Fokker richt blik op de Sovjetunie EXTRA V D maakt zich op voor 'regionalisering' LEIDSCH DAGBLAD Banden uit tijd tsaar Peter aangehaald Actie 'kritisch bankieren' valt niet goed bij de Rabo Metaal gaat lassers uit Joegoslavië halen VRIJDAG 12 OKTOBER 1990 ECONOMIE PAGINA 5 AMSTERDAM (ANP) - Fokker voert momenteel overleg met de Sovjet-vliegtuigindustrie over mogelijke vormen van samenwerking. Fokker hoopt in de Sovjetunie vliegtuigen te kunnen afzetten door de Sovjet-industrie in te schakelen als onderaannemer in de Fokker- programma's. DEN HAAG (GPD) - De Rabobank heeft afstand genomen van de be weringen van het comité 'Honger hoeft niet". Dit comité vindt dat de commerciële banken zich onvol doende inzetten om de schulden problematiek van de Derde-Wereld landen op te lossen. Het comité voert deze week actie voor een stappen naar de zogenaamde 'scho- duurzame voedselproductie met de ne- banken. Er zlJn bü ons ,n het slogan 'Kies je bank kritisch'. Op deze manier willen zij mensen over halen hun spaargeld te beleggen via banken die niet bij de schuldenlast van de Derde Wereld betrokken leden spaarders geweest die hun te goeden overgeschreven naar één gebeurt, van de alternatieve banken, maar hun aantal is op de vingers van één hand te tellen", aldus een woord voerder van de Rabobank. "Honger hoeft niet' wordt ge vormd door ruim veertig milieu- en ontwikkelingssamcnwerkings-or- ganisaties en kerkelijke groeperin gen. De actieweek sluit aan bij ac ties die in de rest van Europa wor den gevoerd Volgens Annie van Wezel, voorlichtster bij 'Honger volgens de plannen van minister hoeft nietkornt oen goede voedsrl- Pronk van ontwikkelingssamen- produktie in landen waar mensen werking in internationaal verband niet direct van de honger omko- Volgens een woordvoerder van het bedrijf beschikt Fokker inmiddels over tientallen contacten bij Sovjet ontwerpbureaus en vliegtuigfabrie ken. De Nederlandse vliegtuigfa- aanschafkosten moet terugverdie nen in roebels. Fokker verkeert in dat opzicht in het nadeel ten opzich te van producenten van Boeing, Airbus of McDonnell Douglas die Fokker heeft, zo stelt hij, profijt van de goede reputatie die Neder land nog steeds heeft in de Sovjetu nie en die stamt uit de tijd dat de w tsaar Peter de Grote in de leer was briek heeft verschillende relaties in aan Sovjets lange-afstandstoestel- bij Nederlandse scheepsbouwers en uit de tijd voor de Tweede We reldoorlog dat Anthony Fokker zelf vliegtuigen verkocht in de Sovjetu nie. "Wij hebben vanaf het begin op Om dat nadeel te compenseren het spoor gezeten van de vergaande, Nederland heeft 1.2 procent van de totale vorderingen op deze hon- gerlanden landen. Daarvan neemt de overheid het grootste gedeelte De Vereniging van Nederlandse (95 procent) voor haar rekening, de Banken, een overkoepelende orga- resterende v(jf procent is in handen 'Wij hebben maar 0,2 procent nisatie waarbij 113 banken zijn aan- van particuliere banken. "Het is on- van al onze kredieten in de Derde gesloten, vindt de actie "op zichzelf zin dat de voedselproductie in bij- Wereld uitstaan. Bovendien stelt de sympathiek". Volgens mr. L.M. voorbeeld de Sahel niet van de 'Stichting Steun door Rabobanken' Overmars. directeur van deze ver- grond zou komen, omdat zij met bij- jaarlijks enkele miljoenen ter be- eniging, zijn de commerciële ban- na al hun geld schulden aan moeten schikking aan projecten in ontwik- ken bereid de schulden van de aller- afbetalen. Deze landen betalen al kelingslanden. Wij zijn niet bang armste landen, de zogenaamde hon- tien jaar geen rente en aflossing dat er veel spaarders zullen over- gerlanden. kwijt te schelden als dit meer", aldus Overmars. De Rabobank, van oudsher finan cier van agrarisch Nederland, voelt zich niet aangesproken door de kri tiek. len zouden kunnen verkopen, die op internationale routes hun geld stuurd met het verzoek een offerte verdienen in veel lucratievere Wes- te maken voor de vervaardiging terse valuta. de Sovjetunie constructietekenin gen van vliegtuigonderdelen daarvan. Op die manier is Fokker bezig de mogelijkheden van samen werking in kaart te brengen. Met name Fokker-100-vliegtui- gen zouden Russische vliegtuigen die binnenlandse diensten vliegen kunnen vervangen. Dat betekent echter dat Fokker in Aeroflot de wil Fokker de Sovjets in de gelegen- industriële samenwerking", aldus heid stellen Fokkers grotendeels te de woordvoerder, betalen door werk te doen als on deraannemer voor Fokker in de componentenbouw. Het moet dan wel om "substantiële orders" gaan, aldus de woordvoerder. Tarieven elektriciteit straks vrij. maar aan maximum gebonden meer zekerheid". ARNHEM (GPD) - De exploitan ten van elektriciteitsbedrijven in Nederland hebben een grotere vrij heid gekregen in het bepalen van hun prijzen. Het bedrag dat in reke ning mag worden gebracht, is ech ter wel aan een maximum gebon den. Dit is het gevolg van de Elektrici teitswet die volgend jaar ingaat. Tot nu toe mochten de distributiebe drijven van elektriciteit alleen tarie ven wijzigen als de minister van economische zaken daarmee ak koord ging. Door de nieuwe rege ling hebben de bedrijven veel meer vrijheid gekregen. De Vereniging van Exploitanten van Elektriciteitsbedrijven in Ne derland (VEEN) vergaderde giste ren in Arnhem over de maximum prijzen. Het uiteindelijke voorstel zal binnenkort door het ministerie worden bekeken. Wanneer bedrij ven in hun kostenplaatje hoger uit komen dan het maximum, kunnen ze van de overheid dispensatie krij gen. Volgens D. van de Weerd, direc teur-secretaris van de VEEN, zal de afspraak niet leiden tot een verho ging van de elektriciteitsprijs. "Er bestaat een soort competitie om te gen een zo laag mogelijke prijs te le veren", vertelt hij. "En mochten er bij zijn die misbruik maken van deze vrijheid, dan worden ze onge twijfeld teruggefloten door de pu blieke opinie". Van de Weerd verwacht dat door de nieuwe wet de tarieven in som mige delen van het land omlaag gaan. Dat heeft vooral betrekking op de grootverbruikers (industrie) die nu meer betalen dan de overeen gekomen maximumprijs. Dat is voornamelijk het geval in Zuid-Hol- PARIJS land en in Amsterdam. De grootver- Obers en kell- bruikers in Amsterdam moeten in ners van de ons land het meest betalen voor Brasserie Lipp elektriciteit met ongeveer achttien in Parijs gingen cent per kWh (exclusief btw). Hoe gisteren de Bou- groot de verschillen in de tarieven levard St. Ger- zijn, blijkt wel uit het feit dat de main op, om zo grootindustrieel in het Zuiden uiting te geven aan hun vrees dat ze op straat komen te staan. Anders gezegd: het gaat niet zo goed met het ooit befaamde res taurant. (foto EPA) In dit verband is overigens sprake van een gemeenschappelijk belang. Als Fokker vervangers wil leveren voor de ongeveer duizend sterk ver ouderde Russische vliegtuigen in de klasse van de Fokker-100, zou de huidige produktiecapaciteit op Schiphol tekortschieten. Met de huidige orderportefeuille is de pro- duktielijn op Schiphol van de Fok ker-100 tot 1995 vol. Volgens Fokker zijn de Russische vliegtuigen waarom het gaat, de Tu- (Heerlen, Maastricht, Roermond, polev-134 met ongeveer tachtig Sittard) ongeveer dertien cent moet stoelen (die voor het eerst in 1963 betalen. Het maximum dat de vloog) en de Yakovlev-42 voor onge- VEEN aan de minister voorstelt, is bijna zeventien cent. Voor het gemiddelde Nederland veer 120 passagiers (die voor het eerst in 1974 vloog) enorm verou derd. "Zij gaan maar 30.000 starts se huisgezin heeft de bepaling van landingen mee, terwijl Fokkers ge- de maximumprijzen amper of geen bouwd zijn voor 90 000 cycli of gevolgen. Geen enkel distributiebe- meer", aldus Fokker. "Onze aan wij- drijf zit boven het plafond. "Toch is zingen zijn dat er in de Sovjetunie het ook voor de particulieren be- een enorm groot gat valt tussen het langrijk dat er afspraken over de moment waarop de huidige genera maximumprijzen zijn gemaakt", al- he vliegtuigen op is en de nieuwe dus Van de Weerd. „Het biedt toch generatie Russische vliegtuigen nog niet beschikbaar is". GRONINGEN (ANP) - Radioac tieve straling tast de structuur van zoutkoepels aan. Door de straling die ontsnapt uit vaten waarin radioactief afval is opge slagen kan de structuur van de koepels beschadigd raken. Dat concluderen drs. J. Groote en drs. H. Weerkamp in een proefschrift waarop ze in Groningen pro moveren. Er kunnen zelfs scheuren in de koepels ontstaan, waardoor in vloeden van buitenaf zoals grond- 'Straling tast ook zoutkoepels aan' water gaan reageren met het af val. De onderzoekers zetten de re sultaten van hun onderzoek te genover een rapport van het Energieonderzoek Centrum Ne derland. ECN gaat ervan uit dat de hoeveelheid straling die er vol gens de huidige plannen vrijkomt de zoutkoepels niet beschadigt. Volgens Groote en Weerkamp moeten er op zijn minst maatrege len worden genomen, waardoor de straling die uit de vaten komt sterk wordt verminderd. Zo zou er minder afval per zoutmijn moe ten worden opgeborgen en zou den de vaten een dikkere wand moeten krijgen. Voor nucleair afval bestaat nog steeds geen bevredigende oplos sing. De opslag in zoutmijnen i actueel, nu als gevolg van de Golf crisis en de stijgende olieprijs kernenergie weer in beeld komt. men. slecht van de grond, omdat deze landen veel geld aan rente en aflossingen over oude schulden moeten betalen. Triodos, één van deze 'schone' banken, verwacht dat deze actie week op langere termijn zeker re sultaat zal hebben. Ook de Algeme ne Spaarbank voor Nederland (ASN) - de bank die 'rente zonder bijsmaak geeft' - verwacht de nodi ge nieuwe spaarders naar aanlei ding van de actieweek, maar er zijn nog geen reacties binnengekomen. Op dit moment heeft deze bank on geveer 85.000 rekeninghouders. Belgisch verwijt schiet visserij in verkeerde keelgat DEN HAAG (ANP) - Het produkt- schap voor Vis en Visproduktcn (PVVP) in Den Haag is kwaad op di recteur Wittevrommel van de Belgi sche Rederijcentrale Wittevrom mel tracht de Nederlandse garna- lenvissers ten onrechte de zwarte piet toe te spelen, vindt het PVVP. Volgens de Belg vissen Neder landse kotters, groter dan 300 pk. binnen de Belgische twaalf-mijlszo- ne op garnalen. Dergelijke grote schepen mogen daar helemaal niet komen. Voorzitter D. Langstraat van het PW zegt de beschuldigingen van Wittevrommel "spuugzat" te zijn. "Er wordt al jarenlang te pas en te onpas getrapt tegen de Nederlandse visserij. Er is inderdaad een pro bleem bij de visserij ,n de kustge bieden. Maar dat is een zaak van de hele EG. We dringen al jaren aan op een oplossing". Wittevrommel zou eerst eens de hand in eigen boezem moeten steken, vindt Langstraat. "De capaciteit van de Belgische vloot groeit nog steeds, terwijl de Nederlandse capaciteit krimpt." De onenigheid tussen de beide partijen vloeit voort uit een leemte in de EG-regelgeving. Het is welis waar verboden te vissen met kotters groter dan 300 pk. maar nergens staat omschreven hoe het motorver mogen gemeten moet worden "Daardoor zit er in de praktijk nogal wat speling in de regeling", zegt se cretaris T. Roos van het PVVP. Vol gens hem is de beschuldiging van Wittevrommel niet helemaal onte recht. "Maar wat voor de Neder landse kotters geldt, geldt ook voor de Belgische. Het is niet terecht om naar ons te hakken, terwijl de Bel gen met hetzelfde probleem kam- Drechtsteden zullen waarschijnlijk waarde dat de werkgevers beter pen Het is beter om samen een op- toch werknemers uit het buitenland meewerken aan een structurele op- lossing te zoeken". HAVANA - Het tekort aan (Russisch) papier heeft in Cuba zulke grote vormen aangenomen, dat de recycling van karton een 'booming business' is geworden in in Havana, waar nog maar één krant oerschijnt, de Gramma. (foto AFP) Op straat Van der Giessen Europees commissaris Leon Brit tan (mededingingsbeleid) heeft Ne derland opheldering gevraagd over een steunoperatie in 1978 ten be hoeve van de scheepswerf Van der Giessen-De Noord in Krimpen aan de IJssel. De afschrijving van een schuld van 46,7 miljoen gulden door de Nationale Investeringsbank (NIB) is wellicht strijdig met de Eu ropese afspraak dat de directe steun op orders niet hoger mag uitvallen dan 26 procent. Kolencentrale Gedeputeerde staten van Zuid-Hol land verlangen een milieu-effecton- derzoek naar de alternatieven voor een kolencentrale op de Maasvlak te. Dat heeft de provincie bekend gemaakt. De minister van economi sche zaken heeft afgelopen zomer al gekozen voor een elektriciteitscen trale op poederkolen. Ook het elek triciteitsbedrijf EZH gaat uit van een kolencentrale. Het provinciebe stuur vindt die keuze voorbarig. Argentinie-OPEC Argentinië overweegt lid te worden van de OPEC. Op een top van La- tij nsamerikaanse staatshoofden in Venezuela zei de Argentijnse presi dent Carlos Menem dat zijn land de komende jaren zijn olieproduktie, die momenteel goed is voor een kleine 700 miljoen gulden per jaar aan exportinkomsten, wil opvoeren en daarom overweegt om lid te wor den van het 13 landen tellend oliekartel. Mond- en klauwzeer Staatssecretaris J.D. Gabor (land bouw. natuurbeheer en visserij) heeft besloten de vaccinatie tegen mond- en klauwzeer bij rundvee per 1 maart 1991 te verbieden. Hiermee wil Gabor de weg vrijmaken voor de export van varkensvlees naar Ja pan. Japan weigert de import van vlees uit landen waar vaccinaties te gen mond- en klauwzeer worden toegepast. in mogen huren om de grote perso neelstekorten aan te vullen. De soci ale partners in het Regionaal Be- Bouw voelt niets voor premie-differentiatie DEN HAAG (ANP) - De bouwwerk- gevers voelen niets voor een diffe rentiatie van premies voor ziekte kosten of arbeidsongeschiktheid per bedrijfstak of per bedrijf. Voor de bouw, een sector die door de aard van het werk een hoog ziekte verzuim en veel arbeidsongeschikt heid kent, zou dit tot te grote kos ten, dus een duurder produkt en een slechtere concurrentiepositie leiden. Voorzitter F. de Vilder en zijn op volger per 1 januari 1991 H. Barth van het Algemeen Verbond Bouw bedrijf (AVBB) zeiden dat gisteren in Den Haag op een persconferen tie. Barth zei dat er voldoende ande re mogelijkheden zijn om dit ver zuim (in de bouw 10 procent, tegen 8 procent in de metaal en 6 procent in de agrarische sector) te laten af nemen. lossing en via scholing meer vak mensen aantrekken. Voorzitter van het RBA Rijn- Bonden bereiden stakingen voor bij Douwe Egberts Van onze correspondent gewichtige functie heeft opgesteld, teuren nog voor de resultaten van maakt waarschijnlijk een einde aan Luuk Sengers Van die profielschets liggen de alle warenhuizen in hun gebied; dat de bestuurlijke verkokering bij V vakbonden niet wakker. De Dien- gaat dus veranderen. Naar verwach- D. "Op dit moment zijn er 500 ad- DEN HAAG V D start haar stenbond FNV, die vrijwel alleen le- ting blijven de regiodirecteuren wel junct-directeuren en bedrijfslei- in functie, zij het met een sterk uit- ders, terwijl er maar 58 daarvan zen nog enigszins in te dammen, op gemoet. "Waarom gedunde portefeuille. Ook in de warenhuizen zelf zal de nen". daadwerkelijk een warenhuis run- een moment dat de finale van de be- den hebben met de bedrijfslei- komst van de nieuwe managers niet Hij maakt zich voorlopig geen staande reorganisatie nog moet ding", zegt bestuurder G. Tous- onopgemerkt blijven. CNV-be- zorgen om het lot van zijn leden. De worden ingezet. Tegen de achter- saint. "Het is immers steeds de be- stuurder R. Vlietman voorspelt een vakbonden rekenen erop dat V D grond van de verliescijfers die deze doeling geweest dat de trap van bo- aardig robbertje vechten tussen de niet zal tornen aan het sociaal plan week zijn uitgelekt, belooft dat slot venaf zou worden schoongeveegd", vestigingsmanager, die verant- dat destijds met hen is afgesproken reau arbeidsvoorzieningen Drechtsteden een zelfde besluit zal nemen. Daarmee lijkt de weg vrij voor bedrijven als Grootint, IHC, Verolme en Van der Giessen de JOURE (GPD) Het overleg tus- Noord om op tijdelijke basis gekwa- sen de directie van Douwe Egberts lificeerde lassers uit Noord-Joego- en de vier vakorganisaties over de slavie aan te trekken. reorganisatieplannen, is gistermid dag mislukt D<- diri i tic u.i nu t Nu de sociale partners in Rijn- bereid de bezuinigingsvoorstellen mond het eens z(jn geworden over van tafel te halen Dat betekent dat de aanpak van het personeelspro- alle bonden binnenkort actieverga- bleem in de metaal, is de kans groot deringen zullen houden, dat het ministerie van sociale zaken Donderdag 25 oktober vindt er de noodzakelijke tewerksteUings- voor de leden b(j de vestigingen in vergunning voor buitenlandse vak- Joure en Drachten een bijeenkomst lui af zal geven. plaats, waar zij zich moeten uitspre- Vorig jaar deed de werkgevers- ken over het voeren van harde ac- vereniging FME een poging Spaan- ties De bestuurders van de FNV en se en Portugese lassers op tijdelijke het CNV twijfelen er niet aan. dat er basis aan te trekken en een maand stakingen zullen uitbreken geleden vroegen de metaalwerkge- De vakbonden eisten in het over- vers om een tewerkstelling:, vergun- leg dat er een totaalplan komt. waar- ning voor Joegoslaven. Sociale Za- jn toekomstige investeringen, pro ken heeft daarover nog geen uit- duktvernieuwing en marktbenade- spraak gedaan. De vakbonden vin- ring aan de orde worden gesteld den dat de metaalsector het perso- Woordvoerder Meijerman van het neelsprobleem maar eens structu- CNV "Wij hebben wel vier keer ge reel moet aanpakken. probeerd Douwe Egberts ervan te overtuigen, dat d- pla HM D lB0 trokken moeter. worden. Maar de directie vindt dat de bonden niets te maken hebben met het opstellen van een lange termijnstrategie Dat de actieboreidheid bij de werknemers in Joure en Drachten zingen dat V&D al is afgestapt van Sroot is. bleek tijdens de lcdenver- de oorspronkelijke plannen voor de gadingen van september. Toen verbouwing van de meeste waren- 6in£°n al stemmen op naar het sta- huizen. De renovatie, die jaarlijks kingswapen te grijpen. Als de boel enkele tientallen miljoenen guldens Plat *aat- zullen vrijwel zeker ook kost, zou op een aanzienlijk lager de vestigingen in Kampen en Rot- pitje zjjn gezet. terdam meedoen. Het duurt erg lang, vindt de vak woordelijk is voor het resultaat va het hele warenhuis, en de managers vat: de gedeeltelijke verzelfstand i- bond, voordat V&D de bezem van de verschillende afdelingen, die concern een andere baan krijgt aan ging van alle 58 warenhuizen èn een haalt door de hogere functies. De re- sinds kort een zelfstandig poging om overtollig personeel in organisatie is nu al twee jaar aan de koopbeleid voeren, j het hoofd- gang en er zijn alleen nog maar ont- Voorheen bepaa Amsterdam slagen gevallen onder het verkoop- kantoor in Amsterdam wat de wa renhuizen in het land nodig hadden. Die tijd is voorbij. Nu is elke afde- ling zélf verantwoordelijk voor zijn ft^ds hogere verliescijfers (dit jaar Ongeveer duizend arbeidsplaatsen BI zijn al opgehev de regiokantoren en op het hoofd kantoor van V&D ^BBB naar huis te sturen. personeel. Uiteindelijk zal het per- soneelsbestand worden terugge- Terwijl de directie worstelt met bracht van 16.000 tot 14.600 mensen. eeds hogere verlie,J wordt een verlies miljoen gulden verwacht, 30 miljoen méér door de sluiting van twee warenhui- dan vorig jaar. terwijl het verlies ten 2erli in Brunssum en IJmuiden opzichte van vorig jaar kleiner had moeten zijn), maken de warenhui zen zich op voor wat misschien wel geboden. Tot nu toe heeft V&D dat beleid ook zonder problemen kun- Voorheen bepaalde het hoofd- nen uitvoeren. Het vertrouwen van de vakbon den wordt echter voor de zoveelste keer op de proef gesteld, nu is ge bleken dat het met de warenhuizen niet steeds beter, maar juist slechter gaat. De kans is zelfs groot dat het concern eind deze maand zal aan kondigen dat het het dure perso neelsbeleid niet meer kan betalen J|erkoopresultaten. Maar dat zou er onder' andere toe kunnen leiden, zegt VHftnm, dat de afdelingen in een warenhuis het met elkaar aan de stok krijgen. "Elke afdeling wil het liefst tegen over de ingang op de parterre, om- Touwtjes in handen De vestigingsmanagers krijgen dat daar de meeste bezoekers ko- vanwege de grote verliezen. Dat geeft spanningen, want de -s de grootste en belangrijkste stap is straks de financiële touwtjes in han- Ua.6n..9K<uu....e«.., in de reorganisatie: de gedeeltelijke den. Zij zullen de warenhuizen, die ruimte in de warenhuizen is be verzelfstandiging. Vestigingsmanager jaarlijks grotere verliezen lijden, uit de rode cijfers moeten halen. En dat is, nu de financiële tegenvallers zich perkt. De vestigingsmanager moet Alle warenhuizen van V&D krij- beginnen op te stapelen, geen benij- gen volgend jaar een 'vestigings manager' aan het hoofd. Deze komt in de plaats van de huidige 'bedrijfs leider'. Maar het is allerminst zeker denswaardige taak. Maar het is wel tot scheve ogen leiden" waar de hele reorganisatie bij V D om draait. Doordat de vestigingen een eigen Verbouwing Renovatie V D zal waarschijnlijk in deze chaos orde scheppen en de de conclusie trekken dat de toren- knopen doorhakken. En dat zal bin- hoge verliezen van de warenhuizen nen de muren van een warenhuis alleen merkbaar kunnen worden in gedamd door in de personeelskos- M A ZATERDAG-BIJLAGE VAN HET LEIOSCH ALPHENS DAGBLAD Morgen: Een stukje Amerika in Wassenaar Nederland: super cd-land Abram van Leeuwen: rijk geïllustreerd open boek ten te sngden. Bijvoorbeeld door werknemers uit bedreigde vestigin- dat alle 58 bedrijfsleiders straks ook financjeel beleid zullen gaan voe- zullen terugkeren in de nieuwe fuc- renj verdwijnen de regiodirecties, tie van vestigingsmanager Dat een sterke bestuurlijke poot in de V hangt er vanaf of ze voldoen aan de D-organisatie, naar de achter- profielschets die V&D voor deze gron(j nu tekenen de regiodirec- structuur ook een zonnige zijde ze Verkokering Volgens bestuurder M. van Maarse- gen te ontslaan in plaats van ze in veen van de vereniging van hoger een andere functie weer in dienst te personeel (VHP), waarbij drie van nemen. Of door méér warenhuizen de vier bedrijfsleiders van V&D te sluiten dan aanvankelijk de be- zijn aangesloten, heeft de nieuwe doeling was. Er zijn sterke aanwjj- DfiM JA. IK WIL EEN ABONNEMENT OP DE KRANT VOOR M N EIGEN STUK DUIl VAN NEDERLAND O Ik neem het Letfsch Dagblad 7 weken op proef voor maar 27,50 Noteer mij voor een kwartaalabonnement 74,15 Voor hot abonnement ingaat ontvang tk óe krant twee wok on gratia t i Aankruisen wat van toepassing .s) Naam: Adres: Postcode Plaats Opsturen .n envelop (zonder postzegel) naar Leidsch Dagblad, Antwoordnummer 10050. 2300 VB Lctden

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5