Y 'We voelen ons een beetje Vera Lynn HHÜkJÈÊÈm1 h Muziek van Gino VanneUi is net een decadent ijsje 1 IÉ - fów/ Luv* reist af naar Nederlandse mariniers in de Golf PHIL COLLINS VALT WEER INDE PRIJZEN Soundmixers weer naar Huisman O Bp --^0 f] *7 j e PAGINA 28 RTV-SHOW I V; VRIJDAG 30 NOVEMBER 19901 SANTA MONICA Zanger Phil Collins houdt trots éen van d drie onderscheidingen omhoog die hij zojuist heeft gekregen tijdens de presentatie van de Billboard Music Awards in Santa Monica. Collins bleek niet alleen de beste artiest van deze tijd, hij had de beste single ('Do You Remember') en het beste album ('But Seriously'). Dat terwijl de veelvuldig miljonair Collins, die ooit furore maakte als drummer van popgroep Genesis, toch al niet meer stuk kon... (foto HILVERSUM - De drie da mes van Luv', Marga Schei- de, Diana van Berlo en Ca rina Lemoine, stappen op dertien december op het vliegtuig richting Dubai. Daar geven ze de volgende dag een groot concert voor Nederlandse mariniers die daar de twee marinesche pen bemannen als Neder lands aandeel in de Golfcri sis. Een avontuurlijke on derneming voor de meisjes die tot nog toe een vrij be schermd leventje hebben geleid. „We voelen ons ook best een beetje als Vera Lynn of als The Andrew Sisters", zo lacht de blonde Marga Scheide. Carina en Diana erkennen dat ze natuurlijk wel een beetje opzien om naar het crisisgebied af te reizen, maar ze zijn pro fessioneel genoeg om zich daarover heen te zetten. „Je moet niet teveel stilstaan bij de dreiging van geweld. Het is een risicogebied, maar aan de an dere kant kunnen we morgen ook tegen een boom aanrijden en hartstikke dood zijn", zo meent Carina. De meiden hebben een spe ciaal kerstnummer ingestu deerd en reizen ook compleet met sexy Kerstman-kleren af naar het warme Dubai. "We ne men zelfs een sneeuwmachine mee om de sfeer er goed in te krijgen en verder brengen we die ook alle hitnummers i LuvV De drie meisjes van Luv: "Het is ongelooflijk hoeveel aanbiedingen we krijgen... Zou Luv' ook succesvol zijn als de dames wat minder aan trekkelijk waren en minder sexy gekleed gingenMarga Scheide: „Nou. om eerlijk te zijn. Nee. Kijk. we brengen leuke nummers, zingen goed, maar dat doen meer bands. Je moet zorgen datje iéts extra's te bieden hebt. Het oog wil ten slotte ook wat. Juist omdat we zoveel aan onze aankleding doen, blijven ook vaak mensen kijken en luisteren terwijl te onze liedjes misschien niet zo heel leuk vinden. Ik ben er heel eerlijk in om dat toe te geven. Bovendien vinden we het alle drie leuk om met kleding en make-up bezig te zijn. Verder moet je zorgen voor een goed figuur, maar dat krijg je vanzelf wel, als je zoveel danslessen moet nemen als wij doen. Het is een hele klus om goed te dansen en te zingen tegelijk. Dat kost veel energie en vergt enorm veel uithoudingsvermogen." De Luv'-meiden anno 1990 hebben wel al veel buitenland se ervaringen opgedaan. „We hebben een groot aantal televi sie-optredens in Duitsland ver zorgd en zijn op Sri Lanka en Sint Maarten geweest voor spe cials. Maar dat waren natuur lijk allemaal keurig verzorgde reizen, waar alles tot in de fi nesses voor je verzorgd is. Hoe dit avontuur afloopt, zullen we wel zien. Tot nu toe weten we alleen op welke datum en in welke plaats we gaan optreden voor de mariniers. Of dat aan boord van een schip is, in een tent of in de open lucht, we we ten het niet", zo meldt Marga. Werk zat Carina, Diana en Marga boeken momenteel weer succes met hun nieuwe single Hasta Manana en werkt het drietal aan een nieuw album dat in februari op de markt komt. In januari ver schijnt weer een nieuwe single. Werk hebben de dames volop. Marga Scheide: „Het is ongeloof lijk hoeveel aanbiedingen we krijgen en overal waar we komen is de tent vol. Ik sta er altijd weer van te kijken dat mensen zoveel geld voor ons over hebben. We zijn niet goedkoop te boeken, al leen al omdat we een heel eigen decor meenemen en omdat we veel geld in onze complete act hebben gestoken." Henny Huisman (foto gpd) HILVERSUM - Henny Huisman komt met de Soundmix Show terug op de televisie bij RTL 4 in de zomer van 1991. Het vorig jaar viel het besluit om te stoppen, maar op het kantoor bij Joop van den Ende worden ze gek van de telefoontjes. Men wil weer, dus. Barbara de Vries van het produktieteam (02977 51711) wacht op de aanmeldingen. Onder één voorwaarde mogen kandidaten inschrijven: ze moeten een eigen cassettebandje inzenden waarop duidelijk wordt wie ze met hun eigen stem willen imiteren. In maart start een grote theatertoernee waar geselecteerde kandidaten in hun regio worden uitgenodigd. Henny Huisman ontvangt in de schouwburgen ook gastartiesten, onder anderen de jongste Soundmixwinnaar Marco Borsato, die op het ogenblik met veel succes overal optreedt. Gino Vannelli AMSTERDAM - De naam klinkt als een Italiaanse ijscoupe, maar de Canadees in kwestie oogt als een mimekunstenaar die tot de ont dekking is gekomen dat God hem gezegend heeft met een formidabele stem. De muzikale verpakking is even hulpeloos als decadent: symfo nische bombast-rock vol funk-, jazzrock en blanke soul-invloeden. Gino Vannelli fladdert al sinds 1973, toen Herb Alpert hem ont dekte, hulpeloos rond in de Amerikaanse showbizz. Prachtige al bums als Powerful People, Storm at Sunup, The Gist of the Gemini en Brother to Brother ten spijt, weet geen hond wat je met hem aan moet. Heerlijk decadente muziek, voor het overgrote deel gebracht zonder het tegenwoordig zo aangescherpte gevoel voor stijl. Blunders Het verhaal van Vannelli kan niet worden verteld zonder te memo reren dat er blunders begaan zijn op marketing-gebied. Halverwege de jaren zeventig brak Vannelli vooral in Nederland en Engeland door, maar 's mans toenmalige management wilde niet aan een tournee door de Oude Wereld. Amerika moest eerst veroverd worden, Vannelli kwam echter niet verder dan het zalencircuit met een capa citeit van 10.000 a 12.000 en kon het verder schudden. Zo werd een potentiële wereldster afgebrand. In Nederland maakt Gino dan ook eerst nu zijn Europees debuut de verwachtingen zijn na al die jaren van geduld oefenen nog zo opgeschroefd dat zijn tour hier al wekenlang is uitverkocht. In Para- diso, waar hij deze week stond, werd Vannelli van al die hartver warmende belangstelling nog wat wereldvreemder. Het hele scala aan rare, loze podiumgébaren accentueert dat hij geen performance heeft. Het neemt allemaal niet weg dat Vannelli over een goddelijk stem geluid beschikt. Voor mensen die hem niet kennen: als Neil Diamond kon zingen dat klonk hij zó. Ondanks het professionele niveau van de muzikanten en de gladde show schuilt er iets oorspronkelijks in de stem en de muziek van de Vannelli's, iets dat net zo overbodig en tegelijk lekker is als Italiaans ijs. Het grootste deel van het jaar kun je er van buiten, maar zo eens in de zoveel tijd kun je je klem eten aan een flinke coupe... Blinde reiziger Laatst hield ik een lezing voor de Scandinavische Club. Over Lapland, een streek die mij dierbaar is en waar ik in het be gin van de jaren zeventig antro pologisch onderzoek heb ver richt. Zij, die in Groningen an tropoloog wilden worden, dien den in de slotfase van hun stu die een tijdje in het 'veld' te heb ben gezeten. Vroeger deed men zijn eerste veldwerk in de rimboe van Afri ka of Nieuw-Guinea, maar sinds het verlies van de koloniën zocht men lokaties dichter bij huis. De voorkeur ging daarbij uit naar afgelegenachterge blevengebieden, zoals het Ierse platteland, Lapland of zelfs de gereformeerde polders in Ne derland. Het viel mij op dat de leden van de Scandinavische Club met een zekere geamuseerdheid spraken over het vakantieleed van de velen die hun heil in zui delijke landen hadden gezocht. Zij hielden zich ver van de meu te. In de noordelijke landen had men tenminste geen last van vervuiling, plundering en zo merse overbevolking. In de Noorse 'hytter' en de Zweedse 'stuga's' leefde men als een vorst in de natuur. Het wa ter van de bergbeekjes was er nog even puur als in de tijd van Wodan en Donar. In Noorwegen legde men het geld voor de melk boer gewoon op de stoep neer en er was in de verste verte geen junk of kraker te bekennen die er met de kronen vandoor wilde gaan. De vragen die ik zo links en rechts om mij heen hoorde, klon ken mij als rituele begroetingen Gerrit Jan Zwier in de oren: "En hoe was het dit jaar op de Lofoten?"; "Waar heb jij deze zomer gezeten? Weer op de Hardangervidda?"; "Ik heb in augustus met de oude Aslak Lapskaus een voettocht gemaakt van Jokkmokk naar Kvikkjokk". In dit gezelschap van rustige, sportief geklede mensen bevond zich ook een blinde jongeman, met wie ik even in gesprek raak te. Hij keek mij nooit recht aan, maar hield het hoofd steeds een beetje afgewend, waarmee hij toonde dat het gehoor zijn be langrijkste zintuig was. Hij vertelde me dat hij dol was op Noorwegen, maar dat hij Lap land nog nooit had bezocht. Hij bewaarde heerlijke herinnerin gen aan het Setesdal, de Sognef- jord en andere streken in het zuiden van Noorwegen. Nu hij mijn verhaal over Lapland had gehoord, wilde hij ook zeker eens naar Lapland reizen. Ik vroeg mij meteen al ver baasd af waarom een blinde een kijkje in Lapland wilde ne men. En wat die heerlijke herin neringen betrof het was waarschijnlijk zo dat dat die dateerden uit de tijd dat hij nog niet door een oogziekte getrof fen was. Mijn verbazing werd alleen maar groter toen ik later van anderen hoorde dat hij blind geboren was. Toch is het verschijnsel "blin de reiziger", of beter "reislusti ge blindeminder vreemd dan ik eerst dacht Er is zelfs een blinde globetrotter geweest, die in zijn tijd bijzonder populair was. Over zijn reizen schreef Ja mes Holman (1786-1857) dikke boeken, die vele drukken beleef den. Hij was overigens niet altijd blind geweest. Tot aan zijn vijf entwintigste diende hij bij de Britse marine; daarna ver dween door een ziekte het licht uit zijn ogen. Een paar jaar la ter trok hij de wereld in en hield daar nooit meer mee op. ZelJ was hij van mening dat het ver lies van zijn gezichtsvermogen gecompenseerd werd door de verhoogde gevoeligheid van zijn andere zintuigen. Zijn han dicap bood zelfs bepaalde voor delen: zo reageerden vrouwen doorgaans positief op zijn ver zoek of hij hun gezicht mocht be tasten. In zijn reisboek over Rusland kan men dan ook lezen dat dit land gezegend is met veel vrouwelijke schoonheid. Holmans reisboeken bevatten nauwelijks beschrijvingen van steden en landstreken. Hele stukken uit andere reisversla gen hevelde hij over naar zijn eigen tekst. Honderden bladzij den worden gevuld met de ge sprekken die hij onderweg met tientallen mensen voerde. Een enkele keer, zoals bij zijn bezoek aan Brazilië, toen hij snuivend en tastend over een bospad kroop, en het oerwoud om zich heen hoorde ademen, vervloekte hij zijn lot: wat had hij niet een inspanning moeten leveren om een plek te bereiken die nie mand ooit eerder had gezien, en die hij nu zelf ook niet kon zien! VINOT U, ALS ARTS OOK NIET DAT HET IN DE MODERNE ZIEKENHUIZEN MET AL DIE KOSTBARE rtPP^RrtTOUR... HET Z.OU OOK NOö EEN BOM DUITEN UITSPAREN 4LS DE PATIËNTEN THUIS 0IN6EN ETEN EN STERVEN

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 28