Moe, maar voldaan Erik Breukink koning van de chrono wïïT~lZEI W ereldbeker in teken van Russen Zevende plaats voor volleybalteam OPVALLEND AANWEZIG 1 MAANDAG 29 OKTOBER 1990 0 SPORT PAGINA 21 RIO DE JANEIRO (ANP) - Tien bleke, vermoeide volleyballers uit Nederland trokken hun gezicht na de laatste slag in een tevreden plooi. Na verlies tegen Bulgarije (2-3) en een zege op Frankrijk (3-1) werd Nederland in Brazilië zevende van de wereld. Voldoening overheerste na de teleurstelling over de gemiste kans via Cuba de halve finales te bereiken. Het werk zit er op. De spelers van het nationaal volleybalteam feitciteren elkaar met de zevende plaats op het WK- (foto ANP) De ultieme Nederlandse actie van ftet toernooi droeg symboliek mee. Ron Zwerver spande zich tegen Frankrijk nog een keer als een boog 1 en perste met zijn sprongopslag de laatste ace uit het lijf. Zwerver, de uitblinker, sloeg met de vuist op de vloer en bleef net als het hele team een tijdje langs de kant zitten. Staan kon bijna niet meer. Coach Harry Brokking putte zich uit in complimenten, door vooral de nieuwelingen Held en Van der Horst uitbundig over de bol te aai en. De doelstelling, klassering bij de beste acht. was gehaald. Het verlies 1 van de eind juli ontslagen Blangé, Zoodsma en Grabert in korte tijd re- 1 delijk opgevangen. Het was eigenlijk een vreemd ge zicht. in de vrijwel lege sporthal Ma- racanazinho. Vrijdag miste Neder land tegen Cuba op één bal een plaats in de halve finales, een dag la ter was de ploeg tegen Bulgarije zo opgebrand, dat zelfs de vijfde plaats buiten zicht bleef. In plaats van ba lende gezichten stonden de afgepei- gerde bekkies gisteren desondanks op blijheid. Martin van der Horst: „Als je het reeèl bekijkt, was het niet eerlijk ge weest wanneer wij in de halve fina les waren gekomen." Zwerver: „De wedstrijd tegen Cuba blijft mijn he le leven in het geheugen gegrift, maar ik ben trots op het team. Ik heb nog nooit zo'n tevreden gevoel gehad. Ook niet na de derde plaats op het EK." Met andere woorden: de huidige selectie van tien spelers vormt een positief clubje, waar de wrijvingen ifi de vorige groep als een splijt- zwam werkten. De groep heeft over twee weken, als de vakantie voorbij is, weer zin om urenlang te trainen in Amstelveen. Van der Horst: „Aan de techniek moet veel gebeuren." De volgende uitdaging is de Eu ropese titelstrijd van 1991 in de Bondsrepubliek, met de kans op kwalificatie voor de Olympische Spelen. Eensgezind De groep is eensgezind, mentaal in I orde en individueel presteerden de spelers voldoende. Avital Selinger verdeelde het spel bijna perfect en werd blokkerend ontlast door zijn medespelers. Henk-Jan Held was in het midden de constante factor. I Edwin Benne viel minder op dan voorheen, omdat hij destijds alleen behoefde aan te vallen. Sinds de breuk doet hij de pass erbij en dat jfaat hem redelijk af. Ron Boudrie Zwerver en Benne vallen in de prijzen RIO DE JANEIRO (ANP) - Ne- derland heeft tijdens de wereld titelstrijd volleybal in Brazilië toch twee prijzen gewonnen. Ron Zwerver werd uitgeroepen tot de beste aanvaller. Edwin Benne was nummer één met serveren. De verkiezing is gebaseerd op de statistieken die van elke wed strijd worden bijgehouden. Zwerver was tijdens de in juli gehouden finale van de World League ook al de beste aanval ler. De uitslag van de verkiezing is: Waardevolste speler: Luc- chetta (Ita). Beste aanvaller: Zwerver (Ned). Serveerder: Benne (Ned) Verdediger: Mauri- cio Lima (Bra) Passer: Cantagal- li (Ita) Blokkeerder: Tonev (Bul) Spelverdeler: Diago (Cub) Coach: Velasco (Ita). was nuttig, vooral blokkerend. Mar tin van der Horst moet nog veel le ren maar staat pas drie maanden in de basis. „Voor mijn gevoel heb ik niet lek ker gespeeld", vond Van der Horst. „Hoewel het in Rio beter ging dan in Brasilia. Ik had daar veel last van de hoge ligging. Na de eerste trai ning ging ik bijna van mijn stokkie. Na Cuba ben ik onder de douche een tijdlang op de grond gaan zitten, liet ik alles over me heenkomen." Overigens: met zijn lengte (2,14 m) kan Van der Horst niet eens onder de douche staan. Ron Zwerver was de ster. Hij pas- ste, scoorde en stimuleerde. De Am sterdammer begon bleek van span ning aan het toernooi, herwon de Italië wereldkampioen RIO DE JANEIRO (AFP) - De Itali aanse mannenploeg heeft in Rio de Janeiro verrassend de wereldtitel volleybal veroverd. Italië versloeg in de finale het als favoriet gestarte Cuba met 3-1. De setstanden waren 12-15 15-11 15-6 16-14. kleur gaandeweg en zag tegen het einde witjes rond de neus van ver moeidheid. Na de wedstrijd tegen Cuba kreeg hij pijnstillers voor de rechterschouder, die bijna beurs was geslagen door de ontelbare aan vallen. Zelf schatte hij ongeveer 500 set-ups van Selinger te hebben ver werkt. Nadat Frankrijk gisteren 1-1 in sets maakte, gebood hij Selinger alle ballen op hem te spelen. Zwerver: „Het pluspunt ten op zichte van vroeger is het team. We hebben ons helemaal leeg geknokt. Meer konden we niet geven. Voor mij persoonlijk was het het beste toernooi ooit. Ik heb het team wat extra's kunnen geven. Volgend jaar, bij het EK, is het de beurt aan de an deren." Zwerver had ook persoonlijk be lang bij een goed toernooi. Hij wist de Italiaanse managers op de tribu ne. Na de Olympische Spelen van Barcelona wil hij zijn kwaliteiten te gen dikke betaling in dienst stellen van een Italiaanse club. „Een extra dimensie voor mij, ik moet mijn toe komst zeker stellen, hoewel het me weinig uitmaakt of ik vier of zes ton ga verdienen. Maar dat aspect is slechts een deeltje van het totaal. Het team is het belangrijkst. Ik kan met opgeheven hoofd door de stad lopen, behoef niet te worden afge schilderd als een of andere idioot." Fataak Naast het gebrek aan ervaring was de smalle selectie Nederlands pro bleem. Bijna alles kwam terecht op de zes basisspelers. Tegen Bulgarije bleek dat fataal. Zwerver sprong minder hoog dan tegen Cuba en werd regelmatig afgestopt. In de laatste set, op 8-6 voor. maakte Ne derland na het ruilen van speelhelft zelfs een opstellingsfout. wat een onnodig tegenpunt kostte. Brok king: „Het was een worstelpartij. De lichamen wilden wel, maar kon den niet meer." Vandaar dat Brokking zijn selec tie zo snel mogelijk op peil wil bren gen. Dertien clubtalenten hebben inmiddels een brief gehad met het verzoek of ze regelmatig met de se lectie willen meetrainen. Pas na de competitie komen enkelen voor een contract in aanmerking. De gega digden moeten een beetje volley- balgek zijn, een biertje laten staan en de vriendin minder tijd gunnen. Op langere termijn wenst Brok king een selectie van zestien men sen. met het oog op het steeds druk kere (World League) programma van de nationale ploeg. In Brazilië miste hij waardige vervangers. ..Ik heb goede mensen nodig, zodat ik de vedetten in de aanloop naar de belangrijke wedstrijden rust kan geven. In de eindfase van het toer nooi moeten zij honderd procent fit zijn." Over de toekomst zegt Brokking „Italië en Cuba zijn de sterkste lan den. Voor de andere behoeven we niet bang te zijn. In alle teams zit rek, behalve in dat van Argentinië Ik voorspel een verschrikkelijk ge vecht voor en tijdens de Olympi sche Spelen." BRUSSEL (ANP) - Het achtste toer- nooi om de wereldbeker ts behr- rst door de Sovjetunie. Nadat de 15-ja- nge Tayana Lisenko vrijdagavond de vierkamp van de turnsters in Brussel had gewonnen, toonde ra- terdag de 21-jarige Valen Belenki zich de beste allrounder bij dé tur ners. Belenki. afgelopen april in Den Haag winnaar van het Dutch Open-toernooi, had SWDMl MD foutje van Vitali T&jerbo nodig om in de slotfase de leiding over te ne men. Belenki behaalde m de keuze-zes kamp een totaal van 58,800 punten. De twee jaar jongere Tyerbo. vorig jaar bij het toernooi om de wereldti tels m Stuttgart nog reserve mmaakte zijn kostbare fout aan de brug De oefening werd slechts be loond met 9.600 punten Tsjerbo kwam uit op een score van 58.625 punten. 0,75 punten meer dan het totaal van de 20-jange Chinees Jing Li. de winnaar van de twaalfkamp by de Aziatische Spelen van enkele weken geleden in Beijing. Belenki behaalde gisteren in de toestelfinales nog drie gouden, twee zilveren en een bronzen medailles Hij zegevierde aan de nngen op de brug en aan het rek. Op dit laatste onderdeel moest hij de eer delen met de Japanner Nishikawa. Tsjer bo was de beste finalist op de vloer en bij het springen. Jing Li won het voltigeren. De onderdeclfinales bij de turn sters leverden vier verschillende nummers een op. Het waren de eer ste vier van de vierkamp. De Hon gaarse Onodi won het paardspnn- gen met 9.937. Lisenko met dezelfde score de brug ongelijk, de Chinese Bo Yang liet de beste balkoefcning zien met 9.950 en Svetlana Bogin - kaja zorgde met een fraaie vloer fening voor de hoogste score van het toernooi 9.962 punten LUNEL Daags na de Ronde van Lombar- dije was hij er nog verre van hoopvol op ge weest. Zelfs de eerste behandeling door een manueel therapeut, die alles in zijn rug weer had rechtgezet, bracht hem niet verder dan de voorspelling: 'Ik rijd zaterdag zeker niet voor de eerste plaats.' Maar zie, veertien dagen na zijn val in Pa rijs-Tours. waren Erik Breukinks motivatie, talent én specialisme weer eens een niet te kloppen drie-éénheid. De complete 'elite' in de finale van de Wereldbeker beet zich er de tanden op stuk. Breukink kroonde zich zaterdag in La pe tite Camargue tot de ongekroonde koning van de chrono in wielerseizoen 1990. Zijn ze vende tijdritzege, meteen een mooie revan che op die ene domper in de GP des Nations, eind september versus een toen ontketende Thomas Wegmüller. Aan de voet van een arena, waar stieren slechts worden gedold in plaats van gedood, stoof de 26-jarige nummer drie uit de Tour de France tussen de dikke rijen toeschou wers door, alsof zijn verlangen naar vakan tieoord Aruba nog lang niet overheersend Prachtige brede, vlakke, rechte wegen; heerlijk najaarszonnetje, beetje wind; rustig, spiegelende moerassen, met hier en daar een groep wilde paarden. Vijftig kilometer solo. luidde de opdracht, voor Breukink de ideale taak. Hij zette zich in zijn element, schoof de versnelling op de 54x12, haalde daar de ket ting nooit meer van af. perste na de tiende ki lometer 'alles uit de heupen', kreeg na 25 km Lombardije-winnaar Delion als mikpunt, liep de Franse hoop na 28 km in (twee minu ten eerder gestart), en wist alleen Rominger en Echave nog binnen de minuut in zijn schaduw. Breukink kon het zich zelfs veroorloven in de laatste kilometers, die met wind in de rug gingen, wat uit te bollen, waardoor Romin ger tot op 34 sec kon naderen. Maar hij deed het met de hoofse overtuiging van de win naar, die zijn tegenstanders niet &1 te veel frustratie wilde berokkenen. Breukink was een van de weinigen, die de Grande Finale van de wereldbeker bovenge middeld serieus nam. Tour-directeur Jean- Marie Leblanc was vrijdagsavonds bij de groepsfoto in de arena dan wel ontroerd ge raakt bij de aanblik van zoveel solidariteit voor een nieuwe wedstrijd - zijn gele trui-ja gers in de Tour leveren medio-juli toch een verbetener gevecht. Wereldkampioen Dhaenens is al geen tyd- ryder, was er alleen maar op uit zich niet te laten 'lappen' door Bugno; Bugno was geen schim meer van de Giro-'horlogist', Kelly dacht slechts aan zyn tweeling in Carnck- on-Suiré. Chiappucci werd niet meer gedra gen door het geel. Wegmüller had alle denk bare verkoudheden gehad, zei hy, zelfs voor Lejarreta telt een jaar geen dertien maanden en Mottet reed na 6 km lek. Bleef dus alleen over Rominger, de Zwit ser van het voorseizoen, die met ruzie ver trekt bij Chateau d'Ax en sinds 'San Sebas tian' (11 aug) nog maar vier serieuze wed strijden heeft mogen rijden. „Dat ik nog op Breukink in liep m het tweede deel, is een troost. Ik beschouw me maar wereldkam pioen rugwind" Wie wint heeft zelden kritiek, voor wie ver- liest is het niet gauw goed Deuitbwr light 1 straalde dan ook niet van de gezichten der verliezers, zaterdagavond by de verdeling van de hoofdprijzen. Maar Breukink vond het allemaal prima zo Het zette zyn naam als eerste op de tabel van wat moet uitgroeien tot de absolute sei- zoens-apotheose. hy pakte 35.000 gulden mee. hy voegde ongezien 150 FICP-punten aan zijn totaal toe. hy gaat 'op rust' in de we tenschap. dat hy schier onklopbaar is op zyn favoriete discipline. Bovendien heeft hy geconstateerd, dat zyn produktie van neusslym de laatste we ken ten goede is gekeerd. Schreef een Bel gisch journalist twee maanden terug nog. dat hy over de meet kwam. 'schuimend als een versgetapte pint', de Enk Breukink van eind oktober is nu zo goed als 'schoon'. Marco van Basten riskeert de toorn van Michels en een schor sing door te spreken over het spel van het Nederlands XI in Vrij Nederland). ..Je kunt pech hebben: goed spe len en toch verliezen. Maar dat is het ook niet. Als je speelt zoals wij heb je altijd pech. Dan is verliezen geen toeval meer". idem: „Op een gegeven moment kreeg ik het idee: Jezus, wat gebeurt hier allemaal. Ik had amper nog het idee dat ik een wedstrijd aan het spelen was. Het ging compleet langs me heen". idem: „Het laatste half jaar hebben we duidelijk bewezen dat we stil zijn blijven staan. Een kampi- oensploeg zijn we niet meer. Die tijd is voorbij. We zijn weer een heel gewoon voetballandje". Anderlecht-trainer Aad de Mos in Humo: ..Het brein van dit nieuwe An- derlecht is Graeme Rutjes") John Bosman in Het Parool: „Ik heb ooit één wedstrijd met het tweede team van Ajax binnen drie kwartier acht keer raakge- schoten. Na de rust kwam er nog één doelpunt bij. Daar begon Cruijff meteen over") Volkskrant-verslaggever Jaap Visser op bezoek bij Guus Iliddink, trainer van het Turkse Fenerbahce: „Een bestuurslid in flitsend maatkostuum ploft naast Hid- dink op de bank en slaat een arm om fie schouders van de trainer die hij aanspreekt als hoca, le raar. 'Vertel eens. hoca, wat wordt het woensdag, twee, drie of gewoon vijf nul.' Hiddinic in het Nederlands: 'En realistisch dat ze hier zijn. We mogen al bhj zijn als we het op 0-0 houden.' Tegen het bestuurslid. Inshallah kame raad, als Allah het wil. maar ik ben nu even in gesprek'". Guus Iliddink in de Volks krant: „Soms zit ik het allemaal op een afstandje te bekijken en dan denk ik: 'Volgens mij ben ik in een soap opera beland'. Niet zolang gele den heb ik een van die zogenaam de clubartsen m'n kantoor uitge gooid. Die man is, geloof ik, pro- f, stor-doktor. Komt er zo'n boertje uit de Achterhoek en die gaat hem even de mantel staan uitvegen. Da's toch lachen, of niet dan0" Columnist Cor Snel In Pano rama over Peter Post: Alle goud dat hij aanraakte Theunisse, Rooks, Breukink. Van Poppel - veranderde op slag in modder. Qua dagsuccessen roofde Raas zijn provisiekast leeg en Gis- bers, ooit beschouwd als een ge moedelijk lieveheersbeestje, nam namens PDM de wereldsuprema- tie over. Post reageerde als een multimiljonair die niet meer getapt wordt na sluitingstijd. Met Theunisse. Rooks en Van Poppel kocht hij gewoon de hele kroeg op. Dacht-ie althans, terwijl Raas zelfvoldaan zat te boeren achter zijn kabouterbier en Gisbers nog een fles wijn ontkurkte op zijn oc casion Breukink, die de Neder landse Anquetil gaat worden". Pele in Panorama: ,,'t Grote verschil met Cruijff en Maradona is dat die niet op hun zestiende in een WK-finale ston den en dat ze geen vier WK-toer- nooien hebben gespeeld. Pele is de enige voetballer die meer dan dui zendmaal heeft gescoord. Om een Pele te kunnen worden heb je ge luk nodig, goede medespelers, maar vooral de genade van God. Alleen Jezus Christus kan bepalen of er ooit nog een nieuwe Pele komt") RTL 4-eommentator Hans Kraav over het Schotse spel tij dens Vitesse-Dundee United: ,,'t Is boter... 't Is vis noch vlees". Trainer Scf Vergoossen somt de hoofdpunten van het nieuwe beleidsplan van MW op, in Voetbal International: „Het jeugdgebeuren, een stuk sanering, het sponsorgebeuren en natuurlijk ook het technische plaatje." Chef-redacteur Johan Der- ksen in zijn eigen Voetbal Inter national: „Er bestaat voor mij geen enke le aanleiding om te pochen over mijn voetbalcarrieore. Toch was ik ooit een talentvolle linksbui ten". FC Gronlngen-splts Hcnnie Meijer over zijn ploeggenoot Milko Djurovski in Voetbal In ternational: „Hij is een beetje een rare jon gen. doet ook geen moeite om Ne derlands te leren. Dat hij tijd nodig heeft om te acclimatiseren vind ik prima, maar het moet niet te lang duren". TV-personality Ron Brand- steder in Voetbal Intyernatio- nal: „Een van de grootste kakkers in Bussum was Youp van 't Hek Hij hockeyde bij Be Fair en keek neer op alles wat voetbal was. Nu is hij een jongen van het volk die aanschopt tegen het establish ment. Ik bedoel maar, het zijn al lemaal dunne vernisjes". Piggott Twee vliegen in één klap. Het oog volgt de verrichtingen van Lugdunum- Docos, terwijl het oor het n leuws van de topper Ajax-PSV opvangt. (foto Lork Zuvdrrtfula) Lester Piggott was zaterdag eén van de twee Europese jockeys, die zege vierden by de klassieke wedstrij den om de Breederscup Voor het officieuze wereldkampioenschap van de fokkers, bestaande uit zeven rennenfgedoteerd met tien miljoen dollar), waren 51.000 toeschouwers naar de baan van Belmont in New York gekomen. De overwinning in de belangryk- ste race; de Breeders Cup Classic, ging naar de driejarige Unbridled, die ook al de Kentucky-derby had gewonnen. Unbndled zal hoogst waarschijnlijk worden uitgeroepen tot paard van het jaar Go for Wand, die de beste kans maakte op deze onderscheiding, was één van de twee paarden, die zaterdag op Bel mont om het leven kwamen. De door Chris Antley gereden merrie verstapte zich in de eindsprint van de derde race, brak een been en moest worden afgemaakt. De race werd gewonnen door de zesjarige Argentijn Bayakova (Laffit Pincay). die ook vorig jaar succesvol was ge weest. In de eerste race was de in het achterveld strijdende Mr Nic- kerson getroffen door een hartaan val Lester Piggott, die onlangs de we reld verbaasde door op 54-jarige leeftijd (na een afwezigheid van vyf jaar) terug te komen, leidde de Ier Royal Academy in de Breeders Mile Cup naar de zege. De tweed»- Eu ropese' overwinning kwam op naam van de in Frankyk gefokte In The Wings met de Amerikaan Gary Steven in de '.tijgt - ig«-i D» binatie won de met twee miljoen dollar gedoteerde Breeders Cup Turf Contributie De Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo) heeft de achterstallige contributie voor de Nederlandse Antillen voldaan, zodat de de schor sing van de eilanden by de wereld bond RVS is opgeheven De Antillen hadden al V geen bijdrage meer geleverd Een van de bestuurders van lands bondje bezocht het toernooi om de wereldtitel in Brazilië, maar h.id niet genoeg liquide middelen om de betalingsachterstand in te lopen NeVoBo-voomtter Piet de Bruin schoot het bedrag van 550 gulden voor. De Bruin „Ik hoop het geld nog terug te krijgen." Nieuw huis De Koninklijke Nederlandse Zwembond wil een nieuw bonds- bureau. Als op 24 november de bui tengewone algemene vergadering akkoord gaat. verhuist de staf van bondsdirecteur Theo van de Klas horst eind volgend jaar naar een nog te bouwen kantoorpand achter het badminton centrum in Nieuwegetn Op dat terrein zyn reeds gehuisvest de Judobond en de KNVB afdeling Utrecht De Biljartbond is cr bezig met de bouw van een eigen bonds- bureau. De nieuwbouw van de KN- ZB vergt een investering van byna anderhalf miljoen gulden Het voor stel voor verhuizing stond aanvan kelijk al op de agenda van de voor jaarsvergadering van dit jaar. maar werd geschrapt, omdat de precaire financiële situatie van de bond alle aandacht opeiste Mondvocht Spuwen is sinds het wereldkam pioenschap in Italië kennelijk in. Alleen nu bemoeien ook de toe schouwers zich ermee. In het voor tweedeklasser Leiden zo desastreus verlopen duel tegen het Dordtse Oranje Wit werd de Leidse speler Pedro Hilliger bij een inworp door een toeschouwer rijkelijk van mondvocht voorzien. Bovendien wipte de Dordtse supporter tevens de bal uit de handen van de Leide- Hilliger vond dit natuurlijk alles behalve prettig, zeker omdat, met nog vier minuten te spelen de stand 2-0 in voordeel van Oranje Wit was. Hilliger wipte daarop over de afras tering en diende de spuwer een tik toe. Meteen wipte de Leidse spits weer terug in het veld waar scheids rechter Meerkerk, die van wedstrijd had gewisseld met de eerst aange wezen Weimar, de wedstrijd even stillegde. Niet om Hilliger van een boeking te voorzien maar volgens enkele aanwezigen voornamelijk om de supporter te laten afvoeren. "Nee hoor, ik heb hem niet wegge stuurd en ik denk niet dat ik zoiets kan doen", aldus de arbiter die de boot wilde afhouden. "De man is puur op initiatief van Oranje Wit verwijderd". Verder wilde Meer kerk, evenals de Dordtse wedstrijd secretaris Van der Ploeg, zich niet over het incident uitlaten. Van der Ploeg: "Het is een verve lend incident maar we willen er ei genlijk geen ruchtbaarheid aan ge ven. Het betrof een gehandicapt kind dat de bal niet spontaan wilde teruggeven. Spugen? Zoiets heb ben we wel gehoord maar is niet de waarheid. Er is wel geslagen, ja". De elftalbegeleider van Oranje Wit heeft uiteindelijk de man (of kind?) van het veld verwijderd. Hilliger. die gisteravond niet voor commen taar bereikbaar was, ontving voor zijn daad overigens geen boeking, (bijdrage Ruud Pattiapon) Wilgen Scheidsrechter Van der Brink, die vorige week zaterdag de korfbal- wedstrijd Fiks - Avanti staakte we gens 'herhaalde en blijvende kritiek van twee ploegen en publiek' is met onmiddellijke ingang gestopt. "Hij is zelf tot de conclusie geko men. dat hij niet geschikt is voor het vak en heeft zijn fluit m de wilgen gehangen", bevestigde Wout Jen sen, voorzitter van de dis- tnctscheidsrechterscommissie West II. gistermiddag. De in Sint Michielgestel woonachtige A- scheidsrechter bleek de laatste sei zoenen overigens al meer proble men gehad te hebben met ploegen uit het westen. De tuchtcommissie heeft het ge staakte duel nog m behandeling Naam Johan Ouwerkerk Leeftijd: i3 jaar Club Lugdunum Beroep Bakker Johan Ouwerkerk mocht tot zijn vérrassing zyn opwachting maken in het eerste van Lugdunum in de derby tegen Do- cos De keeper, die normaal het doel van Lugdunum verdedigt. Wim Eradus, was tydens de war- ming-up door zijn rug gegaan en kon de wedstrijd dus niet begin nen. Johan Ouwerkerk werd ach ter de bar vandaan gehaald en hij moest daardoor enkele biertjes in de kantine achterlaten by zyn ploeggenoten van het tweede. Hoeveel biertjes had je op? "Een stuk of zeven, acht" Ws» Je dan niet de aangewe zen persoon om op de bank bij het eerste te zitten? "Marcel Onstenk en ik wisselen de reserve beurten af. Vorige week was ik aan de beurt en hy dit keer. maar hij kwam Ba NB wedstrijd met het derde te laat te rug. Omdat Wim (Eradus.red di- rekt vervangen moest worden, moeit ik aan de bak en kon Mar cel toch op de bank plaatsne men". Voelde Je de aleohol In Je bloed, toen Je in het doel stond "Ik had inderdaad een biertje op en ik voelde dat ook in het eer ste kwartier Het spelen in een derby maakte my ook een beetie zenuwachtig. maar verder in de wedstryd merkte ik er niets meer van. mede omdat ik Weinig te doen had". Wanneer hoorde Je dat Je moest keepen? "Ik weet dat niet precies, maar ik geloof dat de w«i strijd onge veer tien minuten later begon, omdat ik mezelf nog moest om kleden. Dus het moet twee uur geweest zyn" Zat Je lekker In de kleren? "Nee. niet echt Ik moest name lijk de keeperskleren van Wim aan en die zyn enige maten groter dan mijn normale tenue. Ze wa ren maar iels te groot Wie keept er %-olgende %veek* "Dat weet ik nog met. maar ik heb deze week geen keepers trai ning met Wim. Hy moet wat rust nemen Dua misschien moet ik volgende zondag keepen Dins dag voor de Zilveren Molen tegen Quick Boys sta ik zeker in het doel" Heb Je lekker onder de dou che gestaan? "Ja. dat kan je wel zeggen Het was alleen even wachten op een droge handdoek. Ik had die van mezelf by het tweede al gebruikt, maar hebben een nieuwe ge bracht"

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21