Veiligheidsprodukten ook dhz-gereedschap Zelf tafeldecoraties met taferelen maken Aiïe Haan voelt zich zeker Huisrioleringssysteem vriendelijk voor doe-het-zelver én milieu Muizenpop zelf maken Verfafbijt minder milieu-onvriendelijk Brandveilig opgeborgen Kema-boekje Elftal en coach ontslagen Di Stefano bedankt bij Real WOENSDAG 21 NOVEMBER 1990 Welk van de twee opmerkelijke ei genschappen van het nieuwe, van polypropyleen vervaardigde huis- noleringssysteem nu het belang rijkst is. moet iedereen maar zelf uitmaken. De doe-het-zelver zal zich ongetwijfeld door de uiterst eenvoudige montage voelen aange sproken. Het aanleggen van afvoe ren voor keukenspoelbak, wastafel, bad, enz. is voor een klusser die niet zo goed thuis is op sanitair gebied nog een hele toer. Het maken van verbindingen, bochten, e.d. met PVC-pijp maakt lijmwerk noodza kelijk. Daarbij kan wel eens iets misgaan... Een lekkende koppeling bijvoorbeeld. Het nieuwe Instal-Line-systeem 'Groene lijn' is vervaardigd van po lypropyleen copolymeer, een hele mond vol. Daarom kortweg PPC ge heten. Deze kunststof heeft een aan tal totaal andere eigenschappen dan het alom bekende PVC, dat al se dert tientallen jaren massaal wordt toegepast bij de fabricage van riole- ringsprodukten. PVC is in een kwade reuk komen te staan door zijn milieubelastende aspecten. Het wordt dan ook op al lerlei gebieden meer en meer ver vangen door materialen die het milieu ontzien, zowel bij de fabrica ge als bij verbranding en recycling. In dit opzicht heeft PPC als basis materiaal voor o.a. afvoerpijpen be langrijke voordelen. Bij verbran ding komen er geen schadelijke stoffen vrij, maar water en zuurstof, volkomen onschuldig. Overigens is verbranden niet de enige manier om van 'afgedankt' PPC af te ko men. Het kan ook worden herge bruikt, door het om te smelten tot nieuw basismateriaal. PPC kan niet gelijmd worden en de fabrikant van het nieuwe sys teem ontwikkelde daarom een reeks van hulpstukken zoals koppe lingen, bochten, enz. die eenvoudig op de pijpen worden geduwd. Een soepele manchetring zorgt voor een volkomen waterdichte verbinding tussen pijp en hulpstuk. Dat er niet gelijmd hoeft te wor den maakt de aanleg van een afvoer niet alleen veel gemakkelijker, maar heeft ook nog een gunstig milieuaspect: PVC-lijm is bepaald geen vriendelijk spul. Bovendien maakt het insteeksysteem het mo gelijk een verbinding te demonte ren, bijvoorbeeld als een verstop ping verholpen moet worden. In het systeem kunnen behalve de gewone stijve pijpen ook flexibe le 'slangen' worden toegepast, even eens van PPC. Dat is een groot ge mak bij het aanleggen van lastige trajecten. Het aantal hulpstukken kan hierdoor beperkt worden. Er is zelfs geen sifon nodig want de flexi- bele slang laat zich moeiteloos in s\- fon-vorm buigen. Alle materialen van het systeem zijn bestand tegen huishoudchemi-j caliën en tot temperaturen van 100 graden C. Bij bouwmarkten en dhz-zaken die sanitair verkopen, zijn ze te koop in de diameters 32. 40 en 50 mm in witte en; grijze uitvoering. In grijs bovedien nog! in 75. 110 en 125 mm. Het systeem is herkenbaar aan een over de lengte van de buizen aange brachte groene lijn en aan een groen boompje op de hulpstukkden. Inf.: Instal-Line, Goor. 05470-71135. Doe-het-zelvers halen nogal eens, in negatieve zin, de krante kolommen. Als een zelf-schilder van de ladder valt, een klusser met zijn cirkelzaag een vinger afzaagt, of brand veroorzaakt is dat natuurlijk nieuws. Er doen zich jaarlijks vele honderden ongevallen voor. Overigens zijn de slachtoffers echt niet alleen maar 'amateurs'; in de professionele wereld gaat er ook vaak iets mis. In de professionele sector houdt de Arbeidsinspectie zo goed mogelijk een oogje in het zeil. Als een onge luk te wijten blijkt aan het gebruik van ondeugdelijk gereedschap, aan nalatigheid, aan het pootje lichten met wettelijk voorgeschreven vei ligheidsvoorzieningen enz., dan worden de daarvoor verantwoorde lijken op het matje geroepen. De doe-het-zelver is wat dit be treft een 'vrije vogel'. De Arbeidsin spectie heeft op hem of haar geen vat. Een kwestie van 'eigen schuld, dikke bult'. Toch ben je onverant woord bezig als je bepaalde maatre gelen ter bescherming van je zelf en anderen met een vluchtig handge baar wegwuift. Bovendien: als er iets mis gaat waarbij iemand anders gewond raakt, of schade lijdt, is een claim inzake aansprakelijkheid niet ondenkbeeldig. Mond/neusmaskertje Elke goed gesorteerde dhz-winkel of bouwmarkt heeft een groot aan tal veligheidsprodukten in voor raad. En die mogen best beschouwd worden als net zo noodzakelijk als een zaag, hamer en machines. Zo is bijvoorbeeld een mond/neusmas kertje beslist geen luxe als je werk doet waarbij veel rondstuivend stof of gruis ontstaat. Het doorslijpen van tuintegels, klinkers e.d. is (nog afgezien van de lawaaioverlast die je er de buren mee aandoet) bepaald niet lekker voor je ademhalingsor ganen en je ogen. Dus behalve dat maskertje bij zulke klussen ook maar een veiligheidsbril opzetten. En het werken met snerpende machines zijn oorkappen ook niet overbodig. Handen en voeten Een blauwe duim ten gevolge van een verkeerd gerichte hamerklap, daar is nog wel overheen te komen. Maar zowel handen als voeten kun nen veel erger letsel oplopen, door dat ze bekneld raken, of doordat er een zwaar ding op valt. Stevige werkhandschoenen, zo nodig met extra lange moffen die ook de pol sen beschermen, beperken zo'n risi co aanzienlijk. Speel, om je voeten te beveiligen, ook niet voor pantoffelheld. Werk schoenen of -laarzen die een stootje kunnen verdragen, liefst met ver- sterte 'neuzen', houden je volle tien- tal tenen in stand. Trek veiligheids schoeisel in elk geval aan bij het werken met bijl, kettingzaag en der gelijk gretig grijpend gereedschap. Hoofd Er zijn van die klussen waarbij wel eens iets naarbeneden kan komen. Een veiligheidshelm is in zulke ge vallen geen overdreven maatregel. Een stevige voorschoot, die een groot deel van het lichaam be schermt, zou ook nog aan het assor timent 'veiligheidsgereedschap pen' toegevoegd kunnen worden. Nu hoef je het natuurlijk niet te overdrijven; voor een behangklusje of zo iets hoef je je niet als onher kenbaar marsmannetje te vermom men. Sommige veiligheidsproduk ten kunnen trouwens ook belem merend werken, door hun gewicht of omdat ze de controle op de spier- functies van de handen beperken. Pas uw veilige werkkleding dan ook steeds aan bij een nuchter inge schatte risicofactor. Poppenmaken heel oude vorm van cre ativiteit. Toch krijg je bij het lezen van, en vooral bij kijken naar het boekje 'Muizen en ander volk' sterk het gevoel dat er een heel nieuwe dimensie aan wordt toegevoegd. Geïnspireerd door de vaak grappige manie ren van doen en laten van allerlei dieren ont wierp Willemijn van der Spiegel een aantal dierlijke poppenfigu- ren (o.m. muizen) die ze iets bijna menselijks meegaf. De 'gebruik (st)er' van het boekje kan aan de hand van duidelijke werkbe schrijvingen en gehol pen door kledingpatro- nen op ware grootte goed uit de voeten. 'Muizen en ander volk' Uitgever: Cantecleer; prijs 29,50. Op een feestelijk gedekte tafel kun nen decoraties voor de 'finishing touch' zorgen. Kaarsen en bloemen zijn daarbij uiteraard onmisbaar, maar zelf gemaakte 'tafereeldecora ties' voegen daaraan nog een extra en heel originele dimensie toe. Daarvoor zijn kant-en-klaar ge sneden en voorgevouwen kaarten te koop die. als ze uitgeklapt wor den. een staand raamwerkje vor men. De voorkant is uitgestanst in een bepaalde vorm (bijv. een hart, een ovaal of een gekartelde cirkel) en de gestantste vorm zelf is dan de grondplaat waarop u de versierin gen aanbrengt. De decoraties in en op de kaart kunt u maken van eigenlijk alles wat er aan (restjes) band, kant, kraaltjes, droogbloemen, enz. al in huis is. Bovendien zijn er volop klei ne 'frutsels' te koop, zoals gouden en zilveren cijfers, hartjes en ker stornamenten. Ook is er een ruime keus aan 'gelegenheidsminiatuur tjes' zoals bruidspaartjes, trouwrin gen, wedstrijdbekers en nog veel meer dingen die op een bepaalde gelegenheid van toepassing zijn. De meeste hobbyzaken hebben een compleet assortiment artikelen Alabastine heeft een nieuwe soort afbijt ont wikkeld. Deze heeft de naam 'Universele af bijt' meegekregen en bevat geen chloorkool- waterstoffen en methyleenchloride, stoffen die kenmerkend zijn voor de 'klassieke' afbijt. De consequentie van de nieuwe, minder milieubelastende samenstelling van Univer seel Afbijt is wel dat deze enkele uren moet in werken voordat de verflaag afgestoken of -ge krabd kan worden. Een verpakking (die later zonder bezwaar in de vuilnisbak kan) van een liter kost 17,95. Iedereen heeft allerlei waardevolle papieren in huis- Verlies daarvan kan heel vervelende consequenties hebben. Een kluis is voor een gemiddeld gezin een nét iets te ver gaande (en te kostbare) voorziening. De Amerikaanse 'Sentry 1160' is een bruik baar alternatief. Het is een kistje, uitwendig ong, 16 x 38 x 30 cm groot, inwendig resp. ca. 10 x 30 x 22 efn- Het is vervaardigd van staal en overtrokken met kunststof. Als het kistje wordt blootgesteld aan hoge temperaturen, smelt de kunststof en vormt een volkomen water- en luchtdichte afsluiting. De Sentry weegt 8,2 kg, is van een handvat voorzien en kost 156 gulden. Informatie: Naata b.v. Voorthuizen, 03420 -17541. Sinds de KEMA een telefonische 'infolijn' voor de consument heeft ingesteld, regent het daar dagelijks vragen. Uit alle onderwerpen die daarbij aan de orde komen heeft de KEMA nu een selectie gemaakt en die in een mini-boekje (24 pagina's - 8x12 cm) samengevat. De opzet is uiteraard de particuliere elektriciteitsverbrui ker erop te attenderen dat apparaten, elektra- materiaal, enz. die het Kema-keur dragen, de voorkeur verdienen boven de/keurloze'. De vraag-en-antwoord-vorm bevat alerlei wetenswaardigheden en tips, overigens wel heel summier. Het boekje kan per briefkaart worden aangevraagd, adressering: KEMA be- waarboekje, postbus 9035, 6800 ET Arnhem. Het wordt gratis toegestuurd. Wie bepaalde vragen, wensen of klachten heeft op het gebied van elektriciteit en veilig heid kan de infolijn bellen: 06-8212227. om zelf deze staande tafeldecoraties te maken. Het leuke van dit soort ta felversieringen is dat ze helemaal op het feest, de feesteling(en) of de gasten gericht kunnen worden. I Lijmpistool Een voorbeeld: een vijfigjarig hu-I welijksfeest. Op de decoraties ver werkt u dan het cijfers 50 in goud, twee aaneengesmede ringen en ver der gouden bloemetjes, kant, enz. Het vastlijmen van de verschil-! lende decoratiematerialen gaat het snelst en handigst met een lijm-i pistool. Als u dat niet heeft is een goede hobbylijm (bijv. Bisoncol); een goed alternatief. Het kost alleen iets meer tijd. Maak eerst een proefontwerp! voordat u de onderdelen vastlijmt, i Vouw daarbij al wel de kaart inj vorm, zodat u kunt zien of alles mooi in het venster past. Zorg er voor dat de decoratie op de grond- plaat niet te zwaar wordt, want dan j buigt hij door. Plaats ook op de I voorkant van de kaart (het 'kozijn' van het venster) enkele kleine ver sieringen. Leg de kaart plat op tafel als u de versieringen op de onder plaat lijmt. Vouw dan de kaart in model en versier, waar nodig, nog de voorkant. Tekst Een zelf geschreven tekst is natuur lijk wel heel persoonlijk, maar niet iedereen kan zo iets tot in de puntjes verzorgd maken. Het ver eist wel een bijzonder mooie hand van schrijven. In het algemeen wordt het veel mooier en 'net echt' als u plak- of afwrijfletters en -cij fers gebruikt. Die zijn er in verschil lende soorten en maten, in hobbyza ken en vooral kantoorboekwinkels. Oefen eerst even op een velletje papier, om de juiste rangschikking te bepalen. Voor informatie naar verkoopadres sen van materialen: Kars en Co, Och- ten, 03444-2864. De Etiopische voetbalbond houdt niet van halve maatregelen. Het ge hele nationale elftal alsmede twee coaches werden terzijde geschoven na een nederlaag tegen Tunesië. Etiopië verloor de kwalifcatiewedstrijd voor het Afrikaans kam pioenschap in Addis Abeba met 0-2. De drastische beslissing werd na een buitengewone bondsvergadering genomen. Het dagblad Addis Ze men publiceerde en verklaring van de bond waarin de spelers gebrek aan vaderlandsliefde en een te geringe wil tot samenwerking verweten. Valeri Nepomniasji heeft ontslag genomen als voetbalcoach van Cameroun. De Sovjet boekte met „de ontembare leeuwen" fraaie suc cessen in het laatste wereldkampioenschap. Onder zijn leiding haalde Cameroun in Italië de kwartfinale. Nepomniasji was twee jaar bondscoach in Cameroun. Hij keert terug naar de Sovjetunie, waar hij een functie in de voetbalbond zal aanvaar den. De voetbalbond van Cameroun zoekt als zijn opvolger een trainer van hoog niveau. Drie spelers en twee bestuursleden van Olympique Marseille zijn dins dag in hechtenis genomen in ver band met een fraude-onderzoek. Doelman Pascal Olmeta, verdedi ger Bernard Casoni en middenvel der Bernard Pardo worden ervan verdacht dat zij een deel van de transfergeldeh die voor hen betaald zijn, niet hebben opgegeven aan de belastingen. Ook zou hun salaris ge deeltelijk zwart zijn uitgekeerd. De bestuursleden die zich moe ten verantwoorden, zijn penning meester Jean Pierre Bemes en fi- nancieel-directeur Alain Laroche. Olympique heeft momenteel de lei ding in de hoogste divisie en geldt als een van de Europese topclubs. De zaak is vorige week aan het Franse spelers in hechtenis voor fraude-onderzoek rollen gebracht door een aanklacht tegen Jean-Claude Darmon, promo tie-directeur van de nationale voet balbond. Het O.M. verdenkt Dar mon ervan dat hij spelers heeft be taald uit een pot, die vanwege de fis cus geheim werd gehouden. Daar door kon Darmon, onder wiens lei ding de bond de afgelopen jaren fi nancieel aanzienlijk beter draaide, gunstige publiciteitscontracten met de clubs afsluiten. Andere vooraanstaande clubs wier namen in deze of soortgelijke affaires worden genoemd, zijn Sporting Club Toulon en St. Etien- ne. Er wordt gesproken van een van de ernstigste schandalen in de ge schiedenis van de Franse sport. Voetbalfunctionarissen vrezen dat de zaak de kansen van Frankrijk om de organisatie van het WK-voetbal toegewezen te krijgen, ernstig zal verkleinen. Volgens Marcel di Francia, die een bureau in sportbemiddeling leidt, hebben Olmeta, Casoni en Pardo ieder tot maximaal een mil joen francs (ongeveer 334.500 gul den) aan clandestiene transfersom men opgestreken. 1 -0.70. Hilgers 1-1,72. Ronald de Boer 2- 188. Van Bremen 2-2. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 400. FRANKRIJK: Montpellier-Metz 5-2. De Pelikaan 2 - TOP 2 6-2, Spijkerbak - Carambole De voetballers van 1. FC Nürnberg hadden afgelopen vrijdagavond een aardig verjaardagscadeau voor Arie Haan (43) in petto. Zij klopten, in Dortmund, Borussia met 2-0 en dat betekende de eerste overwinning na zes nederlagen op rij (vijf voor de competitie; één voor de beker). „Rond mijn verjaardag gaat het al- springen. Dat zie je nu ook weer aan te maken heeft. Als ik niet goed zou tijd goed. Dat was ook al zo toen ik Stuttgart (Haans vorige werkgever, werken, of als de spelers niet meer red.), waar ze de trainer al weer heb- gemotiveerd waren omdat ze het in mij niet meer zagen zitten, zou het wat anders zijn. Maar daar is geen Ze hadden dit seizoen ook grote sprake van". plannen; plaatsing voor de UEFA- yorig seiZOen heeft herr Schmel- cup was al het minste. Ja, en als je zer jouw voorganger Hermann Ger- nog bij Stuttgart zat. De spelers z den al, jammer dat je niet vaker per ben ontslagen. Stuttgart heeft jaar jarig bent. Maar ik ben er blij ploeg om bovenin mee te draaien, om, anders word je zo gauw oud". - Kwam de overwinning in Dort mund net op tijd? Haan (lachend): ,„Nee, hij kwam dan in degradatiegevaar komt... Bij \an(i anders wel ontslagen. veel te laat' Nürnberg ligt dat anders, onze doel- Haan: „Gerland is hier toen weg- Nürnberg staat voorlaatste. Zat stelling is anders. En Nürnberg gestUurd omdat hij onmogelijke je al op de wip Haan: „Nog geen enkel moment. Het is natuurlijk logisch dat dat ge dacht wordt. Want als je niet pres- de meeste bundesligaclubs' - Wat bedoel je daar mee? Haan: ,„Hij (Gerd Schmelzer, teert sta je ter discussie. Zeker in de red.) is gewoon anders. Hij weet ook Bundesliga, waar clubs niet be- wel wat er bij ons aan mankeert paald kinderachtig met trainers om- dat dat niks met Alfredo di Stefano heeft bedankt voor de trainerspost bij Real Ma drid. De 64-jarige voormalige ster speler van „de Koninklijke" acht zichzelf niet fit genoeg de wegkwij nende Spaanse kampioen er boven op te helpen. Real ontsloeg maan dag de Welshman John Toshack. Na het bedanken door Di Stefano circuleerden drie nieuwe namen als kandidaten: de Westduitser Uli Stielike (nu Zwitsers bondscoach), de Joegoslaaf Petrovic (Rode Ster) en Luis Molowny. De laatste renteniert op Tenerife, nadat hij vele jaren verschillende topfuncties bij Real bekleedde. Mo lowny haalde in het verleden de sterrenploeg meermalen uit het slop. Het bestuur van Real Madrid heeft de beslissing over de opvol ging van Toshack uitgesteld tot morgen. Twee en dertig jaar na de stich ting is de Oostduitse voetbalbond opgeheven. De Oostduitse clubs en spelers ressorteren voortaan onder de voetbalbond van de Duitse Bondsrepubliek. De gedelegeerden zullen in de heeft ook een andere voorzitter dan djngen over de voorzitter heeft ge- zegd". - Sportief gezien valt het tot dus ver tegen. Haan: „Ik wist dat het moeilijk zou worden. Wij hebben geen we- functioneren reldploeg, maar als we compleet zijn kunnen we heel rustig meespe len in de Bundesliga". - Waar schort het bij jullie aan? Haan: „Wij creëren kansen ge- het noeg, maar wij scoren moeilijk. Wat wij missen is een echte spits. Daar ben ik ook naar op zoek...daar ben je eigenlijk altijd naar op zoek. En wij hebben ook nogal wat blessures, van belangrijke spelers voor de ploeg, en dan kom je direct in de auuse voetoaaoona. sprax ae ver- probiemen" wachting uit dat de komende jaren K toekomst het noordoosten i duitse voetballand besturen. Hier- voor zal een speciale bijeenkomst van de DFB worden belegd. eigenlijk altijd r Hans Georg Moldenhauer, de voorzitter van de opgeheven Oost duitse voetbalbond, sprak de Je hebt Nürnberg in het begin heel aanvallend laten voetballen, te gen Dortmund speelde je puur ver dedigend. Haan: „Ik moet wel, want ik moet toch nog Oostduitse clubs in de Eu ropese bekertoernooien zullen uit komen. Vergroten van doelen, reduce ren van elftallen naar tientallen, af- schaffing van de buitenspelregel, toch punten pakken' alle vernieuwingen van het voetbal vinden geen genade in de ogen van Christophe Daum is de nieuwe UEFA-voorzitter Lennart Johans- trainer van VFB Stuttgart. Hij werd son. De Zweed heeft tijdens een be- gisteren aangesteld als opvolger stuursvergadering van de Europese van Willi Entenmann, die maandag voetbalunie zijn veto over de plan- ontslag nam, nadat zijn elftal in tien nen uitgesproken. wedstrijden geen enkele overwin- „We hebben de huidige voetbal- ning wist te behalen. De 37-jarige regels al honderd jaar. Als we ze Daum was vier jaar succesvol trai- zouden veranderen kost dat over de ner bij l.FC Köln. De afgelopen gehele wereld miljarden", luidde zijn motivering. De nieuwe ideeën waren gelanceerd om de eindronde van het wereldkampioenschap in 1994 in de Verenigde Staten aan trekkelijker te maken. werd hij plotseling ontslagen. Nog voor de voorbereidingen op het nieuwe seizoen in de Bundesliga waren begonnen. De aanleiding voor dat ontslag werd nooit ont huld. Cruijff spoedig algemeen manager bij Barcelona Johan Cruijff is in gesprek met het bestuur van Barcelona o.ver een ver lenging van zijn contract. Het gaat daarbij niet meer om de positie van eerste trainer, maar om een nieuw te creëren functie als algemeen mana ger. Volgens een woordvoerder van de Catalaanse club is er nog slechts sprake van een eerste oriëntatie, maar hij wilde niet ontkennen, dat de kans groot is dat de Nederlandse trainer bij Barcelona blijft. Aan het einde van dit seizoen loop het huidige contract van drie jaar, dat Cruijff bij Barcelona heeft, af. Het afgelopen jaar leek het er nog op, dat hij voortijdig zou moeten op stappen, omdat de resultaten na de dure aankopen van Ronald Koem an en Michael Laudrup zwaar te genvielen. Met name de leden van de Catalaanse club zagen de eigen zinnige Nederlandse coach liever zo snel mogelijk vertrekken. Olympisch elftal niet overtuigend HUISSEN (ANP) - Het Olympische voetbalelftal heeft gistermiddag op het veld van RKHW in Huissen geen overtuigende indruk kunnen maken. Het oefenduel tegen Vites se, met het oog op de kwalificatie wedstrijd tegen Malta op 18 decem ber, eindigde onbeslist: 2-2. De Engelsman John Linford keert terug bij Fortuna S. De eredi visieclub uit Sittard, door langduri ge blessures van Henk Duut, Erik Meyer en Fred de Jong in personele problemen gekomen, besloot daar op de Brit aan te trekken. De over eenkomst geldt in principe tot de komende winterstop. De eerste divisiewedstrijd Dordrecht '90 - VW, die voor gis teravond op het programma stond, werd in verband met de slechte ge steldheid van het terrein, afgelast. De ontmoeting vindt nu dinsdag 4 december plaats. Ook de wedstrijden Eindhoven - Wageningen en Heracles - Telstar voor de tussenronde van de strijd om de KNVB-beker gingen niet door. Beide wedstrijden zijn voor dinsdag 27 november opnieuw vast gesteld. Op die dag wordt ook de eerder uitgestelde ontmoeting Rijnsburgse Boys - Dordrecht 90, voor het toernooi om de KNVB-be ker, op het terrein van Quick Boys gespeeld. De ama teursectie van de KNVB overweegt de huidige regeling voor de periode kampioenschappen terug te draai en. Zij besloot dit seizoen behou dens in de hoofdklasse en de eerste klassen zaterdag een beslissings wedstrijd c.q. een halve competitie vast te stellen, indien twee of meer dere clubs met een gelijk aantal punten bovenaan eindigen in de pe riodestand. De afgelopen competitie was in zo'n situatie het doelsaldo nog door slaggevend, maar de reglements commissie stelde vast dat dit (toch) niet is toegestaan indien er uitein delijk - promotie in het geding is. EERSTE KLASSE B: TOP De Pelikaan 0-9. Landzicht De Waag 6-2, UVS 2 - Vriendschap 4-4 Pelikaan 37- 7 Waag 19-22 Landzicht 26-15 Vriendschap 18-31 UVS 2 24-18 TOP 14-21 Spijkerbak 212-29 TWEEDE KLASSE: De Heul - Katwijk 2-6, 1 Wachtje - TOG 6-2, Stompwijk Landzicht 2 2-6, DGL - De Waag 2 4-4 Wachtje 34-Ï5, TOP 3 24-16, Katwijk 24-24, TOG 23-18, Landzicht 2 20-21, Waag 2 20-30, DGL 10- 21, De Heul 16-25, Stompwijk 15-25. DERDE KLASSE: Morskwartier - TOP 4 -4-4, Ca rambole 2 - Vriendschap 2 6-2, DOS 2 - Spijkerbak 3 4-4. DOS - Waag 3 0-9. Waag 3 39-10, Morskwartier 31-18, DOS 2 30-27, Carambole 2 26-24, Spijkerbak 3 20-20, Mors kwartier 2 20-20, Vriendschap 2 19-21, TOP 4 16- VIÈRDE KLASSE: Waag 4 - Carambole 3 6-2, Heul 2 - TOG 2 2-6, Waag 5 - Den Deyl 5-5, Heul 3 - Spijkerbak 4 6-2. Waag 5 38-22, Waag 4 30-18, Spijkerbak 4 29-21, Heul 3 27-21Carambole 3 25-24, Den Deyl 22-20, TOG 2 20-29, Heul 2 17-32, Carambole 4 14-35. VUFDE KLASSE: Wapen van Voorschoten - Heul 4 4-4, Landzicht 3 - Vriendschap 3 2-6, Bristol Morskwartier 3 6-3, DOS 3 - Wachtje 2 2-6 Morskwartier 3 33-10, Wapen Voorschoten 27-22, Wachtje 2 26-22, DOS 4 23-28, Vriendschap 3 23- 28. Landzicht 3 22-18, Bristol 22-19. Heul 4 20-20, DOS 3 10-39. ZESDE KLASSE: TOG 4 - Pelikaan 3 2-6, TOP 5 DOS 5 6-2, Carambole 5 Stompwijk 2 4-4, TOG 3 - De Kroon 2 4-4. TOG 3 34-16, TOG 4 31 -27, Kroon 2 26-22, DOS 5 23-25, Stompwijk 2 22-19, Waag 6 18-22, Caram bole 5 17-23, Pelikaan 3 17-24, TOP 5 16-26. ZEVENDE KLASSE: Spijkerbak 5 Bristol 2 9-0, Pelikaan 4 - Waag 7 0-9, Morskwartier 4 Caram bole 6 6-2, Spijkerbak 6 Katwijk 2 6-2. Waag 7 35-15, Spijkerbak 5 32-18, Morskwartier 4 31-10, Spijkerbak 6 24-35, Carambole 6 23-18, Pelikaan 4 17-25, Katwijk 2 16-25, Alpha 2 15-25, Bristol 2 12-38. ACHTSTE KLASSE: Vriendschap 4 - Stompwijk 3 2-6, Carambole 7 - Alpha 3 4-4, TOP 7 TOG 5 2- 6. TOP 6 - Carambole 8 4-4. TOG 5 36-13, Stomwpijk 3 31-10, TOP 6 31-27, Carambole 7 29-20, Alpha 3 27-21, Heul 5 18-22, Carambole 8 16-32, Vriendschap 4 12-29, TOP 7 12-38. Valnens (Sov) - Clerc (Nedj 1-1. Veitsman (VSt) - Traoré (Ivo) 2-0, Ba (Mal) - Autar (Sur) 0-2, Maina N'Diaye (Mal) - Beyaert (Fra) 1-1, Tsjiszjov (Sov) Van der Wal (Ned) 2-0, Lepsic (Joe) - Van Aalten (Ned) 1-1, Specogna (Ita) Macodou N'Diaye (Sen) 0-2, Koeperman (VSt) - Stokkel (Ned) 1-1, Gantwarg (Sov) - Tchicaya (Can) 2-0 Stand: 1. Tsjizjov 16 punten, 2. Sijbrands en Ma codou N'Diaye 15, 4. Van Aalten, Gantwarg, Va- toetin en Valneris 14, 8, Van der Wal 13, 9. Stok kel, Koeperman en Mamina N'Diaye 12,12. Clerc 11, 13. Troaré en Veitsman 10, 15. Autar 9, 16. Beyaert en Ba 8,18. Lepsic 6.19. Speconga 4,20. Tchicaya 3. HILVERSUM Eerste koers (1609 m): 1. Exception (Ao.de Wre de) 2.08,8 -1.20,0,2. Early Nobo, 3. Daisy A. Niet gestart: nr. 2, 4 en 6. Toto: winnend: 1,60, plaats 1,10 1,90, koppel 2,60, trio 10,00. Tweede koers (2000 m): 1Elly Jeanet (J.Pool) 2.44,9 1.22,5,2. Eagle's Pride, 3. Danikash Ashton. Niet gestart: nr. 2 en 5. Toto: winnend: 4,70, plaats 3,00 5,60, kop pel 62,30, trio 349,60. Derde koers (2000 m): 1. Dusty Joe (L.Dooper) 2.44,8 - 1.22,4, 2. Ever Ja de. 3. Elma Westcorner, 4. Excellant Kades. Niet gestart: nr. 8 en 11. Toto: winnend 5,30, plaats 2,30 1,50, koppel 7,00, trio 63,90, kwartet 432,40. Vierde koers (1609 m): 1. Dunja Elsene (H.Grift) 2.07,2 -1.19,1, 2. Dream Pearl, 3. Chan Williams. Niet gestart: nr. 1,6 en 7. Toto: winnend 3,70, plaats 1,70 3,30, koppel 13,30, trio 56,90 Vijfde koers (1609 m): 1. Jungle Love (H.Grift) 2,04,7 - 1.17,5, 2. Chess Derby, 3. Brenda Belwin. Toto: winnned 1,40 plaats 1,20 1,50, koppel 2,50, trio 67,10 Zesde koers (2000 m): 1. Delius van Troje (H.Grift) 2.42,3 -1.21,2,2. Donna Berkum, 3. Deb bie Pitt, 4. Ditske. Niet gestart: nr. 5 en 8. Toto: win nend: 4,60, plaats 2,40 2,90, koppel 19,10, trio 196,40, kwartet: 2354,70. Zevende koers (2000 1 m): 1. Alain B (H.Grift) 2.38,3 -1.19,2, 2. Comeet Ruimzicht, 3. Dusty Star. Niet gestart: nr.3. Toto: winnend: 2,40, plaats 1,50 2,30, koppel 5,70 trio 56,70. Achtste koers (2000 m): 1. Arndon One (M.Manninen) 2.37,7 1.18,9,2. Carin Buitenzorg, Betsie B. Toto: winnend: 1,70, plaats 1,30 3,60, koppel 25,20, trio 95,50. Negende koers (1609 m): 1. Don Berkum (R.Kromkamp) 2.04,5 -1.17,4, 2. Coloured Snow, 3. Charlotte Hanover, 4. Cham pion's. Niet gestart: nr. 3 en 11. Toto: winnend 1,90, plaats 1,60 3,20, koppel: 3,50, trio 38,00, kwartet 173,10. Tiende koers (1609 m): 1. Dianne (C.imming) 2.08,8 -1.20,0,2. New Yorker, 3. Clau dia Pride. Toto: winnend: 15,80, plaats 4,60 1,70, koppel 17,40, trio 515,40. W 5: 4-9-1-2-8: f. 37,80 j Totalisator-omzet: f. 189.570,00 DUTCH OPEN ROTTERDAM Kwalificaties (winnaars gaan naar hoofdtoer nooi), mannen: Vertogen (Ned) Makisarka (Fin) I 10-8 10-9 7-9 9-3, El-Gezery (Egy) - Remijnse (Ned) 9-6 10-9 9-6, Smit (Ned) - Watson (Eng) 9-2 9-3 9-0, Levomaki (Fin) - Fritsche (Ned) 9-1 9-3 9- 6. Bonetat (Fra) bye. (1 1/2-61/2); Purmerend - Philidor Leiden 2 5-3. DOS 6-18 LSG2 2-131/2 Baldwin 2 6-18 Utrecht 3 2-91/2 TAL 2 4-121/2 Philidor 2 Caissa 4-12 Bloemendaal Purmerend 4-11 WGM 2 0-61/2 DERDE KLASSE C: Laren - US 31/2-4 1/2; LSG 3 - Fischer Z 3-5; De Zwarte Pion - Paul Keres 2 5- 3; De Amstel - De Uil 3-2 (5-3); Amstelveen 3 - Pat Mat 4 1/2-31/2. Fischer Z 6-18 Uil Zwarte Pion 6-161/2 LSG 3 Amstel 5-14 US Amstelveen 3 5-14 Pat Mat 0-81/2 Keres 2 2-111/2 Laren 0-71/2 DERDE KLASSE D: De Ooievaar 2 - Promotie 3 1/2-4 1/2; LSG 4 - Nieuwendam 2-6; Isolani - SO 81 21/2-51/2; Volmac/Rotterdam 3 - VAS/ASC 4 1/2-31/2: Voorschoten Overschie 3-5. Rotterdam 3 6-16 VAS/ASC Ooievaar 2 4-14 Isolani Nieuwendam 4-131/2 Overschie SO'81 4-13 Voorschoten Promotie 4-13 LSG 4 0-61/2 OLYMPIADE vierde ronde: Nederland - Portugal

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 20