w Rugbyteam oefent tegen sterk Wales 'Hoe langer je wacht des te groter is de kans dat je nul op rekest krijgt' Zestien amateurs naar Antillen Kemkers na een jaar nog geen stap verder a U.V.S. - R.C.H. ZATERDAG 1 DECEMBER 1990 SPORT Van onze redacteur Gijs van Oosten LEIDEN Steeds vroeger in het seizoen kijken voetbalclubs en hun trainers een jaar vooruit. Re geren is vooruitzien lijkt hier het motto. Echter, al te vaak doen zich nerveuze toestanden voor. Trainers en clubs zijn bang om buiten de boot te vallen. Ruim een maand voor de kerst is de trai nerscarrousel, het wordt elk jaar gekker, voorzichtig op gang geko men. Met een groter aanbod van trai ners dan clubs is het de wens van veel trainers om snel zekerheid over het komende seizoen te heb ben. Veelal ligt de schuld bij de clubs die voor de winterstop al rondkijken en de oefenmeesters 'opjagen'. Maar andersom maken de trainers zich ook schuldig. Chiel Jansen bijvoorbeeld. Vorig seizoen liet hij Roodenburg in de kou staan. De Kooiclub dacht een prima opvolger te hebben gevon den voor Wim Rijsbergen. Toen de Voorburgse hoofdklasser Wil helmus aan Jansen begon te trek ken waren de sentimenten, en zoals Jansen zei de positieverbe tering, voor hem belangrijker dan zijn woord. Vroegtijdig Roodenburg trof het dat Jan Reu- rings nog vrij was. De Delftenaar stelde vroegtijdig zijn toenmalige werkgever Olympia op de hoogte dat hij het bij één seizoen zou houden. Overigens is Reurings een trainer die niet plaats neemt in de carrousel. "Het klinkt mis- De trainerscarrousel in beweging zo tevreden was over het functio neren van Bert Kort dat ze hem vastlegden, voordat het te laat zou zijn. Een andere club zou wel eens belangstelling kunnen to nen. schien arrogant, maar mijn me ning is dat als je het goed doet, er vanzelf wel een club komt. Bo vendien is het trainerschap geen hoofdzaak voor mij. Mijn dage lijkse werk is het belangrijkste". Het bestuur van FC Lisse heeft twee weken geleden zijn trainer Wim Eilander medegedeeld dat het na dit seizoen verder wil gaan met een andere technische baas aan het roer. Omdat de spelers er niet in gekend waren, en omdat Eilander zelf een dialoog had ver wacht, reageerde de Rotterdam mer nogal bitter. Wel stelde hij het op prijs dat de beslissing van het bestuur vroeg bekend is ge maakt, want daar had hij zelf op aangestuurd. "Hoe langer je wacht, des groter is de kans dat ik nul op rekest krijg bij andere ver enigingen. In februari zijn alle grote clubs al voorzien", aldus Ei lander. De trainerscarrousel in de zuiverste zin van het woord. De geruchten duiken binnen Lisse op dat Noord wij k-trainer John Eelman een geschikte trai ner voor FC Lisse zou zijn. Leen Korbee, voorzitter van Noord- wijk, laat zich hierdoor niet gek maken. "Wij zijn niet anders ge wend dan pas na de jaarwisseling de gesprekken met trainer aan te gaan. Ik denk dat het ook verstan dig is om te wachten. Ik kan me zo voorstellen dat de motivatie van een trainer daalt wanneer hij al vroeg weet dat hij weg moet". Evenals Noordwijk houdt Quick Boys zich koest. Na het vertrek van Melbi Raboen in sep tember en de verleende dispensa tie voor Arjen van de Werf, kijkt de Katwijkse vereniging rustig rond. Het voornemen om medio december een 'kanjer' te presen teren heeft men laten varen. Het bestuur kijkt het rustig aan". Leidsche Boys heeft het pro bleem dat het het liefst zou door gaan met trainer Hans van Rijn, maar dat deze niet over de vereis te papieren beschikt. Alleen in het geval van degradatie zou Van Rijn mogen aanblijven. Daar gaat men aan de Boshuizerkade niet vanuit, zodat er inmiddels een ad vertentie is geplaatst voor een op volger van Van Rijn. Het is niet altijd de onzekerheid om overal naast te grijpen die de vroegtijdige beslissing omtrent het wel of niet aanblijven van een trainer motiveert. Randstad Sport, Teylingen, Oegstgeest en Rijnsburgse Boys hebben nu al besloten om de contracten van hun trainers met één of twee sei zoenen te verlengen. Met als be langrijkste motivatie de wens het vertrouwen in de trainer uit te spreken. In het geval van Teylin gen speelde mee dat het bestuur Langdurig Rijnsburgse Boys is overigens voorstander van langdurige con tracten. Het bestuur is zeer tevre den over het functioneren van Arie Kurver en wil de rust en con tinuïteit waarborgen door hem voor een langere tijd vast te leg gen. Kurver blijft na het huidige seizoen nog twee jaar werkzaam op sportpark Middelmors. Rand stad Sport is doorgaans vrij laat met het afronden van het trainers- contract. Ditmaal wenste de Voorschotense club evenwel een uitzondering te maken. Omwille van de rust en tevens omdat men meent dat het in deze fase van de competitie psychologisch het juiste moment is om het contract van trainer Cor Pennenburg te verlengen. Het is al met al niet zo slecht ge steld in het voetbalwereldje. Het is ronduit positief dat bestuur ders en trainers vroegtijdig hun vertrouwen uitspreken. Toch speelt het tijdselement een be langrijke rol. De ongeschreven wet luidt dat men na de winter stop het risico loopt overal naast te grijpen. Afspraken die clubs verbieden voor de jaarwisseling contact op te nemen met kandi daat-trainers zouden de trainers carrousel af kunnen remmen. Echter, wie gelooft erin dat deze (fotoarchief) afspraken nageleefd worden? Werelddambond wacht met stappen tegen boze KNDB Van onze redacteur Ad van Kaam LEIDEN - Vier spelers van DIOK spelen een thuiswedstrijd als het Nederlands rugbyteam morgen aan de Smaragdlaan zal aan treden tegen Wales B. Dat hadden er net zo goed zeven kunnen zijn, ware het niet dat bondscoach Theo Snijders om diverse rede nen geen beroep kan doen op de Leidenaars Marcel van Loon, Gottfried Bos en Bert Wisse. Met aanvoerder Yves Kummer, fly- Wales maar moeilijk kan leven met half Mare Michelsen en de voor- het feit dat de resultaten van de na- waartsen Eric Jan Berendsen en tionale rugbytrots de afgelopen Robert Broers is de landskampioen twee jaar duidelijk te wensen over- in vergelijking met andere clubs lieten. Er zijn al flink wat maatrege- nog altijd de onbetwiste hofleveran- len genomen om het tij te keren, cier. Ook voor de reservebank le- Eén daarvan is een snellere door- vert DIOK traditiegetrouw de meeste spelers. Marcel van Loon is niet beschik baar omdat de schorsing van 22 da gen die hij opliep vanwege zijn weg stroming te bewerkstelligen van het jeugdig talent naar het A-team. Vandaar ook dat Theo Snijders, de Nederlandse bondscoach, be paald in zijn nopjes is met deze con- GRONINGEN (ANP) - Dr. Vadim Bairamov, de nieuwe voorzitter van GRONINGEN (GPD) De de werelddambond; wordt door de afloop was bijna een kopie Koninklijke Nederlandse yan ^et toernooi twee jaar bond behandeld als een soort Sad- -nt dam Hussein. Een totale isolatie geleden in Suriname. Nu moet ervoor zorgen dat hij zo snel was het op de slotdag van mogelijk aftreedt. De Sovjet-burger het WK dammen amper heeft gisteren laten weten dat hij dit meer een verrassing dat geenszins van plan is. Integendeel, A1 hij verwacht dat het verstand op Alexei Tsjizjov Zijn mondia- - -- - le titel prolongeerde na zijn winst in de voorlaatste ron de op Clerc. Dat Ton Sij- II11UUI1U UCCU Ijl. J 1 de laatste jaren in het verkeer met brands echter nog werd ach- de Sovjetunie zaken via een zekere terhaald jloor Guntis Valne- heer Kostiev. Hij zorgde ervoor dat ris was toch een onverwach- allerlei uitwisselingsprogramma's tot stand kwamen. Nederland z De Nederlandse dambond deed te surprise. hem de ideale vertegenwoordiger van de Sovjetunie. Vooral toen hij beloofde in ruil voor een plaats in het bestuur de kandidatuur van Ten De Nederlander wacht daardoor eerst een zeskamp met Valneris, waarna de winnaar Tsjizjov de Haaf voor het voorzitterschap te handschoen mag toewerpen. En steunen.- juist op dit punt was de parallel met de verwikkelingen in Suriname op- p merkelijk, al had de zeskamp-oppo- Lxevaar nent van Sijbrands toen een andere Bairamov overtuigde het congres er naam: Gantwarg. echter van dat hij de echte afgevaar- Tsjizjov zat er gemakkelijk bij op digde van de Sovjetunie was. Zijn de afsluitende persconferentie. Sij- verkiezing tot voorzitter houdt het brands maakte bij binnenkomst gevaar in dat van allerlei overeen- meteen rechtsomkeert. „Ik ben nog komsten, die Kostiev sloot, niets te- te beduusd", verklaarde hij, want recht komt. „Tenzij zowel de alge- hij draafde vlak na zijn tegenvallen- mene vergadering van de dambon- de remise met Veitsman op. De af- den in Nederland en de Sovjetuniue geslankte grootmeester keerde daarmee instemmen. En dat is tot even later op zijn schreden terug, dusverre niet het geval", aldus Bai- nadat de halogeenlampen van het ramov. aanwezige tv-team waren gedoofd De nieuwe voorzitter rekent erop en de camera een minder prominen- dat de Nederlandse dambond zich te positie had ingenomen. zending in het competitieduel met frontatie, want juist die beloften ko- Eemland nog niet om is. Gottfried men tegen zijn Oranje een plaats af- Bos zou, nu vaste kracht Paul Hen- dwingen voor de hoofdmacht. Het geveld is geblesseerd, zeker hebben feit dat Nederland - dat eerder dit gespeeld, maar de Leidse center jaar tegen soortgelijke teams uit kampt zelf ook met een spierblessu- Australië en Ierland speelde - tegen- re. De nog altijd niet honderd pro- woordig oefenpartners van dit for- cent fitte Bert Wisse verloor zijn maat kan krijgen, sterkt hem bo- stekkie op de wing aan de weer her- vendien in de mening dat Oranje in stelde Karei Dinkla. Net als Bos, internationaal opzicht aan prestige Ronald Vermeulen en Peter Koe- heeft gewonnen. "De top bereiken nen fungeert hij ditmaal als wissel- kan je slechts door tegen de top te speler. spelen", luidt zijn stelling en wat TVTivfiirp betreft boekt Nederland mor- IVlIXLUre gen op De Morsch hoe dan ook weer Wales komt naar Leiden met een vooruitgang. Het duel begint overi- bijzonder sterke ploeg. Het is een gens om 14.30 uur en de toegangs mixture van vijf A-internationals en prijs bedraagt tien gulden, jeugdig talent, de laatste groep De opstelling van Nederland: Ge- voornamelijk afkomstig van lijst- orge de Vries (AAC), Mare Visser aanvoerder en veelvoudig kam-(RCH), William van der Kleij (HRC), pioen Neath. Oorspronkelijk zou John Dam (Castricum), Eric Jan Wales op 2 december tegen Frank- Berendsen (DIOK), Yves Kummer rijk B oefenen, maar die traditionele (DIOK, Robert Broers (DIOK), Wil- partij kon geen doorgang vinden liam van Altena (Hilversum), Mar- vanwege het overbezette competi- cel Eman (HRC), Mare Michelsen tieschëma van de Fransen. Dat was (DIOK), Sander Hadinegoro (HRC), in de knel gekomen door de tour die Denderlo Pace (DSRC), Dinkla Nieuw Zeeland recentelijk door (Dinxperlo), Verhofstad (Castri- Frankrijk maakte. cum), Marcker (Castricum). Voor Wales geldt deze oefeninter- land als voorbereiding op het Vijf- landentoernooi dat begin januari een aanvang neemt en waar Schot land 'de kroon' moet verdedigen te gen Engeland, Ierland, Wales en Frankrijk, de beste rugbynaties van Europa dus. Nergens ter wereld wordt het rugby zo intensief beleefd als juist in Wales waar deze sport haast religie is. Een man als Paul Thorburn bijvoorbeeld, de fullback van Neath, heeft een aanzienlijk ho gere status dan pakweg Ian Rush, de in de voetbalwereld toch niet ge heel onbekende goaltjesdief van Li verpool en de nationale ploeg. Het is mede daarom dat men in Kampioenschappen veldrijden bij Swift LEIDEN Veldrijders en ATB'ers uit de Leidse regio kunnen morgen dicht bij huis aan de bak. Swift-Cas- ba organiseert dan op De Bult het open kampioenschap van Leiden. De ATB'ers bijten om 10.30 uur de spits af met een wedstrijd van 45 mi nuten en drie ronden. Om 12.00 uur zijn de veldrijders aan de beurt voor dezelfde kracht- en behendigheids- toer. ZEIST (ANP) - Bondscoach Ron Groenewoud neemt zestien ama teurs mee naar de Antillen, waar de nationale voetbalploeg wedstrijden Van Veen had eerder al zijn veto uitgesproken over een transfer van de voorstopper toen, De Graaf schap, Helmond Sport en BW Den Ton Sijbrands is even weggelopen van zijn eigen partij om Alexei Tsjizjov te feliciteren met z wereldtitel. speelt tegen Aruba, Bonaire en Cu- Bosch belangstelling toonden. De racao. Het gezelschap vertrekt op 10 trainer kampt met personele pro- januari. De reis komt in de plaats blemen door de blessures van An- van de in augustus afgelaste toernee dré Hoekstra, Erik Gouda en Van naar Suriname. Voor de afreis oe- der Heijden. fent de ploeg op 6 december in Zeist Desondanks gaf het bestuur Tref- tegen ÜVS en op 12 december in fers groen licht om een verbintenis hun eigen winkel. Bovendien spe len onderlinge ergernissen een rol, waarbij de irritatie tussen Sijbrands en Clerc al lang niet meer onder- IY1 dClRbVei bLllll huids is.'Die twee zijn lucht voor el- Het krachtsverschil tussen Sij- kaar en Sijbrands kwalificeerde zijn brands en Tsjizjov wordt in pnnci- wat cynische landgenoot zelfs al als pe bepaald door de puntenmarge in etterbak. Het eenzelvige optreden het eindklassement. „Hij heeft twee Van Sijbrands, die in een ander ho- Groesbeek tegen De Treffers. van anderhalf jaar aan te gaan met De selectie is: Versteeg en De de Eindhovense eerste divisieclub, Bruin (Elinkwijk), Van Amelsfoort waarvoor hij vanavond debuteert in speelden tegen mij niet op remise, als hij door een defecte klok niet en Leenders (Geldrop), Vermeulen het duel met Heracles. Het bestuur Dat was een verrassing. Een geluk- van Macodou had verloren. „Ach, en De Kok (TSC), Van Doorn (HSC liet Treffers gaan uit financiële '71), Hoogstad (W Rozenburg), noodzaak. De transfer leverde Poels (Venray), De Kruijff (GWV), 100.000 gulden en een boze trainer kige verrassing, mag ik wel zeg- die paar punten konden er ook nog gen". Ton Sijbrands zocht de oor- wel af," grapte Sijbrands. naar de onderlinge verhoudingen werd gevraagd. Tsjizjov ging iets aïbehoefte bestaat verder in zijn oordeel. „Het verschil tussen ons werd bepaald in de twee de toernooihelft", stelde de Rus in het Nederlands. „Ik heb daarin bij na alles gewonnen, uitgezonderd een remise tegen Ton en een verlies- partij door een defecte klok tegen Macodou". De kern van de zaak was natuur lijk dat Tsjizjov zijn fraaie reeks vooral dankzij de Nederlanders rea liseerde. Van der Wal, Clerc, Stok- Contract tussen Post en Dhaenens is nu definitief AMSTELVEEN (ANP) - Rudy Dhaenens heeft gisteren in Amstel veen het contract met Panasonic ondertekend. De Belgische wereld kampioen wielrennen verbond zich tt voor een jaar aan de ploeg van Peter kei en Van Aalten gingen stuk voor Post. Beide partijen lieten een optie stuk voor de bijl, terwijl het Sovjet van nog een jaar in de verbintenis contingent tegenover Sijbrands opnemen. slechts remises toestond. De meest simpele verklaring hiervoor is dat De 29-jarige Dhaenens had nog de vaderlandse kroonprinsen onder een overeenkomst van een jaar met koning Sijbrands van middelmatig PDM, de ploeg van Jan Gisbers, gehalte zijn. Gezien de eindstand, waarbij hij de afgelopen jaren als waarin Van der Wal na Sijbrands de een uiterst verdienstelijke wegkapi- hoogst eindigende Nederlander (na tein functioneerde. Panasonic ane Russen) is, een ogenschijnlijk kocht het contract af. Dhaenens logische vaststelling, gaat bij Post aanmerkelijk meer verdienen dan bij de formatie van .LcinCi genOtGIl Gisbers. De Voorstenaar had gehoopt dat zijn landgenoten het er beter af zou- Over de hoogte van de afkoopsom den brengen. „Ik vond het opmer- werden geen mededelingen gedaan, kelijk dat de Nederlanders de eerste De manager van Dhaenens vorige toernooihelft solide opereerden, werkgever, Manfred Krikke, liet Met uitzondering van Clerc, minus enige tijd geleden weten dat onge- de partij tegen Tsjizjov, vielen ze veer 300.000 gulden verlangd werd daarna terug. Ik had de hoop dat de van Post. Hetzelfde bedrag dat Nederlanders tegen Tsjizjov beter PDM vorig jaar moest neertellen zouden spelen dan in Suriname om Breukink vrij te kopen. sprak Sijbrands zijn al te ijdele Met Maurizio Fondriest wordt hoop uit. Net als destijds in Surina- Dhaenens de kopman voor de klas- me fungeerden de Nederlanders als siekers. De voormalige Italiaanse -Kop van Jut voor de wereldkam- wereldkampioen en de Belg brach- pioen. zaak van het vaderlandse falen el- De wereldtitelstrijd moet nu een Hendriksen (Middelburg), Devilee op. ders. „Wij Nederlanders zijn niet ge- vervolg krijgen met de gebruikelij- (ASWH), De Letter (DHC), Leonard wend om zulke lange toernooien te ke tweekamp. Sijbrands en Valne- van Utrecht (W Noordwijk), Den- Dunten meer eescoord" traote Sii- toi ki e «cim um tuwe nuige lueniuuieii ie w; twccAmuiJ. oijuidiius en vduic- van uirecni v v iNoorawijK), uen- weer een speler gehuurd. Gisteren brands een open deur in. toen hem £hÊmeend.ehlJ' ",Ik heb- er a| ris moeten uitmaken wie van hen njs Krijgsman (ARC) en Maasdam kwam de Friese eerste divis.eclub 'teamgedachte', zo daaraan bij hem De conclusie dat de Nederlanders het Tsjizjov gemakkelijk hadden gemaakt, lijkt gerechtvaardigd. De Rus liet zich ook in die termen uit: eerder voor gepleit om het nationaal Tsjizjov mag uitdagen. Die matches (Sportclub Enschede), kampioenschap uit te breiden. Nu om de mondiale titel spreken door- gaans weinig tot de verbeelding, tot overeenstemming met FC Gro- staat dat op veertien deelnemers, i De trainer van RKC, Leo van ningen over het huren van Harry Veen, is woedend op het bestuur Sinkgraven tot aan het einde van Rusland zijn dat er altijd nog acht- want het spel herbergt vaak meer van de Waalwijkse eredivisieclub, het seizoen. Een week geleden trok tien. En daar kom je veel vaker toer- beton dan smeerolie en de remises Donderdag ontdekte de coach dat trainer Baan van Cambuur Stephan nooien tegen van deze duur". Hoe het ook zij, zeker is dat Tsji- zijn dan ook niet van de lucht. Tsji- zjow hoopt straks in elk geval y zjov de rechtmatige wereldkam- eens tegenover Sijbrands te zitten. Peter Treffers zonder zijn medewe ten en toestemming contractbe- HEERENVEEN (GPD) Bijna al- Van tijd tot tijd duikt hij op bij de les is zo langzamerhand bedacht en Groninger selectie. Gistermorgen r Gerard Kemkers is na schaatste Kemkers a een jaar nog geen stap verder. Zijn rechtervoet ontspoort zodra die met het ijs in aanraking komt. De sei- om zeven uur op het kunstijs van Groningen. „Schaatsen was voor mij een tijd je helemaal niet leuk Daarom blijft Kemkers hopen. Tegen beter weten in? „Dat hoop ik niet. Het zou heel logisch zijn als ik er nu mee kap, want het is een vre selijke opgave. Stoppen zou om die reden een hele opluchting zijn. Er zoenpremière van de Wereldbeker bouwde een scherm om me heen, bestaat geen duidelijkheid, dat is moet het dit weekeinde in Heeren- zat thuis en had geen zin meer om het ergste. Die onzekerheid niet te veen zonder hem stellen, maar het naar de baan te gaan. Want ik wist weten waar het eindigt. Als mij nu eind van alle ellende is ook daarna waar ze over gingen praten. Toen ik gezegd wordt dat het over twee jaar nog niet in zicht. Misschien klinkt daar eenmaal door was, ben ik naar weer goed is, heb ik daar totaal geen de komende maanden voor Kem kers zelfs geen enkel startschot. „Ik hoop het niet, maar een wedstrijd loos seizoen is mogelijk." De Noor- damerikaanse trip van Ab Krooks nationale keurkorps heeft hij in elk geval al geschrapt, want een nieuwe therapie, de zoveelste, gaat voor. Zolang niet alle mogelijkheden achterhalen van zijn voetprobleem, Groningen gereden. Daar vind ik af- moeite mee. Dan train ik nog twee leiding. Een beetje bijpraten en wat jaar keihard door. Ze mogen me ouwehoeren. Het is leuk om bij die vandaag of morgen ook operere ploeg te zijn". Lijst Er bestaat een lange lijst met moge als dat nodig is. Al ben ik zes maa den uit de running, dan heb ik ten minste zekerheid. Nu knaagt het aan me dat het zo nog jaren door kan gaan. En hoeveel geduld ik nog lijke aanknopingspunten voor het heb? Ik weet het niet. Maar de klap Post. Hetzelfde bedrag dat Nederlanders tegen Tsjizjov beter zijn uitgeput, blijft Gerard Kemkers Kemkers: „Je bereikt niets als je iide meest rigoreuze beslissing voor van de één naar de ander vliegt. We zich uit schuiven: helemaal stop- werken heel consequent en doelge- pen. Waar haalt hij de moed van- richt. Wat we aanpakken, maken wei daan om de lijdensweg te vervol gen? Kemkers: „Tja, dat vraag ik mezelf ook wel eens af. Mijn motiva- goed af. Maar er is al veel doorge streept. Momenteel bezoek ik ie mand in Heemstede, een arts in or- zal niet meer zo hard aankomen. I heb al zoveel te verwerken gehad". Intussen is Kemkers zich al aan het oriënteren. Hij heeft contacten met de Academie voor Lichamelij ke Opvoeding in Amsterdam. „Daar is even iets meer mogelijk, er heerst komende drie jaar al gegarandeerd van een bedrag van één miljoen gul den als de KNVB de Brabantse ver eniging toestemming geeft betaald voetbal in de eerste divisie te spe len. De hoofdklasser heeft met Unox een overeenkomst bereikt over een contract van drie jaar. De worstenfabrikant wordt shirtspon sor indien de overstap naar de profrangen gemaakt kan worden. JUDO - Judoka Theo Meijer heeft tijdens het internationale toernooi om de Jigoro Kano Cup in Tokyo de derde plaats behaald in de klasse tot 95 kilogram. Ben Spijkers verloor in de eerste ronde van de klasse tot 86 kg van de Japanner Nakamura. ten een flink aantal FICP-punten in de ogen van de Russen is dat ^a* van meze\f weet dat ik thomanuele geneeskunde. Hij stelt een topsportvriendelijk kiimaat. Ik mee. Daardoor steeg de Post-ploeg een falende ploegtactiek, maar de ?en S°ede schaatsenrijder ben. Dat in de algemene rangschikking van Nederlandse dammers hebben ik prestaties kan leveren op een heel de twaalfde naar de zesde plaats. doorgaans alleen maar oog voor koog niveau". ADVERTENTIE het botten- en wervelsysteem bij, zeg maar het hele skelet. Straks moet het resultaat blijken. Is het goed, dan is hij voor mij de wonder dokter." ■y SPORTPARK "KIKKERPOLDER Z. ZONDAG A S. AANVANG 14.00 UU HOOFDKLASSE Kemkers zegt het met een flauw aan het scha'atsen". wil een beetje aan die ALO-oplei- ding gaan ruiken.' In feite is dat wat nieuw aan het begin. Zo word ik el- ik altijd heb gewild, al vanaf mijn twaalfde. Wat ik de afgelopen jaren heb gedaan, was altijd aangepast dagen verstoppertje te spelen. Gorter en Kok weg bij Zwitserse clubs LUGANO (ANP/SIZ) - De Neder landse voetballer Edwin Gorter ver laat Lugano op zijn laatst aan het einde van deze dit seizoen. De 27-ja- rige middenvelder, komend seizoen voetbal-Zwitser, staat voor het vijf- Gerard Kemkers (foto archief) de seizoen onder contract bij Luga no. De vroegere speler van Dordrecht en Roda JC, die vaak uit blinker was bij Lugano, is tegen- ke keer teruggegooid". woordig regelmatig wisselspeler Hij is niet van plan de komende omdat de trainer maar twee van de „Ik ik kan. Want dat is hetzelfde als zo lachje. „Iedereen die ons benadert hard mogelijk fietsen op een fiets met een nieuw idee is vreselijk op- probeer in Heerenveen rond de baan te vertoeven en me als toe- de volgende af- schouwer te gedragen," zegt Kern- levering van de Wereldbeker, in de kers voorzichtig. „Vorige week ging met een lekke band. En dat is ook getogen. Daar kon ik in het begin niet leuk. Maar als het wordt verhol- heel goed in meegaan. Nu ben ik Verenigde Staten en Canada, ziet ik naar Berlijn mét de gedachteThet hoorjk J de wereldtop zeer sceptisch. Er komen zoveel Kemkers geen heil. „Als die jon- doet me niks. Maar het zien van de a._ gens zich op perfecte banen voorbe- baan en het horen van de speaker reiden op een wereldrecord-poging, greep me aan. Want van binnen Crab assurantiën BV, tel. 224700. Crab makelaardij og BV, tel. 225135. Riinsburgersingel 61 Leiden en kan ik naar de perfectie streven om eerste te zijn. Dat wil ik bewij zen, aan mezelf en aan een hele Dat moet nu eerst maar eens bewe- hoop mensen". zen worden. Logisch toch, dat ik na al die tegenvallers aan alles ben Soms wordt het Kemkers te veel gaan twijfelen? Maar er staan nog als zijn ploegmaten zich, zoals nu aardig veel dingen op .de lijst, die weer, op een wedstrijd prepareren, mogelijk tot een oplossing leiden". drie buitenlanders mag opstellen. Robert Kok (33) is voor de rest van zijn contractduur geschorst bij FC Zurich. Hij liet zich deze week negatief uit over trainer Neumann en weigerde zijn excuses aan te bie den. Zurich staat na negentien duels met tien punten op de laatste plaats van de-hoogste klasse. Uerdingen heeft gisteren de Roemeen Daniel Timofte gecon tracteerd. De Bundesligaclub bond 23-jarige middenvelder tot aan lijk ook niet tussenuit. Als dit het me groot moeten houden. Lukt het het einde van het seizoen '93/'94 aan weer niet blijkt te zijn, sta ik op- niet, dan ga ik gewoon weg". zich. pie, die nu is opgestart, moet ik hier Het is een hele grote liefde en dat afmaken en daarom kan ik er eigen- doet erg pijn. In Heerenveen zal ik

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19