Bewoners Slaaghwijk zijn het wachten beu KLM verkoopt smokkelgeld WONINGEN UIT DE STEIGERS PAGINA 16 LEIDEN/REGIO VRIJDAG 26 OKTOBER 1990 Dat er in dit gedeelte van de Meren- wijk nog niets is gebeurd, komt vol gens de wethouder omdat 'zware onderhandelingen' moesten wor den gevoerd. Het plan kostte de ge meente oorspronkelijk 10 miljoen gulden en daarop moest een mil joen worden bezuinigd. De aanleg van een haventje gaat niet door en andere zaken worden goedkoper uitgevoerd dan de bedoeling was. Verder moest worden onderhan deld over de opbrengst van de wo ningen die bij winkelcentrum De Kopermolen worden gebouwd. De gemeente wilde 3 miljoen gulden overhouden aan de gronduitgifte en dat lukt ook. aldus Van Rij. De omgeving van het winkelcen trum wordt ook snel aangepakt, vertelde de wethouder. Er moet daarvoor nog wel een nieuw be stemmingsplan worden opgesteld en er moet onderzoek worden ge daan naar de geluidoverlast van het verkeer. Van Rij heeft maandag een ge sprek met woningbouwvereniging De Sleutels over de bezuinigingen op he verbeteringsplan voor de wo ningen in De Horsten. Omdat de plannen te duur zijn, wil de vereni ging enkele onderdelen uitstellen. Zo worden de bergingen niet ver nieuwd, maar Van Rij vindt dat maar niets. "Ik vind dat alles in een keer moet worden gedaan. De bewoners heb ben nu bergingen die ze niet durven gebruiken, onder andere omdat de deuren niet sterk zijn. Dus gebeurt het dat ze hun fiets niet beneden in de berging zetten maar meenemen naar boven. Ik kan ze niet verplich ten, maar ik hoop dat ik De Sleutels ervan kan overtuigen dat ze alles in een keer moeten doen". De Sleutels beweert echter niet genoeg geld daarvoor te hebben, ook omdat andere projecten in de stad moeten worden aangepakt. "Dat is een kwestie van keuzes ma ken". vindt Van Rij Oude munten ook in Leids museum AMSTERDAM (ANP) - De KLM zal vanaf 26 oktober unieke zilveren dukatons verkopen, die deze zomer zijn geborgen uit de in 1735 verga ne Oostindievaarder 't Vliegent Hart. De dukatons zijn het eerste tast bare bewijs van wat tot nu toe alleen uit gesohriften en documenten be kend was. de welig tierende geldsmokkel naar Nederlands Oost-Indie. De KLM heeft dit donderdag bekendgemaakt. 't Vliegent Hart verging op 3 februari 1735 met man en muis tijdens een storm, na te zijn gestrand op een zandbank ter hoogte van Cadzand. De aanzet voor de speuractie naar het wrak werd in 1979 gegeven door prof.dr. G.G. Schilder van de Universiteit van Utrecht. Hij kwam daar toe najaren van speurwerk in tot dan toe geheim gebleven archieven in de bibliotheek van de Universiteit van Leiden. Een Britse duikexpedi- tie wist het wrak in 1981 te lokaliseren. Uit archiefstukken van de VOC was al bekend dat naast de vaak gro te sommen geld, bestemd voor de aankoop van produkten uit de Oost, ook smokkelgeld aan boord van de schepen moet zijn geweest. Het tastbare bewijs van deze smokkel heeft men echter nooit eerder boven water kunnen krijgen. In het wrak vond men vele kisten met zilvere dukatons, vele onge schonden en nooit in omloop gebracht. Export van deze munten was in die dagen verboden. De waarde van een zilveren dukaton was 66 stui ver, maar in Batavia werd voor dezelfde munt soms wel 75 stuiver be taald. De KLM-passagier betaald er 255 jaar later 490 gulden voor. De vondsten uit 't Vliegent Hart. waaronder een lading legaal geld van circa tweeduizend gouden dukatons, bevinden zich inmiddels voor een overgrote meerderheid in het Scheepvaartmuseum en het Rijskmuseum in Amsterdam, het gemeentemuseum in \Hissingen en het Rijksmuseum Het Koninklijk Penningkabinet in Leiden. De KLM heeft een gedeelte van de munten gekocht van het bergingsteam. Dat had recht op een deel van de vondst. LEIDEN Het nieuwe complex op de hoek LangegrachUKlokpoort is uit de steigers. Toch duurt het nog tot half december voordat de eerste bewoners in de 22 woningen trekken die zijn gebouwd. De huizen zijn bestemd voor 55- plussers. Ook komen er winkels op de begane grond. De winkelruimte is al verhuurd aan een fietsenmaker, een kapsalon en een parketzaak. (toto wim DUkmsai Obstakels In het artikel 'Gehandicapten pro testeren tegen hinderlijke obsta kels' in het Leidsch Dagblad van 19 oktober schrijft u: in de week van 20 tot en met 26 oktober worden waar- schuwingskaarten uitgedeeld aan iedereen die zijn fiets, koopwaar of auto op de stoep heeft staan. Als u bedoelt een fiets midden op de stoep akkoord, maar een waar schuwing voor een fiets op de stoep tegen een winkelpui gaat me, met alle begrip voor gehandicapten, blinden en ouderen (ik behoor als 55-plusser al jaren tot die groep) toch veel te ver. Waar nu heen met de fiets. Overi gens voor ouderen een zeer gemak kelijk en handig milieuvriendelijk vervoermiddel bij het boodschap pen doen. A. Joosten-Meeuwissen Zoeterwoudsesingel 42 Leiden McDonald's (3) Op 23 oktober werd een brief afge drukt van de ouders van een de monstrant die aanwezig was bij een demonstratie tegen McDonald's op 16 oktober. In die brief wordt ten onrechte de indruk gewekt dat Mc Donald's niet bereid is op vreedza me wijze te praten met de demon stranten. Niets is minder waar. De organi satoren van de anti-McDonald's ac ties zijn door McDonald's herhaal delijk uitgenodigd voor een ge sprek. Op 13 maart hebben wij de Lezers Schrijven heer J. Groenenboom, de voorzitter van de PSJG (de groepering die de acties coördineert) middels een brief uitgenodigd voor een gesprek. In die brief hebben wjj hem gewe zen op een groot aantal onjuisthe den in het door de PSJG gemaakte foldermateriaal. Aangezien wij van de PSJG geen antwoord ontvingen, heb ik de heer Groenenboom op 20 april jl. gebeld. Hu bevestigde de brief te hebben ontvangen. Ik heb onze uitnodiging nogmaals monde ling herhaald. Tot op heden hebben wu nog steeds geen antwoord ge kregen. Blijkbaar organiseert deze groe pering liever acties dan dat zij open staat voor een normaal gesprek. Of wellicht vreest men een confronta tie met de feiten. Want die feiten zijn immers duidelijk. Alle medewerkers van McDo nald's, full-timers en part-timers, worden behandeld volgens de Ho- reca-CAO. Het vlees dat voor onze hamburgers wordt gebruikt, is in elk land afkomstig van de lokale markt. Er wordt geen grammetje vlees uit de regenwoud-gebieden geïmporteerd. En zo kunnen we nog wel even doorgaan. McDonald's betreurt de gang van zaken van 16 oktober. Doordat de demonstranten de ingang van het restaurant blokkeerden was de poli tie genoodzaakt in te grijpen. Had den zij zich gewoon naast het res taurant opgesteld, dan was dat niet nodig geweest. Ik wil nogmaals benadrukken dat McDonald's open staat voor een ge sprek met de organisatoren van de actie. Wij hebben al twee keer een uitnodiging voor een gesprek doen uitgaan. Deze uitnodiging geldt nog steeds. Yvette Moll McDonald's Nederland Schouwburg Als echtgenote van de man die rom melde met declaraties, zoals de af gelopen maanden ongeveer hon derd maal in uw krant te lezen was, moet me één ding van het hart: De rechter heeft niet gezegd dat mijn man zwaar te lijden heeft gehad door zijn arrestatie (zie uw krante- artikel van 18 oktober) maar door de onophoudelijke stroom van publici teit. Sportief ware het geweest als met name uw krant dat had vermeld. Annette Boelen Regentessepad 1 Hoevelaken Naschrift redactie: Frans Boelen, de voormalige directeur van de Leidse Schouwburg kreeg een lagere boete opgelegd dan was geëist, om dat 'hij veel te lijden heeft gehad van het rumoer dat zijn arrestatie wekte'. Dat stond in het artikel in het Leidsch Dagblad. Er is niet ge schreven dat hij heeft geleden onder zijn arrestatie. LEIDEN De bewoners van de Slaaghwijk vinden dat de gemeente nu einde lijk eens moet beginnen met het verbeteren van hun buurt. Er wordt al te lang ge sproken zonder dat er wat gebeurt, menen de bewo ners. Op een bijeenkomst gisteravond beloofde wet houder T. van Rij fvolks- huisvesing en ruimtelijke or dening) haast te zullen ma ken en in januari terug te ko men met definitieve plan nen. "Wc beginnen het allemaal een beetje zat te worden", zo vatte voor zitster J. Hoogstraten de stemming onder de bewoners samen. "Maar we hebben wel het gevoel dat de wethouder onze grieven serieus neemt". Van Rij daagde de bewo ners uit hem begin januari uit te no digen om te kijken of hij zich aan de afspraak had gehouden. "Hetzij voor een nieuwjaarsfeestje, hetzij om me uit te schelden". Van Rij zei gisteravond toe dat nog dit jaar een voorstel voor verbe tering van de wegen en groenstro ken zal worden gemaakt. Daardoor zou de eerste spa binnen enkele maanden de grond in kunnen. De eerste fase houdt onder meer in dat fietspaden worden verlegd, gras perken worden aangelegd en dat er hondenuitlaatstroken worden ge- creeerd. Verder komen er speel- voorzieningen voor kinderen in de wijk. Milde straf voor stelen van vrachtwagen in Zoeterwoude DEN HAAG/ALPHEN AAN DE RIJN - Een 25-jarige inwoner uit Alphen aan de Rijn is door de Haag se politierechter mild gestraft voor de diefstal van een vrachtwagen met inhoud. Ondanks het reeds aan zienlijke strafblad van de jongeman werd hem donderdag in de recht bank voor die diefstal slechts een geldboete van 1,000 gulden opge legd De Alphenaar stond voor de poli tierechter terecht omdat hij vorig jaar april met een paar bekenden in Zoeterwoude een vrachtwagen met inhoud heeft gestolen. Deze werd een aantal dagen na de diefstal door de politie teruggevonden. De be doeling van de dieven was de wagen te verkopen, doch dat lukte niet snel genoeg. Voor de politierechter verklaarde de Alphenaar dut hij met de op- brtng i van da buit zün schulden wilde aflossen. Ten tijde van de diefstal verkeerde de man in grote financiële problemen. Die proble men waren onder meer het gevolg van de scheidingsperikelen waarin de man toen verkeerde. Voor de Alphenaar zou het tij inmiddels ge keerd zijn. Hij zei de rechtbank in middels een goede baan gevonden te hebben en spijt te hebben van zijn daden: "Voor mijn financiële problemen heb ik een oplossing ge vonden. Ik zal me niet meer met dit soort zaken bezig houden". De officier van justitie achte de feiten bezwezen: "Daar moet dan ook een straf op volgen. Gezien de positieve ontwikkelingen van de man in deze zaak lijkt me een geld boete van 1.000 gulden op zijn plaats". Naast de geldboete eiste hu een vonrwaardeluke celstraf van vier weken met een proeftijd van twee jaar. De rechter vonniste con form die eis. "Een milde straf', zo verklaarde de udvocaat van de Alp henaar na afloop. Burgerlijke Stand Botsing op afrit ROELOFARENDSVEEN - Op de oprit naar de rijksweg 4. ter hoogte van de Ripselaun in Roelofarends- veen, had gisteren omstreeks 15.50 uur een aunrijding plaats. Twee uu to's moesten total-loss worden weg gesleept. Een 27 jarig inwoner van Roelo- fu rends veen kwam uit richting Lei den, g.if geen voorrang en reed bft het afslaan een 35-jarige auto van een inwoner uit Zeist aan. Een me depassagier van de Zeistenaar moest voor controle worden over gebracht naar het Academisch Zie- Jtenhuis Leiden. Van Rij belooft haast te maken met verbetering echter weten dat de man tijdens een sessie van een week eerder ook uit zijn stoel was verrezen. En wat te denken van het feit dat de gehandicapte krukken bij zich had. Als je al jaren blind ben ga je toch ook geen bril kopen? Jomanda (2) De Nederlandse Organisatie van Verenigingen voor Alternatieve Genezers in Tilburg vindt dit een wat al te pessimistische houding. "Als mensen erbü zijn gebaat, dan is er mets mis mee", aldus bu- reaucoordinator P. Heeren. Hij kent het fenomeen Jomanda ove rigens niet. "Maar je hoort wel va ker verhalen van mensen met der gelijke gaven. Vraag niet hoe het kan maar profiteer ervan, zou ik zeggen". Secretaris I. van der Graaff van de Rotterdamse Vereniging tegen de Kwakzalverij heeft geen ver trouwen in de kunsten van Jo manda. Hij kan er echter ook niet erg kwaad om worden. "Mensen die naar een gebedsgenezers gaan, weten tevoren dat ze met iets spriritueels te maken krijgen. Wat dat betreft krijgen ze waarom ze vragen, en schuilt er weinig kwaad in zolang er geen enorme entreeprijzen worden geheven". Het ziekenfonds houdt zich op de vlakte als om een opinie wordt gevraagd over deze vorm van al ternatieve genezing. Dat betekent in de regel dat het ook niet wordt vergoed. Dat geldt ook in dit ge val. Een woordvoerster van ziek- tenkostenverzekeraar Zorg en Zekerheid meldt dat de voorzie ning in ieder geval noch in het ba sispakket zit noch in de aanvul lende verzekering. Ze acht het niet uitgesloten dat dit nog eens verandert. "Als we veel verzoeken krijgen om gebedsgenezing in het pakket van de aanvullende verzekering op te nemen, valt erover te praten. Dan moet het alleen wel medisch verantwoord zijn en dat is in zo'n geval moeilijk aan te tonen". Voorlopig wordt het toegangs kaartje voor de gebedsgeneszeres (7.50 gulden) dus niet door het zie kenfonds betaald. Wie wil genezen van de een of andere vreseluke ziekte en twij felt aan de gaven van Jomanda kan op 4 november beter wegblij ven uit het Antonius Clubhuis. Maar wie een middagje puur amusement zoekt, vindt in Jo manda een artieste die voor drie knaken meer dan waar biedt voor het geld. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Zorg en zekerheid "Wat overkomt me nu?", dacht de 84-jarige mevrouw Bonnet van de Oosterstraat toen ze zaterdag de post had opengemaakt. Ze kreeg een brief van het ziekenfonds Zorg en Zekerheid en daarin stond dat ze een bedrag van 600,87 gulden moest betalen. Het was een beknopt en slordig brief je, niet helemaal foutloos getypt. "U hebt uw wuziging verzeke ring over de periode van 1 april 1986 tot 1 juni 1989 nog niet be taald. Wij verzoeken u ons mede te delen hoe de navordering wordt afgehandeld. Indien wij niet tüdig uw bericht of betaling ontvangen, wordt deze vordering overgedragen aan een inkasso- buro, waarbij de ontstane kosten u eveneens in rekening zullen worden gebracht". En verder stond erin dat ze het geld moest overmaken op de rekening van het ziekenfonds, met vermelding van het inschrijfnummer. "Vertrouwende op uw mede werking. verblijven wij", onder tekende de 'debiteurenadmini stratie' het epistel. Verbluf maar een eind weg, dacht mevrouw Bonnet en ze belde haar zoon Dick. Die ontstak in woede, vooral omdat in het briefte helemaal niet werd uitgelegd waarom ze dat be drag moest betalen. Het was za terdag dus het ziekenfondskan toor was gesloten. Dat hebben ze ook mooi uitgekiend, dacht zoon lief nog. Maar toen het eenmaal maandag was geworden, stapte hij op hoge poten het gebouw aan het Kanaalpark binnen. En tot zijn verbazing zag hij daar nog an dere oude mensen in de rft staan. Ze hadden ook dat vreemde, nietszeggende briefte gehad. Dick Bonnet kreeg niet echt een duidelijk antwoord te horen. De loketbeambte zal wel onge veer hetzelfde verhaal hebben ge houden als de chef van de debi teurenadministratie tegen ons af stak. Dat het helemaal n. -o een raar briefte was omdat het eigen lijk een aanmaning was. De men sen die het briefte kregen hadden al eens een ziekenfondscontro leur in huis gehad en een andere brief gekregen waarin precies werd uitgelegd waarom ze moes ten bijbetalen. Het had te maken m. t de verhoging van de pen sioenpremie, waardoor ze meer geld aan het ziekenfonds moesten gaan betalen. "Belachelijk", vindt zoon Bon net. "Krijgen ze een krap pen sioentje, ietsje meer geld. en dan worden ze meteen gestraft" De rest van het verhaal van de ziokcnfondslokettist bevredigde Gebedsgenezeres Jomanda tijdens haar optreden in het Antonius Clubhuis van twee maanden geleden. Be drog of werkelijkheid? <foto Zuyderduim hem ook niet. Want inderdaad had zijn moeder eens iemand aan de deur gehad. Maar dat was vo rig jaar april of mei. Die zei dat zij waarschijnlijk achterstallige pre mie moest gaan betalen. Zoon Bonnet heeft een paar keer bij het ziekenfonds telefonisch gcinfor- meerd hoe de stand van zaken was, maar steeds was nog niets bekend. "Nu bijna anderhalf jaar later krijgt zij zo'n onbeschofte brief van u zonder enige toelich ting", bekoelde hu zijn woede in een brief aan directeur Kool van Zorg en Zekerheid. "Ik verzoek u dan ook mijn moeder een specifictatie te sturen van de achterstallige premie. Bij akkoordbevinding stel ik voor een regeling te treffen, waarbij zij echter niet meer dan 25 gulden ptr mimri kan betalen. Het is niet haar schuld dat zu nu pas hoort wat zij waarschijnlijk moet betalen, maar de schuld van uw maatschappij", aldus de brief. "Misschien hebben jullie het te druk gehad (fusies) met andere zaken zodat het aan ZORGvuldig- hoid in uw brief heeft ontbro ken", zo eindigt hij op vriendelij ke toon. "Zorg en zekerheid, mooie naam", schampert hu. "zm zorgen alleen voor hun eigen portemon nee zeker". JANET VAN DIJK Jomanda (I) Zieken, depressieven, minder-va- liden en andere pechvogels opge let: er gloort weer hoop aan de ho rizon. De gebedsgenezeres Jo manda komt op zondag 4 novem ber opnieuw in Leiden. De vrouw die twee maanden geleden in het Antonius Clubhuis invaliden uit hun rolstoel liet opstaan, in ge dachte kankergezwellen bestraal de en hyperventilerende mensen weer normaal liet ademen, gaat op herhaling. Wegens succes geprolongeerd, kun je wel zeggen. In september bevolkten zo'n 600 mensen een overvol Antonius Clubhuis aan de Lange Mare, en volgens orga nisator Jacques Onderwater zal dit over anderhalve week niet an ders zijn. Maar er komt nog meer. De di recteur van het publiciteitsbu reau 'Copy Art' heeft op 23 de cember de Stadsgehoorzaal afge huurd voor alweer een optreden van Jomanda. "De capaciteit is daar veel groter", zo luidt de ver klaring. De Lady of the Light, zoals Jo manda ook wel wordt genoemd, heeft volgens Onderwater vaste voet aan de grond gekregen in het Leidse. "De belangstelling voor hetgeen zij doet is door de pubici- teit na haar vorige optreden enorm toegenomen. Een en ander heeft ervoor gezorgd dat ze hier regelmatig 'healing services' gaat verzorgen". Tja, wat moetje erover zeggen. Verdienen aan andermans ellen de is misschien immoreel, maar doet een hartchirurg of zelfs iede re willekeurige huisarts niet het zelfde? Verschil is alleen dat by de gediplomeerde artsen meestal vaststaat dat er werkelijk iets ge beurt, terwftl velen bij een medi um als Jomanda blijven twijfelen of ze niet worden genept De vraag rijst kortom of het hier een vorm van kwakzalverij betreft of een echt ondefinieerba re gave. Op het eerste gezicht ben je geneigd de gebedsgenezers het voordeel van de twijfel te gunnen Je wrijft toch wel even je ogen uit als je een meer dood dan levende ogende man in een rolstoel ziet binnenkomen die een uur later weer als een kievit rondloopt. Twijfelachtig wordt het echter wanneer de invalide ten over staan van een volle zaal beweert dat het jaren geleden is dat hu heeft gelopen. Een trouw volger en bewonderaar van Jomanda liet de aanwezige pers even daarvoor Uitbreiding van gebouw BaGD LEIDEN Het pand van de Basis gezondheidsdienst (BaGD) aan de Roodenburgerstraat is uitgebreid met een nieuwe vleugel. Het nieuwe gedeelte wordt op donderdag 1 no vember om 15.30 uur in gebruik ge nomen door de Leidse wethouder P. Bordewijk, voorzitter van het be stuur van de BaGD. De nieuwe vleugel bestaat uit de voormalige ambulancegarage aan de Cronesteinkade. Aan de verbou wing daarvan is vijf maanden ge werkt. Er is ook een verbinding ge maakt met het bestaande pand. Het gebouw is uitgebreid omdat het aantal werknemers groeide. Dit gebeurde omdat de Rijksoverheid meer taken heeft toegekend aan de dienst. Zo wordt zorggedragen voor het opsporen en bestrijden van be smettelijke ziekten zoals voedselin- fecties, geelzucht en tuberculose. Tot eind vorig jaar was de afde ling tbc-bestrijding gevestigd m Oegstgeest. De medewerkers zijn verhuisd naar de BaGD. waar ook medewerkers zijn aangesteld voor opsporing, bestnjding en preventie seksueel overdraagbare aandoenin gen en voor de zorgverlening aan mensen die sterk vervuild zijn. Al deze nieuwe medewerkers zijn gehuisvest in de vleugel. In de nieu we wachtkamer van de afdeling tbc- bestrijding is een tentoonstelling te zien over deze longziekte. De expo sitie is gemaakt door medewerkers van het Antatomisch Museum. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12 30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiénten van de arisen Groep 1 - Baars. Van der Meer. Tan, Zwijnen- burg, Meijer. Van Leeuwen. Verhage. Groene- veld. de Ruiter, Janssen. Maris en Van Schie za 8 uur tol zo 0 uur Y. Groeneveld. tel 218661, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: dr. Visser, tet: 143916. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus. Kruis. Berg meier. de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus. tel 132500. Mid- delstegracM 129. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk, tel: 122522. Wasstraat 2a. Groep 3 - Boels, Smit. Lely. W de Bruijne, J de Bruijne. Huibers. Jurgens, Fogetberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: K.M.M. Huibers. tel: 125820. Burggravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: M.P. Jurgens. tel: 125820, Burggravenlaan 102. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn. Be- nit, Nieuwenhuis, Hom, J.G. Zaaijer en R.E. Zaaijer, de Kanter en Lodder za 8 uur tot zo 8 uur: G.J.P. Benit, tel: 720404, Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: E. Nieuwenhuis-Smal- braak. tel: 768918, Meloenstraat 39. Groep 5 - Jasperse. Wiersma, Crul. Kooijman. De Jong. Prince. Remders, D. Hammerstem en A Hammerstem: za 8 uur tot ZO 8 uur- H.J.H.R Prtno», M-. 761754, Vondellaan 58. zo 8 uur tot 24 uur: P. Vlasveld, tel: 149298. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen C. Juffermans/D. Koster. Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft Leiderdorp za. J. van der Leden, tel: 894539. Hoofdstraat 8. zo: L Middendorp, tel 130189, Peppel schans K14; spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.B. Hugenholtz, tel: 155666. Koninginnelaan 2a Voorschoten za. J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel: 2520; zo: L. Prescott. Bachlaan 1tel: 2356. Warmond Prakti|k Sleeboom/Hoornweg. Prof. Aalberse- laan 2. Voorhout, tel: 02522-11393. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr 26/10 tot vr. 2/11 door Apotheek Kok. Diamantlaan 5a. Leiden, tel 071-763439; Apotheek Kooi, Surinamestraat 7, Leiden, lel 071-214060; Apotheek Hofland. Thorbeckeweg 3. Voor schoten. tel: 071-762877 DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder. Roest (Leiden en omatreken): G. Roest. Ockenrode 14, Leiderdorp, tel: 071- 890405. Voor de praktijk van Vestjens en Van der H. Vestjens. Rijn- en Schiekade 23, Leiden, tel 071-120241 Voor de praktijk van Dutjn. Brandt R.J.W. Dui|n. Pres Kennedytaan 260. Oegst geest. tel 156161; of D J Brandt. Homans- traat 1, Ri|nsburg, tel. 173266. Voor eigen praktijk B.G. Heemskerk, De Kempenaerstraat 21, Oegstgeest. tel 071-176761. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag. Voorburg, Ri|swi|k. Wassenaar en Letdschendam: doktersteletoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door T G. Tan, C. Huygenslaan 55, Lei den, tel 071-125860; spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktik S. Freeke, Laan van Meerburg 2. Zoeterwou- de-Ri|ndi|k. tel. 071-414547 of 410950 WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59. tel 120144, na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via doklerstelefoon. tel 122222 T entoonstelling over weeshuis LEIDEN - Het voormalige wees huis aan de Hooglandse Kerkgracht staat centraal tijdens een tentoon stelling in het voormalige museum van geologie en mineralogie In dit pand was voorheen het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinder huis gevestigd. De stichting met de gelijknamige naam en het Gemeentearchief orga niseren de tentoonstelling die op 15 november wordt geopend. Op dit dag wordt tevens een boek gepubli ceerd over de geschiedenis van het weeshuis.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16