Heerenveen krijgt lof, Den Haag pakt de zege Vedetten M ilan raken vermoeid Cijfers en f eiten Barca raakt (le weg kwijt •jJVER DE GRENZEN' Knieval van Eintracht Tottenham werkt niet mee aan het feestje van Clough PAGINA 14 b MAANDAG 29 OKTOBER 1990 - EREDIVISIE Roda JC RKC 1-0 (0-0). 51 Trost 1-0 SchftKKrochlc Uilenberg Toeschouwers 4000 Rode kaart 89 H.chart)son (RKC) Wilom II Votondam 4-1 (2-1). 13 Sy»a 1-0 32 S/Ha 2-0. 38 Berghu.s2-1.63 Syl- ia 3-1. 80 D.|ks'ra 4-1 Scheidsrechter Lammers Toeschouwers 8400 Gele kaan Van Loon (Volendam; Fofluna S FC Groningen 0-0. Scheids rechter van der Niet Toeschouwers 7000 Gele kaan Van DijkRoossien. Okie Riekerink (Gron.nqen) FC Don Haag - Heeronvcon 3-2 (2-2). 3 Val* 1-0, 12 Decheiver 1-1.44 Goutooze 1-2 45 Danen 2-2 68 Vnesde 3-2 Scheidsrechter Reygwart Toeschouwers 4500. Gele kaart Van Dijk (Heerenveen) FCTwonto-Feyonoofd 1-1 (1-1). 32 1/r- kela 1-0, 43. Kiprich 1-1 Scheidsrechter Bakker Toeschouwers 6500 Ajax PSV 3-1 (1-0). 7 Wouters 1-0, 58 Ellermori 11. 61 Pettersson 2-1, 90 Berg kamp 3-1 Scheidsrechter Van der Ende Toeschouwers: 52 500 (uitverkocht) Gele kaart V/outers en Winter (Ajax), Gereis (PSV) SW - NEC 1-0 (0-0). 55 Breetveld 1-0 Scheidsrechter luinge Toeschouwers 2753 Gele kaart Refos Mulder (beiden SVV). Aalbers. D Avray (beiden NEC) Vrtosso-FC Utrecht 1-0(1-0). 6 De Koek 1-0 (ed) Scheidsrechter Blankenslem Toeschouwers 6500 Gele kaarl Slraal (Vitesse), De Koek. Sluyk (oeiden FC Utrecht i Spana - MW afgetast. EERSTE DIVISIE Dordrecht '90 - Wagonmgen 3-0 (2-0). 5 Willaorls 1-0.23 Willaarls 2-0.90 V/ouden 3-0 Scheidsrechter Brekelmans Toe schouwers 1500 VW - Telstar 2-0(1-0). 18 Venetian 1-0 81 Dnossen 2-0. Scheidsrechter: V/ega reel Toeschouwers 3649 Gele kaart Ver beek Dertx (beiden WVj. Koopmanschap. Van Dui|venbode. Hasselbaink. De Haan. Van der Zwaan. Ooslrom, Arnhem (allen Haarlem - Emmon 1-1 (0-0). 63 Jan de Jonge 0-1, 75 De Jong 1-1 Scheidsrech ter Van Di|k. Toeschouwers 1286 Gel- kaart Haak (Emmenj Rode kaarl B3 Veldwi|k (Emmen) Combuur - AZ 0-1 (0-1). ie Hoogma 0-1 (ed.) Scheidsrechter Janssen Toe schouwers 2954 Helmond Sport - Do Graafschap O-O. Scheidsrechter Van Vliet Toeschouwers 6800 Gein kaart Kraay, Rosendaal (bei- ci' n De Groa(schap) FC Zwolle - Vlissmgon 0-0. Scht .rech ter Overkleed Toe--houwers 2500 Gele kaart Magrio (Vlissmgan) RBC - Go Ahoad Eaglos 1-0(1-0) 24 Van Hooijdonk 1-0 Scheidsrechter Mod derman Toeschouwers 1250 Gele kaart Pique (GA Eaglesi Excelsior - Horodcs 1-4 (1-1) 3G. Bur leson 1-0 (stralschop). 38 Knippenberg 1- 1 75 Knlppent «rg 1-2, £0 Kilkcn-, 1-3.89 De Vnos t-4 Srheirt-.iechtcr Lommers Toeschouwers 600 Don Dosch Voendam 5-1 (1-0). 16 De Gier 1-0, 58. Haandenkman 1-1, 65. De Gier 2-1.67 De Gier 3-1.75 De G.er 4-1 88 Van Schgndel 5-1 Scheidsrechter Van Riet. Toeschouwers 878 Eindhoven - NAC 3-0 1 -0). 25 Cuslers 1 0, 52. Cu3lero 2-0, 74 Borrenbergs 3-0 Scheidsrechter Houben. Toeschouwers 3821 Gele kaart Gabriels (NAC) DEN HAAG (ANP) - FC Den Haag en Heerenveen hebben zondagmiddag met voetbal dat leuk en aardig was. voor amusement in de eredivisie gezorgd. Het verschil tussen beide ploegen was dat Den Haag op essentiele momenten verstandiger was. Daardoor kreeg de thuisclub de punten (3-2) en was er slechts waardering voor het verfrissende spel van de debutant uit Friesland. Heerenveen heeft nog maar weinig Huijbregts-red) hoort vanavond de punten. Vier om precies te zijn uitslag en besluit ons nul punten te tie van Korbach was in belangrijke perioden sterker, had meer balbe zit. kreeg iets meer kansen. Tegen- pletter te lopen op de defensieve- stellingen van de tegenstander en, hield veel spelers achter de bal. j Daar kwam bovendien nog bij datj de vleugelaanvallers van de thuis club, McLeod en Brusselers, een j sombere voorspellingen vooraf dag vakantie genomen hadden. Geen enkele keer speelden zij i kort voor het eindsignaal brachten de ploeg echter van zijn stuk. nen. Beide trainers gaven hun elftal opdracht zoveel mogelijk ..diep" te Misschien een gebrek aan erva- spelen, geen tijd te rekken en geen ring op het hoogste niveau. Met voorsprong of gelijk spel te consoli- voor een groot deel dezelfde selectie deren. Er zijn coaches te over die Arbiter tim.Ker grijpt naar zijn Jluit als Andre Paus de Feyenoorder Paul Nortan t nidden Wil/ried Elzen ga. speelde Heerenveen vorig jaar rond deze tijd nog in het onderste deel van de eerste divisie. ..Noem het hoe je wilt", zei Korbach. „aanpas- het leven staat. In het sing, omschakeling. Maar ome Jan uoto anp) (Korbach doelt op competitie-leider drie minuten uit een pass van Schel- levis. De sterke spelbepaler Dechet- ver maakte even later gelijk, na een blunder van doelman Stam. Een perfect uitgespeelde goal van Gou- met meer materiaal minder doen. Den Haag opende als in een flits. Valk. één van de drie spelers in het Haagse elftal die vorig jaar nog bij de amateurs voetbalde, scoorde na Slechts af en toe gebeurde iets op- •vindens. Lodewijks moest in de be ginfase een kopbal van De Jong en schoten van Mordang stoppen. Aan Je andere kant haalde Reijners een schot van Veenhof van de lijn en pakte Hesp een schot van Ten Caat. Tussen de 28e en 69e minuut ge- oeurde vervolgens niets noemens waardigs. Een knal van Huizingh te gen de paal schudde het stadion Jaarna even wakker. Zeven minu ten later schoot Doufikar aan de an- looze - na een aanval via Decheiver Jere kant op de lat. Na een knal van en Verbeek - zette de Friezen kort 31de Riekerink op de vuisten van ENSCHEDE All 'belo ning' voor de genante opvoe ring in het Diekman-stadion mochten FC Twente en Feyenoord gistermiddag elk één punt bijschrijven op hun conto. Het gelijke spel (1-1) in deze vergeelde topper was de opbrengst van een wed strijd die er geen was en waarbij alle fatsoensnormen werden overschreden. Het publiek was de grote verlie zer en moet zich groen en geel hebben geërgerd aan de mislukte partij schaakvoet droom. In 15 maanden won de drie kwartier saai en oervervelend dat die ploeg wel zou komen". Dat voetbal. ..Wij konden niet beter, gebeurde dus niet. Doordat Feye- roemruchte club van weleer zegge en schrijve één keer een uitwed strijd. op 11 maart bij Willem II. en kwam het dit seizoen nog niet ver der dan twee gelijke spelen. Bevreesd voor een hernieuwde deceptie in Enschede, waar Feye- bliek zi jn excuses aan. Alsof ze daar als een 'handbalwedstrijd toen nog wat mee konden. Feyenoord wilde niet", attaqueerde noord zich evenmin geroepen voel- Vonk de trots van Rotterdam-zuid. de de wapenstilstand te doorbre- Terecht kwalificeerde Vonk de ken, ontstond er in de neergrutsen- wedstrijd als 'de slechtste sinds tij den' en bood hij en passant het pu- Hesp (83e) kreeg Groningen vier i nuten voor tijd nog de beste kans op de overwinning. Op het randje van buitenspel mocht Meijer van scheidsrechter Van der Niet doorspelen. De snelle spits stormde alleen op het doel van won zijr^eerste (en enige) Hesp af. maar op de rand van het zestien meter-gebied aarzelde hij net lang genoeg om Samuel en Mor dang de kans te geven in te grijpen. rust op voorsprong. De ploeg slaagde er niet in de 2-1 tot het rustsignaal vast te houden. Op de valreep maakte Danen gelijk. In de slotfase haalde Den Haag ver rassend alsnog de winst binnen. Verdediger Vnesde trok mee ten aanval kopduel van Van Dijk. 3-: Angst noord de laatste vijfjaar niet heeft kunnen winnen, gedroeg Gunder Bengtsson zich als een angsthaas van het zuiverste water. De Zweed, toch al niet bijster popu lair in Rotterdam-Zuid. presteerde het om drie aanvallers (Keur, Griga. Van der Laan) op de bank te zetten De trainer van FC Twente had. zo Op de vraag of Bengtsson op deze liet hij op klagerige toon weten, doelloze weg verder gaat, bleef hij langrtjk deel bedorv zaterdagavond in Sittard de ont moeting tussen de sub-toppers For- tuna en Groningen (0-0) voor een be- Vitesse stijgt gestaag op de rang- Subtop lijst. Na een moeizame seizoensstart niet wat ik zag", verwees Vonk naar het antwoord schuldig. De Zweed Dat bezoekende clubs verdedt- ,s Ploeg van de altijd optimisti- keek een halve minuut stocijns voor gende stellingen betrekken, wordt sche Bert Jacobs in de subtop te- in het hedendaagse voetbal als recht gekomen. De derde overwin- doodnormaal beschouwd. Maar als n'ng binnen acht dagen, tegen het Zonder verder nog een woord te ook de thuisploeg zekerheden be- n08 steeds zwalkende FC Utrecht, n met slechts één spits (Kiprich) de bankbezetting inet Griga. Keur wisselen, stapte hij in de bus. die gint in te bouwen, is het gedaan met leverde het negende punt en de ge- aan het duel te beginnen. Theo en Van der Laan. ..Als je ziet wat het Feyenoord in de vroege zaterdag- de pret van de toeschouwers. Zo deelte zesde plaatsjjp^V oor die po- Vonk. zijn Twentse collega, kopt- bij Feyenoord allemaal gekost heeft achtend naar het trainingskamp in ook in Sittard. H l""' eerde die aanpak en had alle hoop Die weelde ken ik niet. Wij zijn Winterswijk had gebracht. Dat had- Groningen bi bal die zich grotendeels op gevestigd op Mrkela als eenzame fr- met 16 spelers aan dit seizoen be- den de Feyenoorders al beter hal- met Jan van Dijk als libero en trai- gonnen. daar zijn er zes niet van be- verwege kunnen doen. Op dat mo- het middenveld afspeelde. De salonremise lag in het verlengde daarvan. Alsof het afgesproken werk was. voelde geen van de twee ploegen zich verplicht de aanval te zoeken. FC Twente niet. omdat het het na de zeperd tegen Vitesse is afgegleden naar de middenmoot. Feyenoord niet omdat het nu eindelijk wel eens wilde afrekenen met het uit-syn- ontsoldaat. sitie had het wel de hulp van een Groningen begon in Sittard weer Utrechter nodig. Doelman Jan-Wil- _net Jan van Dijk als libero en trai- van Ede tikte de bal na zes mi ner Westerhof had de creatieve Olde nuten tegen het harde achterhoofd Slaapverwekkend Het resultaat van die negatieve speelwijze was slaapverwekkend en een pure demonstratie van anti voetbal. Vonk legde naderhand de schuldvraag op het bordje van Bengtsson. dc Zweed op zijn beurt kaatste de bal met dezelfde snelheid terug. De manier waarop beide trai ners dat deden, ging in een heel wat hoger tempo dan in de twee keer schikbaar. Er zouden bovendien ment was de score van 1-1 al bereikt Riekerink in de mandekking ge- van verdediger Johan de Koek en een stuk of wat naar het tweede (doelpunten van Mrkela en koppeld aan Fortuna's spelbepaler zorgde daarmee voor de ludieke be- moeten omdat ze niet in vorrn zijn. Kiprich). De tweede helft had net ZO Doufikar. Daarnaast deed Gronin- Slissing: 1-0. Dat kan niet. maar daardoor valt goed schriftelijk afgedaan kunnen gen alles wat mogelijk was om de Patstelling Helemaal ongelijk had-ie niet. Maar ter knullig in het zijnet. Die misser dat gold net zo goed voor Feye- paste keurig in hel noord, vond Bengtsson. ..Twente bedorven middag, speelde thuis. Wij dachten daarom Vitesse werkt zich, ondanks het drukke programma, omhoog. FC Utrecht blijft troosteloos in de on derste regionen hangen. Het deponeerde de aanvaller de bal ech- po uit het spei en schuwde, als de schokeffekt van ^het ontslag van nood aan de man kwam, ook de bot- paste keurig in het scenario van een te bijl (gele kaarten voor Van Dijk, Roossien en Olde Riekerink) niet. lijkheid om Feyenoord aan de winst terug op doelman Lodewijks, haal- te helpen. Vanuit kansrijke positie de met vertragende acties het tem- ALBERT GEESING Fortuna was niet van plan zich te aantal punten. Cees Loffeld heeft in twee weken grotere werklust geleid, r nog niet tot een aansprekend MADRID (ANP) - De achilles peesblessure waardoor Ronald Koeman al nu acht minuten dc wedstrijd tussen Atletico Madrid en Barcelona het veld moest ver laten. speelde niet alleen de Ne derlander parten. Met hem ver dween de lijn uit het spel van dc ploeg van Cruijff, die op de ne gende speeldag van de Spaanse competitie prompt zijn eerste ne derlaag leed. 1-2. In de zeer afwisselende wed strijd maakte 'Barca' geen mo ment zoveel indruk als in voor gaande duels, waarin het slechts een puntje verspeelde. De op bouw was vaak zwak. Individuele acties van Schuster en Futre be- listcn dt wedstrijd in het voor dcel van de tweede club uit de hoofdstad. Schuster, bij Reul Madrid over bodig geworden, opende na de rust dc score voor Atletico. De Duitser deed dat met een fraai schot van afstand. Stojkov maak te gelijk. De Bulgaar sloeg toe uit een vrije trap. die hij mocht ne men omdat Koeman niet meer meedeed. Futre maakte vervolgens het winnende doelpunt voor de for matie van de omstreden voorzit ter Gil. De Portugees, hersteld van de blessure die hem onlangs in de interland tegen Nederland nog buiten de lijnen hield, verras te de defensie van Barcelona met HAMBURG (S1D/DPA) Bayern Munchen heeft zaterdag laten zien mo menteel de absolute nummer een van de Bundesliga te zi jn. De landskam pioen won de kraker tegen Eintracht Frankfurt overtuigend. In het Wald- studion van Frankfurt werd het 11 voor de koploper. Onder aanvoering van Augenthaler en Reuter speelde Bayern even sterk als enkele dagen eerder in het eigen Olympische stadion van Munchen. toen CSKA Sofia in de eerste wedstrijd van de tweede ronde van het Eu ropese toernooi voor landskampioen aan de kant werd geschoven met 4-0. Wohlfahrt opende de score zaterdag. Met een kopbal tekende hij voor .•ijn zevende doelpunt van het seizoen. Hij voert daarmee de topschutters- lijst van de Bundesliga aan. De soms excellerende Deen Brian Laudrup.de van Gladbach gekochte Effenberg en verdediger Kohier voerden de pro- duktie voor de ploeg van trainer Heynckes ogenschijnlijk moeiteloos op naar 4-0. ondanks het goede spel van Frankfurt-doelman Stein. De ruim 60.000 toeschouwers, die vooreen record-recette van underhali miljoen gulden zorgden, zagen Eckstein met zijn eerste doelpunt sinds tij den iets terug doen. Bayern liep door hot overtuigende optreden bij Eintracht een punt uit op Kaiscrslautern. De nummer twee van de ranglijst kwam op eigen veld te gen de verrassende debutant Wattenscheid niet verder dan een gelijk spel. 11 Scheidsrechter Umbach werd in dc 14e minuut vol geraakt door een van de tribune gegooid projectiel en viel bewusteloos neer. Na een blessu re-behandeling van ier minuten 'speelde' de arbiter echter verder. De po litie arresteerde de dader. Hartmann, ex-Kaiserslautern, opende verrassend de score voor Watten- scheid. De thuisclub kwam nog voor rust op gelijke hoogte, dankzij Haber. Köln en Werder Bramen bleven in de top goed volgen. Bremen won vrij dag al van St. Puuli. 1-0. Koln herstelde zich van het Europese verlies op eigen veld tegen Inter Bratislava (0-1) door Uerdingcn te verslaan. 3-1. Jeugd-internationul Sturm speelde een hoofdrol door voor de eerste twee doelpunten te zorgen, beide keren na een fout van doelman Dreher. Lcverkusen. eerder dit seizoen in het toernooi om de UEFA-beker te sterk voor FC Twente, bleef voor de vijfde achtereenvolgende keer zonder overwinning. Tegen Borussia Monchengladbach werd het 1-1. Criens zette dc thuisploeg op voorsprong, routinier Schreier voorkwam een nederlaag voor de titcl-kandidaat. Hamburger SV herstelde zich van de nederlaag (1-6) tegen Bayern Mun- hen De topclub van weleer versloeg Numberg. 4-0. De formatie van de Nederlandse trainer Haan leed daarmee de vierde nederlaag op m Fortu na Dusseldorf haalde uit tegen Karlsruhe. 5-2. Dortmund drukte Herta DCS .1 dei op de laatste plaats. 3 1 Gent uit beker BRUSSEL (ANP) - AA Gent be hoorde tot de vijf eerste klassers die de tweede ronde van het Belgische bekertoernooi niet doorkwamen. De koploper in de competitie werd uitgeschakeld door tweede klasser Racing Mechelen. Na 90 minuten reguliere speeltijd en 30 minuten verlenging was het nog altijd 0-0. Racing schoot vijf strafschoppen raak. voor AA Gent miste Herbots. Met AA Gent verdwenen KV Kortrijk. Germinal Ekeren. Lierse SK en Beerschot uit het toernooi. KV Kortrijk, dat mat een schuld van bijna twee miljoen gulden bijna bankroet is. werd opgerold door tweede klasser RJ Waver (3-0). Ger minal. vorig jaar finalist, verloor met 2-0 bij Racing Genk. Lierse SK. de club van trainer Barry Hulshoff. ging op eigen terrein in de verlen ging ten onder tegen Charleroi (1-2) en Beerschot was geen partij in de derby tegen FC Antwerp (5-0). Club Brugge deed het na de zwaarbevochten 0-0 bij AC Milan kalm aan tegen Verbroedering Geel: 2-0. KV Mechelen had Clus ters weer in de basis. De libero keer de terug na een wekenlang verblijf in de B-selectie wegens club-on- vriendehjke uitlatingen in de pers. Bij Diest werd het 1-3 voor KV door doelpunten van Versavel, Sevc- reyns en Sanders. Andcrlecht had geen kind aan vierde klasser Bornem (6-0). Nilis scoorde twee keer, de overige vier kwamen op naam van Rutjes, inval ler Van Loen. Van Bakel en Olivei- LONDEN (Rtr) - Brian Clough. een van de meest besproken coaches van het huidige Engelse voetbal, vierde zaterdag zijn 25-jarige jubile um als manager in de league. Tot tenham Hotspur verstoorde het feest door Nottingham Forest, de club van Clough. te verslaan (2-1). Forest kwam snel op voorsprong door een doelpunt van de jonge Clough Het was de eerste treffer van het seizoen van de neo-interna- tional. sinds kort hersteld van een blessure aan zijn enkel. Howells maakte na rust twee doelpunten voor de club uit Londen. De win nende treffer viel in blessure-tijd. In de top deden zich geen wijzigingen voor. De beste vier van de league wonnen. Liverpool, dat vorige week tegen Norwich (1-1) de eerste pun- Opnieuw verlies van Dundee U GLASGOW (RTR) - Dundee Uni ted heeft in Schotland de eerste competitienederlaag van het sei zoen geleden. De koploper ver loor van St. Johnstone. 2-1. Dun dee United kwam een snelle ach terstand niet meer te boven Al na twintig minuten leidde Johnsto ne met 2-0 Aberdeen, de club van de vele Nederlanders, speelde geluk bij Hibernian. 1-1. In verband met de finale van de strijd om de Schotse league Cup werd slechts een be perkt competitie-programma af gewerkt. Glasgow Rangers legde beslag op de Cup. Aartsrivaal Cel tic dolf met 2-1 het onderspit. MILAAN (GPD) - Een historische uitslag met het effect van een geslaagde coup, een bejaarde clown als match-winner en een koploper om te zoenen. Dat was na afloop de balans van het Italiaanse toptreffen AC Milan-Sampdoria. De Ge- nuese ploeg zorgde in San Siro voor een daverende stunt door met 1-0 te winnen. De 35-jarige Cerezo zorgde halver wege de tweede helft met een hogeschool-doelpunt voor de beslissing. Door dit succes heeft Sampdoria de koppositie van het zichtbaar vermoeide AC Milan overgenomen. In de havenstad breekt het besef door dat de EC Il-houder voor de eerste keer kampioen van Italië kan worden. ten verspeelde, herstelde zich tegen Chelsea, 2-0. Rush en Nicol maakte de doelpunten in de openingsfase. De tegenstander uit Londen heeft al 55 jaar niet meer gewonnen op An- field Road. De internationals Bar nes en Beardsley speelden hun 150ste officiële wedstrijd voor de landskampioen. Arsenal bleef ongeslagen door Sunderland te verslaan. Dixon maakte het enige doelpunt, uit een strafschop. Crystal Palace. vierde achter Tot tenham. bleef ook voor de tiende achtereenvolgende keer zonder ne derlaag. Nooit eerder presteerde de ploeg zo goed bij het begin van het seizoen. In een sensationeel duel werd Wimbledon verslagen. 4-3. Vier van de zeven doelpunten wer den in de laatste dertien minuten gemaakt. Beide keepers maakten geen sterke indruk. In de 113e derby tussen Manches ter City en Manchester United op Maine Road ontsnapte United aan een nederlaag. Twee doelpunten in de slotfase van de Schot McClair brachten de eindstand op 3-3. De Tsjechoslowaakse nationale doelman Strejskal debuteerde in het stadion van zijn nieuwe club. Queens Park Rangers. Binnen een half uur kreeg hij al twee doelpun ten om de oren. Norwich won uit eindelijk met 3-0. Trainer Boskov wilde na afloop niet op een dergelijk succes vooruit lo pen. maar geeft zijn ploeg een goede kans: „Voor 51 procent is de scudet- to nu van ons. Vanaf nu moet heel Italië rekening houden met Samp doria. Dat zal niet iedereen leuk vin den". De coach refereerde met deze uitspraak nog aan het feit dat zijn ploeg, ondanks het winnen van de Europa Cup II op het schiereiland nog altijd niet voor vol wordt aange zien. „Iedereen heeft het over Inter, Napoli en Juventus. maar wij zijn na Milan de beste club in Europa van de afgelopen jaren. Vandaag waren wij de betere ploeg. We had den hier zelfs met 2 of 3-0 kunnen winnen. Niemand van Milan moet over het veld zeuren, want wij spe len op hetzelfde veld". Trainer Sacchi. die vanwege zijn overspannen gedrag vorige week in Napels was verbannen van het speelveld, koos na de veldslag tegen FC Brugge voor een afwachtende tactiek. Ruud Gullit verzocht zijn coach om een middag uit te blazen na de krachtinspanningen van de afgelopen weken. Sacchi gaf zijn sterspeler vreemd genoeg een rustdag, maar uiteinde lijk zou de Amsterdammer toch een uur van het duel meemaken. In de dertigste minuut viel hij in voor de aangeslagen Donadoni. Hij was op het hobbelveld duidelijk in het na deel. De nederlaag kwam bij hem zo hard aan. dat hij. net als zijn landge noten, geen commentaar wilde ge ven op het pijnlijke verlies. Samp doria. zonder Vierchowod. Bonetti en Vialli. was vanaf de aftrap over tuigd van de eigen kwaliteiten en speelde een zeer solide wedstrijd. Het liet aan Milan het initiatief, maar kwam slechts een keer in ge vaar Van Basten faalde vanaf enke le meters van de doellijn. In de tweede helft won 'Samp' de slag op het middenveld dankzij haar Doelkansen Mancini troefde een paar keer Bare- si af. maar verzuimde twee doelkan sen te benutten. In dc 67ste minuut schoot Cerezo een voorzet van Lom- bardo in een keer met buitenkant rechts in het Milan-doel. De Genue- se ploeg speelde het duel daarna zeer zelfverzekerd uit, waarbij Man cini nog een fraaie mogelijkheid liet liggen. Alleen Boskov liet zich gaan. toen Gaudenzi zijn spelbepaler Mikhailichenko met een onbesuis de tackle uit de wedstrijd trapte. De coach werd van het veld gestuurd, omdat hij Van Basten in het Neder lands iets toeschreeuwde waarvan scheidsrechter Amendolia dacht dat het een voor hem bestemde be lediging betrof. Juventus boekte na drie remises tegen Inter de eerste competitieze ge in haar nieuwe stadion: 4-2. Ro berto Baggio benutte in de eerste minuut een strafschop nemen na dat Battistini Schillaci onderuit had gehaaid. Een kwartier later kopte Casiraghi een hoekschop van de sterk spelende Hassler achter doel man Zenga. Inter was door deze bliksemstart de kluts kwijt en kwam daarna nauwelijks meer in de wedstrijd. Lothar Matthaus trof in de 34ste minuut uit een directe vrije trap doel. Na de pauze zorgden Schillaci en De Agostini voor de be slissing. Het was voor de Siciliaanse WK-held de eerste treffer in dit sei zoen. Klinsmann bepaalde de eind stand tien minuten voor het einde op 4-2. De Westduitser is samen met Joao Paulo (Bari) en Piovanelli (Pi- sa) met vijf treffers topscorer Napoli boekte tegen Fiorentina eindelnk weer een overwinning. Een doelpunt van Ferrara na 43 se conden was voldoende: 1-0. Debu tant Parma versloeg AS Roma (2-1) en deelt samen met Inter de vierde plaats.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14