- Een gehate Hagenaar in het kasteel 'De Coebel' ..VV" Wrt .:"5 \\o ti - XI\i u Veel belangstelling voor beroepenmarkt in 't Spoortje VRIJDAG 23 NOVEMBER1990 LEIDEN/REGION Archeologisch jaarverslag gepresenteerd LEIDEN - In het gebied De Coebel (gelegen langs de Korte Vliet tussen Leidseweg en Haagweg) verrijst een nieuwe woonwijk. Het gebied ontleent zijn naam aan het kasteel De Coebel dat tot 1573 op deze plaats stond. De ontginning van het braak liggende terrein bood de archeologen gelegenheid tot bodemonderzoek. In het Archeologisch Jaarverslag dat vanochtend werd uitgebracht, wordt ruim aandacht besteed aan de eigenaren van het kasteel en de sporen die zij in de bodem achterlieten. Van vele kastelen in de omgeving van Leiden is de historie vrij mak- kelijk te achterhalen. Tot die cate gorie behoort het kasteel De Coebel zeker niet. De vroegste vermelding van dit kasteel werd aangetroffen in het 'morgenboek' van de gemeente Zoeterwoude waarin de eigenaren en de omvang van hun land werden opgetekend. In 1544 werd vermeld dat 'Dirck Koebel in Den Haech' een huis met een stukje land bezat in Zoeterwoude. Toen viel het gebied nog onder de gemeente Zoeterwoude. Later in 1920 kwam het terrein na een grens wijziging bij Leiden. Overigens werd het gebied ook enige tijd aan geduid als 'Waddincxvliet' naar de ligging nabij de Vliet en het land goed Ter Wadding. De schrijvers van het artikel, P. J.M. de Baar en I. Nuijten, hebben niet kunnen achterhalen wie het kasteel heeft laat bouwen. Het spoor loopt dood bij de laatste eige naar van het kasteel Dirck Coebel, zoon van Frans Coebel uit Delft die zich door een huwelijk de hofstede 'De Loo' onder Voorburg had ver worven en zich sindsdien Frans Coebel van Loo mocht noemen. Zoon Dirck maakte zonder ooit gestudeerd te hebben carriere en werd in 1527 op 27-jarige leeftijd baljuw van Den Haag. Later werd hij ontvanger-generaal van de Sta ten van Holland (een rijk beloonde functie), kerkmeester van de St. Ja- cobskerk in Den Haag en hoog heemraad van Delfland. Hij kwam vermoedelijk in het bezit van het buiten dat we nu als kasteel De Coe bel aanduiden, door te huwen met de dochter van de Leidse stadsse cretaris Heynrick Florisz. Arrestatie Dirck kon niet al te best opschieten met het gemeentebestuur van Lei den. Nadat zijn schoonvader was overleden, 'exporteerde' Dirck de erfenis naar Den Haag waar hij woonde. Voor die kapitaalvlucht had het Leidse gemeentebstuur een speciale belasting ingesteld, het zo genaamde 'recht van exue' die Dirck nooit had betaald. Zo kwam het dat hij in 1553, wandelend over de Leidse markt, werd gearres- Op zich opmerkelijk omdat er op markten van oudsher een soort al gemene vrede en amnestie gold. Hem werd echter te verstaan gege ven dat hij de stad niet eerder mocht verlaten dan na betaling van een bedrag van 2000 Carolusgul- dens, een voor die tijd gigantisch bedrag. Dirck en het gemeentebestuur hadden al eerder een aanvaring ge had. Enige jaren voor zijn arrestatie had Dirck nabij Ter Wadding een terrein gevonden dat hem uiterma te geschikt leek voor de bouw van een kalkoven, een installatie waarin schelpen zolang werden verhit tot zij verpulverden en ongebluste of gebluste kalk ontstond, een onont beerlijk bestanddeel van metselspe- Het Leidse gemeentebestuur zag de actie van de Hagenaar met lede ogen aan omdat overlast werd ge vreesd en verbood de bouw van de kalkoven. Maar Coebel was er de man niet naar snel bakzeil te halen en tekende protest aan. Het leidde LEIDEN Het was gisteren een drukke boel in buurthuis 't Spoortje. Zo'n 200 leerlingen van groep 8 van de bassisscholen uit Leiden Noord, De Kooi en de Slaaghwijk namen enthousiast een kijkje in de vele stands op de beroepenmarkt aan de Bernhard- kade. Er werd gevraagd wat men moest doen om bijvoorbeeld die renverzorger te worden, of je als journalist netjes moet schrijven, en of je om schoonheidsspecialis te te worden knap moet zijn. Naast de verschillende vragen die op de voorlichters werden af gevuurd was er ook tijd voor ont spanning. Bij de politie-stand werd gegiecheld toen een van de leerlingen door de wijkagent in de handboeien werd geslagen. De bakkersstand met speculaas en marsepein, heel toepasselijk rond de Sinterklaas, trok ook erg veel belangstelling. En vooral de meis jes waren onder de indruk van de make-up die door schoonheids specialisten werd aangebracht bij mede-leerlingen. De beroepenmarkt werd dit jaar voor de derde maal georgani seerd door Onderwijs Voorrangs Gebied (OVG). Wat betreft Loes Ankersmit van de organisatie komt de markt er volgend jaar weer. "We hebben zoveel positie ve reacties gehad, zowel van leer krachten als van ouders. En niet te vergeten waren de kinderen dolenthousiast. Bovendien heb ben zij veel op kunnen steken van het geheel, er waren namelijk 15 informatie-stands. Van laborant tot musicus en van automonteur tot kraamverzorgster. Het doel was immers om de leerlingen vlak voor hun overstap naar de middelbare school inzicht te ge ven in beroeps- en opleidingsmo gelijkheden". Medische Diensten ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen Groep 1 - Baars, Van der Meer, Tan, Zwijnen- e burg, Meijer, Van Leeuwen, Verhage, Groene- 1 veld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: R. van Leeuwen, tel: 218661, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H.J. de Ruiter, tel: 125096, 1 Rosmolen 2 j Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent. Taytel- G A E. Nering Bögel. tel: 124403 zo 8 uur lot 24 uur: J. Rus. tel: 132500. Middel- j stegracht 129. Groep 3 - Boels, Smit, Lely, W. de Brui|ne, J. de Bruijne, Huibers, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh za 8 uur tot zo 8 uur: H.P. Jurgens. tel: 125820. Burggravenlaan 102. zo 8 uur tol 24 uur E K. Fogelberg/M E.T.C. t v d. Muysenbergh. tel 132877, De Sitterlaan 18. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- mt, Nieuwenhuis. Horn, J G Zaaijer en R.E. Zaaijer, de Kanter en Lodder za 8 uur tot zo 8 uur' J,G. R.E. Zaayer, tel: 316008, R.P. Geerlingspad 11. zo 8 uur tot 24 uur. G.J.P. Benit. tel: 720404, Kennedylaan 24. f Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooijman, De Jong. Prince, Reinders, D. Hammersteinen za 8 uur tot zo 8 uur P. Vlasveld, tel: 149298. zo 8 uur tot 24 uur: H.J.H.R. Prince, tel: 761754, Vondellaan 58. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft Leiderdorp za F. Kemme, tel: 893139, Grotiuslaan 12; zo: Arndt, tel. 894539. Hoofdstraat 8; spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13 00 uur Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.J. Voorzaat, Boerhaavelaan 19, tel: 177461. Voorschoten za E. Schotanus, Leidseweg 305, tel: 2356; zo A. Meiman, J.W. Frisolaan 13. tel 2118. Warmond Praktijk Hoornweg/Sleeboom. Prof Aalberse- laan 2. Voorhout* tel 02522-11393 Wassenaar za M.F van der Feen. tel 18309, Hofcamp- weg65,zo: J. Stuyfzand. tel: 12460. Kerkstraat Zoeterwoude APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdie apotheken in de regio Leiden, wo den, tel. 071-123553; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel: 071-173330; Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, "jMjr", tel: 071-762877 ;k Langstraat, La I: 01751-11350. (Leiden en omstreken): A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Leiden-Me- renwijk, tel: 071-220513. Voor de praktijk van Vestjens en Van der Wouw H. Vestjens, Rijn- en Schiekade 23. Leiden, tel: 071-120241. Voor de praktijk van Duijn. Brandt: R J W Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D J. Brandt. Homans- traat 1. Rijnsburg. tel. 173266. Voor eigen praktijk: B G. Heemskerk, De Kempenaerstraat 21, Oegstgeest, tel: 071-176761. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag. Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300 TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: mevr. A.C. Labruyere, Langestraat 14, Leiden, tel: 071-134244, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke. Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk. tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten, tel 01717-7788 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Had van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Vcor dringende gevallen bui ten de spreekuurtijden, tel 01720-74951 uiteindelijk tot een proces voor de Grote Raad van Mechelen, het hoogste rechtsorgaan in die tijd. De uitslag daarvan is helaas niet be kend maar de kalkoven werd nooit gebouwd. Wellicht koos Dirck Coe bel uiteindelijk toch eieren voor zijn geld. Verschroeide aarde Na het overlijden van zijn vrouw in 1569 trok Dirck in het kasteel De Coebel. Enkele jaren later besloot de gehate Hagenaar zich in de stad te vestigen en op 2 september 1572 kocht hij van Thomas van Hogen- dorp een huis met erf en 'een earner daer besijden aen' aan de Pieters kerkgracht. Dirck Coebel stierf uit eindelijk op 4 oktober 1587 in Den Haag. Van zijn kasteel was toen al wei nig meer over. Dat werd volgens de tactiek van de verschroeide aarde in 1573 platgebrand om de Spaanse troepen het bij hun belegering van de stad zo moeilijk mogelijk te ma ken. Een jaar eerder had Leiden zich immers aan de kant van de op standelingen tegen Philps II ge schaard. Ongeveer op de plak waar Dirck Coebel zijn kalkoven had gedacht, wierpen de Spanjaarden bij het Leidse beleg een schans op die in de volksmond de naam Waddinger schans kreeg. Er kwam een vier kant versterkingswerk te staan dat met een lange uitloper over de Haagweg eindigde in een rond ver dedigingswerk. Na de aftocht van de Spaanse troepen resteerde op het Coebelterrein een maandland- schap vol ruines. Een nieuw kasteel De Coebel zou er nooit gebouwd worden. 'Het kasteel Coebel alias Waddinx- vliet bij Leiden' door P.J.M. de Baar en I. Nuijten. Hoofdstuk in het Archeolo gisch Jaarverslag 1988/1989, opgedra gen aan voormalig wethouder M. van der IVIolen-Van Rossen. Het jaarver slag is voor een bedrag van 20 gulden te koop aan de balies van het stadhuis en het stadsbouwhuis. Vemieper gewond NIEUW-VENNEP - Een 23-jarige inwoner van Nieuw-Vennep is gis teravond licht gewond geraakt bij een aanrijding bij de afrit van rijks weg A4 en de kruising met de Lei- muiderweg. De man kreeg volgens de politie van Haarlemmermeer geen voorrang van een 46-jarige vrouw uit Alphen, die zonder snel heid te minderen van de afrit de kruising kwam oprijden. Daar kwam zij in botsing met de wagen van de Nieuwvenneper. Beide au to's werden totaal vernield. De man is ter plaatse behandeld aan een ver stuikte pols en een hoofdwond. De Alphens kwam met de schrik vrij. Occ\Atm &j' i - v, :*y V v •-k V'T* rL W* 1 lÜ!f3lBfagj,g VX j, W 2S3& 'T ff- y J^stj v i f y Vv yy y& -f x '\a: f \s 'j 'li i: Modderbad Hierbij wil ik reageren op het stukje 'modderbad' (2) uit de krant van woensdag 21 november. De ge meente opzichter Smits suggereert hierin dat de ouders van de kinde ren op de Anne Frankschool de kortste weg willen nemen en daar om over het bouwterrein gaan. In hetzelfde stukje vertelt hij echter dat er een hekwerk is geplaatst om het bouwterrein. Nou meneer Smits, wij kunnen dan vitale lenige ouders zijn, maar u ziet ons er toch niet voor aan om over een hek te klimmen van zo'n 2 meter hoog om vervolgens gezellig over het bouw terrein te lopen? Het volgende punt betreft de slakkenweg die speciaal is aange legd voor de ouders en leerkrachten die met de auto naar school willen komen. Deze slakkenweg houdt vlak voor de school op. Auto's die hierover rijden moeten achteruit weer terug, handig he, de gemeente denkt ook aan alles. Over dit pad valt overigens ook niet meer te lo pen na een regenbui. Goed ik Fiets bf loop dus over het fietspad met mijn dochtertje van 4 jaar, maar ook op het fietspad zijn de plassen soms zo groot dat ze de gehele breedte be slaan. Dus fietsen en je benen om hoog trekken of lopen met kaplaar- Lezers Schrijven Maar goed dan zijn we er nog niet. De kinderen van groep 1 en 2 heb ben de ingang aan de andere kant van het gebouw. Ook daar heeft de gemeente wat op bedacht en wel een slakkenpad (lees modderbad) van ongeveer een meter breed, wer kelijk een noodpad! Voor ouders met kinderwagens en buggy's een rampenpad! Dan is er nog een gymzaal, gele gen aan de achterkant van het ge bouw waar ook gebruik van wordt gemaakt door gymverenigingen buiten de school, 's Avonds heb je hier niet alleen een zaklantaarn no dig om de ingang te vinden, nee een zwemdiploma of een opblaasbootje zijn ook al bijna onmisbaar. Meneer Smits, ik zou zeggen, kom zelf eens een kijkje nemen en trek vooral niet uw mooie schoenen aan. Pia Sloos Maria Rutgersweg 53 Leiden Broek uitdoen Naar aanleiding van het onderwerp 'Ik wil mijn broek ook nog wel uit doen' in het artikel Nagerecht van dinsdag 20 november hebben wij enige opmerkingen. Ten eerste, wanneer deze jonge man in het 'Muziekhuis M123' had geoefend, had hij al deze problemen niet gehad. Het Muziekhuis be schikt namelijk over goed geïso leerde oefenruimtes die niet al te duur zijn. En je drumstel meeslepen hoeft niet eens want voor zes gulden kun je die huren. Ten tweede, wanneer deze jonge man een band wil beginnen, kan hij ook heel goed terecht bij de Leidse Vereniging van Popmuzikanten (LVP). De vereniging heeft onge veer 500 leden die allemaal regelma tig muziek maken, keuze genoeg voor een band. Ook hebben we een flinke lijst met vacatures waar je op kunt reageren, van rock tot punk tot reggea. Ten derde, wanneer iemand pu bliciteit zoekt, kun je dat beter doen via ons blad 'Aux' of ons non-profit boekingsbureau Gigz. Dat is beter voor je carrière dan via een rechts zaak in de picture te komen. Als laatste, kom eens langs bij 'Muziekhuis M123' aan de Middel stegracht 123. Iedereen is welkom als je maar van muziek houdt. Peter den Hollander lid LVP Postbus 690 Leiden builen kantooruren, tel: 06-8212141. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Poepscooter I Is de poepscooter de oplossing voor het Leidse hondepoeppro- bleem? Leidenaar Henny Kwik denkt van wel en heeft de leden van de Leidse gemeenteraad een brief geschreven waarin hij de aanschaf van de poepscooter aan beveelt. Daarover straks meer. De politici zelf zien nauwelijks meer een oplossing voor het hon- depoepprobleem. Twee jaar gele den werd, door de toenmalige wethouders Kuijers en Van der Molen, met veel tam-tam de actie schone stad geïntroduceerd. De hondedrol zou serieus worden aangepakt, kondigde de politici eensgezind aan. Wethouder Kuij ers was zelfs niet te beroerd, voor het oog van de fotograaf, de wer king van het hondepoepzakje te demonstreren. Van de zak heb ben we nooit meer iets gehoord. Wel zijn er een paar hondenuit- laatplaatsen gekomen, maar daar voor is de gemeente afhankelijk van de bereidwilligheid van de huistiran of diens baas. Enfin, om een lang verhaal kort te maken: de wethouders van toen hebben hun biezen moeten pakken en de hondedrollen zijn gebleven. Leidse kindertjes zin gen dezer dagen weer als van ouds: "Oh, kom er eens kijken wat er aan mijn schoentje zit". Poepscooter (2) Ze hebben het er moeilijk mee, de leden van de gemeenteraad. Ei genlijk weten ze niet hoe Leiden ooit nog van het hondepoeppro- bleem afkomt. Henny Kwik weet het dus wel: hij beveelt de poep scooter aan. De poepscooter werd onlangs in gebruik genomen door de ge meente Rotterdam. Het gaat om een 250 cc Yamaha motorfiets die is toegerust met een hydraulisch beweegbare zuignap. Jack Bak, een medewerker van de Rotter damse reinigingsdienst, rijdt met een speurdersoog voor honden poep door de Rotterdamse wijk Spangen. Zodra hij er een waar neemt, is het met de drol gedaan. Dat gaat zo: Bak stuurt aan op de plaats des onheils. Door even gas te geven wordt de bolus via de hy- drolische zuignap opgezogen en verdwijnt deze in een reservoir dat achterop de motorfiets is ge monteerd. De plaats van het mis drijf wordt bovendien met water en zeep gereinigd. In december wordt bekeken of de poepscooter een succes is. Maar bewoners en winkeliers in de wijk Spangen zijn nu al razend enthousiast als Jack Bak met zijn mobiele drollenvanger langs komt. Poep aan de schoen be hoort in deze Rotterdamse wijk praktisch tot het verleden. De aanpak van het honden poepprobleem in Rotterdam maakt uiteraard deel uit van gro ter project om achterstallig on derhoud, onveiligheid en vervui ling in de wijk Spangen te lijf te gaan. Als blijkt dat Jack Bak in zijn eentje de drukbevolkte wijk Spangen aan kan, wordt het pro ject uitgebreid naar andere wij ken. Het ei van Columbus, zoals de rij dende drollenvanger wel wordt genoemd, is overigens geen Rot terdamse uitvinding. In Parijs rij den de poepscooters al jaren rond. Daar heten ze, heel keurig, caninettes. Het Parijse voorbeeld heeft ook navolging gekregen in Amsterdam. Daar heeft Rotter dam zijn caninette gehuurd. In een andere wijk rijdt overigens nog een soortgelijk voertuig rond, met een iets andere aanpak. Dit apparaat werkt als een rijdende stofzuiger en zuigt zelfs honden poep op van het gras. Wat in Rotterdam kan kan in Leiden natuurlijk ook. Henny Kwik raadt de gemeenteraad het volgende aan: "U trekt gewoon een leuk bedrag uit, schaf de scooter aan en laat één van de me dewerkers van de reinigings dienst prinsheerlijk plaatsnemen op de mobiele poepverdelger. Modellenbureau In februari van dit jaar was het Amsterdamse modellenbureau Start en Stars in Leiden op zoek naar onontdekt talent. Tegen be taling van 15 gulden konden Lei- denaars zich op de foto laten zet ten om vervolgens te worden bij geschreven in het figurantenboek van het Amsterdamse bureau. Er werden 139 formulieren in gevuld en een even groot aantal foto's gemaakt van aanstormend Leids talent. Wij willen graag in contact komen met Leidenaars die na februari nog iets van het Amsterdamse figurantenbureau vernomen hebben en intussen misschien wel hebben gefigu reerd in commercials of een speelfilm (reacties onder tel.nr. 071-161444). Drugs gevonden bij huiszoeking LEIDEN - Bij een huiszoeking in een woning aan de Van Riebeeck- hof heeft de politie gisteren tien gram cocaïne en tien gram heroïne aangetroffen in een woning. Er zijn zeven mannen aangehou den, in leeftijd variërend tussen de 27 en 37 jaar. Ze komen uit onder Leiden, Leiderdorp en Den Haag. Bij een van hen werd een geldbe drag gevonden van 570 gulden. De politie vermoedt dat het hier gaat om een handelaar. De in beslag genomen verdoven de middelen hebben een waarde van ongeveer 3000 gulden. Raad houdt zich op vlakte over opvang hygiënische probleemgevallen LEIDEN - De raadsfracties willen zich nog niet uitspreken over een noodfonds voor acute sociale pro bleemgevallen. Ze willen eerst defi nitieve plannen afwachten voor een pension en de bijbehorende kosten. Dit bleek gisteravond tijdens de commissievergadering welzijn. De Basisgezondheidsdienst (Bagd) zou graag zien dat een potje in het leven wordt geroepen om de opvang te betalen van personen die om de een of andere dringend hulp nodig hebben. De dienst wordt regelmatig ge confronteerd met mensen die in de problemen komen omdat ze vallen buiten de regelingen van zieken fondsen of sociale dienst. Voorbeel den zijn illegalen die medicijnen no dig hebben of mensen die uit een to taal vervuilde woning moeten en geen onderdak hebben. Deze bevindingen staan in het jaarverslag dat de werkgroep Hy giënische Probleemgevallen van de Bagd onlangs uitbracht en dat giste ren werd behandeld in de commis sievergadering. De aanwezige raadsleden wilden er echter niet al te diep op ingaan. Ze kwamen niet verder dan een paar algemene vragen. Niemand waagde zich aan een principe-uit spraak over de vraag of ze het plan voor een pension ook werkelijk zien zitten. De Bagd ving vorig jaar 46 mel dingen van mensen met hygiëni sche moeilijkheden. J. de Nooy, arts van de instelling, verwacht dat dit er dit jaar een stuk of negentig wor den. De Nooy gaf gisteren een korte toelichting op de plannen. Hij bena drukte dat de plannen nog niet zijn uitgewerkt. Wie gaat opdraaien voor de financiering van het pen sion is bij voorbeeld nog de grote vraag. "Ik heb er nog geen idee van", aldus De Nooy. Hij wil echter, ook geen proble men gaan zoeken. Toen raadslid E. Kerckhoffs (PvdA) de zorg uitsprak dat het in één woning onderbren gen van drugs- en alcoholverslaaf den welhaast tot problemen moet leiden, droeg De Nooy een radicale oplossing aan. "Misschien moeten we wel een oude kroegbaas met een stuk hout als portier neerzetten". De arts wees Kerckhoffs er op dat het volgens hem gaat over een categorie men sen 'die je misschien wel op die wij ze rustig moet houden'. "En alles is beter dan met min tien graden in de buitenlucht slapen". De Nooy schat dat in Leiden circa 300 daklozen rondlopen. Hij baseert dit cijfer op gegevens van de sociale dienst.' Binnenkort doet een stu dent onderzoek naar het werkelijke aantal. Raadlid J. Laurier (Groen Links) vroeg zich af of er geen mogelijkhe- deh zijn om mensen met hygiëni sche problemen eerder op te van gen. Volgens De Nooy is dit zeer moeilijk. "Dan moetje eigenlijk bij elke woning in de stad aanbellen met de vraag of iemand nog een pro bleemgeval kent". Volgens de arts is het onont koombaar dat deze mensen pas worden geholpen op het moment dat ze echt diep in de narigheid zit ten. "Je krijgt de melding pas bin nen op het moment dat het gaat stinken". LEIDEN geboren: Hans Willem Frederik, zv. K. Steenhuis en M. Deegens; Robert, zv. E.W. Bovenkerk en N.E. Duijndam; Mateo, zv. P.T.C. Metz; Gerrit. zv. M. van Duijn en H.C. van Dorp; Sido Rudolf, zv. S.Z. Greguss E Kappe; Aniel, zv. S. Ganga en S. Ramesar; Debora Margaretha Johanna, dv. D. van Kampen en J.M. Bax; Cornelis, zv. C. van Duijn en M.A. Kuijt; Farida, dv. M. Mouad- dine en S.J.M. van Oosten; Cornelis Bastiaan Willem, zv. J. van der Plas en W. Houwer; An- gelique Wilhelmina Helena, dv. J. van Eek en W.M. van Nobelen; Bob Bernardus Maurits, zv. A.H.M. van Kesteren en P.C. te Boekhorst; Ne- vil Leonardus Jacobus, zv. H.D.L. Persoon en M.T.C. van Diest; Alize, dv. R. Wiersema en J A. van Egmond; Jesse, zv. B. Groenen en W.H.T.M. Turk; Rebekka Anne, dv. M.J. van Egmond en L.J. Jurg; Joel Onno, zv. M.J. van Egmond en L.J. Jurg; Miriam Jenna, dv. M.J, van Egmond en L J. Jurg; Cheryl, dv. I. Stouten en T. Yaa Manu; Saskia Francine, dv. B.J. Heemskerk en M.A.E. Stouten; Maarten Cor nelis, zv. C. van Dijk en N. Hoek; Katherine, dv. A.J. Hendriks en M. Conway; Samantha, dv. H.W.J. Tazelaar en M.L Ho; Jaap Jeroen, zv. F.W. Martens en A.G. Boerland; Boyd, 2 nTil- R Markovió en T. van Duijn; Quint Mark Frede rik, zv. C.A. van Eken en M.C. Woest; Bas Mi- chiel, zv. F.A. Rosier en l.l. de Ruijter; Ilse Cor- en M.T. van r Plas en S. van Haaften; Catharina Elisabeth Maria, dv. R.J. de Kok en L.A. Vermeulen; Melih, zv S. Lastikgi; Don Johannes, zv. J.C. Oost en J.K.J Erades; Adriana Petronella Maria, dv. A F. van der Voort en C J.M. van Dijk; Anna Carolina Maria, dv. A.K. Zeldenrust en A.M.T. Scholte; Quirinus Gerardus, zv. H.J.G. Koppers en M. van der Spree; Lianne Saskia Maria, dv. J.C.B. van Nood en M.M.C. Raijmans.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14