4* Florijn met Rienks naar de herkansing Vrouwen BV Lisse niet te zwak voor eredivisie TOP pakt nog snel even wat puntjes V Karpov trekt stand in schaaktweekamp gelijk Waterpoloploeg te kijk gezet TMAAXDAG 29 OKTOBER 1990 SPORT PAGINA 19 LEIDEN Het afgelopen weekeinde kwamen slechts twee korf balploegen uit de Leidse regio in actie. Alleen TOP en Crescendo moesten nog eenmaal de grasmat betreden, alvorens het vizier de finitief op de zaalcompetitie gericht kon worden. TOP pakte tegen Sparta (N) op de valreep nog twee broodnodige winstpunten mee. LEIDEN In de wedstrijd tegen Rotterdam Zuid rekenden de vrouwen van BV Lisse zaterdag avond definitief af met de opvatting dat het team te zwak is voor het eredivisieniveau. Na een goede tweede helft werd het sterker geachte Rotterdam Zuid met 65-58 verslagen. Luba Leiden verloor zijn derde uitwedstrijd op rij. Ditmaal vormde het puntloze Gunco Rotterdam een veel te hoog obstakel: 110-82. per Selex/Weert 2. Lisse. dat de en alles is dus nog mogelijk aldus laatste weken niet echt in vorm is. Koster. verloor de uitwedstrijd vrij kans- In dezelfde klasse ontkwam ook loos van het op routiniers draaiende Leiderdorp niet aan een nederlaag Weert. Met name de ex-Leidenaren tegen mede-koploper BW Festo 2. Bert Kragtwijk (18) en Hans Heyde- man (26), beiden de dertig reeds ge- De Leiderdorpers kwamen in Voor burg slecht uit de startblokken en passeerd. waren niet af te stoppen stonden al rap op een 13-3 achter voor de centers van Lisse. die met stand. Bij de stand 34-34 halverwe- zijn vieren niet meer dan 25 punten ge de eerste helft leek het er even op konden laten noteren. De punten dat Leiderdorp de wedstrijd onder bn Lisse moesten dan ook komen controle had, maar door een aantal van de kleine mensen. Jurgen nadelige beslissingen Goudswaard en Jeroen Koot scoor den allebei 13 punten, maar ook zij konden Lisse niet behoeden scheidsrechters kwam de klad in het Leiderdorpse spel. Toen na de rust (47-38) Festo ook een nederlaag:90-78. Ruststand was nog eens extra gas gaf was er geen eer meer te behalen voor het team van Altonio Campbell. Onder aan voering van de Canadees Brian Hegcie (39 punten) stoomden de Voorburgers door naar een 109-62 overwinning. Bij Leiderdorp werd Maarten Wals topscoorer met 20 punten. HAROLD VAN BIEMEN 42-34. Coach Johan Koster is ondanks de drie uit zes niet pessimistisch. Het vorige seizoen wees immers uit dat het kampioenschap pas in de laatste wedstrijden wordt beslist. "Door de dubbele competitie ont moeten we alle teams nog drie maal. Anne van der Zaag, hier in balbezit voor TOP, had een aandeel in de overwinning van zijn ploeg op Sparta Nijkerk. urrhieffnw» BASKETBAL Lisse-coach Peter Lapidair begon de thuiswedstrijd tegen Rotterdam Zuid met een kleine tegenslag. Al na drie minuten moest center Mary van Ruiten met een blessure de wedstrijd verlaten, waardoor de toch al niet zo lange Lissenaren dui delijk met een lengtetekort kwa men te zitten. Toch moest de basis voor de overwinning gezocht wor den in een overwicht aan rebounds (50 tegen 36). De Rotterdamse cen ters werden verrast door het fanatis me en de gretigheid waarmee Lisse de rebound verzorgde. Rotterdam Zuid. dat tot zaterdag derde op de ranglijst stond en tot nu 1 toe als enige van lijstaanvoerder Den Helder heeft gewonnen, kon ondanks de inbreng van gerenom- meerde krachten als Petra Weeda i (17) en Esther van der Bosch (16) 1 niet langer dan één helft partij bie den. Na de spelhervatting, rust stand was 32-32, nam Lisse lang zaam maar zeker afstand. De oor zaak hiervan was niet zozeer het goede spel van Lisse. maar het slecht verzorgde afstandsschot van RZ. De Rotterdammers schoten te gen een percentage van slechts 25 procent.'terwijl ook Lisse getuige de 35 procent niet echt op schot was. Na vijftien minuten spelen ge noot Lisse de grootste voorsprong van elf punten. Een te laat ingezette wanhoopspress van RZ verkleinde die afstond nog wel enigszins, maar verder dan 65-58 kwamen de Rotter dammers niet. Dankzij deze over winning kon Lisse het rode vaandel overdragen aan streekgenoot Grasshoppers. Topscorers bij Lisse waren Marjo Fijma met 14 punten en Marjolijn Ketelaars met 11. Bij de mannen ontwikkelt Luba Leiden zo langzamerhand een fobie voor uitwedstrijden, want ook in de derde uitwedstrijd kwamen de Lei- denaars niet tot een overwinning: 110-82. Ditmaal had Leiden de pech te moeten aantreden tegen Gunco Rotterdam, dat na vijf eerdere ne derlagen op rij was gebrand op een overwinning. De zowel slecht ver dedigende als aanvallende Leide- naars werden door Gunco de hele wedstrijd ver van de basket gehou den en kregen geen enkele ruimte. De Rotterdammers daarentegen kregen van Leiden wel vrij spel on der de borden, waarvan met name Paul van Wageningen optimaal pro fiteerde (34 punten). Toen Antal (29) vervolgens ook nog een aantal af standschoten erin begon te schieten viel het doek voor Leiden definitief. Na een 38-28 ruststand liep Gun co via 52-34 uit naar 74-48 halverwe ge de tweede helft. Om de nederlaag zoveel mogelijk te beperken besloot coach Ben Ponsioen maar alle bal len op de goed op dreef zijnde Loet de Ruijter (26 punten) te laten spe len. Ook hij kon echter niet voorko men dat Leiden uiteindelijk tegen een forse nedelaag opliep: 110-82. I In de eerste divisie B moest Lisse gisteravond aantreden tegen koplo- Grasshoppers komt iets tekort LEIDEN - Olivetti Grasshoppers heeft afgelopen zaterdag tegen Mess Press Tonego de vierde neder laag op rij geleden. Aan het eind kwam de Katwijkse ploeg vijf pun ten te kort: 78-73. Na de nederlaag van vorige week tegen Lisse was er binnen de ploeg gesproken over het nemen van ini-, tiatieven in de wedstrijd. Coach Han Wallaart hierover: "Gebleken was dat iedereen maar een beetje af wachtte wat Zora Malacko deed. Dat werkte uiteraard niet en dus moest dat veranderen". Die veran deringen waren zaterdag tegen titel kandidaat Tonego duidelijk zicht baar. "Aanvallend heeft Tonego ontzettend veel mogelijkheden. Daarom zagen we toch wel wat op tegen deze wedstrijd, maar juist in de verdediging hadden we de zaak jes goed voor elkaar". Grasshop pers genoot vrijwel de hele eerste helft een voorsprong. Na de rust (40- 38) bleef de Katwijkse ploeg Tonego op de voet volgen. Geen moment is het verschil groter dan vijf punten geweest. "Twee minuten voor tijd stond het 73-71. Dan is het net wel of net niet. Dat werd dus net niet. In elk geval heeft deze wedstrijd de speelsters weer het nodige vertrou wen gegeven. De score was in elk geval goed verdeeld". De huidige topscorer van de eredivisie Zora Malacko had met 23 punten het grootste aandeel in de score, Marie- José Allers noteerde 16 punten en Marja van Duijn 14. Becker op dreef STOCKHOLM (Reuter/SID/DPA) Voor Bons Becker stond gisteren meer op het spel dan louter de over winning in het tennistoernooi van Stockholm. De Duitser aast al een tijd op de eerste plaats van de we reldranglijst en nu diende zich een uitgelezen gelegenheid aan om te gen de huidige nummer één Stefan Edberg alvast aan te tonen, dat ei genlijk alleen Becker recht heeft op de hoogste troon. Alleen in de eerste set kon de Zweed Becker enigszins bijhouden. Daarna werd hij regelrecht verne derd: 4-6 0-6 3-6. De Duitser mocht hierna triomfantelijk de cheque van 137.450 dollar (circa 210.000 gulden) omhoog houden. NEW YORK Door een over winning in de zevende partij heeft uitdager Anatoly Karpov de stand in zijn match met wereld kampioen Gary Kasparov gelijk kunnen trekken. Na 43 zetten werd de partij afgebroken, maar het elementaire toreneindspel stond zo duidelijk gewonnen voor de witspeler, dat Kasparov het zich bij nader inzien niet meer wilde laten bewijzen. Dit besluit spaarde de energie, die de beide spelers de komende weken hard nodig zullen hebben. Welke schaker is onkwetsbaar? Zelfs grote meesters hebben hun zwakke momenten en ook een wereldkampioen is niet alle da gen in topvorm. Kasparov was in deze zevende partij nauwelijks te herkennen. Het zal hem duidelijk geworden zijn dat Karpov niet zo gemakkelijk te vernietigen is als hij wellicht na de tweede partij zal hebben gedacht. De uitdager doet geen opzienbarende dingen, maar hij blijft oplettend en onver stoorbaar en de kans, die hij in deze partij kreeg, liet hij niet on gebruikt. Er resten in New York nog vijf duels; dan vertrekt de karavaan DRACHTEN (ANP) - Nederland wordt bij het wereldkampioen schap waterpolo, begin januari in Perth, alleen vertegenwoordigd door de kansrijke vrouwen. Hoewel voor de mannen bij het kwalificatie toernooi in Drachten een opstapje was klaargezet met plaats voor een leger, donderde de selectie van Rob Schouten er als een pelotonnetje onbeholpen kleuters van af. De be scheiden Canadezen, die evenals Nederland eerder Mexico de baas waren gebleven, profiteerden tot hun eigen stomme verbazing opti maal van die treurnis: 11-10 (2-4 2-2 2-2 5-2). De klap van de mislukking van Oranje zorgde aan aan beide kanten T ennistalenten niet in goede doen LEIDEN - De regionale tennistalen ten Martijn van de Berg, Martin Ver kerk, Jasper van Ingen en Jolanda Mens hebben tijdens een invitatie- toernooi in Leeuwarden allen in de eerste ronde verloren. Mens bereik te nog wel de halve finale van de verliezersronde. Van de Berg kwam in die groep nog bij de laatste vier. Verkerk en Van Ingen kregen in de verliezersgroep meteen klop. naar het Franse Lyon en hier zal men omstreeks 24 november star ten met de dertiende partij. Onge twijfeld hopen beide spelers al daar met een kleine voorsprong aan de laatste fase te kunnen be ginnen Daarom zal vermoedelijk de strijd de komende week bij zonder fel worden. Vandaag wordt de achtste partij gespeeld en daarin hanteert Kasparov de witte stukken. Zal er wederom een aloude Spanjaard op het bord verschijnen? Wit: A. Karpov, Zwart: G. Kas parov 7e matchpartij. Koningsindische Partij. 1d4 Pf6 2. c4 g6 3. Pc3 Lg 7 4. e4 d6 5. Pf3 0-0 6. Le2 e5 7. Le3 Pa6 Naar 7...Del is hij niet meer te ruggekeerd. Misschien heeft hij het vertrouwen in het kwaliteits offer 7...Del 8. dxeS dxe5 9. Pd5 Dd810. Lc5 Pxe4! verloren. In middels is bekend geworden dat de Nederlandse meester Peter Scheeren de stelling al twee jaar geleden sterker had behandeld dan Karpov! In een partij Schee- ren- Baljon, Groningen 1988. van het bad voor ongeloof en mede lijden. Aan Noordamerikaansc zij de, allang blij dat gedurende drie perioden de achterstand door de fa lende Nederlandse afwerking nim mer groter werd dan twee of drie doelpunten, sloeg de sprakeloos heid snel om in een juichstemming over de royale beloning voor een portie goede wil. De Nederlanders krijgen gega randeerd nog vele slapeloze nach ten van vooral de laatste periode, 2- 5, met de dodelijkste treffer 34 se conden voor tijd waar een op zich al beschamend gelijkspel had vol staan De onbenutte mogelijkhe den, de weigerende pressie-verde diging, het getob van Posthuma in het doel en de onmacht van Schou ten. maar ook van de routiniers Jan sen en Stan van Belkum iets aan de situatie te veranderen, zullen nog lang door het hoofd galopperen Na afloop kon niemand aange ven, wat er en waar het precies fout was gegaan. „Het is gewoon erg", stamelde Van Belkum, die zaterdag met Vijf treffers Mexico - ook al geen beste partij maar met 12-8 aar dig gecamoufleerd - persoonlijk in de hoek zette. „We hebben verloren. Futiliteit Verder kan ik het niet analyseren. Vrijdag zou alle twyfel al weg ge weest moeten zyn." volgde 11. Lel Dd7 12. Lxf8 Kxf8 13. Dd3.' Pd6 14. Da3! Pc6 15. Tdl Pd4 16. Pxd4 exd4 17.0-0! c6 18. Pb6'. en wit won snel. Had Karpov deze partij gekend, dan had hij wellicht een gemakkelijk heel punt kunnen scoren. 8. 0-0 Pg4 Hij wacht niet af wat Karpov met zijn staf heeft geprepareerd op het in de derde partij gespeel de 8...c6. 9. Lg5f6 10. UI Kh8 11. h3 Ph6 12. dxe5 Toch weer deze voorzichtige ruil. Een nader onderzoek ver dient 12. Dc2. 12...fxe5 Verrassend. Kasparov wil het spel niet laten vervlakken, anders had hij het veilige 12...dxe5 ge speeld. Michael Tal. de legendari sche ex-wereldkampioen uit Ri ga, vond de keuze van Kasparov onverantwoord. 13. U3 P/7 14. Dd2 Pc5 15. Pg5 Pxg5 16. Lxg5 Lf6 17. U3 Pe6 18. Lg 4 h5 Een verzwakking, maar een paardensprong naar d4 of f4 was na 19. Lxc8 Dxc8 20. Pd5 niet zon der bezwaren. Misschien ging het juist daar wel mis. Misschien had de nationale se lectie vrijdag wel helemaal niet naar het duel Canada - Mexico (5-4) moe ten gaan kijken. Het was amper de hoofdklasse waardig en verstevigde de mening, dat het Drachter toer- nooitje een futiliteit was en de be schermingsfactor voor de Australi sche zon een wezenlijker zorg. De ruime zege op de Mexicanen leidde de aandacht van het vooral aanvallende geploeter af. Van een waarschuwing was geen sprake. Hoe Van Belkum, die eind januari zijn laatste examen wil afleggen om zich apotheker te mogen noemen, toch mee te lokken naar Perth was het onderwerp van gesprek Ruim een half etmaal later zat zelfs de Lei- denaar („Voor mg hoeft dat WK niet meer zo nodig, maar voor de Neder landse waterpolosport was het zo belangryk") totaal verslagen op een stoeltje aan het water Schouten sprong er eerst in voor hg commentaar kon leveren, menig speler had het bad wel leeg willen drinken als dat de afgang had kun nen voorkomen. „De schuld? Ieder een heeft schuld Ik maak deel uit van het geheel, dus ik heb ook ver loren. Met het vaderlandse clubpolo gaat het juist goed Ik had gehoopt dat door te kunnen trekken naar het nationale team. Maar daar haken we af', zei Schouten. 19. Lxe6 Lxe6 20. Pd5 LM Hij wil het spel gaande houden en zijn mooie lopers niet prysge- ven. 21. Tacl Kh7 22. Tc3 Tf7 23. b3 c6 24 Pb4 Tdl 25. Teel Lf6 26 f4 Hiermee neemt Karpov dan eindelijk het initiatief. Zwart mag 27. f5 niet toelaten. 26...ex/4 27. Lx/4 Do5? Heeft Kasparov een elementai re wending over het hoofd gezien of heeft hij ten onrechte ver trouwd op de combinatie, die bij de volgende zet aan de orde is? In elk geval kost zijn damemanoeu vre een pion en leidt uiteindelijk tot verlies van de partij.Juist was 27...De7 geweest. 28. Pd5! De5* (Na 28...Dxd2 29. Pxf6+ gaat zelfs een stuk verloren en 28...Dd8 29. Pxf6 Dxf6 30. Lxd6 Dg7 31. cS! is evenmin aantrekkelijk 29. Khl.' Hij ziet het gevaar. Het lgkt of 29 U3 onmiddellijk wint. maar met de kruispenning 29...Lg5ü kan zwart zich redden, bij voor beeld 30. Pf6+ Kg7 31 Lxc5 Lxd2 32. Tcdl dxc5 33. Pxd7 U3+ 34 Kh 1 Ld4 35. Txd4 cxd4 36. Pc5 Lc8 en 37...b6 met goed spel voor De lichte dubbel-twee en de drie ploegen in de zware klassen, onder wie de dubbel-twee van de Olym- pisch-kampioen Rienks en Floryn, werden op de zonovergoten eerste dag van de wereldtitelstrijd even wel naar de herkansingen van woensdag verwezen. Alles bij elkaar was de Neder landse opening ongekend goed. De met-winnaars hoefden niet te wan hopen. In de herkansingen zyn meer finale- dan wel halve-fina- leplaatsen te veroveren dan in de se ries. Voor hen betekende het een wedstrijd meer en een training min der. Nico Rienks en Ronald Floryn re ageerden stoicijns op hun tweede plaats in de serie. Die zat enn, om dat het lot had bepaald dat het vol tallige podium van de vorige WK in de serie van de dubbel-twee diende uit te komen. Nederlands bekend ste roeiers, vice-wereldkampioen in Bied, richtten hun wedstrijd op de Noorse titelverdedigers Rolf "Dior- sen en Lars Bjonness. Zy namen vlot de leiding en hielden ogen schijnlijk moeiteloos voorsprong op de Noren. „Dat ging inderdaad gemakkelijk", zei Rienks na afloop. Verrassing Rienks en Florijn leidden tot over de 1500 meter-markering. In de slot fase werden ze voorbij gesprint door de Oostenrijkers Chnstophe Zerbst en Arnold Jonke, vorig jaar bronswinnaars. Dit verraste het Ne derlandse koppel Het was niet by machte te reageren Coach Jo« Berkhout treurde ook niet om het verlies. Hy zag louter positieve kan ten. „Hun roeien was uitstekend De verbeterde techniek zat er goeo in. ondanks de aanwakkerend! meewind Bovendien waren ze snel Ier dan de favoriete Noren, dat u een psychologische overwinning." Woensdag kunnen, en naar alge meen verwacht wordt zullen, Rienks en Florijn zich kwalificeren voor de halve finale Launen Vermulst slaapt dan heerlijk uit. Zij won haar serie en plaatste zich rechtstreeks voor de eindstryd van zaterdag Met dat doel voor ogen KORFBAL "Ik had deze overwinning wel ver wacht". stelde coach Theo Korpo raal na de 12-15 zege van TOP "De ploeg is de laatste weken goed be zig We zijn een nieuw speltype aan het leren en dat heeft tijd nodig" Opmerkelijk in de opstelling was de rentree van Frank Nyenhuis. De er varen Nijenhuis moest, ten koste van Jan de Vroomen. extra vuur brengen in de Sassenhcimse forma tie TOP ging voortvarend uit de startblokken en kwam door doel punten van Tim van der Horst. Frank Nijenhuis en Stella van der Zaag op een 1-3 voorsprong De thuisploeg maakte met het derde aanvalsvak voor de korf de achter stand ongedaan Opnieuw Van der Horst, Nijenhuis en Peter Tiggel- man zorgden voor een 5-6 voordeli ge marge halverwege. Na een kleine twintig minuten in zwart. Thans dreigt vernietigend 30. b4. 29...LxdS Beter dan 29...cxd5 30. cxdS Db5 31. dxe6 30. cxd5 Dd4 Het is in feite niet zo moeilijk meer. In het vervolg weet Karpov af te wikkelen naar een gewonnen toreneindspel. 31. dxc6 bxc6 32. Txc6 Te8 33. Tc4 Dxd2 34. Lxd2 U5 35. Le3 Lg3 36. Tf3 h4 37. Lf2 Lxf2 38. Txf2 Tde7 39. Tf4 g5 40. Tf6 Txe4 41. Txe4 Txe4 42. Txd6 Te7 43. Ta6 Kg 7 Hoe dit toreneindspel verloopt kan men in de bekende handboe ken vinden. Karpov gaf nog zijn 44e zet onder couvert af. maar hij behoefde er niet meer voor te ko men. Via de telefoon streek zyn felle rivaal na enkele uren beraad zonder meer de vlag. Disgram na de 27ste zet Wit: KglDd2. Tel. Tfl, Lf4. Pb4. a2. b3. c4. e4. g2. h3 Zwart: Kh7. Da5. Ta8. Td7, Le6. LfB. a7, b7. c6. d6. g6. h5. HANS BOUWMEESTER perste ze er tegen de leidende Deen se Jensen een eindsprint uit .Als ik de herkansing had moeten roeien, zou ik op vier uur in de ochtend op moeten staan en daar had ik abso luut geen zin in Trouwens, myn trainer Hans Lycklama ook niet." Ongeslagen Het mannen veld lichte skiff is zo groot, dat halve finales noodzake- lyk zyn Titelverdediger Frans Go- bel, dit jaar ongeslagen, liet in zyn serie zien dat alleen hy recht heeft op de titel op Lake Barrington De IJmuidensc arts finishte in zeven minuten en dne seconden, een tijd die later op de dag alleen door enke le skiffeurs uit de rware klasse werd verbeterd In de lichte klasse wist alleen de met hem varende Cana dees John Murphy hem enigszins by te houden 7 07. „Ik heb me niet eens volledig gegeven", stelde Go- bel tevreden vast. GobH -A.i t nik den te kunnen roeien De sportver slaafde arts had zich in het trai ningskamp te New Norfolk stierlyk verveeld Met vrouw en kindertjes naar de bloeiende seringen, gou denregens en mimosa kijken was onvoldoende compensatie er een stralend humeur by te houden Go- de tweede helft wist TOP definitief afstand le nemen van de tegenstan der Barbara Romsom, Anne van der Zaag en Jacqueline Winter zet ten de 8-8 gelijke stand om in een 8- 11 voorsprong De Nykerkers ble ven in het vervolg van de strijd steeds op minimaal twee punten achterstand en wisten zich by 10-14 geslagen Frank Nijenhuis zette zyn rentree nog extra luister bij door met zyn derde doelpunt voor de 12- 15 eindstand te zorgen. De wedstryd tussen Vitesse en Crescendo leek volgens coach Wim Nijenhuis een kopie van het duel van vorige week Ook toen bestre den beide ploegen elkaar en het re sultaat viel afgelopen zaterdag op nieuw ten nadele van de Leidenaars uit. die inmiddels op een degrada- tkplaata ;nn btlanfl. Twintig minu- tri ii-if 'r i i- r van Peter Baak en John Huigsloot gelijk op. De thuisploeg trok in het tweede gedeelte van de eerste helft het initiatief naar zich toe en kon met een 4-2 voorsprong gaan rusten. Na de spelhervatting hield Cres cendo nog lange tijd stand Debbie Blog en Huigsloot minimaliseerden tot twee maal toe het verschil. Vites se plaatste by 5-4 echter een ge slaagde demarrage en liep uit naar 8-4. Nog gaf de formatie van Nyen huis zich niet over Arno Kooloos. Debbie Blog en topscorer Huigsloot (3x) brachten met nog een kwartier te spelen de achterstand terug tot 8- 7. In de laatste minuut stelde koplo per Vitesse de zege alsnog veilig 9- 7. JETSKE GOUDSMIT Schakers verdeeld NEW YORK (AFP) - Gorbatsjov speelt niet mee op het schaakbord in de tweekamp tussen Kasparov en Karpov. Wel op de achtergrond. Kasparov vindt de toekenning van de Nobel prijs voor de Vrede aan de president van zyn land een regel rechte schande. Karpov vindt het de juiste erkenning van 's mans ini tiatieven. Gevraagd naar zyn mening over de Nobel-prys voor Gorbatsjov zei Kasparov dat de toekenning een be lediging was voor degenen, die strij den voor democratie in de Sovjetu nic Het duo Rienks en Florijn moet zich nn de herkansing plaatsen voor de finale. bel was prikkelbaar, maar knapte op van dc race Ineens keek hy heel wat positiever naar de start van de lichte dubbel-vier. Revanche In het Nederlandse kamp zorgde de lichte vier-zonder-stuurman voor een stunt door rechtstreeks de fina le te t>rrriken Voor Frank Gemtse. Pim Laken Han de Regt en Mark Emkc was dit een revanche voor vo rig jaar. toen zy de finale misten door de verkeerde kant op te kyken Daardoor werden ze gepasseerd voor de Amerikanen. „We zyn nu al beter dan in Bied zei Pim Laken, „alles wat we nu nog presteren is een verbetering" TENNIS - De Komnklykr Neder landse Lawntennisbond blykt ook dit jaar weer groter te zyn gewor den 687.694 leden, een toename van 3.4 procent De aanwas ahet grootst by de senioren het kleinst by de junioren. Het aantal vtrani gingen nam toe tot 1726 Robert Havekotte belaagt de Mexicaanse doelman Luis de La Mora. ftou» Nederland start verder sterk op het WK-roeien LAKE BARRINGTON (ANP) - Met finaleplaatsen voor de lichte skiffeuze Laurien Vermulst en de lichte vier-zonder-stuurman is Nederland de wereldkampioenschappen roeien op het Tasmaanse Lake Barrington uitstekend gestart. Daar kwam nog een briljant optreden van de lichte skiffeur Frans Göbel bij. De titelverdediger stootte met veruit de beste tijd in de vier series door naar de halve finales.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19