spo0r;tv y'llll'/lifKTUII-VI Po rtugal kan F utr Bij ons kunt u alle kanten op I Onnavolgbare partij loopt uit op remise Olympisch elftal houdt Portugal op 0-0 'Desn oods speel ik alleen de tweede lelft' 3 niet missen 1T*ï. - i! l/AL POENSDAG 17 OKTOBER 1990 SPORT PAGINA 15 Kasparov leidt met 2-1 VIEW YORK (Rtr) De derde partij in de schaaktweekamp tussen wereldkampioen Kasparov en uitdager Karpov is gisteravond in remise geëindigd. De partij was maandag na 41 zetten afgebroken, gisteren werd er nog twaalf zetten doorgespeeld. Na 53 zetten twamen beide grootmeesters remise overeen. De stand is 2-1 in tiet voordeel van Kasparov. De vierde partij wordt vanavond ge- jpeeld. 5e gedachtengang van wereldkam- pov levert voldoende gesprek- en >ioen Garri Kasparov drijft elke schrijfstof op. ichaakspecialist in New York tot Voornamelijk hoofdschuddend rertwijfeling. De onnavolgbare worden de verrichtingen van Kas- ipeelwyze van de titelverdediger in parov gevolgd, zeker maandag- je eerste drie partijen in de twee- avond toen de wereldkampioen, camp tegen uitdager Anatoli Kar- weer een serie zetten uitvoerde Nieuwe nederlaag tafeltennissters waar de experts uren voor nodig hadden de consequenties daarvan te doorgronden.De met zwart spe lende Kasparov gaf na vijf uur zijn 41ste zet onder couvert af, iedereen vol vraagtekens achterlatend. Karpov gebruikte voor zyn eerste KLASIM (ANP) - De tafeltennis tien zetten 25 minuten. Kasparov to- rrouwen hebben de tweede neder- verde ter verdediging, net als in de laag geleden in de Europese liga. In eerste partij, een zeldzame variant jhasim streek Tsjechoslowakije gis- van Konings-Indisch op het bord. teren de winst op met 4-3. Op de eer- De wereldkampioen dacht daarbij Ite speeldag verloor Nederland met in het begin nauwelijks na. Voor 1-6 van Frankrijk. zijn eerste tien verplaatsingen had In Vlasim maakte Bettine Vriese- hij nog geen 300 tellen nodig. Icoop haar debuut in de Europese Bij zijn negende zet reageerden wouwenliga. De oud-kampioene de kenners geschokt, zich realise- tette de lijn van Bukarest door en rend dat de wereldkampioen in een bleef ongeslagen. In de enkelspelen vroeg stadium zwaar materiaal of- versloeg ze haar oude rivalen Hra- ferde. Kasparov ruilde een toren chova en Kasalova. Met Noor won voor een loper, wat in de bijzalen ze ook het dubbel. hoofdschuddend en vol ongeloof Noor en Keen waren in de enkel- werd genoteerd, spelen niet opgewassen tegen de De hoofden waren nauwelijks te- Tsjechoslowaakse vrouwen. Keen rug in normale positie of Kasparov was licht geblesseerd, had nauwe- verbijsterde wederom iedereen met lijks getraind en miste ritme. Mir- zijn dame-offer voor twee lichte jam Hooman was na de open Roe- stukken. Terwijl het rumour onge- meense in Bukarest naar huis terug- kende vormen aannam, liepen de gekeerd en niet beschikbaar. De secondanten van de wereldkam- vrouwenploeg gaat woensdag door pioen onverstoord rond. naar Verona voor de open Italiaanse T' J"~ "_1 kampioenschappen. Gary Kasparov New York nauwelijks een oog heeft dicht gedaan, zag er uiterlijk onbe wogen uit. De holle ogen gaven ech ter aan. dat de time-out niet hele maal verfrissend heeft gewerkt. Kasparov keek, voor hij voor de tweede keer in de tweekamp het ris kante Konings-Indisch inzette, zijn tegenstander indringend aan. On rustig in zijn stoel schuivend, bestu deerde hij na elke zet het gezicht van zijn opponent. "Hij is vol zelf vertrouwen", vertelde groot meester Lev Alburt. "Hopelijk overschat hij zichzelf niet", daaraan toevoegend. Niemand in Hudson-theater op Broadway durfde na de 41ste zet een voorspelling te doen, nog ver bouwereerd door het verloop van de tweede partij. Grootmeester Dzj- indzjisjasvili onderstreepte zijn ver warring over het verloop met: "Ik zie niet hoe wit kan winnen. En ook niet hoe wit remise denkt te berei ken". Zettenverloop Voortzetting afge broken derde partij. Wit: Karpov. Zwart: Kasparov. Afgebroken stand: Wit: Kfl Tc5 Lc4 Pel pion nen: b3 f3 g3 h2 Zwart: Ke7 Lf6 Lg6 Pc3 pionnen: b7 e3 f4 g5 h4 41Ke7-d6,42. Tc5-a5 f4xg3,43. h2xg3 h4xg3, 44. Pel-g2 b7-b5, 45. Ta5-a6+ Kd6-e7, 46. Ta6-a7 Ke7- e8, 47. Ta7-a8+ Lf6-d8, 48. Pg2xe3 b5xc4, 49. Pe3xc4 g5-g4, 50. Kfl-g2 Pc3-e2, 51. Pc4-e5 g4xf3+, 52. Kg2xf3 g3-g2, 53. Ta8xd8+ remise. PORTO (ANP) Het Nederlandse Olympische elftal heeft in zijn eer ste kwalificatie-wedstrijd laten zien serieus met de Spelen van 1992 be zig te zijn. De uitwedstrijd tegen Portugal, tevens geldend als kwali ficatie voor de Europese titelstrijd voor nationale jeugdploegen, werd beheerst en vrij bekwaam met een gelijk spel afgesloten: 0-0. De jonge Portugezen konden hun rol als favoriet in de groep, waarin verder Finland en Malta uitkomen, slechts een klein half uur waarma ken. De ploeg, die in grote lijnen in zelfde samenstelling vorig jaar in Saoudiarabie wereldkampioen ju nioren onder twintig jaar werd, speelde attractief en doelgericht. On-Portugees bijna. Daarna werd het minder. De Zuideuropese talenten speel den zeer aanvallend, in tegenstel ling tot de Europese topploegen uit eigen land. De korte combinaties van de ploeg smoorden echter vaak in het water. Hevige regenval in de laatste dagen had het veld van Boa vista vrijwel onbespeelbaar' ge maakt. Dat leek in het nadeel van Portugal. De Olympische formatie van Nol de Ruiter had een half uur nodig om aan de omstandigheden en de te genstander te werken. Daarna ging het vrij goed met de ploeg. De stug ge mandekkers Elzinga en Karne- beek - beiden FC Twente - hielden de Portugeze aanval in de hand. De goede middenvelder Numan zorgde dat de bal op het middenveld min der snel verloren ging. Evenals Portugal was Oranje ook weinig gevaarlijk. Lanckohr, met Roest behorend tot de mindere spe lers uit de ploeg, kreeg een moge lijkheid na een fraaie inleidende ac tie van Ronald de Boer. Een vrije trap van Roy stuiterde vlak voor de doellijn langs, zonder dat iemand intikte. Vrije verdediger Binken, soms wat slordig, kon inschieten na een slecht verwerkte hoekschop, maar deed dat niet. De wedstrijd was fel van Neder landse kant, bij vlagen onverant woordelijk hard van Portugese zij de. Met name Roy werd enkele ke ren ontoelaatbaar grof aangepakt. Dat de thuisploeg er met drie gele kaarten afkwam was een klein won der. Morgado en Filipe hadden voor hetzelfde geld rood kunnen krijgen. Scheidsrechter McKnight raakte naarmate het duel vorderde, meer en meer het overzicht kwijt. Dat Sousa in de slotfase Lanckohr knock-out sloeg ontging de Ier vol komen. Dat De Ruiter werd ge boekt omdat hij zich over het inci dent opwond, was volstrekt bela chelijk. Portugal kreeg slecht één serieu ze kans, als verwacht na het traditio nele foutje van doelman Edwin van der Sar. Sousa leek te kunnen door gaan, maar Elzinga haalde de bal van de doellijn. Verder liet Neder land, geconcentreerd en vrij gerou tineerd spelend, het niet komen. Met iets meer geluk had de ploeg zelfs gewonnen. Een hard schot van Lanckohr werd kori voor tijd door doelman Ze Carlos met de grootste moeite nog net tot hoekschop ver werkt. Flitsende start Cincinnati Reds CINCINNATI (Reuter) - De Cincin nati Reds zyn de 87ste editie van de Worldseries, het jaarlijkse treffen tussen de kampioenen van de Na tional en American league in het Amerikaanse honkbal, uitstekend begonnen. De Reds versloegen gis teren in het eigen Riverfront-sta- dion voor 55.830 toeschouwers met 7-0 Oakland Athletics, de winnaar van vorig jaar. De Reds hadden elf honkslagen op liefst vijf werpers van de Oak land A's. De pitchers van Cincinna ti, dat begon met Jose Ryo en daar na Ron Dibble en Randy Meyers op de heuvel had, moesten negen honkslagen toestaan. Van de elf lo pers van de A's die honken bereik ten, kwam evenwel niemand over de thuisplaat. Nadat Billy Hatcher direct na het begin een vrije loop had gekregen van openingswerper Dave Stewart sloeg linksvelder Eric Davis de bal buiten het speelveld. Die klap kwa men de Oakland A's niet meer te bo ven. Via Larkin en Hatcher werd het in de derde slagbeurt 4-0, waar na de Reds in de vijfde innings nog drie man zagen binnenkomen. Vandaag wordt de tweede wed strijd in Cincinnati gespeeld. Daar na reizen beide ploegen naar Oak land voor het derde, vierde en even tueel vijfde duel in de serie van maximaal zeven wedstrijden. LFC biedt UVS goed partij LEIDEN LFC heeft zich in het ei gen Zilveren Molen-toernooi ge weerd voor wat het waard is. Tegen hoofdklasser UVS ging de Leidse zondag vierdeklasser gisteravond op eigen terrein eervol met 5-2 ten onder. Aanvankelijk konden de Kana ries zelfs gelijke tred houden met de mannen van trainer Ruud de Groot. Yacha Farhane neutraliseerde de openingstreffer van UVS (1-1). De gasten liepen dankzij treffers van Wout Holverda (2x), Hans de Kruijs (2x) en Rick van Dijk uiteindelijk toch uit op LFC. Farhane kwam nog wel aan een tweede treffer toe. De zaterdagamateurs van FC Lis- se brachten een vriendschappelijk bedoeld duel tegen EDO niet tot een goed einde. Weliswaar hielp Mark Ens de Lissenaren op eigen terrein aan een treffer, maar de feestvreug de was in het veld ver te zoeken. On vriendelijkheden over en weer leid den tot een voortijdig eindsignaal. Na tachtig minuten hield de scheidsrechter het by een stand van 1-1 voor gezien. Do-re-mi-fa-sol Schreeuwende en vooral onthul lende koppen in de Rijn en Gou we van vorige week woensdag: 'Fusie vergroot kans op betaald voetbal in Alphen'. Volgens het ochtendblad koesterden ARC en Alphense Boys, de twee hoogst spelende clubs in die stad, plan nen om gezamenlijk naar het be taalde voetbal over te stappen. Nu is het geen geheim dat ARC niet onwelwillend staat tegen over de klasse van onafhankelij- ken. Een primeur evenwel is een op handen zijnde samenwerking tussen de clubs. Althans, dat meldt verslaggever Dennis Cap- tein: "Twee Alphense clubs koesteren ambities voor een vorm van be taald voetbal Bij Alphense Boys wordt zelfs at gespeculeerd over een eventuele fusie met de Racing". 'Speculant' blijkt Rien Tim mer, bestuurslid van Alphense Boys. Hij vindt, als de tijd rijp is voor profvoetbal, een fusie tussen de clubs de beste oplossing, om dat er volgens hem geen plaats voor twee betaalde clubs. Nu is Timmer natuurlijk niet op zijn achterhoofd gevallen. Voor Alphense Boys, als dat geïnteres seerd zou zijn in betaald voetbal, is een fusie de enige oplossing om toe te treden tot de rijden der profs om de simpele reden dat 'zijn' club niet in de hoofdklasse speelt. En alleen door die poort kan Alphense Boys zich vervoe gen bij de profs. Waarom de verslaggever dit toppunt van pietluttigheid heeft opgeblazen tot een paginagroot artikel, is niet geheel duidelijk. De eerste 'mannen' van beide clubs, Jan de Rijk (AB) en Cock Verweij (ARC) spreken zich na melijk uit tégen een fusie. De Rijk, nota bene een 'collega' van Rien Timmer zegt: "Ik ken beide clubs lang genoeg om te constateren dat een fusie uit den boze is". Bert Jansen, trainer van zater dageersteklasser ARC, neemt de zogenaamde fusieplannen dan ook niet serieus: "Een hersenspinsel. Het enige dat een kern uan waarheid bevat is onze interesse voor de klasse van onafhankelijken. Maar dat was allang bekend". Teneur van het verhaal: do-re- mi-fa-sol, weer een pagina vol. Rooijement Daar kwam-ie aangescheurd in zijn glimmende bolide op het ter rein aan de Oegstgeester Kem- penaerstraat. Martin van Rooijen, de voorzitter van de KNVB- profsectie, was laat, maar mis schien niet té laat voor zijn weke lijkse wedstrijd bij het achtste elf tal van ASC. Een zucht van ver lichting: hij was op tyd, want de wedstrijd was nog niet begonnen. Goedgemutst trok hij de deur van de kleedkamer open en begon zich om te kleden. Van Rooijen staakte die werkzaamheden prompt toen hij van zijn aanvoer der te horen kreeg dat hij de eer ste helft aan de kant moest blij ven. Bij ASC 8. dat een heuse se lectie van achttien koppen telt. wordt nu eenmaal de stelregel ge hanteerd dat laatkomers zich minstens voor eén speelhelft op de reservebank dienen te vervoe gen. Regels zijn regels, zou ook Van Rooijen moeten beseffen. Maar Martin was boos. Geïrriteerd baande hij zich een weg uit de kleedkamer en bromde dat hij dét niet pikte. Reserve. Dat kon niet. Hij had er note bene nog een be zoek aan een eredivisiewedstrijd voor afgezegd. Van Rooijen is kennelijk nog steeds boos, want gezien hebben ze 'm naderhand niet meer bij ASC. Bang als-ie wellicht is om als bestuurslid van ASC te worden gevraagd. Uittocht Het rommelt bij AAV '36. Bij de Alphense atletiekvereniging ver dwijnt de ene trainer na de ande re. Ronduit geruchtmakend is het (dreigende) vertrek van Martien van der Hoorn en Ronald Heus, die AAV om uiteenlopende rede nen de rug willen toekeren. Van der Hoorn wikt nog, maar Heus heeft, na twee jaar trainerschap. de knoop het afgelopen weekein de definitief doorgehakt. Heus "Het beleid van AAV faalt. Ik vind dat een eersteklasser 400-me- terlopers van onder 50 seconden moet kunnen afleveren. Dat is in de tien jaar dat ik lid ben van AAV nog niet gebeurd. Volgens mij heeft dat te maken met hoofd trainer Jan van Leeuwen, die zich altijd met deze categorie heeft be moeid. Hij is in feite een recrean tentrainer, maar drukt als hoofd trainer wel een enorm stempel op de vereniging. Ik ben juist voor stander van een pittige aanpak. Als bewegingswetenschapper heb ik daarvoor ook de theorethische achtergrond". Heus, die het afgelopen seizoen vooral met Laura Bosman resul taten boekte, heeft zijn kritiek op Van Leeuwen nooit onder stoelen of banken gestoken. Niet alleen de hoofdtrainer zelf, maar ook de technische commissie kreeg Heus' mening ongezouten te ho ren. Maar de hamvraag, kiezen voor Van Leeuwen of Heus, werd niet eens in overweging geno men. "De TC heeft me als een kleine jongen weggestuurd". sipt Heus. die het per 1 januari 1991 helemaal voor gezien houdt bij de Alphense vereniging. Meer in de buurt van zijn huidige woonplaats Amersfoort hoopt hij in Nieuwegein een vereniging aan te treffen waar hij zijn atleten wel voor de leeuwen mag werpen. Martien van der Hoorn hoort er van op dat Heus de knoop heeft doorghakt. "Houdt Ronald het heus poor gezien? Dan ls de kans ook klein dat ik bij AAV blijf', aldus de middenafstandtrainer uit Ter Aar, die een half jaar gele den zijn plaatsgenoot Gé Mulders opvolgde. "Als Heus. met wie ik het uitste kend kan vinden, weggaat, ga ik waarschijnlijk elders als loop- trainer aan de slag ga. Dat doe ik al in Ter Aar en ik ben ook bena derd vanuit Mijdrecht en Nieuw- koop. Bij AAV laat de coördinatie te wensen over. Aan de ene kant trekt Jan van Leeuwen alles naar zich toe. Maar ik krijg noch van hem noch pan de TC ooit iets te ho ren. Uiterlijk op 11 oktober zou ik uitsluitsel krijgen ot>er hoe het verder zou gaan. maar ik ben nog steeds niet ingelicht". De berichten dat oud-atleet Klaas Lok aan de uitdunnende trainersstaf van AAV zal worden toegevoegd, kunnen Van der Hoorn echter onmogelijk zyn ont gaan. "Dat is weer zo tets. Stond Lok daar op een traimngsavond zo maar langs de baan. Dat ls achter mijn rug om geregeld. Op zo n manier word je toch belachelijk gemaakt. Als Lok komt, ben ik so wie so vertrokken. Een prima at leet. maar over trainingsschema's heb ik andere opvattingen dan hu. Wim Maassen van de techni sche commissie geeft een geheel andere versie van het gebeurde Van der Hoorn wist wel dege lijk dat er kandidaat-trainers naar zijn training zouden komen kijken. Omdat hun komst niet ze ker was, hebben wij geen namen genoemd. Jeugdtrainer Jos Beer- nink van Phoenix blijkt om stu dieredenen niet te kunnen komen Ook Lok heeft nog niet definitief ja gezegd. Als die twee niet komen en we behalve Heus ook Van der Hoorn nog kwijtraken, betekent dat een ramp voor AAV Daarom geeft de TC morgenavond uitleg aan trainers en atleten Van onze correspondent Jan Mennega PORTO Zondag werd het uitgesloten genoemd dat hij van de partij zou kunnen zijn. Maandag heette het dat hij toch zou kunnen opdraven. En gisteren waren er ineens weer volop twijfels. Futre wel of niet tegen Nederland; dat was de afgelopen dagen de grote vraag in het Portugese kamp. Bondscoach Artur Jorge zei pas in de loop van vandaag de knoop te zullen doorhakken. Eerst wil hij de fameuze dribbelaar nog aan een laatste test onderwerpen. "Futre is heel belangrijk voor het team, maar in het internationale topvoetbal kun je het je niet meer permitteren een speler op te stellen die niet hon derd procent fit is". ADVERTENTIE Kamsteeg Auto Lease Van Fiat Panda lol Jaguar Sovereign en alles daartussen. Ook bestelwagens. Dus even KAL bellen voor een offerte! VOORSCHOTEN ALPHEN a/d RIJN 071-317436 01720-31102 ginnestuk van het Portugese voet- maandag tot zijn beschikking, bal, herstellende van een dijbeen- "Meestal gaan we niet zo langdurig blessure, vanavond onmogelijk in trainingskamp. Maar ik vond dat zijn. Maar, liet Futre, een sigaret nu noodzakelijk omdat ik aan het nonchalant tussen de vingers ge- bouwen ben aan een nieuw elftal", klemd, weten, dat vormt voor hem Kwalificatie voor de Europese geen belemmering zijn niet gennge eindronden in 1992 in Zweden is kunsten in het imposante Estadio GOk njet de voornaamste opdracht das Antas van FC Porto toch te ver- waarmee Jorge op pad is gestuurd. PJ8ltonen. "Ik weet dat myn land mij -yy zuiien we dat natuurlijk ook Helemaal okselfris kan het konin- vanavond nodig heeft. Desnoods proberen". Hoofddoel is plaatsing speel ik alleen de tweede helft" voor het eindtoernooi van het WK Vorige week woensdag, tydens twee jaar iater in de Verenigde Sta- een training van de Portugese selee- ten "Het EK komt nog te vroeg tie, liep Paolo Jorge dos Santos voor dit elftal. Er komt weer een Futre (24) zijn blessure op. Ge- goede ploeg aan, maar dat duurt vreesd werd aanvankelijk voor een nog twee a drie jaar. Het nationale spierscheuring. Maar er blijkt spra- team bevindt zich momenteel in ke van een ernstige spierverrek- een overgangsperiode. Onze beste king, Die by het minste geringste spelers zyn niet meer zo jong. En de overigens alsnog op een spierscheu- nieuwe generatie heeft tyd nodig ring kan uitdraaien. Futre kwam af- om volledig tot wasdom te komen", gelopen weekeinde ook niet voor zijn Spaanse werkgever Atletico ChclOS Madrid in actie in de competitie- Met de 44-jarige Jorge aan het roer wedstrijd tegen Sporting Gijon. hoopt de Portugese bond met de na- "Als ik tegen Gijon had meegedaan, tionale ploeg in rustiger vaarwater had ik tegen Nederland zeker niet te zyn gekomen. Jarenlang was cha- kunnen spelen". os troef. Tydens het WK in Mexico Jesus Gil y Gil, de knotsgekke ygge) brak zelfs openlijke rebellie voorzitter van Atletico Madrid, ujt na een knallende ruzie over de heeft zyn wispelturige sterspeler op premies. Na het belabberd verlopen het hart gedrukt tegen Nederland Mexicaanse avontuur weigerden de voetbalschoenen eveneens onge- vry wel alle internationals de voet- moeid te laten. Om het zekere voor haleer van hun land nog langer te het onzekere te nemen stuurt hy verdedigen. De nieuwe bondscoach vandaag clubarts Gonzales naar juca mo€st het in de aanloop naar Porto om de blessure van Futre nog het EK in Duitsland aanvankelijk eens grondig te onderzoeken, doen meteen B-ploeg. Portugal was Mocht blijken dat hij zich zou force- derhalve kansloos voor kwalifica- ren door tegen Nederland uit te ko- men, dan zal dr. Gonzalez Futre, die fn italie ontbrak het Zuideurope- heefi verklaard bij Atletico Madrid j^d deze zomer eveneens op het regelmatig cortison-iiyecties toege- appèl. Belgie en Tsjechoslowakije diend te krygen, een speelverbod opleggen. Gecompliceerd Op Jaime Pacheco, Rui Barros en André kan Jorge vanavond in geen geval een beroep doen. Het drietal is geblesseerd en maakt geen deel uit van de zestien man sterke selectie waruit de Portugese bondscoach kan putten. "Myn problemen zyn gecompliceerder dan die van colle ga Michels. Nederland is favoriet". Artur Jorge Braga do Melo Teixeira, kortweg Jorge, heeft zijn uitverkorenen al sinds vorige week Meyer voelt voor voorzitterschap ASC LEIDEN Het interim-bestuur van ASC heeft Har Meyer bereid ge vonden de voorzittershamer te gaan hanteren. Na een avondlange verga dering besloten de tydelyke be stuursleden van de 98 jaar oude voetbalclub de Leidse huisarts als kandidaat-voorzitter te presenteren op de algemene ledenvergadering, die waarschynlyk op 26 november aanstaande wordt gehouden Naar de vier overige kandidaat-bestuur* leden wordt nog naarstig gezocht Het interim-bestuur blyft tot de le denvergadering aan het bewind Van 't Schip voetballende vader AMSTERDAM (ANP) - De KNVB heeft alles in het werk ge steld om John van 't Schip, de rechtsbuiten van het Nederlands elftal, nog naar Porto te vliegen. De Ajacied verliet maandagmid dag de groep van zestien spelers aangezien zijn echtgenote Daniel le op het punt van bevallen stond. Gistermiddag is Van 't Schip va- Marco van Basten kijkt vol bewondering hoe Rob Maas (Olympisch elftal) hem te vlug af is. (fotoANri waren te hoge hindemissen, waarna team heeft dan Benfica. Of an de vnendelyke zestiger Juca kon dersom. vertrekken. De functie van Portu- Jorge, voormalig topscorer van gees bondscoach is tegenwoordig Benfica. plaatst eveneens vraagte- verdeeld over drie man Jorge van j^ns by de gekozen modus. "Het is FC Porto, Toni van Benfica en Jes- een experiment en niet de beste op- ualdo Ferreira als coordinator van lossing. Maar het is nog te vroeg de bond. Tot deze wonderlyke con- voor definitief oordeel. Ik wil structie werd besloten wegens de het Nn jaar aankyken Daarna be enorme rivaliteit tussen Benfica en si18 0f ,it Qp deze manier door wil FC Porto. Maak de supporters van gaan De combinatie clubcoach Benfica maar eens duidelyk waar- bondscoach is te doen Maar tk heb om Porto meer spelers in het natio- wej gemerkt dat het erg vermoei end is". Portugal ging de EK-kwalificatie- reeks vorige maand in Helsinki van start met een oersaaie 0-0 tegen F in land. "Wy hadden toen een slechte dag. Het elftal was niet geïnspi reerd". Volgens Jorge zal vanavond aan de instelling van zyn pupillen niets mankeren. "Nederland is de Europese kampioen. Daarvan wil iedere ploeg winnen". Vermoedelyke opstelling Por tugal Silvinho; Oceano; Joao Pin to. Veloso, Venancio, Leal; Paneiro, Nelo, Semedo; Aguas, Futre (Cade- te). der geworden van een zoon. John van 't Schip is gister avond rond half acht, met een speciaal toestel alsnog naar Porto vertrokken. De prille vader, die vergezeld werd van Soren Lerby, zal zich tegen half tien, er is een uur tijdsverschil tussen Neder land en Portugal, weer by de se- lectiegroep van Michels melden. SPORT OP TV WOENSOAO 16 45-17.30 Sportnat Surfan 17 30-20 00 Sportnat Amankaam honk bal World Sanaa 10 00-10 30 TV 5 Montagne bargaport- 10*30-7^30 EURO Trans World Sport 18 30-20 00 EURO Euroaportnaw* 20 00-22 00 Sportnat Bokaan kve 20 00-23 00 BRT 2 Sport-£*tr» f«nraa- 20 00-23.30 EURO Tam* vanutt Ant- 21.24-22 00 Ned 3 Studo Sport mal aan dacht voor hat EK-kwalifcatoadual tutaan Portugal an Naöartand 21 30-22 00 RTL V EK Voatbal voorba- schouwmg op hat kwahhcat*dual tuaaan Portugal an fJadartand 22 00-22 45 RTL V EK Voatbal aarsla tuga! an Nadartand 22 0000-00 Sportnat NHL UahocAey 22 05-00 05 BBC 1 Sportar-ghi mat snooker m Raadng an voetbal 22 45-23 00 RTL V Tarugbkk op da aar- 23 30-00 30 EURO Voatbal 23 45-00 15 RTL V Nabaachomwg van hat k»ab?eaaaöuai tuaaan Portugal an 00 000100 Sportnat Intematonal Mo- 06 30-09 30 EURO Europeee kampoerv- OTOOmCOSportnat Autoaport7*3000 09 30-10 00 EURO Eurotx* 10 00-11 00 EURO Poto DavrtoM Go»d Cup 10 001200 Sportnat Wortd Snooka# 11 001200 EURO Bokaan 12 0013.30 EURO Tanr* vanut Art- 12 00-14 00 Sportnat Autoaport IMSA Wortd Chaaanga 13 30-10 CiO EURO Indoor Tams voor

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15