'Als ze een biertje op hebben, gaat het mis Stevenshof wil problemen in Merenwijk met jongeren voor zijn Geen straf voor lekkende petroleum bij januaristorm VRIJDAG 16 NOVEMBER 1990 LEIDEN/REGIO Onderscheiden LEIDEN - De Burgemeester van Arnhem, P. Scholten, heeft van daag aan J.G. Zadelaar de ere-me- daille in zilver verbonden aan de Or de van Oranje Nassau uitgereikt. Zadelaar werkt vanaf zijn 16e jaar in de bouwnijverheid. Na ruim 44 jaar neemt hij afscheid en gaat hij van de VUT gebruik maken. Zadelaar, die in Leiden woont is thans werkzaam bij Sanders West-Nederland, waar van het hoofdkantoor in Arnhem gevestigd is. 1 ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Baars, Van der Meer.Tan, Zwijnen- i, Verhage, Groene- 2 Ruite n, Mans e n Schie i Schie, tel: 177100, Rijnsburgerweg 96. zo 8 uur tot 24 uur: J.A. Verhage/C.M. Maris, tel: 218661, Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk, tel: 122522, Wasstraat 2a. zo 8 uur tot 24 uur: S. Middendorp/L. Pufkus, tel' 222822, Bonairestraat 2. Groep 3 - Boels, Smit, Lely, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Huibers, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J.W. Lely, tel: 416555, Lekstraat 91a. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruyne, tel: 125245, Kernstraat 11 Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaaijer en R.E. Zaaijer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: D.R. van Wingerden, tel: 310047, Boshuizerkade 31. zo 8 uur tot 24 uur: A.A. van Rijn, tel: 765400, Kennedylaan 24. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooijman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur. J. Witpaard, tel: 217477. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, tel: 123752, Noordeindeplein 4a. ningsregeling Homeopatische artsen: LEIDEN - Van fouten moet je leren. Onder dat motto wordt druk uitgeoefend op de gemeente om tijdig te zor gen voor voldoende opvang van jongeren in de Stevens hof. Indien de gemeente toe standen als in de Merenwijk wil voorkomen, moet er snel wat gebeuren in deze nieuw bouwwijk. Daarover zijn ve len het eens. De Stevenshof is een jonge wijk, er wonen veel gezinnen met kinderen. Zo langzamerhand komen deze kin deren in de leeftijd dat ze elkaar gaan opzoeken, er behoefte aan hebben samen met elkaar op te trekken. Vooralsnog zijn er opvangmoge lijkheden in het buurtcentrum Win nie Mandela, maar volgens woord voerder Ruud Arnoldi van het cen trum is dat binnen nu en drie jaar niet meer afdoende. "De nu nog kleine groep jongeren vraagt al veel aandacht en tijd en dat wordt aleen maar erger naarmate het aantal groeit. We hebben natuurlijk ook nog andere doelgroepen waarmee we ons bezig houden". Arnoldi zoekt de oplossing in een apart jongerencentrum met enkele beroepskrachten voor de opvang van de jeugd. Het buurthuis leek in eerste instantie een gewillig oor te vinden bij het college. Tijdens de in spraakavond over de gemeentelijke Het winkelcentrum Stevensbloem Xflermans/D Koster Haagweg 41 iel: welzijnsnota 1991 zegde toenmalig keilers. Een jongerencentrum Leiderdorp za: J. van der Leden, tel: 894539, Hoofdstraat 8; zo' M.B, Landsmeer, tel: 413913, spreekuur Steenhoven, Boerhaaveplein 19, tel: 177461. Voorschoten za. F. Koopmans, Churchillweg 19, tel: 6352; zo: J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520. wethouder W. Hettinga toe moge lijkheden te onderzoeken 1 apart jongerencentrum. "In de Me renwijk hebben we eigenlijk steeds te zijn, zorgen dat De winkeliers hebben al aangeklopt winkels melijk verbaasd over de aandacht die ze momenteel krijgen. Als op donderdagavond na sluiting reel Werk in Leiden (SKIL), de over koepelende instantie van alle instel lingen op het gebied van jongeren- de steeds groter wordende groep achter de feiten aangelopen. We tieners goed wordt begeleid moeten in de Stevenshof proberen T TT•- de problemen voor .te blijven". Maar het gevoel van onveilig- te, Voorzitter J. Visser van de winke- de overlast inderdaad wat afgeno- zing. "We staan hier alleen IJsvereniging deelt de zorg van de men. Maai Maar"sinds 'de'wetho'udèr opstap- wijkagent. Hij ziet met lede ogen heid blijft. het stil geworden rond de plan- hoe steeds vaker spullen in en rond Onlangs - - - - Groen de winkels worden vernield. De waarbij een groep jongeren zonder de jongeren toe wel r nog een kloppartij Totdat de fracties Links en D66 onlangs aandrongen op een gemeentelijke nota over het jongerenbeleid in de nieuwe wijk. Dit mede naar aanleiding van recen te problemen met jeugd in de wijk. beetje te kletsen, mag dat dan niet?". Na enig aandringen geeft grootste overlast ontstaat volgens enige reden slaags raakte met twee ty op de ondernemer op avonden waarop jonge passanten. Visser meldt dat De klachten steeds vaker winkelende worden lastiggevallen. Hij is bang wat grafit- biertje achter de kiezen richting dat dit op termijn klanten gaat kos te hebben gespoten, de winkeliers noe- overdreven. "Wij vallen nooit mensen lastig, al zijn er na tuurlijk wel andere groepen die hier Warmond L. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel: Ell6n.Cl6 02522-10140. winkelcentrum en dan gaat het ten. "Je wilt toch wel rustig je bood- ook regelmatig rondhangen". za: G, Schaepman, tel: 14561Van Zuylen v. Want hoewel de groep jongeren vt veertien jaar en ouder nog niet groot is, begint de eerste ellende Als voorbeelden overlast noemt de winkelier het afbreken ten op een jongerencentrum en vin- regenpijpen en het besmeuren den dat er op korte termijn wat veroorzaakt. Er worden regelmatig vernielingen gepleegd ondergekalkt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge- nomen van vr. 16/11 tot vr. 23/11 door: Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leiderdorp, tel: i ruiten. Ook wordt het winkel- moet gebeuren. Ze pleiten zich af te tekenen. Wijkagent Van centrum volgens hem gebruikt als afsluitbaar winkelcentrum. De ver- Dijk signaleert een toenemende openbaar toilet. "We vinden er de huurder, makelaarskantoor Rijn- overlast die door de jongeren wordt laatste tijd niet alleen hondedrollen, land uit Voorschoten vens menselijke uitwerpse len". Visser wil dan ook dat een even- Met name rond het winkelcen- tueel nieuw jongerencentrum niemand meer in die buurt. Dat trum De Stevensbloem en het daar- wordt bemand met een flink aantal komt de sociale controle natuurlijk achter gelegen parkje houden zich jongerenwerkers die de groep goed niet_ten goede", aldus woordvoer- in de gaten kan houden. Verder zou ----- hij graag zien dat er geen alcohol Philips Pensioenfonds, verwacht weinig heil. "Dan komt er a sluiting van de winkels helemaal stuk of werk, moet de Stevenshof niet de aandacht afleiden van andere pro- bleémgebieden. Met name in de Me renwijk en in Noord zijn momenteel veel grotere problemen, zo meent 'woordvoerder K. Schouten. Hij zou het betreuren als binnen kort een investering wordt gedaan in een jongerencentrum in de Ste venshof, als elders de problemen blijven liggen. "Natuurlijk moet er aandacht zijn voor ontwikkelingen in die wijk. Maar gezien het beperk te budget denk ik dat er in de stad gebieden zijn aan te wijzen die eer der geld nodig hebben omdat de problemen daar op dit moment al spelen. In de Stevenshof is de situa tie veel minder precair". Wethouder Van Bochove, de op volger van Hettinga, weet te melden dat momenteel wordt gewerkt aan een rapport over de jongeren in de Stevenshof. Hierin worden de pro- tijd in het parkje bij deskateboaró- blemen opgesomd en het is de be doeling mogelijke oplossingen aan te dragen. De wethouder verwacht dat de aanbevelingen rond maart 1991 gereed zijn, waarna de raadsle- Volgens de Stichting Sociaal Kultu- den zich erover kunnen buigen. Geen van de groepsleden zegt ooit naar het buurthuis Winnie MAndela te gaan. "Dat is niet leuk, er zijn altijd volwassenen bij die zich met je bemoeien. Laat ons nou maar lekker buiten staan met z'n al len, dat is veel leuker". De groep meldt overigens pas sinds enige tijd Aandacht tel: 01751-12402. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): G Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel: 071- 890405. Voor de praktijk van Vestjens en Van der Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Lei den, tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst- geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel, 173266. Voor eigen praktijk: 'Afsluiting is onbetaalbaar' LEIDEN - De winkeliers van de Stevensbloem willen dat het winkelcentrum buiten ope ningstijden wordt afgesloten. Ze menen daarmee de toene mende criminaliteit en het van dalisme terug te dringen. De verhuurder denkt dat uitvoe ring van dit plan veel te duur is. De Stevensbloem krijgt het afgelopen jaar steeds vaker te maken met vandalisme en klei ne criminaliteit. Volgens voor zitter J. Visser van de winke liersvereniging nemen de ver nielingen steeds in omvang toe. De daders zijn jongeren uit de wijk in de leeftijd zo rond de veertien jaar. "Er zijn veel op groeiende kinderen in deze buurt, als die op die leeftijd ko men gaan ze hier eveneens rond hangen". Momenteel bestaat met name in de weekeindes en in de avonduren veel overlast van groepen tieners die zich bij de winkels ophouden. Ze beklad den muren plegen vernielingen gepleegd. Een favoriete tijdbe steding van de groep is een met een lange stok door de brieven bus van de winkels te 'hengelen' net zo lang totdat in de winkels dingen omvallen. Visser meent dat de winke liers best willen meebetalen aan een afsluiting van het winkel centrum. "Mits het enigszins be taalbaar is, zijn we daartoe be reid. We profiteren er immers ook van". Het makelaarskantoor Rijn land uit Voorschoten dat het centrum verhuurt namens het Philips-pensioenfonds, ziet wei nig in de plannen met name door de hoge kosten die dit met zich meebrengt. Woordvoerder R. Kaufmann: "Ik denk dat de winkeliers zich flink vergissen in de financiële concequenties van zo'n ingreep. Het kost vele miljoenen en ik neem niet aan dat ze dat bedrag willen ophoes ten". Kaufmann meldt dat een ver bouwing tot overdekte promen- dade daarom momenteel abso luut niet aan de orde is. Hij voert hiervoor ook een principieel ar gument aan. "Met de afsluiting los je het probleem niet op, je verplaatst het alleen naar buiten het winkelcentrum. Gevolg is dat andere mensen de overlast voor de deur krijgen of dat de buitenzijde van het winkelblok het doelwit wordt van vandalis me. Het herstel daarvan kost na tuurlijk ook erg veel geld". Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno- 1 13.00 i Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- a-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. tel: 071-761961. 120144; tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart i td', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp Van Gogh De heer J. Ruijter uit Amstelveen hoüdt op zondag 18 nvember bij de werkge meenschap De Ratel een lezing met kleurendia's over het leven van Vincent van Gogh. Aanvang 10.30 uur, zaal open om 10.00 uur in Volkshuis, Apothekers- dijk 33. Toegangsprijs 2,50 inclusief kof fie.' K&G De muziekvereniging Kunst en Genoe gen (K&G) houdt zaterdag 17 november haar traditionele donateursconcert in de Stadsgehoorzaal. Alle orkesten treden op vanaf 20.00 den gedanst op de muziek van de Big band Voorschoten. Kaarten a 15 gulden zijn te bestellen bij G. Visser tel. 318231 Hij kan ook informatie geven over andere voorverkoopadressen. Vogelbeurs Avibus houdt op 18 november weer éen vogelbeurs in de zaal De Blauwkras naast zwembad De Vliet aan de Voor- schoterweg. Verkopers kunnen terecht vanaf 9.00 uur, kopers vanaf 10.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 1 gulden. Zorgvoorziening Medewerkers van het projekt zorgvoor ziening Rondedans zoeken vrijwilligers voor verschillende activiteiten voor oude ren vanaf 55 jaar. Aanmelden bij Ank Vreeburg in 'Rondedans', Julianastraat 74, tel. 233210. Dansexpressie Buurthuis vogelvlucht is dit seizoen be gonnen met een cursus Dansexpressie voor kinderen. Docente is Margreet Neu teboom, zij geeft les aan twee groepen van 15.45 tot 16.30 uur voor 4 en 5 jari gen en van 16.30 tot 17.30 uur voor 6,7 en 8 jarigen. De eerste les is gratis. Kos ten inschrijving 5 gulden en per les 2,50 gulden. Ruilbeurs lie orkesten treden f Ruilvereniging Koningskerk houdt op Na afloop kan wor- vrijdag 16 november een ruilavond voor verzamelaars van postzegels, munten, stickers, prentbriefkaarten, lucifermer- ken, sigarenbandjes, enzovoort. De beurs is open van 19.00 tot 22.00 uur in buurthuis het Spoortje, Bernardkade 4Q in Leiden. Entree voor niet-leden 1,50 voor jeugd t/m 15 jaar 1 gulden, inlichtin- tel. 01729-8422. n Hol- Cursus Buurthuis Morschwijck heeft bij enkele cursussen nog plaats voor deelnemers. Zoeterwoude: Voor drmgende gevallen bui- voorts starten enkele nieuwe activitei ten de spreekuurtijden, tel: 01720-74951. ten ZQa|s jazzbal|et en Spaans voor be- algemeen maatschappelijk werk ginners en gevorderden. Inlichtingen bij Sociaal Psychische Hulp: voor dringende hulp i kantooruren, tel: 06-821214 het buurthuis aan de Topaaslaan 19, of bij Chris Korsten, tel. 765656. Pas de volgende morgen werd het weglekken ontdekt, omdat de ver warming inmiddels was uitgeval len. Volgens de advocaat Van Windt was er geen sprake van nalatigheid. Zijn cliënt had even daarvoor nog DEN HAAG/LEIDEN - Tijdens de storm in januari dit jaar lekte tussen de 200 en 400 liter petroleum de pol dersloot in bij Vrouwenweg'in Lei den. Volgens de 64-jarige eigenaar van de brandstof uit Rijnsburg was kwestie van overmacht. De Haagse economische politierechter de aftapkraan vernieuwd omdat hij Verheij sprak de man vrij. de oude niet meer vertrouwde. Dat Door de enorme storm van begin de kraan open ging schreef hij toe aan de uitzonderlijke omstandighe den van die dag. Voor herhaling hoeft niet gevreesd te worden want de handel van de kraan is nu verwij derd. De officier erkende dat er geen sprake was van grove nalatigheid. Toch vond hij dat de Rijnsburger alerter had moeten reageren en po gingen had moeten doen om de pe troleum direct op te ruimen. Hij eis te daarom een boete van 600 gulden. dit jaar waaide een windnet kas af en kwam ongelukkigerwijs op de aftapkraan van de petroleum- tank terecht. Door de hevige wind rukken is uiteindelijk de kraan open gegaan en konden de honder den liters weglekken. De Rijnsburger had die middag het bedrijf al verlaten omdat het le vensgevaarlijk werd door het rond vliegend glas. Uiteindelijk waaide er 700 vierkante meter glas stuk. Volksdansliefhebbers kunnen op zater dag 17 november meedoen aan een Volksdansinstuif die georganiseerd wordt door verschillende Leidse volks dansgroepen. De instuif wordt geleid door M. Nieuwenhuizen, die een gevari eerd programma voor zowel beginners als gevorderden zal verzorgen. Rond 21.00 uur is er een verrassingsoptreden. De toegangsprijs is 10 gulden. Aanvang 20.00 uur in Volkshuis, Apothekersdijk 33a in Leiden. Vogeltentoonstelling Vogelvereniging De Vogelvrienden Lei den en omstreken houdt van 23 t/m 25 november haar jaarlijkse tentoonstelling in het Vijf Hovenhuis, Hoflaan 169 in Lei den. Er zijn zangvogels, kleurkanaries, prachtvinken en parkieten. Ook kan men terecht met vragen over het houden van vogels. De toegang is gratis. Openingstij den vrijdag 23 november van 20.00 tot 22.00 uur, zaterdag 24 en zondag 25 no vember van 10.00 tot 17.00 uur. Kerstkaarten Buurthuis Matilo organiseert op maan dag 19 november en op woensdag 21 november een cursus kerstkaarten ma ken. De cursus is eenmalig en duurt on geveer anderhalf uur. De technieken ori gami en filigraan lenen zich uitstekend voor het maken van kerstkaarten. De cursusprijs bedraagt 8 gulden (inclusief materiaalpakket voor thuis). Opgeven bij Matilo, Zaanstraat 126, tel. 412515. Bingo Buurthuis Groenoord, aan de Pasteur straat 23, organiseert op donderdag 22 november een bingo. De zaal is open vanaf 19.30 uur en de bingo begint om 20.00 uur. Er zijn drie ronden plus een superronde. Tevens is er een loterij. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Abracadabra Woensdagavond liepen bewoners van de Maredijkbuurt, op een door de gemeente georganiseerde informatie-avond, te hoop tegen het besluit van B en W om de Ma- rislaan open te stellen voor auto verkeer. Niet dat het enig nut heeft om ambtenaren met kritiek te overladen want ambtenaren nemen in de regel immers geen besluiten. Dat doet de politiek. Maar als je als bewoner je gal hebt gespuwd, ga je na afloop toch met een beetje tevreden gevoel naar huis. Zo van: dat is er uit. Toch moeten we een beetje te doen hebben met de ambtenaren die om de haverklap als kop van jut mogen fungeren op allerhan de bijeenkomsten die hun hoog ste bazen, de wethouders, organi seren. Gelukkig kon de pijn woensdagavond aardig worden verdeeld. Ambtenaren van ver schillende gemeentelijke afdelin gen verdrongen zich namelijk achter de tafel om hun zegje te doen en een evenredige portie van de kritiek in ontvangst te ne- Wim van der Hoeven, hoofd van de gemeentelijke directie grondzaken, zat de bijeenkomst voor. Hij verklaarde dat de bewo ners zoveel verhalen van zoveel ambtenaren over zich heen moes ten krijgen omdat "de inspraak op hen was losgelaten". De bewo ners moesten niet denken dat de gemeente één pot nat was, want de ambtenaren informeerden de aanwezigen vanuit "de verschil lende vakdiciplines. Enfin, zo ging het nog even door". Als gewone sterveling vraag je je dan af of Wim als kind nooit op straat heeft gespeeld. Hij kan ons niet wijs maken dat hij die dure woorden tijdens het hinkelen heeft geleerd. Trouwens, zou Van der Hoeven als hij door zijn vrouw naar de groenteman wordt gestuurd ook vragen welke win- terkost deze vanuit zijn vakdici- pline adviseert? Na Van der Hoeven was de beurt aan ambtenaar Bunt. Weer een flink portie abracadabra ("de bestemmingsplanprocedure is getemporiseerd"). "Ben ik duide lijk genoeg geweest", vroeg hij aan het slot van zijn betoog. Tja, dat is vragen om moeilijkheden. Een mevrouw was zo dapper om "neen" te roepen. Ze snapte er niets van en ze was niet de enige. Paul Bordewijk: hij moet het Wél betalen. (tekening Ronald van den Bos) contacten met de gewone Leide- Bunt probeerde het nog eens. Te vergeefs. Misschien, als ambtenaren wat vaker door de Maredijkbuurt of door een andere Leidse wijk wan delen, dat ze nog eens leren om gewoon Nederlands te spreken. Open dag (I) Sinds mei is wethouder Paul Bor dewijk een heel wat vrolijker mens. Was zijn politieke verant woordelijkheid tot die tijd be perkt tot dorre cijfertjes, sinds het aantreden van het nieuwe college is hij ook de man van het welzijn in Leiden. Het ouderenbeleid, Endegeest, de basisgezondheids dienst en zelfs het vrouwenge zondheidscentrum, ze vallen alle maal onder hem. Bordewijk is te genwoordig dan ook heel vaak op stap. Hier een eerste paaltje slaan, daar een praatje met een verte genwoordiging van de ouderen bonden. Het doet hem goed, die Volgende week zaterdag wacht hem weer zo'n aardig klusje: het openen van het Vrouwengezond heidscentrum Hara aan de Bonai restraat. Een goed initiatief. Het moet een opvang- en hulpverle ningscentrum worden voor vrou wen die door de bestaande ge zondheidszorg niet of slecht wor den geholpen. Daarbij moet ge dacht worden aan vrouwen in de overgang, vrouwen die te maken hebben gehad met seksueel ge weld en vrouwen die lijden aan eetverslaving. Het zijn duidelijk de proble men van Bordewijk. Gezond heidszorg is zijn pakkie-an en bo vendien moet hij als wethouder van financiën diep in de buidel tasten om het centrum te laten draaien. Er gaat een lief bedrag aan gemeentegeld naartoe. De eerste twee jaar bij elkaar toch al zo'n 337.000 gulden. En dan ver geten we nog maar even de kleine 280.000 gulden die de verbouwing van het centrum kostte. 'Hara' openen lijkt dus echt een klusje voor Paul. Maar helaas, helaas. Hij mag het lintje niet doorknippen zo blijkt uit de uitnodiging voor deze festiviteit. Die eer is weggelegd voor Henriëtte van Dongen, de enige vrouwelijke wethouder in het Leidse college. Volgens coör dinator externe zaken Marjan Raasveld van Hara is Van Dongen de aangewezen persoon, omdat 'al onze contacten met de ge meente via haar lopen'. En wij maar denken dat dat Bordewijk was. Open dag (2) Vrouwen kome'n er toch al beter af bij het gezondheidscentrum. Na de openingshandeling om twaalf uur door Van Dongen houdt Hara open dag. Nou ja, open. Voor de helft van de Leidse bevolking dan. Mannen mogen er namelijk niet in. Het middagprogramma met lezingen van Anja Meulenbelt (over 'Hetero-relaties en het welzijn van vrouwen') en van Ilse Maria Dorff ('Psychosomatische klach ten van zwarte en migranten vrouwen als gevolg van machts structuren') is alleen toegankelijk voor vrouwelijke toehoorders. En ook de optredens van de koren de Sirenes en de Meerminnen zijn al leen voor vrouwenoren bestemd. Pas aan het eind van de dag, tegen half vijf, mogen de mannen bin nenkomen. Op de receptie. Voor Bordewijk was het dé ge legenheid om zich als kersverse wethouder op de hoogte te stellen van de nut en de noodzaak van dit gezondheidscentrum. Maar ook hij moet buiten blijven wachten. En evenals alle andere mannen mist hij het voorstellen van de twee coördinatoren en de uitleg over het vrouwengezondheids centrum. Waarom worden de mannen ei genlijk geweerd? Zijn de proble men die aan de orde komen zo in tiem? Gaat het mannen niets aan wat vrouwen mankeren? Het is allemaal minder erg dan het lijkt, bezweert Raasveld. "We hebben plaatsgebrek. En het is tenslotte een centrum voor vrou- Toch jammer voor Bordewijk. Hij mag Hara niet openen. Hij mag er zelfs niet bij zijn. Maar hij moet het wél betalen. HENNY VAN EGMOND

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 11