Forescate haalt uit tegen Rijswijk: 6-0 Merenwiek overtuigt in derby tegen lisse DIOK rekent na de pauze af met AAC Ter Leede haalt uit tegen hekkesluiter PAGINA 16 SPORT MAANDAG 29 OKTOBER 1990 LEIDEN De mannen van Forescate waren gistermid dag goed op dreef in hun tweede-klasseduel met Rijs wijk, dat met een 6-0 neder laag naar huis moest. Noord wijk versloeg in dezelfde klas se Alphen met 4-2. De vrou wen van Alecto wonnen als koploper in de eerste klasse maar net van staartploeg Alk maar: 1-2. De mannenploeg van Alecto speelde in de uit wedstrijd tegen de gedood verfde kampioen Laren zeer verdienstelijk 1-1. De beide teams van Roomburg en de mannen van Leidse Studs kwamen door afgekeurde vel den niet in actie. Bezoeker Schaerweijde speelde de eerste twintig minuten sterker dan opponent LMIIC. Het over gangsklasse-team uit Zeist benut te het overwicht door na tien mi nuten de openingstreffer voor zijn rekening te nemen. Martijn Haks werd een kwartier voor rust vervangen door Friso van Deur- sen, waardoor Leiden in aanval lend opzicht beter in de wedstrijd kwam. Harmen Jansen Schoon hoven gaf de Oegstgeester ople ving gestalte met zijn feilloze strafcomer drie minuten voor de doelwisseling 1-1. Tien minuten na de hervatting kwam Schaer weijde toch weer aan de leiding door zijn ausputzer, die zich knap posteerde op de kop van de cirkel en Pieter Hoog het nakijken gaf (1-2). Coach Thomas Tichelman had weer de beschikking over de technische middenvelder Peter van der Meer en liet die binnen de lijnen voor Tjebbe Zijlstra. Ook die wissel pakte goed uit, want Eelco Leeuwenburg scoorde tien minuten voor tijd uit een rebound een strafcorner 2-2. Daar bleef het ondanks goede kansen aan beide zijden bij. Coach Rein Grippeling van Alecto koos in eerste instantie voor een verdedigende tactiek met strakke mandekking in het uitduel met de sterke koploper Laren. De sobere opdrachten werden door de Leiderdorpers perfect uitgevoerd, waardoor het na 35 minuten nog 0-0 was. Het met oud-hoofdklassers en jong ta lent gelardeerde Laren hervatte overdonderend, maar Alecto hield taai stand. Na een kwartier nam Alecto zelfs een voorsprong door een ontketende Maunts Hui gen. De Leiderdorper passeerde heel knap drie spelers en om speelde tot slot ook nog schitte rend de Laren-doelman: 0-1. De thuisploeg verhoogde de druk in het restant van de wedstrijd en ging met vier spitsen spelen en verdiende veel strafcorners. Kee per Boudewijn van Duiken hield' Alecto echter met uitstekende reddingen heel lang aan de lei ding. Verder dan één doelpunt kwam Laren niet (1-1), want Alec to hield het hoofd koel. De vrouwenploeg van Alecto kent na een blessureperiode weer 13 fitte speelsters en dat juist baart coach Robbert Kruidenier enige zorgen. Hij wil door wisse lingen iedereen laten spelen, wat weer niet door alle basisspeel sters wordt gewaardeerd. Het luxe-probleem gaf wat onrust in de ploeg met de meeste kam pioensaspiraties in de wedstrijd in en tegen het onderaanstaande Alkmaar. Jeugdinternational Tessa van Dijk brak echter de ban door nog in de eerste helft met een fraaie push over de liggende keepster te scoren: 0-1. In het tweede deel voerde Marit Engel de score op naar 0-2 uit een straf corner. Nadat de geroutineerde Lydian Mentink ook was gewis seld en het 1-2 was geworden, kreeg Alecto het nog benauwd door onder meer een serie straf corners tegen. De stand bleef ech ter in het voordeel van de koplo per. Thuisploeg Forescate had het best naar zijn zin op het natte kunstgrasveld en nam na de 1-0 ruststand verder afstand van Rijs wijk met nog vijf doelpunten. Gert-Jan Egberink opende de score op een voorzet van Martijn van Paassen. Een strafcornerre- bound werd door aanvoerder Bernhard Thieme benut (2-0), ter wijl Egberink een strafbal verzil verde: 3-0. Rijswijk speelde daar na grimmiger en harder, maar twee strafcornerschoten van Eric Kruysmulder en een veldgoal van Jan-Geert Vink op aangeven van Reza Taberima zorgden voor de uiteindelijke 6-0. Halverwege de eerste helft leg de Brechje Vriend van het vrou wenteam van Forescate de basis voor de 0-2 winst op Kraaien in Zaanstad. Een kwartier na rust volgde Nathalie van Grieken het voorbeeld door uit een rebound raak te slaan. Zowel Forescate als de thuisploeg ergerde zich aan het matige optreden van de arbi ters, waardoor het duel een on prettig karakter had. Trainer Ruud Hartman Kok zag zijn ploeg Noordwijk weer eens gedisciplineerd spelen. De Noordwijkers namen voor de rust door gretig hockey met 3-0 af stand van opponent Alphen. Dat gebeurde uit een strafcomer van David Koningsveld, een strafbal van Fred Beuk en mooie veldgoal van Thomas Aten. In het tweede deel scoorde Koen Keyzer en doelpuntte Alphen tweemaal te gen: 4-2. De vrouwen van Noordwijk verloren op eigen veld met 1-3 van De Waelle uit Ridderkerk. Marianne Gnerrip scoorde de Noordwijkse goal in de gelijkop- gaande wedstrijd. De sterke Rid- derkerkse centrumspits zorgde echter voor het verschil in doel punten. De \Touwen van het Leidse Studenten Hockey Gezelschap verloren hun uitwedstrijd met 1-0 van Westland in Naaldwijk. Leid se Studs was beter, maar kon dat door afwezigheid van enige spit sen en door pech niet vertalen in treffers. Nadat Nicole Vogelen zang de bal met shoot uit het doel had gehouden, betekende de strafbal van Westland. waar keepster Tessel Neyzen nog wel haar stick tegenaan kreeg, de win nende treffer. In de vierde klasse speelde Catwijck 1-1 in en tegen Nieuw koop. dat op de tweede plaats staat achter Woerden. Katv.ijker Harm van Efferink hield heel ver dienstelijk in de eerste helft het doel schoon tegen het iets sterke re Nieuwkoop. Martijn Hage naars scoorde 0-1 uit een strafcor ner tegen de hard spelende Nieuwkopers, die tweemaal bankstraffen opliepen. Vijf minu ten voor tijd werd de puntende- li ng bewerkstelligd uit een korte corner. De vrouwen van Catwijck wa ren goed op schot tegen het be zoekende Alkemade: o-i. Aixe- made opende een minuut voor rust weliswaar de score: 0-1 Waarna trainer Rinus Blokland tijdens de doelwisseling de kop pen bij elkaar stak en zijn team in het tweede deel vijfmaal raak schoot. Petra Doelen (2). Nicolet- te Verkade (2), en Cherrie Nien- kemper verzorgden de Katwijkse produktie. Tennisster Marijke Guyt'is weer toegevoegd aan de Katwijkse selectie. Hisalis kwam met een 10-0 ne derlaag terug uit Woerden waar het tegen de gelijknamige koplo per speelde. Een geflatteerde uit slag omdat de Lissese ploeg in het eerste deel goed speelde en door pech op een 2-0 achterstand kwam. In de laatste fase stortte Hisalis echter in, waardoor het zo ruim verloor. De vrouwen van Hisalis. die verlangend uitkijken naar de op levering van hun kunstgrasveld, verloren met 3-1 in en tegen Nieuwkoop. In een gelijkwaardig duel benutte de thuisploeg de kansen echter beter. Doelvrouwe Eline Cigaar blonk uit met twee gestopte strafballen. De enige goal voor Hisalis kwam van de stick van Sascha Pool na een vrije slag van Nathalie Wijtzes. NIEK FAAS AMSTERDAM DIOK heeft de lastige uitwedstrijd tegen AAC tot een goed einde gebracht De Amsterdammers zijn soms op ei gen veld moeilijke tegenstanders, wat bleek toen ze met rust zelfs ,een 15-14 voorsprong namen. Na de pauze kwamen de Leidenaars tgisteren echter goed terug, wat een verdiende 19-40 zege oplev«i - ■de. The Bassets kregen in Castricum een lesje in effectief rugby en konden met een 54-9 nederlaag terug naar Sassenheim. Door veel blessures is landskam pioen DIOK nog altijd niet in staat 'om alle vaste krachten in het veld te 'brengen. Het blijkt echter keer op keer dat hun vervangers het team niet verzwakken. Ook de wedstrijd tegen het Amsterdamse AAC wees 'dat weer uit. Op het zware veld van 'de Amsterdammers dachten de Leidse voorwaartsen een zware kluif aan hun tegenstanders te zul len hebben, wat alleen in de eerste helft wel uitkwam tOgWl Hat t v i- l. sterke AAC. Het wilde aan Leidse kant niet 'goed lukken, wat tot uiting kwam in diverse slordigheden waarvan de Amsterdammers goed wisten te profiteren. Vooral het opzetten van de 'tweede fase', wat anders altijd een belangrijk onderdeel van het Leidse aanvnlsspel uitmaakt, vlptte 'manr niet. Hierdoor konden de drie kwarten niét het vélt balbï i' I m gen. nodig om hun opponenten te verschalken. In de hele eerste helft zou dat spelbeeld niet veranderen. Tegenover tries van Gottfried Bos. Ronald Vermeulen en Remco Roest konden de Amsterdammers zo doende vijftien punten zetten, wat hen zowaar de leiding gaf met de rust (15-14). In de tweede helft nam DIOK 'echter definitief het heft in handen Gesterkt door de wind verplaatsten de Morschbewoners het spel naar de Amsterdamse helft, om slechts sporadisch nog te worden terugge dreven. Onder de aanhoudende druk zwichtte AAC en werden de alen m hun ifWetr Écvondafi Vooral in de driekwarten bleken zij 'geen antwoord te hebben op de snel uitgevoerde aanvallen, waardoor de stand via scores van Mare Michel- sen. Remco Roest en Bert Wisse op 15-30 kon worden gebracht. AAC scoorde nog een keer tegen, waarna Marcel Chauldron en Marcel van Ia>on (na een mooie schaarbewe ging met Yves Kummcr) de eind stand op 19-40 voor de landskam pioen bepaalden. The Bassets The Bassets gingen gisteren op be zoek bij het sterke Castricum. Met de overwinning van vorige week nog vers in het geheugen hoopten de Sassenhcimers op een eventuele verrassing. De Duinranders weiger den echter moe te werken aan een eventuele stunt. Hoewel The Bas sets zeker in de voorwaartsen niet de mindere ploeg waren, wisten ze Jos Lansink slaat weer toe STUTTGART (SID/DPA/ANP) Jos Lansink is in de vorm van zijn leven. De 29-jarige ruiter uit WtTr- selo won gisteren tijdens het inter nationale concours hippique van Stuttgart de Grote Prijs, nauwelijks een week nadut hij in Helsinki de première van het circuit om de we reldbeker winnend afsloot. Lansink. vorig jaar derde in de strijd om de Europese titel te Rot terdam. mag zich bovendien ver heugen in de luxe van meer dan één toppaard. Pakte de Twent. die in dienst is van bondscoach Hans Hom. in de Finse hoofdstad do eer ste prijs met Libero H. in Stuttgart, waar de hal gevuld was met 7.500 sterk meelevende toeschouwers, bleek Egano eveneens over de juis te capaciteiten te beschikken zgn 'baas' zonder mankeren rond te dra gen. Kuyvenhoven met afstand de beste LEIDEN De Leidse veldrijder John Ku.vvenhoven heeft al vroeg in het seizoen degoede vorm te puk- k«n in in t BrobantatOinohot vi hi.) in de liefhebbers-categorie ver uit de sterkste. Dick Ariescn uit Veenendaal werd met 30 seconden achterstand tweede. Castricum toch niet onder druk te zetten. Het watervlugge driekwar- tenspel van de Noordhollanders was daar debet aan. Doordat er aan Sassenheimse zijde slecht werd ge tackeld. liep de score zienderogen op. Bij rust was het al 30-6 voor de mannen uit Castricum, die in Bernd Verhofstad hun beste man hadden. Na rust raakten The Bassets ook nog eens drie man kwijt door bles sures, wat een eventuele inlooppo ging op voorhand onmogelijk maakte. Het werd uiteindelijk 54-9. waarbij alle Sassenheimse punten op naam kwamen van Willem Heemskerk. VanZoelen tweede in finale voor 35+-ers ROTTERDAM Anton Wil van Zoelen heeft in de finale van de na tionale kampioenschappen in de ca tegorie van 35 jaar en ouder zijn Wa terloo gevonden. In de halve finale rekende hij nog vlot af met Srits van Leeuwen. 9-4, 9-1, 9-2. In de finale echter kon hij de sterke Australiër Wuldron niet op de knieen krijgen met zijn gevaarlijkste wapen, de dropshot. Waldron beliep alles en had ook nog het juiste antwoord: 2- 9, 6-9. 7-9. Bij de vrouwen haalde noch Jana van Duyn, als tweede geplaatst, noch dc als derde genoteerde Patti Pollard uit Warmond de finale. Van Duyn verloor in de halve finale van Diel Momsma: 7-9. 9-6, 9-4. 1-9. 6-9 Pollard kon de latere winnares Trudv Schcffers niet bedwingen: 9- 6, 7-9. 4-9, 0-9. In de finale won Trudy Scheffcrs in een spannende wedstrijd van Momsma met 9-10, 9- 5, 9-5, 6-9, 9-3. Bij de jongens tot en met 20 jaar won Peter Puul Scheerder uit Al phen. In de halve finale bleef hij Raymond Hofmans de baas met 8- 10. 9-6, 9-6, 10-8 en in de finale won hij na vijf uiterst spannende games van Rolf Willemsen: 5-9, 9-3. 10-8.2- 9. 9-5. De overwinning had hij be halve aan een goede techniek vooral aan zijn ijzeren conditie te danken. Dekker In de eerste divisie van de squash- competitie pakten de mannen van Dekker Squash in Warmond een punt van titelkandidaat Rhijenhof uit Wateringen: 1-4 Voor het War- mondse winstpunt zorgde Carel dc Bruyn met een 3-1 overwinning op de nationale jeugdkampioen onder de 14 jaar, Alex Weavers (9-0, 9-2, 4- 9. 9-8). Dc slimme variatie van De Bruyn werd in de vierde set bijna af getroefd door het tempo van de jon geling uit Wateringen, maar intimi date hielp de arvoran De Bruyn aan de overwinning. Tot driemaal toe claimde hij met uitgestoken hand het verlossende punt maar arbiter Harm Jan Kits oordeelde anders. Bijna had Brielle van der Poel voor een tweede winstpunt gezorgd te gen Van Bohcemcn: 9-6. 4-9, 4-9. 10- 8. 3-9. Maar na 3-3 waren enkele be oordelingen van arbiter De Bruyn in zijn nadeel net de knik die de ba lans deed doorslaan naar Rhijenhof. Harm Jan Kits was kansloos tegen Pcrmenticr (9-2, 9-2, 9-3) en FYits Luykx, in de Leidse tenniskringen geen onbekende, deed leuke dingen tegen Broekhuizen, maar kwam vooral conditie tekort om ook manr in de buurt van dc winst te komen H -9. 4-9 In de derde divisie wonnen de vrouwen van Holiday Inn met 3-2 van HSRC 7, Tons Kerkvliet won van Joan van der Zee (3-0) en Marij ke van Schie deed haar dat na tegen Hnnnic Mc Chcllum Het ene punt dat Ellen Forbes wist te pakken te gen Friko Wynia. 1-3, was voldoen de voor do overwinning van Holi day Inn. FRANK BONTE Hoe geconcentreerd Angela Conijn ook speelde, de speelster van Lisse was alleen in de eerste set opgewassen te gen Ilse Spierings van Merenwiek. tfoto Lock Zuyderduim LEIDEN In de eerste klasse kan Vlietwijk zijn inspanningen vooralsnog niet in punten omzetten. Tegen Metro verloor het met 7-4. In de tweede klasse werd de streekderby Merenwiek - Lisse gewon nen door de Leidenaars. In de derde klasse verdiende alleen Wassenaar een punt. In de vierde klasse heeft Veglo het eerste punt gescoord. Spotvogels verloor kansloos van Flair 2. Het gepromoveerde team van Me renwiek leek op papier de beste kansen te hebben tegen Lisse. Na drie wedstrijden stond het twee punten voor op de degradant uit Lisse. In de openingspartij hield Rob Burgerjon tegenstander Rob Put docr een snelle aanval stevig in de tang. Alleen in het begin van de tweede set kwam Put op voor sprong door het spel te vertragen. Toen Burgerjon het tempo weer op voerde was de strijd snel beslist: 15- 4. 15-6. In de tweede partij kon het publiek achterover leunend genie ten van tovenaars Edwin Both en Ron Koolmus, die elkaar bestook ten met technische hoogstandjes. De winst ging uiteindelijk naar Both 17-14.15-7. Christine van Santen bracht Lis se terug in de wedstrijd. Marianne Veeren kreeg alle hoeken van het veld te zien. zodat ze niet aar\ haar eigen spel toekwam: 4-11, 7-11. An gela Conijn kreeg tegen Ilse Spie rings .de eerste set cadeau: 1-11. In de tweede set onderging het spel van Spierings een ware metamorfo se Conijn /.tg alle shuttles die ia de eerste set ver uit gingen op of vlak voor de lijnen vallen: 11-7. In de der de set bleef Spierings nauwkeurig spreiden, waardoor Congn, hijgend als een postpaard, haar team niet langsnj kon brengen 11-6 In het mannendubbel en in de ge- mengddubbcls was de thuisploeg telkens net iets sterker. In het vrou- wendubbel bleek dat eide teams nauwelijks voor elkaar onder de den: 14-17, 15-12. 17-18. Uit de 6-2 overwinning blijkt dat Merenwiek zich thuis voelt in de tweede klasse als een vis in het water. In de eerste klasse blijkt dat Vlietwijk alleen op volle sterkte kan scoren. Zonder Henk Wester beek werd uit tegen Metro met 7-4 verloren. Erik Bokhorst kwam in de derde set terug van 13-1 tot 14-13. maar zag de winst toch nog naar te genstander Vrolijk gaan. Remco Romein, normaal spelend in de hoofdklasse districtscompetitie, speelde net niet goed genoeg in zijn enkelpartij en in het mannendubbel met Rik Pilaat: 15-3, 17-15 en 8-15, 18-14. 17-14. Bokhorst en Sonja Groeneveld sleepten het laatste punt voor hun team in de wacht. In de uitwedstrijd tegen Zijder- veld 5 werd Leiden met 7-1 versla gen. Het team heeft in vier wedstrij den nog geen punt gescoord. Bram Segijn is desondanks optimistisch: "We hebben niet slecht gespeeld; die punten komen nog wel". In de derde klasse was ook voor Leiden 2 geen succes weggelegd. Tegen Leyton gaf Jan Slingerland in zijn partij tegen Andre Meyer het goede voorbeeld: 15-6, 10-15, 15-13. Zijn ploeggenoten Jan Slats, Thea Turk en Nora de Koning konden het tempo van hun tegenstanders niet LEIDEN Ter Leede heeft een grote overwinning op hekkeslui ter Botlek behaald. In de eerste klasse interregionaal werd Botlek, dat nog geen punten heeft kunnen veroveren, zaterdag ook door Ter Leede weer met de neus op de feiten gedrukt. Met 9-1 hadden de Sassenheimse vrouwen een probleemloze wedstrijd, waarin vooral Nathalie Geeris met zeven treffers zich heerlijk kon uitle ven. eens met 3-1 tegen FC Lisse. Tanja BBHH In de tweede klasse won Oegst- gccst met 4-8 ruim van Leiden. Oegstgcest dat vooral in het eerste half uur van de wedstrijd domineer de liep uit naar een 2-7 bij de rust. Wil van der Voort en Jolanda Tok- kie namen elk twee doelpunten voor hun rekening. Na de ruime voorsprong liet Oegsgeest, met na me in de tweede helft, de teugels vieren, zodat Leiden toch nog tot vier treffers kon komen, waarvoor Jolie Boot. Simone van de Heede en Miram Mulder (2x) tekenden. Katwijk behaalde een belangrij ke overwinning tegen het eveneens in de middenmoot verkerende Pa- pendrecht. De sterke Katwijkers stonden vlak voor tijd op een ver diende 2-0 voorsprong door een doelpunt van Marian Boogaart in de eerste helft, terwijl na rust Sonja van Duin met een hard afstands schot de score verhoogde. Dat op de valreep een Papendrechtse vrije trap door een misverstand in de Katwijkse verdediging in het doel verdween, was eigenlijk niet meer van belang. Alphen behaalde een fraaie over- winning in de regionale eerste klas- H„. se. Lyra werd met 3-5 verslagen, wat CHRISTCHURCH(ANP - Het de Jong bracht de Leidsen met een fraaie kopbal uit een hoekschop op voorsprong, maar FC Lisse kwam al snel weer langszij toen Ellen van de Zwan een corner meteen het doel liet indraaien. Toch kwam UVS nog voor de rust door een solo van Hel len van Dongen opnieuw aan de lei ding. Zij maakte in de tweede helft het karwei af uit een goed uitge speelde één-twee met Ellen van Eyk. Altior was Meerburg met 2-0 de baas in een onder erbarmelijke weersomstandigheden afgewerkte partij. Altior toonde zich vooral fy siek sterker en bleef het beste over eind. Het behaalde zo de eerste overwinning van dit seizoen. Lian- da Pieterse plaatste geholpen door de wind een vrije trap in de boven: hoek en Jolanda de Goede maakte in de tweede helft gretig gebruik van een slippertje van de Meerburg- se achterhoede. Jong Zweeds team palet wereldtitel golf werk van Martine Zuylen die liefst vier keer scoorde. Honselersdijk was te sterk voor SVOW, dat met 4-1 ten onder ging. heeft zich veruit de sterkste ge toond bij het amateur team wereld kampioenschap golf in het Nieuw- Gelijk vanaf de aftrap scoorde Da- zeel^d.le Chnstchurch. De ploeg nïelle Bronswijk het eerste doel- van Mathtas Gronberg won met een punt. Daarna hield SVOW tot de voorsprong van dertien, slagen op r /.pplanrl r-n r)p Vprpnipfip rust goed stand, maar in de tweede helft waren de acties van Annelies Barendse, die verder alle doelpun- 10, te veel Vlak ccn birdie op de 18de hole van Phil Nieuw-Zeeland en de Verenigde Staten. Dat laatste land bereikte dankzij een acht-meter-put voor volgen. In het mannendubbel leden Slingerland en Slats een gevoelige nederlaag: 6-15, 2-15. Turk en De Koning scoorden het laatste punt voor de Leidenaars. Pleister op de wonde was de wetenschap dat Ley ton tot dan toe alles met 7-1 hadden gewonnen Vlietwijk 2 word tegen Velsen 2 op de valreep het eerste punt door de neus geboord. De ma nier waarop dat gebeurde was rond uit frustrerend: Patrick Kraan en Scarlet van Echt verloren de laatste partij met 18-17, 17-15. Concurrent Wassenaar kwam tegen Corbulo niet verder dan een gelijk spel. Lis se 2 kan de steeds betere vorm voor alsnog niet omzetten inenten: te gen Duinwijck 6 werd mW7-l verlo ren. Dat de uitslag vertekent blijkt uit het feit dat vier partgen in drie sets werden verloren. In de vierde klasse speelde Me renwiek 2 gelijk tegen gastheer Weesp 2. Drie van de vier punten werden gescoord door Elsbeth Zwagerman en Saskia de Mos. Door de 1-7 overwinning op Spaarnestad '79 2 heeft Merenwiek 3 de kopposi tie verstevigd. Veglo heeft tegen DKC 6 zgn eerste punt behaald. Pi kant detail is dat het team hierin slaagde zonder de hulp van eerste man Frits Euldennk, eerste vrouw Annelies Smit en de geblesseerde Jan Altenburg. Spotvogels was met twee invallers kansloos tegen Flair 2: 7-1. FRITS FALLAUX ten maakte. SVOW voor tijd redde Sonja de Vries de eer na een voorzet van Marian van de In de zondag tweede klasse werd de wedstrijd UDO-SJC in de rust bij een 0-2 stand wegens het slechte weer afgelast en zal dus moeten worden overgespeeld. In de regio nale eerste klasse ging LFC bij WSB met de overwinning strijken. WSB trok weliswaar veelvuldig ten aanval, maar miste de vaak op gelegde kansen. LFC daarentegen toonde zich zeer slagvaardig en liep al voor de pauze uit naar 0-2 door Di- ny Kranenburg en Danielle Brand, die ook in de tweede helft nog scoorde. Jaqueline van Leiden, die de geblesseerde Celeste de Krijger in het doel uitstekend verving, stond een paar maal een tegendoel punt van VVSB in de weg. Ze moest tien minuten voor tijd toch buigen voor een inzet van Kitty Geerlings. maar het was te laat voor WSB om de wedstrijd alsnog een andere wending te geven. UVS won even- Mickelson nog net. een gedeelde tweede plaats. De 20-jarige Gron berg was met een totaal van 286 in dividueel veruit de sterkste op de schitterende baan. die door de sterk wisselende wind het uiterste van de deelnemers eiste. Het Nederlands team eindigde als twaalfde van de in totaal 32 deelne mende landen. Het eindtotaal van 920 was 41 slagen meer dan de Zwe den nodig hadden en 56 boven par. Michael Vogel was individueel de beste met een totaal van 301, waar mee hij de gedeelde elfde plaats be zette in het individuele eindklasse- RDC gaat gelijk op met Umuiden LEIDEN De Rijnsburgse dam club heeft gelijke tred kunnen hou den met Cóte d'Or. Tegen de IJmui- dense ploeg kwam RDC remise overeen: 10-10. Een meevaller was de voordelige remise van Cees van den Bosch te gen de IJmuidense kopman Cees van Duyvenbode. Na twee uur ver trouwde Van Duyvenbode de expe rimentele opening van de RDC-spe- DUIVENDRECHT Het bowling- Ier niet en bood hij maar snel remise team van Formule Leiden neemt na aan. Rinus Kromhout raakte van twee speeldagen de tweede plaats slag door het razendsnelle spel van op de ranglijst van dc nationale eer- Van Buren en verloor kansloos, ste klasse in. Het Leidse trio boekte Na drie achtereenvolgende remi- gisteren in Duivendrecht twee ses van Hans Kreder, Arie Schone- Leidse bowlers op de tweede plaats winstpartijen en leed één neder laag. In de eerste wedstrijd met 's Gra- venzande deed zich een zeldzaam heid voor, want één van de drie on- veld en jan Slingerland kwam RDC terug door een fraaie overwinning van Cor van Dusseldorp op Henk Smit. Van Dusseldorp tikte de ont dekker van Ton Sijbrands be- derhnge partijen eindigde precies kwaam naar een nederlaag. De gelij- gelijk. Omdat de Leidenaars de ke stand bleef maar kort gehand- twee overige games wonnen trok- haafd, want Gert Cederhout moest Daarna trad Formule tweemaal Toen invaller Piet van Egmond us van Kalkeren en Jan Cornet (la- de lucht. De twee laatste spelers van ter vervangen door Jan Snik) nog RDC stonden namelijk op winst, met 2-1 onder de duim, maar tegen Jan Schijff verprutste echter zijn de reserves was geen kruit gewas sen. Die gooiden 200 gemiddeld en daar kon Leiden niet tegenop: 0-3. Op de ranglijst neemt Duivend recht de eerste plaats in met 15 pun- •inststelling en behaalde slechts remise. Onder grote belangstelling wikkelde Ton Noort zijn over- machtseindspel tegen Ton de Vries fraai af. wat in een zege voor hem en ten, gevolgd door Formule met 12 een gelgk spel voor RDC resulteer- 1/2 en Leiderdorp met 12 punten. de.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16