Willem II reikt PSV de hand Rijkaard in grote vorm Van Veen sluit gewapende vrede met RKC Cupkater van Vitesse blijft zonder gevolgen Foutenfestival iii Volendam Vlissingen balanceert op rand faillissement Chelsea wint, premier en fan Major zit thuis FC Köln na zeven jaar kwartfinalist AA Gent heifstkampioen Barcelona versterkt met zege koppositie •::VER DE GRENZEN' MAANDAG 3 DECEMBER 1990 Cijfers en feiten EREDIVISIE FC Twente NEC 5-0 (2-0). 11Mulder 1 - 0, 42. Mrkela 2-0, 66. Zwijnenberg 3-0, 88. Ruiten 4-0,90. Van Halst 5-0. Scheidsrech ter- Luinge Toeschouwers. 3500. Rode kaart: 38, D'Avray (NEC). Gele kaart- Rut ten en Paus (beiden FC Twente), Groele- ken (NEC). Vitesse - Heerenveen 2-0 (0-0) 49. Bos 1-0, 88. Eyer 2-0. Scheidsrechter: Schuur- mans. Toeschouwers: 4500. Rode kaart: 87. Ten Voorde (Heerenveen/neerhalen ■Hilgers). Gele kaart: Maarten de Jong (Heerenveen). Volendam - Feyenoord 2-2 (1-1). 11Fra- ser 0-1, 33. Steur 1-1, 58. Pastoor 2-1, 59. Kiprich 2-2. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 6100. Gele kaart: Van Gob- bel (Feyenoord). Willem II - PSV 0-2 (0-1). 16. Bosman 0-1, 79. Kalusha 0-2 Scheidsrechter: Reyg- wart. Toeschouwers: 11.500. Gele kaart: Popescu (PSV). Willem II: Roland Jansen; Meeuwsen, Dijkstra, Veldman en Bart Jan sen; Feskens (80. Mutsaers), Wolffs (71. Van der Borgt), Van Geel en Godee; Ste wart en Sylla. FC Groningen - FC Utrecht 2-2 (1-2). 16. Liesdek 0-128. Huizingh 1 -130 Allien 1 - 2, 89. Huizingh 2-2. Scheidsrechter: Van Vliet Toeschouwers. 13.200. Gele kaart: Liesdek en Allien (beiden Utrecht), Roos- sien en Huisman (beiden Groningen). Ajax - FC Den Haag 5-0 (3-0). 9. Wouters 1-0, 32. Pettersson 2-0, 37. Bergkamp 3-0, 81. Bergkamp 4-0, 87. Pettersson 5-0 Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers: 17.500 Gele kaart: Vriesde (Den Haag). SW - RKC 0-0. Scheidsrechter: Egbert- zen. Toeschouwers: 750. Sparta - Roda JC 1-1 (0-1). 28. Sandel (ei gen doel) 0-1, 80. Houtman 1-1. Scheids rechter: Van der Niet. Toeschouwers: 3500. Gele kaart- Boerebach (Roda JC). EERSTE DIVISIE Dordrecht - Telstar 2-0 (0-0). 71 Lan- gerak 1-0, 78. Wouden 2-0. Scheidsrech ter: Overkleeft. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Wilsterman (Dordrecht), Hassel- baink (Telstar). AZ - Vlissingen 6-1 (2-0). 38. Ronlberg 1- 0,44. Vork 2-0,57. Roos 3-0,69. Roos 4-0, 83. Rontberg 5-0, 87. Rontberg 6-0, 90. Van Aerden 6-1 (strafschop), Scheidsrech ter: Brekelmans. Toeschouwers: 3400. Emmen-NAC 2-2(1-1). 18. Van Oostrum 1-0, 25. Brood 1-1, 57. Cornelissen 1-2 (strafschop), 89. Van Oostrum 2-2. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschou wers: 2047. Haarlem - Wageningen 4-3 (2-0). 36. He- lenklaken 1-0, 39. Van Eekeres 2-0 (straf schop), 49 Van Baal 3-0,62. Schrijner 3-1 65. Van Eekeres 4-1, 81. Vink 4-2, 88. Kreekels 4-3. Scheidsrechter: Dolstra. Toe schouwers: 1403. Gele kaart: Barron (Haarlem), Heesen (Wageningen). Eindhoven - Heracles 2-1 (1-1). 30. Vel- ten 0-133. Vroomans 1 -178. Teuben 2-1 Scheidsrechter: Meyer. Toeschouwers: 1487. Gele kaart: Corstanje (Eindhoven). Helmond Sport - Veendam 2-3 (1-2). 5. Braam 1 -0,8. Alberts 1 -139. Haandrikman 1-2, 59. Heister 2-2, 79. Alberts 2-3. Scheidsrechter: Klootwijk. Toeschouwers: 2200. Gele kaart: Alberts, De Haan en Weering (Veendam). Cambuur - Go Ahead Eagles 1-0 (0-0). 50. Keizer 1-0. Scheidsrechter: Van Riel Toeschouwers: 3010. Gele kaart: De Haan, Loggie, Steenge, Panhuis, Dantuma (allen Cambuur), Schenning (Go Ahead Eagles). RBC - VVV O-O. Scheidsrechter: Lammers. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Janssen (VVV). Excelsior - BW Den Bosch 2-2 (2-2). 3. Tammer 1-0, 9. Burleson 2-0, 11. Van der Hoeven 2-1, 26. De Gier 2-2. Scheidsrech ter- Modderman. Toeschouwers: 1000. Ge le kaart: Osenga (Excelsior), Broeken (Den Bosch). ROTTERDAM (ANP) - Trainer Leo van Veen heeft een gewapen de vrede gesloten met het bestuur van zijn club RKC. Van Veen ont stak vrijdag in woede, toen hij hoorde dat verdediger Treffers een contract tekende bij Eindho ven zonder zijn medeweten. Van Veen sprak vrijdag uren aan één stuk met het bestuur, on dermeer over de netele kwestie. „Het is toch normaal dat de trai ner als eerste wordt ingelicht", merkt hij op. Het bestuur liet Treffers gaan omdat RKC het geld goed kan gebruiken. De zaak is uitgesproken, maar Van Veen vergeet niet snel. Aan het einde van het seizoen loopt zijn contract af. De voormalige spits heeft een optie waarin hij kan bepalen of hij komend seizoen blijft. „Het kan best zijn, dat het bestuur aan de zaak herinnerd wordt bij de be sprekingen", zei hij cryptisch. Overigens bleef Treffers giste ren bij zijn afscheid tegen SW negentig minuten op de bank. ARNHEM (ANP) - Het midweekse Europacup-optre den tegen Sporting Lissabon heeft voor Vitesse geen vervelende gevolgen gehad voor de competitie. Hoe wel de Arnhemse ploeg zeker in de eerste helft een vermoeide indruk maakte, werd het kwalitatief ar moedige Heerenveen naar een 2-0 nederlaag gespeeld. De punten kwamen Vitesse goed van pas, omdat de concurrentie in de sub-top punten verspeelde. De doelpunten werden gemaakt door Theo Bos pal na rust en René Eijer kort mvoor tijd. Eijer schoot raak uit een vrije trap die scheidsrechter Schuurmans had gegeven, omdat Rick Hilgers zou zijn neergelegd door Eric ten Voorde. De Friese invaller kreeg van scheids rechter Schuurmans zelfs volkomen ten onrechte een rode kaart. In de eerste helft was Maarten de Jong, ook al overdreven, op geel was getrakteerd. Het vermoeide Vitesse hoopte op halve kracht te kunnen winnen van de hekkesluiter. Met een falende Hans van Arum in de spits kon de thuisclub geen ge vaar stichten. Dat veranderde pas nadat trainer Jacobs Van Arum in de 38ste minuut uit het veld had gehaald voor Rick Hilgers. VLISSINGEN (GPD) - De voetbal combinatie Vlissingen balanceert op de rand van de afgrond. De Zeeuwse eerstedivisionist is in zwa re financiële moeilijkheden en lijkt bijna niet meer te kunnen ontko men aan het faillissement. Daar naast is een allerijl op touw gezette reddingsactie van Jan Dieleman van mede-hoofdsponsor KWS tot mislukken gedoemd. Bovendien is de positie van voorzitter Piet de Jong zo langzamerhand onhoud baar. Dieleman stelde vrijdagavond dat er een nieuw bestuur moet worden gevormd en nieuwe sponsors moe ten worden aangetrokken om Vlis singen van het faillissement te red den. Hij stelde daarbij tevens dat er geen koppen hoeven te rollen bij het huidige bestuur. Hij heeft zijn hoop gevestigd op de steun van mensen als Paul Hermsen en Pim Kraan, die in het verleden voor Vlis singen vele tonnen geld bijeen had den gebracht maar door conflicten waren opgestapt. Onomwonden hebben Paul Hermsen, de vroegere sponsor, en Pim Kraan, voorzitter van de vroe gere sponsorcommissie, laten we ten niet in de bres te willen springen voor Vlissingen, zolang voorzitter De Jong, vice-voorzitter Gilbert van Goethem en secretaris Peter van Ruiven in het bestuur blijven. De Jong heeft gezegd wel als voorzitter te willen stoppen, maar niet uit het bestuur te willen treden. Paul Hermsen vindt dat het hui dige bestuur zo snel mogelijk op straat moet worden gezet om het Zeeuwse bedrijfsleven te activeren. „Dat staat toch als een paal boven water. Er is toch niemand uit het be drijfsleven die zijn geld gaat steken in een onderneming waar de leiding zo hopeloos gefaald heeft. Het kan natuurlijk ook niet dat wij het puin moeten gaan ruimen en opdraaien voor de schuld die zij gemaakt heb ben en dat ze daarna weer gewoon mooi weer gaan spelen. Eigenlijk zouden ze hoofdelijk aansprakelijk moeten worden gesteld". Het wordt inmiddels ook steeds duidelijker dat Vlissingen zich in zes maanden professioneel voetbal in een financiële afgrond heeft ge stort. Pim Kraan vreest zelfs dat el ke reddingsactie tevergeefs zal zijn. „Ik denk dat de schade te groot is. Ik ben namelijk bang dat er mis schien wel een klein miljoen voor nodig zal zijn om Vlissingen te sane ren. Er zal ongeveer zes a zeven ton nodig zijn om de BVO (Betaald Voetbal Organisatie) een sluitende begroting te geven. Daarnaast heeft het huidige bestuur de amateuraf deling achtergelaten met een schuld van 2,5 ton. Wie wil dat en is in staat om dat allemaal op te hoes ten", verklaart de Vlissingse zaken- De financiële problemen lijken intussen ook hun weerslag te heb ben op het voetbalelftal van de VC Vlissingen, dat zaterdagavond met 6-1-werd afgeschoten door een op permachtig AZ'67. De berichten over de financiële problemen van de club en de verklaring van voor zitter Piet de Jong dat er eventueel spelers zouden worden ontslagen hebben tot woede, teleurstelling en vooral ook onbegrip geleid. TILBURG - Bobby Robson heeft redenen genoeg om in te grijpen bij PSV. Te begin nen bij de slappe instelling' van enkele van zijn spelers. Van Willem II werd gewon nen (0-2), maar PSV had wei nig grond trots te zijn op die prestatie. Twee dode mo menten en even veel blun ders bij Willem II leverden de goals en dus de punten op. Vooralsnog weigert Robson zijn spelers in het openbaar af te vallen. „We verloren na rust de controle op het middenveld. Nee, ik geef Va nenburg de schuld niet, er lopen er meer dan Vanenburg alleen". De centrale middenvelder, voor de vierde keer dit seizoen belangrijk gemaakt in zijn rol van draaischijf, probeerde zijn mening ook zo goed als mogelijk achter te houden. „Nie mand weet wat hij moet doen, we spelen ook steeds anders, ook door blessures. Jawel, er worden afspra ken gemaakt, maar kennelijk niet goed genoeg". Willem II wist dat er gisteren eer te behalen viel, maar bakte er zelf ook weinig van. Behoudens een kwartier in de tweede helft, toen PSV onder druk werd gezet zonder dat er overigens mooie kansen wer den uitgespeeld, speelden de Til- burgers ver beneden hun kunnen. Dat Was een geluk voor PSV. De Eindhovenaren kwamen al goedkoop aan de doelpunten. Bos man kopte, na een afgeslagen cor ner, een voorzetje van Koeman in, omdat keeper Jansen te laat bij de bal was. Dat was na zeventien minu ten. Een uur bleef die stand staan. Toen bereikte Van Breukelen met een verre uittrap Kalusha die het duel met Veldman simpel won; 0-2. Voor die tijd liet PSV zich opval lend gemakkelijk op eigen helft vast zetten. In die fase werd nog eens duidelijk dat PSV gebukt gaat onder een teveel aan technische spelers en een tekort aan mentaal sterke, ook in verdedigend opzicht goede voetballers. Adri Kostèr: „Dat was de bedoeling vooraf, dat we over Vanenburg en Koeman heen zouden gaan. PSV mist balafp- akkers. In de tweede helft ging dat een tijdje goed, al speelden we nau welijks kansen uit". Dat was voor een goed deel de verdienste van Popescu en Gerets. De stoere Belg behoorde met Heinz- te tot de besten van zijn ploeg. De twee lieten ook duidelijk zien ten koste van alles te willen winnen. Popescu deed dat door achterin te blijven en zeer gedecideerd te ver dedigen. Vanenburg vond dat niet zo ge slaagd. „Hij moet eruit komen, maar dat deed hij niet". Gerets daar over: „Dat is het taalprobleem. Popescu zoekt ook nog naar zijn po sitie. In de toekomst moeten we achter gewoon man op man gaan spelen". Het zegt alles over het PSV van dit seizoen, dat Gerets in december nog moet 'uitleggen wat in de toe komst de bedoeling is. De ploeg sukkelt maar door, zonder vorm en zonder veel overtuiging, de indruk wekkend eigenlijk niet echt gemoti veerd meer te zijn voor dit seizoen. Manager Kees Ploegsma wordt wat moe van het gezeur. „De moti vatie is geen probleem, we spelen alleen niet goed. Soms zelfs slecht. Dat is ons enige probleem, we moe ten gewoon weer beter gaan spelen. En Vanenburg moet niet lullen. Hij wil centraal spelen, de anderen ac cepteren hem, dan moet hij het zelf oppakken. Dat heeft hij vandaag niet gedaan". VOLENDAM (ANP) - Volendam en Feyenoord hebben gisteren laten zien, dat de top van de eredivisie nog ver verwijderd is. Wat beide ploegen op de grasmat legden was zeer pover. Alleen de uitslag, 2-2, werd als acceptabel aanvaard. Gedurende negentig minuten was het aantal fouten aan beide kan ten legio. Het tempo lag laag, de passing waren doorgaans onzuiver. De zesduizend toeschouwers in het stadionnetje achter de dijk amu seerden zich dan ook matig. Volendam begon voorzichtig. Blijkbaar boezemde de naam Feye noord de Volendammers nog zoveel ontzag in dat ze zich behoudend op stelden. Feyenoord probeerde kreeg een overwicht en zou inspira tie kunnen putten uit de vroege ope ningstreffer van Fraser, maar de overtuiging ontbrak. Het doelpunt van Fraser mocht er zijn. Hij schoot een vrije trap van Metgod via de paal in. Na zo'n twintig minuten begreep Volendam dat de gehanteerde speelwijze weinig effectief was en dat van angst geen sprake behoefde te zijn. De thuisclub ging tot de aan val over. Na 33 minuten bezweek De Goey. Uit de vijfde door Berghuis geno men hoekschop kopte Steur hard in (1-1). Even was er sfeer. Feyenoord ontsnapte aan een achterstand bij rust toen een voorzet van Sier door twee aanstormende Volendammers werd gemist. Het spelpeil werd er in de tweede helft niet beter op. Feyenoord kreeg een dot van een kans de leiding te nemen toen Van Loon een fout maakte, waardoor Schilder werd geconfronteerd met drie Rotter damse aanvallers. De doelman werd ook gepasseerd, maar Van Loon maakte zijn fout goed door de bal van de doellijn te trappen. Vijf minuten later veerden de fans van hun stoelen omhoog. Berghuis nam zijn zevende hoekschop, die in eer ste instantie werd weggewerkt, maar in de rebound kogelde Pas toor van twintig meter afstand laag in (2-1). Volendam stond even op zijn kop, maar het duurde nauwe lijks een minuut. Van .de aftrap af stormde Feyenoord naar voren en een opnieuw blunderende Van Loon stelde Kiprich in staat gelijk te maken (2-2). LONDEN (Reuter) - De prominentse fan sinds een week zat thuis. Premier John Major liet za terdag de thuiswedstrijd van Chelsea tegen Tot tenham Hotspur schieten. En miste de overwin ning van 3-2 van Chelsea in de Londense derby. De opvolger van Thatcher vierde in huiselijke kring met zijn familieleden zijn eigen politieke triomf. De voorbereiding van Tottenham op het duel met de rivalen was verre van ideaal. Tijdens de lunch op weg naar het Stamford Bridge-stadion werd de spelersbus door de politie weggesleept. In een vloot van taxi's reisde het gezelschap naar Chelsea. Kennelijk nog onder de indruk van de chaoti sche reis begonnen de Spurs aan de wedstrijd, want binnen vijf minuten keken ze tegen een achterstand aan. Dixon trof voor het eerst sinds drie maanden weer het doel. Vlak voor de on derbreking vergrootte Bumstead de voor sprong tot 2;0. Tien minuten na de hervatting gaf Gascoigne Tottenham weer even hoop, die echter snel de bodem in werd geslagen door Du- rie; 3-1. Een minuut later leek Tottenham weer dichterbij te komen. Lineker schoot de bal ech ter vanaf de stip over het doel. Acht minuten voor tijd herstelde hij zijn fout enigszins, 3-2. Door de nederlaag zakten de Spurs naar de vier- len. Leeds bleef voor de achtste keer op rij onge slagen. Dit keer door een zege van 2-1 op Southampton. De doelpunten van Leeds wer den in de eerste tien minuten gemaakt door Fairclough en Shutt. Hekkesluiter Sheffield United verloor met 1-2 van Aston Villa. Sheffield haalde uit de laatste vijftien duels het armzalige puntentotaal van KEULEN (SID/DPA) - Voor het eerst sinds 1983 is FC Köln er weer eens in geslaagd de kwalificatie voor de kwartfinales om de Duitse beker af te dwingen. Voor slechts 5000 toeschouwers werd de tweede Bundesligaclub Meppen met 1-0 doelpunt Greiner, moeizaam de weg naar de volgende ronde ver sperd. Eintracht Frankfurt kreeg FC Saarbrücken in 120 minuten voet ballen niet op de knieën: 0-0. De wedstrijd moet worden herhaald. MSV Duisburg en Blau Weiss Berlin hadden ook een verlenging nodig om tot een beslissing te ko men. Duisburg won uiteindelijk met 3-2. De confrontatie tussen Hamburger SV en Wattenscheid eindigde in Hamburg in een zege van 2-1 voor de gasten. Michael Tönnies, topscorer van de tweede Bundesliga, bevestigde zijn eerste plaats op de schutters- ranglijst. Hij maakte voor MSV Duisburg alle drie de doelpunten. De produktie van Wattenscheid werd ook door een speler voor zijn rekening genomen. Sane scoorde 0- 1 en 1-2. De gelijkmaker voor de Hamburgse ploeg kwam op naam van Furtok. Drie minuten voor het slot maakte Sane de winnende tref fer. Vrijdagavond hadden de drie Bundesligaclubs Werder Bremen, Uerdingen en VfB Stuttgart repec- tievelijk Schalke '04, Rot Weiss Es sen (na verlenging) en Preussen Munster uitgeschakeld. BRUSSEL (ANP) - Eén speeldag voordat de helft van de competitie is afgewerkt, heeft AA Gent zich verzekerd van de „herfsttitel" in België. Gent won op de zestiende speeldag met 3-0 van Cercle Brugge en vergrootte de voorsprong op An- derlecht tot vier punten. De club van trainer De Mos speelde in de topper tegen KV Mechelen gelijk: 0- 0. Voor 30.000 toeschouwers in Brussel misten zowel Anderlecht als KV Mechelen fraaie kansen. In valler Severeyns dacht de bezoe kers in de slotfase zelfs aan de zege te helpen, maar scheidsrechter Goethals oordeelde dat hij buiten spel stond toen hij de voorzet van René Eykelkamp inkopte. Voor An derlecht kopte Oliveira vlak voor tijd een vrije trap van Nilis tegen de onderkant van de lat. Bij AA Gent durft voorlopig nie mand hardop te praten over de mo gelijke landstitel. Bij de club van trainer René Vandereyken komt men niet verder dan uitspraken als: „We leven van wedstrijd naar wed strijd." Het duel van zaterdag tegen Cercle Brugge was bij rust nog in evenwicht. Na de pauze scoorde Er- win Vandenbergh drie keer, waar door hij op de topscorerslijst gelijk Toshack weer terug naar Real Sociedad al trainer van Sociedad. Met de club veroverde hij in 1987 de Spaanse beker. „Toen hij naar Real Madrid vertrok hebben wij hem beloofd dat hij altijd wel kom was bij ons. Hij is de juiste man voor onze vereniging", meende voorzitter Alkiza. kwam met Nilis: veertien doelpun ten. Net als in Gent, vielen de treffers van Club Brugge tegen Beerschot in de tweede helft: Booy, Cossey en Van der Eist scoorden. Germinal Ekeren won thuis met 2-0 van RWDM. Het eerste doelpunt was van Erniê Brandts. Frankrijk Oïympique Marseille is op de acht tiende speeldag van de Franse com petitie verder uitgelopen op de ver zamelde concurrentie. De kam pioen won thuis met 2-0 van Mont- pellier. Geen van de andere clubs uit de top-negen van het klassement tot de achttiende ronde behaalde twee punten. Marseille heeft vier punten voorsprong op Auxerre en Monaco, die beide gelijk speelden. Op de eerste speeldag van het sei zoen op zondag opende Marseille pas elf minuten voor tijd de score. De donkere verdediger Boli rondde een solo fraai af. Vlak voor het einde maakte een andere kleurling, Pele, 2-0. Auxerre speelde bij Bordeaux 1- 1. Fargeon scoorde voor de thuis club, de Belg Scifo zorgde na de rust uit een strafschop voor de ge lijkmaker. Monaco nam thuis tegen Nancy een voorsprong van 2-0 dank zij de Afrikaan Mendy en vrije ver dediger Sauzée. De nieuweling in de hoogste klasse kwam terug via Gava en, in de laatste minuut, de Poolse international Tarasiewicz. St. Etienne, de club van Rob Wit- schge, behaalde de grootste zege van de dag. Thuis werd Brest met 6- 1 verslagen. Etienne Mendy ver zorgde drie doelpunten, de Tsjechoslowaakse international Moravcik één. De tien duels waren goed voor 28 doelpunten, een eve naring van het seizoenrecord. MILAAN (ANP/Reuter) - Frank Rijkaard heeft een nare periode definitief afgesloten en voetbalt weer als in zijn beste dagen. Drie dagen na zijn fraaie doelpunt tegen Sampdoria voor de Super Cup, werd hij op de elfde speeldag van de Italiaanse competitie matchwinner voor AC Milan tegen Lecce. Tot grote vreugde van de 63.000 toe schouwers scoorde de middenvel der vijf minuten voor tijd met een kopbal op een voorzet van Stroppa. Ruud Gullit, donderdag tegen Sampdoria moegestreden gewis seld, keek van de tribune toe bij deze woelige wedstrijd. Lecce zag twee spelers voortijdig naar de kleedkamer gestuurd worden. Ca- rannante kreeg de rode kaart in de 44e minuut, Moreiro in de 63e. In het strijdgewoel van geimteerde spelers kreeg Marco van Basten de gele kaart. Het duurde lang eer Milan het overwicht in een doel punt en de overwinning kon uit drukken. af. Letterlijk en figuurlijk, want hij werd gewisseld. AS Napoli boekte na lange tijd weer eens een overwinning: 2-1 te gen Torino in een tumultueuze slot fase. Alle doelpunten vielen in de laatste zeven minuten. Maradona benutte in de 83e minuut een straf schop, Bresciani maakte een mi nuut later gelijk, Incocciati zorgde in de 89e minuut voor de overwin ning. Napoli steeg door deze over winning van de veertiende naar de twaalfde plaats. De Duitser Voller benutte in de 44e minuut eenn strafschop voor AS Roma in de derby tegen Lazio. De Uruguayaan Sosa maakte na rust gelijk. Lazio verdiende meer in deze wedstrijd. Roma bleef over eind dank zij doelman Cinetti. Pisa kon Cesena met 3-2 verslaan door Padovano drie strafschoppen te la ten inschieten. Dit gebeurde nadat Ciocci en Silas Cesena op een voor sprong van 2-0 had gebracht. Mede door de overwinning van AC Milan nam de spanning in de kop van de ranglijst toe. De beide leiders, Sampdoria en Inter, speel den gelijk. Bij respectievelijk Cagli- ari (0-0) en Bari (1-1). Juventus voeg de zich bij de twee koplopers door Fiorentina te verslaan. AC Milan volgt de drie leiders op één punt. Inter, dat alle wedstrijden in no vember won, leed een verliespunt in het eerste duel van december. Ba ri nam na een half uur de leiding door Maccoppi, Serena maakte twee minuten later gelijk met een kopbal op een voorzet van Matt- haus. Inter kreeg met 1-1 beslist te veel. Juventus kwam kort na het begin van de thuiswedstrijd tegen Fioren tina op achterstand. Orlando scoor de in de 8e minuut. Alessio drukte het overwicht van de recordkam pioen in twee treffers uit. Baggio kon niet schitteren tegen zijn oude club. 's Werelds duurste speler ging BARCELONA (ANP) - Door een zwaar bevochten overwinning op Mallorca (2-1) heeft FC Barcelona zijn leiden de positie verstevigd. Logrones'kwam namelijk bij Athletic de Bilbao niet verder dan 1-1. Het verschil liep daar door op tot vier punten. Het afgegleden Real Madrid zegevierde in de uitwedstrijd tegen Valladolid. Barcelona liep zich voortdurend vast in de buitenspelval van Mallorca. In de 18e minuut was het toch raak door Eusebio. In de 57e minuut maakte Goicoechea 2-0, nadat Guillermo tegenscoorde namen de irritaties toe. Coach Johan Cruijff zag zeven minuten voor tijd zijn verdediger Serna de rode kaart voorgehouden krijgen. Atletico Madrid zorgde voor de grootste stunt op de 13e speeldag. Zonder de geblesseerde Schuster werd met 4-0 van Real Zaragoza gewonnen. Bij de stand 1-0 werden Futre en Juan Carlos van Atletico weggestuurd. Met negen tegen elf wist de Madrileense formatie nog drie keer te scoren. Logrones' doelman Juan Canales werd na 615 minuten voor het eerst weer gepasseerd. Andrinue van Bilbao was er verantwoordelijk voor. De Braziliaan Gilson maakte gelijk. Real Madrid won bij Zaragoza door een vroege treffer van topscorer Hugo Sanchez. SAN SEBASTIAN (SID/REU- TER) - John Toshack wordt manager van Real Sociedad. Dat verklaarde voorzitter Inaki Alkiza zaterdag in San Sebas tian. De twee weken geleden bij Real Madrid ontslagen Brit treedt pas in februari in dienst. „Ik wil eerst twee maanden af stand van het voetballen ne men," aldus de voormalige in ternational van Wales.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14