Afdeling Leids verpleeghuis in Voorschoten Nieuw plan voor asfaltering Westeindseweg Zoeterwoude Eerste bewoners Bloemenweide in Zoeterwoude krijgen sleutels Winkeliers Voorschoten verzetten zich niet tegen verkeersvrije Schoolstraat Ledenblad Groen Links Oegstgeest ter ziele Dief gepakt bij terugl^eer naar plaats misdaad Tropisch hout PAGINA 16 ^irojTTiTiWMg VRIJDAG 2 NOVEMBER 1990 Mogelijk ruimte voor 30 patiënten Wethouder Hogenelst overhandigt de sleutels ZOETERWOUDE - Wethouder R.L.G. Hogenelst van volks huisvesting en ruimtelijke or dening heeft vanmorgen de sleutels uitgereikt aan de eerste bewoners van de nieuwbouw wijk Bloemenweide. Marcel en Beikeliene Hoogeveen waren de gelukkigen omdat hun huis aan de Paardebloemweg als eer ste in de nieuwe wijk werd op geleverd. Deze woning is de eerste in een se rie van 44 premie-koopwoningen die nog voor het einde van. het jaar worden opgeleverd. Een complex van negen bejaardenwoningen maakt ook deel uit van dit plan, maar deze huizen komen pas in 1991 gereed. Bloemenweide wordt in tien jaar gemeente Zoeterwoude betreft is volgebouwd. Volgens de huidige Bloemenweide het laatste grote plannen worden er tot het jaar 2000 in totaal 243 woningen gebouwd. In een korte toespraak memo reerde de wethouder waarom de ge meenteraad enige jaren geleden be sloot om ruimte te maken voor een grote bouwlocatie in het 'groene' dorp: Zoveel mogelijk geboren Zoe- terwoudenaren zouden de gelegen heid moeten hebben om in hun dorp te blijven wonen. Volgens Ho genelst wordt die doelstelling in Bloemenweide gehaald, omdat het grootste deel van de bewoners uit doorstromers en starters op de wo ningmarkt bestaat. Tien jaar geleden werd voor het laatst op grote schaal gebouwd in het dorp. De nieuwbouwprojecten werden daarna geconcentreerd in de wijk Rijndijk. Voor zover het de bouwplan in het dorp. omdat ders te veel groen wordt aangetast. ZOETERWOUDE - Alle obstakels voor de vernieuwing van de West eindseweg zijn uit de weg geruimd. De waterleiding onder het wegdek wordt eerst vernieuwd, daarna wordt een nieuwe asfaltlaag aange bracht. Alleen de datum waarop de werkzaamheden beginnen is nog niet bekend. In de commissie openbare wer ken deelde wethouder A. Ringers- ma gisteravond mee dat de waterlei dingmaatschappij nieuwe buizen onder de weg gaat aanleggen. Dat is nodig omdat de oude leidingen zeer 'breukgevoelig' zijn. De leidingen gingen enige tijd ge leden al kapot bij de eerste, misluk te poging de weg opnieuw te asfalte- Licht letsel en beperkte schade bij botsing Leiderdorp LEIDERDORP - Twee Leidse meis jes van 16 en 17 jaar oud raakten gis termiddag licht gewond bij een on geluk op de Leiderdorpse Engelen- daal. De 17-jarige vergat met haar bromfiets voorrang te verlenen aan een automobilist die van rechts de Engelendaal op wilde rijden, waar na zij met haar 16 jaar oude passa gier tegen het wegdek werd ge smakt. Na medisch onderzoek ter plaatse konden de twee naar huis. De brommer raakte zwaar be schadigd, de schade aan de auto bleef beperkt tot krassen op de lak. ren. Een zware asfalteermachine zakte door het wegdek en de water leiding ging op verschillende plek ken kapot. Ook met de aannemer is er over eenstemming bereikt over de re constructie. Extra onderzoek heeft aan het licht gebracht dat er in de weg extreem slechte plekken zitten. Die worden tot 80 centimeter diepte uitgegraven, waarna er een funde ring wordt gelegd met grote lava- blokken. De minst slechte plekken krijgen een zodanige bewerking waarbij het asfalt wordt herge bruikt. De rest van de weg wordt op de 'ouderwetse manier' geasfal teerd. De nieuwe werkwijze valt veel duurder uit dan oorspronkelijk was geraamd, maar de aannemer doet het voor de in eerste instantie afge sproken prijs, 370.000 gulden. Geeen subsidie voor jeugdorkest in Oegstgeest OEGSTGEEST - De Stichting Jeugd Symphonieorkest krijgt geen subsidie van de gemeente Oegstgeest. B en W besloten de aan vraag van het enige maanden gele den opgerichte ensemble niet te ho noreren, omdat Oegstgeest in de ko mende jaren toch al veel meer geld kwijt is aan muziekonderwijs dan de gemeente heeft begroot. De ge meente draait voor 200.000 gulden op voor de tekorten bij de streek- muziekschool. Bovendien bestaat het orkest maar voor een deel uit Oegstgeestenaren. VOORSCHOTEN - Majoor Bosshardt bezocht gisteravond een zangavond in de Voorschotense gereformeerde kerk. Het koor Exultate Deo vertolkte in de goed bezette kerk enige liederen. Er werd een collecte gehouden ten bate van het werk van de stichting Vervolgd Christendom. De opbrengst hier van bedroeg ruim 1400 gulden. Na afloop van het concert signeerde Boss hardt haar boeken voor belangstellenden. (foto Holvast) VOORSCHOTEN - Er ko men wellicht 30 plaatsen voor psycho-geriatische pa tiënten in Voorschoten. Het gaat om een dependance van een verpleeghuis dat in Lei den komt. De nieuwbouw wijk Starrenburg en 't Hof- flants Huys aan de Zeven Provinciën zijn mogelijke lo caties. Voor het plan is 4,5 miljoen gulden uitgetrok- jken. Zoals bekend krijgt Leiden twee verpleeghuizen met elk meer dan 150 plaatsen voor demente ouderen en mensen met lichamelijke klach ten. Er komen drie dependances, een daarvan komt hoogstwaar schijnlijk in Voorschoten. Verzorgingshuis 't Hofflants Huys wil de plaatsen graag hebben. «Een deel van de bewoners van het verzorgingshuis komt nu al in aan merking voor een plaats in een ver pleeghuis, maar heeft daarvoor nau welijks mogelijkheden. Voor een klein aantal van deze bewoners heeft 't Hofflants Huys speciale op vangmogelijkheden gecreëerd. 't Hofflants Huys is vertegen- woordigd in een commissie die de provincie adviseert over de uitein delijke locatie. Directeur van't Hofflants Huys J. Lenselink zegt dat pas duidelijk Toch trapveldje bij Zonnegaarde in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Er komt toch een trapveldje bij de Zonnegaarde in Zoeterwoude. De gemeente heeft /door ruilverkaveling een hectare weiland in handen gekregen dat hiervoor geschikt wordt gemaakt. Komend voorjaar wordt het voor ste deel van het weiland, dat dicht ,bij de Zuidbuurtse vaart ligt, ge draineerd, vlak gemaakt en met gras ingezaaid. Op het achterste deel van het weiland worden de ko mende weken al doelpalen neerge zet, zodat de jeugd daar al kan voet ballen. Zodra het trapveldje klaar is word het achterste gedeelte waar schijnlijk verkocht. Wethouder A. Ringersma verze kerde de leden van de commissie ^ruimtelijke ordening gisteravond dat er geen bomen worden geplant rondom het trapveldje. Bewoners van de Zonnegaarde waren daar bang voor, want dan zou hun uit zicht over de weilanden verloren gaan. wordt waar de dependance komt, als bekend is waar de twee Leidse verpleeghuizen komen. De gemeen te Leiden heeft vooralsnog zes plaatsen op het oog. De dependance staat dan ook pas in oktober 1994 op de planningslijst van de provincie. Dagopvang Wethouder F.J.M. ten Have geeft begin volgende week een gesprek met de provincie om meer informa tie te verkrijgen over alle plannen. Waarschijnlijk zijn de 30 plaatsen niet alleen bestemd voor Voorscho tenaren. Ten Have noemt dat geen ramp. "Er zijn wellicht mogelijkhe den voor extra voorzieningen zoals gebruik van de dagopvang, de maal tijden van Tafeltje Dekje, aanleun woningen. Voorzieningen waarvan zoveel mogelijk oudere Voorschote naren gebruik kunnen maken". Voorschoten heeft zelf al gekeken naar Starrenburg, omdat de depen dance 'daar makkelijk in de nieuw- bouwplanning is op te nemen'. Wat betreft de bevolkingsopbouw lijkt deze nieuwbouwwijk minder gun stig. "Maar waar de dependance ook komt, er moet worden gelet op openbaar vervoer en de ontsluiting van de wijk", aldus Ten Have. Extra geld voor muziekonderwijs Zoeterwoude-Dorp ZOETERWOUDE De stichting muziekonderwijs Zoeterwoude- Dorp krijgt dit jaar 15.000 gulden extra subsidie van de gemeente. Dit stellen B en W voor aan de raads commissies welzijn en financiën. De muziekschool heeft het geld dringend nodig, omdat de salaris kosten veel hoger blijken dan be groot. In verband met wijzigingen in landelijke regelingen moet de mu ziekschool haar docenten ook in de zomermaanden betalen. Tot nu toe was het de gewoonte om de leraren per jaar maar tien maanden salaris te geven, omdat in de zomermaan den geen les wordt gegeven. B en W willen een onderzoek naar de personeelskosten op de beide Zoeterwoudse muziekscholen. Ook de school in de wijk Rijndijk heeft door de gewijzigde regelingen meer subsidie nodig, maar dat zou om niet meer dan 2000 gulden per jaar gaan. De muziekscholen ontvangen per jaar gezamenlijk 93.000 gulden sub sidie. De school aan de Rijndijk krijgt jaarlijks 35.000 gulden en de school in het dorp 58.000 gulden. Het Algemeen Vormend Muziekon derwijs (AMV) wordt door 45 kinde ren aan de Rijndijk gevolgd en door 42 in het dorp. Aan de Rijndijk heb ben 25 leerlingen les in het bespelen van een instrument, in het dorp zijn dat er 70. VOORSCHOTEN - De Centrum Winkeliers in Voorschoten ver zetten zich niet tegen de afslui ting voor auto's van het stukje Schoolstraat tussen Albert Heijn en reisbureau Wolters op vrijdag en zaterdag. De winke liers hebben wel een aantal voorwaarden gesteld. De winkeliers willen van wethou der F.J.M. ten Have de garantie dat de proef over een jaar wordt geëva lueerd en kan worden terugge draaid bij omzetverlies. Verder mag de toelevering van winkels niet in gevaar komen. Het verkeersbeleid in de rest van de Schoolstraat mag gedurende de proef niet worden veranderd. De afsluiting mag pas in het voorjaar ingaan wanneer de par keerplaatsen bij het Wagenerf zijn aangelegd. De wethouder zou hen deze garanties tijdens een voorlich tingsavond moeten geven. Vier van de bij de winkeliersvere niging aangesloten ondernemers re ageerden uiteindelijk positief op ge deeltelijke afsluiting zoals de ge meente dat heeft voorgesteld. Twee waren negatief en twee reageerden niet. De voorstanders zijn niet te vreden met de huidige gang van za ken in' de Schoolstraat. Uitstallin gen van ondernemers en de drukte op vrijdag en zaterdag maken de si tuatie voor automobilisten, voet gangers en fietsers verre van ideaal. De overlast van winkelstallingen valt volgens voorzitter W. van Dam moeilijk in te dammen. De straat is zo smal dat de winkeliers hun stal lingen zouden moeten binnenhalen om voetgangers niet van de stoep te drukken. De meeste winkeliers zijn niet bereid deze maatregel te ne- OEGSTGEEST - Tot zijn stomme verbazing zag een 31-jarige Leide- naar gistermiddag voor het Oegst- geester zwembad Poelmeer aan de Lange Voort zijn fiets staan, op de zelfde plaats waar deze een week ge leden was gestolen. De man waar schuwde onmiddellijk de politie die bij het zwembad postvatte. Na korte tijd kon zij een 15-jarige Leidenaar in de kraag grijpen die met de fiets wilde wegrijden. Na een kort ver hoor op het bureau bekende hij de fiets te hebben gestolen. OEGSTGEEST - De Groen Links Oegstgeester, het ledenblad van de plaatselijke politieke partij, is na drie nummers ter ziele gegaan. In het laatste nummer constateert de redactie dat het blad niet aan de doelstellingen voldoet. Het perio diek zou een discusieplatform moe ten zijn voor de leden, een 'bindend element in het leven van de plaatse lijke partij', dat 'uitstraling naar an dere politieke partijen' had moeten hebben. 'Informatief is het blad nauwelijks geweest', constateert de redactie, want 'de informatie die in het blad verscheen was ook elders te koop'. De vraag of het blad 'meningvor mend' was kunnen de makers niet beantwoorden. Wel vragen zij zich af of het blad door iemand werd ge lezen, want het aantal ingezonden reacties beperkte zich tot nul. Van de beoogde 'uitstraling naar andere politieke partijen' kwam ook niet veel terecht, want zij hebben het blad niet ontvangen. INBRAAK - Bij een inbraak in een woning aan de Hazenboschlaan in Oegstgeest is een videorecorder buitgemaakt. De dieven wisten bin nen te dringen door de achterdeur te forceren. De bewoners ontdekten de inbraak gistermorgen, toen zij na een weekje vakantie naar huis te rugkeerden. 'Zonder lezers geen blad, anders dan een dat kwalitatief vergelijk baar is met dat van een noodlijden de majorettevereniging', vat de re dactie de droeve gang van zaken sa men. Extra informatie krijgen de le den in het vervolg toegestuurd bij de uitnodigingen voor ledenverga deringen. De Oegstgeestenaren wil len proberen samen met andere af delingen in de regio een nieuw blad uit te geven. Vietnamezen herdenken vlucht ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Komitee van Vietnamese Boot vluchtelingen 303herdenkt zater dag 3 november dat tien jaar gele den de Vietnamezen uit hun land vluchtten en zich vestigden in Ne derland. Ze verlieten Vietnam uit vrees voor het communistische re gime. In gebouw Nabij aan het Lau- raplein in Alphen zullen zij van 18.00 tot 23.30 uur bijeenkomen. Ze zullen praten over hoe zij de onder drukte bevolking in hun moeder land kunnen helpen. Naar aanleiding van het artikel 'Toch gebruik tropisch hardhout bij bouw scholen' (in Leiderdorp) in het Leidsch Dagblad van 18 oktober het volgende. Volgens wethouder Huigen is het goedkope onderhoud van tropisch hardhout voor het col lege doorslaggevend geweest. Dit nu getuigt van een gebrek aan ken nis bij het college dat, aangezien er heden ten dage genoeg mogelijkhe den zijn om je te orienteren, tevens getuigt van een gebrek aan interes se in het onderwerp. En dat on danks de ernst van de situatie. Het is een feit dat meranti, het in de wo ningbouw' meest gebruikte tropi sche hardhout, binnen tien jaar op is als er nu geen maatregelen wor den genomen. En het kappen van merbau is een bedreiging voor de le venswijze en bestaansmogelijkeh- den van Papua's. In grote gebieden schijnt merbau al geheel verdwe nen te zijn. Dat het onderhoud van tropisch hardhout goedkoper zou zijn dan dat van naaldhout is een fictie. Daar is langzamerhand voldoende onder zoek naar gedaan. Zo heeft bijvoor beeld geïmpregneerd vurenhout dezelfde economische prestatie als meranti, dus inclusief onderhoud. Hout gaat meestal rotten door een slechte of verkeerde bouwkundige verwerking of een verkeerd tech nisch ontwerp. En dan gaat meranti ook rotten. Eigenlijk was tot voor kort het gebruik van tropisch hard hout alleen echt wenselijk bij water staatkundige werken, en daar zijn nu ook alternatieven voor. H.P. Nooteboom (Rijksherbarium) Schelpenkade 6 Leiden OEGSTGEEST - Hoezo hondenpoepprobleem? Dapper trotseert deze tomaatplant in het hondentoilet aan de Oegstgeester Terweeweg de faecalische aanslagen van dartele viervoeters. Wodan Holvast (de hond van de foto graaf) kan de spontane begroeiing in zijn toilet maar matig waarderen. (Foto Holvast) VRIJDAG 2 NOVEMBER Alphen optreden van het 'Dick'sies trio', van 17.00 tot 20.00 uur tijdens de 'Einde week borrel', in jazzcafé Dick'sies. Hooftstraat. soosavond Stichting Homosexu- 'Het werk van Gods Woord', door D. Steenhuis, aanvang 20.00 uur in de Streekschool, Lammenschans- literaire avond van het T.S. Eliot Society: 'Het licht dat breekt', aan vang 20.00 uur in De Burcht. 20.00 uur in de Groenoordhal. cabaretvoorstelling: 'Kadett 4711door Hans Liberg, 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. Leiderdorp prijsklaverjassen in de kantine kaartavond HSV De Sportvisser, 20.15 uur in Cultureel Centrum Wa- aanvang 20.00 uur in het clubge- renar. bouw Bosweg. a r.K\ cabaretvoorstelling: 'Ruimte- w ZATERDAG 3 NOVEMBER vrees', van Robert Paul, aanvang W Alphen 20.15 uur in De Rank, Golfbaan. BÊ Ift optreden The Little Steamband', ÊSÊ VA aanvang 22.00 uur in jazzcafé Dick- optreden 'Mr Sloppy's' blues- /rockband, aanvang 21.00 uur in Scum. Leiden Muziekconcours, van 10.00 tot 20.00 uur in de Stadsgehoorzaal. concert Leiderdorps Kamerkoor en Voorburgs Jongerenkoor, aan vang 20.15 uur in de Dorpskerk. Noordwijk filmavond' 'Fallen Angels'. 20.00 uur in De Ark, Picképlein. Voorschoten open middag Vereniging 'Ou ders van een overleden kind', 14.00 uur in het Bondsgebouw van Lau- rentiuskerk, Leidseweg. Wassenaar eliteit Alphen, vanaf 20.00 uur in gebouw SHA. Prinses Marijkelaan. Katwijk concert Cantate Deo. aanvang 20.00 uur in de Dorpskerk. Leiden lezing in de serie De Opwekking: eenacter 'Pick-Up'. van Gerard- jan Rijnders, aanvang 20.30 uur in het Micro Theater. Oude Vest. concert 'Hohe Messe'. door het Bachkoor Holland mmv Amster dams Kamerorkest olv Charles de Wolff, aanvang 20.00 uur in de Pie terskerk. optreden 'Iron Maiden', aanvang van de Ijsbaan, Mauritssingel 154, aanvang 20.00 uur. Noordwijk grote veiling Internationale Ver eniging Philatelica, aanvang 19.30 uur. bezichtiging kavels vanaf 15.00 uur in het Buurthuis, Hoofd straat. Valkenburg flff ntt 'sies. Hooftstraat. klaverjaswedstrijden bij Valken gj WA '68. aanvang 20.00 uur in de kanti- Katwijk ne. Duyfraklaan. Wik muzikale voorstelling: The good, the bad and the fat', aanvang Wassenaar 20.15 uur in Tripodia. uitvoering van de thriller: 'De Ita- gm fy optreden 'Les Zazous', met o.a. liaanse Meesterhand', door To- I- L. M IT A hun nieuwe cd, aanvang 21.00 uur neelvereniging Mimicri, aanvang U LIiUm in De Donk. optreden van de groep 'Iron Mai den', aanvang 20.00 uur in de Groenoordhal. Leiderdorp kindervoorstelling (4 tot 8 jaar): 'De dans om tante's stoel', door Poppentheater Rarekiek, aanvang 14.30 uur in de Muzenhof. Oegstgeest themadag Groen Links: 'Om gaan met ruimte', vanaf 11.00 uur in Het Drieluik, Geverstraat. Valkenburg reünie kamp Valkenburg, aan vang 17.00 uur in 't Trefpunt. uitvoering van de thriller' 'De Ita liaanse Meesterhand', door To neelvereniging Mimicri, 20.15 uur in Cultureel Centrum Warenar. Zoeterwoude festiviteiten t.g.v. 1-jarig bestaan van kinderdagverblijf 't Waterhoen tje, Westeinderweg 1d.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16