Leython pakt de draad weer op Scherpe tijden regionale zwemmers Eerste winstpunt LZ' 1886 is binnen Balverlies oorzaak nederlaag Foreholte NOVO leeft zich uit Kleyweg derde in marathon van Frankfurt Twee keer brons voor judoka's op EK MAANDAG 29 OKTOBER 1990 LEIDEN De Nederlandse jeugd had het afgelopen weekein de weer ruimbaan in de zwemba den. Voor hen stond de tweede ronde VU dl BfUgdo op het pro gramma. In het Polderbad van Nieuwerkerk aan de IJssel kwa men de Leidse en regionale deel nemers daar weer goed uit te voorschijn. De Zijl/LGB moest in haar eigan toernooi om De Bol stertrofee genoegen nemen met atn viarda plaats. Ondanks het feit dat er nog meer voorronden komen voor de jeugd, om zich te plaatsen voor de Speedo-finale, lieten zaterdag al enkele zwemmers dusdanige scherpe tijden noteren dat voor hen nu al vast staat dat zij naar Amersfoort kunnen afreizen. Stephari van Iterson (LZ) bijvoor beeld. Hij was onnavolgbaar op de 400 meter vrije slag bi j de jon gens waarop hij een tijd liet note ren van 5.13,0 en goed voor de hoogste ereplaats. Het gevecht om de tweede en de derde plaats was bijzonder enerverend. Tom Onderwater (LZ) lag lang in twee de positie, maar op de laatste 100 meter kwamen Koen Groenleer en Arjan Pont (LZ) sterk opzet ten. Groenleer was de gelukkige tweede, 5.32,0 terwijl Onderwater nog net optijd aantikte voor de derde plaats voor Pont. Hun tij den waren 5.32,4 en 5.32,7. LZ 1886 zag weer twee nieuwe talenten naar voren treden. Leo- nie Chaudron en Remco van den Hout kwamen voor het eerst in een officiële wedstrijd uit en zwommen rechtstreeks naar een ereplaats op de 100 meter school slag. Chaudron werd bij de meis jes tweede in 1.49,2 en zag Mirjam de Kleyn van Sassenheim derde worden met 1.49,8. Van den Hout nam de derde prijs in ontvangst voor de tijd van 1.46,6. In deze ca tegorie v/as Arnold Spros van Katwijk de snelste met 1.44,2. Jo nen Kleywegt (Zijl) was zaterdag waarschijnli|k de IMHt gelukki ge zwemmer. Tot nu toe had zij al tijd het onderspit moeten delven tegen haar rivale Natasja Sierag van LZ maar op de 100 meter vrije slag tikte zij deze keer, na een fel le strijd, als eerste aan in 1.09,1. Dat terwijl de tijd van Sierag 1.09,2 was. Op de 100 meter rug slag waren de rollen omgedraaid. Nu was Sierag de overwinnaar in 1.19,4 en Kleywegt werd tweede met 1.22,9. Ah derde kwam Ma- nelle Kraan uit het water die een tijd liet noteren van 1.27,0. Het voordeel van de twijfel gold voor Joost Onderwater (LZ) op de 200 meter wisselslag. Met het blo te oog was niet waar te nemen of hij op tijd aantikte voor de over winning op die afstand. Oppo nent Harry de Bruyn kwam in een felle eindspurt nog juist langszij. Toch besliste de jury dat Onder water eerste was in 3.14,0. De Bruyn werd tweede en Katwijker Mathieu Spros nam de derde prijs in ontvangst want hij tikte aan in 3.17,9. Voor Ingeborg Hocks lag bij de meisjes de tweede prijs te wachten op die afstand voor de tijd van 3.11,3. De Bolstertrofee Het toernooi om De Bolstertrofee van De Zijl/LGB werd dit jaar ge wonnen door het Alkmaarse DAW. Al twaalf jaar organiseert De Zijl deze wedstrijden om deze trofee ter nagedachtenis van een oud-zwemvoorzitter van genoem de vereniging Het programma bestaat uit louter spnntnummers over de vier zwemdisciplines. De Zijl bracht niet haar hoofdselectie aan de start maar wist toch nog wat ereplaatsen in de wacht sle pen. Niels Ouwerkerk scoorde op de 50 meter vrije slag een derde plaats met 0.25,5. Micha Prins en Alexandra Onderwater werden derde op 50 meter vlinderslag met de tijden van 0.35,8 en 0.37,3. Die ter Hoofman won de 50 meter schoolslag in 0.32,2. Brenda Lind- hout tikte op de 50 meter vrije slag net voor Jorien Kleywegt aan 0 32.2 om 0.32,3. DAW uit Alk maar kwam met de totaalscore van 3672,6 als winnaar te voor schijn voor Devel met 3904,6. De Zijl eindigde op de vierde plaats met 4165,8. Tijdens B-klasse wedstrijden in Nieuwkoop behaalden Robert Barmentloo en Arjan Kamer bei den van LZ een A-limiet op de 100 meter schoolslag. Barmentloo tikte aan in 1.35,3 en Kamer deed er 1.27,4 over. Robin Sprinkhuizen (Zijl) eve naarde op de 100 meter vrije slag het kringrecord van zijn clubge noot Edward Maasdijk met 0.53,6. NORA BAKKER LEIDEN- LZ 1886 behaalde de eer ste halve winst. Tegen ZPB werd het in het eigen Vijf Meibad na een spannende wedstrijd 5-5. In de tweede klasse was er winst voor Katwijk en verlies voor Vivax en WZK. Bij de vrouwen verloor De Zijl/LGB met 15-9 van De Gouwe en won LZ 1886 van WVZ met 6-4. LZ 1886 heeft het eerste punt bin nen. Na twee nipt verloren wedstrij den (HZ/Zian 7-8 en Het Y 10-9) werd het eveneens uit de hoofdklas se gedegradeerde ZPB op 5-5 ge houden. De Barendrechters hadden de eerste twee wedstrijden wel in winst om gezet De gehele wedstrijd bleven de ploegen dicht bij elkaar. De spanning was dan ook te snij den. Wel was het LZ dat elke keer de voorsprong veroverde en ZPB dat m de achtervolging moest. In de slotfase kreeg LZ zelfs nog uitzicht op beide punten toen bij 5-5 een Ba- rendrechter voor vijfendertig se conden de kant op moest. De ploeg van Hans Parrel kon deze kans ech ter niet verzilveren, zodat de overi gens terechte 5-5 op het scorebord bleef. Opvallend was het goede kee perswerk van Arjo Bunnik in het Leidse doel. Periodestanden: 1-1, 3- 3. 4-4 en 5-5. Doelpunten LZ 1886: Niels Zuidweg, Hans van Hees, Jan Langerhorst, Rene van der Zeeuw en Aarjan Meirink. Ook Katwijk kon de eerste pun ten begroeten. Aquanjn werd met 8- 10 aan de zegekar gebonden. De mannen van Jan Breedeveld had den vanaf het begin af het initiatief. Vooral Ronald Heemrood had er zin in. De eerste vier Katwijkse treffers kwamen van zijn hand. Hoewel de Katwijkers een stevige foutenlast opbouwden kwam de zege niet in gevaar. Topscorer: Ronald Heem- rood 5. WZK zit een beetje in de hoek waar de klappen vallen. Na drie pe rioden lang aan de goede kant van de score gestaan te hebben werd in de laatste periode de winst uit han den gegeven. De scheidsrechters drukten met enkele niet te volgen beslissingen een belangrijk stempel op de wedstrijd. Uitslag 14-8. Top scorer: Hugo Bregman 5. Vivax kon het niet bolwerken te gen De Dolfijn. In Amsterdam gin gen de Oegstgeestenaren met 8-4 onderuit. Sassenheim verloor ook. Alliance was met 12-7 te sterk. Bij de vrouwen kon het eerste verlies voor De Zijl/LGB worden genoteerd. De Gouwe was met 15-9 te sterk. De ploeg van Krik Panel was met twee overwinningen voort varend uit de startblokken geko men. Het ontbreken van Keepster Elise Kortekaas was een stevige handicap. Een speelster uit het der de team (Ria Hassefras) nam haar plaats in. Hierdoor moest het gelief de zone systeem worden verlaten. Het overigens sterke De Gouwe profiteerde en won met 15-9. Top- scoorster De Zyl/LGB: Laura West- dijk 3. De vrouwen van LZ 1886 behaal de een verdiende 6-4 overwinning op WVZ. Vooral in het eerste spel- deel was de ploeg van Wim Siera goed op dreef (4-1). De uiteindelijke 6-4 zege kwam hierna niet meer in gevaar. Topscoorster LZ 1886: Em my in 't Veld 2. DIRK KLOOS VOORHOUT - "Ach", zei coach Kecskeméthy, "Foreholte heeft zichzelf verslagen. Aalsmeer heeft meer kwaliteit in de gelederen en zou de wedstrijd toch wel hebben gewonnen, maar niet met zo' n groot verschil als Foreholte niet zoveel kansen zou hebben weg gegeven". Paul de Winter van Leython verschalkt het blok van BCS. Derek de Saegher kijkt mee. (toto Lo«k ZuyderdulD) konden het tij niet doen keren. Door gebrek aan slagvaardigheid van BCS slaagde Leython er alsnog in de eerste set met 15-12 naar zich toe trekken. De tweede set leverde eenzelfde spelbeeld op, en een gelijke score. Via 5-2 liep Leython uit naar 12-5. Ook nu weer kwam de hardwerken de formatie uit Den Dungen, met Maurice Groeneveld als spil, terug tot 14-12. Een goed blok van Bert- Jan Janzen bezorgde Leython het beslissende punt. Het Brabantse verzet was gebroken en vrij simpel haalde Leython, met name door de goed smashende De Winter en Rik Uiterwijk, ook de derde set binnen. "Gezien de setstanden zou je kun nen denken dat we in de problemen zijn geweest, maar niets is minder waar. We hebben het spel eigenlijk voortdurend gecontroleerd. Omdat er bij hun geen enkele lijn in het spel zat, kwamen wij moeilijk in ons ritme. Maar op de beslissende mo menten stonden we er", aldus de van Brother Martinus afkomstige De Saegher. Volgende week staat het beker duel tegen Nokia VTC uit Woerden op het Leython-programma. Een wedstrijd die door Groen niet al te serieus wordt genomen. "Het gaat mij dit seizoen om de competitie en niet om de beker. Volgende week laat ik de jongens die tot dusverre weinig gespeeld hebben, spelen. Eens kijken hoe die er voor staan. Kijk dus niet vreemd op als we ver liezen." JAN BROUWER DE KONING HANDBAL Het begin van de in Voorhout met zoveel bange verwachtingen tege moet geziene wedstrijd deed iedere Voorhoutse supporter de angst om het hart slaan. Want Aalsmeer kreeg dn«' stnltoorpcn, dll door Marjan Bult moeiteloos achter Anita Seur werden geprikt. Met nog een af standstreffer van Bult en een hoek- Ét i«n Sandra an larsal leek Aalsmeer onstuitbaar op een straf expeditie af te stevenen. Nicoleta Boriceanu deed even iets terug voor Foreholte (2-6 en 3-7), maar Aals meer bleef domineren. De wissel van Anita Seur voor Diana van Dam leek Foreholte te rug te brengen in het goede spoor. Het werd mede dank zij Lonneke Cornell z, tei k roelena In deaa wedstrijd, 6-9 en 7-9. Aalsmeer liep zich in de slotfase van de eerste Éelft regelmatig vaat In de goed ge sloten Voorhoutse defensie. Jam mer was het dat bij balbezit Fore holte zo veel kansen verprutste. Als het daar nu nog maar bij was geble- Moraal houdt De Graal achter zich in triathlon LEIDEN Mart Moraal heeft Ro nald de Graaf voor de verandering weer eens achter zich gehouden. De tgaettaa triatleet bleef cater* dag op de Nederlandse kampioen schappen wintertriathlon in Assen zijn 'eeuwige' Koudekerkse rivaal ruim anderhalve minuut voor. Mo raal eindigde in 5.34,29 als achtste, De Graaf in 5.36,08 als negende. Na twintig kilometer hardlopen waren de rollen nog omgedraaid. De Graaf, die als vijfde eindigde, had nog niets te duchten van de in 1.16 gefinishte Moraal. Op de fiets was de Oegstgeestse ambtenaar op do helft van de honderd af te leggen kilometers zijn jonge rivaal voorbij. Tijdens de veertig schaatskilome- ters liep De Graaf nog wel twee ron den op Moraal in, maar verder kwam hij in tegenstelling tot wed strijden eerder in het seizoen niet. Mij de veteranen boven de 50 jaar eindigde Jan Turk uit Zocterwoude in 6.10.24 als derde. Adu van Zwie- ten uit Bodegraven won bij de vrou wen in 5.56,25. Competitie judoteams DUBROVNIK (ANP) - De Judo- bond Nederland start dit seizoen een tcamcompetitie. De wedstrij denreeks, die op de kalender de plaats inneemt van de nationale ti telstrijd voor A-teams, bestaat uit vier wedstrijddagen. Dit maakte de JBN dit weekeinde bij de Europese titelstrijd voor landenteams be kend. Op 22 december wordt de serie geopend met een kwalificatietoer nooi in Enschede. DUBROVNIK (ANP) - Het verschil aat weer eens tussen de oren. De Ne derlandse judoka's behaalden in Dubrovnik twee keer brons tijdens de Europese titelstrijd. De ene plak was het resultaat van •en combinatie van eigen slimheid en onvoorstelbare domheid van de tegenstander. De andere werd ver overd door de tegenstelling veer- knicht-zelfovcrschatting. Met de derde plaats zijn de vrouwen terug Op het niveau van twee jaar geleden (Visel De mannen, in een grijs ver leden vier keer Europees kam pioen, waarvan de laatste keer in 1967, konden in de jaren tachtig slechts twee bronzen plakken (1980 $n 1985) weggrissen. Gooitske Marsman mocht zich het brein van het vrouwenbrons doemen toen zij de Westduitse Gud- run Hausch alle kanten van de mat ven zou het nog niet zo desastreus voor Foreholte zijn afgelopen. Nu werd in kansrijke break-outs de bal met grote regelmaat fout afge speeld. De Aalsmcer-speelsters wis ten daar met de bliksemsnelle San dra van Iersel uitstekend raad mee. De rust ging in met een 7-10 achter stand. Toen in de tweede Voorhout se aanval Claudia de Jong, één van de betere speelsters bij Foreholte, een hoekmogelijkheid wist te ver zilveren (8-10) sloop er iets van 'mis schien winnen we nog' gedachte bij de Voorhoutse supporters op de tri bune. Dat was een te optimistische gedachte, want nog geen tien minu ten later leidde Aalsmeer onverbid delijk met 12-17. De wedstrijd was toen gestreden. Het ging er alleen nog maar om hoe groot de marge zou worden. Zes treffers werd het verschil: 17-23. Het commentaar van Kecskem- thy was juist. Foreholte versloeg vooral zichzelf. De break-outs van Sandra van Iersel waren toonaange vend voor het laatste kwartier. Ook Anita Seur kon daar weinig aan ver anderen. Foreholte verknoeide de break-out kansen aan de lopende band. In de-tweede divisie opende het zeer sterk verjongde reserveteam van Foreholte niet veelbelovend met een 7-31 nederlaag tegen EMM. Met de rust leidde de ploeg uit Mid delburg al met 6-12. Keepster Moni que van der Poel was geblesseerd en werd danig gemist, al zou ook zij de nederlaag niet hebben kunnen voorkomen. Daarvoor was het klas- severschil te groot. HVS won in een qua aanval mati ge wedstrijd van Actief uit Rotter dam. Met de rust leidde de Stomp- wfjkM plOtS mt,t 3-2. Twee af standsschoten van Irma van der Bosch vergrootten de marge, 5-2. Daarna was de sterke HVS defensie in staat om de winst vast te houden, 9-4. In de derde divisie speelde Olym- pia 72 met 12-12 gelijk tegen debu tante DSO. Met de rust leidde de W.isscnaarse ploeg met een goed functionerende 3-2-1 defensie nog met 6-4. DSO deed die voorsprong na rust teniet en kwam zelfs op winst met een 11-9 voorsprong. In oen gelijkopgaande strijd waarbij DSO van afstand gevaarlijker was dan Olympia 72 werd het echter met twee strafworpen voor Olym pia 72 toch nog gelijk: 12-12. De mannen van Saturnus over klasten in de tweede divisie Animo via een 5-10 ruststand met 10-18. De Rijswijkers die in het verleden her haaldelijk een maatje te groot wa ren voor Saturnus moesten nu noodgedwongen hun heil zoeken in keiharde acties. De Leidse ploeg liet zich daardoor niet van de wijs bren gen. Het technische surplus en de razendsnelle break-outs waren een voudig teveel voor Animo, dat al lang voor het eindsignaal een gesla gen ploeg was. De Rijswijkse aanval kwam in het stuk niet voor door de agressieve 3-2-1 defensie van Satur nus. met libero Wim van Leeuwen als niet te passeren sluitstuk. FRANK BONTE had laten zien. Dat gebeurde in de verlenging, nadat beide judoka's (tot 56 kg) in eerste aanleg niet tot een beslissing waren gekomen. De 25-jarige Marsman had haar tegen standster bij die sessie wel voldoen de afgemat om vervolgens geen kind meer aan haar te hebben. Veel hulp kreeg de ploeg van de Westduitse Regina Sigmund. Twee seconden voor het einde van haar partij tegen Angelique Seriese liet zy zich wegens verregaande passi viteit van de mat sturen. Tien tellen daarvoor had de Nederlandse nog wanhopig de handen geheven om dat de opdracht (winnen met een vol punt) onmogelijk leek. Door de uitsluiting van de nummer twee van het WK was de balans tussen beide teams hersteld: 3-3. Marsman had nog voldoende energie om in het be slissende gevecht stevig van zich af LEIDERDORP - De neder- laag die Leython vorige week in de wedstrijd tegen Tornado te slikken kreeg, heeft de Leiderdorpers niet van hun stuk gebracht. Ley thon pakte zaterdag in eigen huis de draad weer op en ze gevierde met 3-0 over BCS uit Den Dungen. Door deze zege draait het team van John Groen nog altijd mee in de bovenste regionen van de le divisie B. De doelstelling van Leython veran dert bijna wekelijks. Bij aanvang van het seizoen lag de kreet 'hand having' op ieders lippen, en na de eerste zeges werd er over 'eindigen in de bovenste helft' gerept. Na de geringe nederlaag tegen het als top per te boek staande Tornado en de sprekende 3-0 op BCS dichten coach en spelers zichzelf een kans toe bij de bovenste vier te eindigen. Of zoals spelverdeler Derk de Saeg her het na afloop uitdrukte. "Alleen Radius steekt er bovenuit. Wij kun nen meedoen voor de plaatsen twee tot vijf'. Hoe hoog Leython ook zal eindi gen, feit is dat weinig tegenstanders momenteel iets tegen de promoven dus in te brengen hebben. BCS, ge zien de zesde plaats op de ranglijst beslist niet als 'kleintje' te betitelen, had geen schijn van kans in de zeer goed gevulde sporthal Op Dreef. Dat terwijl Leython door een ge brek aan concentratie meer dan te bijten. Door zeges op Tsjechoslowakije (4-2) en Italië (4-2) had Nederland de groepsfinale tegen Groot-Bnttan- nie bereikt. Ondanks het redelijke evenwicht dat de meeste partijen kenmerkte, ging de ploeg van bondscoach Leo de Vries in cijfers pijnlijk onderuit: 1-5. De mannen startten met een ne derlaag tegen de Sovjetunie (3-4), dat de titel met succes verdedigde. Nederland kaapte het brons weg voor Zwitserland (5-2), dat met een serie subtoppers een hecht team vormt. De vier Olympische kandi daten bij de mannen (Buiting, Meij er, Spijkers en Wurth) vormen de kern van de formatie van bonds coach Wim Visser. De prestatie van Dubrovnik kan niet verhullen dat Nederlandse judoka's in een aantal klassen te kort komen. eens verzaakte en de Brabanders kans gaf terug in de wedstrijd te ko men. "We gingen tevoren al van drie punten uit. Zo'n gedachte leidt meestal tot verslapping van de aan dacht, waardoor je een moeilijkere wedstrijd speelt dan nodig is", al dus De Saegher. De eerste verslapping waar de in Zaandam woonachtige spelverde ler op doelde, trad halverwege de eerste set op. Leython, goed uit de startblokken door de service van de met een enkelblessure tobbende Paul de Winter, zag dat BCS een 3-8 achterstand omzette in een 11-10 voorsprong. De combinaties van de thuisclub vlotten niet, wat vooral De Saegher aangerekend werd. Zijn plaatsvervanger Rob Mudde en middenaanvaller Frans Boerefijn LEIDEN - In de volleybal kompetitie herstelden de mannen van NOVO zich uit stekend, na twee achtereen volgende nederlagen door Volendam ruim, met 0-3 te verslaan en hen nog vaster op de laatste plaats te zetten. Volendam zit in de hoek waar de klappen vallen. Door onnauwkeu righeid van het wedstrijdsecretari aat kwam het twee keer niet op tijd voor een wedstrijd waardoor het punten in mindering kreeg, vertrok een aantal spelers. Wat overbleef is voor volleybalbegrippen, niet erg lang. NOVO kon zich daarom lek ker uitleven in Volendam. De pass lag goed, zodat de middenaanval, in tegenstelling tot vorige week, goed gelanceerd kon worden. Het lever de twee gewonnen sets op (6-15, 3- 15). In de derde set trad even wat verslapping op, waardoor er wat la cherig geacteerd werd. maar op tijd kreeg NOVO zijn tegenstander door zuiver serveerwerk en sterk verde digen weer in de tang (8-15). Gemini kreeg te maken met een weliswaar laag geklasseerde tegenstander, die echter geenzins van plan was zich zo maar gewonnen te geven en voor elk punt vocht. Daardoor ontstond er een aantrekkelijk duel met een aanvallend overheersend Gemini en een goed verdedigend Riva/Rys- wijk. Gemini begon eigenlijk iets te mat, waardoor het geen afstand kon nemen. Toen het wat meer agressi viteit in zyn akties legde en meer aandacht aan de verdediging schonk, werd de energie in de juiste vorm beloond: (12-15). In de volgen de sets ging het toen alleen nog maar beter. Het Gemini-blok sloot voortreffelijk en daardoor werd de Riva-aanval volledig lamgelegd (7- 15. 9-15). Toch zal Gemini, wil het straks wat hoger gaan spelen, meer snelheid in zijn akties moeten leg gen. Leython kon het vanaf het begin al niet bolwerken bij Allides en kwam door zijn slechte passing aan slechts twee succesvolle aanvallen toe in de eerste set. De uitslag van 15-0 zal dan ook geen verwondering wekken. In de tweede set ging het slechts iets beter. Nu werd het 15-4. Pas in de derde periode kwam men een aantal keren goed door. met na me op mid via Mels Hoogendoorn. Voldoende voor een setzege was het niet. Tot 8-8 bleef men bij, toen drukte Allides door naar 15-9, waar mee het samen op kop blijft met Ge- mini. In de promotieklas kon een nu voor het eerste kompleet Graficon tot 10-10 gelijke tred houden met Netwerk. Vanaf dat moment sloot Netwerk zijn blok hermetisch en kwamen de Merenwijkers er niet meer door (15-10). In de tweede set herstelde Graficon zich uitstekend, bouwde een 3-11 voorsprong op en eindigde op 11-15. Netwerk ver hoogde de druk wat; Graficon kwam niet meer aan een goede pass toe en verloor met 15-5. Het bleef er sle-ht uitzien, want al snel stond het hierna op een 11-3 achterstand. Een wissel - op links voor werd spelver deler Cees de Bock vervangen door aanvaller Fred Wessels - deed de ba lans omslaan en Graficon kwam zelfs op voorsprong 11-13. Het was niet voldoende want enige slecht geslagen ballen brachten de winst weer bij Netwerk: 15-13 en 3-1. Skania 2 is duidelijk gewend op vrijdagavond te spelen en VCS niet. Het gevolg was dat de Sassenhei- mers als houten poppen in het veld stonden en de eerste set nodig had den om wakker te worden (15-10), daarna iets beter speelden, maar toch weer verloren (15-10). In de vol gende sets was VCS echt terug (13- 15, 10-15); in de beslissende vijfde was VCS niet slechter, maar een paar vervelende beslissingen van de scheidsrechter waren voldoende voor 15-11 voor Skania 2. VCS was echter na de slechte start al blij met het ene punt. De eerste set zelfs heel ruim met 15-3 en de volgende mede omdat Martin Broere wat jeugd (spelverdeler Ronald Verhey en aanvaller Tam an) inzette iets min der ruim, (15-9). Door concentratie verlies ging haast traditioneel de derde verloren (9-15), voordat de vertrouwde basiszes gewoon uit maakte naar 15-8 en 3-1waarmee de Rijnsburgers op kop blijven. Ley thon 3 verloor eigenlijk dik van het IJzersterke Be Fair, maar werd be slist niet weggespeeld. Richard Scholtes stond bijvoorbeeld goed te stoppen en Mark Schrijver viel in de derde set sterk aan. Dirk-Jan Kwestro (uit junioren-A) viel goed in voor de afwezige Peter Vinke en Ronald Kamphues. Be Fair, dat over een team van lange mensen be st hikt, speelde het spel zo goed, dat Leython 3 zijn blok vaak niet op tijd kon formeren. (7-15, 3-15 en 10-15). Gemini 2 trof in de kampioen van de afdeling Gouda van vorig sei zoen een te sterke tegenstander. Het duel begon fors te laat, omdat de vloer m sporthal de Springers in Gouda gedeeltelijk kromgetrokken was, waardoor er naar een ander veld uitgeweken moest worden. Bij vlagen werd Gemini 2 overspeeld, al herstelde men zich later in de LEIDEN Joke Kleyweg is giste ren in de marathon van Frankfurt als derde geëindigd. Onder slechte weersomstandigheden kwam zij tot de zeer sterke tijd van 2.38.36. Jan- Dirk Hazeleger finishte bij de man nen enigszins teleurstellend als 21ste. De Leidse atlete Joke Kleyweg, uitkomend voor de Haagse club Sparta, liep in Frankfurt tien minu ten sneller dan ooit. Ondanks de la ge temperatuur (11 graden) en stro mende regen in de tweede helft van de wedstrijd liep ze een constante race. Na op de halve marathon te zijn doorgekomen in 1 uur en 19 mi nuten kende ze nauwelijks verval. Met haar tijd bleef zij slechts een krappe vier minuten achter bij de li miet van 2 uur 35 minuten die de at- letiekunie heeft gesteld voor deel name aan het wereldkampioen schap volgend jaar augustus in Tokyo. De atlete zelf verwacht dat die tijd met een wat gedurfder strijdwijze haalbaar is. Jan-Dirk Ha zeleger ondervond veel last van het slechte weer. De Katwijker eindig de in een tijd van 2.22.57. In Alphen won Theo van de Veer van AV Holland zaterdag de Alphen Noord-cross. Op het vernieuwde 9 kilometer lange parcours bleef, hij Boskoper Fred van Zoest net voor in 30 minuten en 4 seconden. Noordwijkerhouter Sluis (NSL) werd vijfde met een tyd van 30.43. Bij de vrouwen eindigden drie Ba taven-atletes bij de eerste vier. Over drie kilometer werd Leontine Boom tweede in 12.02, Suze Groen in 't Woud derde in 12.08 en Tineke van Gerven vierde in 12.17. Willem Boon van de Noordwij- kerhoutse strandlopers kan ook op de weg goed uit de voeten blijkens zijn winst in Amsterdam over 10 En gelse mijl. Hij finishte in 52 minuten en 23 seconden. Beste jaarprestatie Erik De Bruin ROERMOND (ANP) - Erik de Bruin heeft zaterdag bij atletiekwedstrij den in Roermond de beste jaarpres tatie geleverd bij het kogelstoten. De Bruin stootte de kogel naar 19 meter en 73 centimeter. Tot zater dag had Jan Langenveld de beste prestatie in handen met 18.63 m. De Bruin was dit seizoen nog niet ver der gekomen 18.43. wedstrijd enigszins. Blok en verde diging waren gewoon vaak niet goed bij de les en hadden geen ant woord op de snelle combinaties door het midden (15-3,15-11,15-10). In de promotieklas verbeterden de Leython vrouwen hun rekord qua speeltijd alweer. In Noordwijk werd NOVO in 52 min. opzij gezet. Leython toonde zich soms een klas se beter met snel spel en een prima pass. In de aanval excelleerden Sas- kia Koene en Maria de Groot met een praktisch 100% score. NOVO bleef alleen in de beginfase by, toen deden persoonlijke fouten de ploeg de das om. Alleen in de tweede set was er sprake van een echte wed strijd. Toen Leython het middel van de plaatsballen toepaste was het ge beurd: 7-15, 12-15 en 4-15. In een slechte pot wist Gemini 3 aan DAC de punten te ontfutselen. Het begon met sterk serveerwerk en was met de eerste set snel klaar: 3-15. De speelsters dachten kennelijk dat ze er al waren, want de concentratie verslapte en het spel werd romme lig, waardoor er te veel fouten ge maakt werden. Prompt won DAC (15-6). Gemini 3 zette de neuzen weer dezelfde kant op, maakte goed gebruik van het feit, dat DAC slechts drie echte stoppers had - dus serveerde op de gaten - en ontregel de zodanig dat DAC er niet meer in kwam (7-15,9-15 en 1-3). De jonge en lange DAC-ers spelen op dit mo ment een spelletje, dat boven hun niveau ligt. In de eerste twee sets liep het niet lekker by Leython 3 te gen Skania (4-15, 10-15). Op 11-13 in de derde set leek het zelfs gedaan, maar hard werkend en uitstekend verdedigend veldwerk deden de stand via 14-14 omslaan naar 16-14. Daarmee had Leython 3 kennelyk al zyn kruit verschoten, want met liefst 1-15 nam Skania revanche

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18