actief in vrije tijd Ik laat mij niet de vernieling in helpen Meer ruimte voor fietser en voetganger in Herenstraat 'Overreactie op problemen ABM' WOENSDAG 31 OKTOBEK 1H»U LEIDEN/REGIO Eigenaresse videotheek overweegt garage te beginnen LEIDEN Dagenlang wil de ze geen commentaar ge ven maar na de inval van de politie in haar winkel is de krant van harte welkom. Ei genares L. Braham van vi deotheek Videoworld aan de Korevaarstraat is hevig ver ontwaardigd over de handel wijze van de gemeente. De talloze dozen waarin duizenden videobanden haastig zijn opgesla gen staan troosteloos in de zaak. Za terdag moest haar winkel open gaan. maar het politieoptreden, op last van de gemeente, heeft roet in het eten gegooid. Tijdelijk wel te verstaan want Braham is vastbeslo ten, weliswaar later en met een klei nere zaak, haar plannen door te zet ten. Kort geding tegen lastige klant ingetrokken DEN HAAG/LEIDEN - Omdat de eigenaar van de Panamaclub aan de Morsstraat in Leiden een lastige be zoeker sinds 30 september niet meer in zijn bar heeft gesignaleerd, heeft bareigenaar Omar Ezzemouri een kort geding tegen de man inge trokken. De klant zou die dag de eigenaar met een mes in de keel hebben gestoken. Met het kort geding, dat dinsdag zou dienon voor de president van de Haagse rechtbank, wilde Ezzemou ri een schadevergoeding afdwingen van de man uit Leiderdorp die hem naar zijn zeggen heeft gestoken. Ook wenste de bareigenaar dat de rechter de Leiderdorpenaar een straatverbod zou opleggen. Ezzemouri's raadsman, R. van Hees, verklaarde dat direct een nieuw kort zal worden aangespan nen als de man zich weer laat zien. "De bareigenaaraldus Van Hees, "heeft gezegd dut hij op 30 septem ber zonder aanleiding is mishan deld". Wel zou er een geschil heb ben bestaan over de rekening. Het incident heeft er volgens Ezzemouri toe geleid dat het aantal klanten is teruggelopen. In het kort geding wilde hij bij wijze van voorschot 5000 gulden schadevergoeding vor deren. Raadsman Van Hees zei dat de politie tegen de man uit Leiderdorp een proces-verbaal heeft opge maakt. Zijn cliënt zal in ieder geval, los van het kort geding, een aparte schadevergoedingsprocedure in gang zetten. Grote schoonmaak bij Leids station LEIDEN De Leidse politie heeft gisteren weer 'grote schoonmaak' gehouden bij het NS-station. Overal waren fietsen neergezet. "Mensen konden er niet meer met goed fat soen langslopen", aldus een politie woordvoerder. Totaal werden 103 fietsen en 2 brommers weggehaald. De voertui gen zijn naar het politiebureau ge bracht. Korevaarstraat verzegeld. Dit ge deelte. rond de 700 vierkante meter, was illegaal als videotheek inge richt. Het bestemmingsplan staat alleen een tuin of erf toe. en geen de tailhandel. De huurster van het pand ging niet in op sommeringen van de gemeente om tot ontruiming over te gaan. Waarop een gedeelte werd verzegeld. In het voorste stuk aan de Korevaarstraat. van 150 vier kante meter, mag volgens het be stemmingsplan wel een winkel worden gevestigd. Raar Eigenares Braham vertelt geëmo tioneerd haar verhaal. Zij be schouwd de hele gang van zaken als onrechtvaardig. "Het is toch raar dat de gemeente zo snel tot verzege ling is overgegaan terwijl we zater dag pas zouden openen. Ze meten met twee maten. Kijk maar naar de Droomfabriek. Volgens het oude bestemmingsplan mocht in dat pand geen café zitten. Maar 3 jaar lang heeft er een kroeg in gezeten. Vervolgens verandert de gemeente gewoon de bestemming, maar bij ons willen ze het daar niet over heb ben". Daarbij komt nog dat ze had ver wacht dat de gemeente haar be hulpzaam zou zijn bij het zoeken van winkelruimte voor de video theek. Braham en haar voormalige echtgenoot J. Verbaan runden een videotheek, biljartcentrum en auto handel bij station De Vink. Die be drijven moesten verdwijnen in ver band met de spoorverdubbeling. Braham zegt dat de gemeente he lemaal niet heeft meegewerkt bij het zoeken naar een oplossing. "Al le ideeen die we hadden werden meteen van tafel geveegd. Niks was mogelijk R. van Gulick van de af deling stadsbeheer van de gemeen te vindt dat onzin: "Wij zijn geen makelaars in onroerend goed". De gemeente stuurde donderdag een brief naar de eigenaar van de vi deotheek waarin de actie werd aan gekondigd. Braham kreeg die brief pas maandag in handen omdat die niet op haar eigen adres was be zorgd. Zij vindt dat ze veel te laat is ingelicht, dat van een open dialoog nimmer sprake is geweest. Gemeentewoordvoerder Van Gu lick bestrijdt dat geen overleg is ge voerd. "Twee maanden geleden hebben wij Auto-videoshop Ma- resingel BV gewaarschuwd dat de tailhandel in het betreffende ge- deelte niet is toegestaan. Bovendien hebben we een aanbod gedaan voor een gesprek". Volgens Van Gulick heeft het bedrijf nooit op deze uit nodiging gereageerd. Garage J. Verbaan, voormalig eigenaar van de BV, erkent dat hij contact heeft gehad met de gemeente. Verbaan, de ex-echtgenoot van de huidige vi deotheek-eigenares Braham. voor zag grote moeilijkheden en 'gaf er de brui aan'. Verbaan verkocht de onderneming aan zijn voormalige vrouw, maar zij beweert dat hij haar niet heeft ingelicht over het ge meentelijk schrijven. De gemeentewoordvoerder vindt dat een vreemde gang van zaken. Van Gulick zegt dat niet alleen Ver baan, de voormalige huurder, maar ook verhuurder A. Verberg straf baar is als zij een bestemming geven aan een pand. die in strijd is met het bestemmingsplan. Bovendien had Verbaan zijn ex-vrouw moeten in lichten over de stand van zaken. Braham is vastbesloten het er niet bij te laten zitten. Als een gesprek met de gemeente niks oplevert, wil zij een garage beginnen in het ach terste gedeelte van het pand. De ge meentewoordvoerder erkent dat dit 'volgens het overgangsrecht' in principe mogelijk is. Hij benadrukt dat Braham in dat geval echter nog een lange juridische weg moet be wandelen. "In 1981 is de voormalige garage wegbestemd voor groenvoorzie ning. A. Verberg, eigenaar van het pand, heeft toen geen bezwaar ge maakt en wie zwijgt, stemt toe. Ove rigens is het al weer twee jaar gele den dat aan de Korevaarstraat een garage zat en is het nog maar de vraag of het overgangsrecht nog geldt. Bovendien moet er een nieu we hinderwetvergunning worden aangevraagd want die is begin vorig jaar vervallen". De winkeloppervlakte is na de verzegeling aanzienlijk geslonken, maar Braham gaat het resterende gedeelte openen. "We gaan draaien, ook al moeten we wel het volle pond aan huur betalen. Dat is 4000 gul den. Het is geen manier van doen. Na jaren hard werken, laat ik mij niet de vernieling in helpen". Braham's advocaat, D. Poot, zegt dat hij zich nog in de zaak moet ver diepen. "Ik kan er nog niks van zeg gen want sinds gisteren ben ik pas haar advocaat". Poot sluit een ge sprek met de gemeente, evenals een kort geding niet uit. "Voorlopig laat ik alle opties open". Eigenares Braham in videotheek Videoworld aan de Korevaarstraat. "We gaan draaien, ook al moeten i volle pond aan huur betalen". foto Henk Bouwm Deurwaarder op de stoep went Nieuw plan voor herinrichting DUIN- EN BOLLENSTREEK - "Om de haverklap werd je weer op getrommeld om een deurwaarder te woord te staan. Dat is vervriend, maar het went. Verder hebben wij weinig last gehad van de problemen rond het bemiddelingsbureau ABM". A. Moolenaar van het gelijk namige exportbedrijf W. Moolenaar en Zonen uit Voorhout is deson danks blij dat de belangrijkste pro blemen rond het in financiële moei lijkheden verkerende bemidde lingsbureau ABM de wereld uit zijn. Moolenaar is één van de export bedrijven waar vorige week maan dag beslag werd gelegd door een groep van vijftig kwekers op de gel den die hij via het Lissese bemidde lingsbureau aan verschillende kwe kers moest betalen. Daarvoor had het bedrijf al andere deurwaarders aan dé deur gehad die eveneens een deel van het te betalen bedrag opeisten. Het exacte aantal deur waarders weet Moolenaar niet eens meer. "Wij krijgen zelf ook nog geld van de ABM voor verkochte bollen. Het risico was voor ons niet zo groot om dat we ook moeten betalen. Je kan je dan beroepen op het recht van compensatie. Ik heb echter geen moment gedacht dat dit echt uit de hand zou kunnen lopen want ieder een zat er vreselijk bovenop". Vol gens de Voorhoutse exporteur is er in de bollenwereld wat 'overgerea- geerd' op de problemen bij ABM. "Dergelijke grote faillissementen Ondanks die luchthartigheid heeft Moolenaar, die blij is dat er duide lijkheid is rond de betalingen per 1 november, de overschrijvingen voor de traditionele 'grote verzoen dag' naar het door de bewindvoer ders ingestelde speciale banknum mer nog niet klaarliggen. "Ik heb nog niet officieel gezien dat de ces sies en beslagen zijn opgeheven. Als dat gebeurt, betaal ik gewoon mijn rekeningen". Dezelfde voorzichtigheid ken merkt ook de houding van andere exporteurs/kopers in de regio. Het grootste deel van hen heeft verschil lende deurwaarders op de stoep ge had met beslagen en cessies. "Het barstte er van", vat een woordvoer der van De Vroomen Export bv de situatie kort samen. Hij laat de zaak nog even juridisch goed onderzoe ken voordat het geld wordt overge maakt. "Als ik de garantie krijg dat het geld bij de kwekers terecht komt, gaat het geld naar die ABN- bankrekening", vertelt J. van der Zijden van het Sassenheimse be drijf Van Zijverden Bros bv. Woordvoerders van C. Wester beek Zn bv en Baartman Ko ning bv uit Voorhout houden de zelfde slag om de arm. "Als alles he lemaal rond is, staat formeel niets meer in de weg om het banknum mer te gebruiken", vertelt Leuven van Baartman Koning. Volgens Leuven, die zegt door de ABM-perikelen behoorlijk veel ex tra werk te hebben gehad, is het ook bij de kopers vanaf het begin de in tentie geweest dat de gelden bij de kwekers terecht komen. "En dus niet bijvoorbeeld naar de voormali ge dochter OBF. De handelaren hebben er niets aan als kwekers fail liet gaan". Ook de woordvoerder van De Vroomen benadrukt dat het in het belang is van de exporteurs dat de kwekers hun geld ontvan gen. "Wij doen zaken met de kwe kers en willen dat volgend jaar ook doen". Studie naar Leids distributiecentrum DEN HAAG/LEIDEN - Het mi nisterie van verkeer en water staat doet een studie naar de mo gelijkheid van een stadsdistri butiecentrum in Leiden. Dit is een opslagplaats op een goed bereikbare plaats aan de rand van de binnenstad. Partijen goe deren kunnen daar door de gro te vrachtwagens worden gelost om vervolgens met kleinere en milieuvriendelijke voertuigen naar de eindbestemming te wor den gebracht. Het doel van zo'n distributie centrum is het verminderen van het vrachtverkeer in de vaak krappe binnensteden en het te rugdringen van de uitstoot van schadelijke stoffen. LEIDEN Er zijn nieuwe plannen gemaakt voor de inrichting van de Herenstraat. Door het verleggen van het fietspad en een andere inde ling van enkele parkeerplaatsen moeten voetgangers en fietsers, die nu regelmatig door auto's worden klemgereden, meer ruimte krijgen. Vertegenwoordigers van de be woners hebben aangedrongen op een alternatief plan. Zij voelen niets voor het voorstel van de gemeente om de Koninginnelaan af te sluiten omdat dan meer verkeer door ande re straten zou gaan rijden. De bewo ners willen dat er maatregelen wor den genomen om de situatie voor fietsers en voetgangers veiliger te maken. De gemeenteraad legde in 1988 in een motie vast dat er wat in de straat moest gebeuren. Omdat door de smalle straat te veel verkeer reed, was eerder al een gedeelte van de straat veranderd in een winkelerf. "Dat heeft een aantal jaren redelijk gewerkt. Maar gebleken is dat het weer drukker is geworden",i aldus P. Eilander van de directie verkeer en vervoer van de gemeente. Door het gebrek aan mensen op de afde ling is niet meteen werk gemaakt van de motie, vertelt hij. In 1989 is er een rapport gemaakt waarin ver schillende voorstellen werden ge daan om het doorgaande verkeer te verminderen. Het college van B en W sprak zijn voorkeur uit voor afsluiting van de middenberm op de hoek van de He renstraat en de Koninginnelaan. Daardoor kan het verkeer niet vanuit de Herenstraat linksaf de Koninginnelaan inrijden. Automo bilisten die vanaf het zuidelijk deel van de straat rechtdoor rijden, kun nen niet op het winkelerf komen. Ongeveer de helft van het door- Meningen Besloten werd om eerst de in spraakreacties af te wachten. De di rectie verkeer en vervoer overlegde vervolgens met de vertegenwoordi gers van de bewoners die lid zijn van een projectgroep. Deze bewo ners pleitten voor aanpassingen voor fietsers en voetgangers. "Er zijn tekeningen gemaakt en ajle voorstellen worden tijdens de bij eenkomst gepresenteerd. Dan kun nen we kijken hoe de meningen in de wijk zijn", aldus Eilander. De gemeente voelt nog steeds het meest voor het nemen van maatreJ gelen waardoor het verkeer in de straat afneemt, aldus Eilander. Hij heeft begrip voor het bezwaar van; de projectgroep dat' daardoor meer verkeer door woonstraten zal rij den. "De kans bestaat dat het in de Leliestraat bijvoorbeeld wel druk ker zal worden. Maar het is moeilijk in te schatten hoe druk het wordt Ik denk zelf dat het niet zo proble matisch zal worden". Alle voorstellen worden op 27 no vember voorgelegd aan de bewo ners van de Herenstraat en omge ving. Daarna buigen burgemeester en wethouders zich over de plan- Vrijwilligers Bardiensten draaien en af en toe een keer koken. Dat is de taak van de vrijwilli gers die worden gezocht door het Inloop huis Psychiatrie. Deze ontmoetingsplek voor (ex-)psychiatrische patiënten is te vinden aan het Rapenburg 48. Wie meer informatie wil over het vrijwilligerswerk bij deze organisatie kan bellen: tel. 071- 141808. REDACTIE: JAN RIJSDAM. TELEFOON: 161444 Badpak (I) Er waren eens vier vrouwen. Op een mooie dag stapten zij een an dere wereld binnen. De wereld van de sterke mannen met grote snorren en stoere verhalen. Jullie moeten net als ons wor den. zeiden die. En dus gingen de vrouwen zwemmen en met zware apparaten aan de gang om spier- bullen te kweken. De mannen zei den ook dat de vrouwen zich ook op andere manieren nuttig moes ten maken. Omdat de dames niet hadden geleerd voor loodgieter en voor schilder, stonden ze voorname lijk uchter het aanrecht om een maaltijd te bereiden. Niemand had tijd om hen iets anders te le en vonden het moei- hik om mot do mannen te leven. Soms gingen ze 's avonds bij de mannen zitten maar dan werden er allerlei opmerkingen gemaakt. En als ze zich terugtrokken op hun eigen kamer dan was het ook weer niet goed. Sommige mannen zagen de vrouwen als indringers en von den dut zij werden voorgetrok ken. Nu was dat ook wel zo. De vrouwen kregen bijvoorbeeld een budpuk, terwijl de mannen van hun eigen geld een zwembroek moesten kopen. En voor een of ander diploma kregen de dames een hoedje, terwijl de heren het met een pet moesten doen. De mannen zagen de vrouwen eigenlijk als indringers. Ze von den het maar niks dat die vrou u-en waren gekomen. Alsof du- een leuke grap zouden kunnen vertellen. De vrouwen mochten eens in de veertien dagen praten met de baas van de mannenwereld. Hij was duidelijk herkenbaar want hij had de grootste snor van het stel. Hij deed alsof hg was geïnte resseerd in de belevenissen van de vrouwen. Maar als ze begon nen te praten en te vragen dan hadden ze het gevoel dat ze niet begrepen werden. In de mannen wereld was het nu eenmaal zo dat iedereen gewoon deed wat de baas zei. De \TOUwen vonden dat niet leuk. Ze vonden eigenlijk ook die andere mannen niet leuk. Want die hielden altijd dezelfde stoere- mannenpraatjes waarin de vrou wen niet waren geïnteresseerd. Bovendien kletsten ze veel over elkaar en de vrouwen durfden hen bijna niets te vertellen omdat ze niet wisten of het meteen zou worden doorgegeven aan de grote baas. Na een tijdje waren de vrouwen het gewoon zat. Ze wilden niet meer. En namen een enkele reis terug naar de wereld waar ze van daan kwamen. Badpak (2) Het is 1990 en de wereld zit nog steeds raar in elkaar, denk je als je het verslag leest over de beleve nissen van vier brandweervrou wen. Zij werden in 1988 aange steld bij de Leidse brandweer. Op verzoek van het college van B en W werd het vrouwenbeleid bij de brandweer geevalueerd. Twee van de vier vrouwen werden geïn terviewd en ook werden vragen voorgelegd aan brandweercom mandant Mark en aan ondercom mandant Van Oosten. De ant woorden staan vermeld in een verslag. Omdat op advertenties voor brandweervrouwen minder reac ties binnenkwamen dan op gewo ne advertenties is 'fors ingeleverd op de functie-eisen', beweert Mark Ondanks de goede voor lichting wisten de vrouwen die werden aangenomen niet goed wat hen te wachten stond. En bovendien meldt hij dat de eerste opleiding van vrouwen acht maanden in beslag nam. ter wijl mannen twee maanden nodig hebben om dezelfde vaardighe- Drie van de vier vrouwen die vol goede moed in februari 1988 begon nen bij de Leidse brandweer. Ook toen al leken ze met zo dol op brand weercommandant Bart Mark den aan te leren. Bovendien moest voor de introductie van de vrouwen een onderofficier volle dig worden vrggesteld, wat ten koste ging van andere taken, klaagt Mark verder. De vrouwen hadden bovendien 'zeer weinig feeling' voor techniek. En ze kon den nooit op dezelfde manier UrrhirHoto Jao Holvi worden ingezet als hun mannelij ke collega's want ze zijn gewoon niet zo sterk. Dat is vooral lastig als er met mensen moet worden gesjouwd, denkt de Leidse brandweercommandant. Toch heeft de leiding van het korps de vrouwen 'direct' geac cepteerd, meldt hetzelfde verslag. Dat niet alle brandweermannen blij waren met hun komst, lag ook voor een belangrijk deel aan de opstelling van de vrouwen zelf. "Bij de een is de acceptatie veel soepeler verlopen dan bij de an der". Badpak (3) De vrouwen hebben natuurlijk een ander verhaal. "Het was niet duidelijk hoe hard je eigenlijk moest kunnen lopen en hoe sterk je moest worden", zeggen ze bij voorbeeld over de introductiepe riode. "Gevoelsmatig moest je je kunnen meten met de snelste, sterkste en slimste man". En: "Het was een nadeel dat je geen technische vooropleiding had en extra technische kennis op moest doen". De vrouwen hadden niet het gevoel dat ze de kans kregen om te laten zien wat ze konden op technisch gebied, meldt het ver slag. Ze vonden het heel vervelend dat ze de eerste periode apart les kregen en apart moesten eten. Over de gesprekken met de com mandant zijn ze niet tevreden om dat ze het idee hadden dat die he lemaal niet gewend was dat on dergeschikten vragen stelden en dat hij het maar lastig vond. "Wat als jammer is ervaren, is datje als enige vrouw in een ploeg terechtkwam. Was je met z'n tweeen geweest dan had je meer steun aan elkaar gehad. Bijvoor beeld als er grapjes of opmerkin gen gemaakt werden bedoeld om je te kwetsen dan had je er samen iets aan kunnen doen. Nu stond je vaak alleen", zeggen de geinter- viewden. De vrouwen zijn ervan over tuigd dat ze goed inzetbaar waren als er moest worden uitgerukt. De meeste tijd brachten ze echter op de kazerne door en dan hadden ze niet veel te doen. De meeste brandweermannen zijn dan bezig met allerlei klussen en hadden geen tijd om de vrouwen iets te le ren. Die gingen dan maar koken. "De contacten onderling waren zeer oppervlakkig. Over pnve- aangelegenheden. politiek of an dere zaken die van belang waren, werd niet gesproken. LBO-ni- veau is het referentiekader. Dat geeft niet. je probeert je aan te passen. Maar ze ervaren iedere verandering als een bedreiging en praten over een andere cultuur is niet mogelijk. Ze blijven je als vrouw benaderen. Hetzelfde geintje door een man verteld, is leuker dan wanneer een vrouw het vertelt". De vrouwen hadden het gevoel dat 20 procent van de mannen hen accepteerde. Bij 50 tot 60 pro cent was het onduidelijk en de rest was botweg tegenstander van het aannemen van vrouwen. "In hoeverre de leiding, van bevel voerder tot commandant, achter het gevoerde vrouwenvoorrangs- beleid stond, was niet duidelijk aan te geven. In ieder geval had den de vrouwen niet het gevoel dat de leiding begrip had voor de situatie waarin zij verkeerden en die ook wilde verbeteren. Een goede uitzondering daargelaten", meldt het verslag. Het experiment is moeizamer verlopen dan men gehoopt en verwacht had, wordt aan het eind van het rapport geconcludeerd. Dat komt omdat de vrouwen niet extra werden toegevoegd maar een vacature vervulden en omdat er te veel van de functie-eisen is afgeweken. De vrouwen zgn van mening, staat in het verslag, dat het 'kan en moet lukken' om brandweer- vrouwen in Leiden te laten wer ken. "Maar de cultuur zal moeten veranderen". Het lijkt net alsof er een sprank je hoop doorklinkt in die laatste regel. Dat zal toch niet? Laat die mannen toch lekker lachen om hun eigen moppen en zonder mopperen de bevelen opvolgen van de korpsleiding. Laat ze toch lekker in hun zelf betaalde zwem broek en met hun zelf verdiende petje op gaar koken in hun eigen sop. Gun ze geen enkele blik meer waardig. Verspil geen enkel woord meer aan ze. Vergeet ze, doe net alsof ze lucht zijn. Behalve als je huis in brand staat, natuurlijk. JANET VAN DIJK Voorlichting De scholengemeenschap Emilie Knap pert houdt woensdag 7 november haar eerste voorlichtings-evenement van dit| schooljaar. In het gebouw aan de Storm Buysingstraat 18c wordt vanaf 14.00 uur| informatie gegeven over alle opleidingen van de scholengemeenschap, onder an dere mdgo-agogisch werk. -verzorgingj en -sociale arbeid. Cursus In buurthuis Groenoord aan de Pasteur straat 23 begint donderdagochtend om 9.30 uur de cursus Touch for health'. Deze cursus zorgt ervoor dat door middel van spiertesten lichaamlijke klachten worden verholpen. De cursus helpt ook bij het verkrijgen van een grotere zelfken nis en meer ontspanning. Tevens is men in staat om beslissingen makkelijker te nemen. Bingo In buurthuis Matilo aan de Zaanstraat 126 wordt vrijdag 9 november een bingo gehouden. De hoofdprijs is een elek trisch gourmetstel. De bingo begint om 20.00 uur. Rode Kruis Kussen, schortjes, sokken, speelgoed beesten en dergelijke zijn te bewonderen en te koop in het gebouw van het Rode Kruis aan de Apollolaan 1b. Op woens dag 31 oktober wordt daar van 13.30 tol 17.00 uur een verkooptentoonstelling gehouden. Ook is er een rommelmarkt. Telefoon De 'Vrouwentelefoon tegen seksueel ge weld' is vanaf donderdag 1 november va ker bereikbaar. De hulpdienst kan nu vijf dagen per week worden gebeld. Op maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag zitten van 14.00 tot 16.00 uur vrijwilli gers klaar om hulp en informatie te geven aan vrouwen die opbellen. Op woensdag kan de Vrouwentelefoon tussen 20.00 en 22.00 uur worden gebeld. Het telefoon nummer is 071-126844. Jazz Jazzformatie Mort Subite treedt donder dag 1 november op voor de Leidse Com municatie Salon. Dat gebeurt tijdens een bijeenkomst in In den Leidschen Salon aan de Steenstraat, van 17 00 tot 19.00 uur. De Leidse Communicatie Salon is bedoeld voor mensen uit Leiden en om geving die een voorlichtings- of pr-functie hebben of werkzaam zijn bij media. Ruilbeurs Ruilvereniging Koningskërk houdt vrij-, dagavond 2 november weer een ruil- j avond. Verzamelaars van postzegels, munten, stickers, lucifermerken en der gelijke kunnnen tussen 19.00 uur en 22.00 uur terecht in buurthuis "t Spoortje aan de Bernhardkade 40. Morschwijk Voor het eettafelproject voor ouderen dat elke maandag en dinsdag wordt gehou den in dienstencentrum Morschwijk aan de Topaaslaan worden vrijwilligers ge zocht. De medewerkers doen bood schappen, maken het eten klaar (meestal broodmaaltijden), dekken de tafel, ontvangen de deelnemers, dienen het eten op en ruimen de tafel af. Wie in teresse heeft voor dit werk kan contact opnemen met de Stichting Ouderenwerk Morschwijck, tel. 071-761196. t

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14