Urk schudt nu ook Quick Boys wakker RCL wil nu de echte titel Noordwijk kan het tij niet keren Rijnsburg kan niet overtuigen Eerste winst voor Lisse Leiden bereikt volgens Ciere een dieptepunt 0 MAANDAG 29 OKTOBER 1990PAGINA 17 LEIDEN Noordwijk ondergaat bijna hetzelfde lot als vorig jaar. Toen slaagden de kustbewoners er niet in de zo hoopvol begonnen competitie tot een goed einde te brengen. Afgelopen zaterdag kreeg Noord wijk in Kampen met 3-1 klop van DOS. Na een goede seizoenstart dalen de mannen van John Eelman. na de nederlaag tegen Urk van vorige week, weer met rasse schreden af naar de middenmoot. Het lukte de Noordwijkers bij DOS niet om met goed voetbal het tij te keren. Voor 1100 toeschou wers legden de gasten in Kampen wel fraaie patro nen op de grasmat, maar dat zette geen zoden aan de dijk. DOS kon al snel op de counter loeren, omdat het via Ron Mulder en Henri van de Vegt voor de rust een riante voorsprong had genomen. Steeds op het randje van buitenspel verschalkten zij Noord- wijk-doelman Rob van Dijk, die zich bij de eerste treffer overigens pas in derde instantie gewonnen gaf. Bij het tweede doelpunt ging Gerard van Roon te ver door met de bal aan zijn voet. Dit dure balver lies aan het einde van de eerste helft (2-0) betekende een domper voor de Noordwijkers. Hoewel hun en thousiasme onverminderd groot bleef, slaagden zij er na de pauze niet meer in goed voetbal op de mat te leggen. Met Ralf Prortk een half uur voor tijd op de RIJNSBURG Rijnsburgse Boys mag Noordwijk wel dankbaar zijn. De kustbewoners hadden Flevo Boys in de eerste competiewed- strijd de stuipen zo op het lijf ge jaagd, dat de Emmeloorders met knikkende knieën naar Rijnsburg waren afgereisd. Opgelucht stapten zij zaterdagmiddag weer in de bus. Een gelijk spel (1-1) bij Rijnsburgse Boys was immers lichter verteerba re koek dan de 4-1 nederlaag, waar mee Noordwijk de ploeg terug naar de Noordoostpolder stuurde. Dat er tegen de gammele brigade van Kurver veel meer in had geze ten, kwam niet eens in de Flevo- hoofden op. Als de schuchtere in Ajax-tenue gehesen roodwitten ooit met twee punten op zak van sport park Middelmors hadden kunnen vertrekken, was het wel afgelopen zaterdag. Rijnsburgse Boys had na melijk een complete off-day. De melange van routine (Carli, Hooy- mans, Wendt), werklust (Zwaan, Oosterlee, Heemskerk) en jeugd (Van Duyn, Van Beelen, Star) lever1 de ruim negentig minuten lang voetbal van bedenkelijk gehalte op. Toch kon Arie Kurver het zich zon der de geschorste Leon Vonk en Piet Janmaat en de geblesseerde Fred Bodaan, Huug Aandewiel en Jaco van Delft kon Arie Kurver nog altijd permitteren met Hennie Koet, Martin de Louw en Fred Arroyo op de bank te beginnen. Al ras bleek dat de trainer uit Bergschenhoek, die nog niet is in gegaan op een voorstel om zijn ver blijf in Rijnsburg met twee jaar te verlengen, niet voor niets voorrang aan de jeugd geeft. De debuterende A-junior Henk Star, die aanvanke lijk overigens geen bal goed raakte, verschalkte doelman Henk Boer halverwege de eerste helft met een door de wind gedragen zeilbal (1-0). De al net zo jeugdige voorstopper. Peter van Duyn speelde tot hij na ruim een half uur uitviel met een knieblessure weliswaar geen we reldpartij, maar hield Flevo-spits Wim Beerman wel in bedwang. Zijn vervanger Koet daarentegen viel als mandekker meteen door de mand. De lange spits van de Em meloorders mocht na 38 minuten ongehinderd door het centrum op rukken en doelman Jan Blanke- spoor het nakijken geven: 1-1. De gasten vergaten daarna door te drukken. Zij wisten inmiddels hoe het voelde om de middenlijn te overschrijden. Over voldoende koelbloedigheid om de door de Rijnsburgers geboden kansen te be nutten beschikten Peter Jellema en Steven Korf echter niet. Voor Rijnsburgse Boys zou het een goede les zijn geweest als de vele .fouten in de vorm van een neder laag zouden zijn afgestraft. Flevo Boys verdiende gezien zijn voor zichtige opstelling echter niet het volle pond. Na de thee kropen de gasten weer net zo in hun schulp als tijdens het slaapverwekkende eer ste gedeelte van de wedstrijd. Zo doende werd de Rijnsburgse ach terhoede, die om Koet te ontlasten één-tegen-één was gaan spelen, slechts zelden stevig aan de tand ge voeld. Aan de andere kant werd Rijns burgse Boys er met een extra mid denvelder nauwelijks gevaarlijker op. Weliswaar had de als linkerspits geposteerde invaller Martin de Louw (voor Star) af en toe aardige invallen, maar enige lijn in het spel van de geelzwarten viel nauwelijks te bespeuren. Van de 'dragende' Rijnsburgers kwam Ron Carli na de pauze op het middenveld niet beter uit de verf dan als hangende links buiten in het eerste bedrijf. Wim Hooymans mocht al blij zijn als hij zijn ploeg in balbezit hield en Koet wekte doorlopend de indruk de late zaalvoetbalwedstrijd van afgelopen vrijdag nog niet te hebben ver werkt. Halverwege de tweede helft re sulteerde al die onmacht toch nog in een serieuze mogelijkheid op een Rijnsburgs doelpunt. Hooymans ging twee man voorbij, Carli stapte over de bal heen om Koet te laten uithalen. De vrijstaande Leidenaar schoot evenwel huizenhoog over. Dat het Rijnsburgse opportunis me ook risico's met zich meebracht bleek nog geen twee minuten later. De Louw raakte de bal óp het mid denveld kinderlijk eenvoudig kwijt, maar met de geboden vrijheid wis ten Ronald Vissers, de meegeko men rechtsachter Aart Reussing en in derde instantie ook Jellema geen raad. TIM BROUWER DE KONING plaats van de opnieuw geblesseerde Patrick Scheur water zette Noordwijk een slotoffensief in, dat zeven minuten voor tijd zowaar een doelpunt opleverde. Kees Smit was de maker ervan, na voorbereidende activiteiten van Ted van Berkel. Het alles-of-niets of fensief leverde Noordwijk niets op. De thuisclub scoorde in de laatste minuut nog een doelpunt, maar dat was alleen nog belangrijk voor de statistieken. Noordwijk heeft, de zeperd tegen Urk meegere kend, nul punten uit twee wedstrijden gehaald. Met de uitwedstrijd tegen Quick Boys voor de boeg bete kent dat, dat een derde nederlaag op rij het seizoen voor Eelman c.s. in een vroeg stadium bederft. De Haarlemse trainer zal dan ook uit een ander vaatje moeten tappen. Op één punt dwingen personele pro blemen hem daar al toe, want Pronk is vanwege zijn militaire dienst op Nieuw Zuid niet inzetbaar. Verder missen de Noordwijkers nog altijd de ge- bleseerde Jacques Scholten. Tegen DOS Kampen moest Timo Gerlof daardoor op het middenveld op draven. De in het begin van het seizoen veelvuldige scorende routinier maakt, net als het elftal in zijn ge heel, een improduktieve periode door. Het is de vraag of die op sportpark Nieuw Zuid plotseling ver leden tijd zal zijn. LEIDEN FC Lisse heeft zijn eerste overwinning van het sei zoen binnen. In Nijkerk versloe gen de discipelen van trainer Wim Eilander Sparta zaterdag met 3-1 Daardoor namen de Lissenaren afstand van de onderste regionen van de eerste klasse A, waar zij zich nu met zes punten uit acht wedstrijden in de lage midden moot bevinden. Al in de eerste twintig minuten legde FC Lisse de basis voor een succesvol verloop van het vier puntenduel. Rob Vermeulen nam in de negende minuut het eerste doelpunt voor zijn rekening. Ver volgens kopte Leon van der Zwet de bal in de strakgespannen tou wen, maar scheidsrechter Floor Baas constateerde geen doelpunt. Acht minuten na de openingstref fer blunderde Sparta-doelman Tonnie Knevel bij een afstands chot van Charles Schipper, waar door Mark Ens in de rebound van dichtbij kon scoren: 0-2. Dat het toch nog een spannen de wedstrijd werd, dankten de 700 aanwezige supporters van het laaggeklasseerde Sparta weer acht minuten later aan Ruud Schoordijk. Hij scoorde met het hoofd na slecht uitverdedigen van de Lissenaren (1-2). Bijna een uur lang viel er daarna geen doel punt meer. hoewel beide ploegen met open vizier streden. Als rech terspits voldeed Victor Klaren als plaatsvervanger van de gebles seerde Jan van der Salm goed. Scheidsrechter Baas trok ech ter de meeste aandacht. Hij slin gerde in de overigens sportieve wedstrijd Marco Brouwer van Sparta en René Warmerdam van FC Lisse op de bon. Een soortge lijke overtreding als die van War merdam tegen Klaren* liet de leidsman echter onbestraft. Ei lander ontstak daarover in woe de, maar werd door Baas tot kalmte gemaand. Het mocht de pret niet drukken bij de gasten. Een handsbal van Richard van der Bor hij redde Mark Ens. (foto »rrl»len bij een inzet van invaller Jan Broekhuizen op de doellijn le verde Lisse zeven minuten tijd een strafschop op. Rob Vermeu len kweet zich voorbeeldig van zijn taak en bracht de eindstand in op 1-3. Door dit resultaat kan FC Lisse de toekomst iets geruster tege moet zien dan Sparta. De Nijker- kers staan met één punt minder dan de Lissenaren angstig dicht in de buurt van de laatste plaats. Voorschoten wint LEIDEN - In de wedstrijd te gen Hazerwoudse Boys gelukte het SV Voorschoten om weer eens een zege te behalen Trai ner Leo Holl moest wel tot tien minuten voor tijd wachten, voordat hij invaller Andre Bol 1- 0 zag scoren. Vier minuten voor tijd zorgde Hein de Graaft voor een tweede treffer. In het eerste kwartier was de goedspelende Koen Dekker de anurtetor bij de thuisclub. Ge scoord werd er helaas niet. Ha zerwoudse Boys kreeg gelegen heid om achterin orde op zaken te stellen. De stugge verdedi gers uit Hazerswoudc hielden geruime tijd stand. Aan de ande re kant zorgden Jan de Graaft cn Marcel van Tol van Voorschoten ervoor dat de gevaarlijke aan valler Koen Warn aar D le kans kreeg. Holl paste een gouden wissel toe. Invaller Bol schoot van af stand keihard in Paul van Paas- sen. ook ingevallen, gaf de voor zet die door De Graaft werd in gekopt. URK - In het plaatsje Urk aan het IJsselmeer houdt men zich behalve met de visserij ook ledig met sport. Urk is namelijk bijzonder sport-minded. Na jarenlange concurrentie van de watersporten cn de plaatselijke eredivisie-basketballers staan de voetballers van de SV Urk, na de promotie naar de eerste klasse, in het middelpunt van de belangstelling. Om de veertien dagen vindt ongeveer tien procent van de bevolking zijn weg naar het sportpark in het Urkerbos. Na een moeizame start heeft Urk zich opgewerkt tot een stugge middenmoter waar iedereen rekening mee dient te houden. Het 'roemruchte' Quick Boys ondervond dat aan den lijve. Hoewel de Katwijkers de winst verdienden, kwamen zij niet verder dan 1-1. Scheidsrechter Van de Linden uit Benthuizen probeert orde te scheppen tussen opgewonden spelers van RCL en BVCB. De leidsman zou een afkoelingsperiode inlassen. «foto Loek Zuydcrduin) LEIDERDORP Voor het eerst in elf jaar behaalde de selectie van RCL zaterdag een prijs in de compe titie. In 1979 werd een periodetitel in de eerste klasse A binnenge haald. Na de 2-1 winst op BVCB mo gen de Leiderdorpers, inmiddels twee klassen lager acterend, zich kampioen van de eerste periode noemen in de derde klasse A. De vreugde was er na afloop niet min der om. BVCB uit Bergschenhoek, met acht punten uit zeven wedstrijden een vierde plaats innemend op de ranglijst, was een onbekende tegen stander voor RCL. Beide teams speelden waar mogelijk op de aan val. Tot echte kansen leidde dit ech ter niet. Na een matige vertoning in het eerst half uur was er een fout van Hanno van Breugel voor nodig om de wedstrijd open te breken. De verdediger verkeek zich op een lan ge pass van Daan Breedijk. Michel Pereira-Lopes strafte deze misser resoluut af. Met een mooie boogbal gaf hij keeper Ron Sinteur het na kijken. Even later blesseerde de fel spe lende Pereira-Lopes zichzelf. Hij werd vervangen door Robert van de Werke. RCL probeerde inmiddels de achterstand van het scorebord af te krijgen. Vijf minuten voor rust nam Erik van de Weyden een vrije schop die bij de vrijstaande Marcel van der Blom terechtkwam. Deze maakte de bal behendig dood en schoot meteen op doel. Keeper Ed Lexmond was kansloos. Van der Weyden, die even daarvoor gebles seerd was geraakt, werd vervangen door Ben Heemskerk. Na rust ging RCL door voor de overwinning. De ploeg ging beter spelen en kreeg nu wel kansen. BVCB probeq^de via uitvallen wat aan de stand te doen. Keeper Sin teur kwam in de vijftigste minuut goed weg toen aanvaller Johan Breedijk hem omspeelde en de bal op de paal mikte. Even later pareer de hij een schot van aanvoerder Rob Lexmond. Na een uur kwam Erik van Doeselaar in het veld voor Aad van Tongeren. In de 66ste minuut was het dan toch raak. Een vrije schop, genomen door Heemskerk, belandde via enige spelers op het hoofd van Edwin Grootendorst. Met een gericht kopstoot zorgde hij voor 2-1. Hierna volgde een tumul tueuze fase waarin de goed leidende scheidsrechter Van de Linden ge noodzaakt was om Marcel van der Blom en Theo van Dijk van BVCB uit het veld te sturen. Tevens laste hij een afkoelingsperiode in van twintig minuten. BVCB zette een veldspeler in het doel, keeper Lex mond was door een kaakslag van Van der Blom niet meer in staat om verder te spelen. Plichtmatig werd de resterende tijd uitgespeeld. Trai ner Theo de Waard repte na afloop over een extra kanskaart, maar zei vooral te mikken op een kampioen schap aan het eind van het seizoen. GERARD KUIJPERS Voetbal is sport nummer één. Bas ketbalclub Orca's mag landelijk, en nu zelfs internationaal door hun op treden in de Europa-cup, meer aan zien genieten, de voetballers (nog) hebben meer sympathie bij de dorpsbevolking. De reden hiervoor is dat het elftal geheel uit Urkers be staat en dus herkenbaar is. Voorzitter Visser is erg blij met het eersteklassevoetbal. Jarenlang zat zijn club er dicht tegenaan cn aan het eind van vorig jaar kwam het er eindelijk van. Met overmacht kampioen in de tweede klasse en promotie naar wat hij zelf noemt de eredivisie van het zaterdagvoetbal. Elke week trekt de voetbalclub meer dan duizend bezoekers. Tegen Quick Boys waren er 1450 belang stellenden en maar liefst vier radio verslaggevers. Over publiciteit heb ben ze in het kleine Urk derhalve weinig te klagen. Tijdens het com petitiedebuut tegen Rijnsburgse Boys stonden er iets meer toeschou wers langs de lijn, die toen konden constateren dat het vlaggeschip van Urk het niveau nog niet aan kon. Sindsdien is de club gegroeid. Goe de resultaten werden geboekt tegen IJsselmeervogels en Noordwijk, die beiden op nederlagen werden ge- tracteerd. Zaterdag was Quick Boys aan de beurt, dat lange tijd uitzicht had op een zege maar zeven minu ten voor tijd door Klaas Wakker uit de droom werd geholpen. Klaas Wakker, 17 jaar pas. is de man waar het eigenlijk allemaal om draait bij Urk. De onverzettelijke en flink uit de kluiten gewassen tiener neemt zijn medespelers op sleep touw. Sterk aan de bal. goed in het duel en gezegend met een opval lend goed spelinzicht voor een spe ler van zijn leeftijd, is hij een sieraad voor Urk. Tegen Quick Boys nam hij en passant het Urker doelpunt, weliswaar met veel geluk, voor zijn rekening en haalde enkele minuten later tevens een bal van de doellijn. Een alleskunner dus die Klaas Wak ker. Heerenveen volgt hem al jaren en Sparta nodigde hem onlangs uit voor een gesprek. De eredivisie lijkt Wakker ook wel wat. maar de zon dagsrust staat bij hem hoger op het prioriteitenlijstje. Tot opluchting van de lokale aanhang, die hem lie ver niet ziet gaan, en de dominee. In de slotfase zorgde Wakker voor de onverwachte gelijkmaker De linkshalf Jan Kramer kapte op de linkervleugel drie Katwijkers uit, legde de bal terug op Wakker die de bal niet vol raakte. Quick Boys doelman Tom van der Niet dacht het rollertje rustig te kunnen pak ken. Echter, een polletje in het veld deed de bal zo hoog opstuiten waar door Van der Niet op de grond in verslagen positie kwam te liggen. Domper Een domper dus voor Quick Boys. dat er nog van alles aan deed om de volle winst te bemachtigen. Ri chard Hoogervorst en Leonard Pluimgraaff (ingevallen voor Jaap van Duijn) waren nog dichtbij het winnende doelpunt. Maar het was toen al te laat. Quick Boys had de KATWIJK - Er is veel voor nodig om het stugge Katwijk klein te krijgen, maar ARC was er afgelopen zaterdag toe in staat geweest. Het was vooral slordigheid aan Alphense kant die de Katwijkers behoedde voor de eerste thuisneder laag. De 2-2 overeenkomst op sportpark De Krom werd dan ook door de bezoekers met grote tegenzin ondertekend. want de laatste linie van de oranje hemden lag regelmatig overhoop met zichzelf. De toch niet bepaald voor een kleintje vervaarde Leon Meij^ had het vaak te stellen met de bedrijvige Dennis Krijgsman. Bij een door braak van de Alphense belofte ke gelde de lange back van Katwijk hem zelfs bruut onderuit zonder de bal te spelen. Op de tribune werd op een wat onredelijke manier gespro ken over een rode kaart. De reactie van leidsman Daalmeyer was eigen lijk net zo irreëel: hij deed helemaal niets en liet doorspelen. Een merk waardige beslissing van de arbiter die we) Dennis Jan Mieras boekte voor aanmerkingen op de leiding. Krijgsman was liet ook die ARC over het dode punt heen hielp door te scoren na ruim tien minuten. Daarmee zette hij de stand overi gens op 1-1 want al na zes minuten had Marco van der Plas met een schitterende knal voor 1-0 gezorgd. Een typisch Marco van der Pias- doelpunt. Hij kreeg de bal op de hoek van het strafschopgebied aan gespeeld en net toen rechtsback Gerrit Lammers en keeper René de Graaff zich gingen voorbereiden op het vervolg had de linkerspits de bal al in het net liggen. Met een doffe knal stuurde hij de bal ineens bij de tweede paal in het doel. De gelijkmaker van Krijgsman was meer schrijnend dan mooi. Bij een voorzet van Johan Boer stond de Katwijkse invaller-doelman Henk van Voorbergen achter in zijn doelgebied de dalende bal op te wachten. Maar die bal kwam daar nooit, want een meter voor zijn neus werd het leder al binnengetikt door de Alphense spits. Van Voorbergen neemt de hon neurs trouwens waar voor Teun van Maar ze moesten wel, want ze had den even eerder verzuimd om enke le dotten van kansen te verzilveren. En voor het creëren van kansen be staan nog steeds geen prijzen. Op papier is de Alphense Racing Club de makkelijkst sdbrende ploeg uit de eerste klasse A met inmiddels 21 doelpunten. De kunst van het te ge makkelijk omspringen met de mo gelijkheden verstaan ze ook. Met name Jacques Key. die door gaans het net wel weet te vinden, weigerde gebruik te maken van het geschutter in de Katwijkse defen sie. Misschien was de Alphense spits niet berekend op zo veel luxe, want Katwijk pronkt nog steeds met de minst gepasseerde verdedi ging van de eerste klasse. Dat laatste bleek, zaterdag althans, een volkomen misplaatste status. Als ARC wat doelmatiger was geweest, was het aantal doelpunten van Kat wijk (tot zaterdag drie) in een klap verdubbeld. Marco van der Plas. maker van het eerste Katwijk-doelpunt, wordt op de huid gezeten door Alpher.aar Gerrit Lammers. Op de achtergrond houden Johan Boer (linksj en Theo Scholte de zaken in de gaten. <iot« trim r»tjkm.n> Syndroom Na een serie van drie nederlagen is ARC weer een beetje aan het bij kleuren. Het elftal van Bert Jansen lijkt zelfs onderhand van het 'kust- syndroom' af te komen. Vorig jaai waren de resultaten tegen de clubs uit de duin- en bollenstreek bijna al lemaal bedroevend. Dit seizoen echter versloegen de Alphenaren FC Lisse al met 4-0 en wat belangrn- ker is uit bij Quick Boys en Katwijk werd een gelijkspel behaald. Op Nieuw Zuid ging dat nog ge paard met handenvol terugspeel ballen. aan de andere kant van Kat wijk kwamen de roodzwarten be duidend leuker voor de dag, terwijl ze toch René Lammers en Arjan Wilting wegens blessures misten. Katwijk moet er door verrast zijn. Duyvenbode die met vakantie is. Van Duyvenbode heeft zelf ook nog al eens de neiging om een 'blooper' op te nemen in zijn arsenaal van reddingen, maar de heimwee naar de vaste doelman was zaterdag toch al akelig voelbaar. Hij komt deze week al terug. Want Van Voorbergen was ook in andere situaties geen heer en zeker geen meester tBij een uittrap van zijn collega De Graaff werd de bal door niemand aangeraakt, maar de Katwijkse keeper maakte er toch maar een hoekschop van door de bal onhandig over zijn eigen achter lijn te werken. Het was overigens met de schuld van de doelman dat ARC zo veelvuldig aan kansen werd geholpen. Dat had meer te maken met de gebrekkige dekking van de verdedigers voor hem en toch ook wel de vlotte combinaties van de Al phense voorwaartsen Voor rust kwam de thuisploeg (die ook nog Gijs Colle en Pim Lan geveld miste) niettemin opnieuw op voorsprong. Andre de Best en Kees Kraayenoord zorgden samen voor de eerste en tevens laatste spraak makende actie die op deze middag op hun conto kon worden geschre ven. Kraayenoord kopte door naar De Best en ARC-keeper De Graaff krt'eg er opnieuw te laat notie van: 2-1 Na de pauze probeerde de thuis ploeg de voorsprong te verdedigen, maar zonder veel succes. Aan aan vallen kwam de gastheer niet meer toe en de gelijkmaker leek een kwestie van tijd Toch viel het ARC- doelpunt pas na bgna een half uur. Na een stiftballetje van libero Cees Bonefaas werd de bal slecht ver werkt in de Katwijkse doelmond. Johan Boer besloot er vervolgens zijn schoen met succes tegenaan te zetten: 2-2. Dat was daarvoor Key dus niet ge lukt. Terwijl de tot aanvaller omge schoolde back ze toch op een pre senteerblaadje kreeg. Eerst van Boer en later van Krijgsman. In bei de gevallen mikte hij het speeltuig in de verkeerde touwen, die van het vanghek. Toen hij een maal het vi zier scherp had staan, redde Lange- maat op de doellijn ARC kon al met al moeilgk met geheven armen De Krom verlaten, maar is in elk geval gesterkt voor toekomstige bezoek jes aan de duin- en bollcnclubs. RGB VAN DER ZANDEN winst in het eerste half uur na de rust laten liggen. Kansen hoopten zich op. maar de scherpte ontbrak. "En het geluk", aldus de in vorm verkerende Fred Kanbicr "Je hebt altijd een tikkeltje geluk nodig om tot scoren te komen. Kijk maar dat doelpunt van Urk. Het was gewoon een rotschot dat opstuiterde Voor hen geluk, voor ons pech Wel jam mer. Want wij maakten het spel" Na een wat gezapige eerste helft, waarin Quick Boys slechts in de openingsminuten via Floor van Duijn en Leen van der Plas spelde- prikjes uitdeelde, werden de bezoe kers vlak na rust gewaarschuwd door Wakker die via een uitval al leen op Van der Niet afging, maar de grote kans niet kon benutten Hans van der Plas kwam met het eerste antwoord. Uit een vrije trap van Edwin Ottc kopte de linksback de bal op de lat. In de 60e minuut scoorde Otte zelf. Nu besloot hij een vrije trap direct op het doel te schie ten en met succes. Onderweg schampte zijn schot nog het been van Urk-aanvocrder Lucas Hoek man. waardoor de bal onbereik- baarbaar voor doelman Peter de Boer (keepend met een indrukwek kend klompje goud aan één oor) in de verste hoek zeilde. Na de 1-0 verzuimde Quick Boys de voorsprong uit te bouwen. Otte, Leen en Hans van der Plas kregen in een periode van vijf minuten op gelegde kansen, die echter niet wer den verzilverd. Trainer Arjen van de Werf stelde terecht dat zijn ploeg in Urk een punt had laten liggen. "We contro leerden de wedstrijd, speelden pro fessioneel en hadden het gewoon moeten uittikken". Goed berede neerd, de Urkers genoten echter van het feit dat voetbal niet altyd voorspelbaar is. Gelukkig niet. GIJS VAN OOSTEN LEIDEN Peter Ciere was absoluut niet te spreken over wat Leiden te gen Oranje Wit had klaargespeeld "Dit was voor mij een dieptepunt", was Ciere van mening. "Oranje-Wit stelt niets voor. Jc mag genist van een wanprestatie spreken als jc met 3-0 verliest van een ploeg die er he lemaal niets van kan" Van de stnjdbare equipe, die vori ge weck tegen Everstein meer had verdiend dan een 1-1 gelijkspel, was afgelopen zaterdag weinig meer over. 'Toen ze jong waren hebben ze toch leren lopen?", mopperde Ciere. "Maar er was geen beweging in te knjgen". Dat Leiden in de eer ste helft volgens zijn collega aan de ander kant. Martin Klomp, een ac ceptabele wedstrijd speelde was te veel eer in de ogen van Ciere Het was ver onder de maat. gewoon puin dus. op zijn Leids gezegd", al dus de geplaagde ocfenmeestcr Verwarring Indien Pedro Hilligcr of Maunce van Berkel één van de twee opge legde kansen had benut dan had de wedstrijd wellicht een andere wen ding gekregen. Inplaats daarvan kreeg Leiden van Oranje Wit, dat voor rust alleen een kans voor Henk van Westen verloren zag gaan. na de hervatting een gepeperde rekening gepresenteerd In de 65ste minuut kopte Van Westen een voorzet van Harold van Vugt door waardoor de Leidse defensie in verwarring werd gebracht Patrick Meyhart van Schoor tikte daarop de 10 achter doelman Peter Selier Leiden zocht daarop de aanval maar vergat de verdediging afdoende te sluiten. De uitblinkende Van Westen profiteer de daar met een solo-actie van (2-0) waarna de voor Marco van Driel in- gevallen Marcel Baars in blessure tijd er nog 3-0 van maakte.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17