Lukanov treedt af na massa-protesten Gewelds-resolutieVN is triomf èn gevaar voor VS Vrijlating van alle Belgische gijzelaars Kohl woedend op liberalen Bulgaren vieren vertrek uitbundig Miljoenen inwoners zuidelijk bTd°«n STSS Afrika nog steeds ondervoed Vestiging voor homo's in VS veel simpeler Geweld bij verkiezingen Egypte VRIJDAG 30 NOVEMBER 1990 BUITENLAND PAGINA 7 BUDAPEST/SOFIA Na de bevolking twee dagen in spanning te hebben gehouden is de Bulgaarse premier Andrej Lukanov gisteravond afgetreden. Na bekendmaking van het nieuws trokken duizenden feestvierders in uitgelaten stemming door de straten van de hoofdstad Sofia, zwaaiend met de blauwe vlaggen die het teken zijn van de Unie van De mocratische Krachten (UDK), de belangrijkste oppositiebeweging. HARARE - Hoewel de SADCC, het A 1 1 "1 Afrika, heeft bereikt dat de regio in haar eigen voesel kan voorzien, lijdt de meerderheid van de tachtig mil joen inwoners nog altijd aan onder- wereld uit is. Het cijfer verhult vol- te zorgen dat er minder voedsel be- voeding. Volgens de Zimbabwaan- gens de minister dat slechts drie schikbaar komt. Volgens de SAD- se minister Witness Mangwende landen - Tanzania, Zambia en Zim- CC moeten de landen van de regio, (landbouw) moet ondanks de be- babwe - voldoende voedsel produ- om de huidige j ceren voor eigen behoefte en om de handhaven, 1,5 tekorten in de regio te compense- reikte regionale zelfvoorziening de voedselproduktie toch toenemen, wil de ondervoeding worden opge lost. De afdeling van de SADCC die de voedselsituatie in de regio bewaakt, zegt dat er het komende jaar 18,6 miljoen ton maïs beschikbaar is. Dat cijfer is ongeveer gelijk aan de hoeveelheid maïs, naar schatting 17,83 miljoen ton, die er komend jaar nodig is in de regio. In een rede voor de zesde jaarlijkse conferentie van de SADCC zei Mangwende dat de 104 procent voedselgarantie liljoen ton graan mporteren en de jaarlijkse produk- tie met vier procent verhogen. In deze drie landen veertien jaar tijd groeide de graan- ondervoeding produktie weliswaar met gemid- voor. De andere landen, Angola, deld 1,4 procent per jaar, maar door Botswana, Lesotho, Malawi, Mo- de snelle bevolkingsaanwas liep de (jambique, Namibia en Swaziland, hoeveelheid voedsel per hoofd van kampen met ernstige tekorten. "De de bevolking terug, armoede en het gebrek aan voedsel zijn een voortdurende bron van zorg", aldus Mangwende. De hoge bevolkingsgroei in de r tie van wantrouwen tegen zijn rege- meerdere oppositiepartijen) ring had weten te overleven. De meer dan vijftig procent va UDK wordt bij de komende verkie- stemmen rekenen, zingen als de grootste kanshebber beschouwd. Bij opiniepeilingen kan de beweging (een verbond van De premier verklaarde dat acties in het parlement en de protestacties en stakingen in het land uitvoering van het regeringsprogramma on mogelijk hebben gemaakt. Zijn re gering zag zich daarom genood zaakt terug te treden. In Bulgarije wordt op dit moment gewerkt aan de vorming van een interimkabinet, dat de zaken moet waarnemen tot de volgende verkiezingen, in maart 1990. Als tijdelijk premier wordt ge zocht naar een onpartijdige kandi daat. Als mogelijke leiders van de nieuwe regering worden de namen genoemd van Ginio Ganev, vice- voorzitter van het parlement en voorzitter van de Unie voor het Va derland, en de econoom Todor Valtsjev. Aan het aftreden van de socialisti- WASHINGTON (Rtr/DPA) sche premier en zijn regering zijn Amerikaanse president Bush heeft weken van acties en stakingen voor afgegaan. Die vonden afgelopen week hun hoogtepunt in een alge mene politieke staking, uitgeroe- de Staten mag vestigen met 40 pro pen door de onafhankelijke vak- cent wordt verhoogd. Met de wet ding. Volgens Eicher kan alleen een ministerie van bijvoorbeeld volks gezondheid of landbouw weinig doen tegen ondervoeding. Tot dus ver werkt iedereen te onafhankelijk van elkaar, aldus Eicher. Onderzoeken van landbouwkun digen leidden tot uiteenlopende po gingen de voedselvoorziening van minder voedsel be- huishoudens in de regio te verbete ren. De strijd tegen ondervoeding werd onder meer aangebonden de huidige graanconsumptie te door de introductie van gewassen met een hoog protëinegehalte zoals maïs, maniok en zogenaamde ama rant granen. Later bleek dat sommi ge gewassen met een hoog proteïne- gehalte niet door de consument werden gebruikt. Volgens Eicher is verbetering van de landbouwpro ductie of.de introductie van nieuwe gewassen alleen niet voldoende, maar moet er ook aandacht worden besteed aan consumentenonder zoek en marketing. Volgens de SADCC-afdeling kun nen de aangesloten landen hun voedselproduktie verhogen door verbetering van de infrastructuur en betere agrarische scholing. Carl Eicher, een Amerikaanse landbouweconoom gespecialiseerd in Afrika, riep landbouwdeskundi gen, voedingsspecialisten en ge- het probleem van de ondervoe- gisteren een nieuwe immigratiewet ondertekend waardoor het aantal immigranten dat zich in de Verenig- bond Podkrepa, waar honderddui zenden mensen aan deelnamen. De stakers en demonstranten eis ten het aftreden van de regering, omdat ze de Socialistische Partij (de wordt eind 1991 oude communisten) verwijten vast te houden aan hun machtspositie en de democratische ontwikkeling van Bulgarije tegen te houden. Boven dien worden de socialisten verant woordelijk gesteld voor de diepe crisis waarin Bulgarije op dit mo ment Verkeert. komt ook een einde aan discrimine rende maatregelen tegen homo seksuelen en politieke vluchtelin gen en andersdenkenden. De wet kracht. Door de nieuwe immigratiewet wordt het vooral voor hoogopgelei de Westeuropeanen, zoals weten schappers, ingenieurs en docenten, gemakkelijker naar de VS te emi greren. Met de nieuwe wet vervalt een oude regeling uit 1952 die visa verbood aan personen om hun poli- De staking legde gisteren nog tieke overtuiging. Bij de verstrek- grote delen van het land lam. In So fia reed het openbaar vervoer niet meer en de binnenlandse vlitchten van de Bulgaarse luchtvaartmaat schappij waren afgelast wegens sta kingen van het grondpersoneel. Bij verschillende media en in tal van grote bedrijven werd het werk neer gelegd. Vorige week trok de oppositione le UDK zich terug uit het parlemen taire werk, nadat Lukanov een mo king van visa wordt niet langer ge keken naar de seksuele geaardheid van de aanvrager. Ook wordt een bepaling ongeldig die aids tot de lijst met besmettelijke ziekten re kende op grond waarvan toegang tot het land kon worden geweigerd. Het ministerie van buitenlandse za ken heeft nog wel het recht perso nen op ideologische gronden af te wijzen als de regering daarvoor "dwingende" redenen heeft. Duizenden Bulgaren gingen gisteravond de straat op FDP waarschuwt voor absolute meerderheid CDU/CSU BONN (AP) - De Duitse bondskan- kabinet en de CDU levert de reste- selier Helmut Kohl heeft zijn libera- rende negen. Ie coalitiepartner FDP gisteren de Als CDU e mantel uitgeveegd omdat de libera len de kiezers op het hart hebben wereld weinig plezier beleven CAIRO (Rtr/AP) - In Egypte zijn gis teren op de dag van de algemene verkiezingen volgens uiteenlopen de berichten drie doden en tussen de elf en eenendertig gewonden ge vallen. De verkiezingen kenden een zeer lage opkomst. De drie grootste op positiepartijen boycotten de verkie zingen, omdat volgens hen de mo gelijkheid van fraude op grote ning. De NDP behoudt zo goed als zeker de meerderheid van 75 pro cent in het parlement en breidt die mogelijk nog uit. Volgens Egyptische veiligheids troepen hadden in Ismailia en Beni Suef vuurgevechten plaats tussen aanhangers van verschillende kan didaten. Daarbij vielen twee zwaar gewonden. In het dorp el-Rouda, vlakbij Damietta aan de "Middel- gedrukt Kohl bij de verkiezingen van zondag geen absolute meerder heid te geven. De liberalen vrezen dat Kohls po- partij pulariteit als smeder van de Duitse voorbaat vast dat de coalitie van Ko hls CDU, haar Beierse zusterpartij CSU en de FDP van minister van buitenlandse zaken Hans-Dietrich Genscher een klinkende overwin ning tegemoet gaat. Zonder de FDP Het merendeel eenheid wel kortgeleden op een congres van zijn ongewoon scherpe publie- Lambsdorff krijgt Kohl in de onderzoeken 43 groot kan zijn ke terechtwijzing zei Kohl gisteren dat zij er maal niet Als Kohl een absolute meerderheid overtreden en ten onrechte de haalt, heeft hij de liberalen niet druk hadden gewekt dat een abso- nodig men. Vooral Lambsdorff lute meerderheid er zondag voorzitter Otto CDU en CSU inzit. "Iedereen weet stemmen procent, onvoldoende om automa tisch als kanselier te worden herko zen. De FDP wordt in de prognoses 10 procei t van de stemmen toebe dacht en de SPD van oppositielei der Oscar Lafontaine 34 procent. De bondskanselier verdedigde zijn coalitiegenoot CSU en zei dat kiezers die op zijn partij of de CSU BAGHD AD/BRUSSEL/PARIJS (AFP/ANP/Rtr/AP) - Het Iraakse parlement heeft gisteravond op voorstel van president Saddam Hussein de vrijlating goedgekeurd van alle Belgische gijzelaars. Irak houdt 32 Belgen vast, van wie 2 di plomaten die in Kuwayt waren ge stationeerd. 8 Belgen, onder wie vier geestelijken, wilden tot dusver re niet uit Irak weg. Het Iraakse parlement nam het besluit in een buitengewone zitting, nadat een zeven leden tellende Bel gische parlementaire delegatie naar Baghdad was gegaan om vrijlating van de landgenoten te vragen. De beslissing is volgens het Iraakse persbureau INA genomen "op grond van het Belgische standpunt dat er een internationale conferen tie over vrede in het Midden-Oosten moet komen en geen geweld moet worden gebruikt in de Golf'. Het Algerijnse persbureau APS had woensdag laten weten dat vrij lating van de Belgen werd verkre gen "dank zij de tussenkomst van Algerije" naar aanleiding van het staatsbezoek van het Belgische ko ninklijk paar, Boudewijn en Fabio- la, aan dat land. Het Belgische Rode Kruis stuurt naar haar zusterorganisatie in Irak - de Rode Halve Maan - acht ton me dicamenten. Het Rode Kruis heeft voor die zending toestemming ge kregen van de zogeheten sanctie commissie van de Verenigde Na ties. Die houdt toezicht op het eco nomische embargo dat via een reso lutie van de VN-veiligheidsraad te gen Irak werd ingesteld. Aartsbischop Hilarion Capucci is gisteren in Rome aangekomen met 68 vrijgelaten Italiaanse gijzelaars. de 56 Zweedse gijzelaars in Irak heeft van de auto riteiten in Baghdad een uitreisvi sum gekregen. De Zweden keren vandaag met een Irakees vliegtuig naar huis terug. Gisteren heeft Irak 82 Roemenen toestemming gege ven het land te verlaten nadat een Roemeense regeringsdelegatie Baghdad had bezocht. Eerder op de dag had Irak ook ingestemd met het vertrek van 15 veelal zieke en oude re Britten, zo verklaarde de Britse ex-minister en parlementariër Tony Benn in Baghdad. Irak houdt nog ongeveer 1400 Britten in gijzeling. De laatste vijf Duitse gijzelaars zijn gisteren in Frankfurt gearriveerd. Saudi-Arabië heeft in Frankrijk voor meer dan 600 miljoen dollar luchtdoelraketten van het type Cro- tale besteld. Dat heeft het Franse dagblad Le Monde gisteren gemeld. De meerderheid van de Fransen is tegen de deelname van hun land aan een oorlog tegen Irak, zo blijkt uit een gisteren gepubliceerde opi niepeiling. verzekerd kunnen de Vrije Democra- dat dat niet zo is, alle onderzoeken zijn dat de coalitie "haar schaal niet is uit sluiten. De boycot landse Zee probeerden aanhangers tische Partij, zoals de FDP voluit wijzen dat uit", zei Kohl. betekende tevens dat de regerende Nationale Democratische Partij president Hosni Mubarak bij vo baat verzekerd Buitenland kort Israël De Israëlische premier Shamir is bang dat de Verenigde Staten zul len bezwijken aan de Arabische druk in de Verenigde Naties en zich overgeven aan "extremisme en con- cessiepolitiek", Shamir zei dat po gingen om Israël VN-interventie op te dringen het serieus zoeken naar oplossingen van de problemen in het Midden-Oosten in de weg zullen staan. Walesa Lech Walesa heeft de voormalige Poolse communisten gisteren be schuldigd van het op touw zetten van een "contrarevolutie" door hun ondersteuning van de zakenman Stanislaw Tyminski, zijn tegenstan der in de tweede ronde van de Pool se presidentsverkiezing op 9 de cember. België/Iran België gaat opnieuw werk maken van de economische en commercie le samenwerking met Iran. De Bel gische minister Urbain (buitenland se handel) gaat waarschijnlijk in ja nuari op uitnodiging van de Iraanse regering naar Teheran. België/Leger Over ongeveer een jaar zal België beginnen met het terugtrekken van zijn 24.000 in Duitsland gelegerde militairen, hun familieleden en bur gerpersoneel. De Belgische minster (defensie) zegt dat in een gisteren verschenen vraaggesprek in de Waalse krant La Derniere Heure. Atoomenergie Brazilië en Argentinië hebben woensdag een historisch verdrag getekend over het vreedzaam ge bruik van atoomenergie onderte kend. Bovendien staan zij voor het eerst wederzijdse controle op hun kerninstallaties toe. onafhankelijk parlementskan- didaat Diaa el-Din Daoud stembu reaus te blokkeren en te frauderen met de stembussen. Bij de bloedige slag die volgde en waarbij de politie tussenbeide kwam, zouden drie do den en 22 gewonden zijn gevallen. heet, heeft er bij de kiezers op gedrongen te zorgen dat zijn partij ment in de coalitie blijft. een z« De Vrije Democraten zeggen dat heeft op het laatste rr i beetje leven gebracht r lauwe verkiezingscampag- volle werk" voortzet. Lambsdorff zei gisteren in een re actie dat hij alle recht had zijn be zorgdheid te uiten over een mogelij- zij een noodzakelijk tegenwicht de coalitiepartners in Kohls c toont aan dat de strijd tussen ke absolute meerderheid voor Kohl diens Beierse zusterpartij. Hij z tegen de rechtse CSU, die mijdelijk geachte volgende rege- dat Kohl nooit had vastgelegd dat 3 ministeries bezet, ring al is losgebarsten. hij van plan was de FDP in zijn vol- r ministers in het Volgens opinie-peilingen staat bij gende kabinet op te nemen. Uitbreiding Frans leger in Tsjaad PARIJS (AP) - Frankrijk stuurt 150 soldaten van het Vreemdelin genlegioen naar Tsjaad in verband met de steeds heviger wordende ge vechten tussen het regeringsleger en rebellen. In Tsjaad zijn al 1250 Fransen. Volgens Frankrijk hebben de troepen van president Hissene Habre aanzienlijke verliezen gele den, sinds de vanuit Sudan opere rende Tsjadische rebellen op 10 no vember een offensief begonnen. WHO verwacht aids-explosie onder vrouwen GENÉVE (AP) - De komende tien jaar zal het aantal aids- slachtoffers onder vrouwen dra matisch stijgen. Drie van de vier infecties met het aids veroorza kende HIV-virus zullen het ge volg zijn van heteroseksuele contacten. Deze nieuwe voor spellingen heeft de Wereldge zondheidsorganisatie van de Verenigde Naties (WHO) giste ren bekend gemaakt, vooraf gaand aan de Wereld AIDS-dag morgen. De WHO schat dat in de jaren '90 zo'n 2 miljoen vrouwen zullen overlijden aan aids; de or ganisatie gaf geen cijfers over het aantal sterfgevallen onder mannen en kinderen. Wereld wijd zijn nu 9 tot 11 miljoen dra gers van het aids-virus, onder wie drie miljoen vrouwen, meest uit de derde wereld. In de Westerse wereld is slechts tien procent van de infecties het ge volg van heteroseksueel con tact, maar dat aandeel stijgt ge leidelijk. Vrouwen hebben het zwaarst te verduren van de epi demie, onder meer als gevolg van hun beroep als onderwijze res of verpleegster. NEW YORK - "Deze resolutie komt praktisch neer op een oorlogs verklaring. De wereld lijkt nu op een groot stadion dat op het begin van de oorlog wacht". In deze 'n tik je theatrale bewoordingen be schreef de Cubaanse minister Isi- doro Malmierca (buitenlandse za ken) gistermiddag de resolutie over Irak waarover op dat moment de Veiligheidsraad nog debatteerde. Een kwartiertje later was de motie met een grote meerderheid aange nomen - Cuba was een van de twee tegenstemmers. Heeft Malmierca gelijk en heeft de Veiligheidsraad Irak vanwege de bezetting van Kuwayt de oorlog verklaard? Zo ver is het nog niet, maar duidelijk is dat een oorlog om Kuwayt in ieder geval opnieuw na derbij is gekomen. Want Irak krijgt nu anderhalve maand de tijd op zich uit Kuwayt te rug te trekken. Daarna mogen, al dus de resolutie, de lidstaten van de Verenigde Naties "alle beschikbare middelen" - lees: militair geweld - gebruiken om een eind te maken aan de bezetting van het inmiddels door de Irakezen grondig leegge plunderde oliestaatje. De stille hoop, vooral ook bij de Amerikanen, is dat de Irakezen, die tot dusver geen millimeter zijn ge weken voor alle druk die op hen is uitgeoefend, dan nu toch eindelijk zenuwachtig worden door het tik ken van de klok. De hoop is, dat pre sident Saddam Hussein toch nog toegeeft. En als dat niet gebeurt, is er een andere hoop: dat hoge Iraak se militairen besluiten dat het nu wel mooi is geweest, en dat ze Sad dam aan de kant zetten. Is dat realistisch? Wie gisteren in de Veiligheidsraad luisterde naar de Iraakse ambassadeur bij de VN, Abdul Al-Anbari, heeft weinig re den tot optimisme. Al-Anbari was een waar monument van Iraakse onbuigzaamheid. Hij zei bijvoorbeeld, dat vrede al leen mogelijk is in het kader van een oplossing van alle problemen in het Midden-Oosten, met name het Palestijnse vraagstuk. Dat voorstel werd door Saddam het eerst op 12 augustus, anderhalve week na zijn inval van Kuwayt, gelanceerd, en is inmiddels door Jan en alleman van tafel geveegd. Al-Anbari herhaalde verder het bekende Iraakse argument, dat het Golf-conflict in de eerste plaats een kwestie van Amerikaanse agressie en Amerikaans imperialisme is. "En de leden van de Veiligheids raad hebben zich allemaal voor het karretje van Amerika laten span nen", voegde hij daar bitter aan toe. Semi-concessies Al dit soort opmerkingen gingen voorbij aan het werkelijke pro bleem: het feit dat Irak op 2 augus tus de soevereine buurstaat Kuwayt inlijfde, en het feit dat alle overige landen van de wereld vinden dat aan die annexatie weer een eind moet komen. Kortom: zoals de zaken er nu voor staan, valt er weinig flexibiliteit van Baghdad te verwachten. Gegeven de manier waarop Saddam tot dus ver heeft geopereerd, is het hooguit denkbaar dat hij tegen de tijd dat de kalender 15 januari aanwijst, met semi-concessies komt om tijd te rekken en om de door Amerika ge leide anti-Irak-coalitie te splijten. Als Irak zich ook van de nieuwe resolutie van de Veiligheidsraad, de twaalfde anti-Irak-resolutie op rij, niets zou aantrekken, dan ligt de bal weer geheel aan de Amerikaanse kant van het veld, en niet zozeer aan die van de Veiligheidsraad. De VS hebben de zegen van de Veiligheidsraad gekregen om hun militaire kracht op Irak los te laten. Maar in de VS zelf groeit de oppositie tegen oorlog om Kuwayt. «archieffoto) Want de zitting van de Veilig heidsraad van gisteren was een Amerikaanse show. Het was Ameri ka dat de resolutie had opgesteld, en het was Amerika dat in de perso nen van minister Baker (buiten landse zaken) en president Bush wekenlang nijver voor aanname van de motie had gelobbied. Want in ieder geval Frankrijk, de Sovjetunie en China voelden niet zoveel voor de opvallend agressieve resolutie, zoals die nu is aangeno men. Die drie landen hebben altijd meer gezien in een diplomatieke op lossing voor het geschil rond Ku wayt. De Franse president Mitterrand maakte in september tijdens de Al gemene Vergadering van de VN duidelijk, niet afkerig te zijn van een oplossing waarbij uiteindelijk de Palestijnse kwestie ook ter spra ke zou worden gebracht, precies wat Saddam wilde. En de Sovjets hebben er de afge lopen weken steeds op gehamerd, alleen geweld tegen Irak te willen zien als dat zou gebeuren onder lei ding van de VN zelf. China zei ook geen geweld te wensen. En nu hebben de Sovjetunie en Frankrijk dus voor een resolutie ge stemd, die Amerika al van tevoren de zegen van de Veiligheidsraad meegeeft als het land zou besluiten om na 15 januari zijn F-15 straalja gers, B-52 bommenwerpers, Toma hawk kruisraketten en 430.000 mili tairen op Irak los te laten. China onthield zich van stemming. Hachelijk Het is een triomf voor de Ameri kaanse diplomatie. Frankrijk werd onder druk gezet met het argument dat het zich niet kon veroorloven de internationale solidariteit vis-a-vis Irak te doorbreken. De Sovjets ho pen op Amerikaanse steun bij het genezen van hun doodzieke econo mie, China op het eind van de sanc ties die werden ingesteld na de schietpartijen op het Tien-An-Men plein in Peking. Dat waren de Amerikaanse hand vaten, en Bush en Baker gebruikten ze ook, want de Iraakse terugtrek king uit Kuwayt is op dit moment veruit Amerika's belangrijkste doel op buitenlands gebied. Dat bleek vorige week wel zeer duidelijk uit het feit dat Bush een gesprek voer de met de Syrische president Assad - volgens de Amerikanen zelf de ge nadeloze leider van een land dat ter rorisme steunt. De VS hebben dus nu de met zo veel enthousiasme gezochte prijs in de wacht gesleept. Van de Veilig heidsraad mogen de Amerikanen vanaf 15 januari hun wapens ge bruiken. En de grote vraag is nu wat het Witte Huis met die prijs gaat doen. Dat zal er nog van afhangen. Aan de ene kant is de druk op de VS na 15 januari in te grijpen, er alleen maar groter op geworden. Als Irak nu weer een lange neus maakt en gewoon op het Kuwaytse zand blijft zitten zonder dat dat tot ingrijpen leidt, dan ontstaat een voor Ameri ka hachelijke situatie. Het land zou zoetjes aan belachelijk worden. Je kunt als supermacht nu eenmaal niet steeds dreigen met stappen en dan vervolgens niets doen. Maar het zal niettemin voor het Witte Huis niet zo eenvoudig zijn om het sein tot de aanval te geven. Want in Amerika zelf, en dan vooral- ook het Congres, groeit de oppositie daartegen zo ongeveer met de dag. Grote haast Vooraanstaande congresleden als senator Sam Nunn en Richard Gephardt, de fractieleider van de Democraten in het Huis van Afge vaardigden, hebben onomwonden gezegd tegen een oorlog te zijn. Gephardt zei dinsdag dat ook te vin den als de Veiligheidsraad de ge- welds-resolutie zou aannemen. Steeds meer congresleden vinden dat Bush onbetamelijk grote haast toont, en desnoods een jaar moet wachten op het werken van de sanc ties. Twee voormalige voorzitters van de chefs van staven (in hun tijd dus 's lands hoogste militair) zeiden woensdag tijdens een Senaatszit ting hetzelfde. De oppositie groeit zo, omdat steeds meer mensen in de VS begin nen door te krijgen dat een oorlog om Kuwayt duizenden, misschien wel tienduizenden Amerikaanse doden gaat opleveren. Bush is er nog altijd niet in ge slaagd om duidelijk te maken, waar om het land die prijs zou moeten be talen. En ook daarom is de trek in oorlog bij de gewone Amerikanen niet zo groot. Het zouden daarom wel eens Bus h's eigen onderdanen kunnen zijn die ervoor gaan zorgen dat in janu ari of februari de Amerikaanse tanks toch niet richting Kuwayt rol len.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7