spo0Rrrv vi ii maicrij ifvi NODIG! Tour de France in 1992 voor het eerst in Spanje van start Korfbalduel om LD-cup in gladde hal gestaakt WOENSDAG 14 NOVEMBER 1990 SPORT PAGINA 17 LEIDEN Eerder dan verwacht heeft de Tourdirectie beslist dat de start van de Ronde van Frank rijk in 1992 in San Sebastian wordt gehouden. De keuze voor de Spaanse stad betekent dat Den Bosch is afgevallen. De Leidse organisator Joop Riethoven, die tot 1 november jongstleden voor Ne derland een optie had, gaat nu al contacten leggen voor de Tourstart van 1994. komst en de dag erna bijvoorbeeld een individuele tijdrit. Als de Resi- door het dentie in 1992 wordt overgeslagen, afstand tussen wil de stad zich kandidaat stellen de Tourstart in 1993. Joop Riethoven geeft Den Haag In San Sebastian wordt op zaterdag 4 juli een proloog gehouden. De dag erna rijden de Baskenland ove de 180 en 200 kilometer. Dat bete kent dat geen ploegentijdrit wordt gehouden in de beginfase Ronde van Frankrijk. Het is de eerste keer in de historie van het grootste wielerevenement Tourstart ter wereld dat de start in Spanje San Sebastian was in 1949 wel al gang van zaken ben ik niet. Ik eens aankomstplaats. In 1989 vond binnenkort al naar Frankrijk de dan weinig kans. "In 1993 start de Tour in Frankrijk", aldus de Leide- 'Voor 1994 probeer ik zelf de Leiden of Noordwijk te organiseren. Teleurgesteld Frank geen beroepsrenner. De Sassen- heimse amateur kreeg van Panaso- de ouverture van de Tour ook plaats contacten te onderhouden. Dan buiten Frankrijk. Toen vertrok de probeer ik de optie die ik dit jaar karavaan vanuit Luxemburg. Dit ------ jaar was de start in Futuroscope. Den Bosch was de meest serieuze Nederlandse kandidaat, maar had de begroting nog niet rond. De orga nisatoren moesten nog op zoek naar een bedrag van één miljoen gulden, nic te horen dat omdat de gemeente geen financiële bijdrage wilde leveren. San Sebastian kreeg de voorkeur boven Den Bosch, omdat de Baski- sche stad over betere faciliteiten be schikt en ervaring heeft met het or ganiseren van belangrijke wieler koersen, zoals de wedstrijd om de Wereldbeker San Sebastian-San Se bastian en de Vuelta. Bovendien hebben de Basken financieel hun zaakjes al rond. Den Haag had zich ook kandidaat gesteld. Fred Racké, die onlangs in Parijs met commercieel directeur Jean-Pierre Carenso een onder houd had, hoorde toen al dat de be slissing was gevallen. In het voor deel van San Sebastian, zoals giste ren bleek. Den Haag heeft zich wel gemeld als etappeplaats met aan- contract stond. De Belgische ploeg betaalt 330.000 gulden voor de 'transfer'. Manager Manfred Krikke heeft een nare smaak overgehouden aan de tussentijdse overgang. "En dan druk ik me nog zwak uit", aldus de bedrijfsleider, die van plan is de af faire bij de UCI aan te kaarten. "Dit kan niet, ondanks de marken die we voor hem terugkrijgen. Het mana gement stippelt een bepaalde stra tegie uit en dan blijken contracten van weinig waarde. Een aantal ploe gen is nog naarstig op zoek naar FICP-punten en dan krijg je deze praktijken." PDM dreigt nog een tweede pion Veenendaal wordt kwijt te raken. De onderhandelin gen met Rudy Dhaenens over een aangepast contract hebben nog plaats is in de door Peter Post gelei de wielerploeg. Het feit dat Van Veenendaal het afgelopen seizoen uit de nationale amateurselectie van Piet Kuijs is gezet, woog vol gens de Sassenheimer zwaar mee in de negatieve beslissing. Het komen de seizoen beperkt Van Veenen daal, die zijn studie bewegingswe tenschappen nu weer wil oppak ken, zich waarschijnlijk tot een klein Nederlands amateurprogram- Uwe Ampler verlaat PDM. De lei ding van de Nederlandse wielerfor- matie heeft overeenstemming be reikt met Histor over de afkoopsom voor de voormalige Oostduitser, die dit seizoen zijn debuut maakte in de professionele wielerwereld en nog tot 31 december 1991 bij PDM onder hem geen geen resultaat opgeleverd. De I NOORDWIJK Tot een ontkno- man aanleiding om het duel reeds ping is het tijdens de eerste voor- na vier minuten enige tijd te onder ronden van de strijd om de Leidsch breken. Dagblad Cup niet gekomen. Hoge Toen deze verschijnselen zich luchtvochtigheid en een dalende ook na een dweilpauze herhaalden, temperatuur zorgden tijdens het be- hield de arbiter het voor gezien. Dat slissende duel tussen De Algemene inmiddels Annemieke Molloy voor en De Danaïden voor een ijsbaan-ef- De Algemene de score had ge- fect in de Noordwijkhal. Scheids- opend, bleek verder van geen bete- rechter Zitman kon na amper acht kenis. "We hebben voor rust ge- minuten weinig anders dan het duel staakt, dus we moeten de hele wed- coach Johan Koster na afloop met staken om ernstige blessures te strijd overspelen", kondigde orga- kan na zijn verrassende wereldtitel en zijn tweede plaats in het wereld bekerklassement kiezen uit diverse miljoenen-aanbiedingen, maar heeft nog een contract bij de ploeg van Gisbers. Grasshoppers brengt BV Lisse in moeilijkheden LISSE In sporthal Meerzicht heeft BV Lisse zich gisteravond maar ternauwernood kunnen plaat sen voor de derde ronde van het Luba basketbaltoernooi. De eerste- divisieploeg keek in de wedstrijd te gen Grasshoppers, dat zonder coach Lace Strong en met slechts zes mensen aan de wedstrijd begon, tot drie minuten voor tijd nog tegen een achterstand aan (88-92). In de laatste minuten toonde het slecht verdedigende Lisse zich echter net iets gretiger dan de Katwijkers, die geholpen door een voorsprong van tien punten zeker geen slechte wed strijd speelden. Grasshoppers scoorde in die laatste minuten geen punt meer, terwijl Lisse er wel acht in mikte. Topscorer bij Lisse werd Paul Ruigrok met 18 punten, bij Grassoppers scoorde Messchmaker er 25. voorkomen. "We hebben gelukkig nog even "op een de tijd om deze poule af te ronden", tijdstip", reageerde Jan de Haas, lid van het LKF-organisatieteam, laconiek. "Als we voor de finales op tweede kerstdag maar klaar zijn. We zulen zo spoedig mogelijk in overleg tre den met de clubs om een uurtje in een hal te vinden om de laatste wed strijden te spelen". Zitmans beslissing betekende voor het publiek in de goed gevulde hal het voortijdig einde van een zeer aantrekkelijke avond korfbal. De Algemene en De Danaïden, gezien hun competitie-klassering de sterk ste van de vier clubs, deden wat van hen verwacht werd, maar derde klasser Velocitas en zelfs afdelings club Fluks zorgden voor verrassin gen. BRAM VAN GENT het schaamrood op de kaken: "Dat we hier met de hakken over de sloot winnen mag natuurlijk nooit gebeu ren. Maar als je niet verdedigt ver dien je eigenlijk niet beter". Heethoofden Trainers mogen wel eens de in druk wekken dat ze de wijsheid in pacht hebben en de nuchter heid zelve zijn. Maar in werkelijk heid gaan ze soms net zo gemak kelijk over de schreef als de voet ballers zelf. Het zijn dus ook maar mensen, deze leden van het trai nerskorps. Afgelopen weekeinde mocht met name de eerste klasse van het zaterdagvoetbal daar weer een paar staaltjes van beleven. In Kat wijk hield trainer Arie Kurver van Rijnsburgse Boys het niet meer uit langs de zijlijn en kuierde weer eens het veld in terwijl de wedstrijd gewoon aan de gang was. Zijn speler Dick Heemskerk was geblesseerd en de coach wil de dat even duidelijk maken aan de arbiter. Heemskerk werd uit eindelijk door een ambulance op gehaald, maar dat rechtvaardigt deze eigenzinnige wandeling van de oefenmeester nog niet. In Spakenburg was het op die zelfde middag geen eenacter die de aandacht trok, maar een optre den van twee acteurs. Bovendien voltrok zich het schouwspel hier voor lege tribunes, na de wed strijd dus. Na het duel IJssel- meervogels - ARC (2-2) had de trainer van laatsgenoemde club even niet meer de wijsheid in pacht om tot tien te tellen, iets wat coaches van een elftal toch zouden moeten beheersen. Bert Jansen vloog bijna zijn collega Hans van der Zee naar de keel. Nou is dat iets wat mis schien wel meer mensen in hun stoute dromen zouden wensen, maar zij brengen toch nog zoveel tact op om dit niet te laten blijken. Jansen was er evenwel dichtbij na een fikse woordenwisseling met Van der Zee. Enkele dagen na het incident blijkt de Racing-coach te zijn af gekoeld en ook zijn daden te heb ben overdacht. "Dit is natuurlijk niet goed te praten. Als trainer moet je je zo niet laten gaan. Maar de emoties kregen op een bepaald moment de overhand", aldus Jansen. Hij hecht er wel aan dat de voorgeschiedenis wordt meege wogen in de discussie over zijn handelwijze. Vorig jaar riep Van der Zee al dat ARC elke wedstrijd op het randje van het toelaatbare speel de. Dit jaar werden we weer ge treiterd. Toen wij een minuut voor half drie het veld opkwamen, waren de jongens van Van der Zee net klaar met de warming up. Ze gingen op hun gemak naar binnen. We stonden daarna meer dan vijf minuten te wachten op ze. Bleken ze van shirt te moeten wisselen. Ons was niets verteld. Kinderachtig allemaal". De bekende druppel was echter een inworp van de Vogels, gratis gekregen van ARC nadat een Spakenburger geblesseerd was geraakt. "Dit sloeg alles. Normaal krijg je zo'n bal terug. Een van de Vo gels gooide de bal echter keihard tegen het lichaam van een van on ze spelers. Daarna werd een ande re Vogels-speler opgedragen om meteen te storen. Er kwam een kans uit en we stonden bijna met 1-0 achter. Dan ga je tevervind ik. Tijdens de wedstrijd hield ik me in, maar na afloop kon ik dat niet Volgens Van der Zee is de edu catie van Jansen gestopt na zes jaar lagere school. Toen Jansen dat te horen kreeg zaterdag sloe gen de stoppen bijna door. Eerder dit jaar haalde Van der Zee het bloed onder de nagels van Kat wijk-trainer Arie Lagendijk van daan door openlijk een arbiter te complimenteren nadat er een strafschop was gegeven aan de Vogels. Jansen wordt wel eens gezien als een adept van Lagendijk. Hield een en ander verband met het 'herenleed' Spakenburg. Afknapper Een onthulling. Al vijf wedstrij den na zijn indiensttreding drie seizoenen geleden bij LDWS (het huidige UDWS) overwoog Cees Vermeulen de handdoek in de ring te gooien omdat de inzet van de spelers hem niet aanstond. Een nieuwsfeit: uit een vorig seizoen gehouden enquête bleek dat de helft van de spelers tegen een verlenging van het contract van trainer Vermeulen was. Niet temin besloot het bestuur om het dienstverband met één seizoen te verlengen. Een conclusie: het was dus geen verrassing dat het huwelijk tussen Cees Vermeulen en UDWS vorige week op de klippen liep. Ben de Roo zag de bui al een aantal weken hangen. De aan voerder van het vlaggeschip ont waarde de afgelopen weken een steeds slechter wordende sfeer in het elftal, dat vooraf als een titel kandidaat werd bestempeld, maar tot nu toe ronduit tegenval lend presteert in de vierde klasse De Roo somt de oorzaken op: "Cees heeft te veel geschoven met bepaalde jongens. Zoiets is natuurlijk nooit bevorderlijk voor de sfeer. En ik moet ook zeg gen dat de meesten geen zin meer hadden om te trainen. Daar heb ik het met Cees vaak over gehad. Hij was een liefhebber van sprin ten. Ging soms, zonder een behoor lijke warming-up, als een idioot tekeer. De oefeningen sloegen af en toe nergens op. Dat hadden de meesten wel gezien en zij kwamen dan ook niet meer. Ik heb hem veelvuldig gevraagd om op spelsi tuaties te trainen. Cees bleef dat categorisch weigeren en verloor daardoor het respect van de spe lers. Hij had ook geen overwicht meer. Bij een elftalbespreking zat iedereen door elkaar heen te lul len". Een door De Roo en Cees de Roode, de aanvoerders van één en twee. gehouden onderzoek leerde dat 99 procent van de spelers niet meer verder wilde met Vermeu len. Een advies dat door het UDWS-bestuur in de wind werd geslagen. Het college wilde hoe dan ook het seizoen afmaken met de oefenmeester. Na e met de aanvoerders stuurslid beloofden de partijen beterschap en besloten ze het dienstverband te respecteren. Daarom sloeg het nieuws vori ge week, op de dag van UDWS- Foreholte, dat Vermeulen er toch de brui aan zou geven, in als een bom aan de Boshuizerkade. De Roo wist de trainer nog te bewe gen om de vierdeklasser te coachen tijdens de wedstrijd, maar daarna hield Vermeulen het definitief voor gezien. Een actie die om commentaar schreeuwt. Maar Vermeulen en het bestuur hebben afgesproken om 'ins en outs' binnenskamers te houden. Geconfronteerd met de kritiek van De Roo gaat Vermeu len alsnog overstag: Het lag dus volgens De Roo aan de trainingen? Laat ik je nu vertellen dat ik de beschikking had over een half oefenveld, waarop we soms met 27 man moesten trainen. Hoe kun op zo'n kleine ruimte spelvormen geven? Laat me niet lachen. Ik miste een brok agressie en probeerde dat op de training een beetje te kweken. Maar de meesten verdomden het gewoon om een stapje harder te lo pen. Ze waren er wel, maar dat wisten ze volgens mij zelf niet. Zó weinig deden ze. Ik ben volledig afgeknapt op de mentaliteit die bij die club heerst. Dat is me al die tijd een doorn in het oog geweest Waarom dan nog zo lang aan de club verbonden gebleven? Omdat ik een positief ingestel de jongen ben en er van uitging dat er nog wat te veranderen viel. Elke keer kwamen er ook nieuwe jongens bij en dacht ik dat het tij wel zou keren. Maar nu kon ik het voor mezelf niet meer maken om langer te blijven. Kijk, het is voor mij een hobby, waar slechts een kleine vergoeding tegenover staat. Als er dan geen arbeids vreugde meer is, dan rest voor mij één ding: opstappen". Terwijl Vermeulen de vrijgeko men tijd doodt met het voetballen bij FC Rijnland, neemt Mat Kee- reweer de honneurs bij UDWS tot het einde van "Ik ken hem niet, maar hel een aardige man. De sfeer is in el geval opgeklaard", oordeelt Ben de Roo. "Alleen komt die Keereweer ee tikkeltje zenuwachtig over". Zo wist Fluks na een overrompe lende start van De Algemene (2-0 na drie minuten) weer aan te klampen en tot in de tweede helft (rust 4-4) de twee klassen hoger opererende te genstander uitstekend partij te ge ven. De enorme trefzekerheid van Alfred Lambooy, zes treffers in een duel van 35 minuten, was echter op de lange duur te veel voor de Noord- wijkers: 5-11. Applaus van coach Peter van Nieuwenhuizen kreeg Fluks ook na het treffen met eersteklasser De Da naïden. De 8-13 uitslag vormde een duidelijke afspiegeling van het krachtsverschil, maar de wijze waarop De Danaïdens Eric Krom hout viermaal te kijk werd gezet door Hans Mertens was wel opval lend. Dat de getergde Leidse top schutter op zijn beurt ook voor een handvol treffers zorgde deed daar van niets af. Daarvoor had De Danaïden al een teleurstelling moeten incasseren. Velocitas, dat heel tactisch het leng te-voordeel uitspeelde, was tegen de ploeg van coach Janko Breed- veld op 0-3 gekomen. "Dan wordt het moeilijk spelen in zo'n korte wedstrijd", wist Breedveld, die ooit enige jaren in Leiderdorp als speler actief was. "Bovendien had ik van tevoren gezegd, dat de competitie voor mij belangrijker is dan dit toer nooi. Dit is een mooie gelegenheid om dingen uit te proberen voor straks. De uitslag is dan niet belang rijk, wel de manier van spelen". Met de 6-6 uitslag kon hij onge twijfeld vrede hebben, want daar mee bleef zijn ploeg tenminste in het spoor van De Algemene, dat wél tweemaal won. Opvallend in dit du el was de onverstoorbare Paul Hüs- ken, die driemaal scoorde voor De Danaïden, terwijl aan Leiderdorpse zijde het duo Ron Goudsmit - Ste ven de Ronde erg gevaarlijk was. Tot een herhaling van deze pres tatie bleek Velocitas niet meer in staat. In het duel tegen De Algeme ne zorgden Alfred Lambooy (2), An nemieke Molloy, Brenda Venema en Remco Molloy voor een snelle 5- 1 voorsprong en hoe de Leiderdor pers ook aandrongen, het verschil bleef tot de laatste minuut intact. Beslissend in de strijd voor de kwa lificatie voor de op tweede kerstdag te houden eindronden was derhalve het onderlinge treffen tussen De Al gemene en De Danaïden. Een ge staag teruglopende haltemperatuur had inmiddels geresulteerd in forse condensvorming. Spelers slipten weg bij welhaast elke aanzet en dat was voor scheidsrechter Jan Zit- DEN HAAG Net als andere sporten heeft ook het tennis zijn 'jungle'. Alleen wordt die zelden zichtbaar gemaakt. Te zien is slechts de mooie kant van het dure wereldje. Wat aan het oog ontrok ken wordt, is een onderlaag van beginnende profs die zich door de wildernis heen slaan alvorens ze in de schijnwerpers komen. Op een afgelegen baantje een kwalificatiewedstrijd spelen terwijl het publiek stenen naar je gooit. Ook dat schijnt proftennis te zijn. Jan Siemerink - hij bereikte gisteren de tweede ronde van het Dutch Indoor tennistoernooi in Den Haag - weet er alles van. De linkshandige speler uit Rijns- i mogen. Een v burg is inmiddels de onaantrekke- mige gevallen. de andere kant meter kijken lijke kelder van het profcircuit het verlaten. Hij hoopt de grootste ontberingen achter de rug te heb ben. Maar Siemerink heeft momen ten gehad waarop hij in gedachten het racket over de oren van zijn te genstander trok. Van ellende en nijd. "Het is iets wat je niet gelooft als je alleen maar die mooie beelden van Wimbledon, Roland Garros en wel dat-i de Grand Prix-toernooien ziet. toch uit'. Ik kon Maar als je een trapje lager komt, in de kwalificaties van de Challenger- toernooien en vooral bij de Satelli- te-toernooien, dan is er weinig meer over van de glamour". De op de wereldranglijst laag ge klasseerde profs zijn ook. op die toernooien van minder allure ver oordeeld tot het spelen van voor ronden alvorens ze het hoofdtoer- controle op dat r 'Je wordt met je tegenstander alsof al deze toestanden het tennis afgelegen baan opgestuurd. Een paar ballen krijg je r het verder maar ui vreemd zijn. Ik heb ondervonden zoek dat het niet z Zonder "Ik heb ee scheidsrechter. Verschrikkelijk. Op sproken die i een gegeven moment voel je dat je tietoernooi moest spelen. Op een beter bent. Dan geeft zo'n jongen bepaald moment werd hij vanaf de kant gewoon bekogeld met stenen, gewoon uit. Dan Wat doe je dan? Je laat je toch niet in 'Ja, ik zie ook stenigen? Hij is de baan maar afge- aar ik geef hem stapt". Het supportersgeweld lijkt voorbe houden aan de voetballerij, maar dat is een misvatting. De keiharde strijd wordt ingegeven door de tmoordende concurrentie onder de het gelukkig niet meegemaakt, beroepsspelers. En dan met moment niet meer tegen. Dit had ik nog nooit meegemaakt". Volgens Siemerink was het zelfs geen uitzondering dat een setstand werd aangevochten. "Zelf heb ik Van der Sar oefent met Olympisch elftal ZEIST (ANP) De bondscoaches Nol de Ruiter en Jan Rab hebben zestien spelers opgeroepen voor de oefenwedstrijd van het Olympisch elftal tegen Vitesse. Edwin van der Sar uit Voorhout is ook weer van de partij. Het duel wordt volgende week dinsdag in Huissen gespeeld. De selectie: Ronald de Boer, Kreek en Van der Sar (allen Ajax), Taument (Feyenoord), Brusselers (Fortuna Sittard), Numan (Haar lem), Lanckohr (MVV), De Ron (PS^, Maas, De Wijs (beiden RKC), Sas (Sparta), Tebbenhof (SVV), El- zinga, Karnebeek (beiden FC Twen te), Roest (FC Utrecht) en Binken (Volendam). óók om op de hoogte te blijven na terugkeer van een zakenreis Zes dagen per week kompleet nieuws, tips en trends. Dat wil ik niet missen! Ik neem een proefabonnement voor 7 weken en betaal slechts f 27,50 Ik neem een kwartaalabonnement f 74,15* Ik neem een jaarabonnement f 285,50* Voor het abonnement ingaat ontvang ik de krant twee weken gratis! (aankruisen wat van toepassing is) Naam Adres Postcode Woonplaats. .Tel.. Deze bon in een envelop, zonder postzegel, sturen naar Leidsch Dagblad, Antwoordnummer 10050, 2300 VB Leiden. U kunt ook bellen: 071-161400 baan naast mij maakte de mindere goden die vechten voor - een boterham, maar eigenlijk het ta lent missen. Siemerink stond een jaar geleden op de ranglijst van de professionals rond de 500ste plaats. Dan is het vooral 'klunen' geblazen. Een term die de spelers weieens gebruiken om aan te geven hoe hard ze moeten werken om een toernooi binnen te komen via de kwalificaties. Want met een lage ranking komt een ten nisser nergens rechtstreeks binnen. Hoewel Siemerink inmiddels aar dig wat vorderingen heeft gemaakt - nummer 148 van de wereld - moet hij ook nu nog regelmatig voorwed strijden spelen alvorens voor het geld en de punten te kunnen mee doen. Zoals in Den Haag afgelopen weekeinde. Ondanks zijn behoorlij ke ranking kwam het jongste lid van de laatste Davis Cup-selectie niet meteen in het hoofdtoernooi van het Challenger-evenment, waar 100.000 dollar te verdelen is. Hij doorstond echter de kwalifi caties glansrijk en versloeg zelfs de winnaar van vorig jaar, Eric Wino- gradsky. In de Houtrusthallen be wees de Rijnsburger gisteren op nieuw zijn talenten. De Duitser Jens Wöhrmann - op de wereldrang lijst tien plaatsen hoger geklasseerd dan Siemerink - kon slechts in de eerste set het service-geweld van zijn 20-jarige opponent volgen: 7-5. In de tweede was er voor Wöhr mann slechts een figurantenrol weggelegd. Onder het toeziend oog van bondscoach Stanley Franker Terwijl zijn minder getalenteerde collega's elkaar in Den Haag afslach ten, haalt Stefan Edberg in Frankfurt de vreemdste capriolen uit om de eer ste plaats op de wereldranglijst veilig te stellen. De Zweed versloeg Emilio Sanchez gisteren met 6-7,6-3, 6-1. foto ap> maakte Siemerink de partij met een ace (zijn tiende) uit: 6-2 in de tweede set. In de tweede ronde ontmoet hij de winnaar van de partij tussen Diego Nargiso en de als eerste ge plaatste Magnus Gustafsson. Het levert 'Siem' - die in Den Haag met Michiel Schapers dubbelt - weer een paar puntjes op voor de ranglijst. "Maar ik moet veel meer partijen winnen om een paar plaat sen te stijgen. Met het aantal punten dat ik nu heb zou ik een paar jaar ge leden 100ste van de wereld zijn ge weest. Met een ranking van onge veer 150 kwam je toen ook recht streeks binnen in een toernooi. Nu moet ik drie potjes winnen om al leen nog maar te mogen meedoen in Den Haag". Startgelden De oorzaak ligt vooral in het sinds kort gehanteerde systeem van de in ternationale vakbond van de tennis- profs, de ATP. Een speler kan per jaar zo veel toernooien spelen als hij zelf wil, slechts zijn beste 14 resulta ten tellen voor de wereldranglijst. De toppers spelen er veel meer dan 14. Niet voor de punten, maar voor het geld. In veel gevallen worden ze gelokt door startgelden. Na de eer ste ronde vertrekken ze lachend naar huis met een zak geld, terwijl hun ranking geen gevaar loopt. De subtoppers blijven gefrustreerd achter, want zij zijn door deelname van de vedetten buiten het spelers- veld gehouden. Siemerink is duidelijk: "Ik weet dat er spelers zijn die het zo doen. Het systeem deugt dus niet en moet veranderen. De toppers houden ons bovendien buiten de toernooien door overal maar in te schrijven. Zij worden meteen toegelaten, wij moeten daardoor weer kwalificatie spelen. Een weekje rust zou voor hen goed zijn en geen gevaar ople veren voor de ranglijst. Wij daaren tegen kunnen niet eens rust nemen, want elk toernooi is enorm belang rijk". Het woord broodroof wordt door Siemerink niet gebezigd, maar wat de meer getalenteerde collega's doen lijkt er wel op. "Ach", zegt de pupil van Frits Don, "zelfs in Neder land heb ik ervaren dat je als sub topper niet meetelt. In Rosmalen, toch een Grand Prix toernooi, was mij en Tom Kempers een wild card voor het dubbeltoernooi beloofd. We hoefden dus niet in te schrijven. Toen we aankwamen bleek de wild card opeens naar Jakob Hlasek en Michael Stich te zijn gegaan. Wim Buitendijk (toernooidirecteur, red.) wist het ook niet meer. Ik snap wel dat die twee interessanter waren voor het publiek, maar laat ons dan iets weten dan schrijven we gewoon in. Nu hadden we niets". ROB VAN DER ZANDEN WOENSDAG 15.30-16.00 EURO: Vlotraces. deel 2. 15.30-16.45 Sportnet: Bowlen voor vrou- 16.00-17.00 EURO: Challenger trophy. 16.45-17.00 Sportnet Sport uit Spanje. 17.00-18.00 Sportnet: Zeilen, yacht ra cing. 17.00-18.00 EURO: Day at the beach. 18.00-18.30 TV5: Montagne, bergsport magazine. 18.00-19.00 Sportnet: Bowlen. Dutch 18.00-19S00 EURO: Jumping Maastricht. 19.00-19.30 EURO: Kenwood Cup zeilen. 19.00-21.00 Sportnet: American Football. 19.30-20.00 EURO: Eurosportnieuws. 20.00-21.00 EURO: Trans world sport. 20.00-23.00 BRT 2: Sportavond. 21.00-22.00 EURO: WK bobsleeën, twee- 21.00-22.30 Sportnet. Pro Boksen. 21.24-22.00 Ned 3: Studio Sport: met o.a. bekervoetbal. 22.00-23.00 EURO Boksen. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Journaal. 22.15-23.10 Super. Sports news. 22.30-23.00 Sportnet Speedbootraces Ford Lauderdale. 23 00-23 20 Did 1 Sport extra WK tennis. 23.00-00 00 EURO woetbal. 23.00-00.30 BBC 1Sportsnight: EK bok sen weltergewicht, Kirkland Laing-Patnzia Oliva; voetbalsamenvattingen lerland-En- geland, Schotland-Bulgarije en Wales- Luxemburg. 23 00-01.00 Sportnet: NHL IJshockey. 00 00-00.30 EURO: Eurosportnews. 00.30-01.30 EURO: Indoor world jet ski 01.00-02.00 Sportnet: International mo- Open Masters. 10.00-11.00 EURO US Open tafeltenni 11 00-13.00 EURO: Kunstrijden op c Classics. 13.00-13 30 EURO: Eurobics. 13.00-14.30 Sportnet: High Five, exoti sche sporten. 13.30-14 30 EURO: Wereldspelen niet- olympische sporten, i 14.30-15.30 EURO Internatio handbal vanuit Ystad. Cup

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17