schot had zien smoren in de verdediging, hoefde Van de We tering slechts in te tikken. Door deze snelle voorsprong kon RCL de zaken wat rustiger benaderen, wat het peil van de wedstrijd niet ten goede kwam. Hazerwoude probeer de de aansluiting te bewerkstelli gen, maar slaagde er niet in om ge vaarlijk te worden. Negen minuten voor rust had Van de Wetering 0-3 moeten scoren, maar zijn schot be landde tegen de paal. Na de pauze zaten de talrijke toe schouwers te wachten op een ople ving in de wedstrijd, die echter uit bleef. Of het zou het derde doelpunt van RCL geweest moeten zijn, die Van de Wetering, na ruim een uur voor zijn rekening nam. Na een prachtige combinatie tussen de LEIDEN In de zaterdag eerste klasse interregionaal had Ter Leede geen enkele moeite met Ex celsior Pernis. In de ruime 0-7 over winning had international Nathalie Geeris met vier doelpunten een groot aandeel, waarvan de ope ningstreffer voor Ter Leede wel het belangrijkst was. Ze schoot een voorzet van Anja van Ginhoven loepzuiver binnen. Daarna was Anette Beerendonk attent toen de keepster van Excel sior een bal losliet. Excelsior hielp Ter Leede tegen de rust nog een handje door een voorzet van Mary Pelgrim in eigen doel te werken. Nadat Geeris in de tweede helft de score met een hattrick had ver hoogd, werd het zevental compleet gemaakt door een treffer van Van Ginhoven. VROUWENVOETBAL In de tweede klasse leed koploper Oostkapelle de eerste nederlaag te gen Rijsoord, waardoor de nipte overwinning van Oegstgeest tegen hekkesluiter Berkel (2-1) van extra belang was. De Oegstgeester vrou wen zijn nu de koploper tot op drie punten genaderd. Oegstgeest kwam al snel aan de leiding toen Lia Groot uit een omstreden vrije trap scoor de, daarna liet Oegstgeest erg veel kansen onbenut en kreeg het tegen de rust de gelijkmaker te verwer ken. Sandra Bakker speelde zich vrij en schoot de bal hoog in de hoek. Meteen na de pauze stelde Oegstgeest de winst toch zeker door een doelpunt van Jolanda Tokkie. Katwijk was Leiden ruim de baas en had met nog grotere cijfers dan 0- 3 kunnen winnen. Zowel Marian Boogaart als Sor\ja van Duin rond de goed voorbereidend werk van Heidi Guyt af. Opnieuw Marian Boogaart scoorde in de tweede helft de derde treffer. In de zondag interegionale eerste klasse had Sleutels de pech dat Stolwijk duidelijk op weg is de goed spelende André Zonneveld en Edwin Grootendorst was het voor Van de Wetering een koud kunstje om zijn tweede treffer aan te teke- Hierna ging in een donker Ha zerswoude de wedstrijd als de be kende nachtkaars uit. Walter Men- ke had voor de thuisploeg de eer kunnen redden, maar voor open doel trapte hij over de bal. Hazers woude had zeker een doelpunt ver diend, gezien de manier waarop de Boys bleven werken voor een beter resultaat. Trainer Cors van Bemmel was dan na afloop ook niet ontevre den over het vertoonde spel: RCL heeft verdiend gewonnen. De ploeg was een klasse beter. Bij 0-1 hoopje nog zelf te kunnen scoren, maar na 0-2 was de wedstrijd eigenlijk al ge lopen voor RCL". Theo de Waard hechtte veel waar de aan het feit dat hij een team aan het werk had gezien, waarin de rust was teruggekeerd: Heemskerk heeft goed leiding gegeven aan de verdediging. Het gevolg was dat de opbouw goed verzorgd was. Alleen hadden we meer moeten scoren". GERARD KUIJPERS Voorschoten handhaaft zich in middenmoot LEIDEN In een matige wedstrijd heeft SV Voorschoten zaterdag weer een puntje aan zijn totaal toe gevoegd. Hierdoor blijft de club in de middenmoot staan, zij het dat zo wel kop als staart van de ranglijst in zicht blijven. Hoewel tegenstander Duno voor rust sterker was en 0-1 scoorde, zorgde Hein de Graaff in de'tweede helft voor de gelijkmaker (1-1). Voorschoten startte matig. Het nam weinig initiatief en Duno kon de wedstrijd naar zich toe trekken. Halverwege resulteerde dit in een treffer van de aanvoerder* Ruud Schaap. Keeper Jos Loose was kansloos. Vlak na rust wist Loose zijn team voor een verdere achter stand te behoeden toen de doorge broken Schaap van Duno opnieuw alleen op hem af kwam. In de tweede helft ging Voorscho ten beter voetballen. Invaller Paul van Paassen brak op links door en via Jan de Graaff kwam de bal bij broer Hein, die voor 1-1 zorgde. Van Paassen had even later de kans op 2- 1, maar miste. Zuidnederlandse taekwondo-titel voor Pet en Kuijt LEIDEN René Pet en Cees Kuijt hebben in hun gewichtsklassen de Zuidnederlandse titel taekwondo bemachtigd. De leerlingen van de Leidse sportschool Gerard van den Berg waren gisteren in De Maas poort in Den Bosch onklopbaar in het zwaargewicht en in de klasse tot 64 kilo. In die laatste categorie werd Michael Bavelaar derde bij de junio ren. Dezelfde klassering was weg gelegd voor Adnam Durmus in de gewichtsklasse tot 70 kilo bij de ju- oude vorm te hervinden. Stolwijk was nu ruim sterker dan de Leid- sen, die vooral moeite hadden de goed op dreef zijnde Kitty Boers af te stoppen, die De Sleutels-verdedi ging driemaal passeerde. UDO blijft goed bovenin mee draaien in de tweede klasse. Het gaf hekkesluiter Alblasserdam geen en kele kans en behaalde dankzij twee doelpunten van Coby van Tricht en één van Ria Juffermans een regel matige overwinning. SJC liet tegen Iduna een belangrijk puntje liggen. In een spannend duel bleef het 0-0. Docos kende in de regionale eer ste klasse geen pardon met Kickers '69, dat met een 0-12 nederlaag het bos werd ingestuurd. De helft van de Docos-produktie kwam weer op naam van Ingrid Mourits. Een hard werkend Alkmania was LFC ruim de baas: 0-4. Sabine Kuiper opende de score uit een voorzet van Mary Kerkvliet. Ellen Koren benutte een vrije trap en de opgekomen Daniel le Hoogeboom had succes met een afstandsschot. Mary Kerkvliet nam de vierde treffer voor haar rekening. WSB had haar dag niet tegen Al- tior. In de eerste helft van het eenzij dige duel kwam Altior al op een 0-2 voorsprong door twee keer goed van links opkomen van Jose van Vliet. Na rust kwam Altior pas goed op dreef en liep het gemakkelijk uit via Corina Slof (2x), Jolanda de Goede, attent op een losgelaten bal van de WSB-keepster en Anneke van Vliet met een keihard schot. UVS nam revanche op Meerburg voor het eerder geleden puntver lies. In een sterke eerste helft kreeg het grootste gedeelte van de 5-0 overwinning zijn beslag. Joke de Graaf opende met een afstands schot de score. Corine Frankenhui- zen was even later attent in de re bound, gevolgd door Tanja de Jong die eveneens van afstand raak schoot. Marielle Schoenmaker bracht de stand bij rust op 4-0. In de tweede helft nam UVS wat gas te rug, zodat alleen Heieen van Don gen nog tot scoren kwam. LEIDEN Vlietwijk dendert door in de eerste klasse. Op Duin wijck 4 werd met 10-1 op overtuigende wijze revanche genomen voor het eerdere verlies in de competitie. In de tweede klasse lijkt Merenwiek het spoor bijster te zijn. Tegen Sio 3 verloor het met 2- 6. Ook voor Leiden was geen succes weggelegd: Sio 4 was op nieuw de winnaar. In de derde klasse was de uitslag van de derby Vlietwijk 2 - Wassenaar bepaald verrassend: 7-1. In de vierde klas se deelden Merenwiek 2 en 3 de punten: 4-4.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16