Leiderdorpse slagerij bezorgt stankoverlast Wethouder reikt eerste exemplaar gids voor jongeren uit Veel blikschade bij botsingen in Voorschoten SBBI§§®§ van sociale Marktkoopman Leiderdorp eist standplaats Hoofdstraat terug Rottende vleesresten op bedrijfsterrein Drie illegale werknemers aangehouden in Leiderdorp Verbouwing Terweeschool in Oegstgeest begonnen REGIO LEIDEN schonken aan adressen van instel- RIAGGG Haagrand, GGD Voor- lingen die zich specifiek richten op burg-Leidschendam, Ambulant school-, studie- en beroepskeuze. Jongerenwerk Voorburg, GGD Het naslagwerk is tot stand geko- Rijswijk, Jeugdarts Wassenaar en men met medewerking van de gemeente Wassenaar. Symposium over vijf jaar VrouwenNetwerk VOORSCHOTEN - Vijf auto's wa ren gisteren betrokken bij twee aan rijdingen op de Voorschotense Wijngaardelaan. Een 80-jarige Voor- houter veroorzaakte om ongeveer drie uur 's middags een botsing door geen voorrang te verlenen aan een 50-jarige Voorschotenaar. Bei de auto's liepen blikschade op toen de Voorschotenaar nietsvermoe dend vanuit een zijstraat de Wijn gaardelaan op reed en een flinke tik kreeg van de wagen van de Voor houten 's Avonds om kwart over zeven onstond een flinke ravage op de kruising van de Wijngaardelaan en de Schoolstraat. Een 49-jarige Voor schotenaar reed vanuit de Wijngaar delaan met zijn wagen de kruising met de Schoolstraat op, toen hij op het laatste moment daar een 56-jari- ge plaatsgenoot met zijn auto mid den op het kruispunt stil zag staan. Een 24-jarige automobilist, even eens afkomstig uit Voorschoten, reed daarop vanuit de richting Lei den het kruispunt op en botste te gen de twee wagens op het kruis punt. Driedubbele blikschade was het gevolg. Grimeren Jongeren tussen 12 en 16 jaar kunnen donderdag- 1 november beginnen aan een cursus grimeren in de Leiderdorpse Sjelter. Aanvang 19.15 uur. Toneel Toneelvereniging Mimicri voert vrijdag 2 en zaterdag 3 november het stuk 'De Ita liaanse Meesterhand' op in Cultureel Centrum Warenar (Kerkstraat 75a). Deze komische thriller in drie bedrijven is geschreven door Norman robbins en wordt geregisseerd door Johan Boer De voorstellingen beginnen om 20.15 uur. Handbal De Werkgroep Buitenschoolse Sport be gint vrijdag 2 november met een cursus handbal voor kinderen van 7 tot en met 14 jaar. In tien lessen van een uur wordt les gegeven in het beheersen van de bal techniek en het zich eigen maken van de handbalsport De lessen worden gege ven van 17,30 tot 18.30 uur in de Frisozaal in voorschoten. Voor meer in formatie R van Lierop, tel 071-600691 WASSENAAR - Welzijnswethou der V.J.W. Wensveen uit Wassenaar reikte gisteravond de eerste 'sociale gids' uit aan de Wassenaarse Raad voor Jeugd en Jongeren. De sociale gids is een vraagbaak voor directies en docenten van scholen, maar ook een wegwijzer voor jongeren zelf. Het naslagwerk voor jongeren van 12 tot en met 19 jaar is een hulpmiddel bij het raad plegen van instellingen voor de psy- cho-sociale hulpverleneing. De gids geeft een overzicht en be schrijvingen van hulporganisaties in onder meer Voorburg, Leids- chendam, Rijswijk en Wassenaar. Ook zijn enkele psychologische ad- viesbrueaus opgenomen die zich bezighouden met leer- en gedrags problemen. Voorts is aandacht ge- ALPHEN AAN DEN RIJN - Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de Stichting VrouwenNe twerk Nederland en het eerste lus trum van het VrouwenNetwerk Al phen aan den Rijn wordt door laatstgenoemde op zaterdag 2 no vember een symposium georgani seerd. Thema van het symposium is 'arbeidsmarkt in beweging, mana gement van relaties'. Dimp Nelemans bespreekt de economische noodzaak van het be noemen van meer vrouwen in management- en topposities. Mar jan Franzen behandelt de sociaal- psychologische aspecten van rela- tiemanagement. Onder leiding van politicoloog Marijn de Koning wor den beide stellingen bediscussieerd door vertegenwoordigers uit de po litiek, vakbeweging, bedrijfsleven en het VrouwenNetwerk. Het symposium wordt gehouden in het Parktheater in Alphen en vangt om 13.00 uur aan. PAGINA \T Bezwaren tegen aanleg van brug bij weg Leimuiden LEIDERDORP - Omdat de Amster damse koopman in in schoonmaak artikelen M. Breet op 19 juli, 30 au gustus en 6 september zonder op- gaaaf van redenen niet kwam opda gen, verspeelde hij het recht op een vaste standplaats op de Leiderdorp- se markt in de Hoofdstraat. B en W vonden deze beslissing wel hard, maar terecht, In de plaatselijke marktverordening staat dat afwe zigheid door ziekte, vakantie of an dere buitengewone omstandighe den gemeld moet worden aan de marktmeester. Dat had Breet niet gedaan, volgens het gemeentebe stuur. De koopman is tegen de beslis sing in beroep gegaan. Hij zegt wel degelijk voor afmelding te hebben gezorgd. Zijn telefonische bood schappen zijn alleen niet bij markt meester W.J.M. de Bruyn terecht gekomen, Een te elfder ure over handigde en met de hand geschre ven verklaring van een medewerk ster van het Dorpshuis, waar de marktlui hun kopje koffie drinken, werd door de gemeente niet serieus genomen. Breet vertelde dit verhaal gister avond aan de raadscommissie voor beroep- en bezwaarschriften. Hij werd bijgestaan door juridisch ad viseur van de Centrale Vereniging voor de Ambulante handel, F.M.H. Zappeijn. Deze specialist in het op lossen van marktconflicten vond dat er 'met spek werd geschoten'. Hij noemde de bepalingen van Lei derdorp veel strenger dan elders in het land en meende dat door onder ling overleg de zaak ook geregeld had kunnen worden. "Met een waarschuwing had ik akkoord kun nen gaan", aldus Zappeijn. "Een schorsing of boete, daar zou mee te leven zijn, maar hier wordt het brood uit de mond van een kleine zelfstandige gestoten". Door het verdwijnen vón Breets marktkraam wordt het aanbod op de markt bovendien schraler, zo stelde de juridisch adviseur. "Men staat niet te springen zijn plaats in te nemen. De consument is de dupe en Breet heeft geen inkomsten". Sinds zijn uitsluiting zou Breet een kleine 10.000 gulden aan omzet heb ben gemist. De raadsman van Breet drong aan op een snelle en positieve afhande ling van de zaak. "Dit is een kleine maar goede markt voor Breet. De klanten rekenen op hem. Hij wil snel weer aan de slag". Hoewel de plaats van Breet inmiddels vergeve- nis, zegde commissievoorzitter C. van Viegen een snelle afhandeling toe. LEIMUIDEN Bewoners van del Nokweg in Leimuiden hebben bil burgemeester en wethouders var, Leimuiden bezwaar gemaakt teger. de bouw van een brug aan de Nok weg. Ook vragen zij de gemeente een reeds verleende bouwvergun ning aan R.L.H. Bolhuis in te trek ken. De bouw van de brug is noodza-l kelijk omdat Bolhuis door een rel cente herinrichting van de Nokwegl zijn woning over het huidige brug.l getje maar met moeite kan berei-l ken. Bolhuis wil nu een brug overl het water naast zijn woning bou-l wen. Daarvoor moet een strookje! groen verdwijnen. De bewoners vinden de bouw van! de brug in strijd met het bestem-l mingsplan. Ook vinden zij dat de noodzaak voor de bouw van de brug! niet voldoende is aangetoond. Vol-1 gens de bewoners is de huidige! brug goed te gebruiken door Bol huis en overdrijft hij problemen watf betreft de bereikbaarheid. Tevens! heeft de strook die verdwijnt een! groenbestemming. De bezwaarmakers voeren dat zij al sinds jaar en dag deze groen- strook onderhouden. In het verle-J den hebben zij evenals Bolhuis bur- j gemeester en wethouders verzocht deze groenstrook te mogen aanko-1[ pen. Het college heeft dit toen ge-1 weigerd. Op een eerder verzoek van Bol huis, 15 jaar geleden, zijn brug van de voorkant van zijn huis naar de zijkant te mogen verplaatsen, heeft het college van burgemeester en wethouders, toen ook negatief ge antwoord. Weer onderzoek I i op Alphense belt ALPHEN AAN DEN RIJN - Er komt een aanvullend onderzoek op de gifbelt in de Alphense Coupépolder. De Heidemij heeft nieuwe monsters nodig om bepaalde koolwaterstoffen te kunnen analyseren. In de oude monsters bevond zich te weinig lucht. Het onderzoek zal ongeveer tien dagen in beslag nemen. Uit het voorlopige on derzoek heeft de Heidemij de conclusie getrokken dat de gif belt niet schadelijk is voor de volksgezondheid. LEIDERDORP - Rottende vleesresten en -sappen zou den overlast veroorzaken bij omwonenden van slagerij Het Vleescentrum in Leider dorp. De bodem van het be drijfsterrein zou bovendien verontreinigd zijn met afval stoffen in combinatie met schoonmaaakwater. De ge meente heeft directeur S.M. Zandbergen gesommeerd de boel binnen een maand op te ruimen. Onder de gesloten afvalcontainer aan de zijkant van het bedrijf in de Koningstraat hebben gemeente ambtenaren naar aanleiding van klachten plasjes vleessappen, bloed en vetresten aangetroffen. Op de te gels in de omgeving van de in- en uitgang van de slagerij lagen vetres ten. Tussen de tegels kwamen geu ren vandaan die de ambtenaren her kenden als de geuren van rottend vlees al dan niet vermengd met schoonmaakwater, B en W willen dat Zandbergen de vervuilde grond onmiddellijk af graaft. Gebeurt dat niet dan zal het college aangifte doen bij de politie. In een brief aan Het Vleescentrum schrijft het college desnoods te wil len overgaan tot het geheel of ge deeltelijk sluiten van het bedrijf, op grond van bepalingen in de Hinder wet. Ook kan de gemeente het be drijf een dwangsom opleggen bij blijvende overtreding van de milieuregels. Zandbergen reageert laconiek op de klachten van gemeente en om wonenden. "Ik zou niet weten wat ik moet verwijderen. Die grond is helemaal niet vervuild. Een paar spelende kinderen hebben wel een keer de dop van de afvalcontainer er af gehaald, waardoor er wat is gaan lekken. Maar dat is nu niet meer het geval". Gemorst De directeur geeft toe dat er wel eens wat wordt gemorst met bloed, als er vlees in en uit vrachtauto's wordt gehaald. "Kan ik het helpen dat er wel eens een paar druppels bloed worden gemorst? Maar als je op straat een pak yoghurt laat vallen hoef je de grond toch ook niet af te graven? De gemeente doet net of er chemicaliën in de grond zitten. Die hele zaak wordt zwaar overtrok ken". Ook met de hoeveelheid vetres ten valt het volgens Zandbergen er- norm mee. "Ja. als je binnen werkt dan komt er wel eens wat vet onder je schoenen te zitten en daar loop je dan mee naar buiten. Maar verder kan er buiten niets liggen". Om te voorkomen dat bloed- en vetresten in de grond zakken zou Zandbergen graag een betonnen vloer met rubber onderlaag aanleg gen, maar volgens hem mag dat 'weer niet van de welstandscom missie'. Zandbergen stelt dat gemeente en omwonenden het bedrijf 'ge woon weg willen hebben'. "De buurt is en de gemeente verzinnen allerlei zottigheid omdat ze tegen ons zijn. we hebben al eerder pro blemen gehad over onze werktij den. Wij beginnen om zes uur 's och tends en dat zou te veel lawaai ma ken". Stank Een woordvoerder van de gemeen te zegt dat Zandbergen inmiddels al het nodige heeft opgeruimd. "Hij zegt misschien wel dat er niets aan de hand is maar hij heeft de grond toch gedeeltelijk afgegraven. We zijn gisteren nog even gaan kijken ook tugsen de tegels is de stank nu weg". LEIDERDORP Op een tuin bouwbedrijf in Leiderdorp zijn gis teren drie illegale buitenlanders aangehouden. Het drietal is overge dragen aan de politie in hun woon-, respectievelijk verblijfplaats. De controle werd uitgevoerd door de rijkspolitie groep Leiderdorp, in sa menwerking met de dienst Inspec tie Arbeidsverhoudingen, de vreemdelingendienst van de politie Leiderdorp en die van de rijkspoli tie district Den Haag. Tegen 16 werknemers van het be drijf werd proces-verbaal opge maakt omdat zij niet de vereiste werk- en verblijfsvergunningen bij zich hadden. Alle werknemers wa ren in dienst van een Hugl lOOn- werkersbedrijf. Tegen de eigenaar van het Leider dorpse tuinbouwbedrijf is proces verbaal opgemaakt. W aterinstallatie voetbalvereniging UDO vernieuwd OEGSTGEEST Voetbalvereni ging UDO uit Oegstgeest krijgt een nieuwe warmwaterinstallatie. Ge meente en vereniging delen de kos ten hiervan, die in totaal ongeveer 30,000 gulden bedragen, f De douches in het clubgebouw van UDO in sportpark De Voscuyl werken al een aantal jaren niet goed. De waterdruk en de watertoe- voer zijn onvoldoende. Om die pro- blemen te verhelpen dient de water- J leiding naar het gebouw toe te wor- !den vernieuwd. Verder moeten er een nieuwe mengkraan, boiler en watervoorrraadvat komen. De gemeenteraad geeft donder- dag haar oordeel over de subsidie van 15,000 gulden aan UDO. Komt het benodigde geld vrij dan zullen- de werkzaamheden vermoedelijk tijdens de komende winterstop plaatshebben. Haarlemmer licht Lisses bedrijf op LISSE - Met een rijbewijs van ie mand anders huurde een 22-jarige man uit Haarlem het afgelopen weekeinde een auto bij een ver huurbedrijf in Lisse. Een dag na de 'uiterste inleverdatum' van de auto, besloot de verhuurder zijn auto maar eens op te gaan sporen. Met succes. De man werd gisteren over gedragen aan de Lissese politie en heeft een proces-verbaal aan zijn broek wegens oplichting. De politie van Haarlem neemt de zaak 'rijden zonder rijbewijs' voor haar reke ning. De Oegstgeester wethouder van onderwijs A. Kohlbeck werd gistermid dag door honderden schoolkinderden toegejuicht toen hij de eerste paal voor de verbouwing en uitbreiding van hun Gevers Deutz Terweeschool de bodem in joeg. (foto Lock Zuydcrduln) OEGSTGEEST - De verbouwing en uitbreiding van de Gevers Deutz Ter weeschool in Oegstgeest is gistermiddag officieel begonnen. Wethouder van onderwijs A.J. W.F.M. Kohlbeck sloeg de eerste paal voor de nieuwe lo kalen die aan de zij- en achterkant van het karakteristieke schoolgebouw aan de Terweeweg moeten verrijzen. De verbouwing is noodzakelijk van wege de integratie van het vroegere kleuter- en lager onderwijs in een ba sisschool. De bouw zou aanvankelijk enkele weken eerder beginnen, maar niet alle bouwmaterialen waren tijdig gearriveerd. Tot grote vertragingen zou dit niet hoeven te leiden. In de afgelopen weken is de gymnastiekzaal achter het gebouw, aan de Juffermanstraat, gesloopt. Op de fundamenten daar van worden twee leslokalen en een speellokaal gebouwd. Aan de beide vleugels van de school komen ook nieuwe lokalen. In de hoek van de lin kervleugel komt een leslokaal, aan de rechtervleugel wordt een handenar- beidruimte aangebouwd. Na jaren discussiëren gaf de gemeenteraad van Oegstgeest in februari van dit jaar het groene licht voor de verbouwing. De totale kosten voor de verbouwing van het in 1930 gebouwde pand bedragen 1,7 miljoen gulden. De gemeente heeft bij de voorbereiding van de verbouwing dit bedrag con sequent als maximum aangehouden, waardoor een aantal aanvankelijk ge plande voorzieningen niet konden worden uitgevoerd. Vooral over de open portieken van de school is vorige maand in de raad nog druk gediscussieerd. Schoolbestuur en buurtbewoners vrezen over last van vandalisme'door jongeren die in de portieken gaan rondhangen. Daarom zouden deze met een hek moeten worden afgesloten, maar dat kost minimaal 37.000 gulden. Momenteel wordt door de gemeente beke ken of dit karwei alsnog kan worden uitgevoerd. Een beslissing wordt niet binnen twee maanden verwacht. De nieuwe school is in juni van het volgend jaar klaar. Leerlingen en do centen kunnen dan vanuit hun tijdelijke onderkomens aan de Kamperfoe lielaan en Lijtweg verhuizen naar hun gerenoveerde en uitgebreide behui zing aan de Terweeweg. Wethouder Wensveen (rechts) geeft de eerste sociale gids Jeugd en Jongeren. een medewerkster van de Wassenaarse Raad voor (foto Holvast) WOENSDAG 31 OKTOBER Alphon jeugdinatuif volleybal, van 18.30 lol 19 30 uur In gymnastieklokaal van do Zonnebloemschool. Jong kind! Coninckstrnat Katwijk Relormatio-herdenkingsavond mmv Evangelisatiekoor olv Jan Bo- nokamp. annvnng 20.00 uur in do Nieuwe Kork. Loldon informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tol 21.00 uur bij Vereniging Centraal Wonen, Gerestraal 20, tel 121554 concert in de 'Meesterserie', Fo rum Filharmonisch olv Martin Tur- novsky, mmv Ivan Moravec, piano, aanvang 20 15 uur in de Stadsge hoorzaal. cabaretvoorstelling 'Kadett 4711', door Hans Liberg, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. voorstelling 'TempoVApm met Beppie Blankert, aanvang 20.30 uur m het LAK-Theater, Cleve- ringaplaats Noordwijk bijbelstudie in Evangelisch Ont moetingscentrum De Ark. Pické- plein, aanvang 20.00 uur voorlichtingsavond over henn- richting Karei Doormanstraat en de Jan van Henegouweweg, aanvang 20 00 uur in 't Trefpunt, School straat Oegstgeest bridgen bi| DOS. aanvang 19.45 uur in Hotel Hel Witte Huis Zoeterwoudo algemene ledenvergadering wo ningbouwvereniging 'Willibrord', aanvang 20.00 uur in 'De Eenden kooi'. DONDERDAG 1 NOVEMBER Alphon kiavegassen bij speeltuinvereni ging Kindervreugd. Hugo de Groot straat. aanvang 14.00 uur concert door 'Nieuw Nederlands Strijkkwartet' en 'Fodor Kwintet'. Leidon lunchconcert door Hetty Gehnng (mezzo-sopraan) en Ananda Su- karlan (piano), van 12.45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal van K&O. Ha- zewindsteeg. cabaretvoorstelling: Kadett 4711door Hans Liberg, 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: Tempo'/"April', door Beppie Blankert. aanvang 20.30 uur m het LAK-Theater, Cle- vermgaplaats Leiderdorp bewegingsgym voor dames olv mensendiecktherapeute, van 12.30 tot 13.15 uur en van 13.30 tot 14.15 uur in Sjelter thema-avond Spel- en Opvoed- huis De Kringloop "Zindelijk wor den of zindelijk maken', door con- sultatieburo-arts C. van Hartings- veld, aanvang 20 00 uur in Sjelter. Noordwijk streekvergadermg Ned Christen Vrouwenbond Noordwi|k, met op treden van voordrachtskunstenaar- es Marga Kool, aanvang 19.45 uur in De Voorhof, Rijnsburg. Oegstgeest vergadering van de gemeente raad, aanvang 20.00 uur in het ge meentehuis. Voorschoten zangavond met meditatie, mmv Majoor Bosshardt en Christelijk Zang- en Oratoriumvereniging 'Exultate Deo', aanvang 20.00 uur, Gereformeerde Kerk. Zoeterwoude vergadering van de commissie openbare werken, aanvang 20.00 uur m het gemeentehuis. laatste avond Triviant toernooi, aanvang 21.00 uur in café Land zicht. Verlaatweg VRIJDAG 2 NOVEMBER Alphen optreden van het 'Dick'sies trio', van 17.00 tot 20.00 uur tijdens de 'Einde week borrel', in jazzcaf Dick 'sies, Hooftstraat soosavond Stichting Hornosexu- aliteit Alphen, vanaf 20.00 uur In gebouw SHA, Prinses Manjkelaan. Leiden lezing in de serie De Opwekking 'Het werk van Gods Woord', door D Steenhuis, 20.00 uur m de Streekschool, Lammenschansp.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16