wm Het sprookje voor AZC lijkt ten einde Ajax gelukkig in schrale topper Lu<i(lunum: eindelijk prijs SPOoTTV MAANDAG 29 OKTOBER 1990 PAGINA 13 RCL: goede en slechte periode... Robson wijt nederlaag aan 'komedie van fouten' Tegenvaller voor Koeman Moser bekent dopegebruik BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD LEIDERDORP - Hoewel derde klasser RCL zaterdag via een 2-1 ze ge op BCVB de eerste periodetitel behaalde, wierpen onverkwikkelij ke zaken een zwarte schaduw over de wedstrijd. Tot de 66ste minuut was er eigenlijk niets aan de hand op sportpark De Bloemerd in Lei derdorp. Scheidsrechter Van de Linden leidde soeverein en er was geen enkele reden aan te wijzen voor de totale chaos die ontstond nadat Edwin Grootendorst de thuisclub op 2-1 had gezet. Terwijl de succesvolle kopper jui chend naar de dug-out van RCL rende, haalde medespeler Marcel van der Blom de bal uit het doel en liep naar het midden. Achteraf ver klaarde Van der Blom dat keeper Ed Lexmond van BVCB hem daar bij een stomp in zijn maag gaf. Van der Blom liep eerst tien meter door. draaide zich om en diende de doel man alsnog een vuistslag toe. Dat Van der Blom daarbij niet zachtzinnig te werk is gegaan, blijkt uit het feit dat Lexmond niet meer in staat was om het doel te verdedi gen en zich na de wedstrijd onder doktersbehandeling moest stellen. Vanwege een zwelling kon in het ziekenhuis niet worden geconsta teerd of de doelman iets had gebro ken. Door hem is wel aangifte ge daan bij de politie in Berkel en Ro denrijs. Van der Blom kon geen echt duidelijke verklaring geven voor zijn onbezonnen gedrag. "Na die tik van de keeper verloor ik even mijn verstand". Hij kreeg vervolgens op zijn beurt enige klappen van verdediger Theo van Dijk en andere BVCB-spelers. In de chaos die ontstond had scheidsrechter Van de Linden het uiterst moeilijk om orde op zaken te stellen. De leidsman, die na het doelpunt op weg was naar de mid denstip. zei na afloop zowel het slaan van Lexmond als Van der Blom niet gezien te hebben. Wel 1 had hij Van Dijk zien slaan, reden om hem uit het veld te sturen. Tevens ging hij te rade bij de grensrechter van BVCB, waarna j Van der Blom eveneens het veld I moest verlaten. Omdat een en ander nogal wat voeten in aarde had, j stuurde hij beide teams naar de i kleedkamer voor een afkoelingspe riode van ruim twintig minuten. Na de wedstrijd gaf hij in de bestuurs kamer alsnog een officiële waar- schuwing aan BVCB-aanvoerder Rob Lexmond, broer van de doel man, wegens onbeschoft gedrag bij het tekenen van het wedstrijdfor- I muiier. Marcel van der Blom juicht voor 2- 1. Even later ging hij in de fout. (foto Docos-verdediger Peter Huigsloot (rechts) gaat met de bal aan de haal. Ploeggenoot Ronald Devilee bekommert zich verder om de knielende Robert de (too. (toto Lock zuyderduin LEIDEN - Wat vorig jaar bij Lugdunum steeds foutliep, lukte nu wel. Door de overwinning op stadgenoot en directe concurrent Docos (2-1) greep de ploeg uit de Kikkerpolder gisteren de eerste periodetitel in de derde klasse A. Het scheelde echter weinig of er had een beslissingswedstrijd uit de bus grold. De andere kaper op de kust Blauw Zwart leek nog op gelijke hoogte te*komen. Maar de uitblinkende Edwin Verhoogt be zorgde Lugdunum drie minuten voor tijd de volle winst en daar door bleven de Leidenaars de club uit Wassenaar toch net voor. Diezelfde Verhoogt had even als zijn medespelers wel even moeten slikken toen het wat tam spelende Docos tegen de verhou ding in een kwartier voor tijd op gelijke hoogte kwam. "Het bete kende een domper, maar we ble ven er in geloven. Dat geloof was er trouwens al voor de wedstrijd". Met een feestsigaar tussen de lippen constateerde Verhoogt verder: "Ik zat heerlijk in de wed strijd, maar ik had meer goals moeten scoren. Ik miste de kracht om een actie met een doelpunt te bekronen". Dit werd ruimschoots gecompenseerd door zijn win nende doelpunt, dat overigens 'vreemd' tot stand kwam. De Lugdunummer was er als de kip pen bij om de bal, die vlak voor het Docos-doel van de borst van Ronald Devilee was gesprongen, in het net te werken. Omdat dat zo kort voor het ein de gebeurde waren de druiven wel erg zuur voor Docos. Dat gold zeker voor Luc Kok, die nog niet was geschorst na zijn derde boe king van vorige week. De vrge verdediger van Docos had als taak eventuele doorbraken van de snelle Lugdunum-spitsen te verijdelen. "We hoefden niet kos te wat het kost winnen. Maar dit was natuurlijk wel heel erg slecht". Dat vond ook Stefan van Har- teveld, de doelman van de Mor- schclub. "Wij waren al blij met het ene punt, zeker als je één van de slechtste partijen speelt. Maar dan zo verliezen...". De doelver- dediger trof overigens geen enke le blaam, hij verrichtte een aantal fraaie reddingen: "Omdat ik iets extra's heb als ik in derbys speel, zoals tegen Lugdunum". Voor die ploeg had deze stads- botsing wel iets heel speciaals. Omdat eindelijk de zo felbegeer de periodetitel was behaald. Ro bert de Roo: "Nu gaan we voor de directe promotie. Deze titel is een opsteker, maar we gaan vooral voor het kampioenschap. We ho ren in de tweede klasse thuis". Van onze verslaggever Win» van Wanrooy BELGRADO (GPD) - Het sprookje is voor de waterpoloërs van AZC-Tarvo uit. De Al- phense successtory in de Europa Cup krijgt volgende week in Amersfoort nog wel een ver volg. maar de gisteren in Belgrado opgelopen averij kan vrijwel zeker niet meer goedge maakt worden. Het gewichtige en favoriete Partizan Belgrado wenste in het, ondanks de directe televisie-uitzending, goed gevulde Banjica-bad het zekere voor het onzekere te ne men en stuurde het dappere AZC met een 13-7-nederlaag naar huis. Daarmee zit de deur naar de finale van de Europa Cup II op slot. De Alphenaren, ondanks het bravoure- achtige image, toch al met lood in de schoenen naar de Joegoslavi sche hoofdstad afgereisd, hadden geen verweer tegen de power-play van de Partizaanse geweldenaars, die hun lengte en (vooral fysieke) kracht ook nog eens extra te gelde konden maken in het ondiepe bas sin. Tamelijk gerenommeerde clubs als Barcelona (11-2) en Duisburg (21-6) hadden al eerder ondervon den dat in Belgrado de wet der gelg- ke kansen geen opgeld doet. George Geurtsen, steun en toeverlaat van Partizan-AZC: 13-7 (1-1, 5-3, 3-1, AZC's jonge coach Ron de Vogel; 4-2). Scoreverloop le periode: 0-1 „Het enige wat we daartegen heb- Gijsbert van der leden, 1-1 Mannho wachten. Je denkt toch niet dat ie- kant. Op dat moment werd het uit mand van ons vooraf ook maar ver- een strafworp door Mannho Roje 3- wacht zou hebben dat er meer in 1 voor Partizan, dat onmiddellijk zou zitten? Al zal niemand van tevo- profiteerde door de voorsprong ver ren roepen dat je hier gaat verliezen der uit te bouwen naar 5-1. Een Dat doe je gewoon niet. Maar Parti- knappe eindsprint met dne doel- zan heeft gewoon alles waarover punten in één minuut bracht een goede ploeg moet beschikken. AZC in die tweede periode nog goed terug in de race tot 6-4. Maar een tweede uitsluiting, die van Remco Pielstroom, kon de smalle ploeg niet opvangen. Toen Piel stroom - in het begin van de derde periode naar de kant moest, miste AZC vanaf dat moment zijn twee voornaamste routiniers en schut ters. Karakteristiek ben kunnen doen is de scheidsrech ters er in de 'technical meeting' Roje. 2e periode 2-1 Disan Popovic. 3-1 Goran Ratjinovic, 4-1 Disan vooraf op te wijzen. Het heeft niet Popovic, 5-1 Padovan. 5-2 Gijsbert mogen baten. Jammer, want Parti- van der Leden. 5-3 Pielstroom, 6-3 zan zou daar niet zoveel voordeel Popovic, 6-4 Juijen Thomas. 3e pe- van mogen hebben gehad. Het is node: 7-4 Roje, 8-4 Roje. 9-4 Pado- echter wel weer gebeurd" Voldaan Met AZC is het ook gebeurd. De re- van, 9-5 Van der Leden. 4e periode 10-5 Popovic, 11-5 Predrag Simovic. 11-6 Van der Leden, 12-6 Popovic. 12-7 Brebde (strafworp), 13-7 Vaso turn wordt volgende week niet Subotic. Arbiters: Dam (Italië). dan een prestigezaak. Toch Panagakos (Griekenland), stapten de Alphense spelers, hoe schouwers: 300. gek het ook moge klinken, met een redelijk voldaan gevoel uit het wa ter. „Kijk, verliezen is nooit leuk. maar je moet niet vergeten dat we hier in het land van de wereldkam- toe- Het fortuin dat de minder geta lenteerde ploeg als AZC tegen een pioen hebben gespeeld. Partizan dergelijke ploeg dan nodig heeft om Breekpunt „Dat was een belangrijk moment, voor mij het breekpunt in de wed strijd. Het staat 7-4 en de arbiters, die ik trouwens met hoog had zit ten. stuurden onze beste mensen om pietluttige redenen al naar de kant. Het wordt snel 9-4 en de wed strijd is voor ons gedaan. Jammer, want ik vind dat we als collectief toch weer goed gespeeld hebben. We zijn verdraaid ver gekomen in de Europa Cup en met onze tegen slagen hebben we hier in Belgrado toch nog een knappe wedstrijd neergezet De laatste anderhalve pe riode was toen voor Partizan", oor deelde Ron de Vogel. Met name de pas 20-jarige Disan Popovic en routinier Roje leken van iedereen tegen ze neergezet Wat kun je nog meer van AMSTERDAM - Dat idee om de goals groter te maken, is misschien zo gek nog niet. Scoren wordt immers een steeds groter probleem in het huidige voetbal. In de tamelijk 'open' gespeelde, maar schrale topper Ajax-PSV werd dat nog eens bewezen. Het werd 3-1, maar de goals vielen moei zaam en eerder toevallig dan via mooi aanvalsspel. Ook de uitslag kwam min of meer toevallig tot stand. PSV beklaagde zich dus na afloop over de score. Robson weet de ne derlaag aan 'een komedie van fou ten' bij de tweede Ajax-goal, kort voor tijd. Maar zonder fouten wor den er helemaal geen doelpunten meer gemaakt. En over de goal van Ellerman, in buitenspel-positie aan gespeeld door Bosman, hoorde je Robson weer niet. De Engelsman had niettemin re den tot klagen. Niet zozeer omdat hij Romario miste. Robson vindt Romario de beste doelpuntenma ker van de Nederlandse competitie, maar of de Braziliaan PSV aan de punten had kunnen helpen, moet BARCELONA (ANP) - Ronald Koeman staat vier tot zes maan den buiten spel. De international liep in de competitiewedstrijd te gen Atletico Madrid (1-2) een bles sure aan de achillespees in het lin kerbeen op. Bij onderzoek in het ziekenhuis in Barcelona bleek de blessure ernstiger dan aanvankelijk werd vermoed. „De achillespees is half afgescheurd", aldus Koeman gis teren. Aan de blessure ging geen overtreding vooraf. „Ik liep al leen. Zonder bal. Ik hoorde wat kraken, verstapte me of maakte een verkeerde afzetbeweging. ik weet het niet. Ik weet wel dat ik nauwelijks meer kon lopen" Koeman wordt begin deze week geopereerd. Vermoedelijk door dr. Martens in Belgie. dezelf de chirurg die Ruud Gullit ope reerde Het herstel vergt enkele maanden. „Ik denk dat ik vier tot zes maanden ben uitgeschakeld", aldus Koeman „Ik reken er niet op dat ik in deze competitie nog een belangrijke rol zal spelen". Voor Ronald Koeman is het zijn eerste ernstige blessure in zijn carnere. „Ik heb wel eens een wedstrijd gemist. Een of twee keer zelfs twee wedstrijden ach ter elkaar. Maar meer ook niet. Ik heb geen idee hoe ik op deze bles sure zal reageren. Het zal een lan ge revalidatie worden. Ik moet le ren daarvoor geduld op te bren gen". Koeman overlegde zondag met Cruyff hoe zijn verlies moet wor den opgevangen. „In de club brak direct paniek uit. Er gingen stem men op een vierde buitenlander aan te trekken om mijn positie op te vullen. Cruyff heeft nog geen beslissing genomen. Ik heb de in druk dat hij eerst intern naar een oplossing zal zoeken. Ik hoop. en verwacht eigenlijk ook wel. dat de ploeg het verlies kan opvan gen". worden betwijfeld. Zeker m uit wedstrijden valt Romario's produk- tie behoorlijk tegen. Tijdens de laatste Ajax-PSV was de kleine spits zelfs niet meer dan een notoire meeloper. Afgelopen seizoen beslis te hij zegge en schrijve één uitwed strijd. in Luzem voor de Europa Cup: 0-2 voor.PSV. met twee goals van Romario. Zelfs voor de toch vaak briljante PSV-spits valt het niet mee in be langrijke wedstrijden te scoren, ze ker niet op vreemde bodem. Collega Bosman krijgt de bal er helemaal niet meer in. Gisteren haalde hij met links een keer formidabel uit, maar kon Menzo met een onwaar schijnlijke reflex nog redden. Pech In dat opzicht had Robson pech. Bosman had echter meer kansen moeten krijgen. Het feit dat hij we kelijks tot niet meer dan één doel kans komt, is een teken aan de wand. Gisteren had de aanvalsop bouw gedragen moeten worden door de middenvelders Vanenburg en Popescu, in werkelijkheid stond de reserve-aanvoerder er alleen voor. Popescu speelde onopval lend, maar was niet helemaal fit. Met hem durfde Robson het risico echter wel aan. met Koeman niet. Het gehandicapte PSV oogstte niettemin enige waardering voor de manier waarop de ploeg het Aiax lastig maakte. Zonder overigens langdurig tot fraai spel te komen. Anderzijds vielen de Amsterdam mers tegen. Heel snel kwam de thuisclub op voorsprong, heel snel was de inspiratie ook verdwenen. Het wachten was op zeker moment zelfs gewoon op de gelijkmaker, die tot de 55ste minuut op zich liet wachten. heeft toch zes internationals en vijf succesvol te kunnen zgn, ontbrak, jeugdinternationals in de ploeg. We Nadat de Alphenaren de eerste pe- hebben tegen het sterkste clubteam riode, ondanks vijf numerieke min- - van Europa gespeeld en dan heb- derheden, keurig stand hadden ge» door de vroegtijdige arbitrale inter ben we hier toch het beste resultaat houden (1-1), verdween aanvoerder yenties nauwelijks af te stoppen. I Eric Noordegraaf al vroeg .n de ternational Gu.bert.van der Leden tweede fase r£t dne fouten naar de ontpopte rich bu AZC weer al. een vormrijke speler, die echter wel een klap kreeg te verwerken toen hij tc horen kreeg dat het Nederlands team zich in Drachten niet had we ten tc kwalificeren voor de WK in Perth. „Daar ben ik nog bozer om dan het verlies hier. Ik kan me niet voorstellen dat het Nederlands team thuis van Canada verliest. Of er is stom gespeeld, óf stom gewis seld. Op zo'n manier wordt je wel een WK door de neus geboord". Contrast De Alphense 'youngsters', op wie De Vogel noodgedwongen een be roep deed ervaring tc kort om al', in vallers het team op de been te hou den. Hoewel er in de vierde periode nog een aantal mogelijkheden ont stonden om de marge enigszins te beperken, was het contrast toen toch te groot om de Alphenaren naar een redelijke uitgangspositie voor het tweede treffen te loodsen. Gijsbert van der Leden „Deze ach terstand is heel moeilijk m te halen. Maar ik vind dat we het met die 13-7 gerelateerd aan onze voorgangers toch hartstikke goed gedaan heb ben". -ri. w v ri Stefan Pettersson viert feest in en met een vol stadion. De Zweed bracht Ajax zojuist op 2-1 speelden zogenaamd 'open' voet bal. zonder vrije verdediger. In wer kelijkheid zat de angst voor een ne derlaag er bij iedereen in. Op eigen helft werd geen enkel risico geno men, op de bal verdedigen was er niet bij. Het werd derhalve een wedstrijd zonder veel duels en zonder veel overtredingen. Bij de eerste goal van Ajax had Robson het duel ook gemist. „Vanenburg liet z'n man ge woon lopen". Wouters waagde het voor de honderdste keer in zijn car rière van afstand en had zowaar suc ces. Van Breukelen had geen schuld aan de goal, wat bij Ajax' tweede treffer anders lag. Wouters was weer betrokken bij dat doel punt. toen hg Roy bediende die op de rand van het strafschopgebied Stemming Ook daarna bleef het stil m het met 51.000 toeschouwers bevolkte sta dion. Pas tegen het laatste kwartier ontstond er enige stemming. Het gebrek aan sfeer tot die tijd had al les te maken met een gebrek aan strijd op het veld. Beide ploegen ROME (AFP) - Francesco Moser heeft bekend tgdens zgn loopbaan do pe te hebben gebruikt. Die bekentenis deed de voormalige wiclerve- dette op een congres in Bolzano. „Ik heb gebruikt om het effect van diverse middelen aan den lgve te ondervinden", verklaarde de Italiaan. „Natuurlgk heb ik geëxperimen teerd. maar in een periode toen die middelen nog niet verboden wa ren Welke medicgnen het betrof, gaf de houder van het werelduurrecord niet prijs Tijdens het congres bekritiseerde de inmiddels 39-jange ex- beroepsrenner de dopingcontroles. Volgens hem worden de onderzoe ken niet serieus gedaan „De wielersport heeft strenge regels nodig wat het gebruik van verboden middelen betreft,"voegde hg toe met bal en al op Heinzte en Van Breukelen stuitte. Pettersson was na de kluts de lachende vx i In de laatste minuut kreeg PSV nog een goal te slikken van Berg kamp. opnieuw na voorbereidend werk van Wouters, zodat het aantal tegentreffers in een middag ineens verdubbeld werd. Erger voor de ploeg van de ook al opvallend onop vallende Gerets was het verlies van beide punten, al keek Robson daar uiteraard anders tegenaan .Als we woensdag van Roda winnen, staan we een punt achter Ajax En Ajax krijgen we nog thuis" De coach van PSV hoeft dat soort rekensommetjes helemaal niet te maken In Nederland wordt de titel met beslist in de zes grote wedstrij den Twee jaar geleden won Ajax al le vier duels tegen PSV en Fry» noord Uiteindelijk kwamen de Amsterdammers nog liefst vier punten te kort om kampioen te wor den. HENRI VAN DER STEEN MAANDAG 18 00-18 30 Sportnet Sport ml Frankrijk '8 09-18 32 1 Sport op l 1830-19 15 Sportnet Bowlen Brfti* Open 18 30-19 30 EURO Watersporten 18 55-19 20 Ned 2 Sportpanorama 19 15-20 30 Sportnet Bowlen voor vrov- 19 30-20 00 EURO 20 00-21 00 EURO Amenkaan* honkbal hoogtepunten van de World Senas 20 30-21 00 Sportnet Spaans voetbal 21 00-22 00 EURO WK Snooker .n Shot- 22 00-23 00 EURO Boksen 22304)000 Sportnet Rugby tn*e TV 23 004» 30 EURO US Co«ege Foo*e> USC-Wi - - USC-Wasrvngton Stat 00 004)1 00 Sportnet 00 304)130 EURO Autosport GP van Groot Bnttanr** voo» Formule I 01 004)2 00 Sportnet Ratysport interna bon Team Dot» 01 3002 00 EURO E DINSDAG 08 004)9 30 Sportnet Bokaen 09 30-1000 EURO EuroOcs 09 3011 00 Sportnet Tenr*s 10 OO1100 EURO I 11 OOI3 00 EURO EKS 12 00-13 00 Sportnet Autosport F 3000 varxrt Oyon 1300-1500 Sportnet NHL Ushoc»ey 13 00-19 00 EURO Open i-ooo* tenrw»- 15 00-16 30 Sportnet Rugby ftntfo TV Sport Cup 15 15-16 50 B8C i Pearperennen 1830-1800 Sportnet Bokten voor Profa ei de VS

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13