'Krakers lid criminele organisatie' WD twijfelt over positie van De Korte ALDERS IN AFVAL CDA, WD vragen zich af waar nieuw paspoort blijft Werkgevers: eerst bewijzen voor broeikaseffect, dan maatregelen Hirsch BaUin wil Justitie bij vormfouten bestraffen Fout Justitie meer dan onnozele misser9 DEGROOTSTETWEEIN U ^DEGROENOORDHALLEN! 0HET MOTORHUIS KAMSTEEG WOENSDAG 17 OKTOBER 1990 BINNENLAND PAGINA 3 Opmerkelijke uitspraak Hoge Raad: DEN HAAG (ANP) De Hoge Raad vindt dat rellenschop- pende krakers kunnen worden beschouwd als leden van een criminele organisatie. Dat blijkt uit vonnissen die giste ren zijn gewezen tegen zeven van de acht krakers uit de Ma- riënburcht in Nijmegen. De krakers werden destijds voor het veroorzaken van rellen bij de ontruiming van de Mariënburcht door de Arnhemse rechtbank ver oordeeld tot acht maanden cel, on der meer wegens poging tot dood slag en brandstichting. Van artikel 140, het 'lid zijn van een criminele organisatie' werden zij echter vrij gesproken. Volgens de rechtbank was sprake van een eenmalige ge- DEN HAAG (GPD) - WD-Kamer- lid De Korte loopt grote kans te worden afgezet als financieel woordvoerder van de fractie. De Korte's collega's wijten een groot deel van de afgang die de WD vori ge week tijdens de algemene be schouwingen kreeg te verwerken, juist aan de financieel specialist van de fractie. Tijdens de fractievergadering gis teren werd 'openhartig' gesproken over het optreden van De Korte. Hij was zelf niet aanwezig. Veel W- D'ers menen dat het belangrijke de bat over de 'tussenbalans', dat be gin volgend jaar plaats moet vin den, niet aan De Korte kan worden overgelaten. Meest genoemde kan didaat voor zijn opvolging is WD- Kamerlid Linschoten. Officieel is echter nog niets beslist. Inmiddels gaat de discussie door over het optreden van WD-fractie- voorzitter Bolkestein, vorige week tijdens de beschouwingen. Zelf heeft hij laten weten niet ontevre den te zijn over zijn optreden. Vol gens hem was er alleen weinig ruim te om 'te scoren'. Overigens gaf hij toen wel toe 'meer een schrijver dan een spreker' te zijn. In het weekblad Vrij Nederland opent Bolkestein de aanval op het CDA en zoekt hij toenadering tot de PvdA. "Ik heb niets tegen een kabi net van PvdA en VVD. We staan niet te trapppelen om weer te mo gen toetreden tot een nieuw CDA- WD-kabinet", aldus de liberale fractievoorzitter. Hij toont zich achteraf ook niet erg tevreden met de twee kabinet ten, waarin de WD samen met het CDA heeft geregeerd. "De over heidsuitgaven zijn ook onder die kabinetten blijven stijgen. Die ze venjaar zijn voor de VVD niet altijd even leuk geweest. Iedereen weet wat het is om met de christen-demo craten te regeren", aldus Bolkes tein. Binnenland kort Verkeersongeval Bij een ongeval in Tsjechoslowakije zijn gisteren zes mensen om het le ven gekomen. Een vrachtwagen slipte en reed op vier auto's in. Een auto met Nederlands kenteken en drie met Duitse nummerborden. De twee inzittenden van de Nederland se auto en vier uit een andere auto waren op slag dood. De vrachtwa genchauffeur is met verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. De identiteit van de slachtoffers is niet bekend. Flevoland Het plan van minister Alders (milieu) om de biologische land bouw in Flevoland te stimuleren vormt geen bedreiging voor de Oostvaardersplassen. Dat schrijft hij in een reactie op een brief van de Vogelbescherming. De Vogelbe scherming was bang dat het plan gevolgen zou hebben voor de vogels in het natuurgebied. Pompstation Een vrachtauto heeft gisteravond een benzinestation aan de A58 bij Wouw (N-B) grotendeels vernield. De 62-jarige chauffeur uit Middel burg raakte door een black-out van de weg, reed door de overkapping heen en kwam tot stilstand tegen een pomp. Een andere chauffeur drukte snel de noodknop van het station in, waardoor geen dieselolie uit de geraakte pomp stroomde. De chauffeur raakte licht gewond. Zuid-Af rika Een aantal organisaties waaronder Stichting Bureau Internationale So lidariteit en het Komitee Zuidelijk Afrika hebben bij reisbureau A-Rei zen in Mijdrecht geprotesteerd. Zij zijn tegen de reizen die het bureau aankomende winter naar Zuid-Afri- ka organiseert. Boeren prikken inspecteur met stroomwerktuig ZUIDLAREN (ANP) - Een in specteur van de Dierenbescher ming is maandagavond op de veemarkt in het Drentse Zuidla ren aangevallen door veedrij vers: Hij werd bewerkt met een veeprikker. Dat is een werktuig om halsstarrig vee vooruit te krijgen. De prikker geeft korte stroomstoten, die te vergelijken zijn met schrikdraad. De inspecteur probeerde een paar veedrijvers tegen te hou den, die op een grove manier jong vee uitlaadden. Toen hij zei dat ze moesten stoppen trokken negen veedrijvers de inspecteur in een veewagen. Zg drukten drie keer een veeprikker lang durig op zijn lichaam. Het tafereel werd aan schouwd door honderden om standers. Er waren ook twee agenten van de rijkspolitie aan wezig. Om erger te voorkomen grepen zij niet in. De agenten be sloten de daders op een ander moment wegens mishandeling aan te houden. Of dat inmiddels is gebeurd, is nog niet bekend. DRIEBERGEN (ANP) - De inwo ners van de Utrechtse gemeente Driebergen-Rijsenburg mogen meebeslissen over hun nieuwe bur gemeester. Zij hebben een enquête formulier in de bus gekregen, waar op ze kunnen aangeven hoe naar hun mening het profiel van de nieu we burgemeester eruit moet zien. De enquête is een idee van de WD- fractie van Driebergen-Rijsenburg. Volgens WD-raadslid H.P. van den Aardweg krijgt de bevolking op deze manier meer invloed op de be sluitvorming. Maar dan alleen op de besluitvorming van zgn eigen frac tie, want de overige partijen in de raad doen niet mee. Zij vonden de enquête geen goed idee. Het enquête-formulier is huis- aan-huis verspreid in de 18.500 in woners tellende gemeente. De ont vanger kan twaalf vragen beant woorden over het profiel van de toe- Driebergenaren 'kiezen' zelf burgemeester komstige burgemeester. De Drie bergenaren mogen hun wensen uit spreken over het geslacht, leeftijd, politieke kleur, burgelijke staat en opleiding. Maar ook mogen zij hun mening geven over de bestuurlijke ervaring, de duur van het ambtster mijn en zelfs of hg/zg van sporten houdt. De enquête sluit af met een open vraag, waar men zelf nog sug gesties en misschien wel tips kan geven. De WD wil de enquête-for mulieren eind van de maand terug. Daarna kan een commissie aan de slag om conclusies te trekken uit de antwoorden. beurtenis van beperkte duur en niet van een duurzaam samenwerkings verband (vereniging). De acht gingen in hoger beroep tegen de uitspraak omdat zij meen den dat zij, ondanks de vrijspraak op artikel 140, collectief verant woordelijk werden gesteld voor de ongeregeldheden. Zij werden im mers allemaal tot dezelfde straf ver oordeeld. "Terwijl sommigen mis schien alleen maar koffie hebben gezet", aldus een kraker. In hoger beroep oordeelde het Arnhemse gerechtshof dat wel sprake was geweest van "een op een vereniging gelijkend samenwer kingsverband" en gepleegde mis drijven, zodat de krakers werden veroordeeld op grond van artikel 140. De Hoge Raad heeft dat vonnis gisteren voor zeven van de acht kra kers bevestigd. In één geval zou de 'vereniging' niet zijn bewezen. Het arrest van de Hoge Raad zal grote gevolgen hebben voor het ho ger beroep dat 125 krakers van het Wolters Noordhoff-complex in Gro ningen bij het hof in Leeuwarden hebben aangetekend. Eén van hun advocaten, J. Seegers, wijst erop dat zij door de Groningse rechtbank zijn veroordeeld op grond van arti kel 141 "openlijk met verenigde krachten geweld plegen tegen per sonen of goederen", maar werden vrijgesproken van artikel 140. Vorige week heeft de Hoge Raad echter in het arrest van drie Amster damse krakers, die betrokken wa ren bij ontruiming van panden aan de Okeghemstraat, het vonnis van het hof dat hen had veroordeeld op grond van artikel 141 vernietigd. "Het enkele feit dat de verdachte tot een groep heeft behoord die geweld heeft gepleegd, zonder dat is komen vast te staan dat van de verdachte zelf enige geweldadige handeling is uitgegaan, levert geen geweldple ging op in de zin van artikel 141", oordeelde de Hoge Raad. Volgens Seegers kan zich als ge volg van de beide uitspraken eind dit jaar bij het appèl bij het ge rechtshof in Leeuwarden het merk waardige feit voordoen dat de kra kers zullen worden vrijgesproken van artikel 141, waartoe ze in Gro ningen waren veroordeeld, en ver oordeeld voor activiteiten in de zin van artikel 140, waar ze juist van wa ren vrijgesproken. Van den Aardweg begrijpt niet goed waarom de andere partijen niet mee willen doen. Gemeentese cretaris Braakman weet dat de an dere partijen zich overvallen voel den door het plan, wat de WD zon der verder overleg kant en klaar op tafel legde. Daarnaast vindt de raad het onderwerp niet geschikt voor een enquête. Het moet zorgvuldig behandeld worden door een ver trouwenscommissie. Door de huis- aan-huis verspreiding zou ook niet iedereen worden bereikt, want er zijn ongeveer 6000 woningen en 14.000 stemgerechtigden in Drie bergen-Rijsenburg. Aan het eind van de maand zal een officiële vertrouwenscommis sie worden ingesteld. Zij zal zich buigen over de opvolging van bur gemeester Jongeneel (CDA), die in maart gebruik heeft gemaakt van de vut-regeling. Kamer: klaarheid over sluiting van VN-kantoor DEN HAAG (ANP) Minister van den Broek (buitenlandse zaken) moet de Kamer vandaag ophelde ring verschaffen over zijn rol bij de sluiting van het Haagse kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. PvdA-Kamerlid Van Traa nam gisteren het initiatief voor een debat hierover op korte termijn, naar aan leiding van berichten van vluchte lingenorganisaties zoals Amnesty International dat Van den Broek juist hebben aangestuurd op de sluiting van het UNCHR-kantoor. Van Traa herinnerde er aan dat de Kamer in juli een motie heeft aange nomen waarin de regering is ver zocht alles in het werk te stellen het kantoor open te laten. DEN HAAG (ANP/GPD) - CDA en WD vragen zich ongeduldig af of wel hard genoeg wordt gewerkt aan een nieuw, fraudebestendig pas poort. Kamerleden Korthals Altes (WD) en Mateman (CDA) drongen er gisteren tijdens de behandeling van de begroting van binnenlandse zaken by minister Dales op aan de Kamer opheldering te verschaffen over de voortgang van het werk. "Het is wat stil geworden rond het nieuwe paspoort. Men is nu kenne lijk nog slechts in de fase van de voorbereiding van een plan van aanpak", aldus Korthals Altes. Ma teman: "Wij vinden het een schande dat. nadat er een parlementaire en quête rond dit onderwerp is ge weest, het nu zolang duurt voordat het hele project wordt opgestart" Ook bg de aangekondigde reorga nisatie van ministeries werden gis teren vraagtekens gezet. CDA en D66 vinden dat de 300 miljoen gul den die de reorganisatie moet ople veren in 1994 niet bestemd kunnen worden voor de pohtie. rechterlijke macht en invoering van de Gemeen telijke Bevolkings Administratie. Het CDA noemde de financiering uiterst wankel. D66 vindt de be stemming van 300 miljoen gulden nog voor de "grote efficiency-opera- tie" is voltooid, een te groot risico. CDA, WD en D66 betwijfelen of de reorganisatie wel zal slagen. De fracties wezen gisteren op het vrij wel mislukken van de afslankings operatie onder het vorige kabinet. Zonder nu al een oordeel te willen uitspreken zei WD'er Korthals Al tes dat heel wat taken van het ene ministerie naar het andere kunnen worden overgeheveld. Daarbij zul len volgens hem heilige huisjes niet mogen worden ontzien. Zoals het er nu uitziet zou de reor ganisatie van het ministerie van on derwijs eind volgend jaar moeten zijn afgerond. Dat schrijft secreta ris-generaal Meijerink in een rap port over een nieuwe structuur voor 'zijn' departement. Om gedwongen ontslagen zo veel mogelijk te voor komen worden ambtenaren ver plicht zich te laten om-, her- of bij scholen. 1 De reorganisatie zal "diep ingrij pen in de huidige personele verhou dingen in het gehele departement", aldus Meijerink. Gedwongen ont slagen onder de 3000 ambtenaren in Zoetermeer zgn onvermijdelijk, want zo schrijft Meijerink. de perso nele bewegingen kunnen niet aan het "toeval", dat wil zeggen het na tuurlijk verloop, worden overgela ten. "Er zal echter geen sprake zgn van massa-ontslagen van vier- a vijf honderd man. zoals de bonden roe pen". aldus Meijerink. Hoeveel ba nen er bij het departement precies op het spel staan wordt begin vol gend jaar bekendgemaakt. Grote steden Vrijwel alle fracties vroegen zich af hoe staatssecretaris De Graaff-Nau- ta (binnenlandse zaken) zich pre cies de inrichting voorstelt van groot-stedelijke agglomeraties De PvdA sluit in principe de mogelijk heid tot directe verkiezingen voor een soort van agglomeratie-bestuur niet uit, maar wil net als de andere partijen weten hoe de vorming van een vierde bestuurslaag, zoals in de jaren zeventig Rijnmond, kan wor den voorkomen. CDA'er Mateman noemde het vreemd dat het kabinet voor de vorming van de groot-stede lijke gebieden geen financiële ruim te ter beschikking heeft gesteld. ROTTERDAM (ANP) - De doel stelling van het kabinet om in het jaar 2000 een vermindering van 3 tot te geven. Als Den Haag al voorop 5 procent te bereiken in de uitstoot loopt, dan is dat om "andere landen van kooldioxyde (C02), is "over- uit te lokken om ons te volgen". ambitieus". De strijd tegen het broeikaseffect dient zich nu vooral te richten op internationale afspra ken over stabilisatie van de C02-uit- stoot aan het einde van de eeuw. Dat zei P. van Duursen, sprekend namens de werkgeversbonden VNO en NCW, gisteren op een sym posium over het broeikasbeleid in tt Rotterdam. Het was voor het eerst DEN HAAG - Minister Alders milieuhoudt een zak troep vast, die hij dat het bedrijfsleven zo direct in kreeg overhandig d van de Vereniging Milieudefensie om te wijzen op de gi- ging tegen de streefcijfers die het gantische afvalstroom. Alders kondigde aan producenten van verpakkin- kabinet na moeizaam beraad heeft gen een terugname- en herverwerkingsplicht op te leggen voor duidelijk vastgelegd in het Nationaal Milieu- herkenbare en af te scheiden afvalstromen. uotoANP) beleidsplan Plus. Volgens Van Duursen dient de overheid eerst "betere bewijsvoe ring" op tafel te krijgen over de ge volgen die het broeikaseffect zal hebben. Daarnaast, zo maakte hij duidelijk, is het nu wel mogelijk te beginnen met maatregelen zoals energiebesparing, die ook los van het broeikaseffect nuttig kunnen zijn. Minister Alders (milieu) toonde zich niet gelukkig met de opvattin gen van Van Duursen. Volgens hem zijn de doelstellingen van het kabi net "ambitieus maar niet over-am- bitieus". Drie tot 5 procent vermin dering van de C02-uitstoot noemde hij een "minimum". Daarnaast trachtte Alders aan te geven dat Ne- Een opvallende rol op het sympo sium speelde C. Böttcher, emeritus hoogleraar fysische chemie aan de sen als "neven-effect" hebben. "Wie veel verder wil gaan dan "no regret" riskeert ontwrichting van de samenleving", zo meende Bött cher. Nederland zou het uit zijn hoofd moeten laten om als "gids land" te willen fungeren. Aldal nam ook hiertegen stelling. Volgens DEN HAAG (GPD) - Minister Hirsch Ballin (justitie) overweegt officieren van justitie te straffen als zij fouten maken die tot vrijlaten van een verdachte leiden. Hij stelde gisteren in de Kamer dat "de sanctie op de juiste plaats terecht moet ko men, bij degene die de fout maakt". De wetgeving moet volgens de mi nister in die zin worden aangepast. Hirsch Ballin reageerde op een vormfout van het Amsterdamse openbaar ministerie en een nalatig heid van een rechter-commissaris. Door die fouten zag de Amsterdam se rechtbank zich deze week ge dwongen drie verdachten van ern stige op vrije voeten te stellen. Op vragen van PvdA en WD verklaar de de minister die gang van zaken "bijzonder te betreuren. Dit zijn ernstige en ook droevige fouten". Hirsch Ballin stelde dat een wets voorstel, dat het automatisch vrijla ten van verdachten bij een vorm fout van justitie aan banden moet leggen, nu versneld behandeld moet worden. Herhaling van "pijn lijke ongelukken" kan echter niet alleen via wetgeving worden voor komen, aldus de minister. Hij wees op het gebrek aan ondersteuning voor het openbaar ministerie, het ontbreken van een deugdelijke ad ministratie en de belabberde huis vesting. De negentien arrondissements rechtbanken zijn op het moment verdeeld over maar liefst 90 gebou wen. Bg sommige rechtbanken worden stukken "met een karretje" van het ene naar het andere gebouw vervoerd. De minister droeg het niet aan als een verontschuldiging, maar het werkt volgens hem wel de fouten in de hand. Ook het ontbre ken van een geautomatiseerde ad ministratie levert grote problemen op, aldus de bewindsman. Aan een betere behuizing van een groot aantal rechtbanken en ge rechtshoven wordt overigens ge werkt. Ook het automatiseren van de administratie maakt onderdeel uit van de operatie 'Huisvesting jus titiële diensten', waarvoor het plan toevallig ook gisteren werd gepre senteerd. Voor het plan is een be drag oplopend tot 120 miljoen gul den in 1994 beschikbaar. Leidse universiteit, tevens erelid rom'ster betekent uitstellen van van de Club van Rome die in de ja- maatregelen het risico lopen dat de ren zestig grote milieuproblemen samenleving in een later stad.um voorspelde. Volgens Böttcher staat ontwricht raakt. Hg vergeleek het nog allerminst vast wat de gevolgen ^et n5.me? v*n eetn brand-ver- zijn van een toenemend percentage ^kering. Die dient niet pas afgeslo- broeikas-gassen in de atmosfeer, ten te worden wanneer het huis in Overheidsmaatregelen zijn volgens vlammen staat hem dan ook alleen zinvol wanneer zij passen in de sfeer van "no re- s/-v s gret", dat zijn "aanbevelenswaardi- I Mlglin.Stlg SC&lflTlO ge" maatregelen als energiebespa ring die afname van broeikas-gas- Minister Mag-Weggen (verkeer en waterstaat) wil er in de toekomst van uitgaan dat de zeespiegel als ge volg van de versnelde verwarming van de aarde (het broeikasffect) on geveer 85 centimeter per eeuw stijgt. Dit 'ongunstig scenario' wijkt duidelijk af van het officiële beleid waarin wordt uitgegaan van tien tot ruim twintig centimeter per eeuw Om te voorkomen dat Nederland langzaam in zee verdwijnt, wil de minister duidelijke keuzes maken en "waar mogelijk en economisch verantwoord" alvast aanpassingen aan duinen en dijken aanbrengen. Zij zei dat gisteren op het symposi um over het broekaseffect in Rot- (foto gpd) terdam. ADVERTENTIE Hola, wat doet? GROOT HERENLEED Armando, Cherry Duyns en Johnny van Doorn. 18 en 19 oktober in de Leidse Schouwburg. Van onze correspondent Carine Neefjes DEN HAAG "Justitie noemt een vormfout al gauw een onnozele ad ministratieve misser. Dat is natuur lijk onzin. Als advocaat moet ik bin nen veertien dagen een hoger be roep bij de griffier indienen. Als ik een dag te laat kom, accepteert het Openbaar Ministerie dat ook niet. Want: ik ben een volwassen vent en behoor mijn werk goed te doen. Een advocaat mag ook geen lullig, admi nistratief foutje maken", aldus M. Wladimiroff, voorzitter van de ad viescommissie strafrecht van de Nederlandse Orde van Advocaten. Wladimiroff reageert op vormfou ten die deze week zijn gemaakt bij de rechtbank in Amsterdam. Drie verdachten van zware misdrijven werden na procedurefouten van Justitie op vrije voeten gesteld. Het gaat om twee mannen die worden verdacht van verkrachting. De der de verdachte is poging tot doodslag ten laste gelegd. Vormfouten bij Justitie komen va- ker voor. Nog vorige maand moest de moordenaar van de Turkse vak bondsleider Karaman op vrge voe ten worden gesteld. Jaren geleden werd de beruchte 'aanrander met hond' door de Amsterdamse recht bank vrijgelaten. De officier van justitie had niet tijdig opnieuw voorlopige hechtenis aangevraagd. De Nederlandse Vereniging voor Rechtspraak (NVR) wijt deze fou ten aan het feit dat het automatise ringssysteem in het justitieel be drijf volstrekt niet werkt. In veel ADVERTENTIE Donderdag, vrijdag en zaterdag aan staande presenteren Kamsteeg en Het Motorhuis samen alle nieuwe Volkswagens, Audi's, Opels, Isuzu's en US Cars van General Motors inéén unieke autoshow! steden is het arrondissementspar ket gescheiden van het gebouw van de rechtbank. De officier van justi tie moet pakken papier van de ge volgde procedures naar de rechter brengen. Bg de rechtbank worden de documenten in een postkamer met de hand nagekeken. Hier worden de grootste fouten gemaakt, meent NVR-bestuurslid Holthuis, vooral als het gaat om ver lenging van voorlopige hechtenis. De officier van justitie moet een voorlopige hechtenis binnen dertig dagen verlengen. Dat kan hooguit dne keer gebeuren. Bijna geen en- Kei arrondissementsparket heeft een computersysteem dat aangeeft wanneer die termgn is verstreken. De officier van justitie moet dus zelf de data in het dossier van de veroor deelde controleren. Als de voorlopige hechtenis niet op tgd wordt aangevraagd, wordt de dader op vrge voeten gesteld. Wel zet Justitie de gerechtelijke procedure voort. De kans bestaat echter dat verdachten, voordat ze moeten voorkomen, het land zgn ontvlucht. Als de officier van justitie drie keer de voorlopige hechtenis heeft verlengd, moet hij bg de Raadka mer een openbare zitting aanvra gen, zodat de verdachte kan voorko men. Verdachte dient tien dagen voor de rechtzaak schriftelgk op de hoogte te zijn gesteld. Indien hg door de administratieve romp slomp pas op de negende dag voor de zitting bericht krggt, kan hg wor den vrijgelaten. De verdachte heeft dan volgens het Wetboek van Strafvordering, waarin deze procedures zgn vastge legd. onvoldoende kans gehad ge tuigen of advocaten te raadplegen. Ook deze procedurefout komt re gelmatig voor. Holthuis kan geen geldig argument noemen waarom de officier van justitie zich niet aan de juiste termgn houdt. "Hg heeft waarschijnlijk haast Soms sleept een zaak al maanden. Dan vergeet hij de rechten van de verdachte". In 1988 diende toenmalig minis ter van justitie Korthals Altes een wetsvoorstel in waarin geregeld zou worden dat in een aantal gevallen procedurefouten konden worden hersteld, zodat de voorlopige hech tenis kon voortduren. De plannen liggen nog steeds bg bg de commis sie Moons, die zich buigt over wgzi- gingen in het Wetboek van Strafvor dering. De Nederlandse Orde van Advocaten is in ieder geval fel te genstander. Verdachten en advoca ten krggen ook geen kans om een fout goed te maken, dus Justitie ook niet. meent woordvoerder Wladimi roff. "Justitie mag haar fouten niet goed praten door simpelweg te zeg gen: *Wg hebben het zo druk'". Loeren Het wordt advocaten verweten dat ze loeren op die 'procedure-foutjes'. Want als een raadsman een simpel vormfoutje van Justitie ontdekt, kan hg zgn cliënt makkelgk vrij krggen. Een moordenaar of ver krachter wordt dan zonder pardon weer op vnje voeten gesteld. Wladimiroff geeft toe dat hg de wettelgke procedures goed in de ga ten houdt. "Het is niet mgn fout als Justitie een steek laat vallen. Ik ben ingehuurd om de belangen van mgn cliënt zo goed mogelgk te be hartigen Voor hem ben ik zijn laatste strohalm". Wladimiroff vindt het niet zgn taak om na een procedurefout zich te mengen in de discussie of het wel relevant is om een verkrachter of moordenaar vrg te laten. "Als ik me daarmee zou bemoeien, loop je de kans dat een dief wordt vrijgelaten en een verkrachter vast blgft zitten. Dat kan natuurlgk niet Iedereen heeft recht op gelgke berechting, ongeacht wat hij of zg heeft ge daan"

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3