Commissie ia Israël onderzoekt geweld Geest Strauss waart nog altijd boven Beieren Van Cleef Zimbabwe grijpt uit nood naar de geboortenregeling Partij chef bekritiseert Gorbotsjov openlijk Duitsland arresteert 8 oud-spionnen DDR Ruim duizend burgers Rwanda vermoord Vaarwel rimpels Drie leden, weinig bevoegdheden TEL AVIV - Premier Jitschak Shamir van Israël heeft gisteren een drie leden tellende commissie benoemd die een onderzoek moet instellen naar de gebeurtenissen op de Tem pelberg in Jeruzalem. De bevoegdheden van de commissie zijn beperkt. Zo kan ze geen getuigen oproepen of onder ede bewijsmateriaal verzamelen. Haar aanbevelingen hebben bovendien geen dwingend karakter. Voorzitter van de commissie is ge- gens grote aantallen Palestijnse jon- neraal b.d. Zvi Zamir, een voorma- geren naar de berg stroomden, een lig hoofd van de Israëlische buiten- ongewoon verschijnsel op een door- landse inlichtingendienst Mossad. deweekse dag. De politie had ver- De andere twee zijn een vooraan- der extra waakzaam moeten zijn staande jurist en een voormalige omdat ook in vorige jaren rellen uit- minister van binnenlandse zaken. braken op de dag waarop Salomon Zij moeten nagaan hoe de onge- en zijn aanhang wilden demonstre- reldheden van afgelopen maandag ren. zijn ontstaan en of de politie buiten- Volgens Ze'ev Schiff, militair sporig geweld heeft gebruikt. Een analyst van de kwaliteitskrant van de vragen is waarom de politie- 'Ha'aretz', zijn er geen aanwijzingen macht op de Tempelberg afgelopen dat het stenigen van duizenden maandag niet is versterkt. Al vorige joodse gelovigen bij de Klaagmuur een beraamde operatie was. De Palestijnen waren naar de Tempel pen maandag massaal naar de berg berg gekomen om actie te voeren te- te komen vanwege een verwachte gen de sekte. De ongereldheden demonstratie van de extremistische braken uit toen via de luidsprekers joodse sekte 'Gelovigen van de van de moskeeën in de nabijgelegen Tempelberg'. Arabische wijk Silwan het gerucht Enkele tientallen leden vah die werd verspreid dat de 'Gelovigen' sekte proberen ieder jaar in een de- in aantocht waren. Salomon en zijn monstratieve mars de plaats te be- aanhang waren echter al door de po reiken waar eens de eerste en twee- litie tegengehouden en hielden op gels geschoten, maar onmiddellijk met scherpe munitie. Ook die klacht zal de commissie-Zamir in het onderzoek moeten betrekken. HARARE (IPS) - Zimbabwe zal over enkele jaren de vruchten gaan plukken van de intensieve campagne die de afgelopen jaren is gevoerd voor de geboortenre- geling. Steeds meer echtparen zien, mede onder druk van de ver slechterende economische om standigheden, de voordelen van een klein gezin. "Als je tegenwoordig aan echt paren vraagt hoeveel kinderen ze willen, dan zeggen ze twee of drie", zegt de socioloog Marvel lous Mhloyi. "Ik denk niet dat het lang zal duren voordat we met een daling van het vruchtbaar heidscijfer te maken zullen krij gen". De autoriteiten zijn echter nog niet tevreden, omdat vooral op het platteland voorbehoeds middelen meer worden gebruikt om het tijdstip van de geboorte te bepalen, dan om de omvang van een gezin te verminderen. Sinds de regering in 1981 de lei ding van de Nationale Raad voor Geboortenregeling (Znfpc) over nam, is de houding onder de be volking ten aanzien van anti-con- ceptiemiddelen geleidelijk veran derd, zij het dat de nodige weer- stand moest worden overwon nen. Die weerstand kwam vooral voort uit de traditionele opvatting dat rijkdom werd afgemeten aan het aantal kinderen. Daarnaast speelde de nog uit het koloniale tijdperk daterende zienswijze een rol dat geboortenbeperking een 'truc' van de blanken was om de zwarte bevolking eronder te hou den. Onder de stedelijke bevolking is dit vooroordeel echter snel gesleten onder druk van de eco nomische malaise. Volgens Alex Zinanga, de directeur van de Zn fpc, is nu 99 procent van de vrou wen op de hoogte van zeker één manier van geboortenbeperking en zijn er nog erg weinig mensen tegen. Een ander probleem op het platteland is dat v denken dat hun echtgenoot tegen geboortenbeperking is. Om die reden begon de Znfpc in 1988 een speciale, op mannen gerichte campagne om hen te doordringen van het nut van de spreiding van de geboorten en de beperking van het aantal kinderen. Volgens cijfers van de Znfpc is het gebruik van anti-conceptie- middelen toegenomen van 14 procent in 1981 tot 43 procent in 1990. In de periode van 1984 tot 1990 is de gemiddelde gezins grootte gedaald van 6,4 tot 5.5. In 36 procent van de gevallen wordt gebruik gemaakt van moderne anti-conceptiemiddelen, 7 pro cent vertrouwt nog op meer tradi tionele methoden. Omdat er een sterke neiging bestaat om het aantal geboorten te spreiden, heeft het toegenomen gebruik van anti-conceptie nog niet geleid tot een navenante daling van het geboortencijfer. dat momenteel op 3,1 procent staat. De omvang van de bevolking wordt geschat op 9 miljoen. De socioloog Mhloyi erkent dat de beperking van het aantal kin deren door velen nu nog als "exo tisch" wordt beschouwd. Hij meent echter dat ook in deze hou ding verandering zal komen on der druk van de economische om standigheden, omdat de voorde len van een groot gezin teniet worden gedaan door de economi sche lasten die dit met zich mee brengt. Situaties als vroeger, waarbij een vrouw voortdurend gemid deld vier kinderen op de lagere school had. zullen tot het verle den gaan behoren. Door de toene mende werkloosheid zal een der gelijke "luxe" ook niet meer ver antwoord zijn. Economische fac toren zullen steeds meer het ge drag van de bevolking gaan bepa len. Dat weegt mogelijk nog zwaarder dan goede voorlichting, waarop dooi velen op wordt geha merd. derde. De tocht eindigde steeds voortijdig omdat de politie de 'Gelo vigen' niet toelaat in de buurt van De 3000 Palestijnen op de Tem pelberg bekogelden de gelovigen bij de Klaagmuur met stenen, sta de islamitische heiligdommen. Dit ken een politiebureau in brand en jaar had de leider van de sekte, haalden een Uzi-pistoolmitrailleur Gershom Salomon tevergeefs pro- uit het bureau. De commissie moet test aangetekend bij het Hoogge rechtshof. De Israëlische veiligheidsdienst verwijt de politie dat ze de informa tie over de oproep in de gebedsdien sten van vrijdag naast zich neer heeft gelegd. Evenmin is de politie- aanwezigheid versterkt toen op maandag al vanaf zeven uur 's mor- ADVERTENTIE nagaan of het politiegeweld in die omstandigheden gerechtvaardigd was. Verder zal duidelijk moeten worden of ook Israëlische burgers op Palestijnen hebben geschoten, zoals sommige ooggetuigen hebben gemeld. De politie bepaalde gisteren dat het voorarrest van vijftig gearres teerde Palestijnen met acht tot vijf tien dagen mag worden verlengd. Onder de arrestanten zijn Faisal al- Husayni, de belangrijkste Palestijn se leider in de bezette gebieden, en de waarnemend mufti van Jeruza lem sheich Mohammed Jamal. Ze worden beschuldigd van opruiing. Volgens de Palestijnse advocaten heeft de politie na het gebruik van traangas niet eerst met rubberko- o.l f BONN (AP) - Nadat eerder op de heeft doorgespeeld. Kuron MOSKOU De Moskouse partij leider Joen Prokofiev is gisteren scherp uitgevallen tegen zijn hoog ste baas, president Michail Gor- batsjov. Volgens Prokofiev is het "zwenken tussen links en rechts van het politieke leiderschap" er de oorzaak van dat honderdduizenden mensen de partij verlaten. "Gor- batsjov moet zijn politieke lijn dui delijker formuleren en vaker spre ken over de ontwikkelingen in het land", aldus Prokofiev tijdens een persconferentie. Het is voor het eerst dat een hoge partijfunctionaris zo direct en in het openbaar kritiek uit op de partijlei der. De afdeling Moskou was tradi tioneel de invloedrijkste binnen de Partij. Maar Prokofiev onthulde dat alleen al in de hoofdstad 90.000 mensen hun partijkaarten hebben r, n r j -, taaateverd. Over het hele land zun Een Palestijnse vrouw in Jeruzalem rouwt om de doden die maandag vielen bij de gewelddadigheden rond de dat er 750.000, aldus Prokofiev. Tempelberg. ,f0t0 api De kritiek valt samen met die van noten vermoord bij bloedbaden in dat van de tien gemeenschappen wordt omgesprongen en heeft alle zeker tien dorpen in het noordoos- die door het Rwandese leger zijn partijen in het conflict opgeroepen ten van het land, zo hebben Rwan- aangevallen er drie totaal werden terughoudendheid te betrachten. NAIROBI Rwandese soldaten dezen gezegd die naar het buurland vernietigd. De meeste Rwandezen President Youwen Museveni van hebben meer dan duizend landge- Uganda zijn gevlucht. Rwanda die de afgelopen dagen naar Ugan- Uganda zei gisteren niet te geloven heeft de Belgische regering ge- da zyn gevlucht, verkeren in een mi- dat het Rwandese leger in staat is de vraagd meer troepen te sturen, serabele toestand en hadden al da- rebellen te verslaan, "omdat zich heeft de Belgische radio vandaag gen niet gegeten, gemeld. Habyrimana ve De gedode burgers zijn leden van verder dat Frankrijk en Belgie heb- Museveni. Een deel van de rebellen- zowel de Tutsi- als de Hutustam. ben geweigerd deel te nemen aan de beweging die Rwanda is binnenge- onder de rebellen enkele van onze Habyrimana verklaarde gisteren beste mensen bevinden", aldus de Russische partijchef Ivan Po- lozkov tydens de dinsdag afgeslo ten vergadering van het Centraal Comité Polozkov keerde zich on der meer tegen privatisering van in dustrieën en het privé-bezit van land. Het 'partijparlemcnt' kon of wilde ook geen keuze maken tussen de drie verschillende programma's voor de overgang naar een markt economie. Gorbatsjov leek tijdens de verga dering het radicale zogenaamde 500-dagenprogramma te ondersteu nen, dat de grootste republiek van de Sovjetunie, de Russische Fede ratie. per 1 november wil gaan uit voeren. De president wordt geacht na een uitspraak van het Sovjet-par- lement volgende weck uitsluitsel te geven. Het Centraal Comité heeft zich niet uitgesproken voor een VU de programma's. Volgens Ivasjkov omdat dit "een taak van de Oppers te Sovjet" Ivasjkov zei overigens wel. dat er mogelijkheden moeten worden ge zocht voor coalitieregering. Het Sovjet-parlement heelt dez<- week een wet aangenomen die alle poli tieke partijen gelijke recht.m 0mA "Ik begrijp dat er vanuit andere po litieke partijen belangstelling is om met ons samen te werken. Maar een probleem la bijvoorbeeld dat ons parlement nog geen politieke frac ties kent. Maar we werken aan een regering van bredere samenstel ling", aldus de tweede man van de part n Verkiezingen Albanië President Juvenal Habyarimana strijd tegen de rebellen. Troepen uit vallen, bestaat uit gedeserteerde le- hevnlktm? de movelukheid i.- hie- van Rwanda heeft de berichten over Zaïre vechten volgens de Rwandese den van het Ugandese leger. Muse- den blj parlemenstvcrkiezingen te moorddadig optreden van zijn man- president wel aan de zijde van zijn veni wil zo snel mogelijk een regio- kiezpn uit meerdere kindid-uen schappen egengesproken. Volgens leger. nale conferentie beleggen van lan- Dit heeft het 0ff,CK.]e persbureau 11HHÜP|UU hem zijn tot nu toe dertien burgers Frankrijk heeft evenals Belgie den waar zich op dit moment Rwan- ATA bekendgemaakt Ineen wets- dag bekend was gemaakt dat^een 1982"om fin^ciéirred^en'naar de omgekomen en 3000 mensen gear- haar bezorgdheid uitgesproken dese vluchtelingen bevinden ontwerp wordt voorgesteld om vuk- - - resteerd die ervan worden verdacht over de wijze waarop op dit moment Uganda, Burundi, Tanzania en Zai- bonden en andere maatschappeln met de rebellen te sympathiseren, met de mensenrechten in Rwanda re. Oostduitsers heeft gewerkt, is gis- Kuron, zou overgelopen agenten In diplomatieke kringen in Kigali is teravond onthuld dat nog eens acht uit de DDR, die aan zijn zorgen wa- bevestigd dat het leger in het noord- Daarvoor is er in uw omgeving een Bang&Olufsen Center met het volledige B&O programma en heel veel kennis van ?aken. Bang&Olufsen Center LEIDEN Botermarkt 25, Tel. 071-122669 Buitenland kort Hulp VS De financiële commissie van de Amerikaanse Senaat heeft een hulppakket goedgekeurd dat Egyp te de militaire schuld kwijtscheldt, maar ook de hulp aan El Salvador drastisch beperkt. Naar verwach ting zal president George Bush zijn veto over het voorstel uitspreken, omdat hij tegen verlaging van de hulp aan El Salvador is. Pakistan De echtgenoot van de afgezette Pakistaanse premier Benazir Bhut to is gisteren gearresteerd op ver denking van ontvoering en afper sing van een Britse zakenman van Pakistaanse afkomst. De 38-jarige Zafdari wordt voor een groot deel verantwoordelijk gesteld voor de huidige problemen van zijn echtge note. Lockerbie Libische agenten hebben mogelijk de hand gehad in de aanslag van 1988 op een PanAm vliegtuig boven het Schotse Lockerbie, waarbij alle 259 inzittenden en elf personen op de grond zijn omgekomen, heeft de New York Times gisteren bericht. Fragmenten van de detonator van de bom die het toestel heeft opge blazen tonen aan dat deze van het zelfde type was als twee tijdmecha- nismen die acht maanden voor de aanslag werden aangetroffen in het bezit van twee Libische agenten in Senegal. voor de vroegere DDR werkende spionnen zijn opgepakt. Het openbaar ministerie in Karls- toevertrouwd, aan hun vroegere oosten een bloedbad heeft aange- opdrachtgevers hebben verraden. Hij volgde de agenten bij het uitoe- ruhe "meldde"dat dê*54-jarige Klaus tenen van hun door de Stasi gege- tenlandse zaken Mark Eyskens Kuron, een hooggeplaatste mede- J -•-» ven opdracht, enerzijds om te zor- sloot vanmorgen in een radio-uit- werker van de binnenlandse veilig- 8e.n d.at de operatie zo mm mogelijk zending niet uit dat de Belgen uit wcirsci va 11 uc UiiiiiciuaiiUDt; v enig- r J n j bUl'L'Ll'i (n heidsdienst van de voormalige schade aanrichtte, anderzijds om Rwanda worden geevacueerd, maar Brittannie is in politieke kringen Bondsrepubliek, jarenlang zeer ge- zoveel mogelijk te weten te komen noemde geen termijn. Parijs heeft opschudding ontstaan over be- voelige informatie heeft doorge- over de werkwijze en middelen van de Fransen in Rwanda al opgeroe- schuldigingen dat SAS-comman- speeld aan de DDR. Hij heeft zich- de concurrent. Alles bij elkaar zou hot ïo^ to „orioto„ zelf zondag aangegeven. Op grond hfi een half miljoen mark voor de activiteiten hebben opgestreken. pen het land te verlaten. Volgens de Rwandese vluchtelin gen, die in de loop van dinsdag i De laatste werkontmoeting van Uganda arriveerden, omsingelden bodjaanse guemUatiwegmg Rode 11 rnn mot 7iin Sta?i .nnH rar hf cp. rio militairon rto lnlralo oomoon. dachten gearresteerd. De Duitse Kuron met zijn Stasi-opdrachtge- de militairen de lokale gemeen- Khmer. Britse commando's zouden Rode Khmer-strijders trainen 90: Cambodja, het verraad", werd gemaakt door John Pilger en David Monroe. Volgens de documentaire trainde SAS (Special Air Service) Rode Khmer-guernllastrijders in Thailand en Malaysia. Ook de Britse geheime dienst, de MI6, zou ver gaand betrokken zyn bij de opera- ke organisaties toestemming te ge ven kandidaten te stellen voor openbare functies. Het plan voor ziet echter niet in de oprichting van echte oppositiepartijen en er is dan ook g VI sprake van een echte de- moci 'isenng. LONDEN (AP/GPD) - In Groot- ADVERTENTIE do's, een elite-eenheid van het Brit se leger, betrokken zijn of zijn ge weest bij de training van de Cam- procureur-generaal Alexander von vers had in februari in Oostenrijk schappen in Noordoost-Rwanda Stahl sprak van "een bijzonder ern- plaats, aldus de verklaring van het alsvorens het vuur te openen. In stig geval van landverraad". tie. De beschuldigingen zijn geuit in openbaar ministerie. Op dat mo- huizen waarin zij rebellen vermoed- een televisiedocumentaire die dins- verlening van de Britten aan de VS. ment bevond de Oostduitse staats- den, werden handgranaten gegooid, dagavond is uitgezonden. Leden Volgens het openbaar ministerie veiligheidsdienst zich al in staat van Het leger beschuldigt de lokale be was Kuron sinds 1962 werkzaam bij ontbinding. Kuron kreeg begin ok- volking ervan de rebellen, die vori- deBVS. Sedert 1976 had hij toegang tober van zyn opdrachtgevers het ge week zondag vanuit Uganda aanbod eens met de Sovjets te gaan Rwanda zijn binnengevallen, te praten. Hij besloot echter zichzelf aan te geven. i zo hun schuld voor Amerikaan tot "streng geheime" documenten, die hij vermoedelijk integraal aan de Oostduitse inlichtingendienst van de oppositie drongen gisteren se steun in de Falklandoorlog af te onmiddellyk aan op een verklaring lossen Het gezaghebben Britse BERLIJN - De 8,5 miljoen kiesge rechtigde Beieren beslissen zondag hoe de nieuwe Landdag in Duits- lands spraakmakendste deelstaat eruit zal zien. In het parlement zit ten op dit moment drie partijen: de oppermachtige CSU, de SPD en de Groenen. Na een korte, wat slappe verkie zingsstrijd, die geheel in het teken van de Duitse eenwording stond, is de CSU ook bij de eerste deelstaats verkiezingen na de dood van Franz- Josef Strauss vrijwel zeker van de absolute meerderheid. De sociaal democraten hopen dit keer boven de dertig procent te komen. Span nend wordt het voor de Groenen, die vier jaar geleden hun entree in Munchen maakten, maar nu de wind tegen lijken te hebben. De li beralen hopen dankzij het Gen- scher-effect eindelijk over de kies drempel van vijf procent te komen. En de Republikaner van Franz Schönhuber, die bij de gemeente raadsverkiezingen zo verrassend hoog scoorden, maar daarna wer den weggespoeld door de eenwor- dingsroes, hebben de moed nog niet helemaal opgegeven. Vader De enige vraag is of het CSU-duo Max Streibl/Theo Waigel de blauw witte erfenis van Strauss zo goed hebben beheerd dat ze zonder coali tiepartner verder kunnen regeren. Streibl, de 58-jarige minister-presi dent, heeft zich in de twee jaar dat hij de plaats van FJS, zoals Strauss nog steeds wordt genoemd, in neemt, geprofileerd als een vader des vaderlands. Geen omstreden buitenlandse reizen en geen al te grof vuurwerk richting Bonn, maar benadrukken hoe goed het iedereen gaat in de Vrijstaat, dat was zijn boodschap. Voor het Bonner werk is Theo Waigel, de 51-jarige CSU- voorzitter en minister van financien in Bonn, verantwoordelijk. Hij klaagt alleen maar dat een aantal politici mooi weer speelt met de ver eniging, terwijl hij met de financiële zwarte piet zit. Even zag het er na de dood van Strauss naar uit dat het zwarte bas tion begon af te brokkelen. De rechts-extremistische Republika ner kwamen bij de gemeenteraads verkiezingen dik boven de tien pro cent en hun eerste man Schönhuber voorspelde de ondergang van de CSU. Intussen lykt eerder zijn par ty ten onder te gaan aan een interne machtsstrijd en het zoeken naar thema's nu de eenheid een feit is. In de Beierse CSU-centrale wordt al weer gedroomd van fantastische resultaten tussen de 55 en 60 pro cent uit de tyd van Strauss. Maar ze schieten er weinig mee op, want in het hele land neemt de invloed van de CSU drastisch af nu er in het oos ten vijf deelstaten bij zijn gekomen. Tot nu toe was Helmut Kohl voor de vorming van zyn kabinet niet alleen afhankelijk van de liberalen, maar Ma± Streibl. ook van de CSU. Willen de Beieren hun invloed blyven houden, dan moeten ze 30 procent winnen en daar gelooft uiteraard niemand in. Strauss nep altijd "Beieren is de CSU en de CSU is Beieren" Woor den die nu meer waar zijn dan ooit en Streibl borduurt dan ook vlijtig verder op het "unieke van onze mooie Vrijstaat". Zijn sociaal-democratische uitda ger, de 46-jarige advocaat Karl- Heinz Hiersemann, bijt er zijn tan den op stuk. Alleen letterlijk is hij een man van formaat. Hiersemann, 1 meter 93 lang, weegt 'officieel' 125 kilo, maar die schatting is wel aan de magere kant. Als zijn belangrijk ste eerste opgave ziet hij het voorko men van de absolute CSU-meerder- heid. Op de vraag hoeveel zijn party haalt, gaf hij in de marge van het Berlijnse SPD-congres het sarcasti sche antwoord "Ik ben bang dat we de absolute meerderheid dit keer net zullen missen". Hiersemann werkte opvallend wéinig verkiezingsbyeenkomsten af en waar hij optrad, stond hy m het voorprogamma van Oskar La- fontainc Hiersemann biedt geen al ternatief voor de CSU en hy weet dat even goed als zyn party. De SPD liet een reclamefilmpje ma ken, waarover zelfs in eigen kring wordt gelachen. Een CSU-bus staat met kokende motor hoog in de Beierse Alpen. Monter tuffend komt een SPD-bus aan gehobbeld en alle passagiers stappen dankbaar over. Dochter Boven Beieren zweeft nog steeds de machtige geest van Franz-Josef Strauss, maar ook in het politieke leven van alledag is de naam terug gekeerd. Een vaste zetel in de nieu- we Landdag krijgt de 29-jarige moe der van twee kinderen, Monika Ho- hlmeier. "Geboren Strauss", voeg de elke inleider eraan toe als zij er gens een spreekbeurt hield. Natuur lijk zijn de zalen niet zo groot als bij wijlen papa, maar Monika lokte toch elke keer enkele honderden nieuwsgierigen die wilden weten hoe de Strauss-spruit over de poli tiek denkt. En iedereen probeerde parallellen te ontdekken. Die zyn er zo is Monika net zo'n notoire telaatkomer als haar vader en is ze byna even slagvaardig als daar kritiek op is. In tegenstelling tot FJS. die altyd eerst een wat war rig betoog hield om d.urna met et n paar knallende uitsmijters af te slui ten, komt zy gelijk tot de kern van de zaak De slotakkoorden zijn ui teraard van minder gehalte. Maar of het nu over de noodtoe stand in de verpleging gaat. over drugsproblematiek of over de EG, ze ventileert een gedecideerde me ning. In elke toespraak prees ze kanselier Helmut Kohl zo de hemel in, dat vader Strauss zich in zijn graf moet hebben omgedraaid. "Er moe ten zo veel mogelijk Beierse langha rige tekkels naar Bonn om de Duit se dog aan het lopen te krygen". al dus zyn dochter Monika Hohlmeier, geboren Strauss, zou graag een van die byt- grage honden zyn. maar voorlopig zal ze eerst in het deelstaatsparle- ment haar sporen moeten verdie nen. Onder de regie van de saaie, maar echt Beierse Max Streibl Met recente ontdekkingen in de VS. NB w YOKK Km «M* wenlang onderwerp tin we tenschappelijk onderzoek, "hel probleem rimpels", is eindelijk opgelost, misschien rens ensoor altijd, dank/ij hel onderzoek ggleid door Prof. Puschmann. één san Duit- slands soorsanslaande der matologen. De/e expert san het Expe rimenteel Dermatologisch onderzoeksinstituut san Hamburg serklaarl dat Reli- nol de sleutel is om jong le lilt testen, uilgesoerd door Puschmann, blijkt dal hel da gelijks gebruik san een op Re- tinol gebaseerde bereiding, oxer een periode san rnkelc maanden leidt tol zichtbare serjonging san de huid. De fij ne lijntjes serdwijnen en de huid wordt gladder en stesi- ger. zonder dal de huid rood wordt of andere bijwerkingen plaatsslnden. In apotheken wordt het succes sin deze ontdekking besesligd door de enorme xrmag naar de op relinol geba seerde crème. Dit serschijnsel dal plaats sindl in apotheken in heel Europa en Amerika, heeft enorme proporties aan genomen. De nieuwe crème, die zichtbaar hel aantal en de diepte sermindcrl. is. zoals ook onlangs in Nederland, on derwerp san gesprrk bij lele- sisie debatten ra discussies. De Retinol crème, gelest door Prof. Puschmann wordt gedistribueerd door de in New Vork gesestigde multinational Korf! onder de naam Anti-Age Retard. In Nederland is dit produkl serkrijgbaar hij apot heken in serschillende dose ringen afhankelijk san de leeftijd san de huid 2S, .n 45 jaar en ouder.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7