Eén EG-munt bespaart 44 miljard Salarisadministratie? Duitse economie groeit 1,5% Amro denkt Nobelprijs te hebben gewonnen Vrees voor vleugellam Air Holland Unie BLHP eens met sociaal plan voor Philips-research Benzineprijs verder omlaa. ZATERDAG 20 OKTOBER 1990 ECONOMIE PAGINA 5 Studie Europese Commissie: BRUSSEL (AP/DPA/KRF) De invoering van één munteenheid binnen de Europese Gemeenschap bespaart particulieren en bedrijven bijna 44 miljard gulden per jaar. Dat is de conclusie van een studie die de Europese Commis sie gisteren heeft gepubliceerd. Volgens het rapport kun nen de besparingen oplopen tot een half procent van het bruto nationaal produkt van de EG. AMSTERDAM (ANP) - Hoewel niet vleugellam heeft de in 197(3 op gerichte charter-luchtvaartmaat schappij Air Holland het danig moeilijk. Stagnatie in de groei van het toeristenven oer en sterk geste gen brandstofprijzen sturen het be drijf in de gevarenzone. De halljaar cijfers moeten nog komen, maar in- Koers neemt vast voorschot op naderend onlieil gewijden rekenen nu al op flink la- nauwelijks droog of Air Holland gere resultaten: een ontwikkeling kreeg de eerste rel te verwerken De De inkt van het prospectus was haar deskundigen staan. De bank te horen dat de resultaten m het lo- h - -*ond het reeel dat de winststijging pende boekjaar weer lager gaan uit- 'allen. Maar de vooruitzichten op van Air Holland ruimschoots bove het gemiddelde zou liggen. Op 15 december vorig jaar kregen beleggers hun eerste teleurstelling die gezien de gang van zaken bij de Vereniging van Nederlandse Ver- KLM vermoedelijk zal doorzetten. keersvliegers onder voorzitter- j schap van gezagvoerder Baksteen Op de effectenbeurs is op deze gaf de stichting Onderzoek Be- te slikken. Het eerste halfjaar (per ontwikkeling al vast een stevig drijfsmformatie SOBI opdracht de 30 september) van het boekjaar voorschot genomen. In amper een fmancje]e positie van Air Holland te werd met een iets lagere winst afge- halfjaar is de koers van de aandelen onderzoeken. De VNV vermoedde sloten f 11.05 miljoen tegen f 11,5 met meer dan tweederde in elkaar dat de gang van bij de maat- miljoen. Het mooie zomerweer en geklapt. De vorig jaar oktober met schappij veel te rooskleurig was de verschuiving van de consumen- voorgesteld, vooral aan de vliegers tenvraag naar verdere bestemmin- pj0jjand dje de pgpgtg moge- gen hadden een lagere groei van de lijkheid kregen om aandelen aan te IT Europavervoersmarkt tot ge- schaffen. volg. Voor het hele jaar werd ook De vliegersorganisatie had al een een lagere winst in het vooruitzicht fectenbeurs gebrachte 0nderne-^<uirt4i ming van John Block raakte al snel lijkheid kregen de glans van het succes kwijt. Het begon allemaal zo mooi. In langere termijn blijven gunstig, riep de directie er direct achteraan Waar hebben we dit meer ge hoord. dachten de aandeelhouders die directie en commisssanssen ter verantwoording nepen over de te rooskleurige resultaten die zg voor gespiegeld hadden gekregen Zij torpedeerden het bestuursvoorstel een stockdividend uit te keren en namen genoegen met een contant dividend van f 0,87 per aandeel. Financieel directeur Van Haagen stelde toen niet te verwachten dit jaar in de rode cijfers terecht te zul len komen. Wel zei hg rekening te houden met de gestegen brandstof- prgzen door de Golfcrisis Kort jaarna kwam de KLM met sterk te genvallende cgfers en de verwach ting dat spoedig met grote verliezen rekening dient te worden gehou den. Deze ontwikkeling en de sinds dien verder gestegen olieprijzen hebben de koers van het fandeel zwaar onder druk gezet. De laatste weken leek het iedere dag nog lager te kunnen met een triest dieptepunt van f9 op 18 oktober. Begin decem ber komen de halfjaarcijfers. een gunstige luchtvaartmarkt extern deskundige in de arm geno- kwam Air Holland naar de beurs. - - - men die had becijferd dat de intnn- i^afJïoofïÜfo k^i'Ïoo.^^ sieke waarde maar f 25 miljoen be- ooort.o "Mm»., droeg, ruim f 30 miljoen minder dan in het jaarverslag werd voorgescho- Door het terugdringen van koers- wisselingen zullen volgens de stu die investeerders buiten de EG op de lange termijn een lagere wissel koers accepteren, wat zal leiden tot meer investeringen en economi sche groei. "Een verlaging van de wisselkoers met een half procents- punt leidt al tot een hogere produk- tie van vijf procent van het bruto na tionaal produkt," stelt het rapport. Het belangrijkste nadeel van één munt is het wegvallen van de moge lijkheid voor de lidstaten om hun munteenheid te devalueren of de rentetarieven te beinvloeden. Vol gens de studie moet dit effect echter niet worden overdreven, omdat de lidstaten de onafhankelijkheid van hun munteenheid en wisselkoers al voor een groot deel hebben opgege ven door lid te worden van het Eu ropees Monetair Systeem (EMS). In het rapport wordt ook de op vatting van de economisch minder ontwikkelde lidstaten weerlegd, dat verplaatsing op en voegen ze zich Productieprijs van f 37. naar het wisselkoersmechanisme. De lidstaten hebben nog niet offi- de onderneming door te lichten. teld Ms veeg teken aan de wand Mede gelet op de gunstige resulta- - ten en de goede vooruitzichten ad viseerden deze deskundigen een in gesteld. al liet de directie de gunsti ge vooruitzichten ongerept. De koers van de aandelen bleef (nog) op peil. De dag na de introduc tie werd de hoogste prijs van f37,40 betaald, in april nog f33,60 maar in werd ook het overhaaste vertrek juli ging het fout. De nettowinst van Fokker-topman Nederkoorn uit bleek te zijn gedaald van f 10,2 mil de raad van commissarissen van Air joen naar f 7,3 miljoen bij een van f Holland gezien. 111 miljoen tot f 134 miljoen geste- Echter, de SOBI concludeerde gen omzet. Oorzaken: de stagnatie dat het introductiebericht geen in de groei van het IT-Europav€ cieel vastgesteld wanneer de vol- den er^im'scepticT^'werden meTde overspannen verwachtingen wekte, voer zette in de winter versterkt gende fasen van de monetaire unie ne^ aangekeken. Immers, de cijfers maar vond wel dat het Amrobank- door. Verder nam de interesse voor Christophersen zei te geloven dat Nederland, Duitsland, Frankrijk, spraken boekdelen, dacht men toen beleggingsrapport niet helemaal Spaige en de Canarische eilanden Belgie, Luxemburg, Denemarken miljoen. Dat kon alleen maar beter, en Ierland zonder moeilijkheden kunnen beginnen aan de de Eu ropese Monetaire Unie. Italië, Span je en Groot-Brittannié "moeten wat aanpassingen doen, maar zijn er binnen een paar jaar zeker toe in staat", aldus Christophersen. Grie kenland en Portugal tot slot "heb ben te maken met grotere aanpas singen, maar kunnen de achter stand ten opzichte van de andere le den inlopen door politieke moed te tonen". Gisteren werd ook bekend dat de munteenheid van Noorwegen, de kroon, wordt gekoppeld aan de ecu, de rekeneenheid van de Europese aan de officiële eisen voldeed. De Amrobank bleef in een verklaring echter achter het standpunt van Op 12 september kregen de i De feestelijke beursintroductie van Air Holland, vorig jaar De koers is de invoering van één munteenheid Gemeenschap. Het besluit is geno- hun economieën schaadt en bege leid moet worden met een groot scheeps hulpprogramma. "Niets men om de kroon te vrijwaren van al te grote koersschommelingen en om een lager rentepeil te bereiken. wijst erop dat (één munteenheid) zo heeft de Noorse minister van fi- schade berokkent aan de minder nanciën, Arne Skauge, laten weten. begunstigde regio's", aldus EG- commissans voor monetaire aange legenheden Cristophersen. "Inte gendeel, het maakt het voor deze re gio's mogelijk meer lange-termijn- investeringen aan te trekken uit de goed georganiseerde kapitaal markt". Eén munteenheid dicht volgens hem "de kloof tussen rijke en arme landen". In financiële kringen in Londen is vernomen dat de koers ten opzichte van de ecu maximaal 2,25 procent naar boven en naar beneden mag af wijken. Bij een groterjverschil moet de Noorse centrale bank ingrijpen door op de wisselmarkt kronen te kopen of te verkopen. De toegestane afwijking van 2,25 procent is dezelfde als de marge die geldt voor vrijwel alle munteenhe- De lidstaten begonnen op 1 juli den binnen het Europese Monetaire aan het eerste stadium van een drie- Stelsel van de EG. Dat systeem is fasenplan voor een economische en bedoeld om de munteenheden van monetaire unie die moet leiden tot de diverse EG-landen niet al te sterk één munt en een centrale bank. In te laten schommelen. Noorwegen de eerste fase stemmen de landen heeft de afgelopen maand laten we- hun economisch en monetair beleid ten de kroon officieel in het EMS te 'Overheid moet dam opwerpen om bouwfraude te voorkomen' AMSTERDAM (ANP) - Het Soci aal Fonds Bouwnijverheid (SFB) heeft de afgelopen tijd een toename geconstateerd van de bouwfraude en meent dat de overheid door een aantal maatregelen hiertegen een dam kan opwerpen. In het verleden is om fraude tegen te gaan al het systeem ingevoerd van de geblokkeerde rekening (G- rekening), maar daarvan wordt toch misbruik gemaakt. Ook wordt frau de gepleegd met lege bv's. Hoewel het SFB in samenwerking met Jus titie fraudeurs heeft kunnen aan pakken, treedt nu toch weer een stijging op. Vandaar dat de over heid zou moeten ingrijpen. Economie kort 'f''' p Vierdaagse Van de werkende Nederlanders is 60 procent voor invoering van een vierdaagse werkweek, 36 procent tegen en vier procent weet het (nog) niet. Dat blijkt uit een steekproef die het Algemeen Dagblad heeft la ten uitvoeren door bureau Inter- View, Meer dan de helft van de geïn terviewden is bereid langer dan acht uur te werken bij een vierdaag se werkweek, 27 procent zelfs tien uur. Vrouwen hebben daar wel meer problemen mee dan mannen. Pirelli Het Italiaanse concern Pirelli (ban den en kabels) onderhandelt met het Sovjetministerie voor de chemi sche industrie over (eenderde) deel neming van Pirelli in een joint-ven ture voor de produktie van autoban den. De fabriek zou in Nizhnekol- vmsk moeten komen, niet ver van de plaats waar Fiat een autofabriek wil laten verrijzen. Apple De winst van Apple Computers is in het derde kwartaal met 39 procent gedaald tot 98,5 miljoen dollar (81 dollarcent per aandeel). In het der de kwartaal van 1989 behaalde het Amerikaanse computerbedrijf nog een winst van 161,1 miljoen dollar. De verkoop van een dochteronder neming leverde toen een buitenge wone bate op van 48 miljard dollar. De omzet van Apple over het derde kwartaal viel drie procent terug tot 1,35 miljard dollar De SFB stelt dat bij verplichte in schrijving van bedrijven vaak voor af al te zeggen of het gaat om een malafide bedrijf. De bedrijfsvereni ging moet dan al de bevoegdheid krijgen zich in te dekken tegen ver moedelijk te lijden schade. Daarbij kan worden gedacht aan benoemen deelhouders in de jaarvergadering inmiddels gezakt tot een triest dieptepunt. Links John Block. ltd* ANPl Instituten pessimistischer dan regering: BONN (DPA) In het voormalige West-Duitsland zal de groei van de economie volgend jaar iets afne men. terwijl in het voormalige Oost- Duitsland in ieder geval tot de zo mer van 1991 nog sprake is van een economische achteruitgang Voor Duitsland in zijn geheel zal de eco nomische groei volgend jaar uitko men op 1,5 procent na naar schat ting twee procent dit jaar. Dit schrijven de vijf grote Duitse instituten voor economisch onder zoek in hun gezamenlijke rapport over de Duitse economie. Officieel wordt dat rapport maandag open baar gemaakt, maar een groot deel ervan is gisteren al uitgelekt. Ten gevolge van de olieprijsstijging zal de inflatie volgend jaar toenemen tot omstreeks vier procent. Dit jaar zal de inflatie 2.5 procent bedragen. In het westen van Duitsland ver mindert de economische groei van instandhouden van West-Berlijn vier procent dit jaar tot 2.5 procent met zich bracht, door minder aan volgend jaar. Het oostelgke deel defensie te besteden en door ver van het land beleeft dit jaar een ach- mindering van subsidies Deze bo- teruitgang van zijn economie met zuinigingen rechtvaardigen het op- vijftien procent en volgend jaar nog nemen van meer leningen, aldus de van tien procent. De instituten zijn instituten pessimistischer dan de regering in Bonn. die ervan uitgaat dat de eco nomische keer ten goede zich in de voormalige DDR al in het voorjaar van 1991 zal aftekenen. In hun economische adviezen stellen de onderzoeksinstituten zich op achter de bondsregering in zoverre dat zij de voorkeur geven aan grotere leningen op de kapitaal markt boven het verhogen van de belastingen. Ze bevelen aan te be zuinigen Twintig miljard kan wor den bezuinigd door het wegvallen van de kosten die bijvoorbeeld het genheidsgarantie voor medewer kers van 49 jaar en ouder en de prio riteit bij bemiddeling van werkne- 5 boven de 40 jaar. EINDHOVEN (ANP) - De leden van de Unie BLHP stemmen in met het door de bonden en Philips be reikte akkoord over een sociaal plan bij de reorganisatie van het Natuur kundig Laboratorium van Philips in Eindhoven. Dat heeft de Unie BLHP, de bond voor middelbaar en hoger personeel, gisteren meege deeld. ROTTERDAM (ANP) - De prijzen Bij het natuurkundig lab moeten voor benzine en diesel zijn vandaag als gevolg van een reorganisatie drie cent extra omlaag gegaan. Olie- T rump dreigt casino failliet te laten gaan NEW YORK De in financiële problemen verkerende Donald Trump dreigt zgn casino Taj Ma- hal in Atlantic City failliet te la ten gaan als de schuldeisers niet instemmen met een door hem opgesteld herfinancieringsplan. Volgens dat plan krijgen de crediteuren die hem in totaal 675 miljoen dollar hebben ge leend een belang van 19,9 pro cent in het casino aangeboden als de rente op de lening wordt verlaagd en de aflossingster- mgn ervan wordt verlengd. Een paar crediteuren hebben al ge weigerd. Ze eisen een belang van 50 procent in het gokpaleu cr r dragen achtereenvolgens 183, 179 en 187 cent per liter zeiflank i Een liter diesel kost nu 123,8 cent per li ter (zelftanki De olieprgzen daalden vooral als voor 1 januari 1992 270 mensen weg maatschappij Shell en de organisa- De Unie BLHP vreesde aanvanke- tie van zelfstandige olie- en kolen- lijk dat er nog meer arbeidsplaatsen handelaren NOVOK kondigden dit gevolg van uitlatingen van Taha zouden vervallen wegens nog aan te gistermiddag aan. Eerder haddenm Yassin Ramadam, vice-premier van kondigen reorganisaties in andere ZM Vor»r vandaag al een verlaging Ir,.k Hu rei i n'-van de prijzen voor benzine met gen te zien voor een vreedzame op- twee cent en voor diesel met een SCHÖNBERG Zijn moeder helpt Schelte Smits (l) uit het Friese Wit- van een bewindvoerder. Ook vindt marsum zich warm aan te kleden. Schelte mocht gedurende de herfstva- divisies van Philips Maar volgens het SFB een snelle advisering door kantie een weekje meerijden met zijn moeder en zijn vader, die vrachtwa- A. Verhoeven van de Unie is nu in de Sociale Verzekeringsraad over genchauffeur is. Het reisje bleek anders uit te pakken, want zijn vader middels zeker dat de aanpassingen cent p^,- i,ter aangekondigd, mogelijk misbruik van G-rekenin- strandde met de wagen bij het Oostenrijke Schonberg bij Philips Information Systems - gen wenselijk. De SFB wil ook be- De grens tussen Italië en Oostenrijk zit in tegenstelling tot de Spaans- (computers) geen gevolgen zullen roepscuratoren laten aanstellen bij Franse grens nog steeds vrijwel potdicht als gevolg van een conflict tussen faillissementen en het koppelen de de twee landen over het vrachtverkeer door de Alpen. Oostenrijk wil dat van bestanden van de Kamers van uit milieu-oogpunt beperken. Italië opende gistermiddag slechts even de Koophandel aan die van de bedrijfs- grenzen, maar dan alleen voor Italiaans vrachtverkeer (foto ANP» De extra verlaging is het gevolg .an de nog steeds dalende prgzen het Natuurkundig La- voor olie op de internationale mark ten en de lagere dollarkoers. De ad viesprijzen zijn voor super plus hebben boratonum De Unie BLHP zegt vooral verenigingen. dering te hebben voor de afspraken Joodvrg (niet bg de vrge pompen die zijn gemaakt voor een werkgele- Euro loodvrij en super met lood be- Misplaatste borstklopperij in advertenties Theorie (MPT). En ook is juist dat ties, onroerend goed, edele metalen. Amro's beleggingsadviezen, zoals liquiditeiten; over verschillende Amro Profiel Beleggen, ook landen niet altijd tot succes leidt. Maar waarom wordt dat verder in de ad- verschillende be- vertentie zo versluierd? Bij voor- AMSTERDAM De koers van een aandeel in het beleggingsfonds Am ro All In Fund is dit jaar gezakt van 91,50 gulden tot 76,20 gulden. Dat lijkt een ontwikkeling waarop de beheerders van dit miljardenfonds nauwelijks trots kunnen zijn. Ook de vergelijking van de inschrijf koers van 80 gulden drie jaar gele den met de huidige koers is voor de Amro Bank een pijnlijke aangele genheid. Maar in plaats van dee moedig het hoofd te buigen en te verwijzen naar de onvoorspelbaar heid van de financiële maj-kten. slaat de Amro Bank zichzelf op de borst. De Amro Bank. inmiddels met de ABN gefuseerd tot één van de grootste bankinstellingen van Eu ropa, bestaat het om in grote adver tenties 250.000 Nederlandse beleg gers te feliciteren met hun Nobel- het Amro All In Fund, rechtstreeks drijfstakken. Het principe is dat het beeld door de opmerking dat die- op deze theorie zijn gebaseerd. De Amro Bank doet nu net alsof de paraplufabriek als in de gsfa- verstandig is om zowel belangen in zelfde experts dagelijks de ontwik cent verwachtten. Dat zou er op neer komen dat het fonds in de ko mende tgd tegen de twintig procent moet maken om die doelstelling van negen procent te realiseren. kelingen van de wereldeconomie Ook de Robeco Groep verwachtte ruim een jaar geleden netto-rende menten voor haar strategische por tefeuilles Groen. Blauw en Geel die zij door het Nobel-comité - "toch briek te hebben. Regent het, dan bijhouden en desgewenst de sa- niet niets", hoor je ze denken - worden paraplu's verkocht. Schijnt menstelling van de geadviseerde wordt geprezen. "Voor wie wil be- de zon. dan gaat het goed met de ijs- portefeuille direct kunnen bgstel- leggen met kennis van risico, is een verkoop. len. Ja. hadden ze dat bij het Amro bij lange na niet gehaald zgn. bezoek aan de Amro Bank de moei- De theorie van Markowitz is ver- All In Fund maar gedaan En wat te meer dan waard. Onze beleg- fijnd door onder andere Sharpe en betekent laag risico als het beleg gingsexperts vertellen u dan graag Miller. Hele afdelingen van »r- gingsresultaat van het All in Fund al meer over de Moderne Portefeuille siteiten houden zich inmiddels met in de eerste negen maanden van Theorie en wat deze Nobelprijs voor financiering en beleggingen bezig. 1990 ruim 11 procent negatief was? u betekenen kan". Maar uit zo'n beetje al het weten- De bekroonde hoogleraren Harry schappelijk onderzoek op dit ge- Markowitz (62), Merton Miller (67) bied is gebleken dat ontwikkelin Zielerust Eind vorige maand hield prof. dr. J. Goslings, directeur van het Alge meen Burgerlgk Pensioenfonds lossing van de Golfcrisis. Als gevolg daarvan daalde in New York de no tering van West Texas Intermedia- te, de meest verhandelde oliesoort, voor levering in november met 2.80 dOÜK tot 34,00 dollar per v..t 180li ter) In Duitsland heefl het kartel bu reau de oliemaatschappgen Shell. Aral, BP, Esso en DEA opgedragen om de benzineprijzen aan de pom pen in de Duitse deelstaat Hamburg direct te verlagen met minimaal vgf pfennig. Hamburg behoort met Berlgn en Munchen tot de gebieden met de hoogste benzineprijzen in de Bondsrepubliek. Aral, Esso en Deutsche Shell hebben aangekon digd bij het Berlgnse gerechtshof in beroep te gaan In heel Duitsland i$ benzine overigens goedkoper dan in Nederland Op de Europese valutamarkten daalde de koers van de Amerikaan se dollar gisteren na een kortstondi ge stijging weer tot een na oorlogs dieptepunt. De slotkoers bedroeg f 1.6930 na f 1,7045 op donderdag Woensdag sloot de munt op f 1,6990 De daling van de olieprgzen leidde er toe dat de Dow Jones flink steeg, in totaal met 68 punten. ADVERTENTIE Dat koersen fors omhoog, maar (ABP) en hoogleraar financieel .«wvv.wx. vu*,, „xc.tv,., „uuc. vu., uicu £CU««ICII ui.iw.Mve.il.- nog forser omlaag kunnen gaan. en William Sharpe (56) hebben on- gen van rendement en koersen in weet elke belegger. Zou dat althans aan de Rgksuniversiteit Limburg, getwijfeld een 'baanbrekend' in- het verleden lang niet alles zeggen nioeten weten, zeker na de beurs- *Un inauKUI"fle nex e,na -u oktober 1987, de mini. daarvan zei hg: We hebben veel n- zicht verschaft in de financiële ont- over de verwachtingen voor de toe- J^CJ| wikkelingen op de wereldmarkt, komst. Financiële markten reageren im- - mers niet alleen op vraag en aan bod ginaugustus van ditjaar Zo bezien n nnwi maar evenzeer op politieke en psy- L maar hun belangrijkste werken zijn toch al weer heel wat jaren geleden verschenen. krach van oktober 1989 en de inval slco en onzekerheid gezien Ik denk van Saddam Husayn in Kuwayt be- w' gin augustus van dit jaar Zo bezien fi is het ook logisch dat de koersen Portefeuille maar evenzeer op poiuieKe en psy- r chologische ontwikkelingen die van beleggingsfondsen op en neer »s. Ontkenning hiervan of schgnop- prijs. Daarmee suggereert de bank Markowitz kreeg de prijs wegens dus ten onrechte dat die beleggers ook een prijs, in de vorm van koers winst, hebben gekregen. Het tegen deel is waar. zijn al in 1952 gepubliceerde porte feuilletheorie ('Portfolio Selection', Journal of Finance, maart 1952). Die komt er in feite op neer dat risico en Wel is juist dat de Nobelprijs voor rendement tegen elkaar worden af- niet zijn te meten in economische 8aan- Dat is 'all in the game', analyses. Laat staan dus dat koer sen van individuele fondsen voor- Het is echter niet in de haak dat speld kunnen worden. Die bewegen nogal wat beleggingsfondsen, en ze- lossingen geven misschien ziele rust. ze geven geen oplossingen Nuchterheid blijft een belangrijk ingrediënt in het karakter van een zich, zoals de Rotterdammer Wg- menga in zijn proefschrift conclu deerde. als een dronkelap op straat. Versluierd ker het Amro AU In Fund, verkoop- econoom campagnes hanteren die veel en Daarom is het tgd voor een nuch- veel te ver gaan bg het doen van tere advertentie voor beleggings- concrete uitspraken over risico en fondsen Iets in de trant van de rendement. Nog maar een paar kans dat de beheerders van een ge- weg kunnen worden gekenschetst belangrijk beleggingen zoveel mo- De advertentie wekt de indruk dat maanden geleden liet, alweer, het middeld beleggingsfonds beter sco- als de grondleggers van de zoge- gelijk te spreiden over verschillen- de beleggingsexperts van de bank Amro All In Fund weten dat zgn ex- ren dan de markt, is helaas niet gro- noemde Moderne Portefeuille de categorieën als aandelen, obliga- wel degelgk wetert dat ook de MPT perts een rendement van negen pro- ter dan 50 procent. IDrukkerij iDemmenie B.-V TaAn.li Uw salarisadministratie is bij ons in goede handen. C AO.'s alsmede het R.B.S.-systeem hebben voor ons geen geheimen. Bespaar tijd en energie: laat het over aan onze specialisten. Telefoon: 0172044301 behorend lot de ArenthefcCheudron Groep

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5