Lugdunum: gerechtigheid Besluiteloosheid is troef bij UVS GWS haalt verwoestend uit Ter Leede verplettert Oegstgeest Mat Docos op de valreep onderuit Blauw Zwart herstelt zich MAANDAG 29 OKTOBER 1990 DO /STAD Ook De Sleutels doet goede zak^n LEIDEN De doelpunten vielen in het afgelopen weekeinde als rijpe appeltjes uit de diverse bo men. Koploper GWS verpletterde Lugdunum met 9-0. Ook nummer twee Alphia haalde stev ig uit hoe wel het twee tegendoelpunten moest incasseren (7-2). Runner- up De Sleutels deed het ook niet slecht. De Vhetbewoners versloe gen HVZ met 4-0. AFD. LEIDEN (za) CiWS - Lugdunum 9-0 "De honger naar doelpunten was er weer", sprak trainer Jan Zoetemelk verheugd. "Gelukkig maar. want we zitten in de moei lijke fase dat we de hoge notering moeten waarmaken". Al in de vierde minuut stelde Percy Looman met een vrije trap Mart van Beelen in staat de score open te breken. Nadat het 'mooiste' doelpunt (citaat Zoetemelk) van de wedstrijd (Eric Cornet) was af gekeurd was de beer los. Cornet pikte even later toch zijn doel punt mee waarna Gijs van der Meij (3x). Looman. Ton van Steijn. Peter Dijkstra en Charl Hanny het doelsaldo van GWS nog wat opkrikten. "En dat was lekker eten", aldus ZQetemelk. Abbenes - Woubruggc 4-1 De eerste helft was wat romme lig. Abbenes had daarin wel iets de overhand en de 1-0 van Peter Kattenberg was zonder meer ver diend. Woubrugge pakte de za ken na rust wat energieker en de beloning bleef niet uit. Een voor zet van Walter Verzuuren werd door Peter Gosen perfect inge kopt. Peter Tamerus hielp Abbe nes bij een uitbraak aan de 2-1 waarna de thuisclub beter in de wedstrijd kwam. Zeker toen Har ry van der Weiden na lange afwe zigheid zi|n 'come-back' had ge maakt. Hij viel in voor Andre Slingerland Van der Weiden gaf al direct zijn visitekaartje door een knal op de lat. Even later moest de uitstekende Woubrugse doelman Jan van Klaveren het hoofd buigen voor een lob van Kattenberg waarna Nico van der Spek de rij sloot (4-1). Alphia - SVOW 7-2 De Alphense spits Bert Bakker scoorde driemaal in een wedstrijd waarin Alphia de eerste viool speelde. Toch was er een half uur (na snelle doelpunten van Ronald van Wieringen en Angelo Leefrok) dat de thuisclub even in de oude fout ven'iel. Het nam, zoals vaak bij een snelle voor sprong. de rest van de wedstrijd te licht op. Doordat SVOW'er Jac- co Colijn met een tegendoelpunt de Alphenaren wakker schudde, ging het weer even beter en druk te Alphia na n i door. De overige Alphense tiv er> weiden ge scoord door (weer) Angelo Leefrok en Leva Baav. Edwin van Emmerik maakte de tweede We- teringse treffer. Koudekerk - LSVV'70 1-1 Hier een wat 'normalere" uit slag hoewel de eindstand voor Koudekerk wat teleurstellend moet zijn. Liefst drie keer raakten de Koudekerkers (Ron Paling, Arno Filippo en Peter van Asch) de lat. maar Paling maakte wel de openingstreffer door een hoek schop ineens in het doel te schie ten. LSW gaf tegengas maar za gen kansen voor Nanno Bennin- ga en Felix von Schmidt verloren gaan Een fraaie afstandsknal van LSVV'er Felix Valkenburg was ten slotte goed voor een punt. MVKY - Yalken'68 2-4 Hoewel op de zege niet veel valt af te dingen signaleerde Valken- trainer David Brandt toch wat minpuntjes bij zijn ploeg. Het lijkt er op dat de Valkenburgers niet negentig minuten lang ge concentreerd een wedstrijd kun nen afmaken en Brandt zou dat graag zien bijgesteld. Na doel punten van Willem de Wit. Rick Imthorn en Arjan Werkhoven (strafschop) speelde Ton Gruy- ters foutief terug waardoor Maar ten de Mol kon tegenscoren. Im thorn breidde de marge weer uit tot 1-4 waarna Martin Oudshoorn een fout van de Valkenburgse doelman Jan Varkevisser afstraf- te. Katwijker Hans Brussee was toen al uit het veld gestuurd Leo Compeer (De Sleutels De Sleutels - HYZ 4-0 Met Henny Kanbier als cipier voor Bles Zuma dacht HVZ de angel uit de Leidse aanvallen te hebben gehaald. Dat bleek een misrekening ondanks dat Kan bier zich uitstekend van zijn taak kweet. Toch was trainer Hans Tis- seur niet geheel tevreden met het resultaat van zijn ploeg. "We heb ben de kansen te weinig uige- buit". aldus Tisseur. Voor rust scoorden Leo Compeer en Ro nald Guldemeester en na de her vatting maakten Fer van Kampen en weer Compeer het kwartet vol. LEIDEN - Ter Leede heeft met Oegstgeest op ondubbelzinnige wijze de vloer aangeveegd De Sa?senheimers versloegen de Vo- scuylbewoners op eigen grond met maar liefst 7-0. Kagia behaal de een belangrijke zege op Flo- reant De ploeg van Robert Sut- torp was met 3-1 de sterkste. KRV tenslotte sleepte tegen Be Fair n.i een 0-2 achterstand toch een 2-2 gelijkspel uit het vuur. VIERDE KLASSE (za) Oegstgeest - Ter Leede 0-7 De grote zege heeft Ter Leede mede te danken aan het optimaal benutten van spelhervattingen Oegstgeest daarentegen, in de personen van Han Willem Kotter- man en Willem Jan Pott Hofste de. kende weinig geluk rget po gingen om het Sassenheimsedoel te doorboren. Mario Faber was de eerste die met een vrije trap doel man Frits Bleichrodt versloeg De Oegstgeester sluitpost ging bij de tweede treffer niet geheel vrijuit toen hij een schot van Hans Ver- kuylen losliet waardoor Eric Grosman de 0-2 kon binnenlopen. Voor de arme Bleichrodt was er toen geen houden meer aan en moest hij achtereenvolgens voor Emiel Wajer. Verkuylen. Ronald Vonk. Rocky Pitti en weer Gros man het hoofd buigen. Toch vond trainer Wim Visser dat Oegst geest (zonder Rein Grooters) het niet eens zo slecht had gedaan. "We hebben wel eens slechter voetbal gespeeld stak Vis zijn ploeg een hart onder de n< Kagia - Floreant 3-1 De Boskoopse ploeg kwam nu niet direct naar Kagia om een overwinning in de zak te steken. De gasten groeven zich bij voor baat in en loerden onderwijl op I au -1Dii km wam er in het eerste part in elk geval niet want de defensie van Kagia lette goed op. De thuisclub, die eerst Ron Kattenberg en Frank van der Ham zag missen, kwam op voor sprong dankzij een andere (wel) doeltreffende uithaal van Katten berg. Na een overtreding van Lex de Ree op Mark Lammers Van Buuren mocht William Koster vanaf elf meter de gelijkmaker binnenschieten. Treffers van Van der Ham en Richard Trom pert, die daarvoor enkele kansen ver morste. schonken Kagia twee broodnodige punten. KRY - Be Fair 2-2 In de Waddinxveense ploeg was Peter van Herk de meest op vallende man. Hij scoorde in de tweede vijfenveertig minuten dan wel de 1-0 en de 2-0, maar ver zuimde daarna tot drie maal toe opgelegde kansen te verzilveren. KRV leek toen rijp voor de sloop toen Katwijkc-r Gerben Vogelaar met minder dan een kwartier te spelen opeens het gat naast doel man Ton Lugthart ontdekte Dat betekende dus de aansluiting waardoor KRV plots zicht op meer kreeg De inspanningen re sulteerden uiteindelijk in de ge lijkmaker Daan Noteboom schoot via een Waddinxveense verdediger de ongedachte 2-2 bin nen. Voor Katwijker Bouwe van Beelen duurde de strijd overigens iets korter. Hij voortijdig van het veld gezonden SMS - RCII 3-0 (sierde klasse It \N, st II In de eerste helft wist het Heemsteedse RCH de ellende nog buiten de deur te houden maar in het tweede part sloeg SMS onverbiddelijk toe Rick IJzendoorn. Michel van der Wei den en Rene van Heijningen wa ren de genadeloze scherprech ters SMS is door deze ovenvin ning op gelijke hoogte met RCH gekomen Hoofddorp - SIZO 2-2 Een prima prestatie van SIZO dat het zes plaatsen hoger geklas seerde Hoofddorp een punt af snoepte Nadat Peter Heij de ope ningstreffer op zijn naam bracht nam de thuisclub in de tweede helft het initiatief over SIZO mocht van geluk spreken dat Hoofddorp slechts twee maal doel trof Heij produceerde ten slotte ook nog de gelijkmaker Wanprestatie tegen Aalsmeer AALSMEER - Het weerzien met de hoofdklasse begint UVS steeds minder te bevallen. Na een voortvarende start is de Leidse club na een reeks tegenvallende prestaties inmiddels de gevaren zone van de hoofdklasse binnengewandeld. Gezien het spel van de laatste weken misstaat het elftal van Ruud de Groot daar niet. De 1-0 nederlaag gistermiddag bij Aalsmeer voedde de vaststelling dat UVS weliswaar beschikt over een elftal talentrijke voetballers, maar van een team geenszins sprake is. En dat is nog altijd een van de be- Onderling gekibbel, te wijten aan langrijkse voorwaarden om een een gebrek aan wederzijds respect, wedstrijd winnend af te sluiten, vormde de hoofdreden voor de de- UVS hing gisteren als los zand aan gradatie. Het 'praathuis' van weleer elkaar en is in deze hoedanigheid is afgebroken, dat wel. maar de hui- weer rijp voor een reis naar 'bene- dige samenstelling spelers kan het den'. Onbegrijpelijk voor een ploeg, op het veld slecht met elkaar vin die zoveel 'kanjers' telt. maar in een den. Een toch gelouterde voetballer wedstrijd als gisteren met de simpe- als Wout Holverda heeft UVS dit le feiten om de oren werd geslagen, seizoen nog niets extra's kunnen ge- Natuurlijk mocht De Groot zich ven. Deels ligt dat aan de ex-prof excuseren voor de afwezigheid voor zelf. maar het elftal mag het zich Aad Andriessen (door een ge- voornamelijk aanrekenen dat Hol- scheurde knieband over drie maan- verda hoegenaamd niets heeft ge- den weer beschikbaar) en de ge- presteerd. Holverda blijft namelijk schorste Frank Roosa. Spelbepa- verstoken van 'aanvoer' en vertoeft lende spelers, maar hun absentie in de aanvalspunt derhalve op een vormde uiteraard geen vrijbrief eiland. Inmiddels is ook de ex- voor de overigen om in Aalsmeer Roodenburger aangestoken door de een wanprestatie te leveren. Het besluiteloosheid, die zich van de ordt dus weer eens tijd om in de spiegel te kijken in de Kikkerpol der. waar kennelijk nog niets is ge leerd van het verleden. Twee seizoe nen geleden immers sprak iedereen met bewondering over het spel van UVS. maar duikelde de ploeg wel naar de eerste klasse. meeste blauwwitten meester heeft gemaakt. Hoogste tijd dus voor een kritisch zelfonderzoek. Even wekte UVS gisteren de in druk dat het zelfonderzoek reeds had plaatsgevonden. Maar na de in gevingen van met name aanvoerder Hans van Leeuwen, werd de inspi ratie pijlsnel ingeruild voor lamlen digheid Die werd overigens hoofd zakelijk in de hand gewerkt door de enige treffer van Aalsmeer. De schuld van die tegenvaller mocht UVS zichzelf aanwrijven. Verkeerd uitverdedigen van libero Rick van LEIDEN - Noordwijk heeft de strijd Dijk in de 25ste minuut bracht Gert- in de degradatiezone tegen Hollan- Jan Vlaming in balbezit. De verde- dia niet zijn voordeel kunnen beslis- d'ger legde het leder voor de schiet- sen. De pioeg kwam niet verder dan grage voeten van Arie Bouwman, een 1-1 gelijkspel. Quick Boys die van dichtbij geen moeite had om speelde eveneens gelijk (2-2) en mis- Marijn Mokveld te passeren, te liefst twee strafschoppen. Ook Die klap kwam UVS niet meer te UVS verprutste de nodige kansen boven. Aalsmeer, dat tot dan toe een Geli jkspel voor jeugd Noordwijk verloren van VVOG met Roodenburg ten slotte kreeg geen loon naar werken 1-0 verlies. LANDELIJKE JEUGD Noordwijk - Hollandia 1-1 Na het afgelopen weekeinde ko men maar liefst acht ploegen in a >olo-actie van Remco Martens zette I Noordwijk op 1-0 waarna Hollandia via een strafschop langszij kwam. Martens haalde het einde van het duel niet. Na een kopduel moest hij met hoofdwond naar de kant YYOG - UVS 2-1 UVS had afgelopen zaterdag een chronisch gebrek aan afmakers. De mooiste kansen waren niet aan de Leidse voorwaartsen besteed. VVOG daarentegen had aan twee kansen voldoende om UVS naar I een nederlaag te spelen. Voor UVS wist alleen Tuan Nguyen raak te schieten. Quirk Boys - AFC' 2-2 De Katwijkers zullen met ge mengde gevoelens aan deze wed strijd terugdenken. Zowel Jacco Heennga als Pascal Homan miste een strafschop Bovendien moest Peter Vooys wegens een wraakactie al na een kwartier het veld verlaten. Desondanks bleef Quick Boys ster ker De treffers werden gemaakt door Jasper Verdoes en Homan. Bij AFC werden drie spelers geboekt. ADO - Roodenburg 1-0 Roodenburg werd door dit verlies op de ranglijst teruggeworpen. De wedstrijd had een redelijk niveau met aan beide kanten wat kansjes. De Hagenaars na .en in de tv te mi nuut de leiding en stonden cue niet meer af ondanks de manmoedige pogingen bij Roodenburg. oorstopper werd door de hendige Paul Rozenboom geregeld het bos ingestuurd. Onzorgvuldigheid Dat het bij de enige treffer bleef, lag meer aan de onzorgvuldigheid van de tegenstander clan aan het afstop- werk van UVS. Aanvallend bracht de Leidse formatie er hoegenaamd niets van terecht. De weer in genade aangenomen Marcel Tolsma verbe terde .het wereldrecord lanterfan ten. de puntspelers Hans de Kruijs en Wout Holverda raakten steeds verder vervreemd van hun ploegge noten omdat de aanvoer uitbleef en op rechts raakte Gerry Jansen nim mer verlost van zijn plaaggeest Hans Rohde. Een keer slechts werd UVS gevaarlijk en dat kwam veel zeggend genoeg van een verdedi ger De inzet van de opgerukte Rob Dorlas werd door Rohde op slag van het eindsignaal van de doellijn ge haald. Verder baarde alleen Ruud de Groot opzien, maar dat was dus bui ten het veld. Kennelijk geïrriteerd door zoveel onmacht ging hij ver baal over de schreef en richtte hij zijn woede af op de tegenstander. Een reprimande voor zijn eigen ploeg was passender geweekt. Het waren immers de elf 'eilandjes' die schromeluk hadden gefaald. ROB ONDERWATER Lugdunummer André Hoekstra rechtskijkt r> Everaert tuurt de bal na. i geschikt plekje om te landen, nadat hij zojuist over het doel ixin Docos heeft gekopt. Jacques (foto Lork Z«ttfrrdainl matige indruk had gemaakt, heer ste als een vorst op het goed be speelbare veld en had nauwelijks hinder van de met zichzelf worste lende tegenstander Met name het afstoppen van het spitsenduo Paul Rozenboom/Arie Bouwman kostte de Leidse ploeg verschrikkelijk eel moeite. Alberga hield zich ten merking voor de laatste plaats. Daar opzichte Bouwman nog enigszins horen ook Noordwijk en Hollandia staande, maar de houterige Rob bij die elkaar goed parti j gaven. Een Dorlas zakte door het ijs. De lange LEIDEN - De shirts legden na afloop het grote verschil tus sen beide ploegen bloot. De hemdjes van Lugdunum waren zonder uitzondering besmeurd met modder, die van Docos in een aantal gevallen nog smetteloos wit. Inzet was het sleutelwoord in de door zo n 800 belangstellenden bezochte stadsbotsing die gisteren werd afgewerkt op een boterzacht en blubberig veld. De stelling dat verschil in mentaliteit niet automatisch tot een verschil in cijfers hoeft te leiden werd bijna bewaarheid, maar door de late treffer van Edwin Verhoogt kreeg Lugdunum toch nog loon naar werken: 2-1 en daarmee de eerste periodetitel. Als Docos met de halve buit was gaan strijken was dat zoiets geweest als et n klein wonder. De ploeg van Wim Mugge was nagenoeg vleugel- De behoudende speelstijl was in elk geval geboren uit bittere noodzaak oordeelde De Klerk "We hebben deze competitie al zo vaak het initia- lam. De gelijkmaker van Rob Reize- tief gegrepen en veel onnodige nsi- voort een kwartier voor tijd uit de co's genomen Daar hebben we le- eerste en enige kans kwam dan ook ring uit getrokken. We wilden Do- cos het spel laten maken, die ploeg moest per se winnen. Dus was zaak om niet met z'n allen massaal naar voren te gaan" Om die uitspraak moest Wim Mugge glimlachen. Hij was een an- als een mokerslag aan bij het tot dan toe oppermachtige Lugdunum Hennie de Klerk, de oefenmees- ter van de Kikkers, was zich in elk geval rot geschrokken. "Ik vroeg me af hoe dat kon, ja. Maar hoe goed je ook speelt, een volledige garantie dere mening toegedaan "Dat kan is dat noo^jEr gelden geen wetten Hennie nou wel zeggen, maar zij in de sport. Ik hoefde ze niet uit te hebben ook de ploeg niet om het leggen wat er moest gebeuren. We spel te maken. Zij gokken altgd op waren op alle fronten beter, speel- de counter Daar hebben ze nu een den heel gedisciplineerd en gecon- maal de snelle mensen voor" centreerd. De mandekkers deden Een welles-nietes-spelletje dus de das omgedaan. Alhoewel, dat kun je natuurlijk nooit met zeker heid zeggen. Feit blijft dat Lugdunum de enige ploeg was die verdiende om te winnen" Daar was iedereen het wel over eens De 'bewijzen lagen er ook De Kikkers, die kort voor het duel doel man Wim Eradus zagen wegvallen door een acute aanval van spit - hij werd bekwaam vervangen door Jo- han Ouwerkerk - hadden geen kind aan de ploeterende stadgenoot. Ze zochten zorgvuldig naar de moge lijkheden om de tegenaanval te zoe ken als Docos zich voorzichtig naar voren bewoog. Dat leidde tot een aantal schitterende kansen Doel man Stefan van Harteveld was ech ter net iets eerder bij de bal dan Edwin Verhoogt na een dieptepass van Cees van Tongeren, redde met de voeten op een schot van Andre Hoekstra en sloeg een poeier van Hans van As uit zijn doel Na ruim een half uur was hij echter kansloos op een inzet van Verhoogt 1-0. Diezelfde speler, die Hans van Mar- wgk op het middenveld geheel overvleugelde, had ook kort na de hervatting tot twee keer toe de kans om toe te slaan. Opnieuw was Van centreera. ue manaeKxers aeaen ten weiies-nieies-spcueije aus. het voortreffelijk, waardoor Docos Duidelijk was in elk geval dat \_fJXlHlTI VOOfZlIlPF £11 alleen breed kon spelen. Wat kon den we nog meer doen0" Lugdunum behoudend speelde, hoewel Docos het wat dat betreft nog veel bonter maakte Sterker nog het elftal wekte de schijn alsof het totaal niet geïnteresseerd was in een overwinning en daarmee moge lijk ook de periodetitel. Dat was Mugge uiteraard ook niet ontgaan t pmpw Geloof me nou. we gingen hier J-EIDEN - Morgenavond wordl op nMrtoe om wmnen. Ons spdletie Lugdunum ontmoet Quick Boys bij LFC het LFC-terrein de eerste halve fina le van het Zilveren Molen-toernooi afgewerkt. Om 20 00 uur treden Lugdunum en Quick Boys in het strijdperk. leek behoudend, maar dat was het niet. We misten de agressiviteit Ik zag het al meteen in de wedstrijd, ik begreep er echt niets van. Er zat to taal geen beweging in Dat he ft ons LEIDEN - Hein Opdam is gisteren voor het laatst officieel naar voren getreden als voorzitter van Docos. Na zes jaar het college te hebben ge leid. besloot hij er een eind aan te breien. Het bestuur van de Leidse voetbalvereniging heeft inmiddels Paul Wijnen, in het verleden al eens secretaris van de club. als kandidaat naar voren geschoven De leden van Docos beslissen op de jaarvergade ring van vanavond over zijn benoe ming Het is nog niet bekend of er tegenkandidaten zijn. Harteveld de redder in nood voor Docos. dat inmiddels al twee keer noodgedwongen had moeten wisse len Dennis Stuifzand bleef met een hamstringblessure in de rust al ach ter in de kleedkamers, terwijl Peter van der Kooij na een ongelukkig kopduel met een gescheurde wenk brauw naar het ziekenhuis mdest. Leo van Teylingen en Jacques Everaert waren de vervangers. Veel leek het niet uit te maken Lugdunum bleef heer en meester Totdat Reizevoort volkomen onver wacht toesloeg. Omdat Verhoogt, die overigens werd geboekt wegens commentaar op de leiding, kort voor tijd een fout van Ronald Devi- lee afstrafte, kwam alles toch nog in orde voor de Kikkers Met een periodetitel in de knip kan De Klerk in elk geval wat opge- luchter ademhalen, na vorig seizoen net naast alle prijzen te hebben ge grepen. "Voor mij is dit een morele overwinning Bovendien hebben we nu iets om op terug te vallen Maar zaligmakend is het natuurlijk niet". Voor Mugge is het wellicht ver standig om na de voortvarende sei zoensstart na te gaan. waar het pre cies fout ging "Maar om dit jaar als een leerjaar te zien. daar ben ik te eerzuchtig voor Dat is echt te gek Wat stelt de derde klasse nou hele maal voor? Ik ben nog geen enkele ploeg tegengekomen die ons van de mat heeft gespeeld' En omgekeerd'* "Nee. eerlijk ge zegd ook met Behalve misschien uit tegen VVSB. al eindigde dat in 2- 2. Kijk. we staan nu drie punten achter op Lugdunum Dat is veel. maar ik voorzie niet dat we nu na de nederlaag in een al terechtkomen. We hebben een pl eg die zegt Oke. we hebben verion i. maar volgende week staan we er •eer". HERMAN JOUSTRA LEIDEN - Blauw Zwart heeft zich na de nederlaag vorige week tegen SJC (3-2) goed hersteld. Tegen het Woerdense VEP behaalde de for matie van Roel den Hartog een ver diende 2-1 overwinning. Door deze zege staat de Wassenaarse ploeg nog vaster op de tweede plaats ach ter koploper Lugdunum Het in groten getale opgekomen publiek kreeg een leuke wedstriul voorgeschoteld Beide ploegen speelden ondanks het drassige veld in een hoog tempo. Het was na een half uur spelen Ruud Luijken die op aangeven van Wijnand Bakker de, score opende 1 -0. De bezoekers na men daarna het initiatief over zon der daarbij echt gevaarlijk te wor den Het plotseling nerveus acte rende BZ wist de bal niet meer in de ploeg te houden, maar hield de voorsprong tot de rust prima vast Vijf minuten na de rust werd doel man Cees Nieuwdorp verrassend geconfronteerd met een doeltref fende kopbal van een VEP speler 1 1. Het beter spelende VEP kwam na dc gelijkmaker goed in de wed i stnjd. maar speelde achterin te veel i op de buitenspelval. Dit kwam de I gasten een kwartier voor het einde J duur te staan Het was Wijnand Bakker die zich handig vrijspeelde i en vervolgens de bal beheerst over de VEP-goalie stifte 2-1 S.IC n.i 'i* l-ó n. ir...g Woerden weer met de neus op de feiten gedrukt. Dat het verlies uit- 1 eindelijk het gevolg was van een ei- gen doelpunt van de hard werkend»- Jan van de Berg mag schlemielig j genoemd worden Het gehandicap te SJC zag tien minuten voor tijd I ook nog eens spits Marco de Ridder J geblesseerd afhaken. Het was vooral in de eerste helft een gelijkopgaande stnjd met veel spannende momenten. Dc thuis- I club zag halverwege de eerste helft J een schot tegen de Noordwijkse paal belandden SJC kreeg ook wat kansen, maar miste de scherpte I waardoor de rust met 0-0 kwam In de tweede rondgang was het SJC dat het betere van het spel had. J maar de gasten konden de weg naar het vijandelijk doel niet vinden Datzelfde gold voor de gastheer J Zes minuten voor tijd zeilde de bal' J echter uit een voorzet op het hoofd van Van der Berg en vervolgens li nea recta in de kruising achter dc verbouwereerde doelman Ronald van Ketteren 1-0. "Ik wou de bal achter de lijn koppen, maar ik kreeg hem precies op mijn voorhoofd en hu ging precies het kruis in", aldus de ontgoochelde Van der Berg "Met een goed resultaat volgende week tegen VEP kan SJC wellicht de zaken weer recht trekken", keek hg alweer vooruit Foreholte kraakt Leidsche Boys LEIDEN - In de enige wedstrgd van de vierde klasse du- het weer van gisteren overleefde, sloeg Foreholte een fikse deuk in het net opgelapte •r .uwen van Leidsche Boys De Leidenaren moesten, na vorige week voor het eerst sinds vgf weken weer eens gewonnen te hebben, door gebrek aan inzet opnieuw een ruime nederlaag incasseren De basis van het verlies was al snel gelegd Binnen vijf minuten stonden de Voorhoutenaren met 2-0 voordank ?u twee goals van Ton Ar royo Diezelfde Arroyo bediende na ongeveer een kwartier Oscar Ligt voet in een een-tweetje op maat. d»e vervolgens beheersd het karwei afrondde Vijf minuten voor rust schroefde Nico van Rijn uit een dieptepass de score op tot 4-0 Na de hervatting leek Foreholte het wel genoeg te vinden en liet Leidsche Boys het initiatief nemen Zo viel na ruim ren uur spelen uit een scrim mage de enige Leidse tegentreffer, die op naam van Scm Nazloomian kwam Uiteindelijk bepaalde Oscar Ligtvoet middeh een itiftballetje de eindstand op 5-1

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15