Inkomen bejaarden inzet fikse botsing Begroting '91 geruisloos aanvaard Onderzoek computervirus Voorbeeld Gol(leil-TencasinoS Limburg hooimijt gevonden en Noord-Brabant aangepakt VRIJDAG 12 OKTOBER 1990 BINNENLAND PAGINA 3 Commentaar Toch compromis over aow-plussers en accijns DEN HAAG (GPD) Ondanks een hevig conflict aan het eind van de behandeling van de Miljoenenota door de Tweede Kamer, is er gisteravond toch een compromis bereikt tussen kabinet en regeringspartijen. Het kabinet zal in de komende weken een compromis-voor stel uitwerken voor de inkomensverbetering voor bejaarden met een klein pensioen. Daar naast is de voorgenomen accijnsverhoging van de baan. In de Tweede Kamer was gister avond onverwacht een harde bot- in het verkeerde keelgat. "Ik weiger sing ontstaan tussen premier Lub- te aanvaarden dat het onrecht is, bers en PvdA-fractieleider Wölt- Natuurlijk kun je het politiek wen- gens. Lubbers haalde woedend uit selijk vinden dit gevolg van de be naar de PvdA'er, nadat de premier lastinghervorming te repareren, Die opmerking schoot de premier niet tegemoet wilde komen. De PvdA had zich daarvoor al verze kerd van de steun van een kamer meerderheid bestaande uit WD, D66 en Groen Links. Voor het opvangen van de blazen verhoging van de benzine- zich in zijn persoonlijke integriteit Maar dat is een zaak van uw politie- -o—o voelde aangetast door opmerkingen ke prioriteit, niet een zaak van accijns op 1 november zal het kabi- Omdat de omgeving van de Roermondse rechtbank was afgezet, werden de leerlingen van een aan de rechtbank van Wöltgens over de rechtvaardig- rechtvaardigheid", beet de premier net in de komende weken nadere QTenzende basisschool gisteren onder politiebegeleiding naar school gebracht. heid van een extraatje voor bejaar- Wöltgens toe. voorstellen uitwerken. Randvoor den met een klein pensioen. De premier had eerder een waarde voor het afblazen van de ROERMOND (GPD) Desmond Wöltgens eiste van het kabinet handreiking gedaan naar de PvdA. verhoging is dat de driehonderd Grew, het eerder deze week in dat deze groep bejaarden, die er Hij toonde zich bereid in het kader miljoen gulden die de accijnsverho- Noord-Ierland door de politie dood- Bij gebrek aan financieel houvast - de echte begrotingsdiscussie is door het kabinet een half jaar verschoven - heeft de Tweede Kamer zich de af gelopen dagen vast kunnen bijten in problemen als de 'normloosheid' in het 'zieke' Nederland met zijn 'de mocratisch tekort'. Dat leverde politiek interessante, maar ook zeer ongrijpbare betogen op over zaken als het 'primaat van de politiek' en de rol van het 'maat schappelijk middenveld'. Een mooie gelegenheid voor de partijen om het eigen profiel wat bij te scherpen, meer niet. Toch gaat het om heel praktische zaken, die in de eerste plaats vragen om een concrete aan pak door de belastinghervorming min- van een nieuwe belastinghervor- ging zou opbrengen, op een andere geschoten IRA-lid, heeft verkeerd der op vooruit is gegaan dan de ove- ming per 1 januari 1992 te bekijken manier zal worden gevonden. Dit in de groep van de zogenoemde rige Nederlanders, een extra belas- of er blijvend iets voor deze groep bedrag is nodig voor investeringen tingverlaging zou krijgen. De bejaarden gedaan moet worden. Als in het openbaar vervoer. PvdA-fractievoorzitter noemde dat dat zo is, wilde de premier dat even- Het kabinet stond op dit punt tueel ook nog met terugwerkende kracht tot 1 januari 1991 doen. Dan blijft er een kleine groep die er in inkomen werkelijk op ach teruit gaat. Alleenstaande bejaar- Dutch Unit van het verboden Ierse republikeinse leger. Dat is de groep van de 'Roermondse' Ira-verdach- dat de benzine-accijns per 1 novem- de pro forma behandeling tegen ber niet moest doorgaan. De kamer twee van deze vier verdachten van meent dat de benzineprijs de laatste de IRA-aanslag in Roermond. Grew stond op de opsporingslijst owegens de vorig jaar november in van maximaal zevenduizend gul- avond nog met een compromis (hal- Wildenrath gepleegde aanslag op den, zijn er 0,3 procent in koop- vering van de accijnsverhoging) een een Britse korporaal en diens zes kracht op achteruit gegaan. Voor deel van de zaak te redden, maar dat maanden oude dochtertje. Verder deze g^oep (150.000 a 200.000 men- mislukte. Lubbers' eigen CDA werd hij verantwoordelijk gehou den die in het ziekenfonds zitten en maanden al genoeg gestegen is. Pre- een aanvullend pensioen hebben mier Lubbers probeerde gister- sen) wil de premier bekijken of er in hield eraan vast dat de verhoging in den voor tien moorden in Noord- tot 27 november van de daadwerke- in Roermond 'een kwestie van rechtvaardigheid'. 'Salaris leraar moet met 400 miljoen omhoog' DEN HAAG (ANP) - Hbo-ers en academici die besluiten om leraar te worden, verdienen 15 tot 30 procent minder dan werknemers met een vergelijkbare opleiding in het be drijfsleven. Omdat zij meestal al leen een aanstelling in deeltijd kun nen krijgen, bedragen de feitelijke zich er bij neerlegde, verschillen zelfs 30 tot 50 procent. Lubbers wees erop dat hij het niet De actiegroep "Na-hossers" vindt nodig vond om de totale groep be- miljoen gulden opleveren. Boven- het dringend nodig dat die verschil- jaarden met een pensioen tot der- dien wil het kabinet geplande uitga- len verminderen. In een rapport dat tienduizend gulden (ongeveer ven voor het openbaar vervoer ge- vandaag werd aangeboden aan mi- 750.000) blijvend een extra belas- bruiken, die in 1991 waarschijnlijk nister Ritzen (onderwijs), bepleit de tingverlaging te geven, zoals de groep daarom salarisverhogingen PvdA wil. Wöltgens had zelfs al ge in het onderwijs voor een bedrag dreigd met een initiatief-wetsont- projecten in de gemeenten. Het gaat durende drie dagen lijnrecht tegen- ten Hick, Harte, Hughes en Magui- over de kamer, die als geheel vond re- Dat werd gisteren duidelijk bij De Haagse politici maken zich te- mei dit jaar op de Australische toe- recht zorgen over het gemak waar- risten Spanos en Melrose ten laste mee regels worden overtreden, of gelegd. Bovendien wordt hen ver- het nu gaat om fraude met gemeen- weten lid te zijn geweest van een schapsgeld (uitkeringen, belastin- verboden organisatie die het plegen gen) 0f om foul parfceren Jammeren van aanslagen, moorden en ontplof- over normvervaging helpt niet. fmgen tot oogmerk heeft; de IRA evenmjn a|s hfl( s(ren_ De raadslieden van beide ver- 9®r® sancties. Regels worden anno dachten vroegen gisteren om de on- f990 niet meer nageleefd eenvou- middellijke vrijlating van Hick en dig omdat ze bestaan; ze moeten Harte. Raadsvrouwe mevrouw mr. geloofwaardig zijn. Dat is, of men er lijk verklaard dat haar ex-vriend en M. Hegeman pleitte voor de vrijla- blij mee is of niet, democratische winst. Gedood IRA-lid behoorde tot de Dutch Unit maanden in de door de IRA gehuur de flat in Den Haag geweest is. Een Amstelveense studente heeft een andere man die Grew bleek ting van Gerald Harte omdat ze uit te zijn haar hebben voorgesteld een Belgisch dossier, dat van de aan de 31-jarige John Edward Hick, vierde verdachte Donna Maguire, wordt met uitstel ren op de wapens die bü de aanslag 1991 eenmalig iets gedaan kan wor den. Na langdurig overleg tussen Lub bers, Kok, Brinkman en Wöltgens het geheel niet zou doorgaan. Lub- Ierland en op het Europese vaste- bers legde zich daar uiteindelijk bij land. Om de financiering van beide onthulde gistermorgen dat de ver CD A-fractievoorzitter Brink- problemen rond te krijgen stelde moorde Noord-Ier de afgelopen man dit compromis-voorstel van de Lubbers voor om de voorgestelde premier over, waarna ook de PvdA uitbreiding van het aantal ambtena- ren gedeeltelijk niet door te laten i. Dit moet ongeveer honderd Officier van justitie mr. Laumen weken geleden. Alle drie (en ook de vrijlating van John Edward Hick. nog in Belgie vastzittende Donna Maar net als bij Harte ging de recht- Maguire) wordt de aanslag op 27 bank daarmee niet akkoord. van in totaal 400 miljoen. De Na-hossers danken hun naam aan het zogeheten "Hos-akkoord" dat oud-minister Deetman in 1985 sloot met de onderwijsvakbonden. Leraren die sindsdien met lesgeven zijn begonnen, verdienen minder dan hun collega's die voor het ak koord werden aangesteld. De actiegroep bestaat nog maar enkele maanden. Tot dusverre ijverde de groep vooral voor de ge lijkschakeling van de eigen, meestal zeer jonge achterban met de andere leraren. In het rapport gaat de groep een stap verder. Ook het salaris van oudere leraren ("voor-hossers") moet omhoog. Alle leraren in het voortgezet on derwijs en het (voortgezet) speciaal onderwijs met minder dan tien jaar ervaring zouden het salaris van een hbo'er in het bedrijfsleven moeten krijgen, stelt de actiegroep. In de praktijk komt dit neer op verhogin gen die kunnen oplopen tot 8.500 gulden per jaar. Eên verhoging tot dit niveau in het basisonderwijs, waar leraren gemiddeld nog weer minder verdienen, is onbetaalbaar. Maar ook daar gaan de salarissen als het aan de Na-hossers ligt, met en kele duizenden guldens omhoog. Binnenland kort werp te komen, als het kabinet hem dan om circa 30 miljoen gulden. niet worden gedaan wegens een ROTTERDAM (GPD/ANP) - Een r-Lr!H ?aTl tamelijk geniepig computervirus ot, dat sinds een jaar talloze bezitters van personal computers het leven zuur maakt, en luistert naar de exo- gens virus-deskundige K. vani Noordwijk van de Erasmus Univer siteit is het virus vrijwel zeker af komstig uit Bulgarije en is de maker ervan bekend. Het virus heeft een tische naam Dark Avenger (Donke- gemenere werking dan voorgaande re Wreker), heeft nu ook het justi tieel apparaat in zijn greep. De Rot terdamse officier van justitie mr. T. Stein heeft een gerechtelijk vooron derzoek geopend naar de makers en verspreiders van het virus. Dat ge beurde nadat twee Rotterdamse be drijven onlangs aangifte deden van besmette software, die ze bij een le verancier hadden gekocht. Volgens een woordvoerder van de Rotterdamse politie spitst het onderzoek zich toe op een Rotter dams electronicabedrijf, dat als le verancier van computerapparatuur en software, mogelijk schuldig is aan het optreden van het vernieti gende virus bij een aantal van zijn klanten. Politie en justitie geven toe dat afgezien van het opsporen van de dader, het onderzoek ook duide lijk moet maken in hoeverre het Ne derlandse strafrecht op deze vorm van criminaliteit is toegesneden. Den Bosch en Breda is een actie ge- Vervolging zou eventueel moge- start tegen de zogenaamde Golden lijk zijn op grond van artikel 350 van Ten-casino's. In de nacht van don- het wetboek van strafrecht, dat ver- derdag op vrijdag werden invallen nieling en het onbruikbaar maken gedaan in dergelijke speelgelegen- van goederen strafbaar stelt. Maar heden in Rosmalen en Tilburg. Het vraagt om een overheid die haar oren goed in de samenleving te luis teren legt. Het vraagt ook om deug delijke controle op de naleving van regels. Een overheid die de politie vraagt geen parkeerbonnen meer uit te schrijven en misdadigers laat lo pen omdat de cellen vol zijn, verliest haar geloofwaardigheid en roept de problemen over zichzelf af. Dat verhaal gaat ook op voor de wao. die te lang is gebruikt als afval- vat voor mensen die het steeds ho gere werktempo niet kunnen bijbe nen De overheid zelf - zie het onder- worden opgestart. Sinds een half wijs en de kinderopvang - geeft hier jaar zijn de meeste anti-viruspro- het slechte voorbeeld. Zij kan dan grammas uitgerust met een test om goedmaken door voorop te lopen bij ook Dark Avenger op te sporen. f,et inschakelen van (gedeeltelijk) De Rotterdamse politie heeft het atbeidsongtechWe". Het zijn uitein- vermoeden, dat meer bedrijven lelijk daden die de woorden van po- "Dark Avenger" in de computer I|,ICI geloofwaardig moeten maken, hebben gekregen, maar nog geen virussen, omdat het betrekkelijk onzichtbaar blijft. Wordt in de computer een anti-vi rusprogramma opgestart, dat dient aangifte hebben gedaan. De politie om te kijken of de computer besmet roept die bedrijven op. dat alsnog te is. dan kan "Dark Avenger" zich doen Van Noordwgk juicht de actie juist naar alle programmabestan- van justitie toe. "Elk bonafide com- y den verspreiden. Op den duur kan puterbedrijf behoort de program- I JlK (^3i3n<?lle het virus ook de harde schijf van de ma's die het levert te testen. Ge- apparatuur aantasten en kan de beurt dat niet, dan is er sprake van computer uiteindelijk niet meer verwijtbaar handelen" Widdershoven in gesloten. Het ging daar om gelegen heden in Landgraaf en Maasbracht. De actie in Limburg en Noord- Brabant volgt op een uitspraak van het gerechtshof in Den Bosch, eer- LINZ/KERKRADE (ANP) - Na een tip van enkele voorbijgangers heeft de Oostenrijkse politie gistermid dag het in verregaande staat van ontbinding verkerende lijk gevon den van de sinds 23 augustus ver miste Gabrielle Widdershoven uit Kerkrede. Of de vrouw inderdaad door wurging om het leven is ge bracht is nog niet bekend. Het li- dan moet wel de opzet bewezen o's, onder andere in kunnen worden. Het probleem Helmond en Udenhout, kozen eie- daarbij is of aangetoond kan 1 ren voor hun geld en gingen vrijwil- tainers met verboden schelpen in beslag geniomen. Het gaat om zogenaam- den dat de leverancier op de hoogte lig dicht. Woordvoerders van justi de doopvontschelpen die in- noch uitgevoerd mogen worden. Het doopvont schelpdier is een beschermde soort. De schelp kan 1,2 meter groot worden en weegt dan soms 200 kilo. tie en politie hebben dit vrijdag dook meegedeeld. In Limburg werden (foto anp> begin dit jaar in Nederland op. Vol- gisteren ook Golden Ten-casino's Dienstplicht Militaire dienstplicht moet nog wel tot het jaar 2000 gehandhaafd blij ven. Dit heeft staatssecretaris van defensie Van Voorst tot Voorst gis teren verklaard tijdens een seminar van de Europese Jonge Christen- Democraten in Den Haag. Ook al 'wordt de krijgsmacht ingekrompen en de diensttijd verkort, voorlopig DEN HAAG "Aan de orde is de blijven dienstplichtigen nodig om miljoenennota 1991", zo opende ka de krijgsmacht op voldoende sterk- meivoorzitter Deetman dinsdag de te te houden, aldus de staatssecreta- algemene politieke beschouwin- ris. gen. Hij bleek zich te vergissen. Wat r ook aan de orde was; niet de mil- klein groepje een compleet fiscaal Voorbeelden die de liberale leider regime in het leven te roepen. Bejaarden Toen de PvdA daarop werd gewe- eigenlijk niet kon geven. Bolkestein Feitelijk beperkte de discussie over dit onderwerp zich deze week tot de vraag of het CDA niet teveel macht heeft. Weliswaar werd tel kens gesproken over de invloed van Gandhi De waarnemend president van de toekomst, alles werd besproken. Amsterdamse rechtbank Vrakking Maar de begroting 1991 werd, on- heeft gisteren de stichting Stand- danks alle kritiek die er eerder op beeld Mahatma Gandhi veroor- was geleverd, vrijwel geruisloos deeld tot betaling van ruim 12.000 aanvaard. gulden aan het ontwerpbureau De enige twee 'kruimels' die nog Snoep en Vermeer uit Amsterdam, moesten worden opgelost waren de Dat zijn de kosten die het bureau inkomens van bejaarden met een heeft gemaakt voor een deel van het klein pensioentje en de voorgeno- ontwerp van het monument van de men verhoging van de benzine-ac- Indiase leider en jurist Gandhi. cijns. Door het verzet dat het kabi- -r net nog vrij lang leverde op deze iverncentraie punten, duurde het al met al toch Vier jaar na het ongeluk met een nog tot gisteravond, voordat er een kerncentrale in het Russische Tsjer- compromis was gevonden. En dat nobil is tachtig procent van de Ne- terwijl het kabinet van het begin af derlandse bevolking tegen het bou- wist voor een verloren zaak te strij- wen van nieuwe kerncentrales in den. ons land. Drie jaar geleden bedroeg Bijna kamerbreed was er bij het dat percentage nog 69. Voor de kabinet op aangedrongen de verho- meerderheid van de bevolking ging van de benzine-accijns met heeft de veiligheid van de centrales acht cent per 1 november niet door de hoogste prioriteit, zo blijkt uit te laten gaan. Het kabinet wilde dat een onderzoek van het bureau In- eventueel wel, maar dan moest wel ter/View. worden aangegeven waar het geld dat daarmee gemoeid was, dan van- rOezen daan moest komen. Want de drie- Bij het dierenpension Wansink in honderd miljoen, die het zou ople- het Overijsselse Holten keken ze veren, was bestemd voor het open- wel even raar op: een Amerikaans baar vervoer. Met wat sprokkel- echtpaar dat speciaal vanuit Saudi- werk werd echter een oplossing ge- Arabië naar Nederland kwam over- vonden. vliegen om twee Perzische katten in Het inkomen van de bejaarden veiligheid te brengen. Het echtpaar lag echter veel principiëler. De Val en Bill De Vea bracht de beest- PvdA had zich eerder dit jaar heel jes naar het dierenpension, omdat sterk gemaakt voor deze groep, om- ze het rond de Golf te gevaarlijk dat men dacht dat zij er door de be vonden worden voor hun troetel- lastinghervorming in inkomen op diertjes. Ze hadden gehoord dat achteruit zou gaan. Dat bleek vliegtuigmaatschappijen, als de slechts voor een heel klein groepje oorlog echt losbarst, geen beesten (20.000 van de 750.000) het geval te meer vervoeren en besloten daarom zijn. Het kabinet en ook het CDA tot deze evacuatie. voelden er niets voor om voor zo'n zenwerd de argumentatie veran- Uiteindelijk vormde de persoon derd. Het ging nu ineens niet meer van Bolkestein ook het meest op- maar die zijn in merendeel in han- om een inkomens-achteruitgang, vallende onderwerp tijdens deze al- den van CDA'ers. Als de vraag over maar om het feit dat deze groep be- gemene politieke beschouwingen, het Drimaat van de nolitiek prht hp joenennota 1991. Het verleden, de jaarden (met een pensioentje tot Hij had zichzelf uitdrukkelijk tot antwoord moe" worden zullen de v_. maximaal 13 000 gulden) minder doel gesteld als de grote oppositie- niet-CDA'ers moeten proberen de nan PPflPPlH in rlp Qtndmir van hnt lmrlnr rln km. tn 1'en.sn „L had gedeeld in de stijging van het leider uit de bus te komen, die zich netto-inkomen dan de overige Ne- gemakkelijk kon meten met perso- derlanders. Als dat argument wer kelijk een rol speelde, dan zou ook voor veel andere groepen iets ex- nen als Lubbers en Kok. Het pakte allemaal anders uit. Door een slechte voorbereiding, CDA-bijgedachte uit hun achter hoofd te krijgen. Dat zal niet mee vallen. der deze week. Het hof bepaalde dat chaam is inmiddels voor sectie Golden Ten een verboden kansspel overgebracht naar Salzburg, is en derhalve vervolgd dient te Het lichaam was grotendeels ver worden. borgen onder een hooimijt, vlak Overigens had het openbaar mi- achter een parkeerplaats aan de nisterie afgelopen zomer alle casi- autobaan Al van Linz naar Salz- no's in het arrondissement Den burg, op ongeveer tachtig kilometer Bosch al gesommeerd om uiterlijk van Linz. Tijdens de uitvoerige op 15 september te sluiten. Een aan- zoekacties van afgelopen weken tal casino's, met name in Eindho- had de Oostenrijkse politie deze ven, heeft daaraan gehoor gegeven omgeving nog niet uitgekamd, en is al enkele weken dicht. De beide verdachten, een 48-jari- Van een landelijke aanpak van ge en een 31-jarige Tsjech, legden Golden Ten-casino's is volgens een voortdurend verschillende verkla- woordvoerder van het Openbaar ringen af en verwezen steeds naar Ministerie in Den Haag nog niet een andere plaats, echt sprake. De procureurs-gene- Wanneer het lichaam van Ga- raal hebben onderling wel afgespro- bnelle Widdershpven naar Neder- ken te zullen optreden tegen Gol- land zal worden overgebracht is nog den Ten-casino's, maar de mate niet bekend Volgens een woord waarin en wijze waarop is afhanke- voerder van de politie van Linz lijk van de uitspraken van de ver- moet eerst de sectie worden afge schillende Gerechtshoven. wacht en zullen de benodigde for- Het Hof in Amsterdam houdt er maliteiten nog moeten worden ver- andere opvattingen op na als het vuld. Hof in Den Haag of Den Bosch, al- De echtgenote van Gabrielle, de dus de woordvoerder. Van een echt 27-jange Rene Widdershoven, ligt landelijke aanpak kan volgens hem nog steeds in het ziekenhuis van daarom pas sprake zijn als de Hoge Heerlen Hij werd zwaar gewond Raad zich over het (kans)spel heeft toen hu samen met zijn vrouw in uitgesproken en dat kan nog wel hun kampeerbusje op een parkeer even duren. plaats werd overvallen. tra's gedaan moeten worden. De door een matige presentatie en door werkelijkheid was dat de PvdA een verkeerde aanpak ging zijn op- voor de achterban een puntje wilde zet volledig de mist in. Toen Bolkes- scoren, zonder dat het al teveel geld teins ondergeschikte, financieel zou kosten. woordvoerder Rudolf de Korte, ook Het conflict dreigde nog even uit nog eens werd weggehoond door de hand te lopen, toen premier Lub- zijn slecht onderbouwde alternatie- bers zich door opmerkingen van ven voor het kabinetsbeleid, was de PvdA-fractieleider Wöltgens in zijn afgang voor de WD compleet. Op- persoonlijke integriteit voelde aan- positie voeren is een vak dat Bol- getast. Wöltgens noemde het ex- kestein nog bijna van de grond af traatje voor deze groep bejaarden aan moet leren. DIT IS SLECHTS ÉÉN VAN DE WOONMAAND AANBIEDINGEN VAN HEIN CHRISPIJN een kwestie van rechtvaardigheid. "Ik weiger te aanvaarden dat het een kwestie van onrecht is, nu niets te doen", aldus de premier op woe dende toon. Maar na enige uren overleg tussen de hoofdpersonen werd het conflict gesust. Verder gingen de debatten vooral over de principiële vraag van de rol i de politiek in het maatschappe- Het trekken van conclusies uit een debat van drie dagen is geen eenvoudige zaak. Op de twee krui meltjes na is de begroting voor 1991 in hoofdlijnen geaccepteerd. De strijd om het leiderschap van de op positie is onbeslist beëindigd, om dat D66-leider Van Mierlo na een sterk begin de strijd aanmerkelijk lijk verkeer. PvdA-fractievoorzitter zwakker afrondde TTiijs Wöltgens met in zijn kielzog Blijft over de discussie over de WD-collega Frits Bolkestein, be- macht van de politiek. Die discussie toogden dat de politiek veel van krijgt een vervolg, daar is geen twij- haar verantwoordelijkheden liet lig- 'fel over mogelijk. De commissie gen. Het merkwaardige was, dat niet Wöltgens, maar Bolkestein de hoon van Lubbers en CDA-fractievoorzit- ter Brinkman over zich heen kreeg. Bolkestein werd bestookt met vra- Deetman, die zich buigt over de be stuurlijke hervormingen, zal dit on derwerp ongetwijfeld in haar be schouwingen meenenémen. Het voordeel daarvan is dat de commis sie uitsluitend uit fractievoorzitters gen om voorbeelden van het slecht bestaat. Daarmee is een zekere ga- georganiseerde maatschappelijk rantie ontstaan dat de conclusies middenveld, waar de democrati- een behoorlijk niveau zullen heb- sche controle ver te zoeken was. ben. Hot* Rijndijk 1M l»M)ra 071-410*0*

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3